Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: I: Zaustavimo nedozvoljeni ribolov!

  1. #1
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    620
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up I: Zaustavimo nedozvoljeni ribolov!

    Da li ste sadisti? Ako nemate petlju da se suočite sa ravnima sebi ili jačim od vas, onda nasilnički oduzimate život ribama, cinično se cereći manjini poštenih ribolovaca, koji „mrtvo“ slovo na papiru poštuju kao propis. Davno je poznata izreka da se bez muke dolazi do nauke. Lako je zaključiti da krivolovci ovo itekako primjenjuju. Bez muke je izgleda i donešen Zakon o slatkovodnom ribarstvu, jedino ga je teško primjenjivati. Ako vi imate sadističke namjere, hoće li društvo gledati ravnodušno na to? Ovaj apel nije ravnodušni stav SRD "Podgorica", već reakcija na nemarnost crnogorskih građana po pitanju riblje budućnosti u ovoj zemlji.
    Koji su razlozi da se suprostavimo krivolovcima? Utemljeni su u Zakonu. Ima ih dosta, pa iznosim neke od najvažnijih.
    1. Zabranjeno je loviti ribu ispod propisanih veličina. Npr., za pastrmku, ona iznosi minimum 25cm. Ako ribolovac tu dimenziju utvrdi shodno svom ponosu, mogu sigurno reći da tako malu ribu niko ne vraća u vodu.
    2. Zabranjeno je loviti ribu preko maksimalno dozvoljenog ulova. Npr., za pastrmku, to je 6 komada preko 25cm veličine. Očigledno je da ribolovci nevolje sa ženama rješavaju sa većim brojem komada.
    3. Zabranjeno je loviti ribu podvodnom puškom i ostima ili na način da se ribe masovno uništavaju (npr.strujom). Posledice nedozvoljenog ribolova su takve da će riblje vrste morati da se vještački uzgajaju u laboratorijama. U tako otežanim uslovima rada, nadležni organi (naučnici, ministri, donatori, lovočuvari) metamorfoziraće u pastrmke, šarane i druge vrste ribljeg fonda. Da li ćemo tada loviti svoju vrstu?
    4. Zabranjeno je prodavati ulovljenu ribu. Otkup ribljeg fonda, koji je uhvaćen na nedozvoljeni način, vrše restorani, koji takvu degustaciju krvavo naplate od svojih mušterija. Ako na takav način riba uđe pod kožu, sigurno joj je sužen prostor za manevrisanje.
    5. Zabranjeno je loviti ribu kavijarom. Šta reći o ribolovcu kome žena kaže: „Veća sam riba, ako si mislio da me uhvatiš na ovako mala jaja (kavijar).“?
    6. Zabranjeno je vršiti noćni ribolov. Svaki ribolovac, prije ili kasnije, vidi sebe u ogledalu kao ribu. Uzimanjem ribe ispod mjere, krivolovac postaje patuljak, a nacija postaje raja do jaja.
    7. Zabranjeno je loviti ribu mrežama, kocima i koševima. Svaki ribolovac u sebi ima konflikt makar dvije ličnosti. Prva, koja očajnički traži poribljavanje voda. I druga, koja riblju mlađ nosi kući. Ribolovno društvo takvom lovcu treba da izda i naplati dvije ribolovne dozvole.
    8. Zabranjeno je bacati u ribolovne vode otpadne materije. Većina građana voli za sobom da ostavi dobar trag. Nema potrebe da u tome uživaju ribe u vodama!
    9. Zabranjeno je pregrađivati ribolovne vode stalnim ili privremenim pregradama ili postrojenjima koja onemogućavaju slobodan prolaz ribe. Da ne kazemo da nemamo riblji rezervat u Crnoj Gori. Sve je manji i manji. Crveni smo mi, gradjani Crne Gore, zato smo i u rezervatu!
    10. Zabranjeno je vaditi šljunak, pijesak, kamen i druge radnje koje mogu ometati mriješćenje riba na ribljim plodištima. Izgleda da naš narod voli pijesak, ali ne bubrežni. Zar je pijesak toliko potreban da bi na njemu ispisali tugu?


    Mnogima zabranjeno voće izaziva zazubice i strpljenje stavlja na iskušenje. Moja bojazan je samo da će ugriz na tom voću promijeniti svijet u odnosu na onaj kakav bi trebao da bude.


    Ako imate informacija da se u vasoj blizini, naselju, livadi, rijeci i slicnim mjestima, obavlja nedozvoljeni ribolov, kontaktirajte vaseg lovocuvara ili mene na PM ili na telefon 067/219-836 ili na e-mail: [email protected].

    Nemojte da dozvolite da Crna Gora ima vodenu pustinju!
    Bistro! SRD "Podgorica",


    P.S. Ovo mogu iskoristiti sva ribolovna drustva! Naveo sam samo neke od zabrana iz Zakona o slatkovodnom ribarstvu (Zakon je objavljen u "Službenom listu CG", br. 11/2007 od 13.12.2007. godine). Pomenuta akcija je animirala medije i ribolovna društva, koja će te postere dodjeljivati članovima svojih klubova.
    Last edited by igorce; 12-06-11 at 20:23.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Šta ću da radim sad sa ovim dinamitom što sam kupio od Peca?
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  3. #3
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cekaj sad ce neki izbori pa prodaj to.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    svaka cast na ovaj apel!!!
    uveo bih tako rigorozne kazne da im ne pada na pamet da se bave nekim od navedenih vidova krivolova

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hm neka chochek od chega ja da zivim onda ?!?!?!?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    prvo da ti nadjemo neki posao,da imas od cega zivjet
    pa te onda ukljucim samnom i ekipom na sportski ribolov,da vidis sto je ljepse
    ludaku

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    aha bas, nadji posao danas, sve na pricu je lako,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    620
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od vas ocekejem informacije i slike o bilo kakvom nedozvoljnom obliku ribolova. Pokrenut je talas u medijima, u sportskim drustvima, kod nadleznih organa.Trenutno, ulazemo napor u zaustavljanje vadjenja sljunka. Da li bi Vi prijavili nekoga na vodi, koji lovi ribu ispod mjere???

  9. #9
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    eo ja se sam prijavljujem za krivolov, uhitite me..

  10. #10
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    620
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    malo ozbiljnosti, ne bi škodilo.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    da vidim nekoga da je lovi strujom ne bih ga prijavio,nego bih ga momentalno prikljucio na taj agregat,stoka!

  12. #12
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    620
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    da vidim nekoga da je lovi strujom ne bih ga prijavio,nego bih ga momentalno prikljucio na taj agregat,stoka!
    Lov ribe strujom nije toliko popularan, iako je zabranjen, koliko pregradjivanje rijeke mrežama, koje onemogućavaju slobodan prolaz ribi. Sa druge strane, navlači se druga mreža, tako da ostaje krivolovcima samo da pokupe plijen.
    Last edited by igorce; 14-06-11 at 13:14.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    podvodni ribolov i sve vrste ribolova na stap na sve ribe i pastrmke preko 25 podrzavam. sad da ja kazem da nikad nisam ponjeo manju od 25cm slagao bi, e sam to uradio 3-4 puta kad nisam mogao po 5 dana nista ulovit bez sitnis. ali u mojoj 25-godisnjoj ribolovnoj praksi mislim da nisam mnogo ostetio riblji fond time.
    jednom u zivotu sam ronio sa puskom i svidjelo mi se ali obzirom da sam izvadio par kila ribe za 2 sata, nikad vise to nisam uradio, jer mi je merak da se krljam kroz sume i drace, preko stijena i cuda da bi ulovio 2 ribe. to mi je gust.
    u zadnjih 4-5 godina sam pokupio i na licu mjesta iskasapio 20-ak mreza, malih i velikih, i ostavio ih onako nepopravljive ljudima kad dodju da ih pokupe. cak mi se covjek jedan zalijecao dok sam mu bucao mrezu, a ja onako sa nozem u rukama poceo da trcim za njim. sreca pa me otac zaustavi. inace nisam svadljiv tip, ali stvarno nisam, ali u tim momentima kad mi je mreza u rukama, takve rijeci mi izlaze iz usta, takve psovke i kletve da je to sprdnja.
    e sad okolina moga sela i moje selo gdje pecam gornji tok zete, to ljudi sto ja znam da su dojavljaci ribolovnom drustvu su i najveci krivolovci sa mrezama kosevima agregatima ostima parangalima i parnicama. sve sto vidim usput ja vadim i lomim sjecem, ali toliko je toga baceno u rijeku da je to...
    izadjoh sa ocem negdje u januar ove godine i prolazi jedan od dojavljaca camcem pored nas sa fenjerom i ostima i neka chapri ovo ono i ode. sve ok. kad poslije 10 minuta evo ih cuvari sa nivom. kad su vidjeli pola kese klijenova i nijednu patsrmku a samo pred njima uhvatili 2 u deset minuta, i kad vidjese dozvole koje evo zadnjih 100 godina imamo, odma prica pa ok da je vise kao vas dobro bi bilo, no...
    a ne zajebaj rekoh, no taj sto vam javi dje smo podjite do kuce eno ga ispod kuce u camac. a oni kao nije on ne radi to on...
    zajebavas me ti to
    kome sta da prijavljujem
    a vaaaaaazi
    no stap u jednu ruku, noz u drugu pa po ribama i mrezama, kosevima i cudima

  14. #14
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    620
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlican pocetak. Udri po tim mrezama, pa makar bile i unihopke.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igorce View Post
    malo ozbiljnosti, ne bi škodilo.
    ja sam mrtav ozbiljan..

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igorce View Post
    Lov ribe strujom nije toliko popularan, iako je zabranjen, koliko pregradjivanje rijeke mrežama, koje onemogućavaju slobodan prolaz ribi. Sa druge strane, navlači se druga mreža, tako da ostaje krivolovcima samo da pokupe plijen.
    Ču nije popularan.U DG je najpopularniji upravo kod čuvara i pomoćnika. Prošlog su ljeta sve "pogrebuljali" od Slapa pa do Spuža u 2 dana,niđe repa nisi moga viđet.A sve zahvaljujući lovočuvarima. Preko 200kila jegulje i otprilike toliko pastrmke su izvadili i zna se čak ko je u BD od lokala otkupio tu ribu. Čak su ostavljali kljenove i sitnu ribu onako da pliva. Kad počistite među sobom može se pričat o krivolovu a dotad je sve bespredmetno.Ja evo imam jednog u komšiluk, lovi na sve što stigne. I njemu nikad ne plijene ni mreže ni koševe,nikad ga ne cimaju za dinamit.Samo zato što je predobar sa žandarima i lovočuvarima.

  17. #17
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ču nije popularan.U DG je najpopularniji upravo kod čuvara i pomoćnika. Prošlog su ljeta sve "pogrebuljali" od Slapa pa do Spuža u 2 dana,niđe repa nisi moga viđet.A sve zahvaljujući lovočuvarima. Preko 200kila jegulje i otprilike toliko pastrmke su izvadili i zna se čak ko je u BD od lokala otkupio tu ribu. Čak su ostavljali kljenove i sitnu ribu onako da pliva. Kad počistite među sobom može se pričat o krivolovu a dotad je sve bespredmetno.Ja evo imam jednog u komšiluk, lovi na sve što stigne. I njemu nikad ne plijene ni mreže ni koševe,nikad ga ne cimaju za dinamit.Samo zato što je predobar sa žandarima i lovočuvarima.
    istina naseg vremena. o tome pricam

  18. #18
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    eo ja se sam prijavljujem za krivolov, uhitite me..
    ako oces da te ukite pitaj ove iz LBGT

  19. #19
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    620
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podsjecam vas. Ako imate bilo kakvih informacija ili slika, da neki lik vrši krivolov na terenu, prijavite ga na gore opisani način. Nemamo koristi od "rekla-kazala" izjava. Ovaj letak je izasao u subotnjem DAN-u i na stranici*http://www.pcnen.com/detail.php?modu...ews_id=55491.*
    Last edited by igorce; 20-06-11 at 09:34.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    dg
    Posts
    594
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ču nije popularan.U DG je najpopularniji upravo kod čuvara i pomoćnika. Prošlog su ljeta sve "pogrebuljali" od Slapa pa do Spuža u 2 dana,niđe repa nisi moga viđet.A sve zahvaljujući lovočuvarima. Preko 200kila jegulje i otprilike toliko pastrmke su izvadili i zna se čak ko je u BD od lokala otkupio tu ribu. Čak su ostavljali kljenove i sitnu ribu onako da pliva. Kad počistite među sobom može se pričat o krivolovu a dotad je sve bespredmetno.Ja evo imam jednog u komšiluk, lovi na sve što stigne. I njemu nikad ne plijene ni mreže ni koševe,nikad ga ne cimaju za dinamit.Samo zato što je predobar sa žandarima i lovočuvarima.
    u danilovgrad zbog struje mozes upecat *urac... dosluhu sa lovocuvarima (sto rodbinski odnosi, sto podmicivanje ili djeljenje plijena) rade agregati, mreze, dinamiti, ronjenje i ostala sranja... ja ih znam bar 5-6 sto to rade i da ih imam kome prijavot uradio bih to. nego nema....

  21. #21
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    620
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stastopojo View Post
    u danilovgrad zbog struje mozes upecat *urac... dosluhu sa lovocuvarima (sto rodbinski odnosi, sto podmicivanje ili djeljenje plijena) rade agregati, mreze, dinamiti, ronjenje i ostala sranja... ja ih znam bar 5-6 sto to rade i da ih imam kome prijavot uradio bih to. nego nema....
    Ako imate informacija da se u vasoj blizini, naselju, livadi, rijeci i slicnim mjestima, obavlja nedozvoljeni ribolov, kontaktirajte vaseg lovocuvara (067/627-461).
    Last edited by igorce; 23-06-11 at 13:09.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajmo ovo na sve i svasta molim vas, ili na ekologiju, stvarno nije tema za ovaj podforum.
    Deserve's got nothing to do with it.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    dg
    Posts
    594
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by igorce View Post
    Ako imate informacija da se u vasoj blizini, naselju, livadi, rijeci i slicnim mjestima, obavlja nedozvoljeni ribolov, kontaktirajte vaseg lovocuvara (067/627-461).
    ja sam prijavljivao i lovocuvarima i policiji. mislis da su dosli?
    znaju oni za 90% stvari ko i dje radi, ali ne reaguju... zasto - ZATO!

  24. #24
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    620
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ribolov je jedna od sportskih disciplina.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    620
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    QUOTE=Recordare88;2265966]Ajmo ovo na sve i svasta molim vas, ili na ekologiju, stvarno nije tema za ovaj podforum.[/QUOTE]
    Ribolov je jedna od sportskih disciplina.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ribolov
    By pilicius in forum Sve i svašta
    Replies: 141
    Last Post: 28-02-19, 21:03
  2. Podvodni Ribolov u CG
    By Junglist in forum Sve i svašta
    Replies: 121
    Last Post: 19-11-12, 04:12
  3. Ribolov
    By Perovic in forum Ostali sportovi
    Replies: 15
    Last Post: 12-03-04, 22:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •