Page 6 of 33 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 810

Thread: Melanholija

  1. #126
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ""Šta je to što tamo šuška... što se kreće. Pomislim, možda je imala viziju da će sutra biti smak sveta i poželela da poslednji dan provede sa mnom. Sve scenarije najmanjih verovatnoća spreman sam da smislim... moja podsvest.""
    Jedan je veliki covjek jednom rekao : " Mrav, kad je osamucen, uvijek pada na lijevu stranu."

  2. #127
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Autor: Elvir Padalović


    Dijasporci su očajni ljudi, nasilno i brutalno istrgnuti iz bolne realnosti Bosne. Oni ne žive životom ove zemlje više, koliko god se trudili da budu dio nje.



    N.A. (46) došao je u Banjaluku. Ipak, za razliku od prošlih ljeta, ovog puta je doputovao autobusom. Komšijama od srama nije mogao reći da je prodao prošlogodišnjeg Volva jer ga je stislo. Usljed ekonomske krize ostao je bez posla, ali vjeruje kako će ga već u septembru čekati novi. Ni ovo nije saopštio komšijama. Oni i dalje vjeruju kako mu je dobro i kako će se i ove godine dobro provesti u Banjaluci i Makarskoj.

    Sigurno ste čuli ovakve i slične priče. Ima ih na stotine, zapravo stotine hiljada mikro priča-sudbina građana BiH koji su u u naletu zla od 92-95 morali napustiti svoje rodne gradove, svoja ognjišta, u potrazi za nečim, po čemu će dobrano pljunuti svaki put kad budu dolazili u Bosnu. Poneko ih još zove izbjeglicama, ali se domicilnim stanovnicima više dopalo da ih, eufemistički, nazovu dijaspora.

    Svakog ljeta dijaspora se seli iz sjevernih u tople, rodne krajeve kako bi na kratak period ponovo udisala miris roštiljskog dima pokraj Vrbasa, Une, Drine, Bosne, kako bi ponovo uskočila u hladne vode tih rijeka i na deset dana se spustila put mora - do Makarske, Vodica ili Budve.

    „Niđe ovo nema, aj ti meni reci đe ovo ima“, česta je rečenica kojom se opisuje ovakav „neopisivi raj na zemlji“, ova Bosna i Hercegovina, sa poluživim ljudima u njoj.

    Oni ne shvataju kako se ovdje roštilja bez da se pridodaje gotovo božanstveni značaj tako banalnim stvarima kao što je čudnovati četvrtasti komadić mesa opečen na gusanom limu, ili hladan Nektar iz Vrbasa, ili Tuzlanski Pilsner iz Bosne.

    „Đe ovo ima!“ Naravno da ima svugdje, možda na drugačiji način, ali ima. Kad radnik u Švedskoj ili Finskoj primi dnevnicu veću za sto odsto u odnosu na normalnu jer je radio vikendima, sa pravom se možete zapitati „Đe ovo ima“. Na tako postavljeno pitanje dobićete često i klasičan dijasporski odgovor u stihovima Dine Merlina „Nije sreća para puna vreća“. Hm, pa dobro, nekima jeste nekima nije. Pitajte radnike „Oslobođenja“ na primjer. Oni imaju pravi odgovor za to.

    Ima nešto pomalo i perverzno u ljudima koje je sudbina odbacila hiljade kilometara na sjever, a koji se tako rado i veselo vraćaju u gradove iz kojih su protjerani. Nekima su pojedini članovi porodice odvedeni u nepoznato, možda ubijeni ili silovani.

    Na drugoj strani opet, čudna se zavist javi kod domaćih kada ugledaju švedske oznake na autima novijeg datuma proizvodnje, pa čak i požele da je i njih neko protjerao, otjerao, silovao. Ima i onaj morbidni i odvratni vic „Ajte vi nas sljedeći put protjerajte“.

    Zapravo, u „uspjehu“ dijaspore krije se neuspjeh nas samih. Probuđeni osjećaj zavisti kod domaćih i nametnuti osjećaj superiornosti kod dijasporaca osnovna je karakteristika odnosa između ove dvije kategorije – onih protjeranih jadnih ljudi i ovih neprotjeranih zombija ostavljenih na milost i nemilost države, koju ovi protjerani bespredmetno obožavaju. Jer ne žive u njoj.

    Činjenica je da većina dijasporaca živi i radi isključivo za dane kada će doći u svoje prazne stanove, neki u obnovljene kuće. Nekoliko dana ovdje provešće sa svojim bližnjim, a onda se zaputiti prema Hrvatskoj gdje će se odmoriti par dana, a onda se vratiti nazad.

    Kako im objasniti da je BiH možda lijepa zemlja, ali koja ne nudi ništa, koja se za svoje građane ne brine nikako, koju ne možeš voljeti, jer ne možeš voljeti nekoga ko tebe ne voli. Ili možeš, pa si onda očajan. Oni u stvari znaju kakva je ova zemlja, međutim o njoj u takvim kategorijama ne razmišljaju. BiH je u njihovim očima svedena na izlete pored rijeka, na patetične „Zelena rijeko,šumi“ pjesmice, koncerte Zdravka Čolića ako se potrefe u blizini i vječite priče o Banjaluci – kakva je nekad bila i kakva je sad.

    Domaći su se prije radovali njihovim dolascima jer znaju da su dijasporci dobri potrošači. Pa ipak, nešto je drugačije no prethodnih godina.

    Njihovi prvi dolasci u Banjaluku značili su za mnoge ugostitelje prihode kakve mogu samo sanjati. „Okretale“ su se ture pića u iznosima preko 100 maraka, pio se Hajneken i Tuborg ( naravno nikad „banjalučki Nektar koji nije onaj ’stari dobri’ Nektar “ ), svi su se zabavljali odlično. Bilo je i međuetničkog miješanja, banjalučkim djevojkama i momcima su se sviđali mirišljavi i modno osviješteni „naši omladinci sa sjevera“. Međuetnički seks je bio prisutan svuda, makar i za jednu noć, ili par dana. Dešavali su se i zajednički odlasci na more, dijaspora je sve plaćala, a lokalci su bili spremni čak i da se zaljube, usprkos roditeljskim upozorenjima kako „ti drugi“ nisu baš omiljeni i poželjni u familiji.

    Posljednjih par godina, zbog prisutnih tenzija u našoj zemlji, dijaspora se ne miješa među domicilne. Povremene šetnje Gospodskom ulicom jedini su dokaz njihovog boravka u Banjaluci. U „ većinske“ kafane više ne zalaze, zajednička druženja svedena su na minimum. O seksu sa domaćima da i ne govorimo.
    Dijasporci u Banjaluci isključivo kupuju meso u mesnici kod „Sakiba“, jedu ćevape kod „Muje“ ( ovaj banjalučki brend je i opstao zahvaljujući dijaspori koja jedina ne vidi kako je iznos od 10 KM za porciju ćevapa stvarno previše), šišaju se kod „Mute“, i izlaze u restoran „Slap“, smješten na obalama rijeke Vrbasa, naravno. Svi ostali znaju kako su to „dijasporski“ lokali i u njih jednostavno ne zalaze. Ne diram te, ne diraš me.

    Čuh neki dan da su i neke maturske proslave otkazane, jer je dijasporska „raja“ bila isključiva po pitanju izbora mjesta za proslavu. Kao rezultat toga, umjesto jedne zajedničke proslave organizovale su se dvije – jedna sa Srbima i jedna sa Bošnjacima. I obje proslave su postavljene na Fejsbuku sa sve slikama prisutnih. Zbog banalnog razloga - mjesta dešavanja, propuštena je prilika da se mnogi vide prvi put nakon 18 godina.

    Dijasporci su očajni ljudi, nasilno i brutalno istrgnuti iz bolne realnosti Bosne. Oni ne žive životom ove zemlje više, koliko god se trudili da budu dio nje. Njihova ljubav prema ovoj zemlji je selektivna, izdvojena iz nenormalnosti naše sadašnjosti, veoma često utopijska, bazirana na „đe ovo ima“ osjećajima koji su varljivi i lažni.

    Umjesto da postanu trajni most između rodnih gradova i zemalja u kojima trenutno žive dijasporci vrlo često biraju izolovanost i autogetoizaciju.

    Ljetno ponašanje dijaspore na svim stranama zapravo je poraz multietničke Bosne i Hercegovine i rezultat rata koji nas je definitivno podijelio na domaće i izbjegle, na silovane i one koji to nisu, na zavidne i one koji to nisu, na Bošnjake, Srbe, Hrvate i one koji to nisu.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #128
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


  4. #129
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


  5. #130
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobila sam jos jednu knjigu Duska Radovica, prekucavacemo se jos:

    17. februar 1976.

    Sneg kopni.
    Dobro ocuvani restlovi snega mogu se naci jos samo na periferiji.

    Posle neuspeha u Klubu knjizevnika, nekoliko neshvacenih umetnika iskoristilo je POSLEDNJU SANSU na Tasmajdanu.
    Gradska cistoca obecala im je da ce im pozajmiti narandzaste fluorescentne dresove.
    Ogrejace se i bice zapazeniji.

    Vetar svira kroz retka sita novogradnji.

    Danas je utorak, 17. februar.
    Jos malo pa nestalo para.

    Valjda neko negde nesto radi.
    Primetili smo neke fabrike i radnike.
    Taman posla kad bi od nas zavisila nasa plata!

    Nekad je Beograd imao mrsavog, bradatog proroka. On je lutao ulicama i vapio:
    Pokajte se! Pokajte se!
    Sad kad bi nam bio najpotrebniji, njega nema.
    Debeli, halapljivi, sebicni, lakomisleni, lenji - pokajte se!
    Smanjicete pritisak i lepse cete spavati!

    Ako negde vidite SOTIRA, najpoznatijeg beogradskog prodavca lozova, pozdravite ga. Ako nije kod Kasine, morao bi biti kod Balkana. On svoju prodavnicu nosi u staroj torbi. Kupite jednu srecku kod Sotira. On ce vas odmah usreciti pametnim ljudskim razgovorom.


    Godinama sam cekala trolu 40 do Zvezdare u ulici kneza Milosa, ali bi mi odmah bilo lakse kad se sjetim da je nekad u blizini radio cika Dusko. Nema dana da ne izadjem u grad a da ne sretnem barem 3 poznate licnosti vrijedne pomena, ali svi zajedno na gomili ne mogu da pridju ovom geniju. Iako je navijao za Partizan. Eto.
    Last edited by nauzeja; 18-02-12 at 15:10. Reason: odoh i sad u kneza Milosa :)

  6. #131
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    I ja navijam za Partizan.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #132
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    I ja navijam za Partizan.
    Pogreeeesi covek.

    Otisla, moram neke emocije da izlijem.

  8. #133
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Idi. Ne greeesi.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #134
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    " Ne volim ljude koji se izvlače iz svega kao kišne gliste. Bez ožiljka i bez ogrebotine. "
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  10. #135
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo jutro je pocelo najljepse moguce (iako se vrlo raspadam), cak je i 6 stepeni danas, april u Beogradu! Samo da vam se javnem



    @Mudo: postoje info da su putevi rascisceni od granice do Pg, a postoji i prevozna ponuda, dolazim Boki nasoj miloooooooooj!
    Last edited by nauzeja; 19-02-12 at 11:23.

  11. #136
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,084
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pijanstvo

    Ne marim da pijem, al' sam pijan često.
    U graji, bez druga, sam, kraj pune čaše.
    Zaboravim zemlju, zaboravim mesto
    Na kome se jadi i poroci zbraše.

    Ne marim da pijem. Al' kad priđe tako
    Svet mojih radosti, umoren, i moli
    Za mir, za spasenje, za smrt ili pak`o,
    Ja se svemu smejem pa me sve i boli.

    I pritisne očaj, sam, bez moje volje,
    Ceo jedan život, i njime se kreće;
    Uzvik ga prolama: "Neće biti bolje,
    Nikad, nikad bolje, nikad biti neće."

    I ja žalim sebe. Meni nije dano,
    Da ja imam zemlju bez ubogih ljudi,
    Oči plave, tople kao leto rano,
    Život u svetlosti bez mraka i studi.

    I želeći da se zaklonim od srama,
    Pijem, i zaželim da sam pijan dovek;
    Tad ne vidim porok, društvo gde je čama,
    Tad ne vidim ni stid što sam i ja čovek.

  12. #137
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Одсутно лишће - Душан Костић

    Одсутно лишће
    умором огрезло у ћутању.

    Као да га уопште не занима све друго,
    чак ни разгоропађена тутњава
    распричаном улицом,
    као баш ништа.

    Ни са птицама да се разговори,
    поврати смисао.

    Ни са њима, ето.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #138
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Velika ljubav.
    Veliki ljudi.
    Velike promjene.
    I uzaludnost kilometraze bez koje ne mogu da zivim. Uvijek u pokretu - kako drugacije?

    Stvarno sam imala mnogo srece. I bola, onog ostrog sto budi iz sna. Sreca i bol u sprezi cine moment sile, ili se samo tjesim ravnotezom.



    Prije cetrdesetak godina tata je napravio pagodu od sibica. Svaka sibica jednako kresnuta, ismirglana, savrseno umetnuta. Pagoda je iznutra oblijepljena crvenim platnom i sijalica koja se ukljuci daje crvenu svjetlost. To je u stvari ukrasna lampa od sibica u obliku pagode, pravo umjetnicko djelo, zaboravljeno u podrumu vec cetrdeset godina.
    ''Sine, kupi sebi neku modernu lampu, ova je stara. Ti si ozbiljna? E da sam tada znao da ce cerka da mi se odusevljava takvim stvarima...''
    Tata razumije zasto nokte farbam u plavo ali ne razumije koncept nasljedja. Ni to da kad vec ne mogu njega da ponesem onda barem mogu nesto u sta je sebe ugradio pocetkom sedamdesetih.
    Last edited by nauzeja; 20-02-12 at 12:14.

  14. #139
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moje misli koje je ovaj covjek zapisao, odlomak, jedan od:

    Pokušavam upravo da odgonetnem suštinu reči - sloboda.
    Slobodu često zamišljam kao ženu. Golu, normalno. Potpuno logična posledica polugodišnjeg boravka iza rešetaka, reći će neki psihijatar. Reč mi izaziva i još jednu
    asocijaciju slične egzibicije, a to je – sopstvena nagota! To bi čika – psihijatra već moglo dodatno da zabrine, ali tu imam jedan zanimljiv otklon u odnosu na očekivano, gde me je zabrinuti gospodin već video tako golog i prepletenog sa onom prvom asocijacijom. Ne, u tim trenucima ne zamišljam nikakve ljubavne prilike, niti neki konkretan povod sopstvene golotinje. Ne, vidim samo kretanje golog tela kroz neodređeni svetao prostor.
    Pokušavam da dokučim odakle ovaj poriv dolazi i shvatam da ja sopstveno telo i lice nisam video od – letos! Ogledalca, zabranjena inače, koja služe za brijanje kod starijih i ceđenje bubuljica kod onih koji bradu još uvek nemaju, su toliko mala da, iako si recimo bio razrok na slobodi, to ćeš ovde sigurno zaboraviti, jer oba oka nikad nećeš moći da uloviš istovremeno.
    Kupanje je, recimo, idealna prilika da se čovek nađe malo sa sobom, nasamo. Nemoguće! Ni u jednom od zatvorskih kupatila nema svetla, tako da čovek može samo još čulom dodira da ustanovi da je još uvek tu. Ostale varijante sagledavanja sopstvene intime se graniče sa nastranošću, jer kako bi čovek mogao inače da nazove pojavu da se neko šeta go po sobi u kojoj, pored njega, živi još petoro, najstariji pedeset i šest godina, najmlađi sedamnaest.
    Eto, dakle, dođoh do zaključka da je sloboda - promenada sopstvene nagosti.
    Sloboda je i kad čovek može da se isplače, pa mu posle bude lakše.
    Nesloboda je kad se ovde neko isplače, pa mu posle bude još teže.
    Ovde si ti tuđa svojina i objekat posmatranja. Drugi ljudi su u prednosti nad tobom, jer znaju više o tebi, nego ti sam. Vide kad oslabiš, kad ti izađe nešto na čelu, kad ti se plače (a nećeš) i kad nisi bio svestan da si nesrećan, neko će te već podsetiti na to...


    Ne pamtim da sam se tako slatko smijala uz necije redove kao uz Lauseve. Ne znam vise kol'ko je to normalno. Svakako je neocekivano. I zabrinjavajuce koliko istih (skroz istih) misli imamo. Zabrinjavajuce. Svaka druga, treca recenica je moja.
    Ovo mi se ne pise na temi namijenjenoj za ovo, jer tamo svi sve znaju..

  15. #140
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Aleksa Šantić - Senke

    Vi, senke, što sada po putima mojim
    Urličete kobno, kô s razboja hrti,
    Ma vi bile kandže svih beda i smrti,
    Svejedno, ja vama na belezi stojim!

    Ne tresu me više oštrohrte osti,
    Ni jed zelen s vaših gubica što prska;
    S vama ću u koštac, pa me poput trska
    U pritegu vašem prsnule mi kosti.

    Ne, vaš pomam nema snage da me satre,
    Ja sam gore gde se carske rude kriju,
    I na svaki udar raspu se i biju
    Iz mojijeh stena iskre zlatne vatre.

    O grmenje moje zube krši vreme,
    I u njemu svaka hajka lava nađe.
    Još su moje snage gorda jedra lađe,
    Gde prosipa zora svoje dijademe.

    Mičite se s puta! Iz kaljuže ove,
    Gde se oreola čovečnosti cepa,
    Ja na timor idem, kuda srce lepa
    Kupe se i hrle na polete nove.

    Onamo, na vrhu, kô dan jedan beo,
    Ja ću s kopljem stati, ti, maglena hordo,
    I kô požar zlatan, radosno i gordo,
    Na bregu lepote izgoreti ceo.


    1923.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  16. #141
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Sunčana Škrinjarić, Dva smijeha

    Veliki i mali smijeh započeli svoje priče. Veliki smijeh ulazio je u dvorane, cirkuse, škole i kazališta, a mali smijeh igrao se kamenčićima i kotrljao s loptama na livadi. Veliki smijeh postao je umišljen pa se širio, širio, širio... dok nije puknuo kao neki preveliki balon, a mali smijeh trčao je ulicama i brao cvijeće za razne tužne mame. O velikom smijehu pisalo je u novinama, pojavljivao se na naslovnim stranicama u novom kaputu, a mali smijeh oprezno je dijelio poljupce prolaznicima, pa ga zato nisu zamijetili.

    Kažu da za veliki smijeh treba dvorac, palača ili bar neko igralište, a da mali smijeh može stanovati i u loncu za cvijeće i u tatinom starom šeširu. Neki tvrde da su mali smijeh zapazili u mačjem oku i lelujanju trave, a drugi misle da su ga otkrili u ptičjem cvrkutu.


    Ako nikad ne upoznate veliki smijeh, bit će vam žao, ali još ćete više tugovati ako ostanete bez malog smijeha.

    On je i sad pokraj vas, zar ne osjećate?

    Pritajio se, vragolan, nestaško, sakrio u kutu usnica, pa se smješka, gotovo nevidljiv.


    Kad odem sutra u šetnju, povest ću sa sobom i mali smijeh. Molit ću ga da mi otkrije busen tratinčice, gnijezdo malih kosova, zeleno pramenje šume. Oh, nadam se da me mali smijeh neće nikada napustiti. Ako se i spotaknem o neki kamen na putu, on će mi pružiti svoju sitnu, prozirnu ruku. Tako ćemo zajedno koračati po svjetlosti.

  17. #142
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bio je to samo osmeh, ništa više. Nije sve ispravio. Nije ništa ispravio. Samo osmeh. Sitnica. List u šumi koji drhti pošto je preplašena ptica poletila.
    Ipak, prihvatiću ga. Široko otvorenih ruku. Zato što kada proleće stiže, ono otapa snig pahulju po pahulju, i možda sam upravo video prvu pahulju kako se otapa.

    H.H.- Lovac na zmajeve

  18. #143
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1,084
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  19. #144
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  20. #145
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    a da jednostavno ugasim motor
    odvezem pojas i udahnem duboko
    zalupim vratima jako i mahnem koloni
    i krenem polako pjesice prema zori
    a da se jednostavno prosetam kroz grad
    ravno kroz centar i predgradje
    sve dok uz rijeku ne nadjem hlad
    i tamo legnem kao posadjen
    daleko od znojnih truba
    psovki, kocnica
    kao puz necujno
    uvucem ticala





  21. #146
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tužan sam.
    Toliko sam tužan da mislim da ću sutra umreti kada te napustim.
    Ali kada pomislim šta bi se moralo dogoditi da ne budem žalostan, onda postoji samo jedno - da te nikada nisam ni sreo.
    Tada ne bih bio tužan, već prazan i ravnodušan, a kada na to pomislim, onda ova tuga nije više tuga.
    Ona je crna odeća.
    Druga strana sreće.
    Jer hteo sam imati nešto što bi me održalo u životu, ali nisam znao da ću postati dvostruko ranjivim ako to dobijem...
    Mudrost ipak dolazi u pogrešan čas: kad mladost prodje, bura se stiša i devojke odu kući...

    Erih Marija Remark
    Doba života i doba smrti

  22. #147
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "...Lažno hrabra
    pod lupom noci,
    oponašam ravnodušnost
    hladnih osmeha,
    a negde iz mene
    izvire strah
    da ću ostati ogoljena
    ispred ogledala
    sopstvene slabosti.
    .."

  23. #148
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...Slomiće vam srce i vi ćete slamati drugima srca. Posvađaćete se s najboljim prijateljem ili se čak zaljubiti u njega. Kukaćete zbog vremena koje leti brže nego što ga možete uhvatiti. Nikad ga nećete moći zaustaviti. Zato fotografišite sve što stignete, smejte se do suza kad god možete, opraštajte ljudima njihove greške i volite kao da nikad niste bili povređeni. Činite dobro jer je to jedino merilo pametno proživljenog života. U životu ništa nije garantovano, nema predaha sa problemima i najčešće nema druge šanse koju ćete dobiti. Sve što možete je da živite život punim plućima, da kažete ljudima koje volite koliko su vam dragi, da odjebete one koji vas guše i crpe energiju. Jedino vreme kad možete uraditi nešto totalno blesavo i neponovljivo je sada....

  24. #149
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bol mi kaže: ja jesam i dok jesam, jesi i ti.

  25. #150
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Obazri se, prepoznaj svoje Nikad
    po iščezlim nizinama prostrto.
    I teška misao koju si zanjihao
    postat će blaga, jer je kraj nje čovjek
    nerazumljiv u svojoj samoći.."

Page 6 of 33 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •