Page 11 of 75 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 251 to 275 of 1854

Thread: Kosovo i Metohija, opšta diskusija

  1. #251
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Ђе су сад оне партиЈоте што запалише Јариње?
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #252
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Баш лијепо ови догађаји на Космет, Тадић класика ,,мир и сталоженост'' ,а доле НАТО и ЕУ ,,гоне Србе к'а срне'' ... Међутим, шта очекивати од сатанистичких организација које су по Афганистану и Ираку побили на стотине ненаоружане ђеце. Одајем почаст као појединац тим људима који су спремни да бране своја огњишта голим животима. Ваљда је Србији сада јасно да ЕУ и НАТО кане се поштовати рез. 1244 само када то њима штима. ОТАН сатанисти су обећали да неће се стављати ни начију страну, и да ће статус Космета препустити договору Београду и Приштини.

    Јој да се сада оће побунити Албанци у Прешевсој долини, па онда Сандже у Рашкој, па ће ваљда ,,чинчиле'' у београдским кафићима схватити да од ЕУ могу само добити оно што имају у гаћама ...

  3. #253
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Stvarno ispadaš neozbiljan.......Zbog toga NITKO neće odgovarati! Dapače, uobičajeno je pohvaliti ili čak odlikovati vojnike koji su jednom ovakvom akcijom štitili sebe i živote svojih kolega.
    prijatelju, za sta da budu nagradjeni, za ovo ?







    I kasnije meni govoris da postajem neozbiljan.

  4. #254
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Одајем почаст као појединац тим људима који су спремни да бране своја огњишта голим животима.
    Što ne odeš da im pomogneš? Daleko je hercegnovska plaža odatle znam znam...
    She is only here to annoy herself!

  5. #255
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    prijatelju, za sta da budu nagradjeni, za ovo ?

    I kasnije meni govoris da postajem neozbiljan.
    Naravno da si neozbiljan i sve si neozbiljniji. Što treba - na granatu tratinčicom? Je li tko rekao da nisu pucali bojevom municijom? Nije! Zašto su pucali? To je bio odgovor na granatu koja je jednako tako ranila četiri pripadnika KFOR-a. Neka ovi zahvale Bogu što nitko od KFOR-ovaca nije poginuo. Mislim da bi i među tim jadnim Srbima bilo poginulih.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Što ne odeš da im pomogneš? Daleko je hercegnovska plaža odatle znam znam...
    To se i ja cijelo vrijeme pitam. Da kojim slučajem mislim kao oni (Srbi) i da smatram da je Kosovo "naše", ne bih sjedao pred monitorom, kukao i naricao, nego bi otišao tamo, uzeo pušku i branio svoje.
    Last edited by bracodubrovnik; 27-09-11 at 20:43.

  6. #256
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    КФОР, као и свака озбиљна војна сила има процедуру за употребу силе.Сила одговора се дозира, када су каменице у питању онда се одговара несмртоносним оружјем, а кад се оружје, било оно инпровизовано или не употребљава против њих, они ће одговорити оружјем, али то неће бити насумично пуцање као у Ирској током Крваве недјеље, већ прецизно онеспособљавање и уклањање наоружаног противника.
    То се може видјети из тога што је само неколико људи рањено бојевом муницијом и што нема мртвих.А ако буде било мртвих, гарантујем да неће имати више од пар простријелних рана, онолико колко је довољно да се онеспособе, без претјеривања и изживљавања.

    Брајане обична милиција (ова наша) би те устријелила кад би бацио бомбу на њих, а не војна сила.
    Last edited by BAR; 27-09-11 at 21:13.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  7. #257
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Što ne odeš da im pomogneš? Daleko je hercegnovska plaža odatle znam znam...
    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    To se i ja cijelo vrijeme pitam. Da kojim slučajem mislim kao oni (Srbi) i da smatram da je Kosovo "naše", ne bih sjedao pred monitorom, kukao i naricao, nego bi otišao tamo, uzeo pušku i branio svoje.

    Osjetih se prozvanim pa da vam odgovorim, gospodo ja jesam srbin, zalim mi je sto se ovo desava i imam zaljenje prema ovim ljudima i vecinu vremena dok pisem na ovoj temi pisem subjektivno, jel objektivno nikad ne mogu, jer sam sa tim ljudima najblizi, ne mogu i necu da pisem drugacije, ne glumim internet ratnika kako su me neki nazivali, ako ste primjetili vazda sam se sprdao i zajebavao na racun Srba i Srbije tako da vjerujte mi nemam taj kompleks ako na to ciljate, niti cu pokusati da na vase provokacije odgovaram vrijedjanjem i svadjom,nisam taj tip a i mladji sam od vas za takve gluposti, otkad postujem na ovaj forum nisam se puno mjesao u politicke threadove vezane za Srbiju iako sam imao zelju da pisem ali nisam jer sam smatrao da necu imati dovoljno dobru argumentaciju za odbranu mojih stavova, dok ovdje na ovoj temi ne zelim da dopustim nekome kao sto si ti Braco da pisu svasta na osnovu polovicnih, nepotpunih i u krajnju ruku netacnih informacija, svjestan sam cinjenice da tebe boli ***** za ono sto se desava, da je tvoje gledanje na ovu situaciju nonsalantno zato i ne ulazim sa tobom puno u raspravu jer mislim da nikad neces shvatiti ono sto se desava dolje pa iz tih razloga nikad neces ni moci shvatiti zasto toliko stajem na srpsku stranu, to je isto kao da ja sa tobom pricam o Vukovaru, priznaces da su ovakve teme i zajednu i drugu stranu delikatne i krajne osjetljive, jer vjerujem da oni koji ovdje postuju postuju iz ljudskih razloga i nikad nece imati objetkivno misljenje o ovoj zemlji, ovu temu sam otvorio kao i temu ranije iz cisto informativnih razloga, jel me oduvjek zanimaju ratna podrucja i bezbjednost bila to vojna ili policijska bezjednost, ako pogledate moje zapocete threadove vidjecete to i sami. Na ranijem threadu, usao sam u raspravu sa nekim albancem koji je pisao isto kao ja, ali ono sto je on postavljao kao "neoborive" dokaze za svoje argumente i stavove nit' je imalo smisla nit je imalo vjerodostojnost,isto tako vjerujem i da se sad pojavi neki albanac ovdje da bi svi stali na njegovu stranu pa makar i da prica gluposti prihvatali bi njegovu misljenje kao ono pravo. Nisam nacionalista, niti sam neki okorjeli novonastali ******, samo sa obican patriota, koji voli svoju zemlju isto onoliko koliiko i vi volite svoje, niti manje nit vise, vjerujem da bi se i vi se postavili ovako u ovakvim situacijama, samo sto se to meni uzima za zlo i sprdate se sa tim, ja se nikada nisam sprdao na threadovim dje se vodila rasprava o crnogorskim pitanjima, jel mislim da bi to vise bila provokacija nego sprdanje i da bi to mnogi tako dozivjeli

    NSX smatram da moje prisustvo dolje u ovom trenutku ne bi imalo nikavog znacaja, vjerujem da oni koji trebaju te ljude da stite oni su se u ovoj situaciji ponjeli kao apsolutne ***** prema svome narodu, mada shvatam i njih, nasli su se nebranom grozdju, ni smiju da reaguju nit smiju da ne reaguju, kao da imaju zid ispred sebe, al vjeruj mi na rijec iako ti nista ne znaci, da sad izbije ratno stanje prvim bi autobusom bio dolje. jer zelim da ono sto smatram da je moje i branim, mozda ti djelujem smijesno i neozbiljno ali vjeruj mi da je tako.Smatram da je to moja obaveza kao covjeka i kao pripadnika te nacije. smatram i vjerujem da je Kosovo Srpsko i da je oduvjek bilo i da niko nema prava da ga uzima srbima samo zato sto ih ima vise ili zato sto mocnici staju na njihovu stranu.

  8. #258
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Osjetih se prozvanim pa da vam odgovorim, gospodo ja jesam srbin, zalim mi je sto se ovo desava i imam zaljenje prema ovim ljudima i vecinu vremena dok pisem na ovoj temi pisem subjektivno, jel objektivno nikad ne mogu, jer sam sa tim ljudima najblizi, ne mogu i necu da pisem drugacije, ne glumim internet ratnika kako su me neki nazivali, ako ste primjetili vazda sam se sprdao i zajebavao na racun Srba i Srbije tako da vjerujte mi nemam taj kompleks ako na to ciljate, niti cu pokusati da na vase provokacije odgovaram vrijedjanjem i svadjom,nisam taj tip a i mladji sam od vas za takve gluposti, otkad postujem na ovaj forum nisam se puno mjesao u politicke threadove vezane za Srbiju iako sam imao zelju da pisem ali nisam jer sam smatrao da necu imati dovoljno dobru argumentaciju za odbranu mojih stavova, dok ovdje na ovoj temi ne zelim da dopustim nekome kao sto si ti Braco da pisu svasta na osnovu polovicnih, nepotpunih i u krajnju ruku netacnih informacija, svjestan sam cinjenice da tebe boli ***** za ono sto se desava, da je tvoje gledanje na ovu situaciju nonsalantno zato i ne ulazim sa tobom puno u raspravu jer mislim da nikad neces shvatiti ono sto se desava dolje pa iz tih razloga nikad neces ni moci shvatiti zasto toliko stajem na srpsku stranu, to je isto kao da ja sa tobom pricam o Vukovaru, priznaces da su ovakve teme i zajednu i drugu stranu delikatne i krajne osjetljive, jer vjerujem da oni koji ovdje postuju postuju iz ljudskih razloga i nikad nece imati objetkivno misljenje o ovoj zemlji, ovu temu sam otvorio kao i temu ranije iz cisto informativnih razloga, jel me oduvjek zanimaju ratna podrucja i bezbjednost bila to vojna ili policijska bezjednost, ako pogledate moje zapocete threadove vidjecete to i sami. Na ranijem threadu, usao sam u raspravu sa nekim albancem koji je pisao isto kao ja, ali ono sto je on postavljao kao "neoborive" dokaze za svoje argumente i stavove nit' je imalo smisla nit je imalo vjerodostojnost,isto tako vjerujem i da se sad pojavi neki albanac ovdje da bi svi stali na njegovu stranu pa makar i da prica gluposti prihvatali bi njegovu misljenje kao ono pravo. Nisam nacionalista, niti sam neki okorjeli novonastali ******, samo sa obican patriota, koji voli svoju zemlju isto onoliko koliiko i vi volite svoje, niti manje nit vise, vjerujem da bi se i vi se postavili ovako u ovakvim situacijama, samo sto se to meni uzima za zlo i sprdate se sa tim, ja se nikada nisam sprdao na threadovim dje se vodila rasprava o crnogorskim pitanjima, jel mislim da bi to vise bila provokacija nego sprdanje i da bi to mnogi tako dozivjeli

    NSX smatram da moje prisustvo dolje u ovom trenutku ne bi imalo nikavog znacaja, vjerujem da oni koji trebaju te ljude da stite oni su se u ovoj situaciji ponjeli kao apsolutne ***** prema svome narodu, mada shvatam i njih, nasli su se nebranom grozdju, ni smiju da reaguju nit smiju da ne reaguju, kao da imaju zid ispred sebe, al vjeruj mi na rijec iako ti nista ne znaci, da sad izbije ratno stanje prvim bi autobusom bio dolje. jer zelim da ono sto smatram da je moje i branim, mozda ti djelujem smijesno i neozbiljno ali vjeruj mi da je tako.Smatram da je to moja obaveza kao covjeka i kao pripadnika te nacije. smatram i vjerujem da je Kosovo Srpsko i da je oduvjek bilo i da niko nema prava da ga uzima srbima samo zato sto ih ima vise ili zato sto mocnici staju na njihovu stranu.
    Ne znam zašto si se ti našao prozvanim kad onaj drugi odgovor nije bio upućen tebi. S tobom fino i korektno komuniciram i nemam nikakvih problema s tim tko si ti i što si ti. Moji odgovori tebi su isključivo vezani za tvoje komentare o kronologiji događaja, prekoračenju ili neprekoračenju ovlasti i obostranoj upotrebi sile. U tim nekim mojim odgovorima možeš nazrijeti da se radi isključivo o profesionalnom pristupu problemu jer sam dugo, dugo bio profesionalni vojnik i godinama sam upravo prema NATO standardima obučavan za ovakve i slične situacije. Pripadnici KFOR-a su, jamčim ti životom, jako dobro obučeni za djelovanje u ovakvim situacijama. Na silu se odgovara upotrebom kontrolirane sile, a i BAR ti je dao jedan sasvim dobar odgovor. Nakon što su okupljeni Srbi, na koje ne gledam onako kako ti sugeriraš jer mi je žao tih izmanipuliranih ljudi, počeli s gađanjem kamenjima, KFOR je odgovorio gumenim mecima i suzavcem, a nakon toga je došlo do oružanog napada na pripadnike KFOR-a na što su oni odgovorili kontroliranom eliminacijom prijetnje. Inače gomila u kojoj je samo jedna naoružana osoba predstavlja naoružanu gomilu. Da su KFOR-ovci danas prekoračili ovlasti večeras bi mnoga srpska majka zakukala a sjever Kosova bi bio izljepljen osmrtnicama. Odgovorili su taman onolikom silom koja je bila potrebna da se smiri situacija, ali istovremeno i da otklone bilo kakvu opasnost po svoje živote. To je sve na što sam se ja osvrnuo kad sam quotao tvoje komentare.
    Last edited by bracodubrovnik; 27-09-11 at 22:12.

  9. #259
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Uskok View Post
    Ima li kraja Srpskoj gluposti,ovakav nepromisljeni akt bacanja kamenica i kucno izradjene bombe ide samo kontra interesa samih Srba,sta su mislili da ce time postici?
    Nijesu postigli nista dobroga a najmanja po sebe.
    Sami sebi produzavaju i pojacavaju agoniju,dok se Albanci svemu tome sa strane mogu samo smijati.
    Бачена бомба ,,импровизоване'' израде ? (Јамериканци су склони да причају истину, обично преко Би-би-си ја и сл. трач програма) А резолуција 1244 ? Да ли си је можда некада прочитао ? Или мислиш да Срби требају да се држе резолуције 1244, а НАТО сатанисти само када то њима треба ?

  10. #260
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Što ne odeš da im pomogneš? Daleko je hercegnovska plaža odatle znam znam...
    А зашто си ми поставио питање ако си и одговорио мјесто мене ? Да ли је то одраз некултуре?

  11. #261
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    КФОР, као и свака озбиљна војна сила има процедуру за употребу силе.Сила одговора се дозира, када су каменице у питању онда се одговара несмртоносним оружјем, а кад се оружје, било оно инпровизовано или не употребљава против њих, они ће одговорити оружјем, али то неће бити насумично пуцање као у Ирској током Крваве недјеље, већ прецизно онеспособљавање и уклањање наоружаног противника.
    То се може видјети из тога што је само неколико људи рањено бојевом муницијом и што нема мртвих.А ако буде било мртвих, гарантујем да неће имати више од пар простријелних рана, онолико колко је довољно да се онеспособе, без претјеривања и изживљавања.

    Брајане обична милиција (ова наша) би те устријелила кад би бацио бомбу на њих, а не војна сила.
    Ако сматраш да су НАТОуови сатанисти тако прецизни, специфични, и ако су тамо оне голоруке људе изрешетали зато што су представљали само опасност за НАТОувое војнике који су побили пола Истока; како онда тумачиш ону малу цурицу из Црне Горе што НАТОувои ,,порефсионални'' терористи убише са неких пар невиних година? Чиме је њена невиност представља опасност за НАТОувое пилоте на небу ?

  12. #262
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Да ли је то одраз некултуре?
    nije no iz mjesta
    She is only here to annoy herself!

  13. #263
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Бачена бомба ,,импровизоване'' израде ? (Јамериканци су склони да причају истину, обично преко Би-би-си ја и сл. трач програма) А резолуција 1244 ? Да ли си је можда некада прочитао ? Или мислиш да Срби требају да се држе резолуције 1244, а НАТО сатанисти само када то њима треба ?
    Ja sam pisao sa stanovista da nije rijec o dezinformaciji glede bacanja improvizirane bombe,ukoliko je rijec o dezinformaciji onda je to drugi par rukava.
    Srbi mogu da se drze cega hoce,oni su mali i njih se malo pita,NATO je vojna velesila koja si moze priustiti da se drze rezolucije 1244 samo kad to njima treba upravo zato
    jer su vojna velesila i diktiraju uvjete kako im se hoce,to su cinjenice,Srbi moraju shvatiti da se nemoze glavom kroz zid i da se nemoze glavom o glavu sa NATO- m.
    Cesto,ono sto NATO cini nije pravedno,ali opet kazem nemoze se glavom kroz zid jer ode glava,a usijane Srpske glave upravo to cine.

  14. #264
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ако сматраш да су НАТОуови сатанисти тако прецизни, специфични, и ако су тамо оне голоруке људе изрешетали зато што су представљали само опасност за НАТОувое војнике који су побили пола Истока; како онда тумачиш ону малу цурицу из Црне Горе што НАТОувои ,,порефсионални'' терористи убише са неких пар невиних година? Чиме је њена невиност представља опасност за НАТОувое пилоте на небу ?
    О чему причаш ти? По теби НАТО војници су требали на Јарињу да дозволе да их убију, ране, повриједе, заробе, и разоружају наоружани појединци и цивили.То се ниједним озбиљним оружаним снагама не може десити.Гумени метак и сузавац за камен, бојеви метак за бомбу.Па нек глуп и наиван народ добро размисли што му штети а што му користи.
    Да расчистимо око бомбардовања.Да је НАТО бомбардовао циљеве у Србији и циљеве ВЈ на територији Црне Горе, како треба, неселективно и тепих бомбардовањем, нажалост тој цурици би се придружили и ја и ти.Али није.Вјеруј ми не знам за рат у којем је уништено више инфраструктуре а да је мање људи погинуло но за вријеме бомбардовања СРЈ.
    И поред одређених грешака и промашаја, који нису занемарљиви и које треба увјек помињати и никад заборавити, посебо Мурино у ЦГ, бомбардовање је одрађено доста коректно с обзиром да му је био циљ да казни народ и вођу којег су подржавали и активно учествовали у непочинствима на Косову.

    Колико ли је само цурица побила ваша великосрпска идеологија у прошлом вијеку?Вјеруј ми, далеко више него НАТО.
    Last edited by BAR; 28-09-11 at 01:00.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. #265
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Жали боже што се тамо дешава.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. #266
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    О чему причаш ти? По теби НАТО војници су требали на Јарињу да дозволе да их убију, ране, повриједе, заробе, и разоружају наоружани појединци и цивили.То се ниједним озбиљним оружаним снагама не може десити.Гумени метак и сузавац за камен, бојеви метак за бомбу.Па нек глуп и наиван народ добро размисли што му штети а што му користи.
    Да расчистимо око бомбардовања.Да је НАТО бомбардовао циљеве у Србији и циљеве ВЈ на територији Црне Горе, како треба, неселективно и тепих бомбардовањем, нажалост тој цурици би се придружили и ја и ти.Али није.Вјеруј ми не знам за рат у којем је уништено више инфраструктуре а да је мање људи погинуло но за вријеме бомбардовања СРЈ.
    И поред одређених грешака и промашаја, који нису занемарљиви и које треба увјек помињати и никад заборавити, посебо Мурино у ЦГ, бомбардовање је одрађено доста коректно с обзиром да му је био циљ да казни народ и вођу којег су подржавали и активно учествовали у непочинствима на Косову.

    Колико ли је само цурица побила ваша великосрпска идеологија у прошлом вијеку?Вјеруј ми, далеко више него НАТО.
    Не!!! Ја сам само ''алудирао'' на твоје ставове о ,,непогрешивој'' НАТО интервенцији на КОСМЕТу. Иако можда мислиш да у НАТО не могу погријешити само када гађају Србе на Космету, док је убијање цивила по Азији, Африци само ,,случајност'' која није могла да се избјегне ,,,

    С друге стране, ако изузмемо твоју перцепцију злочинца Тесле, Миланковића, Пупина те и осталих младића, не видим зашто сада да ту увлачимо и Космет ... А по теби је бомбардовање СРЈ те и Космета оправдано ... мислим шта даље причати ,,,,

    Ово за цурицу, па брате, ,,тепих бомбардовање'', значи добро је, нисам ја, други је ... Па која је онда сврха свих силних повеља и чега све не ... Каква је разлика између Хитлера који напао свијет, и Клинтона који је радио исто ??? Како може бити бомбардовање исправно које нема дозволу УН-а ? Није ми јасно зашто сви околишате да кажете,, ,,јбг. јачи су, правда није на њиховој страни, ал' зажмирите'' ...
    Last edited by salex; 28-09-11 at 02:26.

  17. #267
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    obavezno pogledajte spot!
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  18. #268
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Међутим, ако ти је то званични став зашто отворено не напишеш ,,Срби били сте будале 80-тих, 90-тих, и у овом новом вијеку, напала је вас јача сила и предајте Космет окупатору'' ? Мислим да би то било исплативије јер се великим дјелом ствари слажемо, а овако се прави забуна ... Напала нас веле сила и то је то...
    Ne,moj zvanicni stav bi bio,Srbi nacinili ste velike greske tijekom 90-tih,naucite nesto iz svojih gresaka,nedozvolite da vam se iste greske ponove,u novom vijeku vas je napala jaca sila stoga se suzdrzite nepromisljenih aktova kao palenje punktova i kamenovanje i bacanje imp. bombe na KFOR.Oba ta nepromisljena akta nijesu nista dobroga Srbima donjeli.

  19. #269
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajde, upetljao sam se na ovu temu (iako zaista nerado komentarišem bilo šta što nema direktne veze sa CG) ali moram reći da su događaji na Kosovu suviše ozbiljni da bi se ignorisali.
    Evo da podijelim sa vama neka moja razmišljanja, pa kome bude interesantno pročitaće, kome ne - neće...
    Prvo, želim još jednom da izrazim podršku i divljenje za odlučnost Srba sa sjevera Kosova da se ne mire sa tihim podvođenjem pod vlast Prištine. To ne znači da mislim da Kosovari nemaju pravo zavesti red na cijeloj teritoriji države, ali to uopšte nije predmet mog bavljenja. Ne, moje poštovanje izaziva njihova (mora se reći - samoubilačka) spremnost na otpor iako su šanse da uspiju ovako zapravo ravne nuli.

    Međutim, ono što zamjeram tim Srbima jeste što ti ljudi nikako da shvate da u ovoj igri nijesu samo interesi tih Srba iz 3 opštine na sjeveru. Taman posla! Ovdje je u igri i opstanak Srba na jugu Kosova (gdje živi preko 60% svih kosovskih Srba, i to ovi u neviđenom strahu da nad njima bijes ne iskale lokalni Albanci), ali i mnogo više,...u igri je i budućnost Srbije, a od budućnosti Srbije zavisi i budućnost svih Srba., đe god oni živjeli.

    Ono što se sinoć dogodilo (a mislim da je to ključna stvar koja promiče mnogima) jeste da se pokazalo da Beograd (čitaj: Tadić) zapravo nema nikakav autoritet (ili ima ali je isti suviše mali) nad kosovskim Srbima. Taj detalj može se pokazati poguban za interese i Srba i Srbije.
    Ako Tadić ne kontroliše Srbe iz 3 opštine na sjeveru KS, onda Srbija (u očima zemalja Kvinte) prestaje biti viđena kao pregovarač. Jednostavno, brzo će se zaključiti u centrima ove 5 velikih sila da Beograd nema uticaj i da isti treba ignorisati, a za pregovaranje tražiti nekog ko ima uticaj na Srbe dolje. Ili se jednostavno s njima obračunati, pošto legitimitet tom rješenju daju i osude ponašanja tamošnjih Srba koje stižu iz Beograda.

    Ako zanemarimo folklorni romantizam, mit o junaštvu i druge gluposti, ne može se steći drugi utisak sem da Srbi bukvalno hrle u katastrofu. Ne samo da je pogubno njihovo zanemarivanje poruka koje im šalje Beograd, već je još pogubnije zaboraviti da tih Srba na Kosovu ne bi ni bilo da je KFOR 1999. zauzeo Kosovo, a onda se s njega povukao i prepustio ga Albancima, garantujući istima da će u slučaju nasrtaja Srbije opet preduzeti vazdušne udare. Čak i bez vazdušnih udara ponovno zauzimanje Kosova, kad pred sobom imate 2 000 000 kosovskih Albanaca (nikad motivisanijih) potpuno je nemoguća misija. Da bi Srbija zauzela Kosovo (pod SF pretpostavkom da se NATO ne miješa) trebali bi joj silovit i iznenadan udar i minimum 500 000 vojnika koje je spremna da stacionira dolje. To je naravno vic, jer čak i kad bi imala te snage (a ne opšte neraspoloženje javnosti i na pomen Kosova, a ne Srbi da idu u novi rat), ona ne bi imala privredne resurse da tako dugu i mučnu okupaciju finansira. Dakle, koliko god to nekog iritiralo i boljelo, taj KFOR je jedini garant fizičkog opstanka Srba tamo. Povuče li se KFOR, i ostavi li ih na milost i nemilost Albancima, slobodno sami mogu popaliti svoje kuće i otići i ne čekati da im neko drugi to učini.

    Naravno da je za ovo sve kriv Beograd i njegova luđačka politika koja u kontinuitetu traje dvije decenije. Oni su bjesomučno obmanjivali svoje građane hrpom laži, među kojima je i ona da je KFOR strana okupaciona sila. To je ludilo! Zašto??
    Pa zato što je KFOR tamo na osnovu famozne Rezolucije UN 1244 i on za čitav Svijet ima status legitimnih - MIROVNIH SNAGA! Bacati bombe na međunarodnu vojsku koja nosi oznake UN je ravno samoubistvu i to u Svijetu izaziva zgražavanje. Nema tog gledaoca ili čitaoca koji će reći - "neka su ih Srbi gađali"...

    Takođe, iza ovih snaga UN stoji direktno NATO i EU (a ne recimo Afrička unija i sl.) i njihov ugled je u pitanju. Tako da ko god misli da će KFOR odustati i povući se, prihvatajući barikade i blokirane saobraćajnice - taj je neviđena budala.
    Bude li novog otpora Srba, odgovor KFOR-a biće još žešći.
    Danas čak uopšte nije potrebno pucati ni gumenim mecima. Demonstrante je čak moguće više nego efikasno uklanjati i novim oruđima za suzbijanje mase. Recimo Amerikanci su (evo već dvije godine) razvili i u opremu uveli tkz. zvučne i toplotne topove, koji djeluju na principu usmjerenog talasa toplote (isti ko onaj u mikoratalasnoj pećnici) ili usmjerenog talasa zvuka. Zvuči nevjerovatno ali istinito, i već je operativno. Recimo moguće je toplotu ili zvuk usmjeriti samo u određenom pravcu, a onda elektromagnetne vibracije/rezonanca se podešava a može biti toliko jaka da onom ko stoji ispred (i ne želi odstupiti) može doći do nesnosnog pregrijavanja tijela ili pucanja bubne upne te obilnog krvarenja u ušima, a što sve može izazvati trajna oštećenja sluha onom ko se (iz razloga istrajnosti i prkosa) izloži predugo. Čisto sam naveo kao primjer šta sve KFOR i EULEX mogu imati na raspolaganju i što će oni sigurno upotrijebiti.
    Evo, kao bivši policijski starješina (koji se i danas ovim iz hobija interesuje) tek da vam pokažem kako to izgleda, a Srbi će (nastavili se ovo) to viđeti ubrzo i uživo.





    Krene li se pak na njih vatrenim (i drugim ) oružjem svaki pripadnik vojnih i policijskih snaga (svuda u Svijetu) ima zakonski osnov i OBAVEZU da otvori vatru sve dok ne neutrališe prijetnju.
    Toliko o tome...

    Ponavljam, poštujem njihov otpor iako ga vidim kao prilično sebičan (jer su taoci njihovih poteza Srbi na jugu KS, ali i svi građani Srbije), no mislim da late li se oružja bolju uslugu Kosovarima neće moći da učine. Naravno, da upravo taj epilog Kosovari i očekuju i priželjkuju.
    Sad bi me neko pitao - a kako onda predlažeš da se suprotstavljaju??? Evo... zašto ne bi zagorčavali život svim tim snagama i službama koje ih žele integrisati u Kosovo? Kako? Ako KFOR ukloni barikadu, oni trebaju postaviti novu na drugom mjestu. Ako je to neizvodljivo, raskopavati saobraćajnice. Pa ne moraju to kilometrima radit. Dovoljno je bagerom pravit po 3-4 rupe 4X2 metra, onako, đe god Srbima padne na pamet. Ili recimo dići prugu u vazduh. Ili non-stop prekidati telekomunikacije....Ma ima hiljadu načina, ali sva tajna uspjeha je u tome da - ne smije biti žrtava.

    Međutim za to treba spremnost na dugogodišni otpor koji podrazumijeva i puno odricanja. Gotovo je sigurno da bi kosovski Albanci odmah isključili struju Srbima, đe god je to napajanje sa njihovog sistema... I to bi bio tek početak...Ipak Srbi su ti koji se trebaju odlučiti šta žele, sabrati sve razloge "za" i "protiv" i vidjeti da li imaju želje i snage da krenu u otpor. Ono što su sad izabrali (posebno protivnika kojeg su izabrali) ravno je kolektivnom samoubistvu i jedini je siguran put u nestanak.
    Last edited by El Re; 28-09-11 at 09:29.

  20. #270
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Evo vam hronologije s jednog ruskog portala: bacanje kamenica - pucanje gumenim mecima - bacanje bombe - pucanje bojevom municijom. Svi znaju da je veliki broj ruskih masovnih medija tradicionalno naklonjen kosovskim Srbima, dakle je ova hronologija dostojna povjerenja.
    Ruski vojnici uopste nijesu u dobrim odnosima sa kosovskim srbima, pa ni italijani, francuzi djene-djene.
    There are so many dawns that have yet to shine!

  21. #271
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Не!!! Ја сам само ''алудирао'' на твоје ставове о ,,непогрешивој'' НАТО интервенцији на КОСМЕТу. Иако можда мислиш да у НАТО не могу погријешити само када гађају Србе на Космету, док је убијање цивила по Азији, Африци само ,,случајност'' која није могла да се избјегне ,,,

    С друге стране, ако изузмемо твоју перцепцију злочинца Тесле, Миланковића, Пупина те и осталих младића, не видим зашто сада да ту увлачимо и Космет ... А по теби је бомбардовање СРЈ те и Космета оправдано ... мислим шта даље причати ,,,,

    Ово за цурицу, па брате, ,,тепих бомбардовање'', значи добро је, нисам ја, други је ... Па која је онда сврха свих силних повеља и чега све не ... Каква је разлика између Хитлера који напао свијет, и Клинтона који је радио исто ??? Како може бити бомбардовање исправно које нема дозволу УН-а ? Није ми јасно зашто сви околишате да кажете,, ,,јбг. јачи су, правда није на њиховој страни, ал' зажмирите'' ...

    НАТО је данас најпрофесионалнија војна сила.Молим те да потражиш по интернету колико су колатералне штете направили Руси а колико Американци у Авганистану, па ћеш да видиш колико је НАТО непрофесионалан, крвожедан и суров.Прије пар година смо имали прилику да видимо како кинеска војска решава исламску побуну у дјеловима земље.За једну ноћ је нестало 10.000 људи.
    Да је НАТО бомбардовао СРЈ као што су Руси бомбардовали Грузију тада би спознао право значење ријечи колатерална штета.

    Једина фалинка НАТО-у је што је за разлику од руске и кинеске војске транспарентан и под медијским оком па се колатерална штета тешко може сакрити.

    Моје је мишљење да Србија и српски народ жању оно што су посијали.
    Умјесто да се српски народ, који је и поред свега један велики и напредни народ, угледа на њемце који су најнапреднија нација на свијету, он није одмакао далеко од свијести деведесетих.Нажалост.
    Last edited by BAR; 28-09-11 at 13:42.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #272
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mozete li se vratit na temu, da nas opet ne zakljucaju !?

  23. #273
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Mozete li se vratit na temu, da nas opet ne zakljucaju !?
    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=545278

    Ево опет неки проблем....неко напао раднике USAID-a, мјешовитог националног састава, док су чистили корито Ибра.

    Срби оптужују Албанце, Албанци оптужују Србе.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  24. #274
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Izgleda da ovi sto su cistili da je to neki multietnicki tim. Zato vjerovatno se i ne zna koje napao, dal' srbi il' albanci.

  25. #275
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    среда, 28. сеп 2011, 11:55 -> 12:38

    Зашто Косово, а не Палестина?
    Zoltan Grossman | CounterPunch / Танјуг
    Ако независна палестинска држава треба да се призна само уз одобрење Израела, зашто су Сједињене Америчке Државе признале независност Косова, пише амерички магазин "Counter Punch".

    У свом обраћању Уједињеним нацијама 21. сепрембра, председник Обама је рекао да ће блокирати признавање палестинске државе, пошто њена независност није резултат преговора са Израелом. Рекао је да "мир зависи од компромиса људи који треба да живе заједно дуго времена након што наши... гласови буду избројани... То је поука из Судана, где је решење путем преговора довело до независне државе. И то јесте и биће пут до неке палестинске државе - преговори између супротстављених страна".


    Међутим, председник Обама није поменуо недавни истакнути пример једностраног проглашења независности Косова, које су Сједињене Америчке Државе признале пре три године - иако косовска државност није постигнута путем преговора са Србијом.

    Ако независна палестинска држава треба да се призна само уз одобрење Израела, зашто су Сједињене Америчке Државе признале независност Косова у 2008, насупрот противљењу Србије? Зашто признати Косово, али не Палестину?
    Срби сматрају Косово колевком свог националног идентитета, где их је Османско царство поразило 1389. године. Косово је вековима имало српску већину, али је у 19. веку постало центар албанског националног буђења и на крају добило албанску етничку већину. Постало је део Југославије којом доминирају Срби након Првог светског рата, а (након што је у Другом светском рату било под окупацијом сила Осовине) југословенска комунистичка влада га је претворила у покрајину унутар Републике Србије, признајући права албанске већине на Косову.
    Године 1989, председник Србије Слободан Милошевић је знатно редуковао аутономију Косова, позивајући се на угроженост српске мањине, што је био почетак његовог националистичког похода у настојању на великој Србији.
    Као што је палестински лидер Јасер Арафат први пут прогласио палестинску сувереност 1988, лидер косовских Албанаца Ибрахим Ругова је први пут прогласио независност Косова 1990. Ниједна страна није тада признала Косово, али је 127 држава чланица УН тада признало палестинску државу.
    Грађански рат српских снага и Ослободилачке војске Косова избио је 1998. године и у тим сукобима живот је изгубило више од 2.000 људи. Припадници ОВК нападали су српске цивиле на Косову, као и косовске Албанце умерене настројености, а српске снаге нападале су албанске цивиле.
    У фебруару 1999. године председник Клинтон повео је НАТО у кампању бомбардовања Србије, што је покренуло Милошевићев план "етничког чишћења" (или насилног одстрањивања) албанске већине, започетог пошто су бомбе почеле да падају.
    Кад је Ослободилачка војска Косова дошла на власт уз подршку снага НАТО-а у јуну 1999. заузврат је уклонила хиљаде Срба, Рома, Турака и Јевреја са своје територије, на основу оптужби да су те групе стале на страну српских снага. Те мањинске групе живеле су вековима на Косову, за разлику од израелских досељеника који су недавно доведени на палестинску територију.
    Кад је Србија населила неке српске ратне избеглице на Косово из других бивших југословенских република током деведесетих година, Вашингтон је осудио тај програм као покушај да се измени демографска структура покрајине.
    Малобројни Срби који живе на Косову од 1999. године су мета повремених погрома, а српска енклава на северу повремено прети поновним уједињењем са Србијом, узрокујући нестабилност у новој држави.
    Док у САД преовлађује мит да је Клинтон бомбардовао бившу Југославију ради заустављања eтничког чишћења, људи на Балкану схватају да су америчке снаге интервенисале против српских чистача, али да су интервенисале на страни хрватских и албанских чистача.
    Након што је рат завршен, НАТО је механички озваничио резултате тих насилних одстрањивања, а тишину гробља оценио као "трајни мир".
    Косовски парламент је 2008. године опет прогласио независност, а тај корак бојкотовали су представници косовских Срба.
    Засад су Косово признале 83 државе чланице УН (укључујући САД) - 44 мање од броја држава чланица које су признале Палестину.
    Србија је од Међународног суда правде затражила пресуду о тој сецесији, а суд је прошле године изрекао саветодавно мишљење да једнострана проглашења независности нису супротна међународном праву.
    Србија има јачи правни аргумент него Израел против једностраног проглашења независности, и то не само због протеривања већине Срба с Косова.
    Косово је било признато као део Југославије пре деведесетих година, али не као југословенска република, већ као покрајина у саставу Републике Србије.
    С друге стране, Западна обала и Газа (да не помињемо Источни Јерусалим, анектиран од стране Израела) никад нису признати као део Израела.
    Осим тога, након доласка на власт, припадници ОВК су отворено угрозили безбедност суседних држава, настојећи на војном "ослобађању" Албанаца на западу Македоније и у Прешевској долини у Србији.
    Разлика је у томе што је Косово под окупацијом страног војног савеза који подржава самоопредељење његове албанске већине. Западна обала и Источни Јерусалим су под окупацијом стране војне силе која покушава да спречи самоопредељење већинске палестинске популације и покушава да насели сопствену популацију.
    Србија и Израел имају веома сличне поруке за Запад. Тврде да су њихове војне окупације оправдане како би се спречило понављање геноцида који је против њих извршен током Другог светског рата. (Палестинци нису имали никакве везе с тим геноцидом, док су Хрватска и Албанија биле у савезу са силама Осовине.)
    Србија и Израел представљају себе као бедеме који штите западну цивилизацију од исламистичког екстремизма, премда су и палестински и косоварски национални покрет почели са секуларним етничким идентитетом, и укључују припаднике хришћанских мањина.
    Србија и Израел, такође, искористили су древна религијска оправдања (као што су храмови и археолошке локације) за своје војно присуство на територијама где немају демографску већину.
    Разлика је у томе што је израелски лоби у Вашингтону много јачи него српски. Милошевићева масовна етничка чишћења над косовским Албанцима (као и Хрватима и Бошњацима) била су новија и више телевизијски преношена него израелско насилно уклањање Палестинаца са њихових родних територија, што они називају "накба" (катастрофа) из 1948.
    Ослободилачка војска Косова одавно је оптужена за трговину хероином ради скупљања средстава за национални циљ и лично богаћење. Њени бивши команданти, укључујући премијера Хашима Тачија, оптужени су чак и за трговину људским органима. Косово је, такође, озлоглашени центар сексуалне експлоатације на Балкану, нарочито пошто су тамо распоређени западни војници.
    Каква год да је веродостојност тих оптужби, ниједна од њих не спречава америчку подршку за независност Косова.
    Разлика је у томе што палестински национални покрет није повезан с таквим међународним злочиначким подухватима. Да је било који палестински лидер оптужен за само један од тих злочина, можемо бити сигурни да би израелски лоби гласно изнео ту оптужбу као аргумент против палестинске државе, а Бела кућа би поновила тај аргумент.
    Палестина и Израел имају супротне ставове према независности Косова. Саветник палестинског председника Махмуда Абаса, Јасер Абед Рабо, позвао се на косовски пример једностраног проглашења независности кад је рекао: "Косово није боље од нас. Заслужујемо независност пре њих и тражимо подршку од Сједињених Америчких Држава и Европске уније".
    У међувремену, израелски министар спољних послова Авигдор Либерман категорично је одбио да призна Косово, тврдећи да је косовска независност "осетљиво питање" које треба да буде део "заиста обухватног и мирољубивог решења" путем преговора.
    Дакле, и Палестинци и Израелци су доследни у свом виђењу косовског примера. Нису доследне Сједињене Америчке Државе, које с једне стране признају нову државу, а с друге стране блокирају другу нову државу.
    Разлика је, можда, у томе што од времена Вудроа Вилсона Вашингтон има склоност да подржава једнострано самоопредељење народа само ако су у питању бели Европљани.
    Још важније, Израел је користан за спољнополитичке интересе САД на Блиском истоку, док је православна Србија историјски више наклоњена Русији.
    Уједињене нације нису признале Косово зато што би то представљало негативан преседан за једностране сецесије широм света.
    Многе државе у Арапској лиги и ЕУ, с друге стране, посматрају Косово као позитиван преседан за Палестину. Неке владе би могле бити против суверености и за Косово и за Палестину.
    Међутим, Сједињене Америчке Државе практично су усамљене у својој подршци за косовску државу, док у исто време лицемерно блокирају палестинску државу.
    Американци би требало да почну да питају председника Обаму: "Ако Косово има право да постоји, зашто Палестина нема право да постоји?"
    Аутор је професор колеџа "Евергрин стејт" у Олимпији, у савезној америчкој држави Вашингтон.
    Izvor: rts.rs

Page 11 of 75 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum CdM Arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 10-05-15, 17:35
  2. Metohija
    By Krilatica in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 31-10-08, 09:51
  3. Kosovo i Metohija
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-08, 22:49
  4. EU: KOSOVO I METOHIJA - NEMA POVRATKA NA SITUACIJU PRE 1999
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-05, 19:49
  5. Diskusija.. (Interesantno)
    By shrek in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •