Page 7 of 21 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 512

Thread: americka turisticka viza

  1. #151
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Od A do Š
    -online se popuni aplikacija ds160
    -zakazivanje, ako je popunjen naredni vremenski period od nekoliko mjeseci kao sto je bilo kad sam ja popunio ds160 sacekajte dan dva da se otvori slobodni termin koji vam odgovara ili posaljete mail ambasadi
    -dan D
    -dodjete pred ambasadu u tacno zakazano vrijeme predate pasos i dobijete vas redni broj
    -cekate da vas prozovu
    -provjera obezbedjenja, ne nosite nista od stvari osim fascikle sa papirima kojim mislite da vam trebaju i kljuceva od auta ili stana, moj savjet sa sobom tacan iznos novca i niti ikakve torbice rance jer ce vam obezbedjenje reci to ne mozete da unesete i snadjite se sto da radite sa tim ja ni novcanik nisam nosio samo tacan iznos i kljuc od auta, kljuc od auta su mi uzeli i dali mi papir sa kojim ga kasnije podizem, tu vam vracu pasos i upucuju vas na taj dio ambasade gdje se ti razgovori obavljaju
    -u ambasadi, kada sam ja dosao puno ljudi, stoji natpis max 23 person, ja sam bio taj 23 sigurno jer sam ja sa jos 3 osobe stojao
    -prvi dio,prvi salter, prozivaju vas redni broj, osnovna pitanja tu postavljaju svrha putovanja koliko radite na poslu i tu vam naplacuju 144e, iako neko kaze vracu ne vracu kusur, momak je ja mislim sa sestrom ili djevojkom nije imao sitno ili nije imao novca dovoljno izasao i posle pola sata dosao i donio tacan iznos novac, ne komplikujte donesite tacno koliko kazu (sad je bilo 144e), u tom prvom dijelu se uzimaju otisci prstiju.
    -drugi i glavni dio, cekate da vas prozovu po prezimenu, tu slijedi razgovor sa konzulom, prvo tu otiske prstiju uzimaju, zatim opet pitanja
    svrha putovanja
    imate li koga tamo
    koliko ostajete
    ako neko studira koliko je ispita ostalo
    ako ste upisali prije 3godine a prva ste godina jos zasto je to tako
    ako kazete da idete turisticki a vidi da slabo putujete pitanje da li ste isli dje van balkana
    ja sam stekao utisak da se trude da vam sto nezgodnija pitanja postave i zato trebate spremiti odgovore na svako nezgodno pitanje koje mislite da ce vam postaviti, slobodno se opustite i vjezbajte razgovor u ambasadi sa nekim ili sami sa sobom da ne bude kad dodjete tamo da vas zateknu pitanjima jer ako vide da nesto zastajkujete mucate ili se mislite nece vam sigurno odobriti vizu, zato vjezba vjezba i vjezba.
    TIPS:
    manje papira vise price, ja kad sam bio tamo samo sam nosio stari pasos koji sam drzao u rukama zajedno ds160 a dvije potvrde sto sam mislio da ce traziti sam stavio u lijevi desni dzep, a svi ostali su nosili fascikle sa papirima i cudima, nijedan jedini papir nisu nikome trazili.
    STARI PASOS OBAVEZNO! kao dokaz da ste putovali, meni je on pomogao jer sam skoro mijenjao pasos i imao sam samo sa dva putovanja pecate, i uze da pregleda pasos i vidi nema punopecata i ja kazem hocete li stari da vidite hocu kaze, prelista stari pasos i pita da li ste ovo putovali poslovno? ne ne sve je to turisticki, i ako su se mozda mislili da li da mi daju vizu posle ovog sa starim pasosem su odobrili vizu.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Mislim da ko ima porodicu i djecu u CG da nema problema sa dobijanjem turističke v.

    Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

  3. #153
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sve zavisi. Ljetos mi je poznanik probao turisticku, zena, troje djece, dobro placen posao, pare na racun i odbiju ga. Ja pretpostavljam da je zbog 'siromasnog pasosa' jer lik ima par prelazaka vani, a i tada je isao da radi. Druga dva slucaja. Dva momka, vlasnici firmi, imaju pare na racun, oba bili na work i travel ranije, jednoga puste, drugoga odbiju. Jos jedan slucaj od prosle godine. Djevojka radi u drzavnoj firmi, ali na ugovor od 3 mjeseca. Prvi put je odbiju, posle 5 mjeseci opet aplicira i dobije vizu.

  4. #154
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rrk17 View Post
    Od A do Š
    -online se popuni aplikacija ds160
    -zakazivanje, ako je popunjen naredni vremenski period od nekoliko mjeseci kao sto je bilo kad sam ja popunio ds160 sacekajte dan dva da se otvori slobodni termin koji vam odgovara ili posaljete mail ambasadi
    -dan D
    -dodjete pred ambasadu u tacno zakazano vrijeme predate pasos i dobijete vas redni broj
    -cekate da vas prozovu
    -provjera obezbedjenja, ne nosite nista od stvari osim fascikle sa papirima kojim mislite da vam trebaju i kljuceva od auta ili stana, moj savjet sa sobom tacan iznos novca i niti ikakve torbice rance jer ce vam obezbedjenje reci to ne mozete da unesete i snadjite se sto da radite sa tim ja ni novcanik nisam nosio samo tacan iznos i kljuc od auta, kljuc od auta su mi uzeli i dali mi papir sa kojim ga kasnije podizem, tu vam vracu pasos i upucuju vas na taj dio ambasade gdje se ti razgovori obavljaju
    -u ambasadi, kada sam ja dosao puno ljudi, stoji natpis max 23 person, ja sam bio taj 23 sigurno jer sam ja sa jos 3 osobe stojao
    -prvi dio,prvi salter, prozivaju vas redni broj, osnovna pitanja tu postavljaju svrha putovanja koliko radite na poslu i tu vam naplacuju 144e, iako neko kaze vracu ne vracu kusur, momak je ja mislim sa sestrom ili djevojkom nije imao sitno ili nije imao novca dovoljno izasao i posle pola sata dosao i donio tacan iznos novac, ne komplikujte donesite tacno koliko kazu (sad je bilo 144e), u tom prvom dijelu se uzimaju otisci prstiju.
    -drugi i glavni dio, cekate da vas prozovu po prezimenu, tu slijedi razgovor sa konzulom, prvo tu otiske prstiju uzimaju, zatim opet pitanja
    svrha putovanja
    imate li koga tamo
    koliko ostajete
    ako neko studira koliko je ispita ostalo
    ako ste upisali prije 3godine a prva ste godina jos zasto je to tako
    ako kazete da idete turisticki a vidi da slabo putujete pitanje da li ste isli dje van balkana
    ja sam stekao utisak da se trude da vam sto nezgodnija pitanja postave i zato trebate spremiti odgovore na svako nezgodno pitanje koje mislite da ce vam postaviti, slobodno se opustite i vjezbajte razgovor u ambasadi sa nekim ili sami sa sobom da ne bude kad dodjete tamo da vas zateknu pitanjima jer ako vide da nesto zastajkujete mucate ili se mislite nece vam sigurno odobriti vizu, zato vjezba vjezba i vjezba.
    TIPS:
    manje papira vise price, ja kad sam bio tamo samo sam nosio stari pasos koji sam drzao u rukama zajedno ds160 a dvije potvrde sto sam mislio da ce traziti sam stavio u lijevi desni dzep, a svi ostali su nosili fascikle sa papirima i cudima, nijedan jedini papir nisu nikome trazili.
    STARI PASOS OBAVEZNO! kao dokaz da ste putovali, meni je on pomogao jer sam skoro mijenjao pasos i imao sam samo sa dva putovanja pecate, i uze da pregleda pasos i vidi nema punopecata i ja kazem hocete li stari da vidite hocu kaze, prelista stari pasos i pita da li ste ovo putovali poslovno? ne ne sve je to turisticki, i ako su se mozda mislili da li da mi daju vizu posle ovog sa starim pasosem su odobrili vizu.
    Pisao sam o ovome skoro u ovoj temi, naprotiv meni su trazili sve cak i garantno pismo jedino to nisam imao... i odbili me...

  5. #155
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    656
    Thanks Thanks Given 
    210
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Ja mislim da je to sve lutrija. Drugu su svi rekli da nece dobiti vizu jer nema djece i bzv posao i zena mu cak ima vizu. Bila je prica kad dodjes odma ce pomisliti da tamo ostajete,plus njoj brat skoro dobio njihove papire preko nekog braka... dobio je vizu iz prve bez ikakvog papira i specijalnih pitanja..tako da... rekao je da putuje turisricki za katolicki bozic.

    Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk

  6. #156
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ja sam danas dobio vizu.Par pitanja, niti su me pitali o bračnom statusu,novcu na računu itd....

    Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

  7. #157
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li je konzul muskarac?

  8. #158
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Imaju 2 mjesta razgovora sa konzulom.Šalter 4 i sobica pored,licem u lice.

    Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

  9. #159
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me oko ispunjavanja aplikacije, da li ispunite sve i onda kad izadju termini ako zelite da to bude raniji ostavite sve tako i onda posaljete mail, pa vam oni tad otvore termine ili kako? I kada po vasoj procjeni bi na taj nacin mogao biti prvi termin slobodan? Ako moze neko od vas koji ste skoro ispunjavali to da mi se javi u pp

  10. #160
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by jedandvatri View Post
    Interesuje me oko ispunjavanja aplikacije, da li ispunite sve i onda kad izadju termini ako zelite da to bude raniji ostavite sve tako i onda posaljete mail, pa vam oni tad otvore termine ili kako? I kada po vasoj procjeni bi na taj nacin mogao biti prvi termin slobodan? Ako moze neko od vas koji ste skoro ispunjavali to da mi se javi u pp
    ispunis ds160
    dobijes svoj aplication ID i onda mozes da zakazes intervju u slobodni termin koji ti se prikazu u kalendaru. Vjerovatno ce ti biti sve zauzeto do jula/avgusta ali sacekaj dan dva i oslobodice se mjesto za 10-15dana tipa za 10.03 ili 15.03

  11. #161
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Konkretno, ukoliko kao sto ce vjerovatno i biti prvi slobodni termini u avgustu (meni odgovara samo do kraja marta), sta da radim? Sta konkretno da napisem u mejlu i sta kada se posalje taj mejl? Oni odgovore ili sta? Ako je neko slao moze i u pp da ne gusimo ovdje

  12. #162
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Posalji email, napisi dan kad ti odgovara i dobices email sa potvrdom da su otvoreno slotovi.


  13. #163
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NovakRamov View Post
    Imaju 2 mjesta razgovora sa konzulom.Šalter 4 i sobica pored,licem u lice.

    Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
    U tu sobicu te salju da pricas sa psihologom/profajlerom kad hoce da utvrde lazes li sto

  14. #164
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na engleskom mail ili može i na našem? Koliko treba da prođe da odgovore na mail

  15. #165
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Na eng. 1 dan max.


  16. #166
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Ne mora engleski, moze na nasem, nisi amerikanac, nisi obavezan da znas njihov.
    Per aspera ad astra...

  17. #167
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ja sam pisao na srpskom

    Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

  18. #168
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ja sam sokirana kako ljudi apliciranje i sam odlazak shvataju olako i neozbiljno... a na kraju zavrse sa lisicama na rukama i lancima na nogama... haos.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #169
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Sto se desilo?


  20. #170
    Join Date
    May 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Jedno pitanje, ako ko zna... Iskocilo mi je da u maju idem na jedan kongres u USA. Medjutim razgovor za vizu mogu najranije za kraj jula da zakazem. Postoje li neke agencije da imaju rezervisane termine, pa da ih ustupaju uz novcanu nadoknadu? Vidio sam da ima u Srbiji i da lijepo naplacuju takvima kao ja, koji ne mogu da cekaju "regularni" termin

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  21. #171
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Posalji email i trazi im nove slotove.


  22. #172
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ChaD View Post
    Jedno pitanje, ako ko zna... Iskocilo mi je da u maju idem na jedan kongres u USA. Medjutim razgovor za vizu mogu najranije za kraj jula da zakazem. Postoje li neke agencije da imaju rezervisane termine, pa da ih ustupaju uz novcanu nadoknadu? Vidio sam da ima u Srbiji i da lijepo naplacuju takvima kao ja, koji ne mogu da cekaju "regularni" termin

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    Obavezno napisi email sa pojasnjenjem i trazi novi termin adekvatan tome...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  23. #173
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja sam sokirana kako ljudi apliciranje i sam odlazak shvataju olako i neozbiljno... a na kraju zavrse sa lisicama na rukama i lancima na nogama... haos.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ko je to poginuo tako?
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  24. #174
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima li neki kodeks oblacenja u americku ambasadu?
    Znam da ne moze sorc papuce i slicno.
    Ali da li moze se otici u trenerku, ne sarenu sportsku, nego normalnu trenerku jednobojnu?

  25. #175
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Ja ne mogu da vjerujem...


Page 7 of 21 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Americka firma za sklapanje igracaka?
    By darko cfc in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 01-10-09, 00:03
  2. Americka vojna istrazivanja, iz lista Politika 16. jula 2006
    By Vlado Dapčević in forum Nauka generalno
    Replies: 7
    Last Post: 14-08-06, 12:51
  3. Jos jedna americka ubica!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 03-03-06, 17:49
  4. Americka orga. FAS svrstala SRS u teroristicku organizaciju
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 15-02-05, 20:25
  5. Vlast 33%, opozicija 31%, SRS 4% - americka procjena
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 29-02-04, 16:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •