Mozda sam trebao i ranije napisati jedan ovakav text ali eto, nikad nije kasno. Do sad smo dosta puta utvrdili vaznost Windows Update-a i njegovog automatizovanja preuzimanja zakrpa za operativni sistem. Konstatovali smo da danas mora biti ZADNJE rjesenje format HDD-a, obzirom na kolicinu update-a koje je potrebno pokupiti sa web-a da biste mogli bezbjedno lutati internetom a sto ocekujemo da donese izlazak service pack 2 za WinXP. Win98 je prestao da dobija podrsku. U svemu tome zaboravili smo na MS Office. Malo je poznato da postoji i update za ovaj skup aplikacija. Mozete ga odraditi na http://www.office.microsoft.com/offi...e/default.aspx
tamo kliknite na "Check for updates". a nedugo zatim ce se pojaviti nova stranica koja ce vas provesti kroz dirigovani proces. Morate odobriti instaliranje IE komponente Office Update Installation Engine. Ostalo je intuitivno. Prvi put kad sam ovo radio imao sam update velicine cca 3 Mb. Update radite jednom u 15 dana a adresu unesite u favorites. Ovakvo online osvjezavanje je mnogo lakse od prostog prikupljanja zakrpa.
Ne gubite strpljenje ako par puta ne mozete prici lokaciji.
Za potpuni zavrsetak posla naoruzajte se Office XP Setup CD - om koji cete staviti u CD drive. Ukoliko budete imali problema iskljucite firewall.
Poz.