Page 664 of 775 FirstFirst ... 164564614654660661662663664665666667668674714764 ... LastLast
Results 16,576 to 16,600 of 19361

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #16576
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,590
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Znači nepropisno parkiranje bi trebalo da se riješi busenjem guma, nakon čega to auto ostaje zaglavljeno na mjestu bušenja, određen, vrlo vjerovatno dug, period...? Odavno glupljeg "izuma" ne viđeh...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  2. #16577
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    u danasnje vrijeme ne bi ni trebalo da se izalzi iz kancelarije da se pise kazna....
    lijepo se citav grad a narocito kriticna mjesta pokriju kamerama, pa fino kao u velikom bratu...
    ko stane dje ne treba, prodje kroz crveno... kazna lijepo na vrata uz fotografije, pa ako i nije vozio taj, njemu neka ide na teret utvrdjivanje odgovornosti...
    pa onda neka staju ispred bonele da caskom uzmu jagode sa slagom i sl....
    a da ne pominjem koliko bi kamere uticale na mnoge druge stvari... ne samo na saobracaju....

  3. #16578
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    predlagao sam to 16 puta i dok sam radio u jednoj firmi koja se bavila obezbjeđenjem i sarađivala sa MUPom al džaba
    She is only here to annoy herself!

  4. #16579
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Bezbjedno je skroz jer se aktivira iskljucivo na veci pritisak automobila (preko tonu ili koliko vec), mislim da ni veci motor ne moze ovo da aktivira a kamoli osoba sto bi definitivno predstavljalo problem.
    Niđe veze, eno ga na snimku prstom aktivira...
    Ali Fidel i njegove metode, priceless.

    Da ti je kako naoružan da ideš po gradu, i metak u glavu kad vidiš da neko baca smeće po ulici, prelazi ulicu van pješačkog...
    Ne možeš da očekuješ da narod bude sav po PS-u, kad živi u ovakvoj državi...
    Kapiraš li ti da ljudi NE ŽELE da se osjećaju kao ovce, time što bi poštovali sva moguća pravila, i živjeli kao neki skandinavci, a u stvari su u CG, ovakvu kakva je..
    Prilagođavaš se sredini u kojoj živiš, i svako odstupanje od iste, u pozitivnom smislu, čini da ispadaš i da se osjećaš kao budala i ovca, jednostavno..
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 09-08-19 at 13:42.

  5. #16580
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    a to ti je logika 1 kamera -> 1 sluzbenik manje... pa kako onad zaposlit sve ove iz mojkovca, rozaja, gusinja, plava.... samo navodim mjesta bezveze... kako koji ministar dodje, tako broj sluzbenika iz njegovog rodnog mjesta raste 5x brze nego bilo kojih drugih..

  6. #16581
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To još uvijek spada u ugrožavanje privatnosti, mada će Bar biti prvi pokriven cio video nadzorom.
    Last edited by Ulix; 09-08-19 at 13:42.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #16582
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    prilagodis zakon i krenes u realizaciju...sve se moze.... a pricati o privatnsoti danas je bezveze jer vise ne znas ko ce te snimiti i izabciti na podgoricki ili nesto slicno...

  8. #16583
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jeste što se tiče saobraćaja, ali kada pokriješ cio grad, baš dobiješ "Velikog brata" i vječiti problem, ono, who's watching The Watchmen. Postoji mogućnost zloupotrebe.
    Uglavnom planirano je do 2021 da se uloži 5 mil i da se pokriju najprije Bar, Podgorica, Budva, Nikšić, Kotor, Herceg Novi. Mada, neće to biti tako brzo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #16584
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Bolje da su napravili 4 trake od Čanja do Zaljeva da se rijesimo ove bijede od gužvi. I tako špijuna u grad 9/10, a i pandurane znam sto bi nam kamere.

    Poslato s Jadrana

  10. #16585
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Fidele nijesam ocekivao da mora da ti se crta. Ono "policajac" je bilo figurativno majka mu stara. Salim se, ajde da objasnim sta sam htio reci.

    To nije argument. Moguci argument je ono drugo sto sam napisao.

    A to za sta si se ti uhvatio je nesto sto bi se sigurno desilo i sa cim bi morali da se nose sluzbenici iz komunalne policije. Nego oni se ne pitaju no sprovode sta zakonodavci prepisu ili im padne na pamet. Rade sta im se kaze.

    Ako pretpostavimo da je ta tvoja suluda ideja u skladu sa ustavom (ne sumnjam da nije ali ajde pretpostavimo) onda bi ti mucenici sto rade u komunalnoj morali da se nose sa tim i neko bi morao da razmisli o tome kako to rijesiti. Rijesilo bi se mislis sistemski, jes ka sto se i sve ostalo rjesava sistemski.

    Znaci nije na odmet malo izaci na ulicu i druziti se sa obicnim narodom, malo otvoriti usi i oci i vidjeti dje i s kim zivimo. Taj problem imamo dje god je neka "elita" u pitanju, zakonodavci imaju taj problem jer zive u nekom svom svijetu, kao sto i sva "elita" zivi u nekom svom svijetu i ne moze znati ni razumjeti potrebe obicnog naroda sa ulice.
    Ja se slazem da smo mi par stotina godina daleko od toga, to je svima jasno.

    Isto tako, ovo moje je vise bilo kao jedno (po meni efektivno) rjesenje, ne nuzno idealno za nase uslove... za sad.

    Da pojasnim, ja prvi ne bi isao na neke silne i radikalne mjere kazni i sl. dok god se ne rijesi problem parkinga. Problem je prisutan u skoro svim gradovima (za sjever najmanje, za PG i primorje najvise) i dok god se taj problem ne regulise, ti realno nemas osnova za neke radikalne sankcije. Znaci da bi mogao da pises kaznu svakome za nepropisno parkiranje, ti mora da imas alternativni parking a ne da nemas gdje da ostavis auto u radijusu od kilometar i da si prakticno primoran da ga popnes na neki trotoar i sl.

    Taj problem se rijesava zakonom, najvise prema graditeljima zgrada i ostalim objekata jer je trenutni zakon dosta blag u tom pogledu a i on se uglavnom ne postuje nego se traze "rupe" da se iskoristi neki postojeci parking koji je u blizini itd... da ne idem sad u sirinu oko toga.

    Ali jedan problem se nadovezuje na drugi i onda nastane totalno rasulo kakvo imamo trenutno... gdje majke sa kolicima moraju da idu prometnom ulicom jer je trotoar kompletno zauzet brojnim autima koja su tu parkirana. I na mnogim mjestima to nije "5 min da uplatim tiket" nego cijeli dan i preko noci.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Znači nepropisno parkiranje bi trebalo da se riješi busenjem guma, nakon čega to auto ostaje zaglavljeno na mjestu bušenja, određen, vrlo vjerovatno dug, period...? Odavno glupljeg "izuma" ne viđeh...

    Sent from Tapatalk
    Evo gore napisah vec dosta ali samo na brzinu i ovo da prokomentarisem... to auto koje bi ostalo "zaglavljeno" ne bi se vise pelo na trotoar a to jedno "zagvlavljivanje" bi svakako bilo mnogo bolje nego da ga isti taj ostavlja po trotoarima svaki dan, bez ikakvih posljedica. Ostatak problema i nedostatak uslova za rjesavanje istog vec napisah u ovom post-u...

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    u danasnje vrijeme ne bi ni trebalo da se izalzi iz kancelarije da se pise kazna....
    lijepo se citav grad a narocito kriticna mjesta pokriju kamerama, pa fino kao u velikom bratu...
    ko stane dje ne treba, prodje kroz crveno... kazna lijepo na vrata uz fotografije, pa ako i nije vozio taj, njemu neka ide na teret utvrdjivanje odgovornosti...
    pa onda neka staju ispred bonele da caskom uzmu jagode sa slagom i sl....
    a da ne pominjem koliko bi kamere uticale na mnoge druge stvari... ne samo na saobracaju....
    Onda bi imao problem privatnosti, zloupotrebe itd. Tesko bi to proslo kod nas kao sto prolazi trenutno u Kini... 200,000,000 kamerica pa ti vidi sto ces...

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Niđe veze, eno ga na snimku prstom aktivira...
    Ali Fidel i njegove metode, priceless.

    Da ti je kako naoružan da ideš po gradu, i metak u glavu kad vidiš da neko baca smeće po ulici, prelazi ulicu van pješačkog...
    Ne možeš da očekuješ da narod bude sav po PS-u, kad živi u ovakvoj državi...
    Kapiraš li ti da ljudi NE ŽELE da se osjećaju kao ovce, time što bi poštovali sva moguća pravila, i živjeli kao neki skandinavci, a u stvari su u CG, ovakvu kakva je..
    Prilagođavaš se sredini u kojoj živiš, i svako odstupanje od iste, u pozitivnom smislu, čini da ispadaš i da se osjećaš kao budala i ovca, jednostavno..
    Jes, drzava je kriva a narod zlatan. Siguran sam da ni sam na vjerujes u to...

    Znaci ovca si ako postujes pravila? A ako sve radis protiv pravila onda si... ? Slobodan gradjanin? Primjer potomcima? Nesto trece?

    Znamo svi kakva je drzava ali znamo i kakvi smo mi kao narod. Da nas komplet preselis u bilo koju drugu drzavu, uspijeli bi da se po$eremo u istu relativno brzo...

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Bolje da su napravili 4 trake od Čanja do Zaljeva da se rijesimo ove bijede od gužvi. I tako špijuna u grad 9/10, a i pandurane znam sto bi nam kamere.

    Poslato s Jadrana
    Ne mozes tako nesto realizovat' danas kad se dozvolila gradnja na cijeloj toj dionici tik uz put. Imas milion objekata tik uz put sto prodavnica sto stambenih objekata...
    Last edited by Fidel Castro; 09-08-19 at 16:18.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #16586
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tačno je da državu čini taj isti narod, ali je tačno i kad država aminuje "snalažljivost", da se običan čovjek osjeća kao brav, ukoliko poštuje pravila. Ono jeste, odnekle se mora počet.

    Primjeri iz Kanade.
    Prvo je pokvarena naplatna rampa.


    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #16587
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Pa dobro, Kanada je vec ekstrem kojem necemo pric' ni za pomenutih par stotina godina. Nemamo preduslov mentaliteta za tako nesto...

    Eto se i Ameri non-stop sprdaju na njihov racun sto kroz filmove i serije, sto kroz medije i ostale stvari... Ono, ides ulicom i udaris Kanadjanina a on ti se izvini.


    Sve se moze kad se oce ali kod nas nema volje ni od strane drzave ni od strane VELIKE vecine naroda. Onda tu nema promjena nego moto "snadji se" samo prelazi u razne oblike...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #16588
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Problem s kamerama je taj sto bi tada svi morali da budu JEDNAKI pred zakonom i onaj koji to ne postuje i skriva nekog brata, seetru, oca ujaka kuma i koga vecbi mogao lagano da bude otkriven i poslat kuci s posla a ovako se obavi interno nema dokaza i cao

    Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  14. #16589
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Evo vidjecemo kako ce proc' incident sa Ban-om koji je svakako snimljen nadzornim kamerama... Da li ce snimak bit' objavljen, koji se bit' ishod itd.

    Onda cemo znat' na cemu smo sto se kamera tice, njihove upotrebljivosti i sklonost zloupotrebama.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #16590
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,799
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Da si ti u pitanju, sad bi vec bio po portalima i bio bi procesuiran. Ban? Necedamoze.


  16. #16591
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Da si ti u pitanju, sad bi vec bio po portalima i bio bi procesuiran. Ban? Necedamoze.
    Ja? Meni bi vec rebra bila slomljena i imao unutrasnja krvarenja.

    Pa nas su cupali, po podu vukli i psovali sto smo pasivni otpor pruzali bez da ikog taknemo ili se otimamo a ne da samar policajcu opalim. Zgazili bi me kao mrava, no questions asked.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #16592
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    treniraj Fidele...nema ti druge
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  18. #16593
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    kako ja do sada nisam provalio da Fidel zivi u zabludi

  19. #16594
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Sve je laz, samo pusta laz.

    Sent from my OnePlus One
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #16595
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,257
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    E kako se prolazi kroz crveno to je prizor > kao da nema semafora..

    Vozio sam sve 30 max. 40km.

    Bilo mi se otvorilo zeleno nidje nikog ajde rekoh da ga taknem malo - kad clio od paradiza kroz crveno upada poprecke i parkira se preko puta lide.
    Rekoh je li istina ovo > izlazenje iz kola posle parkiranja mi je sve reklo.

    Onda golf 3 2x prolazi kroz crveno - te naidje policija u prolazu pa ga snimise i za njim.

  21. #16596
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,257
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Proslog mjeseca 307 osoba je uhapseno jer su vozili pod dejstvom alkohola.
    Na ovaj snimak trijeznog nema.

    http://www.rtcg.me/vijesti/drustvo/249418/uhapseno-307-pijanih-vozaca-.html

  22. #16597
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,257
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Ovo se ne računa na nas?


  23. #16598
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Masu patrola ali da sam ja vidio nijedna nije mjerila brzinu nego pod klimom kulirala i cekala kraj smjene...

    Cak je i presretac stajao sa strane i cekao da mu se neko sam namjesti pa da krene...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #16599
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Je li stupio na snagu ovaj novi zakon o saobracaju?
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  25. #16600
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Kako fino dočekuju turiste sa radarom kod zetatransa, sramota...

Page 664 of 775 FirstFirst ... 164564614654660661662663664665666667668674714764 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 13:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 12:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 12:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 06:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •