Page 725 of 774 FirstFirst ... 225625675715721722723724725726727728729735 ... LastLast
Results 18,101 to 18,125 of 19344

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #18101
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Javne sluzbe i priv. drustva svakako moraju preko komore dobiti razlicite javne izvrsitelje i u razlicitim opstinama po prebivalistima duznika tako da bi jedinstvenu evidenciju o tome vjerovatno imali samo u Parking servisu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #18102
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav, mogu li da me sude za saobracajne kazne imaih ih 10ak uglavnom za neregistrovano vozilo i za pojas...i dje bih mogao provjeriti koliko ih tacno ima i iznos

  3. #18103
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,640
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    645
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VR460 View Post
    Pozdrav, mogu li da me sude za saobracajne kazne imaih ih 10ak uglavnom za neregistrovano vozilo i za pojas...i dje bih mogao provjeriti koliko ih tacno ima i iznos
    Ne mogu da te sude to je zavrseno.
    Moze jedino prinudna naplata tako sto ce ti blokirat račune, ako ne mogu da se naplate odležaćeš u Spuž 25€ dan, jedino kako "možeš" da se izvučeš a da ne platiš ili odležiš je da napustiš CG na 4 godine (dok zastara to) kao Sveto Marović.
    Ako misliš da možeš izbjeć to tako što ćeš govorit da nisi kući zajebao si se. Zaustaviće te neđe random na ulicu i povest te kao kera u prdekanu.
    Da vidis kolko ih imas iza Mašinske škole, desni ulaz na šalter se javiš i uputiće te na 3 sprat. Uzmi ličnu kartu sa sobom.

  4. #18104
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Zbog kazne za pojas (i slično) će ga zaustaviti na ulici i povesti u prdekanu? Teško. Bez ako ne nešto drugo, alkohol, udes itd. To može da se desi. A i to vrlo teško, bez ako naiđeš na nekog smrada.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  5. #18105
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ne mogu za pojas, mogu za neplacene kazne, samo se zamijeni
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #18106
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    To se podrazumijeva. Ali ako imaš kaznu za pojas i nisi je platio ne dolaze ti na kuću zbog toga. Dok npr. za ovo drugo što sam naveo, dolaze. Mogu direktno da te vode u prdekanu.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  7. #18107
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,383
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VR460 View Post
    Pozdrav, mogu li da me sude za saobracajne kazne imaih ih 10ak uglavnom za neregistrovano vozilo i za pojas...i dje bih mogao provjeriti koliko ih tacno ima i iznos
    E da vidis kad im na kucu ili na posa' dodju da ih vode u prdekanu, kako bi platili svaku, samo veli da trknem do poste ili banke. ))

    Ali tad je vec kasno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #18108
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,473
    Thanks Thanks Given 
    2,513
    Thanks Thanks Received 
    2,395
    Thanked in
    1,359 Posts

    Default

    uzmes bolovanje odlezis 10, 15 dana izadjes sa zivotnim iskustvom a plata cista....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  9. #18109
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    515
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Nema sta na posao niko da dolazi zbog toga, ni da je ubio covjeka a ne prekrsajna kazna u saobracaju.

    Ako je neko zaposlen mogu preko firme da se naplate ili se blokira racun u banci pa kad legne plata, regulise se.

    Ako ce nekom kuci dolaziti zbog prekrsajne kazne u saobracaju, mora da se nekom dobro zamjerio a nemaju drugi nacin naplate.

  10. #18110
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Glupi Norvezani. Nema strika da zovne.



    https://revijahak.hr/2022/09/04/kako...e-bez-vozacke/

    Jedan Norvežanin je osuđen je na godinu i pol zatvora te doživotnu zabranu vožnje nakon što ga je policija uhitila zbog prebrze vožnje prošlog svibnja. Motociklist je olakšao posao policiji jer se sam snimio kako vozi 292 km/h. Inicijalno ga je policija zaustavila nakon jedne jurnjave na motociklu, nakon čega je uhićen, javlja norveški NRK. Kamera je bila postavljena na njegov motocikl i pronađene su snimke koje dokazuju da je muškarac vozio motocikl ekstremnim brzinama između srpnja 2020. i svibnja 2021. Vlasti su se usredotočile samo na najteže prekršaje, optužujući vozača za 56 ozbiljnih prekršaja prekoračenja brzine. Na sudu je osuđen na 18 mjeseci zatvora, uz doživotnu zabranu posjedovanja vozačke dozvole. Međutim, takve zabrane u Norveškoj omogućuju ponovno podnošenje zahtjeva za dozvolu nakon pet godina.

    Najekstremniji video snimljen je 10. rujna 2021. Na njemu se vidi kako muškarac juri kroz tunel brzinom od 292 km/h. Nakon testiranja motocikla, policija tvrdi da je stvarna brzina vožnje bila bliža 263 km/h, ali to je ipak 183 km/h prebrzo. Policija je pronašla i snimke vozača kako pretječe s desne strane i vozi 210 km/h na cesti gdje je ograničenje 60 km/h. Osumnjičenik navodi da je svoj motocikl posudio drugima te da on nije osoba sa snimci, ali nije se mogao sjetiti koji su to vozači. Vozio je BMW S1000 RR od 199 KS iz 2016. godine.

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  12. #18111
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,560
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,427
    Thanked in
    2,559 Posts

    Default

    Nema strika? Čuš…


  13. #18112
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    i kod nas je zatvorska kazna i oduzimanje vozačke za ovakav prekršaj
    She is only here to annoy herself!

  14. #18113
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Glupi Norvezani. Nema strika da zovne.

    https://revijahak.hr/2022/09/04/kako...e-bez-vozacke/

    Jedan Norvežanin je osuđen je na godinu i pol zatvora te doživotnu zabranu vožnje nakon što ga je policija uhitila zbog prebrze vožnje prošlog svibnja. Motociklist je olakšao posao policiji jer se sam snimio kako vozi 292 km/h. Inicijalno ga je policija zaustavila nakon jedne jurnjave na motociklu, nakon čega je uhićen, javlja norveški NRK. Kamera je bila postavljena na njegov motocikl i pronađene su snimke koje dokazuju da je muškarac vozio motocikl ekstremnim brzinama između srpnja 2020. i svibnja 2021. Vlasti su se usredotočile samo na najteže prekršaje, optužujući vozača za 56 ozbiljnih prekršaja prekoračenja brzine. Na sudu je osuđen na 18 mjeseci zatvora, uz doživotnu zabranu posjedovanja vozačke dozvole. Međutim, takve zabrane u Norveškoj omogućuju ponovno podnošenje zahtjeva za dozvolu nakon pet godina.

    Najekstremniji video snimljen je 10. rujna 2021. Na njemu se vidi kako muškarac juri kroz tunel brzinom od 292 km/h. Nakon testiranja motocikla, policija tvrdi da je stvarna brzina vožnje bila bliža 263 km/h, ali to je ipak 183 km/h prebrzo. Policija je pronašla i snimke vozača kako pretječe s desne strane i vozi 210 km/h na cesti gdje je ograničenje 60 km/h. Osumnjičenik navodi da je svoj motocikl posudio drugima te da on nije osoba sa snimci, ali nije se mogao sjetiti koji su to vozači. Vozio je BMW S1000 RR od 199 KS iz 2016. godine.

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    seljaci

    dobio je uz ovo i psihijatriju kod njih 100%

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i kod nas je zatvorska kazna i oduzimanje vozačke za ovakav prekršaj
    i za mnogo manje

    ali statisticki vjerujem da 9 od 10 kazni za to pisu sudije u BP (barem po izvjestajima) - svi ostali NE

    mora da im neko radi u zatvor, pa nabacuju posao ne bi li se onaj u MK pravio
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  15. #18114
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,640
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    645
    Thanked in
    307 Posts

  16. #18115
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ljudi znam da ste odje pislai o ovoj kazni za parkiranje. Juče mi staviše u Blok 5 na onaj mali dio ulice koji spaja Blaža Jovanovića i Dalmatinsku kod Bazara.
    Nij emi baš najajsnija ova kazna, da platim 2.4eur?
    Da li da to platim ili ne?

    Evo kako to izgleda

    upload photo image

  17. #18116
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    A plati. Možda te niko nikad ne cimne zbog toga ali nema potrebe da razmišljaš zbog 2 eura

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  18. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  19. #18117
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ljudi znam da ste odje pislai o ovoj kazni za parkiranje. Juče mi staviše u Blok 5 na onaj mali dio ulice koji spaja Blaža Jovanovića i Dalmatinsku kod Bazara.
    Nij emi baš najajsnija ova kazna, da platim 2.4eur?
    Da li da to platim ili ne?

    Evo kako to izgleda

    upload photo image
    To je zona 3 za parkiranje, tako da je to kazna pa plati, nije 100 eura

    Послато са M2002J9G помоћу Тапатока

  20. The Following 3 Users Say Thank You to straus For This Useful Post:


  21. #18118
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    1,075
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    Ja sam istu u Berane dobio

    Bolje plati, da te kasnije nesto ne crnjace zbog 2 eura.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to HaRRyy For This Useful Post:


  23. #18119
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Zastaviše me noćas za prolaženje kroz crveno.

    Jedini problem je što se to nije desilo, bar ne iz moje perspektive. Skretao sam desno na raskrsnici, ispred mene su bila druga kola. I jedan i drugi smo prošli semafor, makar vizuelnu liniju i čekali da se uključimo. Uključismo se, njemu ništa, mene zaustavljaju.

    Da skratim priču, napisaše mi nešto što se zove 'Zapisnik - prijava', dobih kopiju iako su mi po zakonu dužni original, ne napisaše broj saobraćajne iako su po zakonu dužni jer nisam vlasnik vozila, napisaše da sam zapisnik odbio (a zapisnika evo kod mene), ne pitaše me imam li ikakve primjedbe na postupak službenika i na sadržinu zapisnika, a sam prekršaj su utvrdili sa 300m razdaljine posmatrajući semafor koji je okrenut njima, umjesto onaj 'kroz' koji sam ja prošao. Te dedukcijom utvrdiše da, pošto je 'njima' bilo zeleno, ja mora da sam prošao kroz crveno, a onaj ispred mene na žuto.

    Pošto mi apsolutno ne pada na pamet da platim između 300 i 1000e za nešto što nisam počinio, a još manje da robijam 60 dana što je zakonom propisano za ovaj prekršaj, zanima me ima li ko iskustva sa suđenjem za prekršaje. Hoće li me tamo izuti, nezavisno od toga jesam li kriv ili ne? Vele ljudi sud je uvijek na strani policajaca, što je meni nevjerovatno s obzirom da se oni neće sjećati kako ja izgledam kada se budemo suočavali, a kamoli koji sam prekršaj navodno uradio i detalje istog.
    Imao sam suvozača, tako da što se tiče svjedoka, dva na dva smo.

  24. The Following User Says Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  25. #18120
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    "I jedan i drugi smo prošli semafor, makar vizuelnu liniju i čekali da se uključimo."

    problem je što po zakonu moraš da prođeš raskrsnicu, ako si ušao u raskrsnicu i upalilo se crveno a drugi te nisu pustili to ti se računa kao da si prošao kroz crveno
    She is only here to annoy herself!

  26. #18121
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    "I jedan i drugi smo prošli semafor, makar vizuelnu liniju i čekali da se uključimo."

    problem je što po zakonu moraš da prođeš raskrsnicu, ako si ušao u raskrsnicu i upalilo se crveno a drugi te nisu pustili to ti se računa kao da si prošao kroz crveno
    Znaš li gdje to u zakonu piše? Nisam ironičan ili da ne vjerujem, nego ne mogu niđe da nađem te detalje, a bih da pripremim odbranu dok mi je svježe u pamćenju.

    Fora je što me jesu pustili, tj. ako je zaista iza mene bilo upaljeno crveno, bilo je upaljeno manje od 2 sekunde, jer prođosmo i ja i ovaj ispred mene, a samo mene zaustaviše.
    Ukoliko sam ja već ušao u raskrsnicu, na zeleno i onda mi treba momenat ili dva da se 'uključim', kako je logično da mogu da bude kažnjen za signalizaciju iza mene? Kako ja znam je li tamo zeleno ili crveno?

  27. #18122
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Član 42
    Vozač ne smije vozilom da uđe u raskrsnicu, iako ima prvenstvo prolaza ili mu je uređajem za davanje svjetlosnih saobraćajnih znakova (u daljem tekstu semafor) to dozvoljeno, ako će se zbog gustine saobraćaja zaustaviti na raskrsnici ili pješačkom prelazu i time ometati ili onemogućiti saobraćaj vozila, odnosno kretanje pješaka.
    She is only here to annoy herself!

  28. #18123
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Ali ako je tacno da je usao u raskrsnicu na zeleno i onda cekao neko vrijeme da prodju iz suprotnog pravca pa je mozda propustio i nekoga kroz zuto onda raskrsnica nije bila neprohodna za ostale ucesnike pa su ostali bili duzni da ga propuste jer je on vec u raskrsnici. To se redovno desava, cak i da se propustaju ovi sto su uhvatili pocetak crvenog, sad zavisi sta se desilo u konkretnoj situaciji


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #18124
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Član 42
    Vozač ne smije vozilom da uđe u raskrsnicu, iako ima prvenstvo prolaza ili mu je uređajem za davanje svjetlosnih saobraćajnih znakova (u daljem tekstu semafor) to dozvoljeno, ako će se zbog gustine saobraćaja zaustaviti na raskrsnici ili pješačkom prelazu i time ometati ili onemogućiti saobraćaj vozila, odnosno kretanje pješaka.
    Ovdje vozači iza tebe sviraju ako nijesi fatao rano crveno. A zamisli da im još ovako nešto napraviš 🙂

  30. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  31. #18125
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Ljepota, stradaću zbog člana kojeg ne poštuje jedna jedina osoba na planeti i kojeg je često nemoguće poštovati ukoliko se ikad misli negdje skrenuti na podgoričkim putevima od 8am do 8pm.

    Član 41 Vozač koji se približava raskrsnici dužan je da prilagodi vožnju uslovima saobraćaja na raskrsnici, kao i da vozi brzinom pri kojoj može da se zaustavi i propusti vozila koja na raskrsnici imaju prvenstvo prolaza.
    Vozač je dužan da, na dovoljnoj udaljenosti ispred raskrsnice, vozilom izvrši prestrojavanje i zauzme položaj na saobraćajnoj traci predviđenoj za prolazak kroz raskrsnicu u smjeru u kojem želi da nastavi kretanje.
    Djeluje da moram saznati definiciju raskrsnice. Je li prostor između pješačkog i samog 'centra' raskrsnica...

    Click image for larger version. 

Name:	raskrsnica.jpg 
Views:	95 
Size:	3.4 KB 
ID:	175879

    Član 43
    Vozač koji je vozilom ušao u raskrsnicu na kojoj je saobraćaj regulisan semaforom može da napusti raskrsnicu ne čekajući da svjetlosnim saobraćajnim znakom saobraćaj bude otvoren u pravcu kojim namjerava da produži kretanje, pod uslovom da propusti sve učesnike u saobraćaju koji se kreću pravcem u kome je saobraćaj otvoren.
    Što sam i uradio.

    Ono što me brine je da ja ne mogu čekati semafor sve i da hoću, jer ga ne vidim.

    Moram istražiti dodatno. Ovdje nije napisan član po kojem mi pišu prijavu (što bi valjda takođe trebalo da je obavezno). Po opisu navodnog prekršaja, djeluje mi da me gone po članu 143:

    Vozač ne smije proći svjetlosni saobraćajni znak iz stava 1 ovog člana kad mu je tim znakom zabranjen prolaz.
    a ne 42.

    Edit:

    član 7

    34) raskrsnica je dio kolovoza na kome se ukrštaju, spajaju ili razdvajaju putevi u istom nivou;
    Biće da sam pristrasan, ali ja nisam ušao u raskrsnicu.
    Last edited by LostInHollywood; 24-09-22 at 22:41.

Page 725 of 774 FirstFirst ... 225625675715721722723724725726727728729735 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 13:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 14:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 13:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 13:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 07:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •