Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 285

Thread: Operativni Sistem

  1. #76
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Отишао си на игнор.
    Ти си ми први ако ти то шта значи.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #77
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Titova istorija, , partizanski istoričari su napisali tomove i tomove knjiga u kojima se 'nesumnjivo' dokazuje saradnja ustaša i četnika, naravno, to je moglo da pije vodu samo dok je postojao goli otok. službeni put u Rusiju, i aparati cenzure. Komunistička istorija nije izdržala sud vremena, niti sud demokratije, izgubila je kredibilitet i danas je ona praktično bezvrijedna ...
    HAHAHA. neviđeno mi je drago što si napisao da je ovo iscenirano od komunista.To sam čekao
    KOJI SI FAIL NAPRAVIO
    To je kopija onoga što se čuva u United States Holokaust Memorial Museum(u centru wašingtona) gdje se vidi kako se Draža uvlačio Stepincu(svješteniku koji je blagoslovio ustaške zločine) .
    HAHAHAHAHAHAHA

    Draža "Bez obzira na sve one momente i okolnosti, koji su nas mogli deliti ja Vas molim..."
    Stepinac "Uhhhh.Podupri se Dražo malo nogama, lakše ćeš ući, i ne koprcaj se mnogo. Dobiću žgaravicu"


    BURN BABY, BURN

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Zar to očekuješ da grad koji je nalikovao današnjem Doboju postane glavni, grad u kome glavnu riječ vodi Hrvatska seljačka stranka ???
    vjerovatno si pobrkao lončiće HDZ je glavni
    isti onaj HDZ koji je odgovoran za genocid nad srbima, isto onaj HDZ sa kojim je SDSS(Tvoji Srbi) u koaliciji zadnjih 7 godina

    i jopet
    BURN BABY, BURN
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	PISMO.jpg 
Views:	24 
Size:	51.6 KB 
ID:	60539  
    Last edited by Rakun; 08-07-11 at 22:09.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #78
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    HAHAHA. neviđeno mi je drago što si napisao.
    KOJI SI FAIL NAPRAVIO
    To je kopija onoga što se čuva u United States Holokaust Memorial Museum.
    HAHAHAHAHAHAHA

    BURN BABY, BURN
    Šta sada, to opet ne znači da titoistička istorija ima kredibilitet, i to ne mijenja činjenicu da je Četnički pokret prvi antifašistički pokret u Jugoslaviji .. . Kraljeva vojska je imala pravo da upućeje akte svim zvanično priznatim vjerskim institucijama Jugoslavije, među kojma se nalazi i Katolička crkva ...
    Last edited by salex; 08-07-11 at 21:56.

  4. #79
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ja sam prije svega pravnik, pa onda srbin i sve ostalo... Za mene je politika i pravo stil života ... Titova Jugoslavija je počela kao federacija, nakon što je utemeljio svoju doživotnu diktaturu, kada je stvorio jednu vijernu elitu oko sebe, i kada je uspio da drži narod na uzdi, potonje je jednim nelegitimnim putem pretvorio u konfederaciju i dodao ako ne de iure onda de facto dvije nove države na srpskom etničkom prostoru - Kosovo i Vojvodinu ... Njegove protupravne radnje su skadalozne i bile su jedino u interesu Hrvata, njegova podjela jugoslavije na male državice autentična je podjeli koju je zamslio Hitler (ovdje 'Hitler' upotrebljavam kao personifikaciju jedne ideje i jednog poretka) i naravno na štetu Srba !!! Što i nije čudo ako se uzme da je Tita bio kaplar u austrijskoj vojsci kada se išlo na Beograd ...
    Предомислих се.
    Нећу да одустанем.
    Шта ти смета код авнојевских граница?
    Зар није имао права да мијења уставе ако се партија сложи са тим?
    Како то може бити противправно?
    Косово ни у доба Карађорђевића (упркос колонизацији) није било етничко српско подручје.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  5. #80
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Србија бре.
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Па да, то је то, смијеш се овим четничким злочинима ал овим што су срби (или твоји њемци) преживјели то је као озбиљно.
    Мислио сам да имаш бар толико пристојности да прихватиш злочине твојих, ал очигледно је да бранитељи четника то не могу физички да ураде. Ко зна шта би им се десило да кажу да су четници имали каме и да су их користили можда би почели да повраћу ил добили пролив? Опасно је за здравље рећ истину о својима.

    О да, кад смо већ код тога да ти нису рођаци (са њемачке стране) били у дивизији принц еуген? То би објаснило неке ствари.

    Само напријед са таквим ставом, срећом бар у цг је све мање таквих као ти.
    Поздрав мстиславе, брате четниче. Драго ми је да си се вратио на другу рунду. Е сад морам да те испоштујем до краја и да ти пасирам неке ствари пошто видим да ти је тешко да свариш неке просте чињенице. Види каму су користили ваши другари. Четници од хладног оружја углавном бајонет. Дивизију принц еуген су сачињавали углавном мислимани из санџака и полимља, еда ваљда ти је сад јасно зашто су Павле и гвоздени пук морали да оперишу по тој територији. Сврати на Горње Заостро, сваке године имамо прославу 8.8. тако да можеш да провериш колико нас има. Знам да би се забројао хахахахахахахах
    е једва чекам 13 јул, прославу `општенародног` устанка којег није било. баш ме интересује колико ће омладинаца и пионира доћи да положи венац и колико је још живих гробова са споменицом тог назови устанка.
    Code:
    СТВАР НИЈЕ КЛАСНА ВЕЋ ХОЛОГРАФСКА!

  6. #81
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Србија бре.
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    HAHAHA. neviđeno mi je drago što si napisao da je ovo iscenirano od komunista.
    KOJI SI FAIL NAPRAVIO
    To je kopija onoga što se čuva u United States Holokaust Memorial Museum gdje se vidi kako se Draža uvlačio Stepincu(svješteniku koji je pozdravio ustaške zločine) .
    HAHAHAHAHAHAHA


    BURN BABY, BURN


    vjerovatno si pobrkao lončiće HDZ je glavni
    isti onaj HDZ koji je odgovoran za genocid nad srbima, isto onaj HDZ sa kojim je SDSS(Tvoji Srbi) u koaliciji zadnjih 7 godina

    i jopet
    BURN BABY, BURN
    е вала пресмијах се. јесте чува се у том музеју али фино пише да им га је уступила југославија, тачније `музеј` револуције- што би ми срби рекли `шта зна свиња шта је диња!?`

    имате ли још тога??? хехехехеехех
    Code:
    СТВАР НИЈЕ КЛАСНА ВЕЋ ХОЛОГРАФСКА!

  7. #82
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nevski View Post
    Поздрав мстиславе, брате четниче. Драго ми је да си се вратио на другу рунду. Е сад морам да те испоштујем до краја и да ти пасирам неке ствари пошто видим да ти је тешко да свариш неке просте чињенице. Види каму су користили ваши другари. Четници од хладног оружја углавном бајонет. Дивизију принц еуген су сачињавали углавном мислимани из санџака и полимља, еда ваљда ти је сад јасно зашто су Павле и гвоздени пук морали да оперишу по тој територији. Сврати на Горње Заостро, сваке године имамо прославу 8.8. тако да можеш да провериш колико нас има. Знам да би се забројао хахахахахахахах
    е једва чекам 13 јул, прославу `општенародног` устанка којег није било. баш ме интересује колико ће омладинаца и пионира доћи да положи венац и колико је још живих гробова са споменицом тог назови устанка.
    krećete li na kosovo kad popijete malo?

  8. #83
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Србија бре.
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    баш си шаљивџија!
    Code:
    СТВАР НИЈЕ КЛАСНА ВЕЋ ХОЛОГРАФСКА!

  9. #84
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nevski View Post
    Поздрав мстиславе, брате четниче. Драго ми је да си се вратио на другу рунду. Е сад морам да те испоштујем до краја и да ти пасирам неке ствари пошто видим да ти је тешко да свариш неке просте чињенице. Види каму су користили ваши другари. Четници од хладног оружја углавном бајонет. Дивизију принц еуген су сачињавали углавном мислимани из санџака и полимља, еда ваљда ти је сад јасно зашто су Павле и гвоздени пук морали да оперишу по тој територији. Сврати на Горње Заостро, сваке године имамо прославу 8.8. тако да можеш да провериш колико нас има. Знам да би се забројао хахахахахахахах
    е једва чекам 13 јул, прославу `општенародног` устанка којег није било. баш ме интересује колико ће омладинаца и пионира доћи да положи венац и колико је још живих гробова са споменицом тог назови устанка.
    Не знам зашто ал на скуп четника ми се не иде баш. Фала на позиву свакако.
    А чуди ме што поричеш 13 јул кад су и ''твоји'' ту учествовали, али опет чега се паметан стиди...
    Осим ако под своје не својаташ Павла Ђуришића и Баја Станишића?

    Принц Еуген је попуњаван од фолксдојчера из војводине и ердеља и основан је у вршцу, да није то мало далеко за мрске злотворе полимске муслимане?
    Није вам довољно то што је постојала Ханџар дивизија, мало је муслимана било да се убија за вас.
    Ах осветници свега српског...
    Штета што вас не симпатишу ође, било би интересантно виђет што би ви прослављали?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #85
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Србија бре.
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ехехе мстиславе може то и боље. Видиш још једна од подвала везана је дивизију принц еуген. Просто требало је наћи добар изговор за геноцид над фолскдојчерима. Међу њима је било многих који су у Србију стигли пре првог рата, као и мој прадеда, и који нису чак ни у првом рату уччествовали(за разлику од аустријског каплара за кога је доказано да је учествовао у најстравичнијим злочинима над српским народом, али авај то су само срби) а камоли у другом.

    Пушкарања је било и то нико не спори, наравно зна се и да су пуцали четници а ови твоји су јуришали, само не у правцу талијана него кроз бусене и жбуња право у бежанију. Спорна је та фиксација о тобожњем неком општенародном устанку. 150 устаника (вечерас сам добро расположен и широкогруд) не чини општенародни устанак ко што једна ласта не чини пролеће. Примера ради, приморски Срби, Бокељи никад се нису придружили том назови устанку. Тврде `твоји` да су везе `затајила`. Мислим далеко ли је то Цетиње од Боке, па и за пешака. Исто тако и рашка обраст... Све у свему `устанак` општенародни по свим дефиницијама потрајао је онолико колико је талијанима требало да без жртава и озбиљнијих борби дођу и на `сјевер` то јест запад Црне Горе.
    Code:
    СТВАР НИЈЕ КЛАСНА ВЕЋ ХОЛОГРАФСКА!

  11. #86
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Србија бре.
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Где је то `ође`? Ако мислиш на Црну Гору, рекао сам ти -8.Августа сваке године на Горњем Заостру служи се помен Павлу Ђуришићу и његовим четницима на истом месту где је био штаб токо рата. Ето питај сваког Беранца знаће да те упути.
    Code:
    СТВАР НИЈЕ КЛАСНА ВЕЋ ХОЛОГРАФСКА!

  12. #87
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Šta sada, to opet ne znači da titoistička istorija ima kredibilitet,
    Ne znači ništa osim da u američkom muzeju stoji dokaz da je Draža molio Ustaše za uslugu(naravno prećutao sam izvor da bi se ti i tebi slični navukli da kažu kako je u pitanju Titovo podmetanje).KAD TI TAMO, A ONO MEĐUTIM.

    Quote Originally Posted by salex View Post
    i to ne mijenja činjenicu da je Četnički pokret prvi antifašistički pokret u Jugoslaviji .. .
    .Što tako masno lažeš da je prvi antifašistički pokret,+. na početku rata Partizani i Četnici su bili saveznici(ipak su četnici iz WW1 bili mudovine)
    Sve i da jeste prvi antifašistički pokret to ne mijenja činjenicu da je zadnji fašistički
    Last edited by Rakun; 08-07-11 at 23:12.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nevski View Post
    Тачан назив за четнике је Југословенска војска у отаџбини. То је војска државе које је и 1918 увела право и цивилизацијске тековине тамо где их до тад није било.
    a pogotovo su sa tim tekovinama upoznali Rovčane..

    za ovakvo trolovanje na nekom HR forumu bi istoga momenta dobio ban, ne vidim šta ovdje administratori čekaju..
    She is only here to annoy herself!

  14. #89
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nevski View Post
    ехехе мстиславе може то и боље. Видиш још једна од подвала везана је дивизију принц еуген. Просто требало је наћи добар изговор за геноцид над фолскдојчерима. Међу њима је било многих који су у Србију стигли пре првог рата, као и мој прадеда, и који нису чак ни у првом рату уччествовали(за разлику од аустријског каплара за кога је доказано да је учествовао у најстравичнијим злочинима над српским народом, али авај то су само срби) а камоли у другом.

    Пушкарања је било и то нико не спори, наравно зна се и да су пуцали четници а ови твоји су јуришали, само не у правцу талијана него кроз бусене и жбуња право у бежанију. Спорна је та фиксација о тобожњем неком општенародном устанку. 150 устаника (вечерас сам добро расположен и широкогруд) не чини општенародни устанак ко што једна ласта не чини пролеће. Примера ради, приморски Срби, Бокељи никад се нису придружили том назови устанку. Тврде `твоји` да су везе `затајила`. Мислим далеко ли је то Цетиње од Боке, па и за пешака. Исто тако и рашка обраст... Све у свему `устанак` општенародни по свим дефиницијама потрајао је онолико колико је талијанима требало да без жртава и озбиљнијих борби дођу и на `сјевер` то јест запад Црне Горе.
    Да су принц еуген попуњавали од муслимана мислиш ли да би неко боље име нашли? Аустријски војвода који је тукао турке по војводини и освојио београд не би било најбоље име за ''турске зулумћаре''.
    Нађох да су попунили 1944 године дио дивизије албанцима из пропале дивизије скендербег? Ђе су ту муслимани наши?
    Да не сједе кући и бране оно што могу од вас?

    Колко је каплар побио срба?

    Фала ти за цифру 150 само у мом крају се окупило око 1000 а касније и више, но нас разбише италијани брзо, није даниловград далеко од пг као што је беране.

    Дођу ли паштровићи срби?
    Пошто ми се чини држали су и петровац на мору (не на млави).

    А колко је устанак потраја нек је потрајао, показали смо да нисмо мутави да сједимо дома и чекамо да нам американци и енглези врате краља.

    И чуди ме то како ли та војска што тако лијепо бјежи доби онај рат?
    Јесу ли се тркали на 100 метара?
    Ту четници тешко да су могли побиједит не ваља дијета макаронама за линију.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #90
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne znači ništa osim da u američkom muzeju stoji dokaz da je Draža molio Ustaše za uslugu(naravno prećutao sam izvor da bi se ti i tebi slični navukli da kažu kako je u pitanju Titovo podmetanje).KAD TI TAMO, A ONO MEĐUTIM.
    Kako ja da znam ko stoji iza ovoga, koja organizacija, i na osnovu čega ti potkrepljuješ autentičnost ovog dokumenta... Dobro, i sve da je i autentičan, vrhovni komadant je akte uručio vjerskom predvodniku ,a ne ustaškom establišmentu ...

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    .Što tako masno lažeš da je prvi antifašistički pokret,+. na početku rata Partizani i Četnici su bili saveznici(ipak su četnici iz WW1 bili mudovine)
    Sve i da jeste prvi antifašistički pokret to ne mijenja činjenicu da je zadnji fašistički
    Vjerovatno su ga zato odlikovali od Francuza do Amerikanaca ...

  16. #91
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    za ovakvo trolovanje na nekom HR forumu bi istoga momenta dobio ban, ne vidim šta ovdje administratori čekaju..
    i

    Imaju bolji smisao za humor od hrvatskih kolega.
    Ne zebavaj, zar nije zabavan
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #92
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Kako ja da znam ko stoji iza ovoga, koja organizacija, i na osnovu čega ti potkrepljuješ autentičnost ovog dokumenta... Dobro, i sve da je i autentičan, vrhovni komadant je akte uručio vjerskom predvodniku ,a ne ustaškom establišmentu ... .
    HAHAHAHAHAHAHA QQ
    STEPINAC je za ustaški pokret važniji od Pavelića koji je bio političar i ništa više.
    Ko je važniji italijanima. Papa ili Berluskoni ???????

    A osim toga ako je pisao Stepincu kao svešteniku. Koji je moj molio sveštenika i to još katoličkog da mu pomogne u uništavanju Komunističke bagre. Šta pop može da uradi povodom toga, DA SE POMOLI

    Dao je USTAŠAMA slobodan prolaz kroz Srbiju. EEEJJJJJJ
    Last edited by Rakun; 08-07-11 at 23:42.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #93
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Предомислих се.
    Зар није имао права да мијења уставе ако се партија сложи са тим?
    Како то може бити противправно?
    Косово ни у доба Карађорђевића (упркос колонизацији) није било етничко српско подручје.
    1. E moj Mitjenka, da sam nekim slučajem Englez, i da čitam tvoj post, ja bih pomislio da je titokratska Juga bila najdemokratičnija, višepartijska zemlja. Josip Broz je svoju vladavinu izvodio iz lične diktature, a ne iz legitimiteta koji može da se stekne samo demokratskim izborima. Čitavo javnost od tv medija, pa do onih pisanih je bila podređena veličanju i slavljenu titokratskog režima. Svaka iole, razumna, opoziciona struja koja bi ukazivala na promjene u samoj državnoj hijerarhiji, bila bi sankcionisana. Da li je to bio ,,put po službenoj družnosti'' u Rusiju, odakle se ljudi više nikada nisu vraćali, il' je to bio put na otok, glavnom je da su svi oni koji su mislili suprotno bili uklanjani iz poredka. Nešto slično kao što je bilo u Pavelićovoj NDH !!!

    Ako se progleda titokratskim granicama kroz prste, i ako se zanemari to što su one skovane po šavovima koje su stvorili Njemci (vrlo mala su odstupanja) srpski i crnogorski narod je svoje teritorije u novu državu unosio pod uslovom da svi srpski narodi žive u jednoj državi, i to je bilo tako dok je Jugoslavija po svom unutrašnjem uređenju bila federacija (federalni oblik državnog uređenja prema kojem teritorijalne jedinice nemaju pravo secesija i suspenzivnog veta ukoliko ne postoji konsenzus sa saveznom vladom!!! Takođe savezna vlada ima nadležnosti da štiti državu ka vani i ka unutra!!!) Srpski narodi su samo pod tim uslovima pristajali da se stovri nova država. Posle, kada se i za najmanju sitnicu išlo u zatvor, titokratski režim, u nedostatku političke i medijske pluralnosti, sve oponete je zatvarao, a zaveo novi oblik državnog uređenja - konfederaciju.TIME SE NE SUMNJIVO, NA OSNOVU PRETHODNIH POSTUPAKA, MOŽE SMATRATI DA JE TITO NAMJERNO OSLABIO SAVEZNU VLAST - PROTIVPRAVNO... Josip Broz Tito, zadužio je saveznu vlast do grla, a pred kraj svoje političke i životne karijere, teži ka tome da završi svoj životni plan koji je još otpočeo kao kaplar austrijske vojske, da rasturi Jugoslaviju, to čini tako što jednu državu (po svome uređenju složenu) pretvatra u SAVEZ VIŠE MALIH država, konfederaciju (Kosovo, Vojvodina, Bosna, Makedonija, Srbija, Hrvatska i Slovenija), i sve, naravno protivpravno... Taj prljavi posao je dovršio Stipe Mesić, koji se tom svojom ,,plemenitom misijom'' se više navrata dičio, doslovno ''uništio sam Jugoslavjiu, rasturio sam Jugoslaviju i sl.)

    2. Kada je riječ o Kosovu, to je jedna tvoja patka, neću se sada pozivati na srpsku istoriju, al' svjetska istorija svjedoči o tome ko je bio glavna brana islamu na ovim prostorima... Nema dovoljno potreba ni za tim, dovoljno je da pogledaš manastire i zadužbine koje je tamo podigla duga, plemenita srpska loza koja je tekla od Stefana Nemanje, preko Dušana, pa do Stefana Nejakog... I sve da to ima veze što pominješ, to ne može biti razlog da se jednoj nacionalnoj manjini (Albancima) koji su vijekovima vršili sistemski teror nad Srbima, i koji su uprkos tom teroru dole ostali većina i bitan faktor sve dok nije doašo titokratizam i dok OTAN nije promijenio etničku sliku ... Ako ti smatraš da je Tita težio da svakoj nacionalnoj manjini na određenoj teritorijalnoj jedinici dadne maksimalna prava i ravnopravnost, onda po istom kriterijumu mogao je da skoro 50% današnje hrvatske u onoj Jugi ima automan karakter i da danas se pojavi kao nezavisna država... Ili npr. Bosna, gdje je i bez obzira na genocid preko polovine stanovništa bilo srpsko ... Ili npr. neki dijelovi Hrvatske su kroz istoriju preko 1000 godina uživali svoj nezavisan položaj i državnopravni karakter... Npr. Dubrovačka Republika, ali Tito nikada nije područije šireg Dubrovnika proglasio za automnu oblast iako je prema tvome kriterijumu, sve i da je tačan, imao osnov.

  19. #94
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    HAHAHAHAHAHAHA QQ
    STEPINAC je za ustaški pokret važniji od Pavelića koji je bio političar i ništa više.
    Ko je važniji italijanima. Papa ili Berluskoni ???????

    A osim toga ako je pisao Stepincu kao svešteniku. Koji je moj molio sveštenika i to još katoličkog da mu pomogne u uništavanju Komunističke bagre. Šta pop može da uradi povodom toga, DA SE POMOLI

    Dao je USTAŠAMA slobodan prolaz kroz Srbiju. EEEJJJJJJ
    Možda da se obrati vijernicima i odvrati ih od crvene bande ...

  20. #95
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto je jedan um poremeceni,glupi i zaludjeni.umjesto da se ponosi anti-fasistickom istorijom i 13-julskim ustankom on je dosa odje da troluje i osporava nase zrtve iz WW II.nemam rijeci ali eto vjeruj da si u manjini i to velikoj.i jedno pitanje drzite li pomen nikoli kalabicu i vodji koji vam je ufacen i strijeljan ka poslednje pasce,toliko o velicini
    a eo.

  21. #96
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    1. E moj Mitjenka, da sam nekim slučajem Englez, i da čitam tvoj post, ja bih pomislio da je titokratska Juga bila najdemokratičnija, višepartijska zemlja. Josip Broz je svoju vladavinu izvodio iz lične diktature, a ne iz legitimiteta koji može da se stekne samo demokratskim izborima. Čitavo javnost od tv medija, pa do onih pisanih je bila podređena veličanju i slavljenu titokratskog režima. Svaka iole, razumna, opoziciona struja koja bi ukazivala na promjene u samoj državnoj hijerarhiji, bila bi sankcionisana. Da li je to bio ,,put po službenoj družnosti'' u Rusiju, odakle se ljudi više nikada nisu vraćali, il' je to bio put na otok, glavnom je da su svi oni koji su mislili suprotno bili uklanjani iz poredka. Nešto slično kao što je bilo u Pavelićovoj NDH !!!
    Осим што није побио 300 хиљада срба.
    То што написа је одлика тоталитарних режима и ту се слажемо, он није био демократа.
    И онда ми је чудно што кажеш да је противправно нешто урадио, кад је он могао да уради било што и да то буде правно јер је човјек владар државе неоспорни.

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ako se progleda titokratskim granicama kroz prste, i ako se zanemari to što su one skovane po šavovima koje su stvorili Njemci (vrlo mala su odstupanja) srpski i crnogorski narod je svoje teritorije u novu državu unosio pod uslovom da svi srpski narodi žive u jednoj državi, i to je bilo tako dok je Jugoslavija po svom unutrašnjem uređenju bila federacija (federalni oblik državnog uređenja prema kojem teritorijalne jedinice nemaju pravo secesija i suspenzivnog veta ukoliko ne postoji konsenzus sa saveznom vladom!!! Takođe savezna vlada ima nadležnosti da štiti državu ka vani i ka unutra!!!) Srpski narodi su samo pod tim uslovima pristajali da se stovri nova država. Posle, kada se i za najmanju sitnicu išlo u zatvor, titokratski režim, u nedostatku političke i medijske pluralnosti, sve oponete je zatvarao, a zaveo novi oblik državnog uređenja - konfederaciju.TIME SE NE SUMNJIVO, NA OSNOVU PRETHODNIH POSTUPAKA, MOŽE SMATRATI DA JE TITO NAMJERNO OSLABIO SAVEZNU VLAST - PROTIVPRAVNO... Josip Broz Tito, zadužio je saveznu vlast do grla, a pred kraj svoje političke i životne karijere, teži ka tome da završi svoj životni plan koji je još otpočeo kao kaplar austrijske vojske, da rasturi Jugoslaviju, to čini tako što jednu državu (po svome uređenju složenu) pretvatra u SAVEZ VIŠE MALIH država, konfederaciju (Kosovo, Vojvodina, Bosna, Makedonija, Srbija, Hrvatska i Slovenija), i sve, naravno protivpravno... Taj prljavi posao je dovršio Stipe Mesić, koji se tom svojom ,,plemenitom misijom'' se više navrata dičio, doslovno ''uništio sam Jugoslavjiu, rasturio sam Jugoslaviju i sl.)
    Зашто би онда прошао толико муке да направи комунистичку југославију да би је на крају разбио?
    Није ми јасно?
    И да нису само српски и црногорски народ били у југославији, постојали су и други, и они су се питали нешто.
    Није та држава била србија па да буде кројена по жељи срба него југославија и кројена је по жељи свих њених народа.

    Quote Originally Posted by salex View Post
    2. Kada je riječ o Kosovu, to je jedna tvoja patka, neću se sada pozivati na srpsku istoriju, al' svjetska istorija svjedoči o tome ko je bio glavna brana islamu na ovim prostorima... Nema dovoljno potreba ni za tim, dovoljno je da pogledaš manastire i zadužbine koje je tamo podigla duga, plemenita srpska loza koja je tekla od Stefana Nemanje, preko Dušana, pa do Stefana Nejakog... I sve da to ima veze što pominješ, to ne može biti razlog da se jednoj nacionalnoj manjini (Albancima) koji su vijekovima vršili sistemski teror nad Srbima, i koji su uprkos tom teroru dole ostali većina i bitan faktor sve dok nije doašo titokratizam i dok OTAN nije promijenio etničku sliku ... Ako ti smatraš da je Tita težio da svakoj nacionalnoj manjini na određenoj teritorijalnoj jedinici dadne maksimalna prava i ravnopravnost, onda po istom kriterijumu mogao je da skoro 50% današnje hrvatske u onoj Jugi ima automan karakter i da danas se pojavi kao nezavisna država... Ili npr. Bosna, gdje je i bez obzira na genocid preko polovine stanovništa bilo srpsko ... Ili npr. neki dijelovi Hrvatske su kroz istoriju preko 1000 godina uživali svoj nezavisan položaj i državnopravni karakter... Npr. Dubrovačka Republika, ali Tito nikada nije područije šireg Dubrovnika proglasio za automnu oblast iako je prema tvome kriterijumu, sve i da je tačan, imao osnov.
    Главна брана исламу на овим просторима је била аустроугарска. Тј. хабзбурговци када су два пута зауставили турке код беча.
    Срби су као и остали народи југословенски поражени од стране турака, а на косову су албанци већина од велике сеобе срба 1690 године када су пошли за јужну угарксу тојест војводину, практично празнећи косово и метохију а пунећи војводину.
    Ако желиш истину сматрам чудним одлуку да се забрани повратак србима на косово после рата, мада могуће је да је то био план да се остатак албанске популације лакше интегрише у југославију.
    Што се тиче аутономије могао је да је да србима у хрватској али лакше је било дати им државотворност коју су дијелили са хрватима до 1991, када нестаје сфрј.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #97
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Najveći dio Srba u partizanskoj vojsci su bili iz Hrvatske i BiH. Iz Srbije najmanje i to teško ko može osporit. Po završetku rata, Tito radi nešto što bi malo ko uradio. Daje im dan dizanja ustanka (a svi dobro znaju da je na taj dan ubijen jedan srpski žandar u kafanskoj tuči oko konobarice), ostavlja im Beograd kao glavni grad. Lično se Tito protivio predlogu da Sarajevo postane glavni grad da se ne bi Srbi ponižavali(sem toga bilo je i praktičnih razloga poput bolje komunikacijske povezanosti).
    Po završetku i kretanju u obnovu, Beograd postaje centar svega. Veći negoli je bio u Kraljevini. Većina banaka se prebača u Beograd. Sjedište svih važnijih firmi je u Beogradu.
    Hrvatska kao republika sa najvećom dijasporom imala je i najveći priliv od deviznih doznaka. Znate li možda koliko je zadržavala za sebe? Znate li koja republika je dobijala najveći dio?
    Znate li možda đe su otišli krediti namijenjeni autoputu kroz Sloveniju, u koju republiku?
    Znate li ko je Albance i Kosovo vratio u Jugoslaviju i ko je ubijedio Britance da to dopušte? Najveća greška napravljena tad.Umjesto da su ga tad puštili da ide danas bi bili mirni. Isto kao i '99 i tad je 99% Albanaca na Kosovu željelo da ostane van YU.
    Mislite li vi da su imali neki prevelik izbor u godinama kriza nego da daju autonomiju? Ja sam sam ranije imao mišljenje da je to greška, ali kad se sagledaju sve opcije to je bila vrlo racionalna odluka. Rizikovat rat na svojoj teritoriji u trenutku ekonomske krize i kad imaš države okolo koje te baš ne vole nije nikako bilo pametno.
    Idemo dalje. Znate li možda jel se iko iz republičkog srbijanskog rukovodstva protivio tome? Niko. Svi glasali za i podržali to.
    Što se tiče Čiča Draže i njegovog cirkusa(jer to nije bila vojska nego cirkus), s obzirom da pratite tu tematiku, možda bi mi neko moga reć koliko je njemačkih vojnika stradalo od četničke puške. Ako i ne znate neću vam zamjerit. Brojka je nešto prilično mizerna. Cijeli rat su samo imali cilj da se sakriju u neku jazbinu i da pokušaju mazat oči saveznicima kako su partizanski uspjesi ustvari njihovi.
    Za kraj evo tekst jedne divne pjesmice iz srpske epske fantazije:

    Srpska mi truba zatrubi
    iz toga sela Drenova
    Sprem`te se sprem`te četnici
    Silna će borba da bude
    Zagrmi Draža voјvoda
    Bacaјte bombe četnici!
    Iz ove naše pobede rađa se sunce slobode.

    Molio bih sve branitelje pokreta da mi objasne o kojoj se pobjedi radi. Pretpostavljam da mi je komunistička istoriografija isprala mozak pa zanemarujem to.
    Koliko se sjećam posle Neretve nijesu više mogli da se dozovu kako su ih komunisti isprašili, pa pretpostavljam da je to bilo ranije neđe.

  23. #98
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Ако желиш истину сматрам чудним одлуку да се забрани повратак србима на косово после рата, мада могуће је да је то био план да се остатак албанске популације лакше интегрише у југославију.
    Postojao je plan o stvaranju velike balkanske federacije. Još '47 je bilo dogovoreno da u nju uđe Jugoslavija i Bugarska a kasnije su trebali i Grčka i Albanija. Naravno, sukob sa Informbiroom je to sve obalio(a ta federacija je i bilo jedan od uzroka sukoba). Pretpostavljam da je KPJ računala kako će lakše bit "uvuć" u federaciju Albaniju ako već ima milion-dva Albanaca na svojoj teritoriji. Pošto ih je već zadržala u državi, trebalo ih je odobrovoljit i smirit kako bi se lakše integrisali u novo društvo.
    E sad samo zamisliti na što bi ličilo da su četnici izašli kao najmoćnija vojska. Zamislite egzoduse, osvete i ostalo što sve slijedi. Zidani most bi bio 1%. Naravno, ostajanje Hrvatske,Kosova, Sandžaka,Bosne u toj državi ne bi mogla bit ni pomisao.

  24. #99
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Najveći dio Srba u partizanskoj vojsci su bili iz Hrvatske i BiH. Iz Srbije najmanje i to teško ko može osporit. Po završetku rata, Tito radi nešto što bi malo ko uradio. Daje im dan dizanja ustanka (a svi dobro znaju da je na taj dan ubijen jedan srpski žandar u kafanskoj tuči oko konobarice), ostavlja im Beograd kao glavni grad. Lično se Tito protivio predlogu da Sarajevo postane glavni grad da se ne bi Srbi ponižavali(sem toga bilo je i praktičnih razloga poput bolje komunikacijske povezanosti).
    Po završetku i kretanju u obnovu, Beograd postaje centar svega. Veći negoli je bio u Kraljevini. Većina banaka se prebača u Beograd. Sjedište svih važnijih firmi je u Beogradu.
    Hrvatska kao republika sa najvećom dijasporom imala je i najveći priliv od deviznih doznaka. Znate li možda koliko je zadržavala za sebe? Znate li koja republika je dobijala najveći dio?
    Znate li možda đe su otišli krediti namijenjeni autoputu kroz Sloveniju, u koju republiku?
    Znate li ko je Albance i Kosovo vratio u Jugoslaviju i ko je ubijedio Britance da to dopušte? Najveća greška napravljena tad.Umjesto da su ga tad puštili da ide danas bi bili mirni. Isto kao i '99 i tad je 99% Albanaca na Kosovu željelo da ostane van YU.
    Mislite li vi da su imali neki prevelik izbor u godinama kriza nego da daju autonomiju? Ja sam sam ranije imao mišljenje da je to greška, ali kad se sagledaju sve opcije to je bila vrlo racionalna odluka. Rizikovat rat na svojoj teritoriji u trenutku ekonomske krize i kad imaš države okolo koje te baš ne vole nije nikako bilo pametno.
    Idemo dalje. Znate li možda jel se iko iz republičkog srbijanskog rukovodstva protivio tome? Niko. Svi glasali za i podržali to.
    Što se tiče Čiča Draže i njegovog cirkusa(jer to nije bila vojska nego cirkus), s obzirom da pratite tu tematiku, možda bi mi neko moga reć koliko je njemačkih vojnika stradalo od četničke puške. Ako i ne znate neću vam zamjerit. Brojka je nešto prilično mizerna. Cijeli rat su samo imali cilj da se sakriju u neku jazbinu i da pokušaju mazat oči saveznicima kako su partizanski uspjesi ustvari njihovi.
    Za kraj evo tekst jedne divne pjesmice iz srpske epske fantazije:

    Srpska mi truba zatrubi
    iz toga sela Drenova
    Sprem`te se sprem`te četnici
    Silna će borba da bude
    Zagrmi Draža voјvoda
    Bacaјte bombe četnici!
    Iz ove naše pobede rađa se sunce slobode.

    Molio bih sve branitelje pokreta da mi objasne o kojoj se pobjedi radi. Pretpostavljam da mi je komunistička istoriografija isprala mozak pa zanemarujem to.
    Koliko se sjećam posle Neretve nijesu više mogli da se dozovu kako su ih komunisti isprašili, pa pretpostavljam da je to bilo ranije neđe.
    Titu najviše zamjeram što je premalo uloženo u infrastrukturu Crne Gore.
    Jeste fer da su potrebe 600.000 ljudi manje od 8.000.000. Ali i u Makedoniju i Sloveniju je uloženo 5x više. I struja iz Perućice nije išla u CG već u Srbiju.

    Doduše poznato je da Tito još od ranjavanja u nogu nije baš volio Crnogorce
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #100
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Možda da se obrati vijernicima i odvrati ih od crvene bande ...
    Aj pročitaj pismo ili naprasno postaješ slijep kada ga vidiš.

    Rečenica iz pisma:
    Da zamolim i Vašu Preuzvišenost, da uloži sav svoj uticaj i sve svoje napore u cilju aktiviranja svih nacionalnih snaga hrvatskoga naroda u borbi protivu boljševizma.
    Nacionalne snage hrvata=Ustaše.

    Draža moli kolege koljače u Hrvatskoj "Spremte se spremte, Ustašeeeee"

    Mada mrzim ustaše iz dna duše i želim im bolnu smrt, oni za razliku od četnika barem nisu klali svoj narod već tuđi.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 4 of 12 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ICMP paket operativni sistem. pooomagajte
    By Prekidi_stvarnosti in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 07-03-10, 16:59
  2. Replies: 1
    Last Post: 21-08-09, 16:22
  3. Operativni sistemi!
    By oktagon in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-07, 11:09
  4. 64bitni Operativni Sistem
    By VooDooPrle in forum Software
    Replies: 16
    Last Post: 05-11-05, 17:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •