Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 43

Thread: Bosna i Hercegovina - najkomplikovanija opšta tema

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bosna i Hercegovina - najkomplikovanija opšta tema

    Nema je, pa reko da vidimo šta ima u komšiluku

    Juče se pojavila vijest da je Dodikova SNSD suspendovana iz Socijalističke internacionale. To je valjda ista ona internacionala u kojoj se SDPCG dobro kotira.
    Moja prva reakcija je bila da je to očekivano, da su im ubacili neku priču oko genocida, agresije ili tako već neki stereotip o Srbima. Znam da je SPS imao problema sa SI.

    Kad ono, međutim!
    Zahtjev je podnijela bosanska SDP jer SNSD šuruje i stvara koalicije sa ekstremno desničarskim partijama.

    Reći ćete vi pa to je OK. I treba izbaciti Dodika koji šuruje sa velikosrpskim nacionalizmom, četničkim partijama, radikalima, Šešeljima, KAradžićima i ostalim zločincima..
    Kad ono, jok!

    SNSD je optužen da stvara koalicije i sarađuje sa SDA?! Strankom demokratske akcije, rahmetli Alije Izetbegovića?!

    Pazite sad:

    SDPBiH optužuje DODIKA da SARAĐUJE SA BOŠNJACIMA MUSLIMANIMA!


    Bespuća politike su nepregledna..
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  2. #2
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Je.bes zemlju koja Bosne nema. Stvarno je tako

    Nikad mi nece biti jasno zasto Srbi i Hrvati ne dozivljavaju BiH kao svoju zemlju.
    A razloga da je vole imaju na pretek: cine vecinu stanovnistva, posjeduju 70% zemlje, maticne drzave ih blago receno preziru i sto je glavno jako su ponosni sto su Bosanci ili Herzegovci.

    Bosanska tvrdoglavost, nema druge
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato što manjinski narod sa 30% zemlje doživljava sebe kao jedini narod u BiH
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  4. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Vidish, to prvi put cujem.
    Znaci, vecina se ljuti zbog dozivljaja manjine
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  5. #5
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ti šok bombu nego baci u čamac,onda su to uradili "Bosanci",a kad se potegne za nacionalnim ponosom to su "Srbi iz Republike srpske".

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Vidish, to prvi put cujem.
    Znaci, vecina se ljuti zbog dozivljaja manjine
    As seen in SFRJ

    Nikad mi nece biti jasno zasto Slovenci, Hrvati..... ne dozivljavaju Jugoslaviju kao svoju zemlju.
    A razloga da je vole imaju na pretek: cine vecinu stanovnistva, posjeduju većinu zemlje, ekonomski su jači, zapadne komšije ih blago receno preziru i sto je glavno jako su ponosni sto su Sloveni...
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ako ti šok bombu nego baci u čamac,onda su to uradili "Bosanci",a kad se potegne za nacionalnim ponosom to su "Srbi iz Republike srpske".
    A minjo, ti si isti.
    Tebi su Karadžić, Tadić, Milošević i Arkan Srbi, a Marina Abramović i Danilo Kiš Crnogorci
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  8. #8
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    A minjo, ti si isti.
    Tebi su Karadžić, Tadić, Milošević i Arkan Srbi, a Marina Abramović i Danilo Kiš Crnogorci
    Ovima ratnicima koji su ispred ove dame četničku ...emeb majku

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali crnogorsku, našu
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  10. #10
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Nema je, pa reko da vidimo šta ima u komšiluku

    Juče se pojavila vijest da je Dodikova SNSD suspendovana iz Socijalističke internacionale. To je valjda ista ona internacionala u kojoj se SDPCG dobro kotira.
    Moja prva reakcija je bila da je to očekivano, da su im ubacili neku priču oko genocida, agresije ili tako već neki stereotip o Srbima. Znam da je SPS imao problema sa SI.

    Kad ono, međutim!
    Zahtjev je podnijela bosanska SDP jer SNSD šuruje i stvara koalicije sa ekstremno desničarskim partijama.

    Reći ćete vi pa to je OK. I treba izbaciti Dodika koji šuruje sa velikosrpskim nacionalizmom, četničkim partijama, radikalima, Šešeljima, KAradžićima i ostalim zločincima..
    Kad ono, jok!

    SNSD je optužen da stvara koalicije i sarađuje sa SDA?! Strankom demokratske akcije, rahmetli Alije Izetbegovića?!

    Pazite sad:

    SDPBiH optužuje DODIKA da SARAĐUJE SA BOŠNJACIMA MUSLIMANIMA!


    Bespuća politike su nepregledna..
    Lično sam se više puta odredio prema BiH i to ne želim ponovo elaborirati, već ću prepisati moj stav izrečen na (sad već davno) vođenoj diskusiji oko druge teme...
    Vlada CG i sve kulturne institucije države CG imaju državnu, nacionalnu i moralnu obavezu sve kapacitete staviti u funkciju početka procesa nacionalne integracije našeg naroda u Hercegovini. To je narod istog etničkog korijena kao Crnogorci i između prosječnog pojedinca u Bileći, Gackom i Šavniku ili Žabljaku - nema ni kulturološki ni mentalitetski nikakve razlike.
    To je takođe prostor koji je u gotovo svom trajanju Duklje bio unutar granica iste. To je prostor u kom je dominantno bio usmjeren pogled svih Petrovića ali istorijske okolnosti nisu dozvolile nacionalno ujedinjenje.
    Raspad BiH je sve izvjesniji scenario i Crnogorci ne treba da ga usporavaju. Između bosanskih Srba i Hercegovaca stvoreno je jedinstvo na antagonizmu sa Bošnjacima i Hrvatima. Čim bosanski Srbi i Hercegovci ostanu sami kulturne i mentalitetske razlike među njima usmjeriće Hercegovce sve više prema CG i država mora biti spremna da ih (u pažljivo vođenom procesu) u tome ohrabri i na kraju prihvati.
    To nije toliko stvar našeg interesa koliko moralne obaveze prema našim zajedničkim precima i potomcima. Sve to treba raditi pažljivo, nenametljivo i u duhu najbolje evropske prakse.

    Toliko o tome.
    Što se tiče SDP BiH,..pa recimo prema malo kojem SDP-u u svijetu imam toliko gađenje ko prema njima. To su najveći paraziti koji su izbornim inžinjeringom i na plećima (obespravljeniH) Hrvata u BiH u poziciji u kojoj jesu. Ta stranka iz potpuno hegemonističkih razloga (od kojih je odustao i SDA BiH) blokira formiranje Vlade (Savjeta ministara) BiH. Prosto, opiru se da prihvate da je BiH (za razliku od drugih ex-YU republika) federacija sastavljena iz 3 konstitutivna naroda, od kojih 2 ne žele opstanak BiH kao cjelovite države.
    Naravno, smatram da je RS stvorena na u Evropi (od 1945.) neviđenom zločinu, ali ona je proizvod legitimnog i odranije postojećeg prava onih koji se prepoznaju kao Srbi na svoj konstitutivni položaj.

    Dodik me iritira svojom balkanskom sirovošću, ali i oduševljava načinom kako je shvatio mehanizme funkcionisanja velikih sila. Zato ima sav moj respekt. kamo sreće da su Srbi imali više "Dodik"-a... Zaista to mislim. Čak mislim da su oni u Beogradu potpuni amateri pri njemu. Pomalo mi izgleda kao da je pročitao neke priručnik koji je sastavljao Đukanović. Sličnosti u manevrima su zapanjujuće.
    I lično ne mislim da je dodik nacionalista. Zaista mislim da je to pretjerano reći. Potpuno sam protiv toga da se neko, samo zato što je Srbin i ne pristaje na ucjene, smatra nacionalistom. To je prosto zamjena teza.

    I još jednom (da ne ostane nedoumica) ne priželjkujem raspad BiH ni najmanje. Mislim samo da CG nema razloga da previše brine o tome. To ne znači da treba da idemo za poslom. Taman posla! Proces treba pratiti, i ako bolesnik definitivno krene da se oprašta sa životom, mi trebamo stvoriti pretpostavke da na vrijeme iskažemo svoju zainteresovanost za sudbinu onog što je ostavština umirućeg. No, da vidimo što će biti s tim... Možda i opstane, no Bosna koja će morati da se prekomponuje će vrlo malo podsjećati na ovu danas. To je jasno svima. I svi to negdje prihvataju osim Komšića i Silajdžića koji žele da bude što biti ne može...
    Svakako mi ne treba da poput Vujanovića nedavno trčimo da sa umirućom BiH potpisujemo ugovore o granici, dok još niko ne zna ni što će s njom biti.


    Eto...To je moj skroman stav.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    То је баш јадна држава.
    Ал не бих волио да се распадне.
    Што се тиче избацивања снсд није ми то уопште чудно с обзиром на њихову политику и причу ал ми је чудно што се није социјалистичка интернационала оградила од коалиције сдп-а са хрватском странком права странком која тешко има шта заједничко са социјал демократијом.
    И да, сматрам сдп најмање штетном странком због колико толико мање националистичке приче од осталих странака.
    И поздрављам покушај сдп-овог министра образовања и науке Емира Суљагића да се смањи утицај вјере у образовном систему кантона сарајево.
    Недостаје грађанске свијести у босни да би постала нормалнија држава.
    Не можеш имати функционалну државу са три супротстављена племена.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  12. #12
    Join Date
    May 2011
    Location
    Flashback, Déjŕ Vu
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto se to diplomatskim putem ne moze rijesiti, ja sam zato da se tamo ponovo zarati pa ko sta ponese..

  13. #13
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Nikad mi nece biti jasno zasto Srbi i Hrvati ne dozivljavaju BiH kao svoju zemlju.
    Za takvu situaciju su ponajviše krive Srbija i Hrvatska.
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #14
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za početak ukinuti muslimansko hrvatsku federaciju i srpski četnitet,vlast centralizovati na državnom nivou i spuštati ka kantonima i opštinama.Nego,eto ih tamo,pa nek se svijet bakće sa njima

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    BIH može opstati samo ako Hrvati dobiju svoj entitet i onda se tri naroda, ondonsno tri federalne jedinice dogovore o tome koje će nadležnosti prenijeti na centralni nivo.
    Volio bih da se to desi i da BiH opstane i profunkcioniše.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Lično sam se više puta odredio prema BiH i to ne želim ponovo elaborirati, već ću prepisati moj stav izrečen na (sad već davno) vođenoj diskusiji oko druge teme...
    Vlada CG i sve kulturne institucije države CG imaju državnu, nacionalnu i moralnu obavezu sve kapacitete staviti u funkciju početka procesa nacionalne integracije našeg naroda u Hercegovini. To je narod istog etničkog korijena kao Crnogorci i između prosječnog pojedinca u Bileći, Gackom i Šavniku ili Žabljaku - nema ni kulturološki ni mentalitetski nikakve razlike.
    To je takođe prostor koji je u gotovo svom trajanju Duklje bio unutar granica iste. To je prostor u kom je dominantno bio usmjeren pogled svih Petrovića ali istorijske okolnosti nisu dozvolile nacionalno ujedinjenje.
    Raspad BiH je sve izvjesniji scenario i Crnogorci ne treba da ga usporavaju. Između bosanskih Srba i Hercegovaca stvoreno je jedinstvo na antagonizmu sa Bošnjacima i Hrvatima. Čim bosanski Srbi i Hercegovci ostanu sami kulturne i mentalitetske razlike među njima usmjeriće Hercegovce sve više prema CG i država mora biti spremna da ih (u pažljivo vođenom procesu) u tome ohrabri i na kraju prihvati.
    To nije toliko stvar našeg interesa koliko moralne obaveze prema našim zajedničkim precima i potomcima. Sve to treba raditi pažljivo, nenametljivo i u duhu najbolje evropske prakse.

    Toliko o tome.
    Što se tiče SDP BiH,..pa recimo prema malo kojem SDP-u u svijetu imam toliko gađenje ko prema njima. To su najveći paraziti koji su izbornim inžinjeringom i na plećima (obespravljeniH) Hrvata u BiH u poziciji u kojoj jesu. Ta stranka iz potpuno hegemonističkih razloga (od kojih je odustao i SDA BiH) blokira formiranje Vlade (Savjeta ministara) BiH. Prosto, opiru se da prihvate da je BiH (za razliku od drugih ex-YU republika) federacija sastavljena iz 3 konstitutivna naroda, od kojih 2 ne žele opstanak BiH kao cjelovite države.
    Naravno, smatram da je RS stvorena na u Evropi (od 1945.) neviđenom zločinu, ali ona je proizvod legitimnog i odranije postojećeg prava onih koji se prepoznaju kao Srbi na svoj konstitutivni položaj.

    Dodik me iritira svojom balkanskom sirovošću, ali i oduševljava načinom kako je shvatio mehanizme funkcionisanja velikih sila. Zato ima sav moj respekt. kamo sreće da su Srbi imali više "Dodik"-a... Zaista to mislim. Čak mislim da su oni u Beogradu potpuni amateri pri njemu. Pomalo mi izgleda kao da je pročitao neke priručnik koji je sastavljao Đukanović. Sličnosti u manevrima su zapanjujuće.
    I lično ne mislim da je dodik nacionalista. Zaista mislim da je to pretjerano reći. Potpuno sam protiv toga da se neko, samo zato što je Srbin i ne pristaje na ucjene, smatra nacionalistom. To je prosto zamjena teza.

    I još jednom (da ne ostane nedoumica) ne priželjkujem raspad BiH ni najmanje. Mislim samo da CG nema razloga da previše brine o tome. To ne znači da treba da idemo za poslom. Taman posla! Proces treba pratiti, i ako bolesnik definitivno krene da se oprašta sa životom, mi trebamo stvoriti pretpostavke da na vrijeme iskažemo svoju zainteresovanost za sudbinu onog što je ostavština umirućeg. No, da vidimo što će biti s tim... Možda i opstane, no Bosna koja će morati da se prekomponuje će vrlo malo podsjećati na ovu danas. To je jasno svima. I svi to negdje prihvataju osim Komšića i Silajdžića koji žele da bude što biti ne može...
    Svakako mi ne treba da poput Vujanovića nedavno trčimo da sa umirućom BiH potpisujemo ugovore o granici, dok još niko ne zna ni što će s njom biti.


    Eto...To je moj skroman stav.


    Lijepo razmisljanje, ali mi ne mozemo ni neke svoje gradjane da integrisemo u ovu drzavu, a ne tek Hercegovce iz susjedne drzave.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  17. #17
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Niksic/Moskva
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Lijepo razmisljanje, ali mi ne mozemo ni neke svoje gradjane da integrisemo u ovu drzavu, a ne tek Hercegovce iz susjedne drzave.[/COLOR]
    Mozete da hocete ali svojim postupcima samo radite suprotno.
    ...Sve su srpske zemlje vezane u čvore
    A biće još teže i biće još gore...

  18. #18
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,318
    Thanked in
    2,020 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    mi ne mozemo ni neke svoje gradjane da integrisemo u ovu drzavu
    Uh! Kako ovo pregrubo zvuči.
    The more things change, the more they stay the same.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Ма ко их шиша, да се благо изразим.Да ми вратимо Црногорце из свијета у домовину и достигнемо милион становника...манимо се Херцеговине!
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    E bogomi je malo Crnogoraca u tuđinu, a još manje onih te bi se vrnuli.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Ово је прича за не баш скору будућност.
    Изненадио би се колико их има, да не идемо даље од Србије.
    Створити снажну економију и јаку политичко-националну идеологију, и вратити Црногорце у домовину.Затим треба по религијском кључу (да се не би бунили Муслимани и Католици) усељавати и асимиловати људе са простора СФРЈ (Србе, Хрвате, и Бошњаке) до бројке од милион људи....
    У таквој Црној Гори једина национална мањина би били Албанци у свом непромијењеном проценту.
    у противном Црна Гора неће трајати дуго, и има да заврши као Белгија и Босна...у политичко-економском вакууму...
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    El Re ! Svaka cast !

    Samo sto ne treba cekati ... TREBA ODMA sad poceti na simbolican nacin ''buditi'' taj narod! Hercegovina igrom slucaja nije dospijela pod nase okrilje. Istocna se i moze ubijedit (vec postoji dosta kulturnih manifestacija koje organizuju crnogorci i hercegovci ... ALI NE DOVOLJNO) Zapadna je izgubljena odavno... i ako je taj narod istog kalupa kao i istocna hercegovina ... regligija je tu umjesala prste! Zapadne hercegovce hrvati gledaju kao stoku ... uzimaju im sva direktorska mjesta po vecim gradovima ... Da li Vas ovo asocira na nesto ?

    Bosna je klasican primjer banana republike ... ali mislim da ce ona se odrzavat od evrope i svijeta koliko to bude moguce ... jer nikome ne odgovara veca Srbija ili veca Hrvatska ... mislim da bi nama progledali kroz prste



    p.s.
    BAR --- Crna Gora je kroz svoju istoriju pretrpjela mnogo veca sranja nego ova sitna previranja sad ...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  23. #23
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zaslap View Post
    Mozete da hocete ali svojim postupcima samo radite suprotno.
    A to je da nabacimo trobojku koju navodno "podrzavaju" svi u CG?


    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  24. #24
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    As seen in SFRJ

    Nikad mi nece biti jasno zasto Slovenci, Hrvati..... ne dozivljavaju Jugoslaviju kao svoju zemlju.
    A razloga da je vole imaju na pretek: cine vecinu stanovnistva, posjeduju većinu zemlje, ekonomski su jači, zapadne komšije ih blago receno preziru i sto je glavno jako su ponosni sto su Sloveni...
    Ne bash najsrecnija paralela iako BIH svi zovu Yu u malom:

    1. Izmijesana je toliko da je svaka podjela, bez etnickog ciscenja, prakticno nemoguca
    2. Zacementirana kao jedan medjunarodno pravni subjekt u narednih 50 godina, zbog sramotnog rata koji je sokirao cijelu Evropu
    3. Postojece granice medju entitetima su izrazito nepravilnog oblika i nemoguce ih je pretvoriti u medjudrzavne
    4. nemaju podrsku ama bash nikog, a posebno Srbije i Hrvatske u nastojanju da tu drzavu rasture.

    Postojece stanje, po pitanju broja stanovnika, najvishe odgovara Muslimanima, jer u ovakvoj ne-perspektivnoj zemlji svi oni koji mogu da idu vani ce to i uraditi.
    Hrvati konstantno iseljavaju a posebno ce to raditi sa ulaskom HR u EU.
    Srbi ne toliko, ali cim se u SRB stanje malo popravi i oni ce poceti to da rade masovnije.
    Jedino ce Bosnjaci, koji nemaju druge domovine do Bosne, ostati dje su.
    Za 50 godina, BIH ce, potpuno zasluzeno, 70% biti muslimanska ako se nastave ovakvi trendovi.

    Znaci, bez mnogo emocija, Srbi i Hrvati moraju prihvatiti drzavu jer je to preduslov prosperiteta i ostanka na tom prostoru.
    Podjele nece biti u narednih 50 godina, kada ce demografsko stanje biti drasticno drugacije
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  25. #25
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Зар не мислите да је превазиђена прича о окупљању истог народа у једну државу?
    Ово за ове што мјеркају херцеговину. Али не западну.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Opšta religijska tema
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 22
    Last Post: 07-05-11, 07:09
  2. Bosna
    By DaySleeper in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 09-12-10, 22:05
  3. Replies: 72
    Last Post: 06-09-10, 11:32
  4. Izbori - opšta tema
    By cpu in forum Politika generalno
    Replies: 26
    Last Post: 23-05-10, 08:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •