View Poll Results: Da li podrzavate eutanaziju

Voters
74. You may not vote on this poll
  • da

    55 74.32%
  • ne

    12 16.22%
  • nemam precizno misljenje

    7 9.46%
Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 85 of 85

Thread: Eutanazija

  1. #76
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Ko je odobrava?
    konzilijum od 10~15 doktora

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Ko procjenjuje jačinu bola?
    pacijent i konzilijum doktora

    Rak pluća nije neponošljivo bolan.
    Rak kostiju je bol kakva ne može da se zamisli (raspadaju ti se kosti u tijelu. Da li je to bolno za ime boga ???)

    Zamisli da si u Africi i da te pacijent koji ima Ebolu(unutrašnji organi se tope i čovjek umire u roku od 48 sati) moli da ga predoziraš morfijumom. Da li bi mu uskratio ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #77
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što misliš, zašto je ukinuta eutanazija i to u drugoj polovini XX vijeka?

    zašto su ukinute (ukidaju se) smrtne presude?
    Gle čuda, najveći broj u XXI vijeku.

    Nije valjda da su avramovske religije to tek sad izdejstvovale?

    I nikako da shvatiš,kao i mnogi.
    Ako se eutanazija institualizuje, ne postoji selektivna metoda odabira, uvažavanje nečije molbe.
    Sad bolesnici sa rakom pluća treba da se žale na diskriminaciju, jer ovi sa rakom kostiju dobijaju etuanaziju kad god požele.

    Rak pluća nije nepodnošljivo bolan...hmmmmm,nije nego.

    Dokaži?

    Fino donesemo bolometar, pa na skali od 1 do 10...rak pluća ...klik... 9.0 a ne ne ne ne nikako seronjo, za tebe nema boce.
    Ti...6.0...samo toliko, i ti mi imaš rak pluća...ajde mrš kući.
    9,9 e to je to majstore, a imaš rak pluća, svaka čast, e gospodo ovo je dobro njegovani rak pluća, ajde daj mu bocu

    ti... 9,5 (viđi ovaj mi je od strica,drugo koljeno) daj mu bocu
    Last edited by Lopt; 20-09-11 at 01:41.

  3. #78
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Rak pluća nije nepodnošljivo bolan...hmmmmm,nije nego.

    Dokaži?

    Fino donesemo bolometar, pa na skali od 1 do 10...rak pluća ...klik... 9.0 a ne ne ne ne nikako seronjo, za tebe nema boce.
    Ti...6.0...samo toliko, i ti mi imaš rak pluća...ajde mrš kući.
    9,9 e to je to majstore, a imaš rak pluća, svaka čast, e gospodo ovo je dobro njegovani rak pluća, ajde daj mu bocu

    ti... 9,5 (viđi ovaj mi je od strica,drugo koljeno) daj mu bocu
    aha, znači sada kažeš da rak pluća jeste bolan,
    za tvoju informaciju rak pluća nije nenormalno bolan osim ako ne metastazira (pređe na druge organe).

    Što se tiče količine bola doktori imaju uvid u prošle slučajeve (samo od kako civilizacija postoji, mada po tebi to nije dovoljno)

    Šta misliš zašto se eutanazija uvodi u sve više zemalja(čak i u dvije države "puritanske" Amerike).
    GLE ČUDA, NAJVEĆI BROJ U 20 VIJEKU
    Šta misliš zašto je ogromna većina forumaša za eutanaziju (a svi smo visoko obrazovani ili na tom putu), da li si ti možda najpametniji !!!

    Pitaj na ulici iole inteligentnu osobu(po mogućnosti da zna šta je eutanazija)
    Da li bi da mu se pruži izbor između toga da umire od Ebole ili da zaspi i ne probudi se. ? ŠTA MISLIŠ KAKO ĆE DA SE ODLUČE OGROMNA VEĆINA.
    Zbog čega li je legalna baš u najrazvijenijim zemljama svijeta (zemlje Beneluksa+Švajcarska).
    Da li je Holanđanima,Šveđanima,Švajcarcima i onima u Luksemburgu život toliko teško pao da jedva čekaju da ga okončaju. KAKO TO !!!

    Baš su ubjedljivo najrazvijenije zemlje i "najbolji narodi" najzaostalije. INTERESANTNO U MATERINU
    Takođe je veoma interesantno da u Americi eutanazija nije legalna u zemlji kukuruza-Ajovi (iowa) ili u zemlji kauboja-Vajomingu već je legalna u Vašingtonu i najliberalinijoj državi amerike - Oregonu.

    ŠTO JE ZEMLJA RAZVIJENIJA TO JE GLUPLJA

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    I nikako da shvatiš,kao i mnogi.
    Ako se eutanazija institualizuje, ne postoji selektivna metoda odabira, uvažavanje nečije molbe.
    Sad bolesnici sa rakom pluća treba da se žale na diskriminaciju, jer ovi sa rakom kostiju dobijaju etuanaziju kad god požele.
    Ti nikako da shvatiš. Eutanazija je negdje već legalna(što su u pitanju najrazvijenije zemlje je samo slučajnost) pa jeste izuzetno selektivna što i mora da bude

    najžalosnije od svega je što debil kome se desilo da ga cura ostavi može glatko da se ubije(i neka ga), a Stephen Hawking ili neko njemu sličan to ne može fizički da izvede jer ne može da mrdne jebenim prstom
    Last edited by Rakun; 20-09-11 at 07:13.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #79
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...(a svi smo visoko obrazovani ili na tom putu)...
    Porazno, a bojim se da si u pravu.

    Visoko razvijene zemlje...blah, kada budem postovao i diskutovao o bijeloj tehnici, svakako ću pogledati način života jednog zapdanjaka, koji prosječno posjeduje više tehničkih aparata u kući od jednog balkanca. pa čisto usporedbe, udariti paralelu, kako može bijela tehnika uticati na život, olakšati, smanjiti stres, generalno kako se odražava na populaciju.

    Generalno, onog trenutka kada uključimo TV, gedamo vijesti, izvještaj iz Avganistana, Egipta, Gruzije, Čečenije...mrtvi, ubijaju se.
    Zapadna subkultura nas je prigrlila, tako da se ne stiče bukvalno dojam da su to masovna ubistva ljudi,egzekucije, ne postoji indefikacija sa tim ljudima,saosjećanost.
    Zašto?
    Jer oni 'žive' drugačije, impaltiran ti je sistem vrijednosti na osnovu kojeg donosiš zaključke. Na osnovu, par režijskih trikova, prezentuje ti se priča, o lošim momcima.

    Jer tako razvijene zemlje kažu.

    A mi nerazvijeni,doduše visoko obrazovani da shvatimo u potpunosti šta nam oni žele reći. Ne moraju da se mnogo trude, dosta je jednom.

    Baš su ubjedljivo najrazvijenije zemlje i "najbolji narodi" najzaostalije.
    Bravo!

    Eutanazija je negdje već legalna(što su u pitanju najrazvijenije zemlje je samo slučajnost)
    Bravo!


    Zbog čega li je legalna baš u najrazvijenijim zemljama svijeta (zemlje Beneluksa+Švajcarska).
    Bravo!

    Pitaj na ulici iole inteligentnu osobu(po mogućnosti da zna šta je eutanazija)
    kako da prepoznam inteligentnu osobu?

  5. #80
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Porazno, a bojim se da si u pravu.

    Visoko razvijene zemlje...blah, kada budem postovao i diskutovao o bijeloj tehnici, svakako ću pogledati način života jednog zapdanjaka, koji prosječno posjeduje više tehničkih aparata u kući od jednog balkanca. pa čisto usporedbe, udariti paralelu, kako može bijela tehnika uticati na život, olakšati, smanjiti stres, generalno kako se odražava na populaciju.

    Generalno, onog trenutka kada uključimo TV, gedamo vijesti, izvještaj iz Avganistana, Egipta, Gruzije, Čečenije...mrtvi, ubijaju se.
    Zapadna subkultura nas je prigrlila, tako da se ne stiče bukvalno dojam da su to masovna ubistva ljudi,egzekucije, ne postoji indefikacija sa tim ljudima,saosjećanost.Jer oni 'žive' drugačije, impaltiran ti je sistem vrijednosti na osnovu kojeg donosiš zaključke.
    Znači po tebi je njima normalno to što žive mirnim, uređenim životom i ne fali im ni ptičijeg mlijeka, a nama je normalno da ratujemo, imamo vlast kakvu imamo(doduše mi smo je birali), nemamo za dostojanstven život (i da nam je trava zabranjena)

    jednostavno nije tako
    zbog čega emigriramo u te zemlje ako nam ovo naše odgovara
    Zašto?

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    kako da prepoznam inteligentnu osobu?
    rekoh iole ( malo) inteligentnu
    Last edited by Rakun; 20-09-11 at 13:40.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #81
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači po tebi je njima normalno to što žive mirnim, uređenim životom i ne fali im ni ptičijeg mlijeka, a nama je normalno da ratujemo, imamo vlast kakvu imamo(doduše mi smo je birali), nemamo za dostojanstven život (i da nam je trava zabranjena)
    To se postiže formiranjem SVOJEG mišljenja.
    Siguran sam ameri, ma koliko ih mi smatrali cool, ne žele, niti nam nešto pomažu da se sredimo. Uopšte ih nije briga.

    Dostojanstvo se ne kupuje. Nažalost te vrijednosti kod nas u kraju se kupuju.

    zbog čega emigriramo u te zemlje ako nam ovo naše odgovara
    Zašto?
    Emigriramo da bismo kupili bolju bijelu tehniku.
    Što je samo po sebi OK, bar ne znam nikoga ko je emigrirao da bi psotao bolji čovjek, da stekne etiku i moral.
    Na stranu snobove i isfrustrirane gasterbajtere, koji povratnički nam pričaju o vrijednostima zapada i onom kvalitetnom životu.

    Navikli na neki sistem diskriminacije, jer samo da imaš dimenziju položaja jednog montenegrina 'tamo'.
    I ako 90% njih nema pojma odakle si, znaju da si manje vrijedan, to zna da frustrira. Posebno, ako si duplo kvalifikovaniji od jednog polupismenog domoroca, duplo više radiš, ali on duplo više prima, duplo veća mu je pauza i odmor, i svi mogući benefiti.
    Naravno, frustracije kao frustracije, moraju da se liječe, pa dođe čovjek u svoj rodni kraj, pa priča priču, kako se tamo jede i pije i$aaaa.
    vrijednost života tamo, vidio malo svijeta, i$aaaaa

    Ako mi nađeš jednoga koji je otišao da bude bolji čovjek, svaka ti čast!

    Ali kad se sjedne u pub, onda vidiš balkansku ekipu, čudno jedno, svi ih vole svi im se dive. Posjeduju vrijednosti o kojima sanjaju, znaju da se vesele, raduju, provode. Da žive.

    rekoh iole ( malo) inteligentnu
    kako da je prepoznam? Čak i tu iole inteligentu osobu.
    Po sistemu sklapanja boja odjeće, izboru mobilnog, ako nosi laptop, gitaru,knjigu,naočare?

  7. #82
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    Ovo je sasvim zanimljiv pogled na eutanaziju. Usput predložio bih da pogledate još koji od njegovih videa ako ne i sve. Ima ih samo 25 i svaki je dobar i što je najvažnije sve je na našem jeziku.

    http://www.youtube.com/user/TheMedulin/featured

  8. #83
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Belgija usvojila zakon o eutanaziji za djecu

    Imaju li djeca razvijenu svijest o smrti?
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #84
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ne dovoljno.
    rm -rf /

  10. #85
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Love to annoy ppl
    Posts
    1,635
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Belgija usvojila zakon o eutanaziji za djecu

    Imaju li djeca razvijenu svijest o smrti?
    Kolika je svijest potrebna za nekog ko umire polako u bolovima i agoniji? Svakako umire, tu se ništa ne mijenja, spontana samoozdravljenja u tim stadijumima ne postoje, nažalost.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Eutanazija novi preokret i pitanje
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 03-06-05, 18:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •