Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Djukanovic named in EU smuggling lawsuit: US report

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default Djukanovic named in EU smuggling lawsuit: US report

    http://www.b92.net/english/news/inde...tyle=headlines

    WASHINGTON -- Tuesday – A lawsuit brought by the European Union against US tobacco company RJ Reynolds names Montenegrin Prime Minister Milo Djukanovic as a witting participant in a smuggling and money laundering scheme involving the sale of cigarettes to criminal networks paid for using money earned in drugs and arms smuggling, according to a US State Department report.

    The lawsuit alleges that the Italian mafia established a transit company – Montenegrin Tabak Transit (MTT) – in the mid-1990s “under the official sanction of the Montenegrin Foreign Investment Agency and the special protection of Djukanovic,” says the International Narcotics Control Strategy Report....

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    "Tata, tata, jesu uhvatili cika Crnog?"
    "Jesu, sine, al za ku*ac, ko sto ce i mene!"

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Samo pitanje hapsenja ili nehapsenja postaje manje bitno kad se vidi koliko je svaki trag ugleda koji je El Preizdente nekad mogao imati u inostranstvu sistematski i potpuno unisten ovakvim optuzbama.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Haha
    Kolko ga tuze, bio bi na listu prije no Osama Bin Laden haha

    Ljudi, okanite se toga, dok je na vlast nece ga niko tuzit, a kako stvari stoje to znaci NIKAD
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Haha
    Kolko ga tuze, bio bi na listu prije no Osama Bin Laden haha

    Ljudi, okanite se toga, dok je na vlast nece ga niko tuzit, a kako stvari stoje to znaci NIKAD
    Onda samo reci ko laze u ovoj vijesti, EU ili US State Department

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sad.. obadvoje dalo bi se reci.
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Pa sad.. obadvoje dalo bi se reci.
    Sto je vise kleveta i lazi Vodja nam je miliji i drazi

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije bitno, Shocker, momci, cime vas je uvazeni Predsjednik svega i svacega u Crnoj Gori toliko zaduzio da izgiboste u prvim redovima?

    -Ako ste za nezavisnu - nije!
    -Ako ste za zajednicku - nije!
    -Ako ste za reforme i ekonomski napredak - nije!
    -Ako ste za istinsku, pravu demokratiju- nije!
    -Ako ste penzioneri - nije!
    -Ako ste ucenici, studenti ili cekate posao - nije!
    -Ako ste zaposljeni u nekoj, pa i najuspjesnijoj firmi, opet - nije!

    -A,ako ste za folklorno, manifestaciono Crnogorstvo, barjaci i pjevanje kaplji vode, ako vam je ta "kolicina" Crne Gore potaman,onda vas razumijem :roll: ... i ako ste, blago vama, iz onih stotinak porodica... :wink:

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    amin i aferim Monitore...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    -Ako je za sada jedina brana totalnom posrbljavanju Crne Gore - jeste!

    Ta brana propusta na mnogim mjestima, ali ne na onom koje uspjesno zaustavlja ponovnu okupaciju Crne Gore od strane velikosrpskih izdanaka, koji su uspjesno pustili korijena ovde jos od 1918. Nova brana je neophodna, slazem se, ona koja nece propustati ni na polju ekonomije, demokratije, afirmacije Crne Gore u svijetu i integracije Crne Gore u Evropu - ali, za sad, takvih nema! Ovi koji sada nude promjenu - nude promjenu samo na gore! Jedini program i predlog im je - sama promjena, a u pozadini ne stoje sposobni ljudi, zbilja kadri da nesto urade od Crne Gore, vec samo grupica koja profitira na nacionalistickoj opijenosti dobrog dijela populacije, sto je jedini razlog zasto su ozbiljna opozicija sa respektabilnim brojem glasova. Do pojave "nekih novih klinaca" - biram manje od dva zla!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    -Ako je za sada jedina brana totalnom posrbljavanju Crne Gore - jeste!
    Ta brana propusta na mnogim mjestima, ali ne na onom koje uspjesno zaustavlja ponovnu okupaciju Crne Gore od strane velikosrpskih izdanaka, koji su uspjesno pustili korijena ovde jos od 1918.
    "Cep koji ne propusta vodu" :joint: zvala se jedna jako popularna TV drama u neko davno vrijeme, kada se ti nisi jos ni rodio. Inace, ja ne znam tacno kada si se rodio, ali sam siguran da si progledao tek '97. i vidio "cep" koji brani Crnu Goru od poplave, kao onaj legendarni djecak u Holandiji. :roll:
    "Velikosrpski izdanci" su u Crnoj Gori bili i ostali. Bujaju zavisno od uslova i zalivanja. E, tvoj Cep ih je zalivao obilno i preobilno, a prestao je onda kad su ga njeni listovi zamalo udavili. Toliko su bili narasli.
    I, normalno, borba za zivotni (i biznis :wink: ) prostor je iskonska u covjeku, mora da se brani (i da svoje cuva).
    Sto su mnogi povjerovali da je njegov kisobran dovoljno veliki da ih sve pokrije i sacuva, njegova sreca. I nasa stvarnost, svakodnevna.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Pa dobro, monitore, kad ne mogu komplet sitauaciju da promijenim, sta ja, kao pojedinac(sa pravom glasa) mogu da uradim, pa da moj glas ne bude pogresno usmjeren, a da opet ne cinim uslugu pro-srpskoj opciji?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Pa dobro, monitore, kad ne mogu komplet sitauaciju da promijenim, sta ja, kao pojedinac(sa pravom glasa) mogu da uradim, pa da moj glas ne bude pogresno usmjeren, a da opet ne cinim uslugu pro-srpskoj opciji?
    Najbitnije je jebat mater prosrpskoj opciji.

    Pa sto kosta da kosta. Ponesto se mora zrtvovat i za svijetle ideale, je l' tako?

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne no cemo vi cvijece kupovat ,jel de ? Ako budemo imali "srecu da zavrsimo ka Kralj ,bjese li ono ja se jednom spustah na vase uze ,umalo se uze ne pretrze ,pamet mi uglavu uceraste :wink:

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    -Ako je za sada jedina brana totalnom posrbljavanju Crne Gore - jeste!

    Ta brana propusta na mnogim mjestima, ali ne na onom koje uspjesno zaustavlja ponovnu okupaciju Crne Gore od strane velikosrpskih izdanaka, koji su uspjesno pustili korijena ovde jos od 1918. Nova brana je neophodna, slazem se, ona koja nece propustati ni na polju ekonomije, demokratije, afirmacije Crne Gore u svijetu i integracije Crne Gore u Evropu - ali, za sad, takvih nema!
    Као да је реч о скакавцима а не суседном народу
    Каква толеранција :shock:

    Тамо тврдиш како свих 40% Црногораца не жели имати никакве везе са Србима а сада тандрцаш о тоталном посрбљавању Црне Горе. Па како ће их посрбити ти зла српска губа ако не желе имати везе са Србима? Како се постаје Србином по твом скромном мишљењу, да ли то преносе комарци или се преноси преко WC даске кад на њу голом кожом седнеш?
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    -Ako je za sada jedina brana totalnom posrbljavanju Crne Gore - jeste!
    Kakav je da je - protiv je Srba pa mu se sve ostalo oprasta

    Lijepo li je imati takve glasace koje je lako usreciti. Imao ih je i jedan osrednji slikar, svi su znali da je on jedina brana totalnoj judeizaciji Njemacke, zbog toga su mu ostale sitne mane tolerisali...

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Savindan
    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    -Ako je za sada jedina brana totalnom posrbljavanju Crne Gore - jeste!

    Ta brana propusta na mnogim mjestima, ali ne na onom koje uspjesno zaustavlja ponovnu okupaciju Crne Gore od strane velikosrpskih izdanaka, koji su uspjesno pustili korijena ovde jos od 1918. Nova brana je neophodna, slazem se, ona koja nece propustati ni na polju ekonomije, demokratije, afirmacije Crne Gore u svijetu i integracije Crne Gore u Evropu - ali, za sad, takvih nema!
    Као да је реч о скакавцима а не суседном народу
    Каква толеранција :shock:


    O kakvoj se to toleranciji radi vidjeli smo iz dosad primjenjenog. Negiranje necega sto je za svakoga normalnoga Crnogorca sveto Pljuvanje na nasu Crkvu i nase Vladike itd itd ,mnogo vi nesto cudna tolerancija ?????




    Тамо тврдиш како свих 40% Црногораца не жели имати никакве везе са Србима а сада тандрцаш о тоталном посрбљавању Црне Горе. Па како ће их посрбити ти зла српска губа ако не желе имати везе са Србима?


    kakve veze ima "veza" i poserbljavanje ??? Ako ima biznisa izmedju dvije drzave to ne mora da znaci da trebamo ljijegat u krevet zajedno a ?.



    Како се постаје Србином по твом скромном мишљењу, да ли то преносе комарци или се преноси преко WC даске кад на њу голом кожом седнеш?
    Postaje se serbinom kad se sistemacki tokom decenija ispira neukom narodu mozak ito sistemacki !

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    -Ako je za sada jedina brana totalnom posrbljavanju Crne Gore - jeste!




    Kakav je da je - protiv je Srba pa mu se sve ostalo oprasta



    Ne to je greska velika ,nego kad vi pokazete i mrvicu postovanja nasoj naciji ,i respekta ,mislim ,ne,Tvrdim da ovakvijeh diskusija nece biti ama ni zere !




    Lijepo li je imati takve glasace koje je lako usreciti. Imao ih je i jedan osrednji slikar, svi su znali da je on jedina brana totalnoj judeizaciji Njemacke, zbog toga su mu ostale sitne mane tolerisali...



    A imala je jos jedna zemlja slicnoga te napravi pokolj po Hrvackoj,Bosni, Kosovu itd itd

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Savindan
    Као да је реч о скакавцима а не суседном народу
    Каква толеранција :shock:

    Тамо тврдиш како свих 40% Црногораца не жели имати никакве везе са Србима а сада тандрцаш о тоталном посрбљавању Црне Горе. Па како ће их посрбити ти зла српска губа ако не желе имати везе са Србима? Како се постаје Србином по твом скромном мишљењу, да ли то преносе комарци или се преноси преко WC даске кад на њу голом кожом седнеш?
    Pogresno si me razumio, stari moj! Dok god Crnogorci budu imali vlast(a imace je i bolji Crnogorci, no sto su ovi sad) - do tad ce Crna Gora bit gradjanska drzava, otvorena za sve. Crnogorci, koliko znam, do sad nisu ucili nikoga ko se drugacije osjeca da treba da bude bas Crnogorac. Sa Srbima je stvar drugacija. Njihova ideja je da je Crna Gora srpska drzava, a da su svi ostali tu dosljaci, te Srbi misle da mogu da polazu na Crnu Goru veca prava od ostalih. Takvo razmisljanje su X puta javno iskazali. Zato treba drzati vlast podalje od Srba, da se ja ne bih osjecao kao uljez u sopstvenoj drzavi. I ne samo ja, vec i svaki Albanac, Hrvat, Bosnjak. Ja protiv Srba nemam nista, postujem to sto su Srbi, i neka i dalje budu Srbi, samo ne moze 30% stanovnistva jedne drzave polagati pravo na 100% te drzave. To je jedan razlog zbog kojeg pro-srpske stranke treba drzati podalje od vlasti, jer nam ne treba srpska Crna Gora, vec gradjanska. Drugi razlog je da definitivno nema potrebe da se o Crnoj Gori odlucuje iz Beograda, sto bi se neminovno desilo dolaskom Srba na vlast, jer oni teze ka sto cvrscoj zajednici sa Srbijom...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja

    Postaje se serbinom kad se sistemacki tokom decenija ispira neukom narodu mozak ito sistemacki !
    A ti mu dođeš kao očigledan dokaz nekoga kome je mozak potpuno ispran. I to ne samo po tom pitanju.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Quote Originally Posted by Grad Heroja

    Postaje se serbinom kad se sistemacki tokom decenija ispira neukom narodu mozak ito sistemacki !
    A ti mu dođeš kao očigledan dokaz nekoga kome je mozak potpuno ispran. I to ne samo po tom pitanju.
    E tvome "neispranome mozgu se divim" kakvo postovanje, kakav um, kakva diskusija sa tobom ,da se cojek zacijeni . Nego vidji obrazati ove tvoje zvijezde i noge od kokosaka priupitaj ,oce kisa skoro :lolblue: :lolblue: :lolblue: :ass:

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Staće na neko vreme. Dosta ti je ispirala mozak, da malo daneš dušom. :lolblue:

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Pogresno si me razumio, stari moj! Dok god Crnogorci budu imali vlast(a imace je i bolji Crnogorci, no sto su ovi sad) - do tad ce Crna Gora bit gradjanska drzava, otvorena za sve. Crnogorci, koliko znam, do sad nisu ucili nikoga ko se drugacije osjeca da treba da bude bas Crnogorac. Sa Srbima je stvar drugacija. Njihova ideja je da je Crna Gora srpska drzava, a da su svi ostali tu dosljaci, te Srbi misle da mogu da polazu na Crnu Goru veca prava od ostalih. Takvo razmisljanje su X puta javno iskazali. Zato treba drzati vlast podalje od Srba, da se ja ne bih osjecao kao uljez u sopstvenoj drzavi. I ne samo ja, vec i svaki Albanac, Hrvat, Bosnjak. Ja protiv Srba nemam nista, postujem to sto su Srbi, i neka i dalje budu Srbi, samo ne moze 30% stanovnistva jedne drzave polagati pravo na 100% te drzave. To je jedan razlog zbog kojeg pro-srpske stranke treba drzati podalje od vlasti, jer nam ne treba srpska Crna Gora, vec gradjanska. Drugi razlog je da definitivno nema potrebe da se o Crnoj Gori odlucuje iz Beograda, sto bi se neminovno desilo dolaskom Srba na vlast, jer oni teze ka sto cvrscoj zajednici sa Srbijom...
    Bogami imas bezbroj primjera dje Crnogorci ubijedju Srbe da su ustvari posrbljeni Crnogorci. Ali ne, ti to ne vidis, ali zato obrnuto vidis na svaki cosak. A ja ti odmah mogu reci da se svi Srbi osjecaju kao uljezi u CG, no naravno ni to ne vidis.

    Nemas nista protiv Srba - samo da nemaju nikakvu vlast ni moc, nit da se sto pitaju. :roll:

    Ja mislim da o Boki definitivno ne treba da se odlucuje iz Podgorice. :wink: To ti nije neki argumenat, jer bi s tim razmisljanjem sve drzave Evrope se vratile u 15 vijek - raspale na gradove-drzave.
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SteVuk
    Bogami imas bezbroj primjera dje Crnogorci ubijedju Srbe da su ustvari posrbljeni Crnogorci. Ali ne, ti to ne vidis, ali zato obrnuto vidis na svaki cosak. A ja ti odmah mogu reci da se svi Srbi osjecaju kao uljezi u CG, no naravno ni to ne vidis.
    Koliko ja znam, medju Crnogorcima se Srbi nazivaju Srbima, dok Srbi sve pravoslavce u Crnoj Gori smatraju de facto Srbima, samo sto su neki umislili da Crnogorac ne znaci bit Srbin, a ti su Dukljani, Jevremovci, izdajice vjere pradjedovske itd. I ne znam kako se Srbi mogu osjecati uljezima u CG, kad oni citavu CG smatraju srpskom drzavom? Ne samo sto se ne osjecaju uljezima, vec misle da nisu jednaki sa drugima, no da trebaju da polazu vise prava na Crnu Goru nego drugi.

    Quote Originally Posted by SteVuk
    Nemas nista protiv Srba - samo da nemaju nikakvu vlast ni moc, nit da se sto pitaju.
    I meni se jednostavno ne svidja vizija Crne Gore kakvom bi je napravili Srbi da imaju kompletnu vlast nad njom. A ako nisi primijetio, ja sam vise puta pomenuo gradjansku Crnu Goru, sto u praksi znaci da ce se isto pitat svako gradjanin, bez obzira da li je Srbin, Crnogorac, Bosnjak, Hrvat, itd...tj. ne mislim da Srbi treba da imaju ista manje prava nego bilo ko drugi, al bogami ne mislim da treba da imaju ista vise prava. Moj ideal bi bio da u buducnosti postoji neka stranka za koju ce glasati i Srbin i Albanac, zato sto nudi bolji program od neke druge, za koju ce glasat Bosnjak i Hrvat. Jedna ce mozda da nudi brzi prijem u Evropu, druga bolji socijalni program, al nijedna izrazita nacionalna obiljezja. E vidis, prepreka takvome necemu je upravo taj srpski nacionalizam, i potenciranje ideje srpstva, tj. Crne Gore u kojoj su Srbi iznad ostalih, kao u svakoj pravoj srpskoj drzavi. Znaci, ja nisam za to da se Srbi nista ne pitaju, al je njihova ideja kako Crna Gora treba da izgleda - katastrofalna, i neodrziva, jer je Crna Gora multietnicka sredina, svidjalo se to nekom ili ne!

    Quote Originally Posted by SteVuk
    Ja mislim da o Boki definitivno ne treba da se odlucuje iz Podgorice. To ti nije neki argumenat, jer bi s tim razmisljanjem sve drzave Evrope se vratile u 15 vijek - raspale na gradove-drzave
    Kako ti to poistovecujes Boku u odnosu na Crnu Goru, sa Crnom Gorom u odnosu na Srbiju(ne SCG, vec Srbiju, jer SCG tvore Crna Gora i Srbija, pa se Crna Gora ne izdvaja iz SCG, vec odlukom Crne Gore ili Srbije - SCG prestaje da postoji)?! Prvo, Crna Gora nije unutar Srbije. Drugo, Crna Gora je drzava, koja je dobrovoljno u uniji sa Srbijom, pa ako procijeni da joj nije u interesu da i dalje bude sa Srbijom - moze da istupi iz te unije. To za Boku ne vazi, Boka nit je region, nit pokraina, nit ima autonomiju, vec je to samo naziv jednog lijepog fjorda u juznom Jadranu, koji se nalazi u Crnoj Gori. Separatizam Boke od Crne Gore nije legitiman! To, covjece, nije isto! Pojmi vise da Crna Gora postoji kao drzava oho-ho, i da Beograd ne moze da polaze pravo na nju vise nego na Hrvatsku ili Makedoniju(koje su, u pogledu dugovjecnosti postojanja, male mace u odnosu na Crnu Goru)! Pitanje ostanka Crne Gore u zajednici sa Srbijom(ili obrnuto) je samo pitanje da li Crna Gora ima interesa da ostane u toj zajednici - moje je misljenje da nema, dok Boka ne moze odlucivati da li da ostane dio Crne Gore...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Koliko ja znam, medju Crnogorcima se Srbi nazivaju Srbima, dok Srbi sve pravoslavce u Crnoj Gori smatraju de facto Srbima, samo sto su neki umislili da Crnogorac ne znaci bit Srbin, a ti su Dukljani, Jevremovci, izdajice vjere pradjedovske itd. I ne znam kako se Srbi mogu osjecati uljezima u CG, kad oni citavu CG smatraju srpskom drzavom? Ne samo sto se ne osjecaju uljezima, vec misle da nisu jednaki sa drugima, no da trebaju da polazu vise prava na Crnu Goru nego drugi.
    Grijesis. Srbe, mnogi, Crnogorci nazivaju posrbljenim Crnogorcima. Smatraju ih izdajicama, itd. Imas primjera koliko hoces.
    Dalje nacin na koji se ova drzava ponasa prema Srbima je razlog sto se oni osjecaju uljezima. Upali televizor, procitaj novine, ird, u CG i ako budes imao imalo obraza vidjeces i priznati.

    I meni se jednostavno ne svidja vizija Crne Gore kakvom bi je napravili Srbi da imaju kompletnu vlast nad njom. A ako nisi primijetio, ja sam vise puta pomenuo gradjansku Crnu Goru, sto u praksi znaci da ce se isto pitat svako gradjanin, bez obzira da li je Srbin, Crnogorac, Bosnjak, Hrvat, itd...tj. ne mislim da Srbi treba da imaju ista manje prava nego bilo ko drugi, al bogami ne mislim da treba da imaju ista vise prava. Moj ideal bi bio da u buducnosti postoji neka stranka za koju ce glasati i Srbin i Albanac, zato sto nudi bolji program od neke druge, za koju ce glasat Bosnjak i Hrvat. Jedna ce mozda da nudi brzi prijem u Evropu, druga bolji socijalni program, al nijedna izrazita nacionalna obiljezja. E vidis, prepreka takvome necemu je upravo taj srpski nacionalizam, i potenciranje ideje srpstva, tj. Crne Gore u kojoj su Srbi iznad ostalih, kao u svakoj pravoj srpskoj drzavi. Znaci, ja nisam za to da se Srbi nista ne pitaju, al je njihova ideja kako Crna Gora treba da izgleda - katastrofalna, i neodrziva, jer je Crna Gora multietnicka sredina, svidjalo se to nekom ili ne!
    Sto ti bacas sve Srbe u jedan kos ? Nisam ni ja da Srbi imaju svu moc, ali bogami ni za ovakvo stanje dje se nista ne pitaju. Mada mnogo mi vise smeta sto je vlast lopovska nego li od kojih nacionalnosti je sacinjena. Dok kod tebe vazi - samo da nema Srba, pa nek bude kakva god hoce.

    Quote Originally Posted by SteVuk
    Ja mislim da o Boki definitivno ne treba da se odlucuje iz Podgorice. To ti nije neki argumenat, jer bi s tim razmisljanjem sve drzave Evrope se vratile u 15 vijek - raspale na gradove-drzave
    Kako ti to poistovecujes Boku u odnosu na Crnu Goru, sa Crnom Gorom u odnosu na Srbiju(ne SCG, vec Srbiju, jer SCG tvore Crna Gora i Srbija, pa se Crna Gora ne izdvaja iz SCG, vec odlukom Crne Gore ili Srbije - SCG prestaje da postoji)?! Prvo, Crna Gora nije unutar Srbije. Drugo, Crna Gora je drzava, koja je dobrovoljno u uniji sa Srbijom, pa ako procijeni da joj nije u interesu da i dalje bude sa Srbijom - moze da istupi iz te unije. To za Boku ne vazi, Boka nit je region, nit pokraina, nit ima autonomiju, vec je to samo naziv jednog lijepog fjorda u juznom Jadranu, koji se nalazi u Crnoj Gori. Separatizam Boke od Crne Gore nije legitiman! To, covjece, nije isto! Pojmi vise da Crna Gora postoji kao drzava oho-ho, i da Beograd ne moze da polaze pravo na nju vise nego na Hrvatsku ili Makedoniju(koje su, u pogledu dugovjecnosti postojanja, male mace u odnosu na Crnu Goru)! Pitanje ostanka Crne Gore u zajednici sa Srbijom(ili obrnuto) je samo pitanje da li Crna Gora ima interesa da ostane u toj zajednici - moje je misljenje da nema, dok Boka ne moze odlucivati da li da ostane dio Crne Gore...
    [/quote]

    Nisam mislio bukvalno da se Boka odvoji (uostalom i nisam za to i znam da je to nemoguce (trenutno), dzabe si drzao lekciju i pravio se pametan ), mozda nisi vidio smajli pored. Poenta je bila da skrenem paznju na tvoj "argument" koji sam po sebi uopste ne stoji, jer 99% drzava ne bi postojala u danasnjem obliku da je to jedan od bitnih faktora. (Zasto bi nekome u Kaliforniji odlucivao neko u Washington-u, itd, itd,...). Kapiras ?
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •