Page 718 of 775 FirstFirst ... 218618668708714715716717718719720721722728768 ... LastLast
Results 17,926 to 17,950 of 19359

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #17926
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by klik1980 View Post
    Ima li istine u pričama da konačno kreće rad ovog čuvenog video nadzora na ulicamaPodgorice? Milionski projekat!
    Mislim da nema

    Послато са SM-N985F помоћу Тапатока

  2. #17927
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    ada moglo je ovuda i 250 za 800eur

    https://standard.co.me/hronika/podgo...-od-dozvoljene
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #17928
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    mogo je no naidje policija

    a meni pisali 80e za 62kmph... malo me blam ...
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  4. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  5. #17929
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    mogo je no naidje policija

    a meni pisali 80e za 62kmph... malo me blam ...
    I meni za 61km/h (nedje prije godinu/dvije), doduse nije toliko bilo sigurno vec nesto manje.

    Sigurno bi mogao da to iskuliram sa pricom o tacnosti, bazdarenju i sl. al' nisam imao ni vremena ni zivaca.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #17930
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I meni za 61km/h (nedje prije godinu/dvije), doduse nije toliko bilo sigurno vec nesto manje.

    Sigurno bi mogao da to iskuliram sa pricom o tacnosti, bazdarenju i sl. al' nisam imao ni vremena ni zivaca.
    bez potpitanja - samo sam rekao pisi... mogo sam se i zaliti sto nema oznake za radarsku kontrolu, ali to zahtiejva sud i jade... ne

    kolasinci
    u trebaljevo/bakovu klisuru - ogranicenje je 70, pa je jedno max 100m ogranicenje 50 i onda je opet 70... stoje tu skoro stalno, "usao" sam ~50 iz krivine jer znam put, ali kako ih ne vidjoh dadoh gas, a coek iskace iza kamiona nekog dje se sakrio... i jos sam kaze "ubrzali ste"

    smecari - veze to nema sa bezbjednoscu saobracaja, samo budzet, ali sam fakat eto pogrijesio
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  7. #17931
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Mene je htio neki dan zbog tel u Dg kod hotela Zeta, reko tako mi se tel otkljucava, moram.ga pogledati, kaze sve je to koriscenje tel, ali reko da se onda pozovem na nacelnika, malo se ka ljutnu, ali popusti

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  8. #17932
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    bez potpitanja - samo sam rekao pisi... mogo sam se i zaliti sto nema oznake za radarsku kontrolu, ali to zahtiejva sud i jade... ne

    kolasinci
    u trebaljevo/bakovu klisuru - ogranicenje je 70, pa je jedno max 100m ogranicenje 50 i onda je opet 70... stoje tu skoro stalno, "usao" sam ~50 iz krivine jer znam put, ali kako ih ne vidjoh dadoh gas, a coek iskace iza kamiona nekog dje se sakrio... i jos sam kaze "ubrzali ste"

    smecari - veze to nema sa bezbjednoscu saobracaja, samo budzet, ali sam fakat eto pogrijesio
    Nisam ni ja potpisao al' koliko ja znam (i koliko sam imao prilike da 'iskusim') to nema apsolutno nikakve veze... Mozda na sudu mada i to ne vjerujem.

    Elem, mene su u'vatili onamo pred Sutomore (iz pravca Bara) poslije Sutomore Petrol-a... iskocio iz one ladovine ispod drveta a ja zaista nisam ni usporavao jer sam bio siguran da sam regularan sa normalnom brzinom od 60km/h (61km/h je pokazalo njemu). Nisam razmisljao ni o ogranicenju (koje je 50km/h) niti da neko moze da pise kaznu za voznju 61km/h al' eto... neka su.

    Inace ne znam koliko je punjenje budzeta u pitanju jer da oce da ga pune ja bi mogao, samo u svom gradu, da im kazem samo par mjesta gdje bi im trebalo vise od jedne patrole da pise kazne. Bilo da je u pitanju prekoracenje brzine, ulazak u jednosmjernu ulicu ili gdje god oce po zelji da pisu kazne za pricanje mobilnim telefonom. Napunili bi budzet za mjesec dana vise nego za poslednjih 12 mjeseci. Nego to nije 'sfera interesovanja', za to imamo "akcije" koje se dese jednom u godinu dana a ostatak godine je sve to dozvoljeno i normalno.

    Generalno sve vise nenormalnih stvari (pricam o saobracaju, da ne idem dalje od teme) postaju 'normalne' i smatram da je to pogresno i zabrinjavajuce ali izgleda samo ja zvocam dok drugi uzivaju i stasavaju uz te drustvene promjene...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #17933
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    ja imam jednu jedinu od 2016. povratak dvaesprvomajski za zb, ni nju ne mogu prezalit.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  11. #17934
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nisam ni ja potpisao al' koliko ja znam (i koliko sam imao prilike da 'iskusim') to nema apsolutno nikakve veze... Mozda na sudu mada i to ne vjerujem.

    Elem, mene su u'vatili onamo pred Sutomore (iz pravca Bara) poslije Sutomore Petrol-a... iskocio iz one ladovine ispod drveta a ja zaista nisam ni usporavao jer sam bio siguran da sam regularan sa normalnom brzinom od 60km/h (61km/h je pokazalo njemu). Nisam razmisljao ni o ogranicenju (koje je 50km/h) niti da neko moze da pise kaznu za voznju 61km/h al' eto... neka su.

    Inace ne znam koliko je punjenje budzeta u pitanju jer da oce da ga pune ja bi mogao, samo u svom gradu, da im kazem samo par mjesta gdje bi im trebalo vise od jedne patrole da pise kazne. Bilo da je u pitanju prekoracenje brzine, ulazak u jednosmjernu ulicu ili gdje god oce po zelji da pisu kazne za pricanje mobilnim telefonom. Napunili bi budzet za mjesec dana vise nego za poslednjih 12 mjeseci. Nego to nije 'sfera interesovanja', za to imamo "akcije" koje se dese jednom u godinu dana a ostatak godine je sve to dozvoljeno i normalno.

    Generalno sve vise nenormalnih stvari (pricam o saobracaju, da ne idem dalje od teme) postaju 'normalne' i smatram da je to pogresno i zabrinjavajuce ali izgleda samo ja zvocam dok drugi uzivaju i stasavaju uz te drustvene promjene...
    Nijesam ni ja potpisao jednom za alkohol, jednom za prekoracenje i oba puta obustava na licni dohdak.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  12. #17935
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Mene je htio neki dan zbog tel u Dg kod hotela Zeta, reko tako mi se tel otkljucava, moram.ga pogledati, kaze sve je to koriscenje tel, ali reko da se onda pozovem na nacelnika, malo se ka ljutnu, ali popusti

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ja se izvinjavam al' sto si otkljucavao teleVon u voznji?

    Mislim ono... ne vidim da je neko opravdanje "tako mi se tel otkljucava" jer se slazem sa cika policajcem da je i to koriscenje i da je i to za kaznu, zvao nacelnika ili ne

    Elem, ne kazem da je svako koriscenje telefona isto... nije isto pricas li na 'loudspeaker', drzis li tel na uvo ili kucas poruku... To su razni stadijumi al' za pocetak bi trebalo ostro i agresivno krenut' sa kaznjavanjem pa bi se i mentalitet ljudi promijenila, garantujem. Jer nas narod samo preko dzepa razumije a kad bi im se pisala kazna od 50/60e za koriscenje telefona (ne znam ni koliko je) jednom pa drugi put... treci put bi dobro razmislili oce li odgovorit' na poruku u voznji ili moze sacekat' 5-10 min.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #17936
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Gore je skretanje paznje cackanje oko plejera, ili izvaditi nesto iz ladice nego drzati tel na uvo, makar su ti oci na cestu
    Mislim ne opravdavam, ne bi rijeci rekao da sam pricao na tel, no taman slusao glasovnu poruku.

    Ali def se opusti cojek, prije ovoga ne sjecam se kad su me zaustavili u zadnje vrijeme...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  14. #17937
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,483
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Je li zabranjeno koriscenje navigacionog uredjaja u toku voznje?


  15. #17938
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nisam ni ja potpisao al' koliko ja znam (i koliko sam imao prilike da 'iskusim') to nema apsolutno nikakve veze... Mozda na sudu mada i to ne vjerujem.

    Elem, mene su u'vatili onamo pred Sutomore (iz pravca Bara) poslije Sutomore Petrol-a... iskocio iz one ladovine ispod drveta a ja zaista nisam ni usporavao jer sam bio siguran da sam regularan sa normalnom brzinom od 60km/h (61km/h je pokazalo njemu). Nisam razmisljao ni o ogranicenju (koje je 50km/h) niti da neko moze da pise kaznu za voznju 61km/h al' eto... neka su.

    Inace ne znam koliko je punjenje budzeta u pitanju jer da oce da ga pune ja bi mogao, samo u svom gradu, da im kazem samo par mjesta gdje bi im trebalo vise od jedne patrole da pise kazne. Bilo da je u pitanju prekoracenje brzine, ulazak u jednosmjernu ulicu ili gdje god oce po zelji da pisu kazne za pricanje mobilnim telefonom. Napunili bi budzet za mjesec dana vise nego za poslednjih 12 mjeseci. Nego to nije 'sfera interesovanja', za to imamo "akcije" koje se dese jednom u godinu dana a ostatak godine je sve to dozvoljeno i normalno.

    Generalno sve vise nenormalnih stvari (pricam o saobracaju, da ne idem dalje od teme) postaju 'normalne' i smatram da je to pogresno i zabrinjavajuce ali izgleda samo ja zvocam dok drugi uzivaju i stasavaju uz te drustvene promjene...
    Ja sam i potpisaoo i platio... do odem na 2 rocista do KL bi me skuplje izaslo, pa sve i da mi je oproste
    A i slazemo se da im mnooogo vecih prekrsaja i mjesta dje bi sami nadoknadili deficit iz budzeta - ali to onda stvarno spada u bezbjednost saobracaja (jednosmjerne, letaci, crvena - ovo 10 preko ogranicenja u "naselju" koje je zapravo industrijska zona, 10 pored skole nedeljom u 10 navece i slicno je preseravanje)


    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Je li zabranjeno koriscenje navigacionog uredjaja u toku voznje?
    po ZOBSu nije... ali ti svaka navigacija napise da drzis oci na put...
    volim one te ti, randomly, izbace kilometarsku poruku dok si na ruti, a dje pise da je opasno koristiti navigaciju i skretati pogled sa puta
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  16. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  17. #17939
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,483
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Znaci ako te drot vidi kako cackas telefon onda samo kazes da nije telefon nego navigacija i ne moze ti nista, uz tio ako hoce da te kazni trazis sudsko odlucivanje.


  18. #17940
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Znaci ako te drot vidi kako cackas telefon onda samo kazes da nije telefon nego navigacija i ne moze ti nista, uz tio ako hoce da te kazni trazis sudsko odlucivanje.
    moze za one sto imaju navigaciju
    ili barem drzac za telefon kao "izgovor"

    p.s. mada ako te vidi da pricas ili si u insta live bome nece proci prica
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  19. #17941
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Zakon kaze no no koristiti telefon u toku voznje, osim handsfree


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #17942
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,556
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Pa sve zavisi kako ko gleda, jelte...

    Moze neko i onoga sto 'live stream'-uje za volanom da posmatra da je regularan jer zapravo drzi 'oci na putu', zar ne? Iako je degenerik parekselans, makar u mojim ocima.

    Stvar je u tome sto u regularnoj voznji cak i ta prica na telefon i sl. nema nekog negativnog uticaja ali u slucajevima kad je potrebna brza reakcija bilo da je kocenje, skretanje ili nesto trece taj manjak koncentracije moze da bude granica izmedju 'near miss'-a, malog udesa i tragedije.

    Kucanje poruke, 'skrolanje' i ostalo je vec druga prica, posebno pri vecim brzinama... u tim situacijama si totalni degenerik bez ikakve dalje diskusije i sam samcit mozes sletit' s' puta u provaliju a da te ja licno necu zalit' 1%.
    Last edited by Fidel Castro; 17-05-22 at 18:45.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #17943
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa sve zavisi kako ko gleda, jelte...

    Moze neko i onoga sto 'live stream'-uje za volanom da posmatra da je regularan jer zapravo drzi 'oci na putu', zar ne? Iako je degenerik parekselans, makar u mojim ocima.

    Stvar je u tome sto u regularnoj voznji cak i ta prica na telefon i sl. nema nekog negativnog uticaja ali u slucajevima kad je potrebna brza reakcija bilo da je kocenje, skretanje ili nesto trece taj manjak koncentracije moze da bude granica izmedju 'near miss'-a, malog udesa i tragedije.

    Kucanje poruke, 'skrolanje' i ostalo je vec druga prica, posebno pri vecim brzinama... u tim situacijama si totalni degenerik bez ikakve dalje diskusije i sam samcit mozes sletit' s' puta u provaliju a da te ja licno necu zalit' 1%.
    upravo je taj pad koncentracije razlog zabrani

    ali vole ljudi pa to ti je... pa klone glava, puta ne vidi, pa seta volanom... pa nedje ispravi krivinu i ojadi 2 familije i tako
    Last edited by Fidel Castro; 17-05-22 at 18:45.
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #17944
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,483
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    moze za one sto imaju navigaciju
    ili barem drzac za telefon kao "izgovor"

    p.s. mada ako te vidi da pricas ili si u insta live bome nece proci prica


    Ovima sto rade insta live bih jebao mater, isto na ista live.


  23. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  24. #17945
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Ne znam pitah li vas (senilan)
    "Razduzuju" li se placene kazne u MUP kao nekad ili da racunam da ce je proknjiziti kako treba?
    Necu baciti uplatnicu svakako, no da izbjegnem kutaru dokazivanja da je paceno kad dodje red na podizanje saobracajne
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  25. #17946
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Jednom clanu foruma je prije par mjeseci doslo da robija, jer posta nije proknjizila kaznu koju je platio.

  26. #17947
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    1,084
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Ne znam pitah li vas (senilan)
    "Razduzuju" li se placene kazne u MUP kao nekad ili da racunam da ce je proknjiziti kako treba?
    Necu baciti uplatnicu svakako, no da izbjegnem kutaru dokazivanja da je paceno kad dodje red na podizanje saobracajne
    Pođeš sa matičnim brojem u MUP i odma ti provjere za 10sek je li ti sve na 0.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk

  27. #17948
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    1,056
    Thanks Thanks Received 
    781
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Jednom clanu foruma je prije par mjeseci doslo da robija, jer posta nije proknjizila kaznu koju je platio.
    od poste bi me vise iznenadilo da nesto urade kako treba, nego ovako

    Quote Originally Posted by HaRRyy View Post
    Pođeš sa matičnim brojem u MUP i odma ti provjere za 10sek je li ti sve na 0.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    to je u novu zgradu onu nedje je li?
    neka je nedelju dana da prodje kroz postu pa cu poci taman, da mogu to zaboravit
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  28. #17949
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,718
    Thanks Thanks Given 
    2,378
    Thanks Thanks Received 
    4,483
    Thanked in
    2,589 Posts

    Default

    Ne moras ali cuvaj uplatnice za svaki slucaj.


  29. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  30. #17950
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,520
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    moze li se preko granice ako saobracajna istice za manje od mjesec dana?
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 718 of 775 FirstFirst ... 218618668708714715716717718719720721722728768 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 13:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 12:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 12:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 06:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •