Page 3 of 74 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 51 to 75 of 1844

Thread: Kosovo i Metohija, opšta diskusija

  1. #51
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Venezuela
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za Srbe je najbolje da pregovaraju sa Albanijom. Neka traže od Albanije da im dadne čista srpska područja, a ostatak neka bude dio Albanije i gotova priča. Kosovo nema budućnost kao samostalni ustavno pravni entitet, njegova budućnost je da bude podijeljeno, 10% Srbiji, 90% Albaniji. I onda, da Evropska Unija primi obije. Ako ovo nije rješenje, ja ne znam što je onda. Sve dok Srbi trube o izmišljenom Obiliću i prijete kako nikad neće dati ni pedalj Kosova kojeg zovu srpskom kolijevkom, a Albanci se zanose iluzijama da Kosovo može opstati kao samostalna država, nikome neće biti bolje.
    "ˇDejémonos de andar de cumbre en cumbre y vayamos directo a combatir el alfabetismo, carajo!"

  2. #52
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,925
    Thanked in
    1,741 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Đe je tu to čuveno čojstvo oca mu j***m, pa da je Kosmet pripadao Crnoj Gori i da se odcijepio ne bih ga se odrekao dok ijedan crnogorac živi tamo pa da mi kažu iz EU evo vam svima po 5 iljada plata samo priznajte Kosovo
    Саградио бих ја тим Црногорцима куће у долини Лима и дао им земљу, а према Косову бих дигао зид и поставио минска поља.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  3. #53
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Besmrtni monah View Post
    Za Srbe je najbolje da pregovaraju sa Albanijom. Neka traže od Albanije da im dadne čista srpska područja, a ostatak neka bude dio Albanije i gotova priča. Kosovo nema budućnost kao samostalni ustavno pravni entitet, njegova budućnost je da bude podijeljeno, 10% Srbiji, 90% Albaniji. I onda, da Evropska Unija primi obije. Ako ovo nije rješenje, ja ne znam što je onda. Sve dok Srbi trube o izmišljenom Obiliću i prijete kako nikad neće dati ni pedalj Kosova kojeg zovu srpskom kolijevkom, a Albanci se zanose iluzijama da Kosovo može opstati kao samostalna država, nikome neće biti bolje.
    Ma kakvi,nemoze Srbija ni za tijeh 10% pregovarati jer,Kosovo je priznano od glavnih svjetskih sila,Amerike,Njemacke Britanije itd,dakle od onih koji diktiraju pravila,i samim tim Kosovsku nezavisnost i suverenitet vise nitko nemoze dovoditi u pitanje inace ce dobiti po prstima od Amerike i njenih saveznika, i zasto bi Kosovo onda uopce ulazilo u pregovore kad je zasticeno i suvereno od svjetske velesile.Kosovski Albanci nijesu budale i nece nikad pregovarati o tih 10%.Trenutno sa ovim stanjem na svjetskoj politickoj sceni,Kosovska nezavisnost i suverenost su zavrseni cin,o Kosovskom prisadinjenju sa Albanijom opet mogu legalno odluciti kosovski Albanci i to ce opet podrzati velesila.
    Srbija se tu nista nece pitati.
    Sto bi za Srbiju bilo najbolje trenutacno uciniti je pod svaku cijenu sprijeciti dalje sirenje Albanskog pucanstva na jug Srbije.
    Sto je Srbima porucila jedna Hrvatica na jednom od foruma " Srbi zaboravite Kosovo i dignite 6 metara visoki zid sa bodljikavom zicom na granici"
    ima smisla.
    Last edited by Uskok; 08-09-11 at 16:37.

  4. #54
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Uskok View Post
    Ma kakvi,nemoze Srbija ni za tijeh 10% pregovarati jer,Kosovo je priznano od glavnih svjetskih sila,Amerike,Njemacke Britanije itd,dakle od onih koji diktiraju pravila,i samim tim Kosovsku nezavisnost i suverenitet vise nitko nemoze dovoditi u pitanje inace ce dobiti po prstima od Amerike i njenih saveznika, i zasto bi Kosovo onda uopce ulazilo u pregovore kad je zasticeno i suvereno od svjetske velesile.Kosovski Albanci nijesu budale i nece nikad pregovarati o tih 10%.Trenutno sa ovim stanjem na svjetskoj politickoj sceni,Kosovska nezavisnost i suverenost su zavrseni cin,o Kosovskom prisadinjenju sa Albanijom opet mogu legalno odluciti kosovski Albanci i to ce opet podrzati velesila.
    Srbija se tu nista nece pitati.
    Sto bi za Srbiju bilo najbolje trenutacno uciniti je pod svaku cijenu sprijeciti dalje sirenje Albanskog pucanstva na jug Srbije.
    Sto je Srbima porucila jedna Hrvatica na jednom od foruma " Srbi zaboravite Kosovo i dignite 6 metara visoki zid sa bodljikavom zicom na granici"
    ima smisla.
    Космет ће бити суверена, и самостална држава тек када им Србија дадне зелено свијетло ... А положај Срба ће се поправити када господа из Београда одлучи да преоговара у интересу Космета, а не у интересу ЕУ... Са правног аспекта Космет је сада међународни протекторат, то је деспотовина, а намјесник сједи у америчкој амбасади ... Исти случај као у БиХ, у БиХ када би отишле УН ето ти рата у року од мјесец дана ...
    Last edited by salex; 08-09-11 at 18:14.

  5. #55
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Srbi već decenijama pričaju kako je Kosovo njihovo i već decenijama prodaju imanja na Kosovu.
    Ne možeš za ono što prodaješ na veliko pričati da je tvoje. U stvari možeš, ali kad u tu priču ubijediš samog sebe, onda ti se to obije o glavu.

  6. #56
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Srbi već decenijama pričaju kako je Kosovo njihovo i već decenijama prodaju imanja na Kosovu.
    Ne možeš za ono što prodaješ na veliko pričati da je tvoje. U stvari možeš, ali kad u tu priču ubijediš samog sebe, onda ti se to obije o glavu.
    Све и да је тачно заборављаш да је сопственик цјелокупне територије на Космету и Метохији Србија, као што је цјелокупне државне територије ђе ти живиш сопственик Црна Гора. По твојим ставовима, пошто ја имам кућу у Црној Гори, да ли је то парче Србије или Црне Горе? Да ли ја (пошто сам Србин) пошто је то имање на мени, или моме ђеду (небитно) могу то дати Србији ?

  7. #57
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Sve si ti ovo u pravu....ali postoji i ono narodno.....sila zakon mijenja.

    Jedno imanje nikad nije problem, ali ako je tih imanja jako puno i skoncentrisano.....onda se tu javlja sila kao faktor. Kad se na ovaj problem doda i samozavaravanje stvari se dodatno pogoršavaju.....što se i desilo.

  8. #58
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Sve si ti ovo u pravu....ali postoji i ono narodno.....sila zakon mijenja.

    Jedno imanje nikad nije problem, ali ako je tih imanja jako puno i skoncentrisano.....onda se tu javlja sila kao faktor. Kad se na ovaj problem doda i samozavaravanje stvari se dodatno pogoršavaju.....što se i desilo.
    Сила је дошла са запада, а не са Космета ...

  9. #59
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    TITOGRAD
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za Srbe je najbolje da se odsele na neko od ostrwa u Tihom okeanu... Neka osnuju nowu drzawu tamo, nece ih niko dirat...waljda:P:tongue:
    Last edited by Djoma83; 10-09-11 at 06:34.

  10. #60
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ZA 5 dana ponovo rusvaj na ona dva granična prelaza!

  11. #61
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nijesam postovao na ovoj temi nikada. Nijesam postovao na temama o Srbiji i Kosovu Bog te pita otkad. Moj stav podrške nezavisnosti Kosova je odavno izrečen i smatram da država koja je provodila otvoreni aparthejd prema 2 miliona svojih građana nije ni zaslužila drugo do da Kosovo ubuduće gleda u Atlasu. Država koja je nadmašila naciste i bila spremna da osmisli ne samo masovne zločine, već i masovna seljenja leševa i pokapanja u masovnim grobnicama na vojno-policijskom poligionu Batajnica (500 km od mjesta đe ih je ubila i svega par km od glavnog grada što ni njemački fašisti nijesu radili) ili da leševe bača u vještačka jezera pored Dunava, ne bi li sakrila tragove svog monstruoznom ponašanja, ne zaslužuje bolje. I sve to bila je samo završna epizoda krvavog učinka u ratovima i stradanjima koje je organizovao Beograd.
    Podržao sam pravo Kosovara na slobodu, no podržao sam i pravo Srba na Kosovu (još jedne žrtve manipulacija iz Beograda) da pokuša iskoristiti pravnu nesavršenost kosovske nezavisnosti i sebi nekako pokuša (u protekle 3 godine vakuma) solidnom diplomatijom izboriti pravo na ostanak u Srbiji ili makar autonomiju u okviru Kosova.
    Nijesam pisao do danas kako se ne bi stvarao utisak da se radujem srpskoj nesreći. Nikada nijesam urlao od sreće nad poraženim protivnikom pa neću to učiniti ni sad. Zapravo, neizmjerno mi je žao i iskreno me muka gledati kako danas pada zavjesa i na tu mogućnost da sjever Kosova izbori makar nešto što bi garantovalo opstanak tog naroda tamo.
    Od jutros Kosovo je preuzelo kontrolu nad carinskim prelazima i na sjeveru države i tako ozvaničilo kraj snu o podjeli Kosova. Na žalost, Tadić & Co su se pokazali kao potpuno nedorasli u tako važnom istorijskom trenutku po Srbe i teško da će se moći (ikada) zaboraviti pitanje koje je ruski ambasador juče uputio sali punoj (navodnih) Srba u sred Beograda. "Are there any Serbs in this room?!" zvoniće dugo Beogradom. Neko se u Beogradu zanosio dugo mišlju da će Moskva i Rusija čuvati Kosovo (ili dio njega) Srbiji, a da sami Srbi pritom nijesu sigurni šta žele, ili da li ga čak uopšte žele.
    Na sajtu B 92 (na koji često svraćem) danas se čitaju neki nevjerovatni i dosad neviđeni komentari. Gotovo kao da se Srbija budi. Evo upečatljivih:
    U odgovoru na (Quote)" Hrvate, Bosnjake, Albance,Makedonce, Crnogorce koji do skoro nisu ni postojali u drzavnom smislu a danas u velikoj meri na ustrb Srba imaju i drzavu i novi jezik i teritoriju i buducnost."

    Oni su to uvek imali samo mi u svojoj arogantnosti nismo primetili. A sami gubimo mnogo toga jer smo jednom kada su nas naterali da ih primetimo, sve vreme i enrgiju usmerili na njihovo osporavanje umesto na sopstveni razvoj. To i sada radimo.
    (Buducnost, 16. septembar 2011 12:57)
    Preporučujem (+97)
    Ne preporučujem (-49)

    "Ma koje gluposti, podbunjuju taj narod dole i samo ce im napraviti gore. Mesto da ova drzava radi da se taj narod dole mirno reintegrise sa Albancima i da zive u miru i slozi. Sta nasa nesposobna diplomatija radi samo ih preko raznih emisara jos vise ubedjuje da je Kosovo nase a ono je davnih devedesetih izgubljeno. Nasta to lici praviti barikade od sljunka, balvana i zemlje - budalastina.
    Konacno pocinje da se uspostavlja granica sa Srbijom i tom narodu zbog tih glupih barikada i inata da nece da zive sa Albancima za odredjeno vreme nestace zaliha svega. Sta onda iz inata nece da trguju sa Albancima i sta da zavise od padobranskih humanitarnih paketa medjunarodnog crvenog krsta.
    Alo ljudi nije ovo 1941 ovo je 21 vek ljudi idu u svemir a tamo se 20-30000 ljudi instruira da cuce na barikadama kao da ce nesto postici.
    Samo ce se negativna slika o svim Srbima logaritamski uvecati u svetu. Doci cemo u situaciju kada neko u svetu spomene Srbina da ce se dobiti odgovor " ah pusti te divljake na miru, zaobidji ih da nemas glavolbolju "
    Pa na svetu postoje na stotine zemalja gde zive razlicite dijaspore . Ne mora se niko voleti ali zato radis, zaradjujes novac, trosis ga i trgujes i eto ti normalnog zivota"

    Posebno mi je zapao za oko komentar jednog Mađara (nešto nalik ovome bi bila i moja poruka Srbima)

    "U Srbiji nekoliko stvari ne mogu da shvate. U zadnjih 20 godina je izgubljeno nekoliko ratova.Ova drzava je otovreno negirala medjunarodni integritet Hrvatske i BIH.Setite se da su obe drzave u velikoj meri bile pod kontrolom jedinica koje su bile finansirane i protektirane iz Beograda. Obe drzave su nazivane bivsim i nepostojecim.To se 1995.godine zavrsilo totalnim porazom. Kosovu je jos pre tih devedesetih godina oduzet status AP.Ukinuti su legalni organi Kosova. Jel smo to zaboravili? Onda je dosla 1999.godina i poraz od NATO i okupacija Kosova.Potom i proglasenej nezavisnosti i njeno priznavanje od najuticajnih svetskih drzava koje proizvedu 80% ukupne svetske proizvodnje.To su realnosti i poslednice pogubne politike.Nekada se pevalo da je Srbija do Virovitice i Ogulina,menjali se nazivi mesta po Bosni.Nije vise bilo B.Broda,B.Novog,B.Petrovca...Sve je postalo SRPSKO.Jel ste mislili da ce to Evropa da gleda mirno i da ne reaguje.Ovo je za zetva onoga sto je ovom drzavom i susednim drzavama sejano od 1990.godine.
    Ja sam etnicki Madjar iz Vojvodine.Mi Madajri najbolje znamo sta je izgubiti teritoiju.1920.godine smo kao porazeni u ratu izgubili 60% teritorije. Sva velika Madajrska svetista i znamenja ostala su u Transilvaniji i Vojvodini.Ni Hunedoara ni Kluz,ni Tirku Muer ni Oradea ni Arad ni Beckerek ni Senta ni Fiume nisu vise bili u Madjarskoj.Najstarija Madjarska hriscanska bogomolja ARacha je ostala u Vojvodini,van granica Madjarske.Ali kao narod smo preziveli.Idemo dalje.I posle te kataklizme postojimo.Posle 1920.godine je 20 Madjara dobilo Nobela,bili smo viceprvaci sveta u fudbalu,imali Puskasa,svetske sampione u plivanju, gimnasitici, ateltici, rukometu, vaterpolu... I dalje pravimo najbolje kobasice i tocimo sjajan Tokajac. Zivot ide dalje. Mora i za Srbe bez Kosova."
    (Arpad, 16. septembar 2011 12:23)
    Last edited by El Re; 16-09-11 at 16:47.

  12. #62
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako nas dvojica gorepostujućih pišemo o ovome,a nema onih koji su pjenili i vriskali,znaj da je ova tema,zabataljena,što bi A.Mandić rekao,"zašto me pitate o tome,ja sam političar koji djeluje u Crnoj Gori ".
    Kompletnom ludilu pridružuje se Vlada Srbije u termalnoj fazi
    Vlada Srbije kontroliše situaciju-Vlada prati i u potpunosti kontroliše situaciju na Kosovu


    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=542487
    Last edited by minjo; 16-09-11 at 17:07.

  13. #63
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Meni je Srba iskreno zao. Oni su nevjerovatno naivan narod.

    Sjecam se da je devedesetih nudjeno Slobodanu Milosevicu (tj Srbiji) 2 milijarde tadasnjih maraka od strane kosovskih Albanaca (odakle njima, necu zalaziti) da se vrati autonomija Kosovu i izbjegne sve sto je uslijedilo. A on vikase: "Ne smije niko da vas dira".

    Ne znam... previse su njezni, lakovjerni, neslozni kao narod. Nista im to ne valja. A meni zao. Nekako nikako da se intelektualna elita (ali ona stvarna) koju i ja na ovaj ili onaj nacin dobro poznajem probudi i digne glas.

  14. #64
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Država koja je nadmašila naciste i bila spremna da osmisli ne samo masovne zločine, već i masovna seljenja leševa i pokapanja u masovnim grobnicama na vojno-policijskom poligionu Batajnica (500 km od mjesta đe ih je ubila i svega par km od glavnog grada što ni njemački fašisti nijesu radili) ili da leševe bača u vještačka jezera pored Dunava, ne bi li sakrila tragove svog monstruoznom ponašanja, ne zaslužuje bolje.
    Ne znam šta je toliko "monstruozno" u uklanjanju leševa, i da to nadmašuje naciste(koji su leševe spaljivali u krematorijumima).Negde su sklanjani i srpski leševi na KiM , samo što se oko toga nije dizala tolika buka.Da li će leševi biti 5 ili 1000 km udaljeni, nije uopšte pitanje monstruoznosti.
    Daleko je važnije kako su lica ubijena, da li su bili borci, namerno ubijeni civili, slučajno ubijeni civili, da li su civili bili naoružani ili ne, itd.

    Sukob na KiM sa oko 10 000 ubijenih( Albanaca,Srba i Roma, među kojima i oko 1000 Albanaca koji su ubijeni kao "saradnici Srba" od strane albanskih terorista) nije uopšte primereno porediti sa nacističkim pogromima.Nepoznato mi je da su Jevreji ubijali Nemce pre i u toku Holokausta, da su podigli oružanu pobunu protiv države.

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Na žalost, Tadić & Co su se pokazali kao potpuno nedorasli u tako važnom istorijskom trenutku po Srbe i teško da će se moći (ikada) zaboraviti pitanje koje je ruski ambasador juče uputio sali punoj (navodnih) Srba u sred Beograda. "Are there any Serbs in this room?!" zvoniće dugo Beogradom. Neko se u Beogradu zanosio dugo mišlju da će Moskva i Rusija čuvati Kosovo (ili dio njega) Srbiji, a da sami Srbi pritom nijesu sigurni šta žele, ili da li ga čak uopšte žele.
    B.Tadić je dorastao svojem zadatku-da ispuni naloge svojih zapadnih mentora.Sada se žanju rezultati 3-godišnje politike B.Tadića, njegovih slatkih parola i šarenih laža, i jedne politike koja uopšte nije vodila računa o minimumu nacionalnih interesa Srbije.
    Odnos režima prema Srbima na KiM je nešto što se ne može opisati normalnim rečnikom.Prvo dogovore sa albanskim narko-kartelom postavljanje carinika kvazidržave, i priznavanje carinskih pečata(koje valjda stavljaju neki carinici), onda ljude podignu na barikade protiv istih tih carinika , a istovremeno preko režimskih medija u Beogradu(Blic, RTS, B 92 itd.) predstavljaju ljude na barikadama kao kriminalce i švercere, te da je "Srbija talac švercera i kriminalaca sa severa KiM".Ovakve stvari nije niko radio pa ni Milošević.

    Do 2008 godine, Srbija je imala kakvu-takvu diplomatsko-međunarodnu poziciju, neke države su bile protiv takve politike(SAD) a druge su podržavale takvu poziciju(Rusija).Pozicija Srbije nije bila sjajna ali je bila čvrsta i davala je realne šanse da se KiM pretvori u tzv."zamrznuti konflikt", da se "konačno rešenje" odloži za povoljnije uslove u međunarodnim odnosima .Tadić je odlučio da "odmrzne" to pitanje, u vrlo nepovoljnim okolnostima, kada u međunarodnim odnosima i dalje glavnu reč vode SAD koje su glavni promoter narko-kartela iz Prištine.Nije se mogao ni očekivati povoljniji ishod.
    Sadašnja pozicija Srbije je neodrživa i nju ne podržavaju ni SAD ni Rusija, odnosno države okupljene oko ovih sila.Tadić je gurnuo Srbiju u spoljnopolitičku izolaciju, odnosno uradio je ono za šta je optuživao svoje neistomišljenike 2008 godine.Pristao je na sve ucene i ustupke, ali njegovi mentori iz Vašingtona se nisu odobrovoljili i odustali od daljih ucena.Odlučili su da puste niz vodu Tadića jer je odradio svoje i dovoljno se kompromitovao, jer u međunarodnim odnosima nema sentimentalnosti prema slugama i vazalima.

  15. #65
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Nekakva je kriza nekakvoga morala
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  16. #66
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A žašto naši mediji zovu"admistrativni prelazi"? Priznali smo državu Kosovo,čak i Srbija priznaje pečate carine Kosova,evo danas na Merdare prešla prva dva šlepera,sa svim carinskim procedurama.Prema tome,zbogom admistrativnim prelazima,već su to granični prelazi!

  17. #67
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ko veli da smo priznali Kosovo, ja ga nisam priznao
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  18. #68
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dusanp,

    žalosno je što još ima Srba koji ne razumiju koliko je vrhunac monstruoznosti seliti leševe da bi se isti pokapali 500 km daleko od mjesta na kojima su ubijeni. Kad to opravdavaš ti zapravo poručuješ da bi to i sam radio... Tome ne treba komentar. To nadilazi svako očekivanje i može izazvati samo zgražavanje onih koji to slušaju. NE dusanep, to ni njemački nacisti nijesu radili. Ja samo zamišljam koliko neko može biti monstrum da vozi satima punu hladnjaču leševa, prolazi pored običnih ljudi, škola, djece, toči na pumpi gorivo i sve to kasnije istovara leš po leš (jer hladnjače čini mi se nemaju "kipu") u već pripremljenu rupu na jednoj izrazito lijepoj i zabačenoj ravnici. I to ne jedan kamion. Već na destine kamiona koje su sve vozili različiti "ljudi".
    Tu prokletu Batajnicu sam obilazio jer sam s par kolega iz crnogorskog MUP-a mjesec dana proveo kao gost srpskog SAJ-a koji tamo ima bazu. Tu (na Batajnici) je bio smješten (ne znam je li još) i vojno-obavještajni prislušni centar. To je bilo krajem 2000. (čini mi se) pa se već godinama stresem na pomisao da sam šetao poligonom punom masovnih grobnica i u neznanju uživao u prelijepoj i "netaknutoj" prirodi. Zavidio sam im na tom ogromnom i prelijepom poligonu koji liči na ogroman park prirode i oko koga kilometrima nema žive duše sem službenika policije i vojske koji katkad i to rijetko odaberu neku od livada da izvedu trening.
    Znaš, kad se s nečim lično suočiš drugačije stvar izgleda. Potpuno...
    Neću više o leševima...Evo tebi pa se ti suočavaj. To je rađeno u ime tvog naroda i u tvoje ime. Zbog toga ste najomraženiji i najnepopularniji narod u Evropi i bićete sve dok se s tim ne suočite i to osudite. Nije dovoljno da to u ime vas učini Bruno (Hrvat) Vekarić, već srpsko društvo to mora da prođe u cjelini. Da sam ja na mjestu Srba sve bih Beograđane (po uzoru na ono što su činili Amerikanci njemačkim građanima koji su živjeli blizu logora Dahau, Mathauzen i dr.) natjerao da prođu i sami vide leševe i masovne grobnice tu u njihovom predgrađu. Maltene pod prozorom. Možda bi tada nešto shvatili...
    Čitaj...

    http://www.ic-mp.org/wp-content/uplo...2-serb-doc.pdf
    http://forum.b92.net/topic/33025-vis...e-u-batajnici/
    http://www.kurir-info.rs/vesti/polit...aske-33647.php

    A o Tadiću mislim da je budala. Nije njega niko izdao, već je on mislio da će (kao jako vješt i mudar političar) nasamariti i "žedne preko vode prevesti" i Zapad i Istok. Na kraju su se svi poigrali s njim. Čak nije ni stila u tome pokazao. Uspio je samo obmanuti sopstvenu javnost koja je željela da vjeruje u ono što joj Boris priča. I Srbi su u to vjerovali iako su se i svi u regionu tome smijali.
    Last edited by El Re; 16-09-11 at 19:09.

  19. #69
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    A žašto naši mediji zovu"admistrativni prelazi"? Priznali smo državu Kosovo,čak i Srbija priznaje pečate carine Kosova,evo danas na Merdare prešla prva dva šlepera,sa svim carinskim procedurama.Prema tome,zbogom admistrativnim prelazima,već su to granični prelazi!
    Pa zato što se nijesmo još pozabavili bivšim novinarima koji su nekad pisali tirade o Miloševiću, a sad su urednici i vrli "evropejci", no ispod košulje im "viri" prva farba. Nama i katedru za crnogorski jezik u Nikšiću drže oni koji čine sve protiv crnogorskog jezika. Nekakva Bečanovićka i nekakva Glušica ćeraju naše lingviste da fdoktorsku tezu brane u Osijeku! To može samo kod nas...Doći će to sve na svoje mjesto. Samo će zBog DPS-a koji čini nadljudske napore da se ne zamjeri svojim Srbima, a realizuje sve što je započeo i objavio, to trajati malo duže nego što bi inače. To je sve...

    No da ne idemo u off...

  20. #70
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Neću više o leševima...Evo tebi pa se ti suočavaj. To je rađeno u ime tvog naroda i u tvoje ime. Zbog toga ste najomraženiji i najnepopularniji narod u Evropi i bićete sve dok se s tim ne suočite i to osudite.
    Ово је врло вјерватно преувеличана изјава.
    А што се тиче поређења са нацистима врло је могуће да нацисти нису пребацали лешеве али мислим да се слажемо кад кажем да ни срби (не цјелокупан народ нису ни сви њемци били нацисти) нису имали крематоријуме, фабрике смрти и сличне ствари што су имали нацисти.
    Поредити сукоб на косову (рат или побуну како ко воли) и поступке према тијелима жртви са холокаустом и њиховим (нацистичким) поступцима према тијелима жртава је непримјерено.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  21. #71
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mstislave,
    slika koju Evropa o Srbima ima je užasna. U tome nemaju druga. Zato Srbi i ne mogu da shvate što im niko ne vjeruje ni kad zaista pate. Nevjerovatno je da niko u Srbiji ne želi Srbima reći koliko je njihov imidž u Svijetu katastrofalan.
    Pa da ne bude dosta, evo se nedavno potrudio i neki Srbin koji je po Mađarskoj, onako, ne zna se još pravog broja, zakopavao još ŽIVE ljude u već pripremljene grobnice. Ja zaista ne znam šta je potrebno da se desi da Srbi shvate da od mjesta đe su oni stigli nema dalje. Ali to je problem Srba.
    Nisu Mstislave ni svi Njemci ubijali po gasnih komora, već samo neki od njih. Pa ipak oni imaju svijest da je to činjeno u njihovo ime i da su oni (čak i ne znajući) to sve podržavali. Zato su danas u Njemačkoj zatvorom zabranjena negiranja holokausta. Zato jer se njemački narod s tim suočio. Srbi se još nijesu suočili sa računom koji je stigao za nedjela i horore činjene u njihovo ime. To je sva razlika. Ako naravno izuzmemo onu da ni Njemci nijesu preko čitave zemlje selili leševe.
    Last edited by Hari Krisna; 16-09-11 at 21:25.

  22. #72
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  23. #73
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbi u ratovima nisu činili ništa bitno drugačije što nisu činile druge ratujuće strane.Nemci su u 2 svetskom ratu činili nešto što drugi ipak nisu radili, niti je to bilo do tada rađeno u ljudskoj istoriji, bar ne na taj način i u tom obimu.Po meni je mnostruoznije uzimati ljudima organe i zataškavati to 10 godina nego što je pokopati leševe na drugoj lokaciji,.

    Svaka ratujuća strana vrši sanaciju terena gde su obavljane ratne opracije, uvek se negde sklone leševi ubijenih.Negde zakopavaju leševe i Amerikanci u Iraku, negde su zakopani i ubijeni Srbi na KiM, Hrvatskoj, BiH.Odnekud se iskopavaju i leševi ubijenih Srba, pa ne vidim da je to neki problem, i da se neko posebno osvrće na to.

    Srbi nisu omiljeni u Evropi i svetu, ne zbog bilo kakvog "nesuočavanja" sa svojim delima, nego zbog geopolitičkih interesa SAD i zanemarivanje srpskih nacionalnih interesa od strane aktuelnog režima.Svaki narod zastupa njihova država, a Srbe zastupa režim izdajnički režim B.Tadića.

    Režim B.Tadića upravo mnogo polaže na tzv."suočavanje" i premrežio je državu sa gomilom tzv."NVO",kvazianalitičara i medija koji stalno trube da su Srbi jedan genocidan ili u blažoj varijanti primitivan i necivilizovan narod, koji mora da se odrekne svojeg nakaradnog identiteta,prošlosti i tradicije, ne skidaju se ti opskurni likovi sa medija, dominiraju u obrazovanju , državnim organima i medijima.
    To "suočavanje" se ne prima kod običnog građanstva , jer ljudi zdravorazumski osećaju da tu nije nešto u redu, da je reč o gomili laži i čistoj propagandi , i da to "suočavanje" kod Srba, treba da opravda i legitimizuje istovrsne zločine Hrvata, Muslimana , Albanaca i NATO 90-tih godina, a na posredan način i da delimično opravda sve zločine nad Srbima u istoriji.
    Suočavanje Nemaca sa Holokaustom nije imalo za cilj da opravda zločine nad Nemcima, niti da legitimizuje secesiju nemačke teritorije niti potpuno uništenje nemačke države.

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Mstislave,
    Pa da ne bude dosta, evo se nedavno potrudio i neki Srbin koji je po Mađarskoj, onako, ne zna se još pravog broja, zakopavao još ŽIVE ljude u već pripremljene grobnice. Ja zaista ne znam šta je potrebno da se desi da Srbi shvate da od mjesta đe su oni stigli nema dalje. .
    Ne znam kuda vodi potezanje ovakvih primera.Možda je čovek psihički bolestan , možda nije uopšte kriv(nije pravosnažno osuđen), a možda je imao saučesnike koji nisu Srbi.Možda i nije Srbin, možda se nacionalno izjašnjava kao Crnogorac ili Hrvat na primer.Tu ima mnogo "možda" da bi se jedno klasično krivično delo, koristilo za neku generalizaciju i predstavljanje Srba kao životinja.

    Zbog čega je važno da li je neki učinilac krivičnog dela Srbin ili ne,

    ..........
    Last edited by Hari Krisna; 16-09-11 at 21:26.

  24. #74
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedan od najčuvenijih medicinskih eksperata, patolog i stručnjak evropskog renomea, bivši načelnik VMA u Beogradu i aktuelni ministar zdravlja u Srbiji izrazio je sumnju krajem prošle godine u priču o "žutoj kući" i to u jeku srpske euforije senzacionalnim izvještajem Dika Martija koji je ponudio samo indicije, no ne i dokaze za svoje tvrdnje.
    Dr. Stanković, (ponavljam forenzičar br, 1 u regionu) je izjavio tada (i zamalo bio najuren);
    "Samom presađivanju organa mora prethoditi veoma složeno laboratorijsko imunološko ispitivanje, kako bi bilo utvrđeno da li tkivo organa koji se presađuje odgovara primaocu. To podrazumeva postojanje relativno velike mreže medicinskih i bioloških stručnjaka, ozbiljnu logistiku, budući da organi moraju biti presađeni za samo nekoliko sati, kao i opremu i uslove koji ne mogu biti stvoreni u nekoj improvizovanoj ambulanti.

    "Na osnovu onoga što sam ja video, takozvana Žuta kuća je mogla biti samo mesto gde su ti ljudi bili zatvoreni pre uzimanja organa, a uzimanje organa je moguće, ako ga je bilo, ukoliko je obavljano na nekom drugom za to adekvatnijem mestu"
    , rekao je Stanković.
    Pošto ovo ne odgovara srpskoj mitomaniji Stanković je ućutkan od kolega, no umalo i medijski linčovan.

    Toliko o "Žutoj kući"...

    Ostale morbidnosti i fantazije neću komentarisati. Za sad otkrivene su masovne grobnice vezanih Albanaca (od kojih ni jedan nije imao uniformu) i to ni manje ni više nego u predgrađu Beograda i nekim mjestima uz Dunav i Drinu, dok masovnih grobnica Srba na Kosovu nema i o njihovom postojanju se samo može nagađati.
    Last edited by El Re; 16-09-11 at 20:18.

  25. #75
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ел Ре, смањи мало ове постове сваки ти је милион ријечи,да се не мили народу да их чита.

    Пошто кажеш да не постоје сазнања да постоји масовна гробница Срба на КиМ,желио бих једну ствар да те питам,да ли има на КиМ више српских или албанских жртава у посљедњих 20 год?

Page 3 of 74 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum CdM Arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-15, 18:35
  2. Metohija
    By Krilatica in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 31-10-08, 10:51
  3. Kosovo i Metohija
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 23:49
  4. EU: KOSOVO I METOHIJA - NEMA POVRATKA NA SITUACIJU PRE 1999
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-05, 20:49
  5. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 16:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •