Page 13 of 75 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast
Results 301 to 325 of 1854

Thread: Kosovo i Metohija, opšta diskusija

  1. #301
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Budućnost Srbije u EU

    Nemačka želi Srbiju u Evropskoj uniji, ali su za dobijanje statusa kandidata neophodne reforme i rezultati u dijalogu sa Prištinom, što znači ukidanje paralelnih struktura, rekla Angela Merkel. Nemamo iluziju da u EU možemo da unesemo novi konflikt i zato želimo da kroz dijalog rešimo problem, izjavio Tadić.

    Nemačka kancelarka Angela Merkel rekla je, tokom posete Beogradu, da Nemačka želi Srbiju kao članicu Evropske unije, ali da je za dobijanje statusa kandidata neophodan napredak u dijalogu Beograda i Prištine.

    Izveštaj Tanje Jović
    Stranke o poseti Angele Merkel
    Šef poslaničke grupe SPS-JS u republičkom parlamentu Branko Ružić ocenio je da je važno što je izneta jasna poruka podrške evropskoj budućnosti Srbije.
    Komentarišući poruke Merkelove iznete po pitanju Kosova i Metohije, Ružićje rekao da je Merkelova koristila diplomatski rečnik, koji ni na koji način nije zanemario medjunarodno pravo, ali uz blagi pokušaj da istakne specifičnost nemačkog pristupa kosovskom problemu.

    Zamenica šefa poslaničke grupe Ujedinjenih regiona Srbije u republičkom parlamentu Suzana Grubješić istakla je da je najvažnija poruka nemačke kancelarke da je budućnost Srbije u EU. Komentarišući izjavu Merkelove o Kosovu i Metohiji Grubješićkaže da je jasno da Beograd treba da nastavi dijalog sa Prištinom i da on treba da donese konkretne rezultate u interesu obe strane.

    Poslanik Liberalno-demokratske partije Bojan Đurić u porukama Angele Merkel ne vidi nove uslove za sticanje statusa kandidata za članstvo u EU, ali je, kaže, jasno da sa "tenzijama na severu Kosova i Metohije" Srbija ne može dobiti kandidaturu.

    Potpredsednica Nove Srbije Dubravka Filipovski kaže da se nastavlja politika uslovljavanja i da je očigledno da je Srbija hapšenjem haških begunaca obezbedila mesto kandidata, ali ne i datum za početak pregovora za članstvo u EU krajem godine.

    Šef poslaničke grupe Srpske radikalne stranke Dragan Todorovićocenjuje da poseta nemačke kancelarke Beogradu i njene poruke predstavljaju pokušaj pritiska na Srbiju kako bi načinila dalje ustupke ka nezavisnosti Kosova i Metohije
    Angela Merkel izdvojila je tri preduslova za evropske integracije Srbije: reforme, Kopenhaške kriterijume, koji predviđaju regulisanje odnosa sa susedima i napredak u međusobnim odnosima Beograda i Prištine.

    Srbija se, kaže nemačka kancelarka, nalazi u odlučujućoj fazi, kada je na redu pitanje statusa kandidata, a to zavisi od tri pomenute tačke.

    Rešavanje kosovskog pitanja Merkelova, takođe, vidi u tri tačke: kroz napredak u dijalogu, zatim da Euleks dobije mogućnost da deluje na prostoru celog Kosova, kao i da se "ide ka ukidanju paralelnih struktura".

    "Nezamislivo je da se završe pregovori sa Srbijom o prijemu u članstvo EU, a da se potom kaže da postoji problem oko Kosova. Mi vidimo budućnost Srbije u Evropskoj uniji i učinićemo sve da Srbija taj put uspešno savlada na osnovama evropskih principa", podvukla je Angela Merkel.

    Pri tome je potrebno da Nemačka i Srbija češće razgovaraju i da se ne dozvoli da izbori ometaju napredak na tom putu, rekla je kancelarka naglasivši da je optimista kada je reč o rešavanju problema na Balkanu.

    Predsednik Srbije Boris Tadić rekao je da Srbija želi da reši sve konflikte u regionu i da nema iluzije da bi u Evropsku uniju mogla da unese novi konflikt.

    "Srbija ima svoje principe u rešavanju konflikata i mi želimo da s nemačkim prijateljima pronađemo vrlo praktičan put kojim čuvamo dignitet svih naroda u regionu", rekao je Tadić na konferenciji za novinare, posle razgovora s nemačkom kancelarkom Angelom Merkel.

    Tadić je rekao da Srbija ne traži veštački put ka članstvu u EU, već standarde kakvi važe i za druge zemlje, ocenjujući da Srbija može biti pouzdan partner Nemačke.

    Predsednik Srbije naveo je da je međuregionalna saradnja centralna tačka politike Srbije i da jugoistočna Evropa nema izvesniju budućnost od one u Uniji.

    "Unija nikad neće biti kompletirana ako ne bude integrisala i Zapadni Balkan", rekao je Tadić, dodavši da Srbija podržava integraciju Hrvatske i svih drugih zemalja regiona u EU, ali i traži da isti principi i kriterijumi budu poštovani i kada je reč o Srbiji.

    Partnerstvo Srbije i Nemačke

    Nemačka kancelarka razgovarala je i sa srpskim premijerom. Mirko Cvetković i Angela Merkel konstatovali su da su Nemačka i Srbija izuzetno važni politički i ekonomski partneri.


    Cvetković je gošću iz Nemačke upoznao sa reformskim zakonima donetim u okviru procesa pridruživanja Srbije EU, makroekonomskom situacijom kao i reformama koje je Vlada Srbije do sada sprovela u cilju poboljšanja investicionog ambijenta.

    "Nemačka je najveći spoljnotrgovinski partner Srbije i jedan od najznačajnijih investitora. Nemačke kompanije već godinama uspešno posluju u Srbiji i one su najbolja preporuka budućim ulagačima", rekao je premijer Cvetković na sastanku.

    Angela Merkel je, kako je saopšteno iz Vlade Srbije, istakla da je upoznata sa pozitivnim iskustvima nemačkih investitora u Srbiji i konstatovala da postoje veliki potencijali za saradnju pre svega u oblasti infrastrukture, energetike i obnovljivih izvora energije.

    Kancelarka Merkel dodala je i da Srbija treba da posveti posebnu pažnju razvoju malih i srednjih preduzeća.

    Pre zvaničnih razgovora, nemačka kancelarka sastala se sa predsednicom Fonda "Dr Zoran Đinđić", Ružicom Đinđić i stipendistima tog fonda. Susretu u hotelu "Hajat" prisustvovao je i ambasador Nemačke u Beogradu Volfram Mas.


    Predstavnici udruženja izbeglih i prognanih Srba iz Hrvatske predali su u nemačkoj ambasadi otvoreno pismo za kancelarku Angelu Merkel u kome traže podršku Nemačke za ostvarivanje stanarskih, imovinskih i ljudskih prava koja su im uskraćena u Hrvatskoj.

    Oni su uz otvoreno pismo predali i tekst Bečkog sporazuma o sukcesiji i Izveštaj o neispunjavanju zahteva, sadržan u Peticiji izbeglih i prognanih Srba iz Hrvatske.

    Nemačka kancelarka Angela Merkel otputovala je oko 15 sati iz Beograda i tako završila dvodnevnu posetu Zapadnom Balkanu tokom koje je posetila Srbiju i Hrvatsku.
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  2. #302
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo sta kaze jedan moj zemljak i komsija iz Peci u vezi barikada na severu Mitrovice:

    "Ime: Miodrag iz Peci Grad: Beograd
    29.09.2011 21:21 @Martin.
    Na barikade, nego sta, dosta ste na grbaci Srba i Srbije, primali po tri plate; plus u devizama pride, od Vlade tzv.Kosova!!!
    Kada je Sanda Raskovic, poimenice iznela spisak onih koji primaju platu u evrima, na celu sa Mrkom Jaksicem i onim Ivanovicem, a o mojoj prijateljici Radi Trajkovic da ne pricam, i pretila prekidanjem srpske pomoci; svi poskakaste, podigli smo kredite!!!
    Trinaesta godina ne placate struju, vozite kola bez tablica, dilujete drogu, podvodite KVOR i NATO vojnicima, jadne srpske studenkinje, u univerzitetskim centrima Leposavic, Lesak i Zubin Potok, ugojili se kao trutotovi, da ne moze ni rodjeni brat, da Vas prepozna!!!
    Na Barikade, naravno, doslo je vreme naplate...
    Za ne placanje struje ni Srbiji, ni Kosovu...
    Za kupovinu robe iz Srbije bez pdv-a...
    Za poklonjene mobilne, i satelitske telefone sa neogranicenim kreditom...
    Hocu da Vas i Vasu Porodicu gledam na barikadama, i da mi masete, jer skupo placam kiriju u stanu koji mi Vi iznajmljujete!!!
    Ja sam priznao, da sam KUKAVICA, ako je kukavicluk sacuvati sebe i porodicu, kada vas napusti DRZAVA, i ostavi na miliost i nemilost, onim, kojim je ta drzava ucinila zulum, toboze u moje ime i braneci me...
    Vi ste se kocoperili, po vas dan po kafanama bancili, i sada kada treba da se naplati, povika na Srbiju!!!
    Danas, je u Zemunu, poginulo je pet, a mozda i vise, radnika; zatrpala ih zemlja, garantujem da je vecina,od poginulih, tzv. interno raseljenih sa Kosova i Metohije, koji jedino takve poslove mogu da rade...
    Otvori, svakoga dana citulje u Novostima i Politici, i uvek ces naci po nekog, prerano umrlog, izbeglog sa KiM!!!
    I radimo, po gradjevinama...
    Ja sam "unovcio" svoju insomiju, zbog zala za rodnim krajem, i prijateljima starim, i radim, opet na crno, kao nocni cuvar...
    Izucio sam knjigovezacki zanat, i pravio knjige, dok sam mogao...
    Bio prodavac u nocnoj smeni...
    Moja cerka je, sa petnaest godina bila kondukterka na liniji 31. to je gospodjo, VB, ona bucmasta, crnoka, sa dugom, dugom crnom kosom i uvek nasmejana i vesela!!!
    Supruga je radila u pekari, "Kod SIMKETA"na dorcolu,i nosila dzakove od 50 kila, i cuvala babu od, verovali ili ne, 200 kgr... Sada bi bila srecna i to da radi!!!
    A Vi, Martine, za to vreme, ste sa kreditom Rajfajzen banke, letovali u Grckoj, plus decu slali takodje u Grcku,preko crvenog krsta Srbije, a moj maloletni sin, ni jednu pomarandju nije dobio...
    I zato Brate Srbine, na Barikade, ko Karpos... I ne pevaj Boze Pravde, vec Odu Radosti, ili Marseljezu, bolje ce vas razumeti...
    Javio mi moj zemljak Albanac, ne boje se Nato Vojnici Srba, pa pucaju, provalili su ih (Srbe), jednostavno ulete u Hamer, ili Oklopni transporer, i onda lepo traze AZIL!!! Pametno nego sta!!! "
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  3. #303
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ''Ja sam priznao, da sam KUKAVICA, ako je kukavicluk sacuvati sebe i porodicu, kada vas napusti DRZAVA, i ostavi na miliost i nemilost, onim, kojim je ta drzava ucinila zulum, toboze u moje ime i braneci me...''
    brutalno.
    a eo.

  4. #304
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovih dana sam u beogradu i mogu vam reci da je i ovdje situacija nepodnosljiva. drzava pravi opasne kikseve i narod je isfrustrian, pun bijesa... samo sto ne pukne. pored svih desavanja na kosovu ovih dana, oni su htjeli da dopuste organizaciju parade ponosa. posto su vidjeli sta se sprema, oni su, sa namjerom, zabranili sva javna okupljanja do ponedeljka, samo da bi otkazali i humanitarni koncert u organizaciji navijacha crvene zvezde. pomoc koja stize narodnim kuhinjama na sjeveru kosova vec duzi niz godina sa marakane, ovog puta je uskracena zbog otkazivanja parade ponosa... bitno je da se drzava ne zamjeri gej populaciji, a to se puca na kosovu, lako ce se za to... sram ih bilo
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  5. #305
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    све је речено...





  6. #306
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da politicari u Srbiji zatezhu situaciju samo do izbora, a onda ce,ko god pobijedio, da puste sjever Kosova niz vodu. Shto je pametan potez, jer je ogromni ulog u igri. Nadam se da ne grijeshim, jer ukoliko Srbija odabere inacenje oko Kosova umjesto integracije u EU, tone u nestabilnost, a za njom i citav region. To bi bila pogubna politika. Zato sjever treba konacno prepustiti Kosovu, jer je nenormalno da osam miliona ljudi budu taoci jednog malog parceta teritorije izgubljenog prije 12 godina.

    Na kraju krajeva, Tadiceva partija je dobila izbore zbog jasnog opredeljenja ka EU (na ushtrb pitanja Kosova), krajnje je vrijeme da pocne i da se ponasha u skladu sa voljom gradjana na izborima. I da smijeni onu karikaturu od shefa diplomatije, jer je covjek (zajedno sa ruskim lobijem u kojem je njegov otac aktivan) vishe shtete napravio Srbiji nego svi Albanci u poslednjih 10 godina.
    Last edited by Recordare88; 02-10-11 at 23:23.
    Deserve's got nothing to do with it.

  7. #307
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Mislim da politicari u Srbiji zatezhu situaciju samo do izbora, a onda ce,ko god pobijedio, da puste sjever Kosova niz vodu. Shto je pametan potez, jer je ogromni ulog u igri. Nadam se da ne grijeshim, jer ukoliko Srbija odabere inacenje oko Kosova umjesto integracije u EU, tone u nestabilnost, a za njom i citav region. To bi bila pogubna politika. Zato sjever treba konacno prepustiti Kosovu, jer je nenormalno da osam miliona ljudi budu taoci jednog malog parceta teritorije izgubljenog prije 12 godina.

    Na kraju krajeva, Tadiceva partija je dobila izbore zbog jasnog opredeljenja ka EU (na ushtrb pitanja Kosova), krajnje je vrijeme da pocne i da se ponasha u skladu sa voljom gradjana na izborima. I da smijeni onu karikaturu od shefa diplomatije, jer je covjek (zajedno sa ruskim lobijem u kojem je njegov otac aktivan) vishe shtete napravio Srbiji nego svi Albanci u poslednjih 10 godina.
    upravo ovaj nacin razmisljanja je pokazatelj nase nesrece, goleme nesrece koja nikad nece prestati da bije srbina ni po duhu, ni po obrazu
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  8. #308
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    upravo ovaj nacin razmisljanja je pokazatelj nase nesrece, goleme nesrece koja nikad nece prestati da bije srbina ni po duhu, ni po obrazu
    Ja nisam Srbin, ali mislim da mi je u citavoj diskusiji to prednost-mogu stvari da posmatram objektivnije. Ipak, ako bi samo malo mogao da pojasnish/elaborirash,bio bih ti zahvalan.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #309
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ja nisam Srbin, ali mislim da mi je u citavoj diskusiji to prednost-mogu stvari da posmatram objektivnije. Ipak, ako bi samo malo mogao da pojasnish/elaborirash,bio bih ti zahvalan.
    grdno se varas, jer ce i crnoj gori u skorije vrijeme da se desavaju slicne stvari, a ti izgleda nisi svjestan toga. i vjeruj mi, jedva cekam, da onda vidim velike crnogorce na djelu. da onda vidim ko je na sta spreman. puna usta crnogorstva svakom, a niko nista ne preuzima po pitanju toga sto nasa crna gora sve dublje tone u propast... zaludjujete se zastavom, himnom, jezikom i crkvom, a to sto vam u ulcinju nema ulice niti skole sa nasim herojem, za to vas boli briga. to sto je primorje cijelo rasprodato, i zato vas je briga. to sto evropa crta vas zivotni standard, i zato vas je briga. cime se onda ponosite? pricate o tome kako bi bilo dobro da se ta "mala grupica" srba iseli sa kosova, pa da svi budemo mirni. nemam rijeci...
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  10. #310
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    83
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neamoraju srbi da se isele sa Kosova,nego da se ponasaju kao svaka manjina i svim demokratskim zemljama,srpska manjina na Kosovo imaju najveca prava koje postoje u jednoj najdemokratskoj zemlji zapadnih zemalja,i na sever Kosova po planu Ahtisarija Srbi imaju pravo da vladaju sami sebe,ali uz postovanje ustava Kosova,tako je svugde i u Crnoj Gori i svugde osim u Srbiji,tamosnji Albanci nemaju nikakva prava,ama bas nikakva,i sta sada,i oni trebaju da se barikadiraju kao srbi na sever Kosova,to nije resenje,Albanci na jug Srbije moraju da postuju zakone i ustav Srbije kao sto moraju i svi Albanci van Kosova i Albanije ma gde oni bili.

    I u Crnoj Gori Albanci nemaju nikakva prava,dok saka crnogoraca na Kosovu su ustavom i zakonom ravnopravni vecini kod nas,uzmite primer kod nas,na primer u vladi Kosova ucestvuju sve manjine Kosova,ima pet ministarstva koje vode Srbi,zamenik premiera je Srbin,i tako dalje,gde to ima u Srbiji da je bar jedan Albanac u ministarstvima ??nema toga.
    Da Radimo Dan I Noc Za Bolju Buducnost

    Nikada nezaboraviti Proslost

  11. #311
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    grdno se varas, jer ce i crnoj gori u skorije vrijeme da se desavaju slicne stvari, a ti izgleda nisi svjestan toga. i vjeruj mi, jedva cekam, da onda vidim velike crnogorce na djelu. da onda vidim ko je na sta spreman. puna usta crnogorstva svakom, a niko nista ne preuzima po pitanju toga sto nasa crna gora sve dublje tone u propast... zaludjujete se zastavom, himnom, jezikom i crkvom, a to sto vam u ulcinju nema ulice niti skole sa nasim herojem, za to vas boli briga. to sto je primorje cijelo rasprodato, i zato vas je briga. to sto evropa crta vas zivotni standard, i zato vas je briga. cime se onda ponosite? pricate o tome kako bi bilo dobro da se ta "mala grupica" srba iseli sa kosova, pa da svi budemo mirni. nemam rijeci...
    Prvo, procitaj malo moje postove pa vidi shto mislim o takozvanim identitetskim pitanjima u CG. Nego,muka mi da se ponavljam, a i nije tema.Pogledaj poneshto ponekad prije nego shto lupish.

    Shto se tice Kosova, ono je davno izgubljeno, i ne vidim kako podrshka nekoj shacici extremista i kriminalaca, i izmanipulisanom narodu od strane te iste shacice mozhe tu pomoci. To je kao da sad Fudbalski savez CG posalje Decic da igra protiv Barselone, i kazhe da niko u CG nece nikad vise zaigrati fudbal ukoliko Decic ne pobijedi. Potpuno je besmisleno i bespotrebno u politici podrzavati propale projekte i izgubljene slucajeve.

    Umjesto toga, mnogo pametniji potez za Srbiju, a korisniji za citavi region, je da se mane sjevera Kosova(naravno, ne mislim da prekine ekonomsku pomoc, samo da se mane barikada, tenzija, zatezanja u pregovorima i slicnih gluposti) i posveti se sebi, jer ima 8 miliona stanovnika koji trpe stagnaciju zbog tog istog Kosova. Naravno, vlast u Srbiji ovo shvata isto kao i ja, ali treba vremena da prodju izbori. Cak i da opozicija pobijedi na tim izborima, ona ce se suociti sa istim izborom kao i Tadic-saradnja sa Kosovom ili izolacija. Ni jedan covjek koji racionalno razmislja nece odabrati sjever Kosova a zhrtvovati citavu Srbiju. To mogu samo fanaticni nacionalisti ili ljudi kojima izolacija Srbije i nestabilnost u njoj odgovara.
    Deserve's got nothing to do with it.

  12. #312
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam jedan od onih koji misli da sjever Kosmeta ne treba dati po cijenu stagnacije u Evropskim integracijama,i mislim da,ako bi Srbija zestoko insistirala na sjeveru,i cak po malo i zveckala oruzijem,mislim da bi ovi iz NATO bili spremni da im sjever i vrate.Ne zato sto e boje Srbije vec zato sto oni time nista ne gube,baza im je u Albanskom Kosovu,i dalje imaju dobru geostratesku poziciju,sjever kosova im tu nije toliko bitan,jedino zbog cega oni mozda upiru da ga ne vrate Srbiji su rude kojih na sjeveru ima prilicno.

  13. #313
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    8 miliona stanovnika koji trpe stagnaciju zbog tog istog Kosova
    bi li iko od tih 8 miliona izdao svoje ljude tamo i priznao kosovo???
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  14. #314
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    bi li iko od tih 8 miliona izdao svoje ljude tamo i priznao kosovo???
    To nije nikakva izjava, vec priznavanje realnosti, realnosti koja kazhe da ti ljudi sada zhive u drugoj drzavi. A shto se tice odgovora na tvoje pitanje-uz dobru kampanju i benefite koje Srbija dobija tim ustupkom, naravno da bi. Naravno, trebalo bi vremena, i bilo bi politickih turbulencija, ali sve se to slegne.
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #315
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=10&dd=05&nav_id=547102

    K
    ao shto i rekoh. Sjever Kosova ili 8 miliona ljudi u Srbiji.
    Deserve's got nothing to do with it.

  16. #316
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    jedino me cudi da nas jos nisu zakljucali, pisao bih jos, no ne mogu-studiram.

  17. #317
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    bi li iko od tih 8 miliona izdao svoje ljude tamo i priznao kosovo???
    A bi li iko od tih 8.000.000 žrtvovao sebe i zamjenio (ili se makar pridružio) se sa jednim od svojih ljudi tamo da ne prizna Kosovo?
    Last edited by FORMICA; 07-10-11 at 12:22.

  18. #318
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    A bi li iko od tih 8.000.000 žrtvovao sebe i zamjenio (ili se makar pridružio) se sa jednim od svojih ljudi tamo da ne prizna Kosovo?
    dobro pitanje, ali to su vec neke druge konotacije, nema veze sa obrazom, moralnim vrijednostima niti bilo cim... ne zbaoravi da je tih 8 miliona u sjenci par ljudi koji sve kroje, cijelu situaciju. e sad, svak moze da radi sta oce, ali na svoju ruku. zato, niko nije lud, vrijeme i okolnosti ce nametnuti rjesenje, a narod je slozan, ne brigaj za to.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  19. #319
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A moze li mi ko reci koliko jos ima srba na kosovu i dje ih je vise,sjeveru ili jugu?

  20. #320
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StrongBoss View Post
    Sve ce nas priznati i one zamlje koje nisu nas priznale iz EU,kao sto su jos 5.clanica EU,meni je jasno,ako je tako onda i Srbija nece postati clan NATO-alijanse jer Albanija ce ubaciti VETO,takve stvari se nerade tako gospodine,zapamtite sta vam ja govorim Kosovo ce postati clan EU,isti dan sa Srbijom,i svim ostalima u regionu,i Kosovo ce postati clan UN i to veoma brzo,cesta priznanja stizu poslednje vreme,a uskoro ce u blok i islamske zemlje priznti nezavisnost Kosova,do sada je nas priznalo 88.zelje sveta,i dalje to ide kako treba,sto je najinteresantnije dokle god Srbija nece imati dobresusedne odnose sa Kosovom,i dok ispini sve kritere koje zahtevaju EU za uclanjenje bilo koje drzave nece uci u EU,to nema sance,nije proslo puno vremena kada je to rekla u kancelarka nemacke Merkelova sta treba srbija da uradi,i parlament njemacke su rekli da nikada Srbija nece uci u EU?ako neprizna nezavisnost Kosova,pa nemislite valjda da ce Srbija dobiti status kandidata ove godine sa zidovima,barikadama i pucnjavom prema KFOR-ru,to nema sance.
    Turska evo vec 30 i vise godina ne moze da udje u evropsku uniju,zemlja koja je jedna od najvecih rastucih ekonomija u svijetu i po kako ti mislis da ce oni da puste albaniju ili kosovo.Pa 50% albanaca bi odma otislo pud zapadne evrope a oni nisu ludi da vas puste,vidis i sam sta se prije mjesec i nesto desavalo u svajcarskoj.To sto su svjetske sile sad na vasoj strani,ne znaci da vas vole,vec jednostavno vide interes u vama,a posle ce vas odbaciti ko prljavu krpu,kao i mnoge druge saveznice.

  21. #321
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Venezuela
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbija se guši od takvih lažova koji zasipaju narod pričama kako će Kosovo biti vraćeno u ustavnopravni poredak Srbije, a popovi samo bibere i bibere. Naravno, takvi popovi su najveći ateisti, njih Bog ne zanima niti u Boga vjeruju, njima je jednostavno na Kosovu ogromna klerikalna infrastruktura u vidu manastira i crkvi koja im omogućava izdašne profite, a sujevjerni srpski seljaci bacaju pola onoga što mučenički zarade pred takozvane "mošti svetog Lazara", a onda valjda Artemije pošalje Lazu te pare na nebo da se napije neđe sa Milošem i majkom devet Jugovića.
    Srpski i crnogorski narod moraju pobjeći iz kandži šovinista i popova koji truju narod kosovskim mitom i sujevjerjem. U suprotnom, i Zimbabve će nam se sprdati kako smo zaostali i sujevjerni.
    Last edited by Besmrtni monah; 11-10-11 at 23:07.
    "ˇDejémonos de andar de cumbre en cumbre y vayamos directo a combatir el alfabetismo, carajo!"

  22. #322
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @živopisni raspućine

    Daj u kritici imaj malo ukusa, da ne kažem mjere.

  23. #323
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Venezuela
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro, emotivnije sam reagovao, ali mi je prekipjelo to ponašanje! Siromašni kosovski Srbi tamo gladuju i strahuju za život, a vlada Srbije i SPC i dalje vrte mitomaniju o "kolevci srpstva" umjesto da se pobrinu da presele svoje sugrađane na sigurno.
    "ˇDejémonos de andar de cumbre en cumbre y vayamos directo a combatir el alfabetismo, carajo!"

  24. #324
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Grehote na šta liči politika današnje Srbije... Ovo se pretvorilo u šegačenje s tim Srbima tamo na Kosovu... On je ovim zapravo poslao poruku Prištini i KFOR-u da navale i da ako im se ko od Srba suprotstavi, nek Evropa zna da Beograd ne stoji iza takvih...

    ---------------------------------------------------------------------------------

    B 92: 14. 10 2011"
    Sklonite se,ako krenu na barikade"


    Beograd -- Ako Kfor počne da uklanja barikade, Srbi sa severa Kosova bi trebalo da se sklone i izbegnu sukobe, kaže za B92 šef pregovaračkog tima Srbije Borko Stefanović.

    "Ako dođe do bilo kakvog nasilnog pokušaja uklanjanja barikada, bolje je i skloniti se i izbeći žrtve", rekao je Stefanović gostujući na televiziji B92 i naveo da ne veruje da će Kfor početi uklanjanje barikada sa severa Kosova.
    Stefanović je rekao da je o najavi Kfora da će ukloniti barikade razgovorao s posrednikom EU za pregovore s Prištinom Robertom Kuperom i da su se složili da bi to bio "opasan potez koji bi nas vratio deset koraka unazad".
    "To jeste bila jedna od značajnih tema. Složili smo se da bi svaki jednostran potez bio vrlo opasan i da bi nas vratio deset koraka unazad", rekao je on.
    Upitan ko je izveo Srbe sa severa Kosova na barikade i da li su to učinili kriminalci ili država, Stefanović je ocenio da ni kriminalci, ni država nisu izveli Srbe na barikade, već da su oni to učinili sami.

    "Ljudi su izašli sami. Nisu ih izveli ni kriminalci, ni država, niti ih kontrolišu kriminalci", rekao je on i naveo da su barikade "legitiman vid borbe" Srba sa severa Kosova protiv jednostranih poteza Prištine koja je pokušala da prelaze Brnjak i Jarinje stavi pod svoju vlast.
    Stefanović je istakao da niko iz međunarodne zajednice ne traži od Srbije da se odrekne severa Kosova.

    "Ne traži se od nas da se odreknemo severa Kosova niti da pustimo Srbe 'niz vodu' ", rekao je on i dodao da Srbija na to ne bi pristala ni kada bi se to od nje tražilo.
    Stefanović je ponovio da Srbija ne može da prihvati nezavisnost Kosova, ali je spremna da razgovora radi nalaženja "održivog rešenja" koje bi zaštitilo i državne interese Srbije, i Srbe na severu Kosova.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------

    Za to vrijeme onaj od koga bi bilo logičnije da brine o životima i tijelima svojih vjernika poručuje nešto sasvim drugo...
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    B 92. 14. 10 2011
    Irinej: Istrajte dok ne uvide



    Peć -- Patrijah srpski Irinej podržao odbranu prava Srba na severu Kosova barikadama i pozvao ih da istraju.
    Patrijarh je služio liturgiju u Pećkoj patrijaršiji, povodom jedne od manastirskih slava - Pokrova Presvete Bogorodice.
    Irinej je nakon službe izjavio novinarima da poručuje Srbima na severu Kosova da istraju dok, kako je rekao, "moćnici ne uvide da Srbi brane svoju zemlju i da su barikade postavili na svojoj zemlji čuvajući svoje domove i svoj kraj u kojem vekovima žive".
    Irinej je izrazio zadovoljstvo zato što se na današnjoj svetkovini u Patrijaršiji okupio veliki broj vernika, koji su došli i pored, kako je rekao, velikih teškoća,
    nevolja i opasnosti.
    Last edited by El Re; 14-10-11 at 19:40.

  25. #325
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Epicentar View Post
    A moze li mi ko reci koliko jos ima srba na kosovu i dje ih je vise,sjeveru ili jugu?
    Nešto preko 60% Srba (oko 75 000 njih) živi na jugu, tj. južno od Ibra. Većina preostalih živi u većim albanskim gradovima i mjestima, a dobar dio ih živi i u srpskim enklavama Štrpce i Gnjilane, mjestu Novo Brdo, Kosovo polje, kao i selima oko manastira Gračanice. Oni su svuda okruženi albanskim stanovništvom, a od veze sa sjevernim dijelom Kosova dijeli ih više od 100 km.
    Na sjeveru Kosova (opštine Zvečan, Leposavić, Lešak, Zubin potok i sjeverna K. Mitrovica) živi nešto malo manje od 40% svih preostalih kosovskih Srba. Danas je na cijelom Kosovu preostalo nešto manje od 120 000 Srba...



    Evo i detaljno... S tim što imajte u vidu da na ovoj prikazanoj karti niže, Srbi sa juga koji ne žive u Štrpcu i Novom Brdu žive ili izmiješani sa Albancima ili neposredno uz njihova sela i naselja.



    Ovo "nove srpske opštine" su opštine koje tek treba uspostaviti ukoliko Srbi prihvate Ahtisarijev plan kojim se priznaje nezavisnost Kosova. Srbi to odlučno odbijaju, pa je tako i plan o mogućim "novim srpskim opštinama" još "na ledu"... Neke od opština su zvanično formirane (Civilni predstavnik za KS Piter Fejt ih formira jednu po jednu) no nijedna još ne funkcioniše u punom kapacitetu.
    Inače, u kosovskom parlamentu ima 120 poslanika, parlamentarnu većinu čini 65 poslanika, i od toga su 13 Srba. Srbi su na čelu tri ministarstva u Vladi Kosova, a imaju i mjesto zamjenika premijera. Oni mogu da zaustave svaku akciju kosovske Vlade koja je na štetu i u suprotnosti sa interesima Srba. Do sada to nijesu učinili nijednom.
    Last edited by El Re; 14-10-11 at 20:23.

Page 13 of 75 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum CdM Arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-15, 17:35
  2. Metohija
    By Krilatica in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 31-10-08, 09:51
  3. Kosovo i Metohija
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 22:49
  4. EU: KOSOVO I METOHIJA - NEMA POVRATKA NA SITUACIJU PRE 1999
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-05, 19:49
  5. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •