View Poll Results: Da li podrzavate eutanaziju

Voters
74. You may not vote on this poll
  • da

    55 74.32%
  • ne

    12 16.22%
  • nemam precizno misljenje

    7 9.46%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 85

Thread: Eutanazija

  1. #51
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skobalj View Post
    Za ovo iznad - Kristofer Rivs se borio do zadnjeg dana, pokušavao da sebi nađe spasa. Niko nije rekao da eutanaziju treba primjenjivati na takve ljude. Ipak, on je imao milione na raspolaganju da svoj život učini koliko toliko manje bolnim.
    ASISTENCIJA PRI SAMOUBISTVU. Ne eutanaziraju se ljudi na silu, već konzilijum doktora razmatra želju bolesnika da prekine muke(BOLESNIK JE ODLUČIO DA SE UBIJE, ALI NEMA DOVOLJNO FIZIČKE SNAGE ZA TO)
    Kristofer Rivs je kontao da ima šanse za ozdravljenje putem eksperimentalne operacije pošto je kao čovjek koji je pun para mogao da je priušti.
    Da daleko bilo dođem u situaciju da mi neko mijenja pelene stvarno ne bih želio da živim
    Last edited by Rakun; 05-08-11 at 12:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #52
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa zbog toga i kažem da ne treba izjednačavati ljude koji imaju makar teorijsku šansu za oporavak i, što je mnogo važnije, želju da guraju dalje. I bol im nije neizdrživ. U drugim slučajevima priča tipa a možda sad za pola godine neko nešto bude smislio - nije dovoljan razlog da se eutanazija onemogući.

  3. #53
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Evo su Raquel eutanizovali. Ono sto je ona radila je bilo ravno forumskom samoubistvu. Cika_Dzo ce biti presrecan.
    Last edited by VanjaTheMan; 05-08-11 at 16:54.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #54
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ASISTENCIJA PRI SAMOUBISTVU. Ne eutanaziraju se ljudi na silu, već konzilijum doktora razmatra želju bolesnika da prekine muke(BOLESNIK JE ODLUČIO DA SE UBIJE, ALI NEMA DOVOLJNO FIZIČKE SNAGE ZA TO)
    Kristofer Rivs je kontao da ima šanse za ozdravljenje putem eksperimentalne operacije pošto je kao čovjek koji je pun para mogao da je priušti.
    Da daleko bilo dođem u situaciju da mi neko mijenja pelene stvarno ne bih želio da živim
    Postoje beznadežne situacije koje jednostavno se ne mogu popraviti, izuzev one pod čudnim okolnostima.
    Mada moje mišljenje da nikako ovo ne treba prihvatiti kao opciju. kako sam doktor tako i pacijent ne smiju ovako nešto razmatrati.

    Između ostalog, kod nas u našim bolnicama, tipu su diagnostirali rak. Imao je žestokih zdrastvenih problema. Počeo je da se liječi, navodno rak grla i kostiju, tako nešto.
    Posle se ispostavilo, da mu je valjda korijen zuba probio u sinus, pase pokvario i tu se javljala neka infekcija, bla bla bla, uglavnom nije rak. A tip je već imao u glavu da se rokne, to se vidjelo.

    Do zadnjeg momenta gurati. Život je život, uvijek posoji neka šansa.

  5. #55
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Nowhere !
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bog nam je dao zivot i samo on ima pravo da ga uzme-hahahahahahhahahahahahaha,koliko se samo izasmijah na ovo....Oh...Ja podrzavam eutanaziju,ali apsolutno.Kad bih ja bila u pitanju,naravno,ako me muce nepodnosljivi bolovi,vidim da mi nema spasa,zasto da ne.Takodje za nekoga clana familije,bolje da ga nema,nego da on to prozivljava,ja gledam,a neko treci se opet traumira.
    Life is shit and then...u die !

  6. #56
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Teska mi je ova tema i najlakse je donositi misljenje kad nisi dio toga.I jesam za i nisam za...Jesam po razumu a nisam po srcu.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #57
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Nowhere !
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Teska mi je ova tema i najlakse je donositi misljenje kad nisi dio toga.I jesam za i nisam za...Jesam po razumu a nisam po srcu.
    A sto se toga tice,vazda je bilo bolje ovo prvo slusat' !
    Life is shit and then...u die !

  8. #58
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    muka kad je bolje a ne mozes ovo drugo nagovorit...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #59
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Nowhere !
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    muka kad je bolje a ne mozes ovo drugo nagovorit...
    Ali ga zanemaris ...
    Life is shit and then...u die !

  10. #60
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makita_laco View Post
    Bog nam je dao zivot i samo on ima pravo da ga uzme-hahahahahahhahahahahahaha,koliko se samo izasmijah na ovo....Oh...Ja podrzavam eutanaziju,ali apsolutno.Kad bih ja bila u pitanju,naravno,ako me muce nepodnosljivi bolovi,vidim da mi nema spasa,zasto da ne.Takodje za nekoga clana familije,bolje da ga nema,nego da on to prozivljava,ja gledam,a neko treci se opet traumira.
    Što se tiče eutanazije, nije toliko bitno da li je život Bog dao ili ne, već ima nečije pravo da procjeni da se nekome oduzme.
    Ako želiš sama sebi oduzeti život, ne treba ti ničija dozvola, ali ako treba da se da nekome takvo ovlašćenje i moć, onda je to škakljivo.

    Ne mješaj sopstvene suicidne porive sa mnogo ozbiljnim stvarima.

  11. #61
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ASISTENCIJA PRI SAMOUBISTVU. Ne eutanaziraju se ljudi na silu, već konzilijum doktora razmatra želju bolesnika da prekine muke(BOLESNIK JE ODLUČIO DA SE UBIJE, ALI NEMA DOVOLJNO FIZIČKE SNAGE ZA TO)
    Kristofer Rivs je kontao da ima šanse za ozdravljenje putem eksperimentalne operacije pošto je kao čovjek koji je pun para mogao da je priušti.
    Da daleko bilo dođem u situaciju da mi neko mijenja pelene stvarno ne bih želio da živim
    Uf uf uf uf!!!
    Što je ovo Rakun???
    Kakva asistencija pri samoubistvu, o čemu pričaš?

    Svaka eutanazija se izvodi na silu. niko ne može prije pada u komu potpisati dokument u tri primjerka da u slučaju pada u komu da ga eutaniziraju.
    Ona je sama po sebi akt sile, oduzima se jedan život.
    Čuš asistencija pri saomulikvidiranju, baš bi to bio veoma interesantan predmet na studijama medicine, kako etički preživjeti ubistvo, i iuzvršiti nenasilno likvidiranje čovjeka na samrti, jer nema smsila puštit ga još koju uru pa da sam umre. Treba osloboditi krevet za drugoga.

    Koji moron može tražiti od nekoga da ovo uradi,a opet koji bi moron ovo radio...bili imao benificiran radni staž? Ipak je stres u pitanju, kao da je rudar...otežani uslovi rada.

  12. #62
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Svaka eutanazija se izvodi na silu. niko ne može prije pada u komu potpisati dokument u tri primjerka da u slučaju pada u komu da ga eutaniziraju.
    O čemu ti to ??? Da li se namjerno praviš ....
    Eutanazija je asistiranje pri samoubistvu (to je definicija). Što se tiče ljudi koji su u komi(na aparatima) odavno je legalno da ih porodica isključi sa aparata

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    jer nema smsila puštit ga još koju uru pa da sam umre.
    Da li si gledao nekoga ko umire u bolovima ??
    Da li znaš da u gro slučajeva umiranje ne traje "koju uru"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lik ne zna što je eutanazija i punto.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  14. #64
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    O čemu ti to ??? Da li se namjerno praviš ....
    Eutanazija je asistiranje pri samoubistvu (to je definicija). Što se tiče ljudi koji su u komi(na aparatima) odavno je legalno da ih porodica isključi sa aparata
    Greška mladiću.
    Eutanazija je želja i molitva za blagim umiranjem.
    Asistencija prilikom samoubistva, samo po sebi je paradoks, kao asistent, postaješ ubica i gubi se pojam samoubistva. Jedno drugo isključuje.
    Postoje opšta etička i moralna načela, preko kojih se ne smije ići, jer se sam sistem onda urušava.
    Ma koliko u trenutno izgledalo logički i razumno, recimo neki tip koji je počinio najveće zločine. Uzmimo Hitlera (hipotetički), imao bi pravo na odbranu i pošteno suđenje.
    Bez obzira koliko u određenom momentu,određeni akt (u ovom slučaju rastrzanje,sakaćenje pojma nemam kakve još morbidnosti) imao razumnu podlogu za izvršenje,mora postojati granica.

    Eutanazija nije nikakva novost. Nju je moderna civilizacija,uslovno rečeno, isključila iz prakse.
    Sam njen čin i radnja je vrlo delikatna po prirodi,da je ekstremno teško je definisati i zaokružiti,postaviti granice.
    40-ih godina nije bila rijetkost da se primjenjuje,pa i 50-ih. Sve do jačanja ljudskih prava na globalnom nivou.
    krajem tridesetih, oko 300 000 Njemaca je eutanizirano, pod režimom Hitlera. Nije on bio jedini, Nepoznata brojka, ali veoma velika, je zastupljna u Britaniji, Francuskoj i kroz ostatak Evrope.
    Posebno se ova praksa primjenjivala na mentalne bolesnike, kroz razna tada konvencionalna liječenja, ili jednostavnim 'medicinskim' ubistvom, kao slučaj koji je po procjeni neizliječiv, i neko je procjenio da takav život nema smisla.
    Sa druge strane, sama želja teškog pacijenta,bolesnika, se ne može uzeti kao validan sud,njegova želja se ne može uzeti kao zdravorazumski zaključak.
    realno, ne postoji valjan izvor koji bi presudio oko ovog pitanja i sa njime se bavio. Kao i svako 'pravilo' ono ima svoje nedostatke u određenim ekstremnijim slučajevima,to je činjenica.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da li si gledao nekoga ko umire u bolovima ??
    Da li znaš da u gro slučajeva umiranje ne traje "koju uru"
    Na žalost, znam.

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Lik ne zna što je eutanazija i punto.
    Fiat? Odnosno automobil,ako se ne varam.
    Ponekad, odgovor radi odgovora, zna da bude simpatičan.

    Za razliku od tebe, @Rakun ima izvornu misao, neposrednu i dinamičnu, što smatram da ja u redu, volim takav način komunikacije. poštujem uvijek misao koja je stvorena i koja je proistekla iz sagovornika. bez obzira , da li se slažem sa takvim stavom ili ne, ali se gnušam, malih parazita, koji uvijek, sa svojim komenatarčićima,u pokušaju da budu duhoviti, dopunjuju nečiju misao, dodaju i tako dalje.
    Po nekom deafult-u to su uvijek neke kategorizacije, pokušaji nekog ponižavanja, sopstvenog isticanja. Intelektualno nevaspitanje, prije svega, ako zaista nemaš šta dodati, u vezi rasprave, budi vaspitana, onda šuti.
    Last edited by Lopt; 15-09-11 at 23:45.

  15. #65
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Eutanazija je želja i molitva za blagim umiranjem.
    Zaboravio si dodati želja osobe sa po pravilu bolnom smrtonosnom bolesti bez ikakve mogućnosti ozdravljenja
    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Asistencija prilikom samoubistva, samo po sebi je paradoks, kao asistent, postaješ ubica i gubi se pojam samoubistva. Jedno drugo isključuje.
    Po tvojoj logici porodica osobe u komi (biljke) koja isključuje aparat je grupa ubica ?!!?

    Bez obzira što je definicija "asistencija pri samoubistvu" dijelom paradoks to je činjenično definicija pojma Eutanazija.Osoba želi da umre bezbolno umjesto u mukama kao što umire ali je zbog ogramnog bolatoliko nemoćna da nema snage da se ubije
    Last edited by Rakun; 16-09-11 at 00:08.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #66
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po tvojoj logici porodica osobe u komi (biljke) koja isključuje aparat je grupa ubica ?!!?
    Da.
    Da se razumijemo, postoji ogromna gradacija oko ovog termina.
    Ova odluka ima ogromni intezitet. Sam taj čin što pitaju porodicu da isključe aparate, prenosi se odgovornost,moralno i etičko,kao i pravno (mada je ono diskutabilno,jer doktor iznosi činjenice da se pacijent nikada neće probuditi). I ako porodica tehnički ne 'povlači obarač', tj. ne izvlači utikač iz struje.

    Osoba želi da umre bezbolno umjesto u mukama kao što umire ali je zbog ogramnog bolatoliko nemoćna da nema snage da se ubije
    Mislim da su ovo zaista rijetki primjeri. Teško se odrediti u odnosu na njih, Opet kažem, ne postoji pravilo koje je idealno, već ono koje najmanje štete pravi, doduše ne može biti ni selektivno.

    definicija pojma Eutanazija.
    Molba, za bezbolnu smrt.
    Osuđen sam recimo na spaljivanje na lomači, jer sam jeretik.
    Ja te molim da me udaviš,da se nebih mučio.
    Ima razlike.
    Last edited by Lopt; 16-09-11 at 00:24.

  17. #67
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,429
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    1. krajem tridesetih, oko 300 000 Njemaca je eutanizirano, pod režimom Hitlera.
    2.Sa druge strane, sama želja teškog pacijenta,bolesnika, se ne može uzeti kao validan sud,njegova želja se ne može uzeti kao zdravorazumski zaključak.
    1. назвао бих то убиствима, пошто највјероватније није било сагласности убијених. мада опет 300 000 људи је можда заиста хтјело да умре у тих неколико година?
    2.зашто не?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #68
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravio si dodati želja osobe sa po pravilu bolnom smrtonosnom bolesti bez ikakve mogućnosti ozdravljenja
    mala korekcija, što se sad sjetih.
    U ovom slučaju pacijenta održavaju aparati u životu. On sam nije sposoban da održava vitalne funkcije u radu.

    Oko ovoga se vodila određena rasprava, neki smatraju da smrt se proglašava kada srce otkaže i nije u mogućnosti da radi, dok drugi smatraju da definitivna smrt nastupa kada mozak odumre i izgubi svoju funkciju.
    Zavisno od od definisanosti,preduzimaju se određeni akti, da se skrati životi i podliganju odgovornosti.
    Opet je drugačija slika, čovjeka koji se vještački održava u život, i čovjeka koji želi da prekine sopstveni život.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lopt View Post


    Fiat? Odnosno automobil,ako se ne varam.
    Ponekad, odgovor radi odgovora, zna da bude simpatičan.

    Za razliku od tebe, @Rakun ima izvornu misao, neposrednu i dinamičnu, što smatram da ja u redu, volim takav način komunikacije. poštujem uvijek misao koja je stvorena i koja je proistekla iz sagovornika. bez obzira , da li se slažem sa takvim stavom ili ne, ali se gnušam, malih parazita, koji uvijek, sa svojim komenatarčićima,u pokušaju da budu duhoviti, dopunjuju nečiju misao, dodaju i tako dalje.
    Po nekom deafult-u to su uvijek neke kategorizacije, pokušaji nekog ponižavanja, sopstvenog isticanja. Intelektualno nevaspitanje, prije svega, ako zaista nemaš šta dodati, u vezi rasprave, budi vaspitana, onda šuti.
    Da bih na ovu temu diskutovala sa tobom prvo bi morao poznavati osnovne pojmove. Možda nekad i prodiskutujemo neđe, kad budeš imao što da kažeš. Osnov eutanazije je volja pacijenta da se ista izvrši, sve ostalo se smatra protivzakonitim, čak i u zemljama đe je eutanazija dozvoljena i punto. Ne automobil.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  20. #70
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Da bih na ovu temu diskutovala sa tobom prvo bi morao poznavati osnovne pojmove. Možda nekad i prodiskutujemo neđe, kad budeš imao što da kažeš. Osnov eutanazije je volja pacijenta da se ista izvrši, sve ostalo se smatra protivzakonitim, čak i u zemljama đe je eutanazija dozvoljena i punto. Ne automobil.
    Ne pričamo o zakonima,pravu, to jok filozofski fakultet,jok more domen filozofije.

    Gledano,sa moralne,etičke,univerzalno filozofske strane, podvrgamo obradi eutanaziju.
    Svaka odluka teškog pacijenta se može oboriti na sudu (kad već spominješ zakonom dozvoljeno).
    Što će reći nemoguće je zakonom definisati,etički i moralno (što je tematski prioritet) ili na bilo koji način,zdravorazumsku želju, odnosno izvršenje.

    Zbog određenih sistemskih grešaka koje su se provlačile kroz pravosuđe, pa i sa moralno-etičke strane, srrtna kazna u velikom broju zemalja (pa i kod nas) se ukida,kao mogući izbor kažnjavanja.
    Kao poslijedica mišljenja, da niko nema pravo da drugome oduzme život. Pa eto čak i u tim okolnostima, ako je u pitanju teški zločinac.
    Kao i na ispunjavanje želje, da te neko ubije.


    'punto' - Misliš na Fiat? Dobiješ Fiat Punto,ako se...taj dio mi nije bio jasan.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lako li je zdrav i prav pričati tako. Iskreno, ne poznajem pravo i sudski sistem do te mjere da bih ti rekla može li svaki sud ili ne oboriti odluku pacijenta, ne znam prosto pravo, odnosno zakone cijelog svijeta. Lično, voljela bih sjutra da sam u nenormalnim bolovima, bez nade za izlječenjem, ali naravno pod uslovom da sama ne mogu prekratiti sebi muke, da dobijem tu vrstu pomoći.

    Pogledaj http://www.imdb.com/title/tt0369702/ , ne jer će ti ovo promijeniti stavove, već jer je odličan film, a bavi se temom. Mada možda i već jesi.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  22. #72
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Lako li je zdrav i prav pričati tako. Iskreno, ne poznajem pravo i sudski sistem do te mjere da bih ti rekla može li svaki sud ili ne oboriti odluku pacijenta, ne znam prosto pravo, odnosno zakone cijelog svijeta. Lično, voljela bih sjutra da sam u nenormalnim bolovima, bez nade za izlječenjem, ali naravno pod uslovom da sama ne mogu prekratiti sebi muke, da dobijem tu vrstu pomoći.

    Pogledaj http://www.imdb.com/title/tt0369702/ , ne jer će ti ovo promijeniti stavove, već jer je odličan film, a bavi se temom. Mada možda i već jesi.
    nekako ne volim kada ubacujemo lično u raspravu, uvijek se nekako naturi u samoj priči.
    Što recimo ako kristalno znam o čemu pričam.

    Upravo, zdrav i prav, vidi sebe u toj poziciji i od straha donosi odluku da bi dopustio nekome da nasilno prekine život. Instiktivno, mizionistički prema hendikepiranoj osobi.

    Međutim, postoji dimenzija ljudskog funkcionisanja, kada se nove vrijednosti i pravila života prihvate.
    mentalna evolucija, privikavanje, prihvatanje i pronalaženje funkcionalnosti.

    Čovjek koji ostane paralizovan, možeš zamisliti njegov svijet koji se ruši u momentu?

    Siguran sam da će odbijati takvu mogućnost, jer iz svijeta pravih i zdravih ulazi u svijet hendikepiranih.
    Kolika je vjerovatnoća da će taj čovjek donijeti odluku, pogrešnu i da će mu se javiti želja da okonča 'novi' život, drugačiji svijet?
    99,9% će poželjeti da se ubije.


    Može postati i najveći živi fizičar, ako mu se pomogne.

    Sa druge strane, ako se dozvoli ovakav način prekidanja života, kako izmjeriti nečiju muku?
    Kako uskratiti nečiju slobodu da to uradi,a jako to želi,kad već postoji kao mogućnost?

    Ne treba posmatrati život kao da je firma, pa je likvidan ili nije.
    Last edited by Lopt; 20-09-11 at 00:18.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Euranazija se ne odobrava tako lako, koncept se bazira na neizdrživom fizičkom bolu, lijeka nema, nema mogućnosti da se izvrši samoubistvo. Ne na principu ja sam depresivan ubijte me. Da je tako bila bih i ja protiv, ali nije. Tako da moraš sam pojam poznavati da bi ga komentarisao, jer argumentacija koju koristiš prosto nije istinita za eutanaziju.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  24. #74
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    279
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danaida View Post
    Euranazija se ne odobrava tako lako, koncept se bazira na neizdrživom fizičkom bolu, lijeka nema, nema mogućnosti da se izvrši samoubistvo. Ne na principu ja sam depresivan ubijte me. Da je tako bila bih i ja protiv, ali nije. Tako da moraš sam pojam poznavati da bi ga komentarisao, jer argumentacija koju koristiš prosto nije istinita za eutanaziju.
    Ko je odobrava?

    Ko procjenjuje jačinu bola?

    koliko puta su doktori prognozirali pojedinim bolesnicima od raka da im je preostalo 6-9 mjeseci, a čovjek živio još deceniju.

    Svaki čovjek je jedinstven , nije svačiji prag tolernacije bola isti.
    ne prihvata svako svoju sudbinu olako.

    Svaka operacija,intervencija, liječenje, velikim djelom počiva na postoperativnom toku i zavisi o samog pacijenta, Božije volje (da zakuvam malo).

    Zato se preporučuje kada se ide u posjet pacijentu da se bude optimističan,vedar, da bi se aktiviriala volja za životom,od koje zavisi ishod izliječenja.

    nema mogućnosti da se izvrši samoubistvo.
    razmisli malo o voj rečenici što si napisala.


    Postoje ekstremni slučajevi oboljenja, ljudima kojima je teško,zaista 'dobro' prići im i reći, šteta što nemožeš da se ubiješ. Ja bih to uradio,ali bih zakonom bio gonjen.

    Divno, mora da ti je super osjećaj, što nisi on/a...
    Last edited by Lopt; 20-09-11 at 00:40.

  25. #75
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Čovjek koji ostane paralizovan, možeš zamisliti njegov svijet koji se ruši u momentu?

    Siguran sam da će odbijati takvu mogućnost, jer iz svijeta pravih i zdravih ulazi u svijet hendikepiranih.
    Kolika je vjerovatnoća da će taj čovjek donijeti odluku, pogrešnu i da će mu se javiti želja da okonča 'novi' život, drugačiji svijet?
    99,9% će poželjeti da se ubije.
    zato konzilijumi gdje se odobrava ili neodobrava eutanazija traju i traju i traju


    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Može postati i najveći živi fizičar, ako mu se pomogne.
    Hawking, pokojni Rivs (ex supermen) i slični su našli neko zadovoljstvo u takvom životu i neko im ne predlaže eutanaziju. Sama činjenica da je Rivs išao na eksperimentalnu i izuzetno opasnu operaciju ti govori da je čovjek išao na ozdravljenje ili eutanaziju

    Quote Originally Posted by Lopt View Post
    Kako uskratiti nečiju slobodu da to uradi,a jako to želi,kad već postoji kao mogućnost?
    ne možeš uskratiti nekome mogućnost da izvrši samoubistvo. ima budala koji se ubijaju kad ga cura (ili momak) šutne. ali mo možeš uskratiti Eutanaziju (bezbolnu smrt)
    nije to kao da dođeš u lokalni dom zdravlja i kažeš doktoru da ti prepiše predoziranje morfijumom. To je velika procedura
    Last edited by Rakun; 20-09-11 at 01:12.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Eutanazija novi preokret i pitanje
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 03-06-05, 18:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •