Page 32 of 75 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 776 to 800 of 1853

Thread: Kosovo i Metohija, opšta diskusija

  1. #776
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Ima li ko sa foruma da je iz Sjeverne Kosovske Mitrovice, ili ima nekog bliskog tamo pa zna "ono sto svi znaju a cute".

    http://www.vijesti.me/svijet/kako-je...kosova-1013620

    Imam jednu prijateljicu kojoj je sva familija gore (udata za jednog od mojih najvecih prijatelja) I ona mi je nedje ranije pominjala ovog Zvonka, iz kriminalnog miljea, kao nekog ko je apsolutni vladar sjevera Kosova I od koga se svi boje gore. Ko je Radoicic......

    http://www.vijesti.me/svijet/ko-je-m...artner-1013635

    Interesantnije od svega je sto Srpska lista jos ne izlazi iz Haradinajeve vlade I sto mainstream portali u Srbiji apsolutno ignorisu ovo ocigledno upiranje prstom pokojnog Ivanovica na Radojicica, kao glavnog kriminalca na sjeveru Kosova, niti pominju veze Radojicica I ovog Zvonka sa vrhom SNSa, iako je to javna tajna u Mitrovici.

    Ocigledno Kosovari kao odgovor za neprimanje Kosova u Interpol udaraju tamo dje najvise boli Vucka, na njegove ljude iz sjenke.
    Last edited by kimmi; 23-11-18 at 13:29.

  2. #777
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,021
    Thanks Thanks Given 
    1,144
    Thanks Thanks Received 
    1,480
    Thanked in
    642 Posts

    Default

    Imam ja rodbinu,za svaku odluku gore on se pita. Inace je Niksicanin.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
    Last edited by retype_htc; 23-11-18 at 15:23.

  3. #778
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Srbija ocekuje i ceka od Rusije i Kine podrsku i zeleno svijetlo.Da eto samo fore radi konkretnije djeluje i na granicu oruzanje poredja..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Last edited by Djalac; 23-11-18 at 14:36.

  4. #779
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Srbija ocekuje i ceka od Rusije i Kine podrzu i zeleno svijetlo da eto samo fore radi konkretnije djeluje pa na granicu oruzanje poredja..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Ahahahah

  5. #780
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Vucic otisao kod Rusa I rekao im da vise nista ne vjeruju Natou, a Rusi su im rekli da imaju povjerenje u Srbiju da ce umjet sama da rijesi situaciju na Kosovu. Lolcina

    https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1473183

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  6. #781
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vucic otisao kod Rusa I rekao im da vise nista ne vjeruju Natou, a Rusi su im rekli da imaju povjerenje u Srbiju da ce umjet sama da rijesi situaciju na Kosovu. Lolcina

    https://www.b92.net/info/vesti/index...nav_id=1473183

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Nije bas receno "Sama" ..
    Receno je da ce umijeti da se nosi s situacijom.Ali drugim rijecima veoma moguce.
    Ii je to ipak diplomatska izjava da se ne istrce.
    Ali cudno da nisu jasno i glasno iza Srb stali.
    Kina je npr kazala javno da je uz Srb.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  7. #782
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Skoro slusah Ceda Jovanovica dje istinu zivu prica za Kosovo, Rusiju, Putina isko se srbima to sigurno ne svidja

    Kakva crna Rusija, zabolje njih za srbe i Kosovo...

  8. #783
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,620
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ali cudno da nisu jasno i glasno iza Srb stali.
    Rusima odgovara destabilizacija Balkana.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #784
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,409
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    517 Posts

    Default

    Kad bi putin poslao 2-3 trupe vojnika i mehanizacije/avijacije samo da sjede u srbiju dok vojska srbije dejstvuje, nato ne bi mrdnuo prstom i srbija bi za 10 dana odradila kosovo.

    Ali to se nece desiti nikad jer je vucko covjek zapada, a i nikad rusi nisu pomogli srbe i niti ce.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  10. #785
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kad bi putin poslao 2-3 trupe vojnika i mehanizacije/avijacije, nato ne bi mrdnuo prstom i srbija bi za 10 dana odradila kosovo.

    Ali to se nece desiti nikad jer je vucko covjek zapada.
    Ako je Srbija ikada mogla da "odradi" Kosovo to vrijeme je davno proslo.

    Ne moze se istrijebiti 2 miliona kosovara.

    A samo je to opcija, jer oni pod srbima nikad zivjeli ne bi.

    I svi su svjestni toga.


    Vucic zeli wild card do EU i ka tome stremi. Da ga bez zatvaranja svih poglavlja ubace u EU kao Blgarsku i Rumuniju.

    A prihvatanje Srbije u EU znaci medjunarodno priznato Kosovo.

    Winwin situacija

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #786
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Srbija moze da isprasi i sad da oce vojno I Kosovo i Albaniju.
    Srbija je vojno dosta jaka sto se Balkana tice.
    Vucic je jedan namazanko(Milova skola)
    Milosevic je jos tad dobio zeleno svijetlo da sve pobije ako treba ali nejasno zasto nije to uradio kad je mogao.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  12. #787
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    665
    Thanks Thanks Received 
    2,987
    Thanked in
    1,768 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Kad bi putin poslao 2-3 trupe vojnika i mehanizacije/avijacije samo da sjede u srbiju dok vojska srbije dejstvuje, nato ne bi mrdnuo prstom i srbija bi za 10 dana odradila kosovo.

    Ali to se nece desiti nikad jer je vucko covjek zapada, a i nikad rusi nisu pomogli srbe i niti ce.
    Куда да пошаље ту механизацију свега ти? Прво мора НАТО да се пита.Уосталом Србија је чип за геополитичким столом којег Русија веома често користи.

    Нити што Србија има да слави око Интерпола, нити Албанци са Косова имају много памети око увођења ових царина, јер ће навише испаштати њихови грађани.

    Иначе ово што се дешава са хапшењима, очигледно да је негдје зашкрипило између Вучка и Албанаца, и да неко није испоштовао договор.Видјећемо хоће ли Српска листа као одговор проузроковати нове изборе на Косову.

    Но ипак не треба се превише узбуђивати, као ни са оним око посјете Тачија Газиводама.Црногорски медији би требали да у већини случајева овакве теме третирају онако како те теме заслужују, веома споредно.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  13. #788
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    nato ne bi mrdnuo prstom i srbija bi za 10 dana odradila kosovo.
    Zadnji put ratovasmo(koristim množinu zato što smo i mi učestvovali) na Kosovu "malo duže" od 10 dana pa prc, a imadosmo neuporedivo više vojnika i više naoružanja
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #789
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Za svaku kriznu situaciju na KiM ubedljivo najveci krivac je EU. Ovolika samovolja kosovskih vlasti pokazuje da je EU ili nesposobna ili nezainteresovana za resavanje statusa Kosova, posto ni Taciju ni Vucicu ne odgovara da se to pitanje konacno zavrsi. Veliki problem je sto je stav EU povodom Kosova skoro istovetan Albancima a to je da Srbija u zamenu ne treba da dobije skoro nista, osim mozda ZSO za koju je pitanje koliki bi stepen autonomije imala i da li bi postepeno bila ukinuta. Cak i da ZSO stekne najvecu mogucu samostalnost u okviru Kosova Srbija ne sme da se zadovolji samo time. Mora se obezbediti autonomija po uzoru na Svetu Goru za crkve i manastire i da se svim mogucim medjunarodnim ugovorima jasno naglasi da se radi o srpskoj kulturnoj bastini, a ne nekakvoj kosovskoj. Ovo je jako bitno zato sto se mora spreciti da se po sticanju potpune nezavisnosti pocne sa zatiranjem istorijskog srpskog postojanja na Kosovu a sve u cilju kako bi se Srbi predstavili kao uljezi na autohtonoj albanskoj teritoriji. Takodje, jako je bitno da se sporazumno zabrani ujedinjenje Kosova i Albanije sto bi dovelo u opasnost bilo kakav sporazum izmedju Kosova i Srbije. Upravo je raspad SCG najveci argument Zapada kako Rezolucija 1244 ne sprecava nezavisnost Kosova i u istu zamku se ne sme ponovo upasti. Takodje, svi kosovski lideri, sada i ubuduce bi morali da se odreknu bilo kakvih teritorijalnih pretenzija prema tzv. Presevskoj dolini sto je narocito Taci otvoreno potencirao dok se kao opcija razmatralo "razgranicenje" izmedju Srbije i Kosova. I na kraju, mora da postoji nekakva UN rezolucija ili bilo kakav dokument sa medjunarodnom pravnom snagom u kojem se jasno i glasno naglasava da je bombardovanje bilo vojna agresija a ne nekakva opravdana humanitarna intervencija. Srbija bi u zamenu mogla da se obaveze da nece tuziti ni NATO niti ijednu tadasnju clanicu pojedinacno koja je ucestvovala u tome ali bez priznanja bombardovanja kao zlocina Kosovo se ne sme nikada i ni pod kakvim uslovima priznati.

    Ukoliko bi se stekli ovi uslovi, naravno uz najjacu mogucu garanciju da ce ZSO da dobije odgovarajuci stepen autonomije onda bi priznanje Kosova vec moglo da ima nekog smisla i da stvarno doprinese smirivanju situacije. Cak i pod svim tim uslovima priznanje Kosova bi bila odredjena vrsta poraza ali bi se barem mogli izvuci najbitniji ustupci kako bi situacija tamo vec jednom mogla da konacno pocne da se smiruje i da najzad tzv. medjunarodna zajednica pokaze da konacno postuje Srbiju kao drzavu i da je odluka Srbije presudna. Nazalost, sa Vucicem kojem je u glavi samo kako da sto duze opstane na vlasti ne moze se ocekivati nikakva ozbiljna borba od strane Srbije da se nadje neko cvrsto i trajno resenje kojim bi Srbija nesto konkretno postigla i kojim bi i onaj narod tamo mogao konacno da pocne da zivi normalnim zivotom. A nista mudrija nije ni kosovska vlast koja ne zeli nista da ponudi zauzvrat u zamenu da dobiju tu stolicu u UN vec naprotiv povlace ove nepromisljene poteze koji stete i njihovom narodu.
    Last edited by Severnjak; 24-11-18 at 11:56.

  15. #790
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Breaking news

    Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

  16. #791
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

  17. #792
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Mene Kosovo ne zanima, osim nasih ljudi koji su tamo bili naseljeni i nijesu okrvarili ruke. Oni su kolaterarna steta. Losom srecom sam sluzio vojsku u ultra srbijanskoj kasarni, imao sam ubrzanu ludacku obuku zbog odlaska na Kosovo koju su vodile neke psihopate od desetara i podoficira, srecom me je izvukao drug kome je otac tada bio zverka u saveznoj vladi. I dan danas sam mu zahvalan, sto ne odoh na tu klanicu radi nicega.
    Last edited by DavidM; 14-12-18 at 13:45.

  18. #793
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Prije dvije noci sjedim sa bas bliskom prijateljicom koja je rodjena u Kosovskoj Mitrovici I kojoj cijela porodica zivi tamo.

    Prica srpskih medija da tamo nema hrane i slicni natpisi su naucna fantastika. Svega ima kao prije, tako da taj dio price nema veze sa stvarnoscu.

    Znate za pricu o svakodnevnim protestima Srba u S.Mitrovici? E pa to je njima radna obaveza. Njeni rodjeni brat I sestra MORAJU svaki dan da izlaze na proteste, jer rade u drzavnim firmama. Ako ne izadju.... cao sa poslom. Znaci katastrofa sta radi SNS.

    Inace ovaj Radojicic je glavni krimos za Kosovo a njegov kum Zvonko Veselinovic je jedan od jacih baja u Srbiji. Izguglajte ih I vidjecete da da su hapseni zbog droge I cega sve ne.

    Na Cecinim besplatnom koncertu je bilo relativno malo ljudi a u prva dva reda su bili aktivisti Srpske liste (SNS) sa majicama ovog Radojicica. Mnogo ljudi nije poslo na koncert iz sljedecih razloga: a)jer nije bilo obavezno b) preko one rabote im je smrzavanje na minusu zbog radne obaveze c) bunt zbog likova sa majicama Radojicica.

    Na kraju, postavlja se po ko zna koji put pitanje zasto Srpska lista ne podnese ostavke u Haradinajevoj vladi, srusi vladu I izazove nove izbore.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  19. #794
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Da se nadovezem na prethodni post....

    Ima zena moja neku bas blisku rodbinu u Vojvodini, stariji ljudi, penzioneri, okoreli SNS-ovci.

    Ali ajde, dragi su I posteni a I nedje svaka prica je bila uzaludna i zavrsavala se kongraargumentima tipa: znamo mi za zute patke I slicno.

    Imaju neke depozite odje I ovlascena je moja zena za podizanje istih. Zovu prije par dana I kao zele da razroce pare I briga ih sto ce da propdane kamata. Nisam imao vremena za neku duzu pricu,bio sam na poslu, reko cucemo se.... Razmisljam, mora da je zbog Atlasa pa se ljudi prepali.

    Kad zovu oni I pricamo.......samo sto nisam pao sa stolice. Kazu da ce da se zarati gore skoro sigurno I da hoce da imaju pare kod sebe. Rekoh nema problema ali odakle vam to za rat, kazu vide zbog situacije u medijima.... Velim da odje nista o tome ne javljaju a oni rekose da ne javljaju to na nasim americkim medijima ali imaju oni njihove istinite medije. Znaci haos.

    Na kraju smirismo ih ja I zena I oni na kraju dodjose do zakljucka kako smo mi u Nato pa kod nas mozda I nece doci do sranjja. Dolaze za par dana I bice kod njih u vikendici jedno mjesec dana.... dok se situacija ne smiri.

    E pa ljudi moji, AV stvarno ispra mozak onom nesretnom narodu gore. Ogroman odliv stanovnista, al njega boli uvo, ostaju glasaci I on se samo cementira sve vise I vise na vlasti.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  20. #795
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Prvi post je bas kako si napisao.
    Vucicu je ovaj nas Nk produzena ruka da zaradjuje pare kriminalom.Kazao Vucic nije nikad se upoznao i cuo s njim.Kako da ne.
    Vucic je namazan i sve je osmisljeno.
    I nategnuto je jer Vucic oce njega da izvuce da ga ne uhapse Albanci,Kosovari i onda bi mozda i ovaj nesto ispricao za Vucica.

    Sto se tice drugog posta kazi ti njima da ne brinu i da se nece nikad zaratit Nema SRB petlju i nema podrsku Rusije.
    Samo kupljenje politickih poena.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  21. #796
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To malo Srba na Kosovu je moglo da zivi nekim pristojnim zivotom sa komsijama Albancima - da nije SNS-a ...ovako ... bice zrtvena jagnjad...nazalost
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  22. #797
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Prvi post je bas kako si napisao.
    Vucicu je ovaj nas Nk produzena ruka da zaradjuje pare kriminalom.Kazao Vucic nije nikad se upoznao i cuo s njim.Kako da ne.
    Vucic je namazan i sve je osmisljeno.
    I nategnuto je jer Vucic oce njega da izvuce da ga ne uhapse Albanci,Kosovari i onda bi mozda i ovaj nesto ispricao za Vucica.

    Sto se tice drugog posta kazi ti njima da ne brinu i da se nece nikad zaratit Nema SRB petlju i nema podrsku Rusije.
    Samo kupljenje politickih poena.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Brale tu je svaka prica uzaludna.

    To ti je ka da Amfilohija pokusavas da ubijedis da bog ne postoji. Vucic je Bog I sve sto kazu Studio B, Pink, RTS je istina.... tako stoje stvari ebi ga. Uzaludna rabota.

    Al najjace je sto su prije bili za Tadica. Oni su u stvari uvijek za one za koje im tv servira da budu, tj. za vlast. Samo je problem sto AV monstruozno koristi sredstva javnog informisanja.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-12-18 at 15:33.

  23. #798
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,069
    Thanks Thanks Given 
    506
    Thanks Thanks Received 
    424
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Stv ta metoda datira jos iz doba Milosevica i RtS-a
    Tad je naeod bas samo tome vjerovao i tome sto plasiraju.
    Sadje malo bolja situacija ali narod i dalje vj njima.
    Skoro sam nedje napisao da moj djed i baba vj RTCG pa da montiraju mene kao ubicu povjerovali bi.Dosta je naroda pogotovo u SRB staromodno-zatupljeno-glupo i (ne)informisano.
    :/

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  24. #799
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/svijet/region/rt...-vojske-srbije


    Gledajte i učite što je propaganda i ispiranje mozga.

    Jurišššš

  25. #800
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Stanje medija u SRB je bas ocajno, ja msm da cak ni Milosevic nije imao ovoliku masineriju iza sebe.

    Buvalno imas Prvu, N1 i O2 i to je to sto se tice nekog objektivnog novinarstva.ž

    Mada je pitanja sto ce i biti sa Prvom i O2 sad kad su kupljene.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

Page 32 of 75 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum CdM Arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-15, 17:35
  2. Metohija
    By Krilatica in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 31-10-08, 09:51
  3. Kosovo i Metohija
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 22:49
  4. EU: KOSOVO I METOHIJA - NEMA POVRATKA NA SITUACIJU PRE 1999
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-05, 19:49
  5. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •