Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 51

Thread: NLB ili Hipotekarna banka

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default NLB ili Hipotekarna banka

    U koju od ove dvije da otovrim tekuci racun (za platu)? Gledajte sire, znaci i kartice i elektronsko bankarstvo, kasnije uslovi kreditiranja i slicno.
    Hvala unaprijed.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja sam se mislila izmedju NLB ili Podgoricke banke... Podgoricka banka samo zbog knjigovodstvenog sistema - vezano za inostranstvo, ali je za ove prilike skupa..
    Za CG po mojoj procjeni NLB je ipak bolja sto se tice usluga za koje ste pitali. Hipotekarna banka je vec vise "porodicna banka"...

    Hvala Lepo

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Hvala puno na odgovoru.
    Mene jedino lomi sto kazu da Hipotekarna ima jednostavnije elektronsko bankarstvo, tacnije on sto kazu user friendly. Mada su mi racunari struka tako da ne bi trebalo biti problema.
    Jos jedna stvar, NLB ima mnogo rasireniju mrzu bankomata. Mada nama primorcima je vazda ta stedljiva strana bila slaba strana, tako da mi ni to mnogo ne smeta
    Hvala jos jednom.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Slagali su te Poslao sam ti mail...

  5. #5
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Banka sa ovakvom nadasve groznom reklamom nije vrijedna tvog priliva novca
    Last edited by minjo; 20-08-11 at 15:43.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Ja sam napustio Podgoricku banku,zbog najsporijeg salterskog osoblja na 5 kontinenata.
    NLB banka je po meni trenutno no1,jer od svih ovih najmanje sansi imaju da se utule.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Montenegrina, pokazat cu ti kako ja radim preko hipotekarne. Veliki njihov minus je manjak bankomata. Ali, ako sam dje zapeo sa placanjima, odmah sam cistio telefonom (a znam kako je bilo u Postansku i u EFG banku u Srbiju).
    Sto se tice NLB-a, njihov veliki plus je mreza bankomata : zamisli, u Igalu mislim da sam vidio 2 bankomata. Ali me nervira sto moram propisno da setam od parkinga do banke (ne mogu se uklopit u onih grejs 10 minuta) ako moram papirologiju radit, dok kod hipotekarne samo sto ne parkiram u banku.
    Dalje, u hipotekarnoj sam sebi neki mali kredit odradio za manje od 24h. Gledao sam kamate, i svudje su tu negdje. Ako te ne odere na kamati, oderu te na ucescu, tako da...
    Imas paket u hipotekarnoj banci : stedni racun, tekuci, devizni, viza kartica, elektronsko bankarstvo, sms notifikacija o promjenama stanja za 1.80 eura mjesecno. Ja mislim da je to ok. I to koristim ja.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  8. #8
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NLB naravno!

    Najbolji servisi, mreza bankomata, NLB klik , NLB web shop a kad pominjes platne kartice- trgovina na rate bez kamate prvi proizvod na trzistu bez ikakve kamate placas na rate preko pos terminala...

    detalje pogledaj na http://www.nlb.me/

  9. #9
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ja sam napustio Podgoricku banku,zbog najsporijeg salterskog osoblja na 5 kontinenata.
    NLB banka je po meni trenutno no1,jer od svih ovih najmanje sansi imaju da se utule.
    Meni je službenica sa šaltera podgoričke objavila stanje na mom računu svojoj frizerki,ona njenoj sestrični,ona svom đeverčiću itd.Kad sam odlazio od njih,još me poprijeko gledaju,stoka.Sad sam na Erste!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nlb definitivno. u mnogim drzavama imaju svoje bankomate, ili banke sa kojima imaju sporazum da mozes preko njih da dizes bez provizije. online ne bi trebala da imas nikakvih problema, samo se na kartice ceka malo duze.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja samo zbog istorije (a istorija se obicno ponavlja) nisam imao dovoljno povjerenja u nlb. A evo jedan primjer.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Pa hipotekarna je bila prije neku godinu pred gasenje.... sto izabra nju, mislim ako se istoriaj ponavlja ?

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Izgleda da nisam bio tu kad je to bio slucaj (jer da sam bio onda bih znao). Za NLB (istoriju) sam cuo dok sam bio ovdje i u Bg.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Eto sada znas, sto ces sada da radis

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Smislit cu. Odo u Rajfajzen banku.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ja koristim NLB studentsku karticu, nista ne placam, nemam proviziju kada podizem pare, stizu odmah poruke sa stanjem na racunu.. Za moje potrebe idealno, a podizao sam novac sa te kartice dok sam bio u Kanadu, tu je bila neka sitna provizija ali nista strasno..
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Evo mojih utisaka o NLB:
    Utisak No.1 je da je ovo Crna Gora, da ovdje rade Crnogorci i da je to jedna velika mana. Izgleda da su neukrotivi.

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ja sam napustio Podgoricku banku,zbog najsporijeg salterskog osoblja na 5 kontinenata.
    NLB banka je po meni trenutno no1,jer od svih ovih najmanje sansi imaju da se utule.
    Procitaj moj utisak nize

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Imas paket u hipotekarnoj banci : stedni racun, tekuci, devizni, viza kartica, elektronsko bankarstvo, sms notifikacija o promjenama stanja za 1.80 eura mjesecno. Ja mislim da je to ok. I to koristim ja.
    Vidis meni u NLB niko nista ponudio nije, a paket je ono sto mi treba.

    Oko 3 sata sam bila u NLB banci na raskrsnici kod Milenijuma. Zacudo kad sam dosla nije bilo nikoga. Jedna zena na salter, podjoh kod nje. Nekako bezvoljna, jedva progovara. Svaki ama bas svaki put sam je morala pitati da mi ponovi sto je rekla. Ja nemam problema sa sluhom, vec ona sa glasom. Ali ne mogu reci da je bila neljubazna, stvarno svaki put mi je sve ljubazno ponovila.
    Dok ona to popunjava polako se stvara red. Red je doshao do vrata. Neka krkna koja takodje tu radi pricha chitavo vrijeme na svoj rozi telefonic, pa kuca poruke, pa sheta onuda. Jos tri cure takodje shetkaju. radi samo salter Na kojem ja chekam.
    Znaci ja sam ocekivala da mi ponude svoje proizvode, jer hocu da otovrim i stednju i elektronsko. A okle...ovaj narod se unervozio, tako da sam samo uspjela naruchiti Visa.

    Takodje sam im pisala mail, na koji mi 4 dana niko nista ne odgovara.

    Opsti utisak za mene je jako losh. Ja vala nisam nesto zahtjevna, ali volim da mi se objasni, kazhe. Istrazhila sam na net sama sto me zanima, onda se malo raspitala kod ljudi a oni bi trebalo da imaju covjeka samo za to.
    Nasha posla.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Takodje sam im pisala mail, na koji mi 4 dana niko nista ne odgovara.
    Nasha posla.
    Znas kako, e ovako bankari reaguju :
    Dodju ujutru na posa', upale ono cokocalo na stolu, podju po kafu, jer ako im se doma racunar pali pol ure, onda i na poslu treba sacekat pol ure da se kompjuter odazove i spremi na rad. E onda se klikne par ikonica, i onda opet treba sacekat neko vrijeme, jer se ne otvara jedno po jedno, nego se istovremeno klikne recimo nekih 4/5 programa. I onda se kompjuter zbuni, pa krene sam jedno po jedno da otvara. E onda bankar umjesto da ceka, ode do kolege da pita gdje je kupio neki CD/DVD/Futrorlu za mobilni ili sl. E onda se vrati sa praznom soljom kafe i sjeda za sto, i vidi da ima puno mejlova. I kako prodje mejl po mejl, on naidje na tvoj mejl, procita i nesto glasno iskomentarise ali u sebi. I naravno, misli da ti je odgovorio, to jes' da si ti primila odgovor.

    Niko meni nikad ni iz jedne banke nije odgovorio na mejl. Samo su mojoj zeni odgovorili iz Rajfajzena, na mejl. Crnjak!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #19
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    montenegrina, te na salteru su malo nestrucne, meni da primam preko WU bas u tu banku, trebalo vise od pola sata, i naravno da ti nece ponuditi bilo koji paket ako ih ti ne pitas, briga njih da privuku vise klijenta.

    Kod Gintasa imaju banku, pa podjes kod Milosa, ili mislim da se zove Aida, i fino sjednes i raspitas se kod njih, a ne za salterom, mislim tamo je uvijek guzva za salterom, jos da ti stanes i da se raspitas pola sata kakve pakete imaju ,ili dok popunis obrazac za karticu ili racun itd, naravno da ce biti jos veca guzva, i da ce se ljudi nervirati, ja ponekad udjem, a vidim neka stara baba tu dok zavrsi posao, treba joj sat vremena, i naravno izadjem pa neki drugi dan.

    Drugi slucaj, trazio sam info u vezi jedne transakcije, i ona mi dala samo listing kad je doslo itd, a ja joj trazim da mi da info od koje banke ,koji je broj transakcije itd, to da bi nesto verifikovao, nista nema pojma o cemu pricam, pa sam posao kod tog Milos-a , i naravno sredio to za 2-3 min.

    E da, kad provjeravas stanje na racun sa karticom na bankomatu, uzimaju po 40centi, ja to slucajno nisam znao, a vidim idem u minus po par eura, dok mi nisu rekli za salterom da uzimaju proviziju za to.

    Jedno offtopic pitanje, da li imamo neki limit koliko para moze godisnje da prodje kroz nas racun, priliv i odliv ? I da li moramo da to prijavljujemo ako je neka veca suma, kao npr u USA sto imaju taxe.
    Last edited by takemysoulaway; 27-08-11 at 17:56.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Take hvala ti za provjeru stanja. Da li si siguran da je tako?

    A sto se tiche zhene na shalter, naravno da nisma ni ocekivala da me ona obavijesi, nego da me samo uputi na nekoga ko ce mi podblize predstaviti usluge banke.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Take hvala ti za provjeru stanja. Da li si siguran da je tako?

    A sto se tiche zhene na shalter, naravno da nisma ni ocekivala da me ona obavijesi, nego da me samo uputi na nekoga ko ce mi podblize predstaviti usluge banke.
    Jeste 100% skidaju 40centi za provjeru stanja. Ono na bankomat kada stavis provjera stanja. Ja srecom imam poruke (besplatno) pa cim skinem nesto novca dodje mi poruka koliko sam skinuo i koliko mi je ostalo, tako da nikad i ne provjeravam stanje
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Ja stvarno ne znam kada sam zadnji put provjerio stanje na bankomatu Mada mislim da je tacna informacija, na sajtu nista ne pise. U svakom slucaju nema provizije kada dizete pare na njihovom bankomatu.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa valjda je kod svake banke kad dizes na njihovom bankomatu provizija 0% ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  24. #24
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    I provjera stanja na racunu bi trebala biti besplatna!
    Ipak, ovdje se radi samo o filijalama stranih banaka u kojima radi nase osoblje (uglavnom sa manjkom znanja o jednoj profesiji koja je u konstantnoj evoluciji) i koje manjak zarade na kreditima kompenzuju vecom naplatom bankarskih usluga (servisa).

    Kad bi 50 % osoblja svake filijale procitalo makar 3. pillar Basel-a (o transparetnosti i obavezi informisanja klijenata), tim istim klijentima bi svanulo. Mozda problem i nije neznanje,vec samo neljubaznost,al mislim da je ipak ovo prvo. U svakom slucaju, sta god vam nije jasno u vezi bankarskih proizvoda, insistirajte da idete i kod direktora filijale, ako treba, jer vi imate pravo da budete obavijesteni o proizvodu koji kupujete,a oni imaju obavezu da vam daju sve neophodne informacije (koliko god se mrstili ).
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,626
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato dodjite kod nas www.ckb.me ! E-banking, Debitne kartice Visa electron i Maestro 0.99€ mjesecno odrzavanje, usluga obavjestavanja SMS-om o uplatama i isplatama 0.99€ mjesecno, od 10 sept. dostupne kreditne kartice, najljubaznije osoblje. Sta cekate?
    :*

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Opljkackana Hipotekarna banka u centru
    By kvarni in forum Sve i svašta
    Replies: 115
    Last Post: 04-07-10, 22:53
  2. MMF, Svetska banka
    By Mojsije in forum Ekonomija
    Replies: 14
    Last Post: 14-04-10, 19:26
  3. ERSTE banka kupila Opportunity
    By Fidel Castro in forum Sve i svašta
    Replies: 13
    Last Post: 09-09-09, 08:26
  4. Opljackana banka EU
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 12-02-09, 23:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •