Page 2 of 775 FirstFirst 1234561252102502 ... LastLast
Results 26 to 50 of 19359

Thread: Saobracajne Kazne

  1. #26
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    a sta si mu rekao?
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sparco_CG View Post
    e vala si je spustio cudo bozije a i cudno mi da si ti 104km prekoracio mora da je nedje bilo ogranicenje 40

    Da, 40, kod Castallane.
    TAKUMI

  3. #28
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    a sta si mu rekao?
    Istinu i samo istinu

  4. #29
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    kolona vozila je 2 ili vise vozila izmedju kojih ne posroji propisano rastojanje da mozete u bilo kojem trenu imati dovoljno prostora da udjete izmedju njih , i tacka,

    drugo naucite vise da jednom pokrenut postupak kazni ne zastarijeva, samo ako se ne pokrene postupak onda ne mogu da ga pokrenu posle godinu dvije tri pet
    Inače. ZAŠTO JE TAKO IDIJOTSKI ZAKON? Zar ne bi trebalo njih kaznit jer NE DRŽE PROPISANO RASTOJANJE? Ne, treba guslat za 3 IMT 533 (najpoželjniji kabriolet u ZETU) magistralnim putem... Jer idu 3 jedan za drugim. I tako putovati umjesto pola sata. 6 sati. To je kuLJ i normalno!

    Kad krenete da pretičete preko isprekidane, pa idijot kog pretičete DODA GAS (iako je po zakonu dužan da uspori), vama oduzmu vozačku jer ste završili preticanje na punoj, umjesto da se njemu napiju krvi jer vas je mogao u smrt poslat?

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Mene je za 104 preko ogranicenja kaznila 100 eura.
    Prvo je rekla 150, onda sam ja iskoristio moje umijece za spustanje cijene i dosli na 100 eura.
    Kako si krenuo, dobro im na kraju u naturi nisi plaćao.
    Quote Originally Posted by qwert View Post
    Istinu i samo istinu
    Jedina moja prijava s BMWom mi je izazvala veliki bijes. (Aj ti dokaži na sud kad ne možeš).
    Spuštao sam se od tunela relativno normalno, a ispred mene je guslao polo raspali tipa 30kmh, tu su bile neke stijene, nizbrdica duga i proširenje. I ja ga obiđem. Na dnu te nizbrdice (pošto se vidi gornji dio puta). Policajac me je zaustavio, napisao prijavu za preticanje preko pune Jer sam gore bio IZA ĐEDA, a dolje ISPRED ĐEDA (nije li se on mogao skrajnut na proširenje?

    Inače, bijes je do kraja izazvalo kad sam poslije kog minuta vožnje prošao tog đeda (on stao pored puta da piša), zato je i vozio 30kmh... Tražio žbun pogodan za "navodnjavanje" :mad:

    Inače... Sudija: prijava: Podvlačenje BMW... Podvlačenje mog godišta i ponavljam (prijava nije bila za brzinu, no za preko pune).

    OVAKO MLAD, A OVAKO BRZO VOZI? MAKSIMALNA KAZNA.
    Last edited by cvxcomputers; 08-07-11 at 12:40.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SNAKE View Post
    3 i vise je kolona. samo sto panduri pogresno tumace pojam "kolona".
    njima ti je isto ako preteknes 3 auta koja su na odstojanju od po recimo 50 metara, kao da si pretekao 3 auta koja su na odstojanju od po 3 metra... glupost
    To nije preticanje kolone vec ugrozavanje bezbjednosti saobracaja jer se kreces pogresnom stranom kolovoza. Kazna je veca za taj prekrsaj...
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  6. #31
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    ispada tako Balsa taman...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ja sam imao nekih 15 kazni od kad sam dosao iz Amerike, od toga otprilike mi je za 8 stiglo i presudjene su mi novcane kazne,vozacka mi je oduzimana 5 puta, nisam platio ni centa nijednu kaznu do sad niti mi je ponistena vozacka dozvola iako sam sto bi policija rekla visestruki povratnik u vrsenju prekrsaja. A cak i da hoce da me zatvore zbog neplacenih kazni oni nemaju mjesta u Spuz jer na izvrsenje kazne ceka preko 600 ljudi.Poenta je da je ovaj sud za prekrase neefikasan i da nema kapaciteta da procesuira toliko prijava,ja mislim da oni ne realizuju ni 30% kazni koje napise policija.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Ja sam imao nekih 15 kazni od kad sam dosao iz Amerike, od toga otprilike mi je za 8 stiglo i presudjene su mi novcane kazne,vozacka mi je oduzimana 5 puta, nisam platio ni centa nijednu kaznu do sad niti mi je ponistena vozacka dozvola iako sam sto bi policija rekla visestruki povratnik u vrsenju prekrsaja. A cak i da hoce da me zatvore zbog neplacenih kazni oni nemaju mjesta u Spuz jer na izvrsenje kazne ceka preko 600 ljudi.Poenta je da je ovaj sud za prekrase neefikasan i da nema kapaciteta da procesuira toliko prijava,ja mislim da oni ne realizuju ni 30% kazni koje napise policija.
    Pravosudje jeste neefikasno, ali kazne koje ti je sud odredio ces odlezati prije ili kasnije ako si vec odbio da platis. Eventualno ces imati neki drustveno korisni rad za taj iznos, ako promijene zakon skorije.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Nisam platio, ali cu platiti svakako,samo cekam zadnji momenat, jer policija mora da mi da nalog 15 dana unaprijed kad da se javim na izdrzavanje kazne.Mogu li te presudjene kazne da zastare?

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Nisam platio, ali cu platiti svakako,samo cekam zadnji momenat, jer policija mora da mi da nalog 15 dana unaprijed kad da se javim na izdrzavanje kazne.Mogu li te presudjene kazne da zastare?
    Ne nikad. Samo mogu da zastare ako ne dodju do suda na vrijeme.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  11. #36
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Nije bas tako balsa.
    Zakon o prekrsajima
    GLAVA V
    ZASTARJELOST
    Zastarjelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka
    Član 55
    Prekršajni postupak ne može se pokrenuti ako protekne jedna godina od dana kada je prekršaj izvršen.
    Zastarijevanje prekršajnog gonjenja ne teče za vrijeme za koje se gonjenje ne može preduzeti po zakonu.
    Zastarijevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi gonjenja učinioca prekršaja.
    Sa svakim prekidom zastarijevanje počinje ponovo da teče.
    Zastarjelost prekršajnom gonjenja nastaje u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu traži za zastarjelost gonjenja.
    Zastarjelost izvršenja kazne ili zaštitne mjere
    Član 56
    Izrečena kazna ili zaštitna mjera ne mogu se izvršiti ako je od dana pravosnažnosti rješenja o prekršaju protekla jedna godina.
    Zastarijevanje izvršenja kazne ili zaštitne mjere počinje od dana pravosnažnosti rješenja o prekršaju kojim je izrečena kazna ili zaštitna mjera.
    Zastarijevanje izvršenja kazne ili zaštitne mjere ne teče za vrijeme za koje se izvršenje ne može preduzeti po zakonu.
    Zastarijevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi izvršenja kazne, ili zaštitne mjere.
    Sa svakim prekidom zastarijevanje počinje ponovo da teče.
    Zastarjelost izvršenja kazne ili zaštitne mjere nastaje u svakom slučaju kad protekne dvaput onoliko vremena koliko se po zakonu traži za zastarjelost izvršenja kazne, ili zaštitne mjere.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    moze li mi neko iscupat iz zakona sljedece: Da policajac, odnosno patrola, moraju bit na vidnom mjetu prilikom zaustavljanja vozila? Obzirom da se oni kriju iz drveca rupa znakova na putu uvala zbunova, to bi bilo protivzakonito. Znam da prilikom zaustavljanja MORAJU imat stop palicu, inace mozes da ih tuzis za ne nosenje iste. Isto vazi i za onu policajsku kapu, jer ukoliko je policajac ne nosi, smatra se da je van zadatka, i nisi duzan da mu stanes ni tad, ni kad je bez stop palice.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Nije bas tako balsa.
    Zakon o prekrsajima
    GLAVA V
    ZASTARJELOST
    Zastarjelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka
    Član 55
    Prekršajni postupak ne može se pokrenuti ako protekne jedna godina od dana kada je prekršaj izvršen.
    Zastarijevanje prekršajnog gonjenja ne teče za vrijeme za koje se gonjenje ne može preduzeti po zakonu.
    Zastarijevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi gonjenja učinioca prekršaja.
    Sa svakim prekidom zastarijevanje počinje ponovo da teče.
    Zastarjelost prekršajnom gonjenja nastaje u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu traži za zastarjelost gonjenja.
    Zastarjelost izvršenja kazne ili zaštitne mjere
    Član 56
    Izrečena kazna ili zaštitna mjera ne mogu se izvršiti ako je od dana pravosnažnosti rješenja o prekršaju protekla jedna godina.
    Zastarijevanje izvršenja kazne ili zaštitne mjere počinje od dana pravosnažnosti rješenja o prekršaju kojim je izrečena kazna ili zaštitna mjera.
    Zastarijevanje izvršenja kazne ili zaštitne mjere ne teče za vrijeme za koje se izvršenje ne može preduzeti po zakonu.
    Zastarijevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi izvršenja kazne, ili zaštitne mjere.
    Sa svakim prekidom zastarijevanje počinje ponovo da teče.
    Zastarjelost izvršenja kazne ili zaštitne mjere nastaje u svakom slučaju kad protekne dvaput onoliko vremena koliko se po zakonu traži za zastarjelost izvršenja kazne, ili zaštitne mjere.
    U pravu si, i to sam se sjetio da nijesam u pravu kad sam zavrsio sa postovanjem, ali mi muka bilo da trazim po zakonu Samo u par slucajeva ne zastarijeva, kao sto su ratni zlocini i jos nesto.

    Ionako sam ekonomista po struci, pa mi necete zamjeriti, nadam se
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  14. #39
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je kazna pisana oko 20og aprila 2010 i do sad mi nije stigao poziv kod sudije,jel moguce da mi nece ni stici ?

  15. #40
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    stici ce ti meni je pisana u BD 26 08 2009 i juce mi je dosla...

  16. #41
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by qwert View Post
    stici ce ti meni je pisana u BD 26 08 2009 i juce mi je dosla...
    ja kad mi dodje kazna ja obrishem guzicu shnjom

  17. #42
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    3,613
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni su zadnju kaznu napisali za nepaljenje farova i dali mi papir da odem u postu ili dje vec da uplatim (valjda 30e) i posle da predam u mup - znaci nije bila ona klasicna kazna koju cekam da mi stigne kuci. I na kazni je pisalo da ako ne platim valjda u roku od 13-14 dana kazna se utrostrucuje - i nisam platio.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    moze li mi neko iscupat iz zakona sljedece: Da policajac, odnosno patrola, moraju bit na vidnom mjetu prilikom zaustavljanja vozila? Obzirom da se oni kriju iz drveca rupa znakova na putu uvala zbunova, to bi bilo protivzakonito. Znam da prilikom zaustavljanja MORAJU imat stop palicu, inace mozes da ih tuzis za ne nosenje iste. Isto vazi i za onu policajsku kapu, jer ukoliko je policajac ne nosi, smatra se da je van zadatka, i nisi duzan da mu stanes ni tad, ni kad je bez stop palice.
    Ti nemoj stanut pa ces dokazat da si u pravu bio ....Nekad ....

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by qwert View Post
    stici ce ti meni je pisana u BD 26 08 2009 i juce mi je dosla...
    Meni nije jasno ovo, kako oni salju poziv za sudjenje posle godinu ipo kad gore pise da se prekrsajni postupak ne moze pokrenuti ako od dana izvrsenja prekrsaja protekne jedna godina???

  20. #45
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    To nije preticanje kolone vec ugrozavanje bezbjednosti saobracaja jer se kreces pogresnom stranom kolovoza. Kazna je veca za taj prekrsaj...
    kretanje "pogresnom stranom kolovoza" je prekrsaj? i to je odma ugrozavanje bezbjednosti saobracaja? LOL

    ako se odlucim da preticem nekoliko vozila izmedju kojih je razmak recimo po 20-30 metara, sasvim sigurno to necu uradit nedje dje nije pregledno, dje nije isprekidana linija i nedje dje idu vozila iz suprotnog smjera.

    zna se koje radnje potpadaju pod "ugrozavanje bezbjednosti saobracaja", a to gore pomenuto nidje neces nac u zakon. drugo je to sto nas narod i nasa saobracajna policija to podrazumijevaju​...

    uostalom:
    10. Preticanje i obilaženje
    Član 44
    Preticanje i obilaženje vozač smije da vrši samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smjera i ako na putu ima dovoljno prostora za bezbjedno izvođenje tih radnji.
    Vozač ne smije da vrši preticanje i obilaženje kada time, s obzirom na karakteristike puta i postojeće okolnosti na putu i u saobraćaju ili s obzirom na tehnička svojstva vozila kojim upravlja, ugrožava druge učesnike u saobraćaju.
    Član 45
    Preticanje i obilaženje vrši se sa lijeve strane vozila.
    Preticanje mora da se vrši sa desne strane ako je vozilo na kolovozu zauzelo takav položaj i njegov vozač daje takav znak da se sa sigurnošću može zaključiti da to vozilo skreće ulijevo.
    Vozilo koje se kreće po šinama postavljenim na sredini kolovoza ne smije da se pretiče sa lijeve strane. To vozilo može da se pretiče sa desne strane, ako između njega i desne ivice kolovoza postoji saobraćajna traka.
    Član 46
    Ako se na sredini kolovoza nalazi pješačko ostrvo ili obilježen ili na drugi način označen prostor za parkiranje vozila ili neka druga površina koja nije namijenjena za saobraćaj vozila ili neki objekat ili uređaj, vozila moraju da ih obilaze sa desne strane.
    Ako se površine, objekti ili uređaji iz stava 1 ovog člana nalaze na sredini puta sa jednosmjernim saobraćajem, a postavljenim saobraćajnim znakom nije drukčije određeno, oni mogu da se obilaze sa obje strane.
    Član 47
    Vozač kome je dat znak za preticanje sa njegove lijeve strane dužan je da pomjeri svoje vozilo ka desnoj ivici kolovoza.
    Vozač ne smije da povećava brzinu kretanja svog vozila dok ga drugo vozilo pretiče.
    Ako zbog nedovoljne širine kolovoza ili njegovog stanja nije moguće preticanje bez ugrožavanja bezbjednosti saobraćaja, vozač vozila koje se kreće sporije nego vozila koja se kreću neposredno iza njega dužan je da pomjeri svoje vozilo što više udesno, a ako to nije dovoljno da, čim mu to bude moguće, zaustavi svoje vozilo na pogodnom mjestu da bi propustio vozila koja se kreću brže.
    Član 48
    Vozač ne smije vozilom da otpočne preticanje ili obilaženje:
    1) ako bi se za vrijeme preticanja vozilom kretao po neisprekidanoj uzdužnoj liniji koja razdvaja saobraćajne trake ili ako bi vozilom prešao preko te linije;
    2) kolone vozila;
    3) ako je vozač koji se kreće iza njega otpočeo preticanje;
    4) ako je vozač koji je ispred njega na istoj saobraćajnoj traci dao znak da namjerava da pretekne ili obiđe vozilo koje je ispred njegovog vozila ili da obiđe drugu prepreku na putu;
    5) ako saobraćajna traka kojom namjerava da izvrši preticanje nije slobodna na dovoljnom rastojanju tako da bi, vodeći računa o razlici između brzine kretanja svog vozila za vrijeme preticanja i brzine kretanja drugih učesnika u saobraćaju koje namjerava da pretekne, preticanjem ugrozio bezbjednost saobraćaja ili omeo saobraćaj iz suprotnog smjera;
    6) ako po izvršenom preticanju ili obilaženju ne bi ponovo mogao da zauzme položaj na saobraćajnoj traci kojom se kretao prije preticanja ili obilaženja i to bez ometanja ili ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju, osim kada za preticanje ili obilaženje koristi saobraćajnu traku koja je zabranjena za saobraćaj vozila iz suprotnog smjera;
    7) saobraćajnom trakom koja je namijenjena prinudnom zaustavljanju vozila.
    Vozač koji pretiče dužan je da svoje vozilo drži na potrebnom rastojanju od vozila koje pretiče, tako da ga ne ometa niti ugrožava u saobraćaju.
    Član 49
    Poslije preticanja ili obilaženja jednog ili više vozila vozač je dužan, čim bude moguće da to učini bez ometanja ili ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju, da vozilom ponovo zauzme položaj na saobraćajnoj traci kojom se kretao prije preticanja, odnosno obilaženja.
    Član 50
    Na kolovozu na kome se saobraćaj vrši u dva smjera vozač ne smije vozilom da pretiče drugo vozilo u tunelu, ispred vrha prevoja puta ili u krivini kada je preglednost puta nedovoljna, osim ako na tim mjestima postoji više saobraćajnih traka obilježenih uzdužnim oznakama na kolovozu i namijenjenih isključivo za kretanje vozila u pravcu kretanja njegovog vozila.
    Član 51
    Vozač ne smije da pretiče drugo vozilo, osim bicikla, bicikla sa motorom i motocikla bez bočne prikolice, neposredno ispred raskrsnice ili na raskrsnici koja nije sa kružnim tokom saobraćaja ili neposredno ispred i na prelazu puta preko tramvajske ili željezničke pruge u nivou bez branika ili polubranika.
    Neposredno ispred raskrsnice i na raskrsnici vozač smije da pretiče:
    1) vozilo koje skreće ulijevo, a pretiče se sa desne strane (član 45 stav 2);
    2) vozilo koje skreće udesno, ali da pri tom svojim vozilom ne prelazi na dio kolovoza namijenjen za saobraćaj vozila iz suprotnog smjera;
    3) vozilo koje se kreće na putu sa prvenstvom prolaza, kao i kada je saobraćaj na raskrsnici regulisan svjetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima koje daje policijski službenik.
    Neposredno ispred i na prelazu puta preko željezničke ili tramvajske pruge u istom nivou bez branika ili polubranika vozač smije da pretiče drugo vozilo kada je saobraćaj na takvom prelazu regulisan uređajima za davanje svjetlosnih saobraćajnih znakova na raskrsnici.
    Član 52
    Vozač ne smije da pretiče drugo vozilo koje se približava obilježenom pješačkom prelazu ili koje prelazi pješački prelaz ili koje je stalo radi propuštanja pješaka na tom prelazu.
    Član 53
    Na putu na kome postoje najmanje dvije saobraćajne trake namijenjene za saobraćaj vozila u istom smjeru i na kome su kolone vozila, vozač vozila koje se ne nalazi na krajnjoj desnoj saobraćajnoj traci može da napusti traku na kojoj se nalazi samo radi skretanja ulijevo ili udesno ili radi parkiranja vozila.
    Na putevima i pod uslovom iz stava 1 ovog člana brže kretanje vozila na jednoj traci od kretanja na drugoj traci ne smatra se preticanjem.
    Ne smatra se preticanjem ni prolaženjem sa desne strane vozila koje, u smislu člana 27 stav 3 ovog zakona, ne koristi za svoje kretanje saobraćajnu traku uz desnu ivicu kolovoza.
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  21. #46
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kolona vozila je dva ili vise automobila
    Preticanje mora da se zapocne i zavrsi na isprekidanoj liniji - zato postoje saobracajni znaci kojih nema mnogo na mjestima gdje bi trebalo da bude. Sto znaci da si napravio prekrsaj ako si zavrsio preticanje na punoj, isto kao da si na punoj pretekao...
    Automobili moraju da drze rastojanje, tako da NIJE prekrsaj ako pretices 3 vozila koji su udaljeni 5 metara jedan od drugog, a to si uradio da niko nije ugrozen u saobracaju (bezbjedno).
    ?

  22. #47
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    moze li mi neko iscupat iz zakona sljedece: Da policajac, odnosno patrola, moraju bit na vidnom mjetu prilikom zaustavljanja vozila? Obzirom da se oni kriju iz drveca rupa znakova na putu uvala zbunova, to bi bilo protivzakonito. Znam da prilikom zaustavljanja MORAJU imat stop palicu, inace mozes da ih tuzis za ne nosenje iste. Isto vazi i za onu policajsku kapu, jer ukoliko je policajac ne nosi, smatra se da je van zadatka, i nisi duzan da mu stanes ni tad, ni kad je bez stop palice.
    I mene ovo interesuje, jer me ljetos u bd zaustavio papan bez kape i stop znaka (nije bilo ni sluzhbenog auta vec njegov golf)... I to jer nijesam propushtio pjeshake koji su tek bili zakorachili na suprotnu kolovoznu traku...
    #fakenews

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sport89 View Post
    meni su zadnju kaznu napisali za nepaljenje farova i dali mi papir da odem u postu ili dje vec da uplatim (valjda 30e) i posle da predam u mup - znaci nije bila ona klasicna kazna koju cekam da mi stigne kuci. I na kazni je pisalo da ako ne platim valjda u roku od 13-14 dana kazna se utrostrucuje - i nisam platio.

    Nisam ni ja.
    TAKUMI

  24. #49
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,182
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    sinoc rolam malo auto po gradu,zaustavljaju me tri patrole i nijedna ni da me opomene sto mi ne radi jedan far,a pred svako zaustavljanje sam ocekivao da me peglaju.

  25. #50
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,928
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    jes al te zato svaka pitala jesi pio
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

Page 2 of 775 FirstFirst 1234561252102502 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Konacno kazne?
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-14, 12:13
  2. Kazne za parkiranje u BG
    By sport89 in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 05-07-11, 13:57
  3. Saobracajne nesrece
    By ^izzy^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-10, 12:08
  4. prelazak granice bez saobracajne?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 12:05
  5. Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?
    By Max Mozley in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 426
    Last Post: 27-05-08, 06:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •