Page 36 of 75 FirstFirst ... 2632333435363738394046 ... LastLast
Results 876 to 900 of 1854

Thread: Kosovo i Metohija, opšta diskusija

  1. #876
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/svijet/balkan...tal%2bexchange

    Američki predsjednik kazao je danas u Vašingtonu da se Srbija obavezala da će u julu premjestiti svoju ambasadu u Izraelu iz Tel Aviva u Jerusalim.

    A Izrael im vratio priznanjem Kosova??

    Ništa mi nije jasno

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ko zna što se tamo desilo, ovo je već neka viša politika koju ni Crnogorci ne razumiju, (osim Maje), iako se u sve razumiju.

    Pitam se kome je sve zaboden prst u oko ovim potezom.



    Do danas su samo SAD i Gvatemala preselile ambasade u Jerusalim.
    Veći dio međunarodne zajednice ne priznaje zvanično Jerusalim kao glavni grad Izraela i smatra da takvo priznanje mora biti dio rješenja decenijskog sukoba sa Palestincima po modelu dvije države u kojem će istočni Jerusalim biti glavni grad buduće palestinske države.

  2. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  3. #877
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Izvinite, ali ovi Amerikanci su kraljevi

    • Obe strane će zabraniti upotrebu 5G opreme koju isporučuju nepouzdani dobavljači u svojim komunikacionim mrežama. Tamo gde je takva oprema već prisutna, obe strane se obavezuju na blagovremeno uklanjanje i druge napore za posredovanje.


    Bahahahahaha

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. #878
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Zavaravanje..... Strasno... Totalno nebitno 99%
    Ericsson je vec u Srbiji sa G5 rece "izgubljeni" posijedio je za 15 minuta ..
    Narod SR nema pojma o tome niti ih je pitao iko.. Ali o tom ce sa njihovim gradjanima i onim pticicama po Kraljevu i sire..
    Da je ovo uradio tim neke znj drzave, ali nije..
    Ko ih...
    Mene samo brine ako je Srbija posla sa svojim najboljim timom na pregovore, presnecivali se tamo, lupetali oko nebitnosti, a u regionu su vazili za TOP majstore pregovora, u pravnom i biznis smislu...
    Da se debelo zabrinemo kakve tek experte ima ostatak u regionu.
    Kosovari su dovedeni da odrade svoj zadatak za Izrael, "gresni su" i nisu imali nista u rukama za razliku od Srbije.. Ali ko je SR kriv kad su se igrali igrica sa pasoshima Izraela itd.. pa ne vidjese sta imaju. Kao djeca..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-09-20 at 19:36.

  5. #879
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Brišite, dupli post.

  6. #880
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Može li pojašnjenje ovih tačaka oko jezera Gazivode i energije?

    Imam osjećaj da fali neka stranica ovog sporazuma :stupid:
    Last edited by remark; 04-09-20 at 19:35.

  7. #881
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,697
    Thanks Thanks Given 
    3,574
    Thanks Thanks Received 
    8,663
    Thanked in
    4,667 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post







    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    vala kad Djurić i Mali mogu bit’ političari (ovaj je i ministar) ima nade za pojedine u CG


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #882
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Kakve su ovo gluposti...


  9. #883
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Može li pojašnjenje ovih tačaka oko jezera Gazivode i energije?

    Imam osjećaj da fali neka stranica ovog sporazuma :stupid:
    E zamislite kad imate SVE u svojim rukama i mozete da ispregovarate SVE sto hocete u svoju korist, a vi sa nevinim osmjehom djeteta navedete da ste srecni jer od jezera Gazivode niste imali ni kw struje, a sad cete dobiti pola od proizvodnje, i dotaknete jos temu sa krasnim ' na nasoj teritoiji je dublje"...
    Lijepe li su krave, zvek..
    Maja zna sta je Srbija imala u svojim rukama do prije par sati - a veze sa SR nemam.. A Predsjednik te drzave, pravni tim i picopevci nisu imali pojma..
    E pa zaista previse...
    p.s. i ja boldovah jednom
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-09-20 at 19:44.

  10. #884
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nego, da ne ofiram kolege (savjetnike) iz USA, trebace im isti fazon i za druge projekte..
    A ja ni luk jela ni mirisala..
    To vam je kao kod "madjionicara"..i biznis je biznis.
    Pa nek misle kad im treba i ko im treba, prokockano, i gotova tema sa moje strane.

    Hvala Lepo

  11. #885
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Prema sporazumu Vučke od**bao Huawei za gradnju 5G infrastrukture, da vidimo što će Kinezi reći. :-D

  12. #886
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Prema sporazumu Vučke od**bao Huawei za gradnju 5G infrastrukture, da vidimo što će Kinezi reći. :-D
    Neka samo to....

    Ovo za Jerusalim se nikako ne može podvesti sa usklađivanjem spoljne politike sa EU, na šta se Srbija obavezala.

    Neko gore reče, u Jerusalimu su samo ambasade US i Gvatemale... i od sljedeće godine Srbije.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. #887
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Neka samo to....

    Ovo za Jerusalim se nikako ne može podvesti sa usklađivanjem spoljne politike sa EU, na šta se Srbija obavezala.

    Neko gore reče, u Jerusalimu su samo ambasade US i Gvatemale... i od sljedeće godine Srbije.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    I Kosovo će otvoriti ambasadu u Jerusalimu a zauzvrat će Izrael priznati Kosovo. A mi se igramo povlačenja priznanja...:lolblue:

  14. #888
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default



    Unreal

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #889
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,037
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    “Ovo je olovka koju sam dobio od Donalda Trampa. Samo se on potpisuje sa njom, kao što mi je napisao na papiriću poruku. Dobio sam i ključeve od Bele kuće. Tramp mi je rekao – ‘ovo ti je da uvek možeš da uđeš u Belu kuću'”, naveo je Vučić, dodajući da će poklone dati svojoj deci, dok će sporazum biti pohranjen u arhivi.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Daj covjece ja sam mislio da se ovo sprdas ili da si preuzeo sa nekog saticnog sajta,kad ovo je on stvarno izjavio. Auuuu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #890
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    "Meni je Tramp pobednik večeri..

    Kako je uspeo u sporazum izmedju Kosova i Srbije da ubaci Izrael, Jerusalim, Hezbolah i 5G mrežu to samo on zna..

    Da mi je videti face Šipaca i ovih naših liliputanaca kad su prvi put pogledali sve to pa da umrem i odem kod 40 devica..

    Ovo mi je rangu rata oko rakije izmedju Turaka i Austrougara.. "

    hahahaah





  17. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  18. #891
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nevjerovatno.. pa uopste nije potpisan sporazum izmedju Kosova i Srbije...
    Mora da sam na ignore (x puta napisah )...ali eto zbog drugih sto citaju, da se ne zbunjuju sa "fake news"...
    Trump je genije.. Odradio posao.

    Hvala Lepo

  19. #892
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    E zamislite kad imate SVE u svojim rukama i mozete da ispregovarate SVE sto hocete u svoju korist, a vi sa nevinim osmjehom djeteta navedete da ste srecni jer od jezera Gazivode niste imali ni kw struje, a sad cete dobiti pola od proizvodnje, i dotaknete jos temu sa krasnim ' na nasoj teritoiji je dublje"...
    Lijepe li su krave, zvek..
    Maja zna sta je Srbija imala u svojim rukama do prije par sati - a veze sa SR nemam.. A Predsjednik te drzave, pravni tim i picopevci nisu imali pojma..
    E pa zaista previse...
    p.s. i ja boldovah jednom
    Hvala Lepo
    Koliko se sjećam, nezvanično se još u prošlom pregovaračkom ciklusu ispipavao teren da SAD finansira razvojni ciklus težak nekoliko milijardi, za obje države, uz tehničku i vojnu podršku. Nešto po ugledu na Titovu Jugoslaviju. Trgovacu poput Trampa, koji nije izdanak establišmenta, svojstveno bi bilo da ponudi politički atipična rješenja, tako da me to ne bi puno ni čudilo.

    U svakom slučaju, Tramp u pohodu na novi mandat, treba mu spoljnopolitička pobjeda, inertna EU, u dil još uključen i Izrael... Moralo je više (za obje zemlje).
    In vino veritas

  20. #893
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Meni su fascinantni ljudi koji i dalje misle da se Tramp pita sa spoljnom politikom. Nidje veze. Srbija priznaje Kosovo najdalje do ljeta 2021-e bez obzira ko sjedi u Ovalnoj kancelariji. Sve prije toga su samo pripreme za neizbjezno. Vucic moze da bira ili priznanje Kosova ili zivot van politike. Ko do sad nije shvatio sta je izabrao, nema sta da trazi na ovom dijelu foruma.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #894
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Koliko se sjećam, nezvanično se još u prošlom pregovaračkom ciklusu ispipavao teren da SAD finansira razvojni ciklus težak nekoliko milijardi, za obje države, uz tehničku i vojnu podršku. Nešto po ugledu na Titovu Jugoslaviju. Trgovacu poput Trampa, koji nije izdanak establišmenta, svojstveno bi bilo da ponudi politički atipična rješenja, tako da me to ne bi puno ni čudilo.

    U svakom slučaju, Tramp u pohodu na novi mandat, treba mu spoljnopolitička pobjeda, inertna EU, u dil još uključen i Izrael... Moralo je više (za obje zemlje).
    Vidi se da sam bila u chudu dok sam pratila danasnja desavanja, pa sam to prenijela i u tekstovima. Ne volim boldovanje, ali jednostavno sam morala.
    Mislim da sam dosta rekla o mojoj razocaranosti kapacitetima tima iz BG (obzirom da se smatra da je BG ipak klasa za Balkan za medjunarodne odnose, pravne pa i drzavne biznis igre - sto me usput zabrinulo oko CG kapaciteta)... Nazalost, pokazalo se da je katastrofalno.
    Meni je bilo jasno sta Trump zeli da postigne, i ocekivala sam da ti ljudi znaju zasto su tamo obzirom da su prokockali susret prije nekoliko mjeseci.
    Jednostavno se pokazalo da nisu znali zasto su tamo, i da su amaterski sa naduvanim egom od straha (gresni su i znaju da Trump to zna), zeznuli sve adute koje su imali.
    Igrali su kao sibiceri misleci da ce preko svojih medija da trzaju Grenela da im "sapuce" info (twitt) sta ih ceka na papiru sa "nije nego"..
    Grenel je bio iskren citavo vrijeme i zaista nije bilo veze sa nekim "medjusobnim priznanjem", jer to USA ne zanima..
    Nego pokvareni i prljavi ljudi misle da su tek veci prljaviji i pokvareniji pa nisu ni slusali ni citali istinu (veliki nemaju ni vremena ni razloga da se bave tim sishnjarskim glupostima).
    A SR i Kosovari su prisli kao kod sudije za razvod, a to uopste nije bilo u pitanju.
    Ego ih je nagrdio.. U medjuvremenu su ispucali sve vrste sibicarskih blefova, ne znajuci sta imaju sami u rukama.
    Postavljen je mamac - pion.. i igra je dobijena u dva poteza. Ono sto zaista zanima USA i sto zaista vrijedi za Svijet. Veze sa Sr i Kosovom.. To je trica i kucina koja vrijedi u mislima lokalnog tipa.
    Prokockali su to, i eto.
    Trumpu ne treba ta vrsta medjunarodne pobjede jer SR i Kosovo ne vrijede boba za njegove izbore (spustajmo ego - realnost), u odnosu na vecu i bitniju velemajstorsku igru sa kojom ce da poentira.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-09-20 at 21:36.

  22. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  23. #895
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Ne znam, geopolitiku pratim površno. Ovo je više moja intuicija nego poznavanje stvari. Činilo mi se samo da Tramp želi 'legacy' i tačku na osnovu koje bi se izdvojio u odnosu na demokratske administracije (posebno Klintonove). Neki potpuno neviđeni, 'out of the box' predlog, koji lansira obje zemlje u NATO, čupa ih iz istočne sfere i trajno veže za SAD, uz snažnu ekonomsku injekciju, predlog koji niko ne bi imao luksuz da odbije. Ako je neko sposoban za tako nešto, onda je to on.
    Last edited by johnny bravo; 04-09-20 at 22:00.
    In vino veritas

  24. #896
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ne znam, geopolitiku pratim površno. Ovo je više moja intuicija nego poznavanje stvari. Činilo mi se samo da Tramp želi 'legacy' i tačku na osnovu koje bi se izdvojio u odnosu na demokratske administracije (posebno Klintonove). Neki potpuno neviđeni, 'out of the box' predlog, koji lansira obje zemlje u NATO, čupa ih iz istočne sfere i trajno veže za SAD, uz snažnu ekonomsku injekciju, predlog koji niko ne bi imao luksuz da odbije. Ako je neko sposoban za tako nešto, onda je to on.

    Onda ljudi ne razumiju Trumpa uopste.. Vjerujem da je u pitanju MSM propaganda, ali opet nasa je slobodna volja kako cemo nesto prihvatiti ili odbiti kao fake news..
    Balkan je istreniran na drugim osnovama - sami podlegli.. i to "ocekivanje" da ce iko da im nesto poklanja tj. na dosadasnji stetan nacin po Drzave, tante za tante, ne pije vodu. "Bicemo dobri, samo nam vi udijelite za budzet da pokrijemo nase kalkulacije, posaljite firme bla bla.. To je passe..
    Niko nece Balkan iscupati, sem iscrpiti, ako vec sami nisu sposobni da oplemene sopstvene resurse.
    U ovom slucaju Srbija je bila nesvjesna Aduta koji je imala, ali njihov problem.
    Mene samo brine spoznaja, ako su oni kao Klasa sa znanjem na Balkanu, diplomatijom, pravom itd u odnosu na nasu CG... Onda ...da se smrznemo..

    Hvala Lepo

  25. #897
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Koji je to adut, Majo?
    In vino veritas

  26. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  27. #898
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Bice (nadam se) svjesni za par dana/mjeseci.. Nek izlupetaju MSM analiticari gluposti.. Bacite pogled i na nase MSM, i srbijanske - sve djetinjarije. Gdje da ih Maja sa CDM foruma svijesti do suza.. Nek Trump zavrsi obaveze koje je zacrtao - da ne smetam.. Upravo ga Slusam (Live news conf) i naglasio je moj potpis..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-09-20 at 22:49.

  28. #899
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    I’m here to talk about Kosovo and Serbia. I don’t know if you can find it on a map… You guys don’t understand what’s happening outside of Washington DC. People aren’t listening to you anymore. It’s really a crisis in journalism. And I think it’s because people are too young to understand the issues like Kosovo and Serbia. How about a substantive question?
    Grenell

    Hvala Lepo

  29. #900
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Ukratko, došli Vučić i Hoti na predizbornu kampanju Trampa kome trebaju jevrejski glasovi. Majstorski su ih Ameri preveslali, pa kaže ,,...vjerska prava... srpska crkva... spomenici holokausta...", Srbija će ambasadu iz Tel-Aviva preseliti u Jerusalim (za razliku od Mila ovim je Vučić srušio mogućnost da u slučaju potrebe pobjegne u Dubai... šta će biti sa dogovorenim poslovima prema Arapima?), Kosovo će priznati Izrael, Izrael će u znak zahvalnosti što Srbija radi ambasadu u Jerusalimu priznati Kosovo. Čekaj, ima li nešto vezano konkretno za Kosovo, odnosno Srbiju? 5G? Ne, to je opet predizborna kampanja vezana za trgovinski rat sa Kinom. Ipak ima konkretno, autoput i željeznička pruga do Prištine, te da Priština i Beograd pronađu zajedničko rješenje kako željeznicu da povežu sa Jadranskim morem. Godinu dana Kosovo neće tražiti prijem u razne međunarodne organizacije, a Srbija za to vreme neće koristiti svoju diplomatiju u nagovaranju pojedinih država da povuku priznanje Kosova.
    Ništa, nema ,,crvene linije", nema alternativne ponude na stolu, nema...


    Sent from my Motorola 8400

Page 36 of 75 FirstFirst ... 2632333435363738394046 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum CdM Arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-15, 17:35
  2. Metohija
    By Krilatica in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 31-10-08, 09:51
  3. Kosovo i Metohija
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 22:49
  4. EU: KOSOVO I METOHIJA - NEMA POVRATKA NA SITUACIJU PRE 1999
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-05, 19:49
  5. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •