Results 1 to 21 of 21

Thread: Rodjenje Hriscanstva u krvi

  1. #1
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Svarga
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Rodjenje Hriscanstva u krvi

    ROĐENJE HRIŠĆANSTVA U KRVI

    „Dobro nas je služio ovaj mit o Hristu“
    Papa Leo X


    Ovđe je dat hronološki prikaz, ne svih, jer ih je nemoguće nabrojati, ali nekih značajnih zločina hrišćanske crkve koje je počinila „propovjedajući“ jevanđelje „ljubavi i mira“ paganskim narodima. Ovo je prikaz rađanja jedne religije; začeća i razvitka jednog od mnogobrojnih tumora koji i do današnjeg dana izjedaju civilizaciju i planetu.



    Odmah nakon pune legalizacije hrišćanske religije u Rimskom carstvu 314- 315, hrišćanske grupe su počele da proganjaju i ubijaju pagansko sveštenstvo i u ruljama ruše paganske hramove, sve pod uticajem tadašnjeg hrišćanskog sinoda u Ankari, koji je 314 godine sprovodio kampanju usmjerenu protiv obožavanja boginje Artemide.
    Izmedju 315 i sredine 6-og vijeka ubijene su hiljade paganskih vjernika.
    U tom periodu uništen je i hram Afrodite u Golgoti i Heliopolis.

    Car Konstantin 324 proglašava hrišćanstvo jedinom oficijalnom religijom u carstvu. Iste te godine poharao je proročište boga Apolona u Didimu, današnjoj Turskoj, i naredio mučenje i ubijanje sveštenika. Takođe je prognao svo nehrišćansko stanovništvo sa Atosa i oduzeo im imovinu, uništivši sve lokalne helenističke hramove.

    Od 326 do 335, Konstantin je poharao mnoge paganske hramove u Maloj Aziji, Palestini i Grčkoj, iskoristivši ukradena blaga iz svetilišta da ukrasi svoju novu prestonicu – Konstantinopolj, naredivši razapinjanje na krstove svih lokalnih magova i proroka. Tada je stradao i neoplatonski filozof Sopatrus.

    346 dešava se novi progon ne-hrišćana. Čuveni govornik Libanius biva protjeran pod optužbom da je mag.

    Od 353 do 356 godine, vlast donosi niz edikta i uredbi koji su služili kao pravni temelj za progon pagana. 353, uredbom se proglašava smrtna kazna za sve oblike obožavanja koji uključuju prinošenje žrtve i idolatriju. Dešava se masovno spaljivanje hramskih biblioteka. Godinu dana kasnije na snagu stupa edikt o zatvaranju svih paganskih hramova. Neki od njih su pretvoreni u bordele i kockarnice. Ostali su porušeni i pretvoreni u krečane. 356 sveštenička služba paganskim bogovima postaje kažnjiva smrću.

    357 Konstantin proglašava sve oblike divinacije nezakonitim.

    359 u Skitopolisu, u Siriji, Konstantin organizuje prve koncentracione logore za mučenje i ubijanje uhapšenih nehrišćana iz cijelog kraljevstva.

    11-og decembra 361 godine u vrijeme vladavine paganskog kralja Flavius Klaudius Julijanusa, proglašava se vjerska tolerancija i oživljavanje paganskih kultova. Međutim, 26-og juna 363, na kralja je izvršen atentat od strane hrišćanina koji je bio pripadnik njegove garde. Julian je bio poslednji paganski vladar Rimskog carstva.

    Juliana je naslijedio hrišćanski vladar, Jovian. 364 godine naredio je spaljivanje Antiohijske biblioteke, a kraljevskim ediktom od 11-og septembra iste godine naredio je smrtnu kaznu za sve one koji obožavaju bogove svojih predaka ili praktikuju divinaciju. Takodje se donose edikti o oduzimanju sve imovine paganskih hramova i sprovođenja smrtne kazne nad onima koji učestvuju u paganskim ritualima, pa makar bili i privatni, van hramova.

    Ediktom iz 365 oduzima se pravo paganskim oficirima da komanduju nad hrišćanskim vojnicima.

    370 godine, car Valens naređuje opšti progon svih ne-hrišćana u Istočnom Carstvu. Među mnogima pogubljeni su i neki značajni ljudi: bivši guverner Antiohije, Fidustius, sveštenici Hilarius i Patricijus, filozof Simonid koji je spaljen živ i filozof Maximus koji je obezglavljen. Bezbrojne knjige su spaljene na trgovima gradova Istočnog Carstva.

    372 Valens naređuje guverneru Male Azije da istrjebi sve Helene i spali dokumente koji su sadržali njihovu mudrost.

    373 Donešena je nova zabrana divinacije i po prvi put je upotrebljen izraz „pagani“ za nehrišćane.

    27 septembra 380, Hrišćanstvo postaje isključivo jedina religija u Rimskom Carstvu, kraljevskim ediktom Flaviusa Teodosijusa u kojem su svi nehrišćani nazvani glupima, slijepima i ludima jer ne vjeruju u hrišćanskog boga. Ambrosius, milanski biskup, započinje kampanju rušenja paganskih hramova u tom područiju. Hrišćanski sveštenici su vodili rulju na hramove boginje Demetre na Elusijusu i pokušali da linčuju hierofante Nestrosijusa i Priskusa. Nestrosijus je okončao Elusijanske Misterije i proglasio „nadmoć mentalne tame nad čovječanstvom“. U Konstantinopolju, hram Afrodite je pretvoren u bordel, a hramovi Sunca i Artemide u štale.

    388 godine, svi javni govori na temu religije su bili zakonom zabranjeni. U naredne dvije godine (389-390), horde vjerskih fanatika su prepravile gradove Bliskog Istoka i Egipta, uništavajući hramove, statue, biblioteke i linčujući pagane. Uništeni su predivni hramovi posvećeni Dionisiju i Zeusu, a sveštenici su podvrgavani ruglu prije nego bi bili pogubljeni kamenovanjem.

    24-og februara, 391 godine, novim ediktom Teodosije zabranjuje ne samo posjete paganskim hramovima već i gledanje u vandalizovane i porušene statue. Naređuje čak i pogubljenje đece koja su se igrala sa ostacima paganskih statua!!! U Aleksandriji, u Egiptu, pagani predvođeni filozofom Olimpijusom su digli pobunu i nakon ulične borbe, zaključali su se u hramu boga Serapisa. Nakon nasilne opsade, hrišćani su zauzeli hram, demolirali ga, zapalili biblioteku i oskrnavili svete predmete.

    8-og novembra 392, Teodosije zakonom zabranjuje sve nehrišćanske rituale. Počinju novi progoni i na Kipru bivaju uništeni mnogi hramovi. A godinu dana kasnije 393, bivaju zabranjene i Olimpijske igre, kao dio helenističke „idolatrije“, a hramovi na Olimpu bivaju poharani od strane hrišćana. U narednim godinama, pod vlašću Flavius Arkadijusa, pokrštena gotska plemena razaraju mnoge paganske gradove: Dion, Delfi, Spartu, Korint, Mecenu, Olimpiju i druge, porobivši ili pobivši ogroman broj „nevjernika“ i spalivši mnoge hramove.

    415, u Aleksandriji, hrišćanska rulja predvođena biskupom Kirilom, nekoliko dana prije Pashe i Uskrsa, napada i živu kida na komade poznatu ženu filozofa Hipatiju, noseći djelove njenog tijela gradom da bi ih kasnije spalili na lomači, zajedno sa njenim knjigama.

    7-og decembra, 416 godine, u Konstantinopolju, svi paganski vojni oficiri, visoki službenici i sudije su zakonom lišeni svojih dužnosti.

    14-og novembra, 435 godine, novi edikt Teodosija II, naređuje smrtnu kaznu za sve „jeretike“ i pagane. Samo je judaizam proglašen jedinom legalnom nehrišćanskom religijom.

    528, Car Justinian, naređuje pogubljenje vatrom, raspećem, bacenjem divljim zvijerima, svih onih koji se bave divinacijom, magijom i idolotarijom. Godinu dana kasnije, 529 zakonom zabranjuje rad Atinske Filosofske Akademije i oduzima sve što je u njenom vlasništvu.

    556, Justinian naređuje ozloglašenom inkvizitoru, Amantiusu da ide u Antiohiju i istrjebi sve nehrišćane do poslednjeg i spali sve privatne biblioteke.

    580, Hrišćani napadaju tajni hram u Antiohiji, posvećen bogu Zeusu. Sveštenik hrama izvršava samoubistvo, ali ostali, uključujući Anatolijusa, koji je bio zamjenik guvernera, bivaju uhapšeni i odvedeni u Konstantinopolj na suđenje. Bivaju osuđeni na smrt i bačeni lavovima, ali pošto životinje nisu htjele da ih rastrgnu, osuđenici bivaju razapeti. Njihova mrtva tijela je hrišćanska rulja vukla gradom da bi na kraju bila bačena neukopana na otpad.

    Tokom 590 godine, hrišćanski inkvizitori razotkrivaju mnoge „paganske zavjere“ po cijeloj Istočnoj Evropi i organizuju progone i istrjebljenja.

    Ni u Zapadnoj Evropi „propovjedanje jevanđelja“ se nije sprovodilo ništa manje brutalno. 782, Car Karl je naredio pogubljenje 4500 Saksona koji nisu htjeli primiti hrišćanstvo.

    Između 5000 i 11000 stanovnika Stedinga, u Njemačkoj, žena, đece i muškaraca je pogubljeno jer su odbili da plaćaju užasno visoke poreze crkvi.


    Bilo bi stvarno preobimno na ovom mjestu upuštati se nabrajanje svih zločina crkve kroz ove duge vijekove. Ovaj kratak opis nekih od njih može samo da posluži kao argument u raspravi sa fanaticima (ako to uopšte ima smisla), kao šamar otrježnjenja onima koji u svom slijepilu i dalje vjeruju u „svetost“ i „svijetlost“ crkve i traže izbavljenje u njenoj vlasti nad ljudskim dušama. Takođe je nemoguće u potpunosti ispratiti i rapidan progres tog tumora koji se uvukao u sve pore društva, mutirao u razne druge oblike kroz sekte, nove religije, političke sisteme, prilagođavajući se okruženju (organizmu domaćina, tkivu neke specifične kulture i nacije). Rađali su se novi tumori u vidu opozicije crkvi, postajući jednako maligni u svojoj dogmatičnosti i isključivosti. Dizale su se revolucije i uspostavljani su društveno-politički sistemi koji su funkcionisali na istom principu upravljanja, usled nesposobnosti da deprogramiraju sebe od viševijekovnog ispiranja mozga koje je zatrovalo samu srž ljudskog postojanja. Nema tog hirurškog zahvata (revolucije, rata..) koji može odstraniti ovaj tumor. Istinska revolucija, istinsko oslobođenje od represije se dešava „iznutra“, u svakom pojedincu, uzdizanjem svijesti na neki nivo, na kojem bolest neće moći da pronađe pogodno tlo i jednostavno će otpasti, nestati sa lica ove planete.




    Čovjek je konopac, razapet izmedu životinje i natcoveka, – konopac iznad ponora.
    Jedan opasan prelazak, jedno opasno putovanje, jedan opasan pogled unatrag, jedno opasno okljevanje i zastajanje.”

    Friedrich Nietzsche
    “Tako je govorio Zaratustra”
    Probudi se, o Plamenu koji vjecno goris iznutra!

  2. #2
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    @Ignis: Ova tema je bila potpuno nepotrebna. Samo ja sam sve ove argumente postavio toliko puta da su postali sastavni dio source koda foruma. Postavljali su ih i drugi ateisti i vise ih svi znamo napamet. Sad vise nema mnogo Hriscana na forumu koji su spremni da se upuste u ovakve rasprave jer, ili ih ne zanima ili ne znaju kako da raspravljaju o ovim stvarima.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #3
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Svarga
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    @Ignis: Ova tema je bila potpuno nepotrebna. Samo ja sam sve ove argumente postavio toliko puta da su postali sastavni dio source koda foruma. Postavljali su ih i drugi ateisti i vise ih svi znamo napamet. Sad vise nema mnogo Hriscana na forumu koji su spremni da se upuste u ovakve rasprave jer, ili ih ne zanima ili ne znaju kako da raspravljaju o ovim stvarima.
    Stvarno mi je zao. Nisam ja uspio pronaci nesto sl. Mozda nisam dovoljno trazio. Mogu da ga obrisem ako treba, cisto da se ne bi gomilalo to bez potrebe
    Probudi se, o Plamenu koji vjecno goris iznutra!

  4. #4
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Potpuno nebitno. Nije nista gora ova tema od bilo koje na ovom dijelu foruma.
    Last edited by VanjaTheMan; 16-06-11 at 17:50.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Suštinski treba samo jedna tema...da se da prostora novim velikomučenicima da vrše misionarenje,a i onim drugim pametnjakovićima da pokažu svoj urbani duh.

    ovo što si iznio u temi je malo ...hmmm, nabacano tako da se ne može svesti na osnovu nekoliko izvoda opvako veliki zaključak. Ipak je uzeto van konteksta poređano da se da privid ovakovog smisla. Tačnije navodiš na zaključak ... shvatam, mora da te dotakla vatra rasprave pa ovo bi bila neka provokativna bomb...
    Last edited by gaul; 16-06-11 at 18:50.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Ćemovsko
    Posts
    114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo ja sam hrišćanin i pokušat ću odgovoriti na ovakva pitanja. Religija nije isto što i vjera. Denominacije daju sebi za pravo da tumače Boga, zatim objašnjavaju Njegovu volju i nameću je drugima. Zar nije i sam Isus bio proglašen krivim i predložen za smrt upravo od denominacije koja je za sebe tvrdila da su Božji narod, tačnije od vođa te religije? Zar nisu većina proroka u prošlosti bili ubijani, recimo malo ljudi zna da je prorok Isaija bio ubijen tako što su ga ugurali u šuplje drvo i pretesterisali to drvo. Sličnom smrću su umirali još mnogi drugi proroci čiji tekstovi su kasnije uvršteni od strane te denominacije u kanon Svetog Pisma!
    Da, religijom jeste manipulisano, još uvijek se manipuliše i vjerovatno će se i uvijek to raditi, ali vjera je nešto drugo, vjerovati u Boga bez opterećenosti pripadanja nekome, odnos između Stvoritelja i stvorenja je ono za šta je Bog uvijek bio zainteresovan a ne pustu pripadnost nekoj organizaciji.
    Uvijek je neko bio ubijan, mrcvaren i mučen, prije nego što su Hrišćani to radili drugome radilo se njima, ništa manjim intezitetom. Iskren da budem sve ovo što si napisao nije ništa šta je sve bilo i šta je urađeno u ime religije.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi znaju samo ono sto im se kaze ili predoci! RELIGIJE = BIZNIS !!! Imovina SPC u CG ima vriejdnost od oko 3 milijarde eura ... godisnji prihod je oko 15 miliona eura !!! BIZNIS !
    Katolicka crkva ima najvece rezerve zlata na svijetu !!! BIZNIS !!! Islamisti koriste svoje vjerenike u ratne pohode i finansiraju se preko istih!!!

    Jedino koju bih priznao religiju, ona koja mi je nekako najbliza COVIJEKU i njegovim ZDRAVIM potrebama je BUDIZAM ! (onoliko koliko sam citao i slusao prica...) Ali sam za to da se jednom za svagda crkve i njihova posla svedu u rangu sa nevladinim organizacijama! Vise zla nanose nego sto dobra ucine !

    VJERUJTE U SEBE... VI STE CENTAR (VASEG) UNIVERZUMA !
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  8. #8
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Budizam je samo pozitivni nihilizam. Ja nihilizam prihvatam u njegovoj originalnoj formi. Nema potrebe za racionalizovanjem.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #9
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Budizam je samo pozitivni nihilizam. Ja nihilizam prihvatam u njegovoj originalnoj formi. Nema potrebe za racionalizovanjem.
    Kako se prihvata nihilizam?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Kako se prihvata nihilizam?
    Ova je dobra...

    Vanja gotov si...već vidi kako ti se raspada logika

  11. #11
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nabla View Post
    Kako se prihvata nihilizam?
    O ljudi moji opet on sa njegovim nebulozanim pitanjima. Niko bukvalnije ne shvata recenice od Nable.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    O ljudi moji opet on sa njegovim nebulozanim pitanjima. Niko bukvalnije ne shvata recenice od Nable.
    Rekoh ti...logika se raspada.

    Zašto je nekima potrebna klasična religija...
    Last edited by gaul; 29-06-11 at 15:25.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nihilizam je odsustvo apsoluta, Vanja. Kao što je gaul primjetio, to povlači za sobom i odsustvo logike, alata za opisivanje stvari. Logika se zasniva na poređenju sa aksiomima. Aksiomi su apsolut. Ne možeš sebe nazivati nihilistom, a istovremeno tvrditi da si u pravu pozivajući se na logiku. Podsjećaš me na onog čovjeka iz priče sa šljlivama (ovu jesam, ovu nijesam...).

  14. #14
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Ne mozes logiku da primjenjujes matematicki bez razmisljanja. Sta ako sam ja logickim putem dosao do zakljucka da ljudska egzistencija nije uopste vazna? Vazna je nama koji zivimo, pojedinacno. Ali u velikom sklopu stvari je potpuno nebitna. Zivot je samo jos jedan u nizu fenomena u univerzumu. Sve sto ostvarimo u zivotu nije ni najmanje bitno jer cemo ionako da umremo. Naravno, ne kazem da zbog toga treba da odbacimo sve i da postanemo neki cudaci. Samo treba da se pomiris sa cinjenicom da nisi bitan.

    Opet postavljas pogresna pitanja. Pitanje nije bilo kako se prihvata nihilizam, nego sta dovodi do njega.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bitno je da postajes bitan onog trenutka kad si nekom bitan Ciljenica je da jesi bitan. Zasto bi citav univerzum bio veci od bilo cijeg svijeta?
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Pitanje nije bilo kako se prihvata nihilizam, nego sta dovodi do njega.
    Nihilizam kao poslijedica...zanimljivo.

    Ako si primjenio matematiku kao naučnu metodu da 'izračunaš' smisao života i kao rezultat si dobio nihilizam, kao filosofsko stanovište ništavnosti života...čudno.

    Čemu onda matematika? generalno nauka...

  17. #17
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Čemu onda matematika? generalno nauka...
    Da se zanimas necime dok trajes

    Ali sad stvarno. Ja svoj zivot itekako cijenim. Ne odbacujem ja moj zivot kao nesto besciljno. Ja odbacujem fenomen zivota u univerzumu kao samo jos jedan u nizu fenomena. Zivot se desio jer je morao da se desi. Koliko god nevjerovatno to nekom izgledalo, sama cinjenica da postojimo znaci moranje zivota u univerzumu. Ali to ga ne cini nista posebnijim od, recimo crne rupe. Odbacujem i to da zivot sam po sebi ima svrhu. Svrhu mozes samo ti da mu das, i ta svrha je privremena jer traje samo koliko i zivot. Ali ni to ne znaci da ces tu svrhu da ostvaris.
    Last edited by VanjaTheMan; 29-06-11 at 23:46.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da se zanimas necime dok trajes

    Ali sad stvarno. Ja svoj zivot itekako cijenim. Ne odbacujem ja moj zivot kao nesto besciljno. Ja odbacujem fenomen zivota u univerzumu kao samo jos jedan u nizu fenomena. Zivot se desio jer je morao da se desi. Koliko god nevjerovatno to nekom izgledalo, sama cinjenica da postojimo znaci moranje zivota u univerzumu. Ali to ga ne cini nista posebnijim od, recimo crne rupe. Odbacujem i to da zivot sam po sebi ima svrhu. Svrhu mozes samo ti da mu das, i ta svrha je privremena jer traje samo koliko i zivot. Ali ni to ne znaci da ces tu svrhu da ostvaris.
    A svrha ima svrhu...

    Divno rečeno...samo bih dodao da bez obzira na formu život nastavlja,kao što je trajao i prije...

  19. #19
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Neke ideje nisu jednostavne za objasnit. Mozda pokusam drugi dan ako dobijem inspiraciju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #20
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hrišćanstvo se rodilu iz ljubavi. Božiji sin se žrtvovao za sve ljude, ima li veće ljubavi od takve, prošao je strašne muke na golgotu je razapet radi naših grijeha. Otvorio nam je dveri raja is prao Evin grijeh.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by northman View Post
    Otvorio nam je dveri raja is prao Evin grijeh.
    Isus ginekolog sa magičnim dodirom
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Akcija dobrovoljnog davanja krvi !!!
    By PERPER in forum Primorski
    Replies: 24
    Last Post: 03-09-09, 22:48
  2. Imamo i AVARSKE krvi!
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 23
    Last Post: 05-05-08, 00:20
  3. Merac promila u krvi
    By Mickey-HN in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 26-12-07, 21:26
  4. Crnogorke Spartanske Krvi !
    By Zvek_Zivi in forum Ljubav
    Replies: 6
    Last Post: 31-03-07, 03:09
  5. Krst-simbol Hriscanstva
    By ihtus777 in forum Religija i filozofija
    Replies: 12
    Last Post: 06-03-07, 11:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •