Page 723 of 775 FirstFirst ... 223623673713719720721722723724725726727733773 ... LastLast
Results 18,051 to 18,075 of 19359

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #18051
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Po zakonu bi trebalo da bude da moraš voziti prilagođenom brzinom. Odnosno da se u slučaju paljenja žutog možeš bezbjedno i na vrijeme zaustaviti.

    Još mi imamo prednost kad zatreperi zeleno svijetlo. U većini EU zemalja samo se upali žuto i aj zdravo. U pojedinim gradovima u nEmačkoj sam vidio da se vozačima koji dolaze s moje desne/lijeve strane zeleno svijetlo pali a se meni upali žuto. Nema nekog manjeg intervala između. Tako da može biti zeznuto za one koji fataju rano crveno 🙂

  2. #18052
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,382
    Thanks Thanks Given 
    4,075
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Po zakonu je da prodjes ako se ne mozes bezbjedno zaustaviti, jer je zakon pisan za obicne semafore dje ne trepce zeleno.

    Sent from my phone

  3. #18053
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Zakon o bezbjednosti saobraćaja prepoznaje i trepćuće zeleno. Istina jeste da žuto svijetlo znači "zabranu prolaza, osim za vozila koja se, u trenutku kad se žuto svijetlo pojavi, nalaze na tolikoj udaljenosti od svjetlosnog znaka da se ne mogu na bezbjedan način zaustaviti, a za ostale učesnike - zabrana prolaza".

    Međutim, ako je prije žutog signalizirano trepćuće zeleno, vozač bi morao da ima dovoljno prostora i vremena da se bezbjedno zaustavi ili prođe dok je još zeleno. Isti Zakon propisuje da je vozač "dužan da brzinu kretanja vozila prilagodi karakteristikama i stanju puta, vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta, gustini saobraćaja i drugim saobraćajnim uslovima, tako da vozilo može blagovremeno zaustaviti pred svakom preprekom koju pod datim okolnostima može da vidi ili predvidi, odnosno da vozilom upravlja na način kojim ne ugrožava bezbjednost saobraćaja.".

    U suštini, ako te policija zaustavi - na tebi je da sudu objašnjavaš da se nijesi mogao bezbjedno zaustaviti, a da si istovremeno vozio prilagođenom brzinom. Još ako su semafori nesinhronizovani, pa se policiji pali crveno, a tebi iz suprotnog smjera je još žuto... eto uvoda u jednu dobru svađu 😀

    Dodatno, praksa prolaska kroz žuto u vožnji, kod nas, je brutalna. Ljudi iza tebe se naljute smrtno ako ne fataš kasno žuto/rano crveno. A kako ne drže distancu, imaš dilemu između naglog kočenja/mogućeg sudara i pravljenja saobraćajnog prekršaja. Sve ljepše od ljepšeg.

  4. #18054
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,382
    Thanks Thanks Given 
    4,075
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Moja greska, ova odredba je pisana za semafore dje ne trepce, i ako se upali kad si blizu dzabe ti i da 20 na sat ides ostajes na sred raskrsnice sto je zabranjeno. Pricamo o normalnim uslovima, suvom putu bez guzve, tu ne vazi prilagodjavanje uslovima puta nego si jedino obavezan da vozis do dozvoljene brzine i da stanes ako mozes, ako ne nikom nista. I ko plati kaznu za to lud je, ne znam kako drugacije da kazem.
    I nemam ja sta da dokazujem sudiji nista na policajcu je teret dokazivanja pa neka dodje kod sudije da slaze ako mu basta.
    A ako se bas plasite lazljive policije ugradite kameru, jes da nije dokaz ali njegova rijec protiv tvoje+snimak ipak bi ti dalo prednost pred sudijom.

    Sent from my phone

  5. #18055
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,479
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Nevjerovatno je koliko maloumnika ima na našim putevima...

    Jutros jedno tele napravilo kolonu od 20 auta, jer u krivine vozi 50-60 (na putu Nk - Dg nema nijedna krivina da se ne može vrlo lagano proći sa 80-90 i sa ladom), a onda gas na pravinu... U trenutku kad je tele skontalo šta radi i usporilo na pravini, pojavljuje se volina, koja kreće u preticanje kolone sa 15. mjesta, uz blicanje i sviranje, tako da na kraju pravine umjesto da je 10 vozila preteklo tele, to je uradila samo volina...

    Šta tek reći za debilčinu koja pretiče građevinsku mašinu, na dijelu bulevara u gornju Goricu đe se izvode radovi, koji me vidi, vidi da nema prostora, i stisne puni gas. Srećom je bila zatamnjena golf 5ica, pa sam očekivao šta može uradit i ukopao se u mjesto (prošao na 5cm).

    Ulijetanja na crveno kroz Pg ne moram komentarisati, većina vas je svakodnevno izložena tome...

    Ne daj bože da je ovom narodu stvarno hitno, i da žure neđe zbog bitnih stvari, uveta ne bi ostalo na ulicu...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  6. #18056
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Meni je napisase kod Verta prije 10ak dana, 8h ujutru ispred mene tesla taxi i iz desne produzismo pravo , neki kombi kod one prodavnicice, patrola iza njega, pripravnik samo iskoci iza kombija i svrati nas...pojas , traka drš puš, njemu 60 meni 50, i onaj popust...a stvarno nisu odavno jbg

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  7. #18057
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nevjerovatno je koliko maloumnika ima na našim putevima...

    Jutros jedno tele napravilo kolonu od 20 auta, jer u krivine vozi 50-60 (na putu Nk - Dg nema nijedna krivina da se ne može vrlo lagano proći sa 80-90 i sa ladom), a onda gas na pravinu... U trenutku kad je tele skontalo šta radi i usporilo na pravini, pojavljuje se volina, koja kreće u preticanje kolone sa 15. mjesta, uz blicanje i sviranje, tako da na kraju pravine umjesto da je 10 vozila preteklo tele, to je uradila samo volina...

    Šta tek reći za debilčinu koja pretiče građevinsku mašinu, na dijelu bulevara u gornju Goricu đe se izvode radovi, koji me vidi, vidi da nema prostora, i stisne puni gas. Srećom je bila zatamnjena golf 5ica, pa sam očekivao šta može uradit i ukopao se u mjesto (prošao na 5cm).

    Ulijetanja na crveno kroz Pg ne moram komentarisati, većina vas je svakodnevno izložena tome...

    Ne daj bože da je ovom narodu stvarno hitno, i da žure neđe zbog bitnih stvari, uveta ne bi ostalo na ulicu...

    Sent using Tapatalk
    E vidis taj sto je napravio kolonu, geniji sa foruma ce reci da on ne pravi kolonu ako vozi po ogranicenju i da si ti letac. Dok god bude takva svijest bice ovakvo stanje u saobracaju. Pojedinima je ovdje prica prdnjava a mogu se kladit da nikad nisu ni sjeli za volan.

  8. The Following User Says Thank You to kEDOWN For This Useful Post:


  9. #18058
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Moja greska, ova odredba je pisana za semafore dje ne trepce, i ako se upali kad si blizu dzabe ti i da 20 na sat ides ostajes na sred raskrsnice sto je zabranjeno. Pricamo o normalnim uslovima, suvom putu bez guzve, tu ne vazi prilagodjavanje uslovima puta nego si jedino obavezan da vozis do dozvoljene brzine i da stanes ako mozes, ako ne nikom nista. I ko plati kaznu za to lud je, ne znam kako drugacije da kazem.
    I nemam ja sta da dokazujem sudiji nista na policajcu je teret dokazivanja pa neka dodje kod sudije da slaze ako mu basta.
    A ako se bas plasite lazljive policije ugradite kameru, jes da nije dokaz ali njegova rijec protiv tvoje+snimak ipak bi ti dalo prednost pred sudijom.

    Sent from my phone
    U suštini, to su neke sive zone zakona i njegove primjene.

    Interesuje me ovo oko snimka s dash kamere. Ukoliko isti nije prihvatljiv kao dokaz, da li suprotna strana eventualno može da zahtjeva da se snimak uopšte ne prikazuje?

    Da ne pominjem kolika je to glupost da se zanemari snimak. Još ako ima GPS koordinate, vrijeme i dobru rezoluciju.. Ali ispada da nije problem što te neko udario, već što si ti prekr#io njegovo pravo na privatnost 🙂

  10. #18059
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,382
    Thanks Thanks Given 
    4,075
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Vjerovatno bi mogao da se vjestaci snimak i onda bi morao biti upotrebljiv.
    Jer iz ugla sudije - nije on strucno lice koje moze da sa sigurnoscu utvrdi da je to snimano bas tu u to vrijeme, odnosno da nisi nekako petljao sa vremenom snimka u programu kamere

    Sent from my phone

  11. #18060
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,678
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    653
    Thanked in
    314 Posts

    Default

    Samo kod nas


  12. #18061
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default Saobracajne Kazne

    Juce negdje oko 20h.
    Iz pravca Zlatice ka Zagoricu (odmah posle Volija), policija zaustavila na sred puta dva vozila, tacno ispred sina.
    Bukvalno kod onog znaka gdje je zabranjeno skretanje lijevo bas da se ne bi pravio zastoj na sinama.
    5-6 vozila se nakrkalo u kolonu, svi na pruznom prelazu stoje, mladjani policajac lagano legitimise, ne kapira sta je napravio i jos nervozno gleda sto mu sviraju ljudi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Orgullo; 11-08-22 at 00:19.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  13. #18062
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Samo kod nas

    Što će ovo kome u životu?

  14. #18063
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,530
    Thanks Thanks Given 
    1,049
    Thanks Thanks Received 
    779
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    E vidis taj sto je napravio kolonu, geniji sa foruma ce reci da on ne pravi kolonu ako vozi po ogranicenju i da si ti letac. Dok god bude takva svijest bice ovakvo stanje u saobracaju. Pojedinima je ovdje prica prdnjava a mogu se kladit da nikad nisu ni sjeli za volan.
    ako vozi 50 dje je ogranicenje 80 onda fakat usporava saobracaj
    ali ono sto mi cesto zaboravimo je to koje je znanje ostalih ucesnika u saobracaju... mozda je neko pocetnik, grka ga je kroz te krivine, ma kako nama djelovale smijesno, na pravac mozda "upre" da ne zadrzava kolonu, praveci kontra efekat
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  15. #18064
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,382
    Thanks Thanks Given 
    4,075
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Meni su na putu pg-ct najgori oni sto se vuku 60 dje je puna i 1 traka, a kad naidjemo na 2 trake nabiju gas da moram sa 120 da ga preteknem

    Sent from my phone

  16. #18065
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,072
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Mislis onamo dje je ogranicenje 60?

  17. #18066
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,290
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,178
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    ako vozi 50 dje je ogranicenje 80 onda fakat usporava saobracaj
    ali ono sto mi cesto zaboravimo je to koje je znanje ostalih ucesnika u saobracaju... mozda je neko pocetnik, grka ga je kroz te krivine, ma kako nama djelovale smijesno, na pravac mozda "upre" da ne zadrzava kolonu, praveci kontra efekat
    Nedozvoljeno je vozit 50 dje je ogranicenje 80? Padoh ispit.

  18. #18067
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Ne dozvoljeno je voziti po Zakonu 3x manje od maksimalne brzine.
    Na brzinu od 80 to je 25km/h jer time usporavaš i ugrožavaš saobraćaj.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. #18068
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,382
    Thanks Thanks Given 
    4,075
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Mislis onamo dje je ogranicenje 60?
    Ne no tamo dje je 80 voze 60, a onda na 2 trake voze 100

    Sent from my phone

  20. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  21. #18069
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Mislim da u našem zakonodavstvo ne postoji pravilo da, ako se vozilo kreće brzinom koja je manja od maksimalne dozvoljene, a iza njega se formirala kolona automobila, gdje ne postoji mogućnost bezbjednog preticanja - to vozilo je dužno da se skloni na prvom proširenju i propusti kolonu. Ali sam prisustvovao situacijama kada se vozač sam skloni (uglavnom kamion ili bus). Ili ga policijska patrola zaustavi i privremeno isključi, da bi propustila kolonu.

    Tako da je to pitanje korektnosti. Nepisano pravilo. Imaš pravo da guslaš, ali nisi tolika džukela pa da ti zakon služi samo kao izgovor da nerviraš druge učesnike u saobraćaju.

  22. #18070
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,479
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Mislim da u našem zakonodavstvo ne postoji pravilo da, ako se vozilo kreće brzinom koja je manja od maksimalne dozvoljene, a iza njega se formirala kolona automobila, gdje ne postoji mogućnost bezbjednog preticanja - to vozilo je dužno da se skloni na prvom proširenju i propusti kolonu. Ali sam prisustvovao situacijama kada se vozač sam skloni (uglavnom kamion ili bus). Ili ga policijska patrola zaustavi i privremeno isključi, da bi propustila kolonu.

    Tako da je to pitanje korektnosti. Nepisano pravilo. Imaš pravo da guslaš, ali nisi tolika džukela pa da ti zakon služi samo kao izgovor da nerviraš druge učesnike u saobraćaju.
    Naravno da postoji i jasno su propisane kazne...



    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  23. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  24. #18071
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,290
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,178
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Nidje ne pise da ne smijes da vozis 60 dje je 80.

  25. #18072
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,479
    Thanks Thanks Received 
    4,574
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Ako si napravio kolonu moraš se skloniti.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  26. #18073
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,290
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,178
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    To znaci da i onaj koji vozi 80 moze da napravi kolonu ako svi voZimo 80 jer je to pravilno da svi vozimo 80.

  27. #18074
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    "vozač koji vozi sporo" je relativno, generalno ako voziš 60-70 neće te opominjat ako voziš 40-50 mogu te opomenut
    She is only here to annoy herself!

  28. #18075
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,290
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,178
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Po zakonu ako vozim 40+ tesko da mogu da me kazne. Realno rijetko ko sem kamiona vozi 40-50 dje je 80. A ovdje se donosi zakljucak ako vozis 50-60 da ugrozavas zivote.

Page 723 of 775 FirstFirst ... 223623673713719720721722723724725726727733773 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 13:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 12:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 12:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 06:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •