Page 32 of 33 FirstFirst ... 22282930313233 LastLast
Results 776 to 800 of 809

Thread: Melanholija

  1. #776
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #777
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #778
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #779
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    U mrak podjoh - ne znam nista drugo... I u mraku utociste nadjoh.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  5. #780
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,111
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default


  6. #781
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Sizifovskim naporom plivajuci po rijeci sjecanja od kojih su neka vjerovatno nestvarna , ali jednako pracena zamrsenim mislima i osjecajem tjeskobe shvatio sam. Nikada nisi imao sanse Nista.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  7. #782
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Limbo.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  8. #783
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,111
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Što je limbo duži, to je pakao bliži.

  9. #784
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Istina no, ne mozemo svi biti spaseni.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  10. #785
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,111
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Nije nego - niko te ne primorava na to.

  11. #786
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Nije kukanje - konstatacija. Na kraju, nebitno.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  12. #787
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,111
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Znam da nije. Feel your feelings, it's okay. You are okay.

  13. #788
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Da, zamisli, u redu je ne biti srecan. Kako divna tajna. Hvala , u oko te ljubim .
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  14. #789
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Le temps immobile
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  15. #790
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,111
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    "Ako je očajanje bolest, očaj je kriza koja vodi ozdravljenju. Da li postoji očaj koji je toliko crn da u sebi nema zračka svjetlosti? Postoji li očaj toliko dubok da vodi samoubistvu? Odgovor na drugo pitanje je da samoubistvo predstavlja čin očajanja, a ne čin očaja... To je najekstremniji oblik samouništenja; to je konačni izazov sopstvenoj sudbini. Očaj može odvesti u smrt, ali to neće biti svjesnim djelovanjem. Očaj ukazuje na stav pomirenja sa sudbinom koje nije potpuno sve dok se život nastavlja dalje. Dok očajna osoba odustaje, osoba koja očajava se bori da pobjegne od onoga što joj izgleda kao neizbježna zla kob. Da je zla kob zaista neizbježna, očajanje bi bilo racionalno. Ali, kao što ukazuje Silverberg, procjena da li je neko proklet ili bespomoćan je subjektivna".

  16. #791
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    To je najekstremniji oblik samouništenja; to je konačni izazov sopstvenoj sudbini.
    Trajanje je najekstremniji vid samounistenja. Ovo je samo - samoeutanazija.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  17. #792
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,111
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    ^^
    "Osjećanje identiteta počinje kod novorođenčeta pri prvom plaču pri rođenju. Tim plačem novorođenče izriče svoje prvo osjećanje, prvu želju i prvu potrebu. To je osjećanje nelagode; želja i potreba su da bude uz majčino tijelo. Ako se novorođenče odmah stavi na majčine grudi i počne dojiti, plač prestane, što nam kaže da je nelagoda prestala i da je potreba zadovoljena. Plač je izricanje ili potvrđivanje sopstvenog postojanja i identiteta kao bića koje osjeća. Naravno, dijete svega toga nije svjesno, pošto funkcije percepcije, svjesnosti i prepoznavanja još nisu razvijene. Kako novorođenče raste, te funkcije postaju aktivne. Što zrelije, tjelesni osjeti postaju jači, potrebe i želje veće, svijest izoštrenija i izrazi osjećanja specifičniji. Dijete razvija osjećanje identiteta.

    Tijelo raste kroz percepciju i integraciju tjelesnih osjeta, s jedne strane, i izraza osjećanja sa druge. Ako je dijete inhibirano u izražavanju osjećanja ili je kod njega izazvan stid od tjelesnih osjeta - njegov ego neće sazrijevati. Ako mu je onemogućeno da se bavi sobom, da istražuje svoje snage i otkriva slabosti, njegov ego će imati nepouzdano uporište u stvarnosti, biće zavisan od drugih i njegov identitet će biti nebulozan, mutan i nejasan. Ako je, uz to, indoktriniran sa "treba" ili "ne smiješ" i odgajan da ispunjava roditeljsku sliku, njegov ego će postati nejasan, zapleten, neiskren, nepošten, a identitet konfuzan. Takvo dijete će upropastiti svoje tijelo i manipulisati okruženje kako bi održavalo sliku. Oni će usvojiti i ostvarivati ulogu zasnovanu na toj slici i izjednačiti svoj identitet sa tom ulogom..."

    Rekla bih, stvarnost koja se ne može prihvatiti je neophodnost nezavisnog postojanja. Valja se otkriti svoj identitet, što znači moraju se vratiti svoja osjećanja i steći sposobnost da ih se izrazi. Svaki korak ovog procesa obuhvata i interakciju sa drugima - koji su, za uzvrat, i objekat manipulacije, i razlog za negativnost, i uzrok za prkos, i na kraju drugo ljudsko biće koga čovjek može prihvatiti i poštovati, pošto je postao sposoban prihvatiti i poštovati sebe.

    I tako...
    Last edited by tigrovo_oko; 10-03-20 at 10:47.

  18. #793
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,111
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    I još ovo pa za danas dosta...

    "Majčin stav, bilo prihvatanja, odbijanja ili indiferentnosti prema sopstvenoj trudnoći, može u nekim slučajevima imati odlučujući značaj između adekvatnog i neadekvatnog razvoja fetusa.
    .
    .
    .
    Jedna od mojih pacijentkinja je napravila niz zanimljivih primjedbi u tom pogledu. Prvo, pomenula je svoj odnos sa majkom: "uvijek sam imala čudna osjećanja o mojoj majci - da je njena privrženost prema meni bila incestuozna." Zatim je rekla: "Moja mi je majka rekla da seksualno nije podnosila mog oca ali je nastavila živjeti s njim do nije dvanaeste godine" i dodala:
    "Vjerujem da mi imamo prenatalna sjećanja, i uvijek sam osjećala da me je majka htjela abortirati. Kada postoji prenatalna stvar poput ove, to mora uticati na fetus. Snabdijevanje krvlju je možda prekinuto. Kad želite pobaciti dijete, ono je emocionalno pobačeno čak i ako to ne učinite."
    .
    .
    .
    U razgovoru koji je uslijedio nakon ove izjave, pacijentkinja je izrazila svoje osjećanje da je dijete koje je prošlo kroz ovakvo iskustvo obilježeno za cijeli život. Ona vjeruje da je organizam ovakvog djeteta ranjen i da to ostavlja jaki ožiljak. Nisam se mogao ni složiti ni ne složiti. Mi nemamo načina da saznamo kako fetus reaguje na takve postupke i kakav učinak to može imati na budući razvoj ličnosti djeteta*. Ipak, u ovom slučaju je jedna stvar sigurna. Pacijentkinja je bila duboko povrijeđena, njena ličnost podijeljena u oprezan um izoštren do tačke u kojoj se može suprostaviti svakoj opasnosti, i beživotno tijelo, koje doživljava kao teret. Ona je bila inteligentna, prefinjena žena ali emocionalno na razini djeteta. Kad je došla kod mene životne poteškoće su je slomile. Njen očaj je došao do tačke kada je mislila kako je smrt jedini izlaz."

    *Jedna je moja pacijentkinja pobjegla sa hirurškog stola i tako u zadnjem momentu odustala od abortusa za koji se bila odlučila. Rodila je sina koji ima teži deformitet lijeve ruke.

  19. #794
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    U osvit zadnjeg dana, gledajuci bujicu neznanja ,zaklapam oci, da zaboravim.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  20. #795
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Maelstrom.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  21. #796
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Oni dani kada se probudim smusen, oblaci se spuste i prozdiru um. Razmisljam malo o ljubavi, malo vise o smrti, vodim zamisljene razgovore sa dragim ljudima, ljudima koje volim ili sam volio... ili sam volio nedovoljno . Prelistam koju stranicu Poea, na random jer ovo je raspolozenje u kojem se najbolje druzimo, bacim oko na sat( ono blize) - jos je rano za setnju.. popijem sto jace i krace da klepi po glavudzi ne bi li popustilo i dok hvata alkohol a glava pocinje da trne zajaucem kao Britni Spirs ( veli oops i did it again)..Onda opet neka zal uhvati kako bol pojacava, osjecaj besmisla postojanja pa morbidno zadovoljstvo isto zbog toga. Prebiram letimicno po sjecanjima samo da bih potvrdio- ne zelim nicega da se sjecam.. Dobri dani, sve je bolje od one budjave svakodnevnice mozga, kada smrdi kao bara u kolotecini, zaokupljen stvarima cisto da bi bio zaokupljen stvarima..

    Spustanje u Maelstrom.. poslije cega obicno dodje potpuna izmorenost , praznina i blazena ravnodusnost. I Dok pokusavam iznuren da ustanem sa stolice, sjetim se, gdje mi je ruka? Stavio sam je negdje prije nego sto sjedoh... provjerim i dalje je u dzepu, dobro je. Ustanem sa stolice, izvadim ruku iz dzepa i kazem sebi po imenu i bezimenu - nikada nisi imao sanse.
    Last edited by Nista; 25-10-21 at 09:04.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  22. #797
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Odnosi su patnja.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  23. #798
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,111
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    "Proširivanje svijesti u pravcu prema dolje dovodi individuu bliže njenom nesvjesnom. Naš cilj nije činjenje da nesvjesno postane svjesno, već da nesvjesno postane bliže i manje zastrašujuće.
    Kada se spustimo do granice na kojoj svijest tijela dodiruje nesvjesno, postajemo svjesni da je nesvjesno naša snaga, dok je svijest naša slava.Osjećamo jedinstvo života i shvatamo da je život smisao života. Možemo se čak dalje spustiti i dopustiti nesvjesnom da nas obavije kao divan san ili ekstatički orgazam. Onda se ponovo rađamo u dubokim izvorima našeg bića i možemo početi novi dan visokom sviješću kojoj nije potrebno da se zbog straha od mraka čuva kratkotrajne svjetlosti." - Bioenergetika jedinstvo psihe i tijela, Aleksandar Loven


    Žao mi je što prolazimo jedni pored drugih a nismo svijesni šta se iza jednog običnog osmjeha krije. Žao mi je ako je samoubistvo posljedica "samo pogrešnog mišljenja" koje nije imao ko da čuje. Žao mi je što još uvijek nismo dorasli tom zadatku kao ljudi.
    "I shut my mouth and hold the light"

  24. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  25. #799
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Saosjecanje.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  26. #800
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    Nikšić
    Posts
    597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    252
    Thanked in
    197 Posts

    Default Give me a reason to love you



    M. Day Shalimar.

Page 32 of 33 FirstFirst ... 22282930313233 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •