Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 285

Thread: Operativni Sistem

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default Operativni Sistem

    Koju zemlju preferirate
    SFRJ ili Crnu Goru
    onaj tip socijalizma pod kojim smo živjeli kao SFRJ ili ovaj sadašnji "kapitalistički" od AB "revoucije" do sada
    nekad u odnosu na ovo sad ?????
    Prednosti i mane

    Mislim da je problem to što se vežu ljudi kao Staljin i Čaušesku za Komunizam
    evo nekih činjenica
    SFRJ je imala veliki deficit - TAČNO. Sa druge strane Amerika ima najveći deficit na planeti.
    I pored toga dugovanja imali smo sve, kako ???
    lako. Evo tebi brate arape tenkova i pušaka ti meni nafte i malo tih milijardi koje imaš. Kenijata druže stari evo tebi super auto JUGO za to malo novca što imaš
    Jugoslavija je imala najemancipovaniji komunizam na planeti. Jedina komunistička zemlja gdje si mogao da nosiš američke farmerke, slušaš rok muziku(rok iz komunizma nam je praktično jedini rok koji imamo), gledaš Holivudske filmove, jedina komunistička zemlja u koju je dolazio crčme de la crčme svijeta.
    Studente je čekao posao, a radnike sa velikim porodicama stan preko preduzeća. Ko je želio da gradi kuću dizao je za današnji pojam smiješni kredit. Plate su bile zadovoljavajuće.

    što se lopovluka tiče:
    Tito je umro bez lične imovine i njegov sin je danas običan doktor. Jovanka do nedavno nije imala šta da jede i živjela je u podrumu koji prokišnjava. A OVI DANAS ?????
    Ko danas ima više para ?? Potomci komunista ili novopečeni "biznismeni"(valjda svi znamo kakav je to biznis)
    Na kom nivou je bio kriminal za vrijeme komunizma???
    Na kom nivou je bila narkomanija za vrijeme komunizma (travu ne računam u droge pošto ona to faktički i nije)
    SFRJ je bila vojno respektabilna da se nisu mogli zajebavati sa njom kao što se zajebavaju sa nama.
    Isti momenat kada je komunizam zbačen su počela sranja na prostoru SFRJ(krvavi ratovi,hiperinflacija, kriminal).


    AB revolucija je bila 1989 poslije te godine komunisti nisu odgovorni za to šta se dešava na našim prostorima. Ostavili su zemlju koja je poslije 1989 počela da umire. Dugovanja koja su ostala iza njih su NULA pri sadašnjim

    Šta imamo sada ????

    citiraću jednoga penzionera
    "nekada nisam mogao da lajem ali sam živio kao čovjek, danas mogu da lajem i živim kao pas"
    Last edited by Rakun; 06-07-11 at 00:37.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #2
    Join Date
    May 2011
    Posts
    580
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bilo bi dobro da je i dalje SFRJ ali ne Milosevic nije mogao da se suzdrzi mora je da komanduje svakome i naravno nece sve po njegovom sto je dovelo do raspada.

  3. #3
    Join Date
    May 2011
    Location
    Flashback, Déjŕ Vu
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u pravu je slash!

  4. #4
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by POBR0 View Post
    u pravu je slash!
    Ja sam mislio da je Axl .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Мала је мени црна гора, гласам за сфрј.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	GUINEA-27F-1980 copy.jpg 
Views:	137 
Size:	80.8 KB 
ID:	60452

    Gvineja...novčanica izdata 1980 godine. Jedinstveni slučaj da je nekom predsjedniku neke strane države data ovakva čast. U pitanju potpuno nezavisna država (a ne dominion ili kolonija)...nekako je prijatno vidjeti da je tvoj predsjednik toliko poštovan izvan granica tvoje države.

    Sjetim se priče jednog tipa, koji je devedesetih bio u Milanu i u autobusu ekipa dijeli letke... velika slika tadašnjeg predsjednika,čuvenog Slobodana,gdje se mole građani slobodnog svijeta da pomognu u svrqavanju diktatora...itd.

    kaže mi da je osjećao nevjerovatni stid...
    Last edited by gaul; 06-07-11 at 19:34.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Click image for larger version. 

Name:	GUINEA-27F-1980 copy.jpg 
Views:	137 
Size:	80.8 KB 
ID:	60452

    Gvineja...novčanica izdata 1980 godine. Jedinstveni slučaj da je nekom predsjedniku neke strane države data ovakva čast. U pitanju potpuno nezavisna država (a ne dominion ili kolonija)...nekako je prijatno vidjeti da je tvoj predsjednik toliko poštovan izvan granica tvoje države.

    Sjetim se priče jednog tipa, koji je devedesetih bio u Milanu i u autobusu ekipa dijeli letke... velika slika tadašnjeg predsjednika,čuvenog Slobodana,gdje se mole građani slobodnog svijeta da pomognu u svrqavanju diktatora...itd.

    kaže mi da je osjećao nevjerovatni stid...
    Drug Stari je bio svetski poznat samo po dobru. Jugoslavija kao faktor stabilnosti i tampon zona između "trulog zapada" i proleterijata. Čitavu vladavinu je vagao između rusa i amerikanaca i lično napravio jak pandan prije svega NATO-u(Nesvrstane).
    Nesvrstani su bili veći od NATO-a i varšavskog pakta zajedno.Ali nesvrstane su sačinjavale ili siromašne zemlje ili veoma bogate zemlje a zaostale u razvoju(Arapi i Libija).
    Nesvrstani su imali i jake strateške položaje (USA je bila okružena sa Meksikom i Kubom).

    O dobrom glasu Druga Tita svjedoči i to da su i Kenedijevi došli na njegovu sahranu
    Last edited by Rakun; 07-07-11 at 08:02.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Србија бре.
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    хахахха која трагикомедија!
    ди су вам пионири? ди су слетови? ди су авнојевске границе? ди су братсво и јединство? знате ли да у хрватској по званичној статистици црногорци су после срба најомраженији народ ?
    Code:
    СТВАР НИЈЕ КЛАСНА ВЕЋ ХОЛОГРАФСКА!

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nevski View Post
    знате ли да у хрватској по званичној статистици црногорци су после срба најомраженији народ ?
    Ako je tako, a ne bih rekao... onda to govori o njima. Ali ponavljam... Ako je tako kao sto ti kazes... I kako se vodi ta statistika, ide se po kucama ili se zaustavljaju ljudi na ulici i sprovodi se anketa, koji vam je najomrazeniji narod...ponudjeni odgovori su srbijanci, crnogorci, bosanci, makedonci, slovenci? I onda narod izabere jednog od ponudjenih odgovora. Je li tako ili nekako drugacije? Bas me to interesuje...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nevski View Post
    знате ли да у хрватској по званичној статистици црногорци су после срба најомраженији народ ?
    Libo nas Curikomigoši što nas hrvati na vole. Kod nas se takmiče Hrvati i Albanci(samo Šiptari, dok su Malisori su veoma poštovani)

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Ako je tako, a ne bih rekao... onda to govori o njima. Ali ponavljam... Ako je tako kao sto ti kazes... I kako se vodi ta statistika, ide se po kucama ili se zaustavljaju ljudi na ulici i sprovodi se anketa, koji vam je najomrazeniji narod...ponudjeni odgovori su srbijanci, crnogorci, bosanci, makedonci, slovenci? I onda narod izabere jednog od ponudjenih odgovora. Je li tako ili nekako drugacije? Bas me to interesuje...
    Odmah da ti kažem. Hrvate u Zagrebu živo zabolje za sve(znam ih nekoliko, a imam i 2~3 braće Hrvata ). Što se tiče one sprdnje oko Gotovine televizije su od tih demonstracija htjeli da naprave nešto značajno, a tamo je bilo nešto više od 1000 ljudi. Naravno sniman je samo centar rulje gdje je epicentar. Više ljudi bi izašlo na ulicu zbog ukidanja Teletabisa
    Last edited by Rakun; 09-07-11 at 10:50.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dje moze da se kupi ikona sa titom? ajmo svi jos malo da ga idealizujemo...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  12. #12
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    dje moze da se kupi ikona sa titom? ajmo svi jos malo da ga idealizujemo...
    Možda ovo posluži. Proglašen kao najznačajnija ličnost svijeta ne znam koje godine.





    Evo i liste njegovih zločina

    Last edited by Rakun; 08-07-11 at 11:56.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i obama je dobio nobelovu nagradu za mir. istorija je *****, oprostite sto psujem, ja samo pricam onako kako cujem... i ako su lagali mene...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  14. #14
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    i obama je dobio nobelovu nagradu za mir.
    Činjenica

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    istorija je *****,
    "Istorija će biti dobra prema meni,jer namjeravam da je napišem."
    Vinston Čerčil

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    oprostite sto psujem, ja samo pricam onako kako cujem... i ako su lagali mene...
    Zavisi od koga si čuo, u CG postoji prilična mogućnost da si čuo od potomka nekog ko se dičio kokardom na čelu

    Pitaj od toga od koga si to čuo kako je on lično živio u vrijeme Tita, da li je imao posao, stan, dobru penziju ?? U slučaju da je sa sela da li mu se isplatilo da se bavi poljoprivredom.Doduše morao je da daje zadruzi. Problem sa zadrugama je što su bile obavezne a mi smo poprilične inadžije pa se dešavalo kao sa mojim prađedom da mu dođe sin na vrata i kaže
    "stari imaš dosta koza, moraš u zadrugu"
    bivši komit(moj prađed) uzme i zakolje svaku do posljednje i kaže sinu nosiocu spomenice i narodnom heroju" IMAM LI SAD KOZA ZA TVOJU JEBENU ZADRUGU"
    Last edited by Rakun; 07-07-11 at 10:46.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #15
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    što se lopovluka tiče:
    Tito je umro bez lične imovine i njegov sin je danas običan doktor.

    A OVI DANAS ?????
    Ko danas ima više para ?? Potomci komunista ili novopečeni "biznismeni"(valjda svi znamo kakav je to biznis)
    Na kom nivou je bio kriminal za vrijeme komunizma???
    Nisu krali jer su imali sve sto im je trebalo, sve sto je bilo na raspolaganu drzavi bilo je i njima na raspolaganju.

    Ovi danas? Ima i danas ljudi koji su ga zaradili posteno, ali malo.

    Kriminal za vrijeme komunizma? Zamisli kakav je kriminal bio Goli Otok, kakva su se zvijerstva tamo radila.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by appelle moi View Post
    Nisu krali jer su imali sve sto im je trebalo, sve sto je bilo na raspolaganu drzavi bilo je i njima na raspolaganju.
    Tačno tako, Nisu krali jer su imali sve na raspolaganju. Zato danas njihovi potomci nemaju ništa. A kada ovi odu sa ovoga svijeta imaćeš novu generaciju dembelja

    Quote Originally Posted by appelle moi View Post
    Ovi danas? Ima i danas ljudi koji su ga zaradili posteno, ali malo.
    Onda je bilo više poštenih nego danas.
    Mome đedu se nudio novi stan u Krstarici i plac na ostrvu cvijeća. IZ PRINCIPA JE ODBIO. #$//"(#/")/$##)/#&)/&#%)/#.

    Quote Originally Posted by appelle moi View Post
    Zamisli kakav je kriminal bio Goli Otok, kakva su se zvijerstva tamo radila.
    I pored toga što je rođeni brat mog đeda(Narodnog Heroja i komadantu motornih jedinica Jugoslavije) završio na Golom Otoku. Mislim da je to 100000x bolje nego da smo završili kao Poljska (pod Staljinovom čizmom)
    Last edited by Rakun; 07-07-11 at 11:36.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Србија бре.
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    црна гора памти тита, са свим својим пасјим гробљима и зиданим мостовима.
    Code:
    СТВАР НИЈЕ КЛАСНА ВЕЋ ХОЛОГРАФСКА!

  18. #18
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nevski View Post
    црна гора памти тита, са свим својим пасјим гробљима и зиданим мостовима.
    Samo ime ti kaže "Pasija groblja" ili "Groblje džukela" koje su poslali više ljudi pod zemlju nego što je "ljudi" u pa$em groblju.
    Barem su ubijeni metkom ka ljudi, a ne zaklani kao što su oni to radili (u najblažem slučaju)
    Last edited by Rakun; 07-07-11 at 13:55.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #19
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Samo ime ti kaže "Pasija groblja" ili "Groblje džukela" koje su poslali više ljudi pod zemlju nego što je "ljudi" u pa$em groblju.
    Barem su ubijeni metkom ka ljudi, a ne zaklani kao što su oni to radili (u najblažem slučaju)
    Sramota je da ovo pricas kad se zna koliko je nevinih ljudi tamo pobijeno.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista naravno nije idealno ali samo nemojte rec da se sad bolje zivi nego tad?
    svijet nas gleda ka divljake,srpdaju nam se sa glavama tad smo eto bar bili postovani.
    a eo.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Drug Stari je bio svetski poznat samo po dobru. Jugoslavija kao faktor stabilnosti i tampon zona između "trulog zapada" i proleterijata. Čitavu vladavinu je vagao između rusa i amerikanaca i lično napravio jak pandan prije svega NATO-u(Nesvrstane).
    Nesvrstani su bili veći od NATO-a i varšavskog pakta zajedno.Ali nesvrstane su sačinjavale ili siromašne zemlje ili veoma bogate zemlje a zaostale u razvoju(Arapi i Libija).
    Nesvrstani su imali i jake strateške položaje (USA je bila okružena sa Meksikom i Kubom).

    O dobrom glasu Druga Tita svjedoči i to da su i Kenedijevi došli na njegovu sahranu
    Mislim da je to jedini period naše istorije da smo bili nekako u korak sa svijetom,pa malo se i isticali po nekim normalnim stavrima.

    kad već spomenu sahranu, jedinstven slučaj se desio da se predsjednik USA i SSSR našli u istom gradu u isto vrijeme u toku hladnog rata....kad se pogleda činjenica da gotovo nisu posjećivali gotovo nikada iste gradove,gotovo i države, tokom hladnog rata...nekako su imali odvojene prijatelje i destinacije.

    kako je moguće da za tako kratko vrijeme iz jedne zaista počasne pozicije da se ode u ovoliko ponižavajuću.
    Last edited by gaul; 07-07-11 at 23:35.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by appelle moi View Post
    Sramota je da ovo pricas kad se zna koliko je nevinih ljudi tamo pobijeno.
    Ko zna ??? Njihovi potomci ??!!?!!!? četnički podmladak.
    Ima ustaških groblja po Hrvatskoj taman koliko i četničkih po Crnoj Gori i Srbiji ako ne i duplo više, ali Hrvati su barem bili dovoljno pametni da ne laju o svojoj bruci. Ko zna koliko je ustaša pobijeno poslije rata.

    Što se tiče groblja džukela. Jedine slike iskopavanja leševa je sačuvao engleski pukovnik William Beily i naslovi tih slika npr. "Sahrana poginulih četnika Pješovačkog bataljona u Jasenovom polju", "Dva leša četnika, koje su komunisti ubili kada su im pali u ruke. Zakopali su ih tako da su ih životinje oglodale"
    Obrati pažnju na jednu riječ koja se ponavlja i ovim naslovima " ČETNICI".
    Ti bi da se domaći izdajnik ne dira. I TO ZA VRIJEME RATA.
    Jugoslovenski Partizani su čak držali Italijane kao zarobljenike tokom čitavog rata, nisu ih ubijali. To govori dovoljno o njima.
    Ja sam rodom iz Komana i na žalost u Komanima je bilo svega 2~3 partizanske familije. Poslije rata nikome dlaka sa glave nije falila (ni aktivnim četnicima).

    Tako da ako su za vrijeme rata pobili bagru od domaćih izdajnika SVAKA IM ČAST

    pročitaj srpski wiki
    http://sr.wikipedia.org/wiki/Злочини...ту
    Zločini partizana u Drugom Svetskom ratu. svaka 20-ta riječ je "četnici". Datumi zločina su on 1941 do 1945. Nema poslijeratnog datuma
    Last edited by Rakun; 11-07-11 at 20:05.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nevski View Post
    црна гора памти тита, са свим својим пасјим гробљима и зиданим мостовима.
    Kamo sreće da je sve to bila istina. Pa da je bilo žešće i više... da je tu junačku gamad istrijebio kako je i trebalo.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oce li ko od moderatora reagovat, tu je bilo i nevinih ljudi iako je to vama tesko da priznate

    o cemu vi razmisljate u 21. vijeku cetnici-partizani

  25. #25
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by appelle moi View Post
    oce li ko od moderatora reagovat, tu je bilo i nevinih ljudi iako je to vama tesko da priznate

    o cemu vi razmisljate u 21. vijeku cetnici-partizani
    U 21.vijeku razmišljamo o drugom svjetskom ratu. Šta je tu čudno?
    Zamisli tada je bilo partizana i četnika, ili treba da upotrijebimo neke politički korektnije izraze?

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ICMP paket operativni sistem. pooomagajte
    By Prekidi_stvarnosti in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 07-03-10, 16:59
  2. Replies: 1
    Last Post: 21-08-09, 16:22
  3. Operativni sistemi!
    By oktagon in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 13-09-07, 11:09
  4. 64bitni Operativni Sistem
    By VooDooPrle in forum Software
    Replies: 16
    Last Post: 05-11-05, 17:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •