View Poll Results: Nacionalnost ljudi oko mene:

Voters
110. You may not vote on this poll
  • 1. uopšte ne zapažam

    20 18.18%
  • 2. zapažam, ali mi je svejedno

    63 57.27%
  • 3. zapažam, ali se prilagođavam

    10 9.09%
  • 4. zapažam i to pravi razliku u mom odnosu prema njima

    15 13.64%
  • 5. nijesam o tome razmišljao

    2 1.82%
Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 213

Thread: Nacionalnost onih oko vas (ni)je bitna?

  1. #51
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    idemo u off

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Moj stav ću iznijeti vrlo brzo, nego reci mi stručnjak đe to piše da ja kao onaj koji je otvorio temu moram imati već jasno zauzet stav?
    Đe si to pročitao? Ko te tome naučio?
    Obično forumi na kojim postujem drže se pravila da pri otvarnju tema ovakvog tipa, porketač nema pravo ispitivati učesnike, bez da je naveo i svoj stav. U suprotnom se ostavlja prostor za manipulaciju. Takođe je i na CdM-u o tom bilo riječi.

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    logično je da onaj koji pokreće temu želi čuti sud drugih, a ne koristiti forum da on nešto "saopšti za javnost".
    Svakako, inače zašto bi je postavljavao. Eto, i on će svoj stav saopštiti za javnost.
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #52
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Mislim da ste oborili nivo ove teme spustajuci je na nivo 'kreveta'. Steta.

    Zvucacu poput najveceg rasiste, al ja licno Rome svrstavam u necivilizovanu grupu ljudi, casti izuzecima (koje ja ne poznajem). Ostale manjine koje ste naveli iskljucicu iz ove price jer smatram da zive u Cg poput njenog vecinskog stanovnistva. Medjutim, pitanje Roma je sasvim drugacije i nije samo problem Crne Gore. Dok sam bila dijete, u Crnoj Gori sam ih sretala u ulozi prosjaka. U tom periodu imali su i svoje satore, cerge, tacno na ulazu u moj grad. Kako je to pitanje rijeseno, ne znam, al u jednom periodu su zbilja iscezli nekud, dok se opet nisu pojavili (vjerujem posle rata na Kosovu, ne sjecam se tacno). Sada ne znam tacno kakvo je stanje, al cergi vise nema, mozda na nekoj periferiji.

    Ako neko nekad dodje da gleda utakmicu Rome ili Lazia na 'Olimpico', produzite prema Ponte Milvio (jedna od elitnijih rimskih zona) i na sta cete naici duz biciklisticke staze koja vas vodi u prirodu (koja je na mozda kilometar od stadiona,nisam dobra u procjeni)? Na romske cerge . Cijelo naselje. Ljudi koji ne zive u normalnim uslovima, ljudi koji nemaju za osnovne potrebe (ili mozda imaju al ih ne priustavaju sebi), ljudi koji u neku ruku zive poput zivotinja (nije uvreda, cisto moj utisak). Kad ih sretnem uvijek se uplasim, em su drski em su spremni da te uznemiravaju, em se ponasaju kao da su osvojili svijet. Ako cete vjerovati i ovi Italijani kada ih vide, sklanjaju se ljudi. Koliko se njima ne moze nista ,dovoljan je jos jedan dokaz, ako hocete da recimo dodjete na turnir tenisa i ostavite kola u zoni tik pored stadiona, morate platiti jednom clanu njihove nacije odredjenu sumu ( u sustini koliko date,al ne smijete bas malo). Ako ne platite, kola su izgrebana . Taj covjek zivi sa svojom porodicom u kamp prikolici, a koliko sam gadosti vidjela od njih nije pristojno ovdje da pisem.

    Jedan Rim ne moze da izadje sa njima na kraj. Kakvo je stanje kod nas trenutno ne znam bas. Al kako biste vi uopste rijesili pitanje Roma, koji morate priznati imaju sasvim drugaciji kulturu i nacin zivota od vecinskog djela zemljine kugle?
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  3. #53
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Kratko i jasno nije mi bitna nacionalnost.Imam drugova albanaca, hrvata, srba i bošnjaka.Nemam drugova roma jer nisam bio u prilici sa nikim od njih da se družim što ne znači di mi smetaju.Naravno da ću primjetiti možda po jeziku ili nošnji da je neko druge nacionalnosti isto kao što bi primjetio engleza ili njemca kad dođe u Crnu Goru.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  4. #54
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ja sam učio i družio se sa Romima (ne sa čergašima) i živim u mješovitom braku

  5. #55
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Imam koleginicu sa faxa Romkinju, pijemo kafu, normalni razgovori, skoro se udala i ceka bebu. U bloku ima par mladjih Roma sa kojima se salimo, popiju pice, jedu i sve ok, al isto tako kako ima nas normalnih ima idiota koji dodju narucis im sok u kaficu a konobar donese samo limenku ( da mu ne bi prljao chasu!?) Mislim strasno! Ima nas raznih....

    RWS, zar je bitno? Oces sad lepit etikete na osnovu godina? Ja nemam problem sa sobom, imam 25godina i zdrava sam u pamet jos koji dan... Valjda i treba od tema po forumu da se dobije nesto na kraju, neka poenta, da se neki i emancipuju malo, osvijeste, promenimo misljenje, nateramo da zapaze stvari na koje ne obracaju paznju, vodimo smislene dijaloge... a mora da je do mene i puno trazim od jadnog malog foruma... al forum je samo sredstvo a ljudi su ti koji njime upravljaju i cudo jedno sta su sve u stanju LJUDI da naprave. Od nicega nesto, al ono opet velik je broj tu onih koji ce nesto da izobliche i bace tek tako jer "dokon um djavolja livada".... i probajte nekad da nesto sto ste inace navikli da cinite jer vam je "dosadno" na trenutak zakocite, nemojte to uradit nego se zapitajte zasto vam je "dosadno" i mozda vam se ukaze problem... ili nemojte. Sve je stvar izbora i govori o nama, a najvaznije je da kad nesto pricamo ili radimo ne izdajemo sebe.

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ne no velim,ti ne bi za muslimana,aj mi reci zasto ?
    recimo da ti dodje Ezel ne bi jel?
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  7. #57
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    idemo u off



    Obično forumi na kojim postujem drže se pravila da pri otvarnju tema ovakvog tipa, porketač nema pravo ispitivati učesnike, bez da je naveo i svoj stav. U suprotnom se ostavlja prostor za manipulaciju. Takođe je i na CdM-u o tom bilo riječi.


    Svakako, inače zašto bi je postavljavao. Eto, i on će svoj stav saopštiti za javnost.
    Kako si ti? Jesi dobro danas?... Hoćeš biti ljubazan i ne spamovati ili previše tražim od tebe?

    Kakve manipulacije druže? O čemu pričaš ti? Niko ovdje ne mora postovati ako ne želi.
    Moj je cilj bio da pokažem (ono što je i CEDEM utvrdio) da smo mi ITEKAKO senzibilni oko toga koje su ljudi nacionalnosti u našoj okolini, i ta informacija nam jeste važna (ne i najvažnija!), što ne znači da nam po automatizmu smeta. Što to neko ne želi da čuje - njegov je problem.
    Ispade nema većih evropejaca od nas a niđe niko nema prijatelja koji je Rom i s kojim se druži. U CG je inače (po nekim procjenama Crvenog Krsta) blizu 20 000 Roma i ima ih u svim gradovima i mjestima u CG. Oni žive pored nas. Zato se i provodi program "inkluzije Roma" ali po tebi to nema potrebe činit jer su u CG integrisani dovoljno.
    I nije samo stvar Roma. Zašto se lažemo. Brakovi između hrišćama i muslimana izazivaju sablazan i negodovanje rodbine. Izvolite društvo (pošto ste većina mladi) probajte najaviti vjenčanje sa nekim druge vjere pa će te vidjeti koliko će vašim roditeljima biti svejedno. A zašto im neće biti drago? Zato što će oni svojoj rodbini morati da objašnjavaju vaš čin, a ne vi.
    Ali, ajmo svi u veselje i da napravimo ovđe žurku, pa da doveče pričamo bajke kako to ne postoji.
    Ma ovđe se bratstvenici među sobom krve oko toga koja će zastava ić na svatove. A pričamo kako nacionalnost nije važna. Možda,..ali u Luksemburgu.
    Last edited by El Re; 06-07-11 at 13:21.

  8. #58
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post

    Jer ako zapažamo taj detalj, nije važno da li manje ili više, onda nam je to bitno.
    Nauka nije u stanju da da drugi odgovor sem taj. Razumiješ sad?
    Ne znam što želiš postić s ovim.
    Gle, meni je sasvim nebitno ko se kako osjeća i što je.
    Ne mogu reći da ne primjećujem drugi jezik, drugačiji dijalekt, prezime itd.
    Ali to nikako ne utiče na moje poimanje te osobe.
    Što ta nauka kaže? Na kojem smo intelektualnom nivou ako ne zapažamo detalje?
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #59
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Stara garda je zatrovana dosta pa to trovanje znaju da prenose na potomke. A fala bogu u CG niko ne misli svojom glavom no im je milije sto misli okolina i roditelji im od sopstvene glave. Steta sto ne koristimo ni 1% kapaciteta mozga no dopustamo drugi za nas da ga koriste.

  10. #60
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    3,263
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Ne zapažaš, a naveo si 10 nacionalnosti generalizujući kakve su... Važi,.. mi smo primitivni.
    u miss the point
    procitaj opet zadne dvije recenice
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  11. #61
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja sam učio i družio se sa Romima (ne sa čergašima) i živim u mješovitom braku
    Hvala remark,..ali te moram pitati (ne moaš odgovoriti) - zašto ne sa "čergašima"?
    Polako dolazimo do toga da je i socijalno porijeklo važno, zar ne?
    A znaš zašto se sve ovo dešava? Pa upravo zato što svaki etnicitet u CG misli da je bolji od drugih. Eeee,...ali kvaka je to i javno priznati! To ne bi niko da učini.
    Zato ja (odavno) smatram da je crnogorsko društvo jedno od najlicemjernijih na Svijetu. Postoji priča za komšiluk i priča za doma.

  12. #62
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ako izuzmemo pitanje Roma, sto se tice ostalih razlika, bilo kakvih razlika u Cg, mislim da u sustini nisu pozeljne. Razlike i Crna Gora:
    1. Iz kog si plemena?
    2. Da li si sa sjevera?
    3. Koje si vjere?
    Tek kad prevazidjemo ova pitanja mozemo pricati o nacionalnosti i manjinama. Ja bih licno prvo provjerila tolernanost na plemenske razlike.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  13. #63
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Hvala remark,..ali te moram pitati (ne moaš odgovoriti) - zašto ne sa "čergašima"?
    Polako dolazimo do toga da je i socijalno porijeklo važno, zar ne?
    A znaš zašto se sve ovo dešava? Pa upravo zato što svaki etnicitet u CG misli da je bolji od drugih. Eeee,...ali kvaka je to i javno priznati! To ne bi niko da učini.
    Zato ja (odavno) smatram da je crnogorsko društvo jedno od najlicemjernijih na Svijetu. Postoji priča za komšiluk i priča za doma.
    Svako se druzi manje vise sa pripadnicima svoje kaste. To su ljudi koji se upoznaju na poslu, u skoli, fakultetu, putovanju...
    A cergasi ocigledno ne spadaju u nase krugove kretanja pa da bi imali neke dodirne tacke s njima i druzili se.

  14. #64
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    u miss the point
    procitaj opet zadne dvije recenice
    Kako se zovu tvoji prijatelji Romi? Dok ne odgovoriš na to, ne spamuj. Može?... Evo i tebi jedan sa namigivanjem.

  15. #65
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Hvala remark,..ali te moram pitati (ne moaš odgovoriti) - zašto ne sa "čergašima"?
    Polako dolazimo do toga da je i socijalno porijeklo važno, zar ne?
    A znaš zašto se sve ovo dešava? Pa upravo zato što svaki etnicitet u CG misli da je bolji od drugih. Eeee,...ali kvaka je to i javno priznati! To ne bi niko da učini.
    Zato ja (odavno) smatram da je crnogorsko društvo jedno od najlicemjernijih na Svijetu. Postoji priča za komšiluk i priča za doma.
    Ja i čergaši živimo na različite načine tako da nemamo dodirnih tačaka ni ja niti niko odavde.

  16. #66
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ako izuzmemo pitanje Roma, sto se tice ostalih razlika, bilo kakvih razlika u Cg, mislim da u sustini nisu pozeljne. Razlike i Crna Gora:
    1. Iz kog si plemena?
    2. Da li si sa sjevera?
    3. Koje si vjere?
    Tek kad prevazidjemo ova pitanja mozemo pricati o nacionalnosti i manjinama. Ja bih licno prvo provjerila tolernanost na plemenske razlike.
    Bravo AlteM,

    Mi smo zapravo jedno malo fašističko društvo, ali sebe ubjeđujemo da nismo. Jer svaka etno-distanca, a o rasnoj da ne govorim, karakteristika je fašističkih društava.
    E sad postoji jedan dio ljudi koji valjda dan provode u virtuelnom svijetu pa ne silaze među građane, ili prosto misle da će svojim stavom biti "cool".
    Last edited by El Re; 06-07-11 at 13:43.

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ako izuzmemo pitanje Roma, sto se tice ostalih razlika, bilo kakvih razlika u Cg, mislim da u sustini nisu pozeljne. Razlike i Crna Gora:
    1. Iz kog si plemena?
    2. Da li si sa sjevera?
    3. Koje si vjere?
    Tek kad prevazidjemo ova pitanja mozemo pricati o nacionalnosti i manjinama. Ja bih licno prvo provjerila tolernanost na plemenske razlike.
    Bravo AltaM..


    Ništa se ovo pitanje ne razlikuje od stava prema izbjeglicama, sjevernjacima, sa sve pokličima "podgorica podgoričanima". Bar pola od onih koji tvrde da im ne smeta tuđa nacija će sa zadovoljstvom pljunuti na nekoga, jer ne potiče iz iste kulturne sredine..
    To je ono "građansko licemjerje" koje je karakteristika velikog broja "urbanih" i "dobromislećih"
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  18. #68
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Kako si ti? Jesi dobro danas?... Hoćeš biti ljubazan i ne spamovati ili previše tražim od tebe?

    Kakve manipulacije druže? O čemu pričaš ti? Niko ovdje ne mora postovati ako ne želi.
    Moj je cilj bio da pokažem (ono što je i CEDEM utvrdio) da smo mi ITEKAKO senzibilni oko toga koje su ljudi nacionalnosti u našoj okolini, i ta informacija nam jeste važna (ne i najvažnija!), što ne znači da nam po automatizmu smeta. Što to neko ne želi da čuje - njegov je problem.
    Ispade nema većih evropejaca od nas a niđe niko nema prijatelja koji je Rom i s kojim se druži. U CG je inače (po nekim procjenama Crvenog Krsta) blizu 20 000 Roma i ima ih u svim gradovima i mjestima u CG. Oni žive pored nas. Zato se i provodi program "inkluzije Roma" ali po tebi to nema potrebe činit jer su u CG integrisani dovoljno.
    I nije samo stvar Roma. Zašto se lažemo. Brakovi između hrišćama i muslimana izazivaju sablazan i negodovanje rodbine. Izvolite društvo (pošto ste većina mladi) probajte najaviti vjenčanje sa nekim druge vjere pa će te vidjeti koliko će vašim roditeljima biti svejedno. A zašto im neće biti drago? Zato što će oni svojoj rodbini morati da objašnjavaju vaš čin, a ne vi.
    Ali, ajmo svi u veselje i da napravimo ovđe žurku, pa da doveče pričamo bajke kako to ne postoji.
    Ma ovđe se bratstvenici među sobom krve oko toga koja će zastava ić na svatove. A pričamo kako nacionalnost nije važna. Možda,..ali u Luksemburgu.
    Generalizuješ stvari poprilično.Po tebi ako se ne družimo sa romima mi nismo europejci.Ja stvarno nisam kriv što mi životni put nije nanio nekog roma ili romkinju za prijatelje ali to ne znači da mi iko od njih smeta.Nije ti u redu da ljude u CG predstavljaš kao da su većina pripadnici KKK zato što se neko ne druži sa nekim druge nacionalnosti.Misliš da je po svijetu jednako lako sklopiti brak između hrišćanina i muslimanke ili obrnuto.Isti problemi koji postoje ovđe postoje tamo samo što mi živimo u uvjerenju da je neđe izvan Crne Gore sve ispravno a da samo mi odudaramo od normalnog ponašanja ljudi.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. #69
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja i čergaši živimo na različite načine tako da nemamo dodirnih tačaka ni ja niti niko odavde.
    Hoćeš da kažeš da nijedan čergaš nikada nije došao pred tvoju kuću? Pošto sam ubijeđen da jeste (sem ukoliko ne živiš u kakvom katunu na Sinjajevini) oćeš se prisjetiti da li si ga pozvao da uđ u kuću i kako si uopšte reagovao. Ponavljam - ne moraš odgovoriti. Samo se malo prisjeti.
    A zašto je to tako? Kako to da ne volimo sresti ni romsku zapregu, a kamoli se spotaći na Roma koji prosi? Otkud to? Kako to da je samo 1 Rom zaposlen u svim državnim i javnim službama ove zemlje đe svaki dan ide na posao 14000 ljudi? Zašto romi mogu biti samo čistači ulica? Zapravo, šta bi mislio da sretneš čistača ulica koji je druge nacionalnosti? Da li bi bio iznenađen?

    Ja sam načeo tabu, no moram reći očekivao sam pošteniju reakciju većine. Prosto negiranje stvarnosti nikom nije pomoglo.

  20. #70
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    RWS, dozvoli sebi da "cujes" i druge a ne samo sebe. Rekla sam ne bih mogla zagrizenog vernika BILO KOG (bilo koje veroispovesti) jer nametnuta religija od malena nije my thing. Rekoh par slatkih samara zivotnih dobih pa vise ne dozvoljavam sebi 100% je tako i nikako pa-ha! Dakle uvek su vrata odskrinuta za opcije razne...
    Tv ne pratim, ne drzi mi paznju, al tog Ezela sretnem ponekad na pocetku Dalmatinske na bilbordu i nista, ama nikakvi leptirici u stomaku Sto ce znaciti da me fizicka lepota ne zadovoljava, treba imat karakter, biti covek i pogled u ocima koji je upucen meni i samo ga ja umijem desifrovat. Neego offujemo lepu temu forumasa kog jako cenim
    RWS pozdrav, ako imas jos koje pitanje molim te pokusaj naci odgovor u mojim postovima jer jako drzim do toga da sam jasna, a ako pak ne mozes naci onda je problem u tebi a ja ti sa tim nemam ama bas nista.

  21. #71
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Generalizuješ stvari poprilično.Po tebi ako se ne družimo sa romima mi nismo europejci.Ja stvarno nisam kriv što mi životni put nije nanio nekog roma ili romkinju za prijatelje ali to ne znači da mi iko od njih smeta.Nije ti u redu da ljude u CG predstavljaš kao da su većina pripadnici KKK zato što se neko ne druži sa nekim druge nacionalnosti.Misliš da je po svijetu jednako lako sklopiti brak između hrišćanina i muslimanke ili obrnuto.Isti problemi koji postoje ovđe postoje tamo samo što mi živimo u uvjerenju da je neđe izvan Crne Gore sve ispravno a da samo mi odudaramo od normalnog ponašanja ljudi.
    Postaješ neozbiljan za razgovor. Maločas si utvrdio da je to (okrenutost na one u vlastitom narodu) stvar koja karakteriše nacionalne manjine a ne nas, pa sad, gle čuda, ispade ipak je prisutno kod svih.

  22. #72
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Bravo AltaM..


    Ništa se ovo pitanje ne razlikuje od stava prema izbjeglicama, sjevernjacima, sa sve pokličima "podgorica podgoričanima". Bar pola od onih koji tvrde da im ne smeta tuđa nacija će sa zadovoljstvom pljunuti na nekoga, jer ne potiče iz iste kulturne sredine..
    To je ono "građansko licemjerje" koje je karakteristika velikog broja "urbanih" i "dobromislećih"
    Tako je MonterO. ZBog toga što si iskren i drag si mi, bez obzira što se politički ne slažemo.

  23. #73
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O ljudi moji kakvi europejci i ***** ... mislite da se enki francuz iz srednje klase ... druzi sa nekim gancijem ?! A okle no ih proceruju ka i mi sto bi trebali ... imamo 20k roma a 70% ih je izbjeglica sa kosova ... jeste li bili kad na vrela ribnicka ??? to je ka da udjete u neku novu dimenziju ... SVAKO SVOJOJ KUCI ! Ne mogu kafu da popijem od onih cigancica ...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  24. #74
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na trenutak sam pomislio da će te se svi iskontrolisati i da se nikome oteti neće da zaista kaže što misli, ali ipak jeste... Hvala Crka,... Ja bih rekao čak da je tvoj stav ubjedljivo preovlađujući, ali si ti imao hrabrosti reći ga, iako bi se svako morao slediti od tvojih rečenica.
    Ja predlažem svima da ti daju po jednu "rep".
    Od mene je imaš za pokazanu iskrenost.

  25. #75
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Zašto bih pozivao bilo koga nepoznatog da mi uđe u kuću?
    Čini mi se da si pita za naše lično mišljenje a ne za mišljenje o tome kakvo je naše društvo po tim pitanjima.

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nacionalnost
    By cpu in forum Religija i filozofija
    Replies: 27
    Last Post: 24-04-10, 19:51
  2. preporuka za TV TUNER.Cifra nije bitna.
    By Koma[MFHN] in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 06-06-09, 08:19
  3. Onih 10sati dial-up-a???
    By DJuzla in forum Internet
    Replies: 13
    Last Post: 13-03-06, 21:55
  4. Verovatno je malo onih koga to zanima ali...
    By Thalasoma in forum Primorski
    Replies: 5
    Last Post: 12-07-05, 15:04
  5. Koliko je velicina bitna?!
    By Shelly in forum Sex i erotika
    Replies: 96
    Last Post: 24-04-04, 09:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •