Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 45

Thread: Problem sa audijem a3 1,9TDI

  1. #1
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Problem sa audijem a3 1,9TDI

    Mozda se obracam na pogresnom djelu foruma ali...Imam problem sa audijem a3, 2001god. Prije par dana osjetio sam da mi gasi turbinu na 3000 obrtaja. Odveo sam kod majstora, prvo je rekao da je protokomjer, kupio sam novi, medjutim, radio je jos gore nego sa starim. Provjeren je ERG ventil, bio je cist, zamjenio sam vakum ventil, ista stvar.. Skinut je MAP senzor i vracen, nakon toga, auto uopste ne pali turbinu. Sad dijagnostika pokazuje da MAP nije ok. Medjutim, majstor mi tvrdi da su zaprljana krilca od turbine, a kako je to mehanicki kvar koji dijagnostika ne otkriva, ona pokazuje da je MAP.

    Da li neko ima slicna iskustva da mi kaze kako da rijesim problem, da li da majstor skine i precisti turbinu ili je moguce da je ipak MAP?

  2. #2
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    868
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a neznam,dali to tvoja turbina ima ili ne,ali znam da mercedes c klasa to ima, hladnjak kuler turbine i on se "probusio bio" i turbina nije palila...pa pogledaj u tom pravcu nesto?

  3. #3
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    iz kog grada si da se to rijesit,na par auta su majstori radi sitnice otvarali motor,a mogu ti rec da prije 500 000km ne diras ma sta da ti pricaju osim potrosnih delova... samo dobar dijagnose geret ili scener za pracanje parametara ili ispitat sensore po oscilogramu ali nije sve do sensora ima i tu mehanike dosta....

  4. #4
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Provjeri vakum crijeva, dali uopste pali tuebimy. To jest povlaci onu malu sipku na tyrbini kad das gas.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Moj Prijatelj je imao slichan problem sa Golf 4 TDI.....
    Gasila mu se turbina veoma chesto.Posle mnogo dijagnostika i chuda,provjera,identichno kao shto si ti radio osi MAP-a....Posle duzeg perioda vidjeli su da je Crijevo neko bilo probijeno(KOje nzn,neshto u vezi sa turb vjero),i sad je Sve OK>!
    Provjeri sve A rabota oko Turbine neka ti bude kao Zadnja opcija......Mada Mislim da do toga nIje.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    nece reci dijagnostika kvar neli ako je rijec o mehanickom dijelu dali se tu radilo o puklom interkuleru ili crijevima turbine ili crijeva vakuma koja su razvedena od egr i vakum doze na turbini do oni nazovimo sensora aktuatora koji dobijaju pmw signal iz kompjutera i sl.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Neka ti provjeri vakum crijeva, senzor temperature i pritska i N75.
    TAKUMI

  8. #8
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    sve sam ja to zamijenio i reparirao turbinu na pasata 1.9tdi,a problem je bio do bosch pumpe vjerovali ili ne...sad mi je da kucnem top...nijesam mogao da vjerujem...promijenio masu turbina i reparirao 3 u turbo servis u uzice do mi nije nabila pritisak dok mi se nije desio da mi je auto iz cista mira diglo obrtaje na 3000 i nijesam mogao da ga ugasim kljucem,nego sam morao u brzinu da ubacim da bi se ugasio...
    ovo je moje iskustvo koje se desi ja mislim jednom u 50000000000 slucaja...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,325
    Thanks Thanks Given 
    727
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    @Reditect Mene samo interesuje da li si majstoru vratio novi protokomjer (mozda ga i gadjao u glavu sa njim) koji nisi trebao da kupujes. Stvarno kakvih seljaka od majstora ima, tako bih i ja znao popravit auto, dio po dio mijenjam i kad pocne dobro da kazem da je to to.

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Kakvi su naši majstori, ka da protokomjer košta 10 eura, dobro je to.

  11. #11
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kakvi su naši majstori, ka da protokomjer košta 10 eura, dobro je to.
    kod nas nema majstora to su samo cobani koji se predstavljaju kao majstori

  12. #12
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam u auto djelove trazio protokomjer, gazda mi je rekao odmah da to nije i da mu ga vratim kad se i sam uvjerim..
    Juce sam ga vodio u Pg kod nekog majstora sto je radio u Roksped, sad radi samostalno, vidjeh audija iz svih krajeva Cg kod njega, on kaze da je turbina zaprljana sigurno i trazi mi 80e da je ocisti. Sad mene buni jer je auto palilo turbinu i na brzini od 100km/h je gasilo (ne uvijek), a posto je jedan "majstor" skinuo MAP senzor i vratio, ne pali je uopste, a dijagnostika pokazuje da je MAP, kao zaglavio na neku minimalnu brojku i zato turbina ne otvara. I ja rekoh to ovom tipu iz Pg, on tvrdi da nije to nego je turbina zaprljana od loseg goriva.. Ne bih da otvara turbinu, dok ne otklonim sumnju oko MAP senzora. A izgleda ne preostaje nista drugo nego da kupim MAP 61e je.

    Da li mogu sam provjeriti dotok vazduha do turbine, jer ako je to ok, onda je turbina?

  13. #13
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Redirect View Post
    Kad sam u auto djelove trazio protokomjer, gazda mi je rekao odmah da to nije i da mu ga vratim kad se i sam uvjerim..
    Juce sam ga vodio u Pg kod nekog majstora sto je radio u Roksped, sad radi samostalno, vidjeh audija iz svih krajeva Cg kod njega, on kaze da je turbina zaprljana sigurno i trazi mi 80e da je ocisti. Sad mene buni jer je auto palilo turbinu i na brzini od 100km/h je gasilo (ne uvijek), a posto je jedan "majstor" skinuo MAP senzor i vratio, ne pali je uopste, a dijagnostika pokazuje da je MAP, kao zaglavio na neku minimalnu brojku i zato turbina ne otvara. I ja rekoh to ovom tipu iz Pg, on tvrdi da nije to nego je turbina zaprljana od loseg goriva.. Ne bih da otvara turbinu, dok ne otklonim sumnju oko MAP senzora. A izgleda ne preostaje nista drugo nego da kupim MAP 61e je.

    Da li mogu sam provjeriti dotok vazduha do turbine, jer ako je to ok, onda je turbina?
    a lako ti je to skinesh crijevo shto ide sa interkulera na nju i upalish kola...

  14. #14
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    imalo ozbiljan majstor dijagnosticar ima kod sebe MAF sensor MAP sensor TC ili N75 ventil kako ko zove,map sensor daje ocitavanja pritiska turbine i atmosverskog i ECU ima parametar zadani i actualni koji druka turbina a sve se to vidi u parametrima motorne elektronike i koliko procentima radi ventil N75 koliko upravlja on kao aktuator nad turbinom...

  15. #15
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A da li MAP moze biti razlog sto auto ne pali turbinu sad nikako? Prije nego sto je skinut, palio je turbinu i auto islo normalno do nekog trena.. Prelazio sam po stotinak km bez problema, a onda bi se turbina ugasila, preko 3000 obrtaja.. E sad je ne pali nikako. Svakako cu sve presustiti majstoru, ali ne volim da mi i ovaj pocne nagadjanja. On tvrdi da je zapusena turbina, ali sta ako nije?!... I moze li biti da je crkla skroz? E u pm!
    Hvala svima

  16. #16
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Redirect View Post
    A da li MAP moze biti razlog sto auto ne pali turbinu sad nikako? Prije nego sto je skinut, palio je turbinu i auto islo normalno do nekog trena.. Prelazio sam po stotinak km bez problema, a onda bi se turbina ugasila, preko 3000 obrtaja.. E sad je ne pali nikako. Svakako cu sve presustiti majstoru, ali ne volim da mi i ovaj pocne nagadjanja. On tvrdi da je zapusena turbina, ali sta ako nije?!... I moze li biti da je crkla skroz? E u pm!
    Hvala svima
    pa uradi onako kako sam ti rekao i vidjecesh radi li ti turbina da ti niko ne prica nishta

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Redirect View Post
    on kaze da je turbina zaprljana sigurno i trazi mi 80e da je ocisti.


    Prljava turbina? Kakav je to majstor jebenti...
    TAKUMI

  18. #18
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Prljava turbina? Kakav je to majstor jebenti...
    Ovaj kao da je pao sa Marsa. Strucnjak.
    Naravno da se turbina cisti, pogotovu kad se koristi gorivo kakvo je kod nas.
    Ti simptomi potpuno ukazuju na zaprljanu turbinu.
    Ako si u mogucnosti kad je skines promijeni i WASTEGATE ventil.
    Evo ti kako se cisti, to mozes i sam, a ako ne ja cu ti je ocistit za Dz.

    http://pics.tdiclub.com/data/500/Dri...dure_small.pdf
    ili
    http://kev-stuff.blogspot.com/

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RASHEL View Post
    Ovaj kao da je pao sa Marsa. Strucnjak.
    Naravno da se turbina cisti, pogotovu kad se koristi gorivo kakvo je kod nas.
    Ti simptomi potpuno ukazuju na zaprljanu turbinu.

    Majstore, samo mi reci, kakve veze ima gorivo sa turbinom?
    Kako moze lose gorivo da zaprlja turbinu koja se vrti 100-150 soma obrtaja a temperatura se vrti od 500-800 C?

    I gdje pise da treba da se cisti turbina? Objasni mi ove stvari jer nemam pojma.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 31-07-11 at 12:52.
    TAKUMI

  20. #20
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    MAP sensor ne pali turbinu,turbina se vrti stalno pogone je izduvni gasovi iz motora samo je na vecim okretajima cujes da vise zvizdi ili pisti a tad ima i jace punjene pritiska sto je i ucinak njen....
    map sensor je merac pritiska turbine i nikako je ne pali vec meri pritisak koji ostvari turbina....
    ako imas ostampan list koji je majstor ocitao dijagnostiku okaci ovde da protumacimo,pozz popravicemo ga ovde veruj sakupicemo popove i hodze i sve relevantne faktore....

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    map sensor je merac pritiska turbine

    MAP nije mjerac pritiska turbine.
    TAKUMI

  22. #22
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    MAP nije mjerac pritiska turbine.
    MAP sensors measure absolute pressure. mada imaju ga i benz motori koji ocitavaju podpritisak u usisnoj grani ili vakum usisne grane...
    Last edited by injection; 31-07-11 at 13:09.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    669
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa i nije on mjeri kolki je protok svjezeg vazduha koji turbina povuce. A drugi je senzor za pritisak on je obicno izmedju interkulera i usisne grane. Na nekim starijim je i u samom ecu vozila a kapilarno crijevom je bio povezan na usisnu granu.

  24. #24
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Mass Air Flow je za kolicinu zraka koja prodje u motor koji masu zraka usisa...
    Manifold Absolute Pressure pritisak koji turbina ostvari u usisnoj grani...

    http://www.autoshop101.com/forms/h35.pdf


    nemoj ko da je begao sa casa o sensorima... :twist:
    Last edited by injection; 31-07-11 at 13:47.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam taj list, nigdje mi nije ni palo na pamet da ga stampam.. Guglao sam po netu, vrlo vjerovatno da moze biti turbina zaprljana uzrok, desava se na svim TDI motorima.. Ovaj majstor tvrdi da je to, rijec je o jednom majstoru iz Podgorice (Tuzi), kod njega su me poslali, kazu da je strucan za Audi narocito..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P:Passat B5.5 1.9TDI 130 KS Limuzina
    By RASHEL in forum Vozila i oprema
    Replies: 8
    Last Post: 16-04-11, 15:01
  2. P:M: Audi A3 1.9TDI
    By nikolahn in forum Ostali oglasi
    Replies: 50
    Last Post: 22-11-10, 15:39
  3. P: Golf 3 1.9TDI
    By User Name in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 26-09-10, 09:56
  4. P: Audi B4 1.9TDI
    By supernova in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 18-11-09, 20:05
  5. cura sa audijem
    By kritik in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 40
    Last Post: 03-11-06, 21:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •