Page 173 of 775 FirstFirst ... 73123163169170171172173174175176177183223273673 ... LastLast
Results 4,301 to 4,325 of 19362

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #4301
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/gradan...-clanak-104197

    PO DŽEPU

    Građani drumske prekršaje platili 2,2 miliona eura

    Od početka primjene Zakona o prekršajima, naplaćeno 6.184.122 eura, najviše novca skupila Uprava policije

    Od 1. septembra 2011. najviše prekršajnih naloga izdala je Uprava policije



    Prema podacima iz Registra novčanih kazni, koji se vodi u Ministarstvu pravde i ljudskih prava, za 14 mjeseci primjene Zakona o prekršajima naplaćeno je 6.184.122 eura.
    Od 1. septembra 2011. najviše prekršajnih naloga izdala je Uprava policije - 169.051 tako da su crnogorski građani za drumske prestupe do sada platili 2.291.690 eura, što je više nego ranije za nekoliko godina.


    "Iznos novčanih kazni je naplaćen po prekršajnim nalozima, koje izdaju ovlašćeni organi i po rješenjima koje su donijeli organi za prekršaje", naveli su u Ministarstvu pravde i ljudskih prava.
    Poslije 14 mjeseci primjene novog Zakona o prekršajima u Ministarstvu pravde su zadovoljni kako funkcioniše sistemU tom ministarstvu, gdje se i nalazi Registar novčanih kazni, nijesu mogli da saopšte koliko je reforma prekršajnog sistema skratila trajanje postupaka, koji su ranijih godina često završavali zastarom.
    U protekloj godini, osim što se povećala naplata mandatnih kazni, smanjio se broj prekršajnih postupaka jer građani, svjesni da nema zastarijevanja, više vole da odmah plate nego da im se kasnije kroz sudski postupak uvećaju troškovi.
    "Međutim, može se konstatovati da je od izdatih 193.386 prekršajnih naloga, samo za 3.646 naloga zatraženo je sudsko odlučivanje, što znači da je po osnovu 189.740 prekršajnih naloga plaćena novčana kazna bez pokretanja i vođenja prekršajnog postupka. Upravo za taj broj je i smanjen broj predmeta kod organa za vođenje prekršajnog postupka", pojasnili su u Ministarstvu.
    Građani najčešće sve prekršajne kazne plate u predviđenom roku, a ukoliko to ne učine odmah dug ih čeka kada pokušaju da uzmu neki dokument, podignu tablice za automobile...Poslije 14 mjeseci primjene novog Zakona o prekršajima u Ministarstvu pravde su zadovoljni kako funkcioniše sistem, koji bi mogao da posluži kao model za uređenje nekih drugih državnih problema.
    "Gotovo svi ciljevi definisani 'Strategijom za reformu prekršajnog sistema u Crnoj Gori' su i realizovani. Omogućeno je Ministarstvu pravde i ljudskih prava da kroz RNKiPE vodi ažurnu i pouzdanu evidenciju o svim izrečenim kaznama za prekršaje i njihovom izvršenju na osnovu kojih se vrše analize i procjene neophodne za dalje unapređivanje efikasnosti prekršajnog sistema. RNKiPE je kompleksan sistem, koji je povezan sa drugim informacionim sistemima radi razmjene podataka relevantnih za njegov rad. U RNKiPE su povezani svi državni organi, organi lokalne uprave i područni organi za prekršaje, koji imaju nadležnosti u izricanju prekršajnih sankcija", naveli su u Ministarstvu pravde.

    Pamte se sve kazne

    Novčane kazne i troškovi postupka, koji su izrečeni na osnovu konačnog i izvršnog prekršajnog naloga ili pravosnažne i izvršne odluke suda, odmah se unose u registar novčanih kazni kao dug i ostaju u bazi podataka dok okrivljeni, odnosno kažnjeni ne plati puni iznos kazne i troškova postupka.
    "Ovaj registar je kompleksan sistem, koji je povezan sa drugim informacionim sistemima, radi razmjene podataka relevantnih za njegov rad. Kroz registar su povezani svi državni organi, organi lokalne uprave i područni organi za prekršaje, koji imaju nadležnosti u izricanju prekršajnih sankcija ukupno 37", objašnjeno je u Ministarstvu pravde.
    Građani najčešće sve prekršajne kazne plate u predviđenom roku, a ukoliko to ne učine odmah dug ih čeka kada pokušaju da uzmu neki dokument, podignu tablice za automobile ili pokušaju da registruju neku nekretninu...
    Prosječna kazna po saobraćajnom prekršaju 13,55€
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #4302
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    kako je to moguce kad je minimalna 15 eura?
    She is only here to annoy herself!

  3. #4303
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Minimalna je 10, ali bez obzira, to ispade da se kazne od 10e nalaze u 80% slucajeva, a realno, od ponudjenih uslova za 10e kazne ovi boldovani su raritet da se neko kazni na osnovu njih
    Član 310
    Novčanom kaznom od 10 ˆ kazniće se za prekršaj:
    1) vozač koji prilikom davanja zvučnih znakova upozorenja ne postupi na način propisan članom 54 ovog zakona;
    Ko je dobio kaznu za to sto nije reagovao na sirenu kad ga je neko preticao i slicne situacije...
    2) lice koje na zaustavljenom ili parkiranom vozilu otvara vrata i time ometa kretanje drugih učesnika u saobraćaju ili ugrožava bezbjednost saobraćaja (član 59);
    Sve se kaznjava neko kad otvara vrata

    3) vozač zaprežnog vozila koji za vrijeme vožnje postupa na način suprotan članu 100 stav 1 i članu 102 ovog zakona;
    Ovo realno u 90% slucajeva pogadja cigane, a cigani nema'u para
    4) lica koja se prevoze zaprežnim vozilom na način suprotan članu 103 ovog zakona;
    Cigani nema'u para
    5) lice koje upravlja zaprežnim vozilom, ako za vrijeme vožnje postupa na način suprotan članu 104 ovog zakona;
    Cigani nema'u para
    6) gonič stoke koji stoku ne drži što bliže desnoj ivici puta (član 105 stav 2);
    Moguce da je neki gonic kaznjen, eto da ne bude...

    7) pješak koji pri kretanju kolovozom postupa na način suprotan članu 111 ovog zakona;


    8) pješak koji prije stupanja na kolovoz radi obilaženja neke prepreke na trotoaru ne postupi na način propisan članom 112 ovog zakona;
    Situacija je da sa trotara prelazite na put jer je trotoar pod preprekom pa je morate zaobic a vi trcite po putu i ometate vozila, znaci niko kaznjen
    9) lice koje puši u autobusu ili razgovara sa vozačem (član 154);

    xaxaxaxa
    10) vozač traktora, radne mašine, motokultivatora sa priključnim vozilima i bicikla sa motorom koji upravlja vozilom, a nema kod sebe ili na zahtjev policijskog službenika ne pokaže potvrdu o registraciji vozila kojim upravlja (član 276).
    Bicilko sa motorom, nije motor. Al eto, znaci ovo je voznja neregistrovanog traktora ili motokultivatora, zanemarljiv je broj kazni na ovaj osnov
    ostaje da kaznu od 10e realno moze pokupiti pjesak koji seta putem...

    ... pa samo za pjesaka sto ne pustih na pjesacki ode 50e, da bi prosjek ostao ~13.55 treba da napisu 10 kazni pjesacima, a kod nas se najvise pise kazni vozilima
    Njak Njak Njak

  4. #4304
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    ja nikad nisam cuo da je neko dobio kaznu za ovih 10, eto mozda pod 10) ali i to mozda 10 kazni godisnje ako napisu
    She is only here to annoy herself!

  5. #4305
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    ovo je neka greska sigurno.

    za 14 mjeseci primjene Zakona o prekršajima naplaćeno je 6.184.122 eura.
    169.051 tako da su crnogorski građani za drumske prestupe do sada platili 2.291.690 eura
    dje je ostalih 3.892.432 eur-a ?
    the World's leading dance event
    Sensation


  6. #4306
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    jedino bi bilo logicno da je ovih 170.000 kazni placeno 6.2miliona pa bi onda prosjecna kazna bila oko 37eura..

  7. #4307
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    ovo je neka greska sigurno.




    dje je ostalih 3.892.432 eur-a ?
    Ostali su na druge prekrsaje koji se ne ticu saobracaja...
    Njak Njak Njak

  8. #4308
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Prosjecna kazna ispod 50e ne moze bit'!
    Barem meni se nikad desilo nije
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  9. #4309
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja upoznao nikoga nisam ko placa kazne makar ispod 30e ono za svijetla i te fore... a ne 10

  10. #4310
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Krenuo sam bio samo copy paste ali mi prosjecna kazna zapade za oko zato i postavih tekst i brojku. Statistika jeste tacan zbir pogresnih brojeva. Mislim da je ovdje pogersan broj naloga, tj da ima razlike izmedju broja placenih naloga i onih koji josh nijesu placeni nego su na sud i slicno. Razlika u broju placenih i napisanih i neplacenih naloga... Ne vidim sto bi drugo moglo da bude pojashnjenje. Ali cifra koja je placena je pozamashna.
    Last edited by hercules; 13-12-12 at 22:16.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #4311
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    tacno tako, ima dosta naloga, unijetih u registar, ali kad-tad moraju biti naplaceni, tj cim istekne registracija ili kad se bude vadio neki dr dokument, inace sad je vrijeme zastarijevanja 4 godine, nakon toga se brise kazna.

  12. #4312
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    pojedinima bi uveo kazne da ne mogu nikad vise sjesti za volan.takvijeh budala gledam da mi dolaze u susret,da je to za pricu.

  13. #4313
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E drug mi sad prica zaustavi ga oko CT patrola i pocne je li sve ispravno, duga, zmigavci, stop svjetla.Onda ga pitaju za zimsku opremu, on im kaze da ima i zimske i lance i oni mu traze da izadje i pokaze im lance u gepeku.On izadje, pokaze i oni kazu moramo ti pisati kaznu jer kad si izasao iz auta nisi obukao prsluk
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  14. #4314
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma jes........
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  15. #4315
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jhahahahah a cujhes ovoga, ne no dobro nisi reka napisali mu kazne jer zube nije opra

  16. #4316
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    skoljci ban
    the World's leading dance event
    Sensation


  17. #4317
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skoljci View Post
    E drug mi sad prica zaustavi ga oko CT patrola i pocne je li sve ispravno, duga, zmigavci, stop svjetla.Onda ga pitaju za zimsku opremu, on im kaze da ima i zimske i lance i oni mu traze da izadje i pokaze im lance u gepeku.On izadje, pokaze i oni kazu moramo ti pisati kaznu jer kad si izasao iz auta nisi obukao prsluk
    dobro je to,jednome su skidali gace i gledali jeli obrisa guzicu ili mu je zamazana,30e je kazna za taj prekrshaj

  18. #4318
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja vam rekoh sto mi je momak ispricao ljudi, sto vam bi???
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  19. #4319
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    136
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma salio se bre, ludak. 8-)

  20. #4320
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    skoljci ban
    Hahahaha doživotni.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  21. #4321
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Sto se lozite lako aooo

  22. #4322
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne znam sto je sprdnja??? Nije mi ispricao pricu ni nalik na mnoge vase koje ovdje prosipate o tome kako skoro maltretirate policiju kad vas zaustavi.Momka su rijesili da olaksaju za koji euro i to je to.Sad ispade i on lazov i ja sto to napisah, a samo prelistejte pa da vidite kakvih sve lovackih prica ima.
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  23. #4323
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skoljci View Post
    Ne znam sto je sprdnja??? Nije mi ispricao pricu ni nalik na mnoge vase koje ovdje prosipate o tome kako skoro maltretirate policiju kad vas zaustavi.Momka su rijesili da olaksaju za koji euro i to je to.Sad ispade i on lazov i ja sto to napisah, a samo prelistejte pa da vidite kakvih sve lovackih prica ima.
    Mene su zaustavili jednom i sve bilo regularno, puste me i ja sijedam i krecem da se vezem, kad on opet kuca na staklo. Cudim se sto ce sad, kad kaze - kod kolege nepravilno ste vezali pojas. Gledam ga ne vjerujem, kaze niste ga vezali iz jednog poteza, nego vam je zapeo pa ste ga povukli opet i tako iz drugog poteza vezali.


    Pusti ti njih, njima je sve to nerealno
    :emmersed:
    the World's leading dance event
    Sensation


  24. #4324
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    Mene su zaustavili jednom i sve bilo regularno, puste me i ja sijedam i krecem da se vezem, kad on opet kuca na staklo. Cudim se sto ce sad, kad kaze - kod kolege nepravilno ste vezali pojas. Gledam ga ne vjerujem, kaze niste ga vezali iz jednog poteza, nego vam je zapeo pa ste ga povukli opet i tako iz drugog poteza vezali.


    Pusti ti njih, njima je sve to nerealno
    :emmersed:
    Kralj si tebe mi!!! A bjeziiiiii
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  25. #4325
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skoljci View Post
    Kralj si tebe mi!!! A bjeziiiiii
    sto je covjece, sto mi ne vjerujes
    the World's leading dance event
    Sensation


Page 173 of 775 FirstFirst ... 73123163169170171172173174175176177183223273673 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 13:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 12:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 12:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 06:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •