View Poll Results: Novo zdanje Skupštine CG?

Voters
41. You may not vote on this poll
  • 1. Da, podržavam i smatram da se u pojekat treba krenuti

    16 39.02%
  • 2. Da, podržavam, ali treba sačekati

    7 17.07%
  • 3. Ne, ne podržavam

    17 41.46%
  • 4. Nemam stav o tome

    1 2.44%
Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 126

Thread: Skupština Crne Gore - novo zdanje, da ili ne?

  1. #51
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,822
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,044
    Thanked in
    1,808 Posts

    Default

    Нека они нама заврше они стадион а за скупштину ћемо лако...
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #52
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Mislim da je čak opovrgnuto da je uopšte taj jevrej zapalio.Hića je zna kako da zapali mase i da krizu ekonomsku iskoristi kako bi podstaka nacionalizam i time sebe učvrstio.
    U Noći dugih noževa nije on pobio samo opoziciju,nego i neke njemu izuzetno bliske ljude za koje je smatra da mu jedan dan mogu tražit veću vlast negoli im on želi dat .Nešto ka kad bi MĐ eliminisa SM,MM ili FV tj sve za koje može posumnjat da mu nisu 100% odani.
    Zna se tačno i ime i prezime izvršioca. Ubrzo nakon paljevine je ubijen u nekoj uličici. A SA odredi (Sturmabteilung) Ernsta Roma su mu itekako bili prikrivena opozicija, tako da se nisam pogrešno izrazio. No, to nije tema... Poenta je da kad bi neko spalio crnogorski Parlament ovđe bi na to gledali ko na požar u bilo kakvoj javnoj zgradi. Nekima bi čak bilo drago da za to čuje ili bi to našao jako smiješnim. Eto, dok je to u bilo kojoj uređenoj zemlji spomenik i simbol prve vrste. Ne samo u Njemačkoj. U Britaniji, Francuskoj, Italiji, ama svuda... Ali to je ta vododjelnica koja govori u prilog tome da mi još moramo da zrijevamo kao društvo.

    No, dobro, kao što se često volim prisjetiti, za narod kom su nacionalno jelo priganice još smo mi i veliki put prevalili...

  3. #53
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Ček,zašto im je mali prostor sad a nije bio 50 godina?
    Razumijem ja da ti oćeš da kažeš kako Skupština treba da bude reprezentativan objekat al čemu?Čemu to ako možda 10 poslanika zna strani jezik sem naškog?Čemu ako ti isti poslanici dobiju laptopove i daju ih đeci i rođacima jer ih oni ne umiju koristit i nemaju potrebe da ih nose?
    Nisam gleda nijednu drugu zgradu tog tipa sem na slikama al mislim da je ova sasvih dovoljna s obzirom kakvi se likovi motaju u njoj.
    Pa ako im je malo prostora što se ne iseli Pošta(ne znam ni kako su je usekali onamo i ko je tvorac te sjajne ideje),CB i tako redom.Eto prostora,eto je arhitektonska cjelina.
    I dalje stojim pri tome:Za koga je odlična je.
    A to da bi bila ludost preko 20mil. za Zgradu dat!Pa i većima smo i ja i ti bili svjedoci .Sam si reka KAP a ja bih doda i Željezara,Prva Banka,ona zemlja poklonjena Bećiroviću,itd itd.Spisak je podug.Bačit 100mil u vazduh je lako kad ih ne zaradiš a još lakše ako na njih ti i tvoji zaradite.

  4. #54
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Najbolja terapija za svaku krizu jesu javni radovi i nemojmo da ponavljamo gradivo. Budžet Crne Gore je milijardu i dvjestapedest miliona eura (1,25 mld. eura) a ovđe govorimo (i Getaway je potpuno u pravu oko projekcije troškova) o nekih između 15-20 miliona eura. To je manje od 2% godišnjeg prihoda budžeta, a da ne govorim o tome da se takvi objekti ne prave sa finansiranjem iz jedne godine, već iz najmanje 5.
    Drugo, sjutra da se krene u izgradnju (što je SF) zdanje ne bi bilo gotovo za naredne 3-4 godine. Samo opremanje takvog objekta (čiji troškovi ulaze u ovu gore pomenutu cifru) tražiće najmanje godinu dana intenzivnih radova.
    Šta to znači???
    Može li iko od vas da zamisli koliko će kirija do tada da plate poreski obveznici CG (dakle, vi i ja) koje će ponijeti neki "Brkovići" i na kraju CG neće opet imati niti jedan jedini m2 novog prostora Skupštine? Plus, postojećem zdanju će usljed starosti progresivno rasti troškovi održavanja.
    Ova situacija jako liči na onu da li će te živjeti ko podstanar ili uzeti stan na kredit i otplaćivati ono što će na kraju ostati vama.
    Da ne govorim koliko je ponižavajuća situacija da nacionalni Parlament ide po tuđih prostorija da stanuju pod kiriju. To je u Evropi nezamislivo.
    Meni je zapravo žao što jedan broj vas (valjda zato što tema nije društveno aktuelna) ne želi ozbiljno o ovome razmisliti, već je sklon populističkim komentarima ko da poslanici žive u Parlamentu. Taj Parlament ne predstavlja poslanike, već sve nas ovdje građane Crne Gore.
    Zar nemate ponekad osjećaj da je ta zgrada (koja je i građena da zamijeni porušenu predratnu školu jer je centar Republike u vrijeme planova njene izgradnje bio na Cetinju) ipak uvreda za ovu državu i svakog njenog građanina. Ne?... U redu poštujem... Nema ljutnje... Meni, a za sad vidim i većini gostiju na temi, itekako smeta...Ne od juče, već od kad znam za sebe.
    Uzgred, čitajući komentare stičem utisak da ovđe i nema onih koji su ikad ušli u zgradu Skupštine, jer da jeste tek bi onda znali kolika je to sramota. Isključivo zahvaljući Krivokapiću tokom njegovog mandata je zgrada unutra "ušminkana", ali zidove nijesu mogli rastezat. Često čujem primjedbe kako se ispred zgrade nalaze dvije nesrazmjerne zastave (što iako je mimo Zakona, nije mimo prakse u Svijetu) i sve nešto razmišljam, onog dana kad ih uklone, tj. stave zastave u proporciji 2:1 još jasnije će se vidjeti koja je to sprdnja od zgrade. Neki magacini ljepše izgledaju. Za sad one dvije zastave privlače pažnju posmatrača, pa ko god dođe pred zgradu pogled mu ide na zastave (srećom) a ne na zgradu.
    Opet kažem, žao mi je što jedan broj vas nije htio ozbiljno razmisliti o svemu, no možda kako tema bude odmicala to i učinite. Ne očekujem da to učinite svi, ali vjerujem da će jedan broj vas možda i korigovati stav. Ne zBog mene (ko sam ja) već zBog zajedničke svijesti o važnosti koju zdanje Skupštine ima kao nacionalni simbol prvog reda za svakog građanina svake države iole vrijedne poštovanja.
    Ja apsolutno dijelim osjecaj koji se tice vaznosti zdanja zgrade Skupstine kao simbola drzave u svijesti njenih gradjana. To mi je bas ok... Podrzavam i podvlacim - da se ekonomija upravo jaca i stvara se jedna zdrava atmosfera javnim radovima. Gdje su moje rezerve...? Prvo u tome sto, za jednu tranzicionu ekonomiju kojoj je svaki novi dashak vazduha koji joj neko obezbijedi ljekovit - valjda logicnije da javni radovi budu oni koji ce vracati pare drzavi u buducnosti, zaposljavati nove radnike i popunjavati budzet. Tipa - tunel na kom ce se naplacivati putarina, ili nesto sto ce poboljsati kvalitet turisticke ponude, ili naucno-istrazivacki institut koji prevazilazi i okvire regiona, ili neki veliki projekat koji ce pokrenuti poljoprivredu, ili... Da je srece, svake godine bi imali 4-5 takvih projekata po 10-15-20 miliona uloga.
    Dakle, razumijem potrebu i dijelim je, kao civilizacijsku, gradjansku... Ali polako, evo 10 godina ja mislim da ce biti sasvim dovoljno da se u taj projekat udje pa da se u njega ne upire prstom kao u nesto sto muze ekonomiju dok drugi gladuju. Do tada, valjda i institucija Skupstine bude vise cijenjena, a Skupstina ne bude samo sredstvo za preglasavanje i usvajanje Zakona koji Vlada predlozi.

    Inace - u ovakvoj situaciji, najbolje bi mozda bilo da DPS ima cetiri poslanika, SDP jednog i ove tri opozicione stranke po jednog... To bi taman bilo dovoljno da skupstina funkcionise onako kako sad funkcionise, omjer glasova bi uvijek bio isti, a konstruktivne rasprave u godinu dana se taman u toliko slucajeva dese koliko bi bilo poslanika... I eto, placali bi 10 puta manje ljudi, za istu muziku.
    Just to slip the skin...

  5. #55
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Zna se tačno i ime i prezime izvršioca. Ubrzo nakon paljevine je ubijen u nekoj uličici. A SA odredi (Sturmabteilung) Ernsta Roma su mu itekako bili prikrivena opozicija, tako da se nisam pogrešno izrazio. No, to nije tema... Poenta je da kad bi neko spalio crnogorski Parlament ovđe bi na to gledali ko na požar u bilo kakvoj javnoj zgradi. Nekima bi čak bilo drago da za to čuje ili bi to našao jako smiješnim. Eto, dok je to u bilo kojoj uređenoj zemlji spomenik i simbol prve vrste. Ne samo u Njemačkoj. U Britaniji, Francuskoj, Italiji, ama svuda... Ali to je ta vododjelnica koja govori u prilog tome da mi još moramo da zrijevamo kao društvo.

    No, dobro, kao što se često volim prisjetiti, za narod kom su nacionalno jelo priganice još smo mi i veliki put prevalili...
    Zna se ime naravno,al mislim da su neka dokumenta iskopana i da im je taj nesretnik prvi panuo ruke.Uostalom,nije ni bitno previše.On je po tome osta poznat jedino.Rom mu je bio blizak saradnik pa sam zato i reka da je on sve čistio redom jer je baš taj Rom bio više utemeljen u partiji negoli sam Hitler.Nije tema za ođe al sve više pominje se da je Hića bio britanski špijun dugo vremena koji se malo oteo kontroli. Međutim za takve tvrdnje trebaju vjekovi da prođu pa da sve ispliva.
    A što se nas tiče,pa ja sam rekoh da smo jedva 100 godina prošli od prvog parlamenta(koji je bio sve više nego institucija sa tim zvanjem).Nama je u krvi da sve rešavamo na krv i pljuvanje.Uostalom,dosta je pogledat starije ljude dok prate skupštinu.To prelazi u navijanje.Vrhunac bi bio kad bi neko od govornika ispasa levor i pospremio onog na drugi kraj(ka Puniša Račić kojem su to tad odobravali skoro svi iz CG).

  6. #56
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Mi smo prije nešto više od 100 godina dobili nekakav parlament.Nekakav jer je i tad to bila sprdnja između pristalica vlasti i pristalica opozicije koja je naginjala Srbiji.Nema kod nas mjesta na tom polju za tradiciju
    To ne znaci da nam svaka zgrada mora biti staklena. Nemam ja nista protiv takvih zgrada, ali kada vidim te parlamente koji su sklepani kao da je u pitanju trzni centar samo govori koliko drzava drzi do sebe.

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Naravno da ne. Skoplje mi je živ primjer zašto ne treba liječiti komplekse monumentalnom gradnjom

    I što je najgore, već su pola uradili, a koštaće skoro milijardu €. Za bogatu zemlju kakva je Makedonija, nikakav problem
    Nema to veze sa kompleksima. Mozemo i mi da imamo neku zgradu koja je uradjena u tom starijem stilu, jer daje neku dusu gradu. Pravi primjer ti je Riga, gdje bi pomislio da su zgrade radjene negdje u 17 vijeku, a one radjene 20-tih i 30-tih proslog vijeka (barem sam tako cuo), i grad izgleda prelijepo. Ovo sa Makedoncima ne zelim stvarno da komentarisem, ako oni misle da prave anticku Grcku tamo, meni ne smeta, ali ovo sto ja predlazem nema veze sa tim.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  7. #57
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo i ovu dilemu da razjasnimo... Dobio sam od bliskog prijatelja u Skupštini tačan broj službenika Skupštine. Nije nikakav tajni podatak pa ga mogu objaviti. U Skupštini je zaposleno 78 ljudi, iako je sistematizacijom predviđeno 154. Tu sistematizaciju kao i raspored organizacionih jedinica unutar Skupštine (vodeći računa o potrebama i optimumu za CG) radio je ugledni američki NDI (National Democratic Institute) i NSEI (Nacionalni Savjet za evropske integracije) kojim rukovodi N. Medojević. Zeleno svijetlo čitavom projektu reforme Skupštine CG dao je i OEBS (OSCE).

    I za one koji ne znaju.
    Službu Skupštine čini sedam organizacionih jedinica:

    • Kabinet predśednika Skupštine,
    • Kancelarija generalnog sekretara,
    • Sektor za podršku zakonodavnoj i nadzornoj funkciji Skupštine,
    • Sektor za istraživanje, dokumentacione poslove i informatičku mrežu,
    • Odjeljenje za odnose sa javnošću, međunarodne poslove i protokol,
    • Odjeljenje za internu reviziju i
    • Služba za opšte poslove.

    U Sektoru za istraživanje, dokumentacione poslove i informatičku mrežu, obrazuju se:

    1. Odsjek za istraživanje, analizu, biblioteku i dokumentaciju,
    2. Odsjek za informacionu tehnologiju,
    3. Odsjek za snimanje i emitovanje śednica Skupštine i
    4. Odsjek fonografskih i štampanih zapisa.

    U Službi za opšte poslove, kao uže organizacione jedinice, obrazuju se:

    1. Biro za upravljanje ljudskim resursima,
    2. Biro finasijskih poslova,
    3. Biro za javne nabavke i
    4. Pisarnica.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    El Re, apsolutno razumijem u cemu se sastoji tvoja podrska i tvoji razlozi. Kad kazes
    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Najbolja terapija za svaku krizu jesu javni radovi i nemojmo da ponavljamo gradivo. ...
    opet savrseno tacno, ali da li da li bi to bilo i kod nas pomalo sumnjam. Zbog neke debate oko izgradnje naseg autoputa pokusao sam naci podatke koliko je nasih radnika (sistem javni rad) ucestvovalo, ali nidje podataka. Sve sezonske poslove kod nas mozemo tretirati kao "javne radove", a nasi sezonci se nesto ne polomise od zelje da rade....
    Mozda grijesim, ali nekako nemam bas razloga da me nasi mogu ubijediti da to ne bi bila gradnja skupa ka djavo, nepotrebni krediti a graditi simbol dje će śedjeti oni od kojih dobar dio ne postuje djaolji simbol opet dodatna dilema.

  9. #59
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Evo i ovu dilemu da razjasnimo... Dobio sam od bliskog prijatelja u Skupštini tačan broj službenika Skupštine. Nije nikakav tajni podatak pa ga mogu objaviti. U Skupštini je zaposleno 78 ljudi, iako je sistematizacijom predviđeno 154. Tu sistematizaciju kao i raspored organizacionih jedinica unutar Skupštine (vodeći računa o potrebama i optimumu za CG) radio je ugledni američki NDI (National Democratic Institute) i NSEI (Nacionalni Savjet za evropske integracije) kojim rukovodi N. Medojević. Zeleno svijetlo čitavom projektu reforme Skupštine CG dao je i OEBS (OSCE).

    I za one koji ne znaju.
    Službu Skupštine čini sedam organizacionih jedinica:

    • Kabinet predśednika Skupštine,
    • Kancelarija generalnog sekretara,
    • Sektor za podršku zakonodavnoj i nadzornoj funkciji Skupštine,
    • Sektor za istraživanje, dokumentacione poslove i informatičku mrežu,
    • Odjeljenje za odnose sa javnošću, međunarodne poslove i protokol,
    • Odjeljenje za internu reviziju i
    • Služba za opšte poslove.

    U Sektoru za istraživanje, dokumentacione poslove i informatičku mrežu, obrazuju se:

    1. Odsjek za istraživanje, analizu, biblioteku i dokumentaciju,
    2. Odsjek za informacionu tehnologiju,
    3. Odsjek za snimanje i emitovanje śednica Skupštine i
    4. Odsjek fonografskih i štampanih zapisa.

    U Službi za opšte poslove, kao uže organizacione jedinice, obrazuju se:

    1. Biro za upravljanje ljudskim resursima,
    2. Biro finasijskih poslova,
    3. Biro za javne nabavke i
    4. Pisarnica.
    Svaka čast ako je to taj broj radnika. Znači da im prostor treba za ove odsjeke,biroe itd.Sve super,i treba vjerovatno većina toga da postoji(mada opet nisam siguran što pojedine od tih kancelarija trebaju Skupštini al opet neka ih) al se opet vraćemo na staro.Fali prostora za radnike.Ovih 78 što ih ima sad je rastrzano od posla vjerovatno,pa će morat novi da dođu i da rade tu.Znači otvaranje novih radnih mjesta u birokratiji u trenutku kad se medicinske sestre u KBC-u otpuštaju iako ih i tako nema previše i jedva stižu da završe sav posa.
    Zašto je ideja sa strane javnih radova loša reka je Hari uglavnom.Dopunio bih da bi puno bolje bilo da se javnom radovima prave neki hoteli,saobraćajnice,neka nova marina negoli zgradurine za birokratiju koja ništa ne privređuje u trenutku kad nam je više od ičega potrebna domaća proizvodnja.

  10. #60
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U Danskoj politichari kad predlazu TROSHKOVE, moraju otvorit nove izvore PRIHODA ili naci ushtede u postojecem BUDZETU.
    Primjer 180 000 registrovanih auta po 100 eura,godishnji PRHOD 18 miliona, ili
    5000 policajaca , reducirat na hiljadu da bi bili na Jevropskom nivou.
    200000 neprijavljenih kreveta sa RECEPCIJAMA u Moskvi i Beogradu oporezovat paushalno po 100 eura, shto iznosi 20 miliona, itd i tome slichno, rekao bi Slavko.

    Mene se chinji da NASH PARLAMENT simbolizuje kvalitet ZAKONODAVNE VLASI,
    jer nam PVS Vesna Medenica saopshti podatak, da je priliv novih parnica i sporova za proshlu godinu iznosio 120 000 pridoshlih, shto ilustruje zakonodavnu vlast, da svaki drugi gradjanin mora trazit PRAVDU PRED PRAVEDNIM SUDOM i ljubit birokratske shaltere, to je za GINISOVU KNJIGU INADZIJA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #61
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    El Re, apsolutno razumijem u cemu se sastoji tvoja podrska i tvoji razlozi. Kad kazes

    opet savrseno tacno, ali da li da li bi to bilo i kod nas pomalo sumnjam. Zbog neke debate oko izgradnje naseg autoputa pokusao sam naci podatke koliko je nasih radnika (sistem javni rad) ucestvovalo, ali nidje podataka. Sve sezonske poslove kod nas mozemo tretirati kao "javne radove", a nasi sezonci se nesto ne polomise od zelje da rade....
    Mozda grijesim, ali nekako nemam bas razloga da me nasi mogu ubijediti da to ne bi bila gradnja skupa ka djavo, nepotrebni krediti a graditi simbol dje će śedjeti oni od kojih dobar dio ne postuje djaolji simbol opet dodatna dilema.
    Ti odavno znaš ili makar naslućuješ dokle ide moje poštovanje za tvoje vizure. Čini mi se, a i nije nikakva tajna, da njih prilično dijelimo. Zapravo ovo je posle dužeg vremena (ja mislim od teme o decentralizaciji CG i osnivanju novih opština) tema đe stvar posmatramo iz različitog ugla. I neka.. Simpatično mi je to... Vidi, kao što razumiješ ti razloge za moje ZA, ja razumijem i tvoje razloge PROTIV. Misliš da ih i sam nemam?
    Međutim, poznajem ovu DPS-ovu školu "ekonomije"... Eto, nek mi se ne ljute DPS-ovci s foruma. Većinom su ti forumaši dobri ljudi.... Međutim, posle zakupa kojim je DPS za 20 godina isisao 5 miliona eura od Vlade CG (za ona "2 sanduka") ja njima ama baš ništa ne vjerujem. Zapravo sklon sam da vjerujem da je zakup nekih novih prostorija za Skupštinu način da se (po oprobanom receptu) primijeni isti scenario, a da pritom imamo i staro ruglo od 63 godine i nijedan novi kvadrat prostora Skupštine. A takvo stanje (pod izgovorom štedljivosti) može da traje do unedogled... Zato sam ja izašao ovdje (a čula se ta ideja na još nekim mjestima) sa temom "novo zdanje Skupštine, da ili ne?"... Uostalom, razgovaramo... I ja želim čuti razloge protiv. Samo neću komentarisati jeftin populizam ili stav "dobro im je i ovo"... Pa zaBoga poslanicima je sasvim super i sad jer oni dobijaju dnevnice, paušale,13. i 14. platu, hotelski smještaj, članstvo u skupštinskim i upravnim odborima, priliku da putuju po Svijetu i sl.) ma njima ovo apsolutno nije važno jer oni u Skupštini mjesečno provedu ne više od 24 časa ukupno. U Skupštini radi 78 ljudi koji nemaju đe ni torbu ostavit.
    I neću da slušam kako su oni tu višak. To je glupost. Poslanik u svakoj zemlji Evrope ima pravo na 2 službenika od kojih je jedan njegov pravnik a drugi službenik njegov lični asistent koji mu priprema materijale. Svega toga u CG još nema. Rade samo neophodne službe bez kojih se ne može. Da li su svi ti ljudi kadrovski obučeni za to? E!, to je već drugo pitanje... O tome bi se već lako složili.
    Last edited by El Re; 16-06-11 at 22:49.

  12. #62
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Međutim, poznajem ovu DPS-ovu školu "ekonomije"... Eto, nek mi se ne ljute DPS-ovci s foruma. Većinom su ti forumaši dobri ljudi.... Međutim, posle zakupa kojim je DPS 20 godina isisavao 5 miliona eura od Vlade CG SVAKE GODINE (za ona "2 sanduka") ja njima ama baš ništa ne vjerujem. Zapravo sklon sam da vjerujem da je zakup nekih novih prostorija za Skupštinu način da se (po oprobanom receptu) primijeni isti scenario, a da pritom imamo i staro ruglo od 63 godine i nijedan novi kvadrat prostora Skupštine. A takvo stanje (pod izgovorom štedljivosti) može da traje do unedogled... Zato sam ja izašao ovdje (a čula se ta ideja na još nekim mjestima) sa temom "novo zdanje Skupštine, da ili ne?"... Uostalom, razgovaramo... I ja želim čuti razloge protiv. Samo neću komentarisati jeftin populizam ili stav "dobro im je i ovo"... Pa zaBoga poslanicima je sasvim super i sad jer oni dobijaju dnevnice, paušale,13. i 14. platu, hotelski smještaj, članstvo u skupštinskim i upravnim odborima, priliku da putuju po Svijetu i sl.) ma njima ovo apsolutno nije važno jer oni u Skupštini mjesečno provedu ne više od 24 časa ukupno. U Skupštini radi 78 ljudi koji nemaju đe ni torbu ostavit.
    I neću da slušam kako su oni tu višak. To je glupost. Poslanik u svakoj zemlji Evrope ima pravo na 2 službenika od kojih je jedan njegov pravnik a drugi službenik njegov lični asistent koji mu priprema materijale. Svega toga u CG još nema. Rade samo neophodne službe bez kojih se ne može. Da li su svi ti ljudi kadrovski obučeni za to? E!, to je već drugo pitanje... O tome bi se već lako složili.
    Ođe se i ja moram složit sa tobom(iako neću promijenit mišljenje o novoj zgradi).
    Nego,interesuje me druga stvar.Kako to da DPS i dalje one kovčege smatra za svoje vlasništvo?Zar nisu oni napravili otklon od KP ili i dalje baštine njihove ideje itd?
    Pretpostavljam da će odgovor bit baštine kad im valja a kad ne valja udri po njima(ka bivši presjednik partije Vele V.).
    Činimi se da ni u jednu republiku to nije bio slučaj sem kod nas.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne, ne to je sistem bašta nasa a baština cija bilo

  14. #64
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dutch,
    To je bilo nešto na Sudu... Mislim da je DPS-u priznato pravo na većinu tog prostora a ostali su dobili po nešto... Pričam sad iz glave i po sjećanju,..mislim da sam u pravu, ali bih morao provjerit...

  15. #65
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo s Cetinjem veze nema, još bi da poslanici i zaposleni putuju sa sjevera i sl do Cetinja, super nebulozna ideja. Obično se ne dijele gradovi na "prijestonice" i glavne gradove već je jedan te isti, u ovom slučaju trebalo da bude PG, imho.

    http://www.vijesti.me/vijesti/poslan...d-clanak-19013

    A zgrada nek bude uz palme, Miami style.
    Last edited by greenmann; 16-06-11 at 23:55.

  16. #66
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Obećao sam bio da ću postovati još slika Parlamenata po Svijetu, eto tek da možemo steći sliku koliko je za jednu suverenu državu neprimjereno da ima onakvu zgradu Parlamenta

    Nikaragva

    Myanmar


    Bolivia


    Liban


    Benin


    Obala Slonovače

    stara zgrada, dolje - nova zgrada



    Bangladeš


    Nepal


    Malezija


    Istočni Timor


    Malta


    San Marino


    Kirgistan


    Tadžikistan


    Bocvana


    Namibija


    Gvineja Bisao


    Jermenija


    Azerbejdžan


    Palau


    Trinidad i Tobago


    Barbados


    Evo,..dosta je bilo...toliko za večeras... Kao što ste mogli da primijetite izbjegavao sam parlamente u državama s kojima se bogatstvom, veličinom ili monumentalnošću i arihtektonskom ljepotom njihovih skupštinskih zdanja ne možemo nosit ni u maštanjima. Možda negdje kad osjetim da se tema iscrpljuje i postujem nekoliko slika kako izgledaju zdanja parlamenata u nekim državama od kojih zaista zastaje dah...
    I hope you got a clearer picture đe smo u svemu tome mi...
    Last edited by El Re; 19-06-11 at 23:05.

  17. #67
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by greenmann View Post
    Ovo s Cetinjem veze nema, još bi da poslanici i zaposleni putuju sa sjevera i sl do Cetinja, super nebulozna ideja. Obično se ne dijele gradovi na "prijestonice" i glavne gradove već je jedan te isti, u ovom slučaju trebalo da bude PG, imho.

    http://www.vijesti.me/vijesti/poslan...d-clanak-19013

    A zgrada nek bude uz palme, Miami style.


    Zgrada Zetske banovine (a sad sjedište SO Cetinje) je jedino zdanje na Cetinju koje je donekle moglo biti prilagođeno za potrebe Skupštine Crne Gore. No otpor i toj ideji je bio toliki da je sad nerealno očekivat da se vrhovna zakondovna vlast u državi ikada više (makar u narednih par decenija) vrati na Cetinje. Lijepo ili ružno, al tako je kako je...

  18. #68
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ^A nije ni ovo neka ljepota iskreno, ali je zato ovo mnogo bolje :
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Evo ne znam kako da pojedinima stavim do znanja koliko je ovo što zovemo "zgrada Skupštine" nacionalno zastiđe i sramota... Nekom možda ne smeta i to je dio naše realnosti i našeg dugog zaostajanja i izolovanosti.
    U ovo što zovemo danas "zgrada Skupštine" ja bih se razmišljao da li da smjestim "Veterinarski zavod Crne Gore" ili kakvu službu tipa "Uprava javnih parkinga Podgorice"...
    Sve je to tačno..ali pogledaj samo granicu na Gostunu na šta liči evo zadnjih par mjeseci..pa sasvim sam siguran da je ljepši svaki ulazak u Bangladeš, radovi jesu u toku ali to ide nevjerovatno sporo, ta investicija je inače što se same grube gradnje tiče reda veličine par desetina hiljada eura. A složićeš se mnogo više turista prođe tuda nego pored skupštine.

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    [B]mi već imamo problem, razumiješ?... Znači ovdje se ne radi o hiru da "našminkamo" Parlament, već on kreće u najam prostorija već od jula,.
    ja bih to preveo kao "ne radi se o hiru da "našminkamo" Parlament, već o hiru da kreće u najam prostorija već od jula"

    ne vidim šta je pozitivno ta skupština uradila u zadnjih 20ak godina a isisala je ogroman novac od CG poreznika, samo da ne bude da im je ta zgrada smetala..

    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    na Cetinje proširiti zdanje. brzu željeznicu PG-CT. svima od koristi.
    kakva brza željeznica to je jeftino po helikopter svakome i gotovo, a i jednostavnije je

    samo bi muka bila gore za parking :/

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Interesantno mi je to uvijek kad dodjem u Banja Luku - kad god sam u nekom krugu od 50-70m od te zgrade, nemam telefonskog signala u roamingu (sa CG karticom ). Sa bosanskom karticom nekad signala ima, nekad ne...
    vjerovatno imaju neku vrstu ometanja u skupštini i oko nje, iz ko zna kog razloga

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Najbolja terapija za svaku krizu jesu javni radovi i nemojmo da ponavljamo gradivo.
    hah da je to baš tako cijeli bi svijet sada bio u javnim radovima, no ne vidim da se to dešava..

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Dutch,
    To je bilo nešto na Sudu... Mislim da je DPS-u priznato pravo na većinu tog prostora a ostali su dobili po nešto... Pričam sad iz glave i po sjećanju,..mislim da sam u pravu, ali bih morao provjerit...
    baš me zanima po kom osnovu im je to pripalo

    Quote Originally Posted by El Re View Post


    Zgrada Zetske banovine (a sad sjedište SO Cetinje) je jedino zdanje na Cetinju koje je donekle moglo biti prilagođeno za potrebe Skupštine Crne Gore. No otpor i toj ideji je bio toliki da je sad nerealno očekivat da se vrhovna zakondovna vlast u državi ikada više (makar u narednih par decenija) vrati na Cetinje. Lijepo ili ružno, al tako je kako je...
    ovo bi ovako stilski gledano bilo odlično i rekao bih da se uklapa u našu arhitekturu, preuređenje bi sigurno bilo jeftinije od gradnje
    She is only here to annoy herself!

  20. #70
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Evo ih i ovi iz skupštine sa bidonima na pumpu.

    http://www.vijesti.me/vijesti/radnic...e-clanak-24746

  21. #71
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Kuci
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Evo ih i ovi iz skupštine sa bidonima na pumpu.

    http://www.vijesti.me/vijesti/radnic...e-clanak-24746
    Ko ne vjeruje kako je namjestenicima I slzbenicima u Sluzbi Skupoštine neka se zaposle u Skupštinu pa će da vidjeti. plate su čak I ispod 200 eura. A ovi novokomponovani sefici I strucnjaci što su došli iz raznih nevladinih organizacija I Televizije Crne Gore pune su im noge puta ka Briselu što privatno što sluzbeno, jer tamo posjećuju svoju rodbinu na račun drzave. Dodjite pa vidite I uvjerite se. A što se tiče glasanja bolje glasati nego ostati bez posla.
    Jel ovo istina ili "buva"?
    SHape k' sebi!

  22. #72
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    За плате није.
    Како ми рече запослени у тој институцији.

    Edit
    моја грешка мислио сам да није бува за плате тојест за плату коју прима тај запослени.
    Да будем разумљивији један запослени у скупштини прима око 200 еура ако не и мало мање од тога.
    Како ми сам рече.
    Last edited by Mstislav; 18-06-11 at 14:15.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #73
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma nije istina ni ostalo... Kakvi "šefovi pristigli iz NVO i sa TV CG"??...Svašta... Međutim kad bi ovđe čovjek demantovao sve gluposti koje se objavljuju po tabloidima tipa "Dan" i "Revija D", ništa drugo ne bi ovđe radili...
    Jedan broj ljudi nikako da shvati da ukoliko ustvrdi nešto na njemu/njoj je to da dokaže, a ne na onima kojima se sugeriše da "pođu neđe (?) i uvjere se"...
    Mada oni svoju publiku imaju jer jednom (i to ne malom broju) dokazi i ne trebaju samo ukoliko je to na tragu raznih mitomanija čiji su zarobljenici.
    Ja sam se već navikao da je populizam (i to onaj na steroidima) omiljeni sport dobrog dijela gostiju. Valjda im ovo dođe prostor đe pod pseudonimom besplatno mogu istovariti sva svoja nezadovoljstva sobom, mjestom u društu i uopšte životom.
    No, i tako korišten ovaj pdf opravdava sopstveno postojanje. Uostalom, ne služe li svi mediji u CG upravo i prije svega tome?...

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    El Re, sinoc do kasno razgovarah sa jednom tvojom Vasojevkom i dodjosmo do zakljucka da nema nista varljivije od ugleda koji nasledujemo od roditelja, djedova, pradjedova....
    On brzo nestaje ako ga ne prati vlastita vrlina ili ako nijesmo sposobni za to breme obaveza. Slavu svak za sebe stice, a nasljedstvo je teska obaveza. Naravno to ne treba da je ( a cesto jeste) varka onim nikogovićima da misle sto god urade, recu.... da je dobro.
    Tesko je nekom kupiti kupaći kostim za nudiste kao sto malo koja djevojka zna drzavu od samo jednog slova,

  25. #75
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    моја грешка мислио сам да није бува за плате тојест за плату коју прима тај запослени.
    Да будем разумљивији један запослени у скупштини прима око 200 еура ако не и мало мање од тога.
    Како ми сам рече.
    Čime se bavi taj zaposleni? Tj. šta mu je radno mjesto u Skupštini? Pitam, jer mislim da ti "prijatelj" ili "izvor informacije" malo voli da,... (how should I put it) - laže (?)

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zastava Crne Gore
    By Killy in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 31-08-05, 11:33
  2. NS (i SNS) idu na rasparchavanje Crne Gore
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 54
    Last Post: 14-08-05, 19:31
  3. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •