Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 43

Thread: Izrael napada Iran?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default Izrael napada Iran?

    Veteran CIA-e: Izrael najesen napada Iran

    http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/110719153

    Mislim da je ovo neko nagađanje, teško da te 2 sile smiju udariti jedna na drugu. To bi automatski značio WW3.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Има на mycity-ју одлична расправа на ову тему.Пошто је у питању војни форум наравно да се више прича о војном аспекту тог потенцијалног сукоба.
    Пратећи ту тему дошао сам до закључка да се ради о врло загонетној земљи, са војног аспекта.Кажу да Иран има врло јаку и модерну копнену војску, солидну морнарицу, способну да минира/блокура Залив и тиме онемогући снадбијевање нафтом из тог значајног региона.Авијација им није јача страна, али што је врло битно, ПВО је потпуна непознаница, спекулише се да је урађена масовна модернизација ових система, а спомиње се и С-300 из Русије.
    Главна снага ОС Ирана су конвенционалне ракете којих има у изобиљу и које би могле да погоде нуклеарне централе у Израелу, и да изазову цурење радијације која би могла да озбиљно угрози читаву Палестину (мислим на Палестину као регион).Онда би дефинитивно услиједио нуклеарни одговор Израелаца.

    Наравно битан фактор у овој причи су САД и зависност њихове економије од нафте из Залива.Израел неће предузети ништа на своју руку.
    Може се десити да Израел нападне Иран заједно са моћном Саудијском Арабијом и солидно опремљеном армијом Ирака, али ни то неће ићи без сагласности САД.Интересантна је чињеница да је недавно одржана вјежба израелског ваздухопловства и Саудијске ваздушне контроле, симулирала пролазак израелских авиона кроз ваздушни простор Саудијске Арабије.Иначе Саудијци, који не признају Израел, такође ирански нуклеарни програм сматрају за највећу спољну опасност.
    Ко зна што ће се десити.Паметно би било да почнемо да складиштимо нафту у подрумима и гаражама, ако се ово деси једно годину-двије ћемо ићи пјешке...
    Last edited by BAR; 19-07-11 at 21:03.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Neko ga napadati oce sigurno, ako ne Izrael i Saudiska Arabija, onda ce sigurno americki milosrdni demokratski andjeo. Ne mogu ga pustiti da raspolaze svojom naftom i jos ponecim sto posjeduje, jer tako ih ugrozava i predstavlja globalnu prijetnju.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Neko ga napadati oce sigurno, ako ne Izrael i Saudiska Arabija, onda ce sigurno americki milosrdni demokratski andjeo. Ne mogu ga pustiti da raspolaze svojom naftom i jos ponecim sto posjeduje, jer tako ih ugrozava i predstavlja globalnu prijetnju.
    Вазда је то тако ишло.Руси су окупирали сјеверни Кавказ и задњих 100 год. краду нафту од Дагестанаца, Ингуша и Чечена а њих расељавају по Сибиру, Татаре су од већинског народа у Источноевропској низији свели на неколико милиона.
    Кинези хоће да сатру Вијетнамце и Филипинце око нафте из Јужног кинеског мора, нагрдише Тибетанце због рудника.

    Све ти је то хегемонија великих сила, а ако се не приклониш оној теби најближој (географски) обрао си бостан.
    Last edited by BAR; 19-07-11 at 21:40.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Kotor
    Posts
    88
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izrael ima jaku armiju ali je opet država od 5 miliona stanovnika.Nemaju oni kapacitet za konvencionalni napad na zemlju veličine Irana.A i teško da bilo koja Arapska zemlja može stati uz Izrael protiv neke druge Arapske zemlje.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    E samo nam rat izmedju tih manijaka treba.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #7
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka svi koji potcjenjuju Izrael pogledaju dokumentarac "6 days war", pa ce im neke stvari biti jasnije.
    There are so many dawns that have yet to shine!

  8. #8
    Join Date
    May 2011
    Location
    Flashback, Déjŕ Vu
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naravno, oni imaju najorganizovaniju vojsku na svijetu, a sa tehnologijom su iznad jedne amerike.. no kad si opkoljen sa onom napacenom bracom kad tad ti sve to nista ne znaci..

    jedno je sigurno, kad bude pao Izrael, znajte da su nam dani na ovoj planeti odbrojavani...

  9. #9
    Join Date
    May 2011
    Location
    TITOGRAD
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izrael ne postoji. Free Palestine !
    VIVA VERO MONTENEGRO !

  10. #10
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NNik View Post
    Izrael ima jaku armiju ali je opet država od 5 miliona stanovnika.Nemaju oni kapacitet za konvencionalni napad na zemlju veličine Irana.A i teško da bilo koja Arapska zemlja može stati uz Izrael protiv neke druge Arapske zemlje.
    ​Iran nije arapska zemlja.
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    69
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Iran je jos 1993 kupio nepoznat broj S300 raketnih sistema od Rusije. Posle operacije "Iraqi Freedom" 2003 zemlje kao sto su Sirija, Iran, Arapski emirati, Saudijska Arabija su samo te godine potrosile 5 milijardi dolara na kupovinu uglavnom sistema za protiv vazdusnu odbranu a najvise za S300. Koliko ja znam Iran jos uvijek nema razvijenu nuklearnu raketu sposobnu da stigne do Izraela. U svakom slucaju vazdusni napad na Iran bi donio Izraelu velike gubitike posebno ako bi koristili masovne avionske snage. Mislim da od toga za sad nema nista.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    nema sanse, takodje Iran nema ICBM (a nuklearku bi sto se toga tice i mogli sastavit, nije to nikakva filozofojia a obogacenog uranijum i plutonijuma imaju dovoljno..)
    She is only here to annoy herself!

  13. #13
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK View Post
    Iran je jos 1993 kupio nepoznat broj S300 raketnih sistema od Rusije. Posle operacije "Iraqi Freedom" 2003 zemlje kao sto su Sirija, Iran, Arapski emirati, Saudijska Arabija su samo te godine potrosile 5 milijardi dolara na kupovinu uglavnom sistema za protiv vazdusnu odbranu a najvise za S300. Koliko ja znam Iran jos uvijek nema razvijenu nuklearnu raketu sposobnu da stigne do Izraela. U svakom slucaju vazdusni napad na Iran bi donio Izraelu velike gubitike posebno ako bi koristili masovne avionske snage. Mislim da od toga za sad nema nista.
    Израел би сам могао да уништи нуклеарне централе Ирана, слажем се имао би озбиљне губитке у авионима и пилотима, али послије тог напада ирански нуклеарни програм би престао да постоји.Те губитке би Израел врло брзо надокнадио.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #14
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Израел би сам могао да уништи нуклеарне централе Ирана, слажем се имао би озбиљне губитке у авионима и пилотима, али послије тог напада ирански нуклеарни програм би престао да постоји.Те губитке би Израел врло брзо надокнадио.
    Jeste a ako koja nuklearka preostane u nekoj pecini o kojoj ne zna ni sam predsednik, ili ako je kupi na crnom trzistu kasnije. Se odma ispaljuje na glavni grad. Zasto pitas? pa zato sto ih je izrael napao. Mislim to je samo jedna raketa ili bomba. Mogu da opale stotine beskorisnih i jedna da bude ta prava. Jerusalim bi bio kao lebanon posle izraelskog napada.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Jeste a ako koja nuklearka preostane u nekoj pecini o kojoj ne zna ni sam predsednik, ili ako je kupi na crnom trzistu kasnije. Se odma ispaljuje na glavni grad. Zasto pitas? pa zato sto ih je izrael napao. Mislim to je samo jedna raketa ili bomba. Mogu da opale stotine beskorisnih i jedna da bude ta prava. Jerusalim bi bio kao lebanon posle izraelskog napada.
    Иран још није направио нуклеарну бомбу...Израел ће реаговати прије него што је направе горе сам појаснио како и у координацији с ким.

    Па све и да је направе како мислиш да Иранци доћерају ту бомбу до Јерусалима...на камион?
    Иран нема и неће ускоро имати нуклеарну бојеву главу за постављање на ракету (за Израел је довољна она средњег домета).Остаје им да пробају да је избаце из авиона као амери 45’ на Хирошиму и Нагасаки ал ни то не може зато што Иранци немају авион који би могао да се пробије ван сопственог ваздушног простора а да је довољно велик да понесе толику бомбу.

    Израел с друге стране има минимум 150 нуклеарних бојевих глава и довољно ракета, које су спремни да употребе против свакога ко би подржао било какав нулеарни напад на њих, тако да уколико би Иран извео било какву неконвенционалну одмазду (значи атомским, биолошким или хемијским оружјем) одговор Израела би био врло оштар, и Иран би престао би да постоји, а са њим и добар дио тог свијета.Знају то Иранци па им не пада на памет да изводе нешто неконвенционално...

    У Русе се нема што гледат јер и они зависе од јеврејског лобија...Кинезе то не интересује, предалеко им је а и имају довољно проблема са Индијом....Индија потпуно подржава Амере и Јевреје, Пакистанци се друже са Кинезима, а Арапи (сунити) МРЗЕ Иранце (шиите) толико да су и сами спремни да нападну Иран ако би направио бомбу...
    Last edited by BAR; 17-08-11 at 02:18.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TITOGRAD.MNE View Post
    izrael ne postoji. Free Palestine !
    Postojanje Izraela nije samo pusta egzistencija nego mnogo, mnogo vise od toga. Sto kaze ovaj zemljak iznad, kad Izrael padne i nama su dani odbrojani. A ti si toliko mali da si sam sebe izvrgao ruglu napisavsi to.
    There are so many dawns that have yet to shine!

  17. #17
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_mne View Post
    Postojanje Izraela nije samo pusta egzistencija nego mnogo, mnogo vise od toga. Sto kaze ovaj zemljak iznad, kad Izrael padne i nama su dani odbrojani. A ti si toliko mali da si sam sebe izvrgao ruglu napisavsi to.
    cujesh ti tu prichu qq...aj molim te pojasni na sta mislis kad kazes da su nam dani odbrojani kad izrael padne

  18. #18
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    cujesh ti tu prichu qq...aj molim te pojasni na sta mislis kad kazes da su nam dani odbrojani kad izrael padne
    Admire, Adise ili kako se vec zoves, ja znam da ne gajis posebne simpatije prema Izraelu zbog njegovog sukoba sa najvecim muslimanskim zemljama, ali cinjenice svjedoce da je Izrael toliko jak, da bi njegovu stabilnost mogao slomiti samo sukob najvecih sila i svjetskih razmjera.
    There are so many dawns that have yet to shine!

  19. #19
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Иран још није направио нуклеарну бомбу...Израел ће реаговати прије него што је направе горе сам појаснио како и у координацији с ким.

    Па све и да је направе како мислиш да Иранци доћерају ту бомбу до Јерусалима...на камион?
    Иран нема и неће ускоро имати нуклеарну бојеву главу за постављање на ракету (за Израел је довољна она средњег домета).Остаје им да пробају да је избаце из авиона као амери 45’ на Хирошиму и Нагасаки ал ни то не може зато што Иранци немају авион који би могао да се пробије ван сопственог ваздушног простора а да је довољно велик да понесе толику бомбу.

    Израел с друге стране има минимум 150 нуклеарних бојевих глава и довољно ракета, које су спремни да употребе против свакога ко би подржао било какав нулеарни напад на њих, тако да уколико би Иран извео било какву неконвенционалну одмазду (значи атомским, биолошким или хемијским оружјем) одговор Израела би био врло оштар, и Иран би престао би да постоји, а са њим и добар дио тог свијета.Знају то Иранци па им не пада на памет да изводе нешто неконвенционално...

    У Русе се нема што гледат јер и они зависе од јеврејског лобија...Кинезе то не интересује, предалеко им је а и имају довољно проблема са Индијом....Индија потпуно подржава Амере и Јевреје, Пакистанци се друже са Кинезима, а Арапи (сунити) МРЗЕ Иранце (шиите) толико да су и сами спремни да нападну Иран ако би направио бомбу...
    covjek je iznio cinjenice, nema se sta dodati ili oduzeti.
    There are so many dawns that have yet to shine!

  20. #20
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_mne View Post
    Admire, Adise ili kako se vec zoves, ja znam da ne gajis posebne simpatije prema Izraelu zbog njegovog sukoba sa najvecim muslimanskim zemljama, ali cinjenice svjedoce da je Izrael toliko jak, da bi njegovu stabilnost mogao slomiti samo sukob najvecih sila i svjetskih razmjera.
    nisam te pitao zbog toga sto mrzim izrael ili slicno,iako je ta zemlja najveci neprijatelj ljudi koji pripadaju mojoj vjeri.
    iskreno,ne brinem se oko irana i ostalih arapskih zemalja,nego sam se samo zapitao sta se to moze desit ukoliko izrael padne kako kazes

  21. #21
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    nisam te pitao zbog toga sto mrzim izrael ili slicno,iako je ta zemlja najveci neprijatelj ljudi koji pripadaju mojoj vjeri.
    iskreno,ne brinem se oko irana i ostalih arapskih zemalja,nego sam se samo zapitao sta se to moze desit ukoliko izrael padne kako kazes
    Шта ти смета Израел ?

  22. #22
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    nisam te pitao zbog toga sto mrzim izrael ili slicno,iako je ta zemlja najveci neprijatelj ljudi koji pripadaju mojoj vjeri.
    iskreno,ne brinem se oko irana i ostalih arapskih zemalja,nego sam se samo zapitao sta se to moze desit ukoliko izrael padne kako kazes
    Чисто да појасним да прича не оде у погрешном правцу...ти си вјероватно сунитски муслиман, то су исто и Турци и скоро сви Арапи.Е сад Иранци су шиитски муслимани и немају везе са Арапима, значи потпуно други народ и различит огранак Ислама.

    Е сад сунитски Арапи се воле са шиитским Иранцима као што се православни Срби воле са католичким Хрватима, и тај фактор је врло значајан у односима Израел-Иран.

    и још једном да поновим свима ИРАН НИЈЕ АРАПСКА ЗЕМЉА! ОНИ СУ ПЕРСИЈАНЦИ!
    Last edited by BAR; 20-08-11 at 23:52.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  23. #23
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Чисто да појасним да прича не оде у погрешном правцу...ти си вјероватно сунитски муслиман, то су исто и Турци и скоро сви Арапи.Е сад Иранци су шиитски муслимани и немају везе са Арапима, значи потпуно други народ и различит огранак Ислама.

    Е сад сунитски Арапи се воле са шиитским Иранцима као што се православни Срби воле са католичким Хрватима, и тај фактор је врло значајан у односима Израел-Иран.

    и још једном да поновим свима ИРАН НИЈЕ АРАПСКА ЗЕМЉА! ОНИ СУ ПЕРСИЈАНЦИ!
    Да али, шиите је основао Мухамедов брат Алија и његови сљедбеници ... Кад је Мухамед умро 632. године, поставило се питање к'о то треба да буде наследник сјветовног и духовног поглавара, да ли то треба да иде изборним путем, или наследним ... Једни су сматрали да то треба да буде Мухамедов брат од стрица Алија (који је у исламском свијету гласио за изузетног ратника, а и он је један од првих који је повјерио Мухамеду да му се јавио мелек Џебраило) и његов зет који се оженио његовом јединицом Фатимом ... Одлучено је да то буду изборници те на власт долазе правовјерне калифе ,а први је био, ја мислим, Абу Бакар који је владао кратко ... После ће шиити да отимају за престо са овим другим... Тако, да су шиити први били Арабљани, а ово што кажеш за Иранце, то је тачно ...

  24. #24
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Да али, шиите је основао Мухамедов брат Алија и његови сљедбеници ... Кад је Мухамед умро 632. године, поставило се питање к'о то треба да буде наследник сјветовног и духовног поглавара, да ли то треба да иде изборним путем, или наследним ... Једни су сматрали да то треба да буде Мухамедов брат од стрица Алија (који је у исламском свијету гласио за изузетног ратника, а и он је један од првих који је повјерио Мухамеду да му се јавио мелек Џебраило) и његов зет који се оженио његовом јединицом Фатимом ... Одлучено је да то буду изборници те на власт долазе правовјерне калифе ,а први је био, ја мислим, Абу Бакар који је владао кратко ... После ће шиити да отимају за престо са овим другим... Тако, да су шиити први били Арабљани, а ово што кажеш за Иранце, то је тачно ...
    Слажем се и данас постоје Арапи који су шиити али сем Ирака, Либана и Бахреина, чине дебелу мањину у Арапском национу.Ипак је Иран главни заговорник шиитске линије, и једина земља гдје су шиити на власти.У шиитском Бахреину је на власти сунитска династија, а у Ираку ниједна грана није доминантна, иако више има шиита, Ираком су до скоро владали сунити (Садам је био сунит), а данас неко други тамо влада
    Last edited by BAR; 21-08-11 at 00:25.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Слажем се и данас постоје Арапи који су шиити али сем Ирака, Либана и Бахреина, чине дебелу мањину у Арапском национу.Ипак је Иран главни заговорник шиитске линије, и једина земља гдје су шиити на власти.У шиитском Бахреину је на власти сунитска династија, а у Ираку ниједна грана није доминантна, иако више има шиита, Ираком су до скоро владали сунити (Садам је био сунит), а данас неко други тамо влада
    Ја сам неђе читао да је Иран пандан Ватикану по питању религије, јер и у једној и другој држави, државна структура од темеља па до крова саткана је на религији. Само што је то у Ирану још и знатније, тамо се чак примјењују шеријатски прописи и најстрожије казне за кривична дјела. Тако је тамо, нпр. за женски прељуб казна: закопавањем до струка, те онда каменовањем. Међутим, мислим да си управу када кажеш да религија даје овом конфликту посебну димензију. С једне стране Иран води јавну политику уништавања Израела и Јевреја, а ако узмемо у обзир да се код њих углавном све рјешава помоћу шеријата, а у коме се свијет дјели на дар ал ислам (земљу ислама) и дар ал харб (земљу за ратовање)​, а такође према шеријату, тамо гдје пане иједна муслиманска кап крви то је муслиманска земља.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zla kraljica napada Zabjelo
    By GAGA in forum Film
    Replies: 28
    Last Post: 15-11-10, 12:27
  2. I Izrael bi komad od MNE
    By frnjok in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 58
    Last Post: 22-05-09, 20:02
  3. Izrael priprema napad na Iran?
    By Petar Mrvaljevic in forum Politika generalno
    Replies: 161
    Last Post: 18-10-07, 05:30
  4. 6 april napad na Iran?
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 74
    Last Post: 02-05-07, 07:34
  5. Crnogorska voda za Izrael
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 27-07-05, 01:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •