evo ovo je moj prvi post i bicu zahvalna na svakom savjetu..ko je imao priliku sa dementnim osobama da se uhvati u kostac zna kako je to kod nas..mene zanima vase iskustvo..licno iz mog iskustva, jedan ljekar je rekao "pa znate li gospodjo koliko ima dementnih osoba kod nas? sta ja tu mogu?":mad: pa mislim, ne znate da li se on sali ili...sta!?...zatim drugi doktori kazu neka baka pije cedevitu, aj i to mogu prihvatit..e sad ima jedna presmjesna situacija i znam da ljudi sa ovim "problemom" su isto prosli..znaci..jos dok je bakica bila u nekoj pameti odvede se kod doktora..i ona tamo bistirije odgovara nego ja..u pricu sa doktorom kako se? jeste li dobro?...pomislice covjek da je mi pravimo ludom..a onda doktor pita..a recite mi bako sta ste jeli danas? znate li ko je predsjednik nase draze?..ali to nije sve pita je on sta mislite o barak obami?! slusam i ne vjerujem!!!!ljudi!!!!??? je li ovo moguce..to je ono sa neta pokupio na brzinu neki test za dementne osobe i onda na google translate i cita :congratulatory: o cemu se tu radi..blago receno katastrofa..ne kazem da su svi daleko bilo! ima izuzetaka, ali ostali....i tako prepusteni milosti ili nemilosti borimo se sa tim i vjerujem da nisam jedini slucaj..ali eto da bar jednom zapocenmo ovu temu, jer vidim nema je nigdje na forumu..bakica je vec stara, uhvatila je ona agresivna demencija kad joj neki crv ne da ni sekund mira, pocela je i nekontrolisano da mokri, ali je aktivna..cak i previse, nije vezana za posteljinu..da li neko zna primaju li dementne osobe u staracki dom..jer sam cula da ove nase pameti odluce da ih posalju u Dobrotu, sto niko nikako ne preporucuje..al kako rece postovani doktor, sta oni tu mogu...znaci vasi savjeti, vase price..vjerujem da ce ovo od pomoci biti svima..jer svako ko se brinuo o dementnim osobama zna da je to mucenje..mi babi pruzamo sve, ljubav, paznju..ma toga ne fali iako nam pokida sve zivce..svaki vas savjet bice dobro dosao..jer procitala sam sve moguce forume i znam kako to funkcionise u drugim zemljama, ali eto kod nas kao da je sramota o tome pricati..to nisu lude osobe, to su zdrave osobe, ali mozak jednostavno ne moze da otprati tijelo, odumire, ali kome to objasniti kad eto ih i doktori smatraju ludima..za kraj izvinjavam se za malo opsirnuju poruku, ali shvatice te me :tears_of_joy: