Page 201 of 775 FirstFirst ... 101151191197198199200201202203204205211251301701 ... LastLast
Results 5,001 to 5,025 of 19363

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #5001
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo sa motorom mi je poznata situacija totalno,2 druga su mi se sa bmw e36 na kruzni jedan za drugim okretala,bilo je nedje nesto kasna ura,i naisla im je petica naravno odma rotacija i zaustavljanje,ali ne da pisu prijave nego da se nose auta u sup ?! O.o i tamo su im malo stojala auta... Meni stvarno nije jasno kako mogu uzet tako auto/motor nebitno sto si ti radio sa njim,neka ti pisu prijave,stave neke zabrane nesto i slicno...I ovi dusebriznici samo da ste mi zdravo.
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  2. #5002
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izcuca, gdje mogu skinuti novi Zakon o bezbjednosti u saobraćaju, pošto vidim da možeš da citiraš iz njega? Hvala.
    Last edited by Ja-332; 11-01-13 at 12:41.

  3. #5003
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Čisto da Vas probudim iz Izmišljene zemlje u kojoj žive kraljevi sa svojim makinama-aždajama, gdje je minimalna dozvoljena 100km/h, ostali su u svojim kućama na selu i ni ne pomišljaju da kroče mimo tog sela... road is all yours...

    Banovana ili ne, postojim i ti tu ništa ne možeš
    Postoje Drugi. I možete ovuda da kmečite i koprcate se zanavijek, ne možete ih negirati. Postoje. I ima da ih poštujete. Nema upoređivanja. Nema usklađivanja.

    Zakoni i kazne su za bezrepu stoku koju doma nisu naučili (samo)poštovanju pa onda neko(država/službenici) mora/aju to da odrađuje čitav njihov život, umjesto roditelja kojima su bili eto... zabava za siromašne.

    To što Vas žuljaju krmelji kod Vaših očiju... Mislim da sam bila vrlo nježna pri umivanju.

    Znaš li ti koliko traju sudski sporovi? Za to vrijeme fukara okolo ugrožava sve žive, pa i kad ubiju nekoga ne odgovaraju, jer su utekli ili dobijaju smiješne kazne na koje neće stići od gužve da robijaju.
    Ne bila ja u koži onoga ko nosi Nekoga na savjesti, pa kakav god taj neko bio.

  4. #5004
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ajde ovako. Ti si policajac. Palicom zaustavljaš učesnika u saobraćaju, a on te zaobiđe, prođe blizu pored tebe, ugrozi ti život. I ti to treba da posmatraš tek tako? Ti bi smireno reagovao, i krenuo za njim i slično?

    Naravno da bih krenuo za njim, zapisao tablice, obavijestio drugu patrolu, obavijestio nekog iznad mene da se desilo to i to, ali ni u jednom slucaju ne bih ga gadjao nicim, u namjeri da mu se 'oduzim' jer mi nije stao, i bez ikakve namjere da mu stetu napravim. Za sve postoji kazna, i zakonski put. Da te pitam sad, sto je taj policajac dobio time (ako se ispostavi tacno da mu je slomio sofersajbnu, staklo neko, nebitno) sto ga je gadjao i napravio stetu i sebi i njemu? Morace da plati iz svog dzepa stetu, pa onda mozda i ribanje od komandira i slicno...

  5. #5005
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ciji je hamer PG- Major ? Propratih ga pogledom prije neku noc, prodje lagano kroz 3 crvena svjetla od hotela cg do maxim zgrade cini mi se. I to ne u zoru kad nema nikoga nego oko 11 uvece
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  6. #5006
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ovakav šofer, se ne razlikuje ništa od ovih sa CG i MN tablicama. Bio bi izuzetak koji bi brzo postao pravilo i ništa više.
    Te CG MN tablice, je li moguce da toliko bodu oci svojom voznjom jahaci vozila sa tim tablicama ? Ako je tako, kako se to ne procesira ? (ok, ne zivim u iluziji)
    Valjda je logicno da MUP pocisti prvo svoje dvoriste pa da tek onda krene da juri one van svog dvorista.
    Kad kazem da MUP pocisti svoje dvoriste, mislim na sve vozace koji su igdje zabiljezeni, prijavljeni, evidentirani da su divljali ili vozili mimo zakonom propisanih ovlascenja (van radnog vremena, bez naloga, ugrozavanje saobracaja i sl). Kad se sve ocisti, da mozemo da kazemo da MUP treba da bude primjer kako se ponasa u saobracaju, a svi vozaci preserivaca MUP-a prodju zvanicne poligone u/van nase zemlje da imaju steceno iskustvo za voznju pod opterecenjem; e onda imaju puno legitimno pravo da na sve nacine kaznjavaju druge ucesnike (koji nisu iz Vladinog pogona). Ovako, sve je izivljavanje. Ja cu da postujem zakon, svjestan da 5 drugih vozaca nece i da ce bas mene da dribla drugar plavi. Onda s vremenom, ako se situacija ne mjenja, ja cu biti isfrustriran vozac - a kao takav sam najopasniji. I onda cu opet da nagrabusim, pa cu bit jos frustriraniji. I sta s time postizem? Koliko cu biti bezbjedan po druge ucesnike ?

    Meni je auto neminovnost u funkcionisanju - jer imam autobus samo 3x dnevno (zimi 2x) radnim danima - i ne odgovara mom radnom vremenu - pa moram vozit auto.

    Ovdje na putu iznad mene, ogranicenje je 40 kmh. Interventna marica bez rotacije/sirene leti min. 80kmh. Granicna pegla land rover 20 kmh i tjeraju te da ih preteknes. PGMN 393 (mislim da su te tablice) bordo golf tri neki - samo sto ne pokupi pjesake pored puta kako leti kad ide sa Konfina put Igala. Lada PG MN (mislim da je poreska) prepreci ulaz na parking u DZ, a samim tim blokira put koji ide u brdo(na toplu) pored DZ - niko nista, a policijska stanica 50m dalje. O cemu pricam ? O kaznama ? Selektivnim.

    Policajac koji gadja palicom ucesnika u saobracaju, ako je to fakat - i te kako bih ja i njega tuzio za ugrozavanje bezbjednosti i pokusaj izazivanja saobracajne nezgode sa mogucim katastrofalnim ishodom, da mi tako nesto uradi. Naravno da necu obilazit policajca, ali on mora nedvosmisleno da pokaze koga zaustavlja! Ovi nasi nekako sunjavo zaustavljaju. Bar ovi na koje sam ja naisao.

    Prije nego li oplevem sto komsijine narance padaju u basti, ja poberem moje. Ovako, da ja kritikujem/kaznjavam komsiju a moje nisam zbrinuo, van svake pameti i korektnosti.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  7. #5007
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molim sve ljude dobre volje da mi pošalju link sa kojeg mogu skinuti ovaj famozni Novi zakon o bezbjednosti u saobraćaju. Ili da ostavim email adresu na PM pa da mi porukom pošalje neko...

  8. #5008
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Ja ne znam iskreno, nikad nisam kod sudija bio, ali sta je rijec policajca jaca od moje rijeci ?
    Pred sudom bi trebalo da smo svi jednaki, i da sam ja nevin dok se ne dokaze suprotno, tj treba oni da dokazu da ja nisam pustio pjesaka a ne ja da dokazujem da jesam.
    Ako nemaju valjani dokaz, ako je rijec na rijec, ne moze se tu teretit niko bez svjedoka, e sad ako ti nemas svjedoka a on ima, jaci kaci...
    tako i pise u zakonu o prekšajima, da je teret dokazivanja krivice na njima tj na policiji, a nema veze sto je policajac, njegova rijec nije jača od tvoje.
    Kad se sudi za neki prekršaj, ti daš svoju verziju priče a policajac ili ako su ih dvojica daju svoju verziju, i onda sudija treba da procijeni ko govori istinu a to nikako ne zavisi ko je policajac.Ako ne moze sa sigurnoscu da se utvrdi da je napravljen prekrsaj ili kriivcno djelo onda se postupak obustavlja zbog nedostatka dokaza... - ne nasjedajte na te price da ce sudija vise vjerovat njima....

    Quote Originally Posted by ice-Ventura View Post
    Mene zanima sto ako neko pusi travu i izazove udes, pa se obicno ono vadi krv ponekad je li tako, pa mogu li ti ovo naci na krv ili neku drugu drogu nebitno?to me je uvijek zanimalo..hvala
    sve zavisi kakav je udes bio i da li je bilo nastradalih, prvo rade test na alkohol, pa ako on pokaze da je 0.00 e onda moguce da urade test na droge.

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Eto tako. I ja sam to nas'o i iscitao. Pise samo sofersajbna ne smije da bude tamna zbog vidljivosti i ostalih razloga, za ostalo nista konkretno.
    Zimske imam sve cetiri, a i od sad stakla nece biti problem. Kad nadje tacku zakona u kojoj konkretno pise o tome po cemu ce me kazniti, e onda cemo pricati....
    uzmi ovo sa rezervom, jer je Pravilnik iz 2010, moguce da je izasao novi, ali ga ja nisam mogao naci u Sluzbenom listu.

    @JA-332

    Imas sve zakone na UPRAVAPOLICIJE.COM

  9. #5009
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    210
    Thanks Thanks Given 
    601
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    @ Ja-332:
    http://www.sluzbenilist.me/PravniAktDetalji.aspx?tag={B9F38157-1CBD-4A1A-84E4-95CFC795B609};
    Odštampaj ga na nekom virtuelnom štampaču npr. doPdf, i dobiješ ga u pdf-u.
    I ovaj od kolege keDOWN-a:
    http://www.upravapolicije.com/fajlov...a_putevima.pdf
    Last edited by izcuca; 11-01-13 at 13:05.
    Trust me, I know what I’m doing.

  10. #5010
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica, Crna Gora
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OK. Hvala vam.

  11. #5011
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,094
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Te CG MN tablice, je li moguce da toliko bodu oci svojom voznjom jahaci vozila sa tim tablicama ? Ako je tako, kako se to ne procesira ? (ok, ne zivim u iluziji)
    Valjda je logicno da MUP pocisti prvo svoje dvoriste pa da tek onda krene da juri one van svog dvorista.
    Kad kazem da MUP pocisti svoje dvoriste, mislim na sve vozace koji su igdje zabiljezeni, prijavljeni, evidentirani da su divljali ili vozili mimo zakonom propisanih ovlascenja (van radnog vremena, bez naloga, ugrozavanje saobracaja i sl). Kad se sve ocisti, da mozemo da kazemo da MUP treba da bude primjer kako se ponasa u saobracaju, a svi vozaci preserivaca MUP-a prodju zvanicne poligone u/van nase zemlje da imaju steceno iskustvo za voznju pod opterecenjem; e onda imaju puno legitimno pravo da na sve nacine kaznjavaju druge ucesnike (koji nisu iz Vladinog pogona). Ovako, sve je izivljavanje. Ja cu da postujem zakon, svjestan da 5 drugih vozaca nece i da ce bas mene da dribla drugar plavi. Onda s vremenom, ako se situacija ne mjenja, ja cu biti isfrustriran vozac - a kao takav sam najopasniji. I onda cu opet da nagrabusim, pa cu bit jos frustriraniji. I sta s time postizem? Koliko cu biti bezbjedan po druge ucesnike ?

    Meni je auto neminovnost u funkcionisanju - jer imam autobus samo 3x dnevno (zimi 2x) radnim danima - i ne odgovara mom radnom vremenu - pa moram vozit auto.

    Ovdje na putu iznad mene, ogranicenje je 40 kmh. Interventna marica bez rotacije/sirene leti min. 80kmh. Granicna pegla land rover 20 kmh i tjeraju te da ih preteknes. PGMN 393 (mislim da su te tablice) bordo golf tri neki - samo sto ne pokupi pjesake pored puta kako leti kad ide sa Konfina put Igala. Lada PG MN (mislim da je poreska) prepreci ulaz na parking u DZ, a samim tim blokira put koji ide u brdo(na toplu) pored DZ - niko nista, a policijska stanica 50m dalje. O cemu pricam ? O kaznama ? Selektivnim.

    Policajac koji gadja palicom ucesnika u saobracaju, ako je to fakat - i te kako bih ja i njega tuzio za ugrozavanje bezbjednosti i pokusaj izazivanja saobracajne nezgode sa mogucim katastrofalnim ishodom, da mi tako nesto uradi. Naravno da necu obilazit policajca, ali on mora nedvosmisleno da pokaze koga zaustavlja! Ovi nasi nekako sunjavo zaustavljaju. Bar ovi na koje sam ja naisao.

    Prije nego li oplevem sto komsijine narance padaju u basti, ja poberem moje. Ovako, da ja kritikujem/kaznjavam komsiju a moje nisam zbrinuo, van svake pameti i korektnosti.
    You must spread some Reputation around before giving it to Njivice_Orano_Nepreorano again

  12. #5012
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    Ciji je hamer PG- Major ? Propratih ga pogledom prije neku noc, prodje lagano kroz 3 crvena svjetla od hotela cg do maxim zgrade cini mi se. I to ne u zoru kad nema nikoga nego oko 11 uvece
    Najbolje major da ceka zeleno

  13. #5013
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    tako i pise u zakonu o prekšajima, da je teret dokazivanja krivice na njima tj na policiji, a nema veze sto je policajac, njegova rijec nije jača od tvoje.
    Kad se sudi za neki prekršaj, ti daš svoju verziju priče a policajac ili ako su ih dvojica daju svoju verziju, i onda sudija treba da procijeni ko govori istinu a to nikako ne zavisi ko je policajac.Ako ne moze sa sigurnoscu da se utvrdi da je napravljen prekrsaj ili kriivcno djelo onda se postupak obustavlja zbog nedostatka dokaza... - ne nasjedajte na te price da ce sudija vise vjerovat njima....



    sve zavisi kakav je udes bio i da li je bilo nastradalih, prvo rade test na alkohol, pa ako on pokaze da je 0.00 e onda moguce da urade test na droge.



    uzmi ovo sa rezervom, jer je Pravilnik iz 2010, moguce da je izasao novi, ali ga ja nisam mogao naci u Sluzbenom listu.

    @JA-332

    Imas sve zakone na UPRAVAPOLICIJE.COM

    Oces da kazes ako ti napisu prijavu da ce sudija vise da vjeruje tebi nego njemu?

  14. #5014
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    ne, vjerovat ce nam jednako, na kraju moguce da uvazi moju primjedu i ustanovi da sam neosonovano optuzen, moze da me oglasi krivim ili pak da obustavi popstupak zbog nedostatka dokaza, sve zavisi od situacije do situacije...

  15. #5015
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ..ne smije koristiti ili nalaziti uređaj/sredstvo kojim se može odkrivati ili ometati rad uređaja za mjerenje brzine..
    Zakon o bezbjednosti saobraćaja? Da, već vidim stotine spriječenih nezgoda. Ne smijem imati u automobilu nešto što može detektovati elektro-magnetne talase? :loyal:


    Quote Originally Posted by Z600 View Post
    sto ga nisi pitao ima li ovlascenje da te to pita !?
    Može te pitati što god hoće. Ti ne moraš odgovoriti.


    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ovaj se naljutio što ga je policajac gađao palicom, a to što ga je zaobišao i ugrozio mu život nema veze, jer ko šiša policajca.
    ...
    Tužno je đe mi živimo.
    Govoriš kao da si prisustvovao događaju. Dobro ne reče da je policajac trebao pucati u samoodbrani. Tužno jeste.


    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Odakle pravo komuniisitma da uzmu zemlju primorcima i naprave hotele?
    Odkud primorcima pravo na tu zemlju?

  16. #5016
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ima li idje u Zakonu propisano da se promjena na semaforu mora adekvatno naznaciti treptanjem? Konkretno me interesuje za zeleno svijetno uslovno. Prije jedno 3-4 godine me zaustavila policija iz razloga sto sam kako oni tvrde prosao na crveno. Na tom semaforu uslovno zeleno traje sekund i uopste nema najave da ce se izgasit u smislu da trepti par sekundi prije nego sto ce se ugasiti.
    ista stvar se i meni desila.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  17. #5017
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    136
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovako potrebna pomoc, cijelo jutro se cimam oko ovoga niko da mi kaze kako treba.

    Imam pet kazni koje treba da platim, od kojih su mi dvije kazne od prije dvije godine. E sad napominjem ove dvije, zato sto su mi napisane dok sam vozio auto koje sam nakon ispisanih kazni prodao a malo posle toga je istekla registracija. Auto se dok sam ga ja vozio vodilo na ime mojeg oca, i prodato je, prevedeno sta li vec kazne nisu trazili da platim nakon sto je obnovljena registracija. Nakon toga sam uzeo drugi auto i onda su mi tokom ove godine napisane jos 3 kazne koje treba da platim. Registracija je istekla prije vise od mjesec dana ja to nisam vidio, i naravno moju majku su zaustavili na Zabljak i skinuli joj tablice i napisali kaznu od 100 eura. Cekamo nove, inace auto se vodi na ocevu firmu, znaci ne na njega licno niti mene nego na firmu. E sad mene zanima, ocu li moci da podignem nove tablice koje ce biti gotove u ponedeljak, ili cu morati da platim svih 5 pa onda?

  18. #5018
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    @Chalobah kao sto ti rece guest samo te 3 bi trebalo al ako si dovoljno srecan moze ti se desiti ni njih da ne moras ili ne sve 3.

    Ja sam imao srece pa sam od nekih 5-6 kojih sam se ja sjetio samo 3 platio i zadovoljan sam bio
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  19. #5019
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovaj momak sa motorom nije ni blizu opasan za okolinu kao ovi mangupi iz pratnje (prvenstveno mislim na vozace crnih Acetvorki, A8, S8, crnih E klasa...). To sto oni rade je nevjerovatno. Cisto izivljavanje. Zivim blizu Luksica i vidim ih svaki dan kako voze ovuda, ulice su dosta uske, ima krivina, ima ljudi i djece. Sramota je sto rade.

    Njih niko ne pita ZASTO...? Mozda zato sto ne smiju mada i nad popom ima pop.

    Mamlazi bi trebali da uhvate momka koji juri na motor DOK JURI, a ne posle...posle je kasno...it's gone, forget about it.
    I zasto su mu uzeli motor? Pa motor nije kriv, neka uzmu njega, neka mu daju kaznu od 300-400 eura...mada opet to nije OK, kazna se daje dok vozi, a ne posle 10 dana.



    Pogledajte kako se ponasa sheriff:

    http://www.youtube.com/watch?v=NGeEEZIfZz4



    Slusajte sheriffa na 4:20.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 11-01-13 at 14:45.
    TAKUMI

  20. #5020
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ovaj momak sa motorom nije ni blizu opasan za okolinu kao ovi mangupi iz pratnje (prvenstveno mislim na vozace crnih Acetvorki, A8, S8, crnih E klasa...). To sto oni rade je nevjerovatno. Cisto izivljavanje. Zivim blizu Luksica i vidim ih svaki dan kako voze ovuda, ulice su dosta uske, ima krivina, ima ljudi i djece. Sramota je sto rade.

    Samo da potvrdimo ovo, imali su me slomit na onu krivinu pored zgrade.

    U kom filmu žive ti ljudi što je to, dok ne ubiju nekog ili ne zgaze neko dijete tako će se ponašat.

  21. #5021
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    ne, vjerovat ce nam jednako, na kraju moguce da uvazi moju primjedu i ustanovi da sam neosonovano optuzen, moze da me oglasi krivim ili pak da obustavi popstupak zbog nedostatka dokaza, sve zavisi od situacije do situacije...
    Ti kazi da nisi prosao npr. kroz crveno, a on da jesi, pa da vidimo kome ce vjerovati
    Ja sam isto prije isao na sudjenja i govorio nije istina i policajac nikad nije dosao na suceljavanje. Sad ih vecinom ubijedim u to da sam ja u pravu kad me zaustave tako da odavno nisam bio kod sudije

  22. #5022
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znači:

    "Bez obzira na automobile sa MN ili CG tablicama, upravo počev od njih, primjenjivaće se sve odredbe zakona bez ikakvih izuzetaka. I tu smo nedvosmisleni u Upravi policije", tvrdi on.
    "Visina kazne za nevezivanje pojasa je u rasponu od 40 do 100 eura, policajac može izdati nalog za plaćanje samo minimalne kaznu kao i kaznene bodove, koji su predviđeni za taj prekršaj", pojasnio je Klikovac.
    "Kazne za to se ne pišu, niti se mogu pisati, jer u startu zakon to nije predvidio, da se ne bi došlo u situaciju da se neko kažnjava, a da vozači ne mogu nabaviti izvještaj, jer ih nema zbog nedovoljnih zaliha obrazaca. Mi smo to ostavili za naredne izmjene i dopune zakona, kojima će se to sankconisati", kazao je on.
    TAKUMI

  23. #5023
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Jos malo pa ce ovako sa nama


  24. #5024
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Te CG MN tablice, je li moguce da toliko bodu oci svojom voznjom jahaci vozila sa tim tablicama ? Ako je tako, kako se to ne procesira ? (ok, ne zivim u iluziji)
    Valjda je logicno da MUP pocisti prvo svoje dvoriste pa da tek onda krene da juri one van svog dvorista.
    Kad kazem da MUP pocisti svoje dvoriste, mislim na sve vozace koji su igdje zabiljezeni, prijavljeni, evidentirani da su divljali ili vozili mimo zakonom propisanih ovlascenja (van radnog vremena, bez naloga, ugrozavanje saobracaja i sl). Kad se sve ocisti, da mozemo da kazemo da MUP treba da bude primjer kako se ponasa u saobracaju, a svi vozaci preserivaca MUP-a prodju zvanicne poligone u/van nase zemlje da imaju steceno iskustvo za voznju pod opterecenjem; e onda imaju puno legitimno pravo da na sve nacine kaznjavaju druge ucesnike (koji nisu iz Vladinog pogona). Ovako, sve je izivljavanje. Ja cu da postujem zakon, svjestan da 5 drugih vozaca nece i da ce bas mene da dribla drugar plavi. Onda s vremenom, ako se situacija ne mjenja, ja cu biti isfrustriran vozac - a kao takav sam najopasniji. I onda cu opet da nagrabusim, pa cu bit jos frustriraniji. I sta s time postizem? Koliko cu biti bezbjedan po druge ucesnike ?

    Meni je auto neminovnost u funkcionisanju - jer imam autobus samo 3x dnevno (zimi 2x) radnim danima - i ne odgovara mom radnom vremenu - pa moram vozit auto.

    Ovdje na putu iznad mene, ogranicenje je 40 kmh. Interventna marica bez rotacije/sirene leti min. 80kmh. Granicna pegla land rover 20 kmh i tjeraju te da ih preteknes. PGMN 393 (mislim da su te tablice) bordo golf tri neki - samo sto ne pokupi pjesake pored puta kako leti kad ide sa Konfina put Igala. Lada PG MN (mislim da je poreska) prepreci ulaz na parking u DZ, a samim tim blokira put koji ide u brdo(na toplu) pored DZ - niko nista, a policijska stanica 50m dalje. O cemu pricam ? O kaznama ? Selektivnim.

    Policajac koji gadja palicom ucesnika u saobracaju, ako je to fakat - i te kako bih ja i njega tuzio za ugrozavanje bezbjednosti i pokusaj izazivanja saobracajne nezgode sa mogucim katastrofalnim ishodom, da mi tako nesto uradi. Naravno da necu obilazit policajca, ali on mora nedvosmisleno da pokaze koga zaustavlja! Ovi nasi nekako sunjavo zaustavljaju. Bar ovi na koje sam ja naisao.

    Prije nego li oplevem sto komsijine narance padaju u basti, ja poberem moje. Ovako, da ja kritikujem/kaznjavam komsiju a moje nisam zbrinuo, van svake pameti i korektnosti.
    Niko od nas ne kaže da su CG MN vozači cvećke. Ja prvi to ne kažem.
    Isto tako, to je van nekog domašaja nas običnih građana. Što nije ispravno. I sve su prilike da će potrajat do neke katastrofe sa smrtnim posljedicama, a tada će već bit kasno.
    Ovdje je priča o nama običnim građanima a učesnicima u saobraćaju. Priča se o tome da je neko dripac, mangup i fakin i dođe i pohvali se kako je prevesla policajca za ovo ili ono. I on je kralj, prvak u skoku u dalj. Sve najjače.
    A kad taj isti nekoga nagrdi, tipa ubije, ostavi nepokretnog e onda ga svi sažaljevamo.
    Što se tiče komšija, ja prvi gledam da ispoštujem sva pravila, naročito brzinu. A kad to kršim, kršim ih svjesno, i spreman sam za kaznu ako me uhvate u prekršaju. Ne mangupišem se i ne izigravam facu.

    Ta ista MN i CG tablica me imala slomit dva puta, ali opet to su bila vozila sa pravom prvenstva prolaza, i ona imaju prednost, i ja bih bio kriv što im se nijesam na vrijeme sklonio. Naučili smo svi da to tako funkcioniše.
    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Naravno da bih krenuo za njim, zapisao tablice, obavijestio drugu patrolu, obavijestio nekog iznad mene da se desilo to i to, ali ni u jednom slucaju ne bih ga gadjao nicim, u namjeri da mu se 'oduzim' jer mi nije stao, i bez ikakve namjere da mu stetu napravim. Za sve postoji kazna, i zakonski put. Da te pitam sad, sto je taj policajac dobio time (ako se ispostavi tacno da mu je slomio sofersajbnu, staklo neko, nebitno) sto ga je gadjao i napravio stetu i sebi i njemu? Morace da plati iz svog dzepa stetu, pa onda mozda i ribanje od komandira i slicno...
    Super. Ti si staložen. Nikad nijesi izdušio. A što ako nije stigao da vidi tablicu? Ili je nije mogao vidjet?
    I što ako je prošao santimetar od njega i ugrozio mu život? Niko od nas nije bio tamo, sve je na priču rekla kazala.
    Platio bih mu štetu iz svog džepa i neka bi me komandir oribao, ali bi mi on (šofer pusti) platio svaki cent sve ono prethodno pobrojano.
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Govoriš kao da si prisustvovao događaju. Dobro ne reče da je policajac trebao pucati u samoodbrani. Tužno jeste.
    Niko od nas nije prisustvovao. A tebi neko da ugrozi život, samo bi nepomično gledao i govorio u sebi je li moguće da se ovo meni dešava? Ne bi reagovao nikako?
    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Odkud primorcima pravo na tu zemlju?
    Možda su kupili? Uzeli poštenom narodu zelenaši pa otuda bilo njihovo. Ko će ga znat.
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a ne moze kupit/pozajmit drugi motor?
    Može. Zato bih mu trajno zabranio upravljanje vozilima.
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    znaci ako neko snimi dzipa slicnog tvom kako divlja i namontiraju mu tvoje tablice ti ces reci OK evo uzmite mi auto nije problem?! to sto si platio registraciju za punu godinu nema veze
    Sa današnjom tehnologijom to se lako da otkriti je li izmontirano ili nije.
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa pravo im je odatle sto su komunisti i sto je komunisticki sistem takav(i vjerovatno je sve to bilo pokriveno nekim zakonskim aktima), ne ulazim u to koliko je taj sistem dobar
    Pravo i ovima odatle što su policajci i izvršna vlast koja sprovodi zakone. Kraj diskusije.
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mada da nisu uzimali ova vlast danas ne bi imala sta da proda i privatizuje pa je pitanje kako bi se punile rupe u budzetu ovih zadnjih 20 godina
    Eto ti ga sad de.
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zna se kako se ophodi prema takvima, neka ga uhvate na licu mjesta i zestoko kazne eventualno posalju par dana u zatvor zbog izazivanja opste opasnosti pa ce bit malo pametniji
    Aha, ja da napravim sudar, i nastavim da vozim, jer ako mogu neka me uhvate na licu mjesta, a ovako pošto nijesu ja da nastavim da vozim. Brilijantno bi to bilo nema priče
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    problem je i u tome sto PG*MN goveda koji su zasticeni kao bijeli medjedi ugrozavaju tudje zivote mnogo vise od njega na motoru od 150 kila a njima se nista ne oduzima
    Tako je, većinom imaju plavo crvena svijetla koja označavaju vozila sa pravom prvenstva prolaza. I zaštićeni su, mi obični građani nemamo taj luksuz.
    Last edited by hercules; 11-01-13 at 16:45.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #5025
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    sta god da imaju nemaju pravo da ugrozavaju bezbjednost, imaju pravo da voze brze i da preticu preko pune ali samo onamo gdje je to bezbjedno, divljanje im zakonski nije dozvoljeno nigdje ne samo kod nas

    a i nisam govorio konkretno o pratnji vec uopsteno za ta MUPova vozila

    inace koliko bi kaznio sebe za onu voznju 120 pored pozorista kad si vozio mog kupea?
    She is only here to annoy herself!

Page 201 of 775 FirstFirst ... 101151191197198199200201202203204205211251301701 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 13:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 12:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 12:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 06:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •