Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 87

Thread: Crna Gora!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Crna Gora!

    Posto ja, a vjerujem jos dostina njih, jos nisam siguran da li je bolje Crnoj Gori sa Srbijom ili bez nje, i posto ne znam koju bih opciju glasao na eventualnom referendumu, zamolio bih da mi navedete razloge (politicke, ekonomske, kulturne) zbog kojih nam je bolje sa Srbijom ili bez nje. Ako moze samo bez vrijedjanja, postavljanja srpskih/crnogorskih zastava i price nevezane za ovu temu.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moze nam bit grdno ka nezavisna drzava, a moze bit i lijepo. Isto tako i da smo u zajednicu sa Srbijom. To ce sve zavisit od ljudi koji su na vlast.

    Zasto je po meni bolja nezavisnost? Zato sto cemo onda lakse zaokruzit pitanje Crnogorske nacije, a to je pitanje jezika, pitanje crkve, sami cemo ic na svjetska takmicenja u sportu ili evroviziji itd. To sve doprinosi zaokruzivanju naseg nacionalnog identiteta. Mene je to pitanje vaznije od zivotnog standarda. Jer sto ce mene da imam malo vise para kad je u pitanju Crnogorstvo za koje bi poginuo. Za mene je pitanje Crnogorskog identiteta pitanje casti i dostojanstva, a to se ne moze zamijenit sa malo krtole ili kace sira iz Srbije (mada je iz Madjarske jeftinije).
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ali sto je Crnogorstvo?

    Ja jesam bio za nezavisnu, ali iz prilicno jasnih pragmaticnih razloga, koji svakim danom sve vise gube smisao, jer sa ovakvom svijescu, vlascu i elitama, potpuno je nebitno kakav ce krajnji aranzman biti nasih odnosa sa Srbijom.

    Kad covjek malo baci pogled unatrag, na tu prelomnu 1989 i vidi da su jedni Cesi izabrali Vaclava Havela, Slovenci mobilisali kompletnu naucno-kulturnu elitu da ih predvodi u jednom od kljucnih istorijskih prelomnih perioda... a onda pogledam CG i sjetim se mladih, lijepih i pametnih, ne mogu a da se ne zapitam, jesmo li sve ovo zasluzili i time platili danak jednovjekovnom parazitiranju na racun juznoslovenskih drzavnih tvorevina.
    Vecina ljudi je zla

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Ali sto je Crnogorstvo?

    Pogrijesio bi kad bi trazio Crnogorstvo u danasnju Crnu Goru. Crnogorstvo su izvojevali nasi preci vjekovnom borbom za slobodu. Crnogorstvo je crnogorsko 'cojstvo i junastvo'. Crnogorstvo je nasa specificna kultura i ljubav prema drzavi nasoj.

    Evo jednog isjecka iz Glasa Crnogorca od 25.01.1884. godine:
    "U Crnoj Gori je zivotno nacelo Crnogorstvo. Bez toga Crna Gora ne bi mogla zivjeti,t.j. ne bi mogla biti Crna Gora.Izgubivsi to ona ne bi morala materijalno propasti, u njoj bi ostale sve ove iste stijene i krsi, mozda jos zaodjenute sumom i zelenilom, ona bi se mogla jos prosiriti, u njoj bi moglo biti vise naroda,bogatijeg i prosvjetljenijeg - ali to vise ne bi bila Crna Gora kad u njoj ne bi bilo Crnogorstva...".
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 22-03-05 at 15:14.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Moze nam bit grdno ka nezavisna drzava, a moze bit i lijepo. Isto tako i da smo u zajednicu sa Srbijom. To ce sve zavisit od ljudi koji su na vlast.

    Zasto je po meni bolja nezavisnost? Zato sto cemo onda lakse zaokruzit pitanje Crnogorske nacije, a to je pitanje jezika, pitanje crkve, sami cemo ic na svjetska takmicenja u sportu ili evroviziji itd. To sve doprinosi zaokruzivanju naseg nacionalnog identiteta. Mene je to pitanje vaznije od zivotnog standarda. Jer sto ce mene da imam malo vise para kad je u pitanju Crnogorstvo za koje bi poginuo. Za mene je pitanje Crnogorskog identiteta pitanje casti i dostojanstva, a to se ne moze zamijenit sa malo krtole ili kace sira iz Srbije (mada je iz Madjarske jeftinije).
    Io ci credo!

    Welcome



  6. #6
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Posto ja, a vjerujem jos dostina njih, jos nisam siguran da li je bolje Crnoj Gori sa Srbijom ili bez nje, i posto ne znam koju bih opciju glasao na eventualnom referendumu, zamolio bih da mi navedete razloge (politicke, ekonomske, kulturne) zbog kojih nam je bolje sa Srbijom ili bez nje. Ako moze samo bez vrijedjanja, postavljanja srpskih/crnogorskih zastava i price nevezane za ovu temu.
    Ne vidim razloga zasto bi se u trenutacnoj situaciji gradjani Crne Gore uopste izjasnjavali o referendumu. Sta je svrha referenduma? Da se konacno dobije/vrati drzavnost Crne Gore. Da se ******** ili gedzovani, heh, vrate junastvu i cojstvu crnogorskom ili da se sa druge strane *****e crnogorske, siptari, ********, dukljani i ostale tirade ne podrze u zelji za stvaranjem seperatisticke drzave. Ko je odgovoran za ovakav rascijep drustva. Zasto ne bi prvo na referendumu odnosno na izboru skinili ovu demagogsku politiku gos. Mila Djukanovica i ostalih koja od svog postojanje pa sve do danas teze da se sto vise obogate. Zasto se manipulatori svode na to da godinama zele nezavisnost u odnosu gdje bi trebali odlucnije da rade na nezavisnosti pravosudja, reformi/ persepktivi skolovanja i ostalo sto bi prvo pojedincu dalo da prevazidje subjektivne spoznaje. Nasi dragi politicari na vlasti vatrorijecivo mogu da zamajavaju narodnu masu usklicnim zagovorima snazno za njihovu zajednicu ili nezavisnost. Problem je sto aktuelna vlast ne rijesave probleme nacije, etnologije, problem drzavnosti putem demokratskog rijesenja, a ne putem strasti i popularizma nudeci narodu lazi, obmane i opet lazi. Tu je nuzno neophodan unutrasnji dogovor svih aktera koji sada imaju slobodan izbor gdje vise nema negativnog pritiska sa strana, gdje se vidnost poremecajne razine treba normalnim putem ustanoviti. Naravno da u Crnoj Gori fali mnogo toga da bi standarno bolje zivjeli, gdje izdvajem ljude, tehnologiju i novac kao glavno sredstvo koje je potrebno da bi se bolje zivjelo. Kod nas postoje prvo ljudi kojima se osposobljenost prvo mora pruziti ucenjem, da bi imala bolju produktivnost. Pomoc sa strane nece biti problem tako da to zavisi od nas samih. Da li ce biti bolje u nezavisnoj Crnoj Gori ili u zajednici sa Srbijom mi je svejedno cak zavjera naconalizma/ekstremizma jedne i druge strane kod mene stvara dozu odbojnosti sto je znak da je to drustvo daleko od jednog normalnog medjusobnog funkcionisanja.
    Last edited by enex; 22-03-05 at 22:19.

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Shrek!
    Vrlo kratko cu pokusati da vam dam odgovor: Zato sto zelim svoju sopstvenu drzavu, kojoj cemo mi Crnogorski narod upravljati njome bez obzira na vjeru i vjeroispovjest i diciti se njoj, za vijek vjekova.
    Last edited by Brzi; 22-03-05 at 22:46.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Za mene je pitanje Crnogorskog identiteta pitanje casti i dostojanstva, a to se ne moze zamijenit sa malo krtole ili kace sira iz Srbije (mada je iz Madjarske jeftinije).
    Kakva je ta cast i dostojanstvo po tvom misljenju na koje se pozivas?

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Evo jednog isjecka iz Glasa Crnogorca od 25.01.1884. godine:
    "U Crnoj Gori je zivotno nacelo Crnogorstvo. Bez toga Crna Gora ne bi mogla zivjeti,t.j. ne bi mogla biti Crna Gora.Izgubivsi to ona ne bi morala materijalno propasti, u njoj bi ostale sve ove iste stijene i krsi, mozda jos zaodjenute sumom i zelenilom, ona bi se mogla jos prosiriti, u njoj bi moglo biti vise naroda,bogatijeg i prosvjetljenijeg - ali to vise ne bi bila Crna Gora kad u njoj ne bi bilo Crnogorstva...".
    Ko/sta sacinjava to Crnogorstvo koje se ovdje spominje i ko je to/gdje rekao?

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by enex
    Ne vidim razloga zasto bi se u trenutacnoj situaciji gradjani Crne Gore uopste izjasnjavali o referendumu. Sta je svrha referenduma? Da se konacno dobije/vrati drzavnost Crne Gore. Da se ******** ili gedzovani, heh, vrate junastvu i cojstvu crnogorskom ili da se sa druge strane *****e crnogorske, siptari, ********, dukljani i ostale tirade ne podrze u zelji za stvaranjem seperatisticke drzave. Ko je odgovoran za ovakav rascijep drustva. Zasto ne bi prvo na referendumu odnosno na izboru skinili ovu demagogsku politiku gos. Mila Djukanovica i ostalih koja od svog postojanje pa sve do danas teze da se sto vise obogate. Zasto se manipulatori svode na to da godinama zele nezavisnost u odnosu gdje bi trebali odlucnije da rade na nezavisnosti pravosudja, reformi/ persepktivi skolovanja i ostalo sto bi prvo pojedincu dalo da prevazidje subjektivne spoznaje. Nasi dragi politicari na vlasti vatrorijecivo mogu da zamajavaju narodnu masu usklicnim zagovorima snazno za njihovu zajednicu ili nezavisnost. Problem je sto aktuelna vlast ne rijesave probleme nacije, etnologije, problem drzavnosti putem demokratskog rijesenja, a ne putem strasti i popularizma nudeci narodu lazi, obmane i opet lazi. Tu je nuzno neophodan unutrasnji dogovor svih aktera koji sada imaju slobodan izbor gdje vise nema negativnog pritiska sa strana, gdje se vidnost poremecajne razine treba normalnim putem ustanoviti. Naravno da u Crnoj Gori fali mnogo toga da bi standarno bolje zivjeli, gdje izdvajem ljude, tehnologiju i novac kao glavno sredstvo koje je potrebno da bi se bolje zivjelo. Kod nas postoje prvo ljudi kojima se osposobljenost prvo mora pruziti ucenjem, da bi imala bolju produktivnost. Pomoc sa strane nece biti problem tako da to zavisi od nas samih. Da li ce biti bolje u nezavisnoj Crnoj Gori ili u zajednici sa Srbijom mi je svejedno cak zavjera naconalizma/ekstremizma jedne i druge strane kod mene stvara dozu odbojnosti sto je znak da je to drustvo daleko od jednog normalnog medjusobnog funkcionisanja.
    Nemam puno vremena pa cu na brzaka zbrckat nesto.
    Enex, moram ti reci da se slazem sa tobom. Sa ovim topicom sam htio da dokazem da vecina crnogorskih extremista ni sama ne zna zasto zeli nezavisnost. Ovo sto su ovi do sad ispisali nije validan razlog. Kako nam to Srbija, s' obzirom da vise nema Sloba Milosevica, ugrozava Crnogorstvo i identitet? To zavisi od nas samih.
    Dokle god nas ovaka vlast bude vodila, a mi je slijepo pratili nece srece biti. To je jasno kao dan.
    Last edited by shrek; 22-03-05 at 23:45.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by enex
    Ne vidim razloga zasto bi se u trenutacnoj situaciji gradjani Crne Gore uopste izjasnjavali o referendumu. Sta je svrha referenduma? Da se konacno dobije/vrati drzavnost Crne Gore. Da se ******** ili gedzovani, heh, vrate junastvu i cojstvu crnogorskom ili da se sa druge strane *****e crnogorske, siptari, ********, dukljani i ostale tirade ne podrze u zelji za stvaranjem seperatisticke drzave. Ko je odgovoran za ovakav rascijep drustva. Zasto ne bi prvo na referendumu odnosno na izboru skinili ovu demagogsku politiku gos. Mila Djukanovica i ostalih koja od svog postojanje pa sve do danas teze da se sto vise obogate. Zasto se manipulatori svode na to da godinama zele nezavisnost u odnosu gdje bi trebali odlucnije da rade na nezavisnosti pravosudja, reformi/ persepktivi skolovanja i ostalo sto bi prvo pojedincu dalo da prevazidje subjektivne spoznaje. Nasi dragi politicari na vlasti vatrorijecivo mogu da zamajavaju narodnu masu usklicnim zagovorima snazno za njihovu zajednicu ili nezavisnost. Problem je sto aktuelna vlast ne rijesave probleme nacije, etnologije, problem drzavnosti putem demokratskog rijesenja, a ne putem strasti i popularizma nudeci narodu lazi, obmane i opet lazi. Tu je nuzno neophodan unutrasnji dogovor svih aktera koji sada imaju slobodan izbor gdje vise nema negativnog pritiska sa strana, gdje se vidnost poremecajne razine treba normalnim putem ustanoviti. Naravno da u Crnoj Gori fali mnogo toga da bi standarno bolje zivjeli, gdje izdvajem ljude, tehnologiju i novac kao glavno sredstvo koje je potrebno da bi se bolje zivjelo. Kod nas postoje prvo ljudi kojima se osposobljenost prvo mora pruziti ucenjem, da bi imala bolju produktivnost. Pomoc sa strane nece biti problem tako da to zavisi od nas samih. Da li ce biti bolje u nezavisnoj Crnoj Gori ili u zajednici sa Srbijom mi je svejedno cak zavjera naconalizma/ekstremizma jedne i druge strane kod mene stvara dozu odbojnosti sto je znak da je to drustvo daleko od jednog normalnog medjusobnog funkcionisanja.
    Право збориш Енексе! Свака част! Нећу понављати оно што си ти већ рекао, већ бих само додао да је независност Црне Горе итекако имала смисла у доба владавине Слобе Милошевића! У то време сам и ја подржавао независност Црне Горе.

    Поздрав,
    Главу дајем крајину не дајем ...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Mene je to pitanje vaznije od zivotnog standarda. Jer sto ce mene da imam malo vise para kad je u pitanju Crnogorstvo za koje bi poginuo.
    Не бих да трошим време на бесмислице и пароле које си навео у твојим разлозима за независност ЦГ.

    Али ти овде тврдиш да ти је битнија државност ЦГ него животни стандард!?

    Овим си показао да ниси искрен човек и да овде наступаш са позиције залуђеног адолесцента или слепог код очију националисте или као припадник естаблишмента владајуће класе ППП Мила Ђукановића!

    Да је истина што си овде навео, ти сада не би` живео на западу (негде у Холандији, Белгији или ко зна где).

    Дакле ти живиш на западу са одличним животним стадардом, а овде просипаш глупости и палиш Дукљане и црногорске сепаратисте како треба и КОРИЈЕЊЕ да једу само да остану уз ППП Мила Малбора!

    Није лепо пријатељу, заиста није лепо. Дволичан си!
    Главу дајем крајину не дајем ...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Posto ja, a vjerujem jos dostina njih, jos nisam siguran da li je bolje Crnoj Gori sa Srbijom ili bez nje, i posto ne znam koju bih opciju glasao na eventualnom referendumu, zamolio bih da mi navedete razloge (politicke, ekonomske, kulturne) zbog kojih nam je bolje sa Srbijom ili bez nje. Ako moze samo bez vrijedjanja, postavljanja srpskih/crnogorskih zastava i price nevezane za ovu temu.
    Od kada je uveden euro CG vise ne zavisi od monetarne politike u Srbiji, pa se taj momenat vise ne moze smatrati negativnim za CG, sto je bio. Zbog te negativne zavisnosti CG vrijedilo je biti nezavisan, medjutim, sada toga nema a trziste Srbije jeste najzanimljivije za CG u svakom pogledu, bas kao i proizvodi iz Srbije. Dakle, ekonomski, a to je najvazniji element vrijednosti neke drzave nezavisnost bi donijela losije ekonomske trendove, barem u pocetku. Znajuci s druge strane da je EU stvorena upravo zbog ekonomskog momenta i da ulazak u nju prizeljkuju svi upravo zbog ekonomske stabilnosti onda je sto se tice ekonomskih razloga nonsens uopste organizovati referendum.
    Sto se tice kulturnog i nacionalnog tu takodje nema vise neizbjeznih i nametnutih uticaja iz Srbije, vec se CG moze u tom pogledu formirati kako god hoce njena vlast i njeni gradjani, a uticaji raznih kultura i nacija u EU ce biti mnogo veci i vec jesu od strane ekonomski najmocnijih drzava. Dakle, ni sto se tice toga vise nekog razloga da se organizuje referendum ne postoji.
    Politicki razlog je jedini razlog zasto se referendum mora organizovati. Koji su politicki razlozi? Untarpoliticki. Pitanje nezavisnosti je jedina politika na kojoj vladajuca garnitura odrzava svoju vlast. Tesko je povjerovati da ce do referenduma ipak doci jer DPS-u ni jedan rezultat ne odgovara. Svaki rezultat trazi od DPS-a promjenu politickog akcenta i strogu orijentaciju na ekonomske i sistemske promjene. Odrzavanje price o referendumu, obecavanje referenduma je prica kojom se DPS odrzava na vlasti. Upravo zato bi trebalo taj referendum sto prije organizovati i zavrsiti pricu do daljnjega, pa organizovati opet ako treba, ali ne praviti stalno politiku od toga, jer postoje preci problemi, a najvazniji je ekonomski.
    Oni koji govore da im finansijski aspekt nije bitan rade dvije stvari:1. stavljaju svoja osjecanja ispred smisla postojanja drzave, i/li 2. imaju finansijske privilegije od postojece vlasti pa se poistovjecuju sa politickom pricom koju ta vlast promovise. ...
    Uglavnom, posto ekonomski, kulturno i nacionalno drzavna zajednica predstavlja dobro rjesenje i ni u cemu ne sputava CG, dapace, doprinosi joj, onda nema smisla glasati za nezavisnu CG, jer to glasanje u stvari je podrska vladajucoj grupaciji a ne bilo kakav doprinos CG.
    Ko hoce da doprinese vladajucoj grupaciji taj treba da glasa za nezavisnu CG.
    Pitam se kako bi bilo da se referendum odgodi za poslije ulaska u EU?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bonjo, reci sto je alternativa?
    Neka bolja vlast, naucna elita, knjizevnik svjetskog ranga
    iz redova sns, srs, sns, szs, ..., i LSCG?
    Budi specifican i reci zasto ideja suverene Crne Gore gubi smisao, sa ovom ili bilo kojom drugom vlascu. Drzava Crna Gora ima hiljadugodisnju istoriju. Jedna vlast par desetina godina na primjer.
    Dakle, alternativa ti je demokratija koju ce vi donijeti ljudi poput Bulatovica, nekog Mandica, tvog imenjaka Bonje [etni[icine, Slavka pomanitalog, a o nekakvoj drzavnost Crne Gore necemo ni zboriti.
    Sve ovo ne znaci da je DPS/SDP dobra varijanta. To je zlo. Ali manje od drugoga. I jedina nada za nezavisnost, zato sto su jedini kojima je to cilj.
    Vlast dodje i ode. Crna Gora opstanak moze obezbjediti samo nezavisnoscu. Opstanak znaci opstanak drzave kao garanta opstanka crnogorske nacije ili identiteta Crnogoraca.

    Ovaj tvoj stav je prilicno slican Slavkovim liberalima, koje osim DPS-a nista pod milim Bogom ne interesuje. Njihova retorika jes kvazimoralna, isprazna iza koje bljesne nezajazljivo prkno bas ko i DPS-u.
    Dje su ti moralisti, cistunci, demokrati u Crnoj Gori? Za)ebi. Treba biti pragmatican i izvuci nabolje od postojeceg. Demokratija, "Evropa" ce stici onim tempom na kojem je svijest gradjanina Crne Gore. Sa pripuzima Beogradskim, gibanicarima, maparima, ekavcima, ne prije sigurno, bez drzave bi ostali sigurno.

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj
    Ali sto je Crnogorstvo?

    Ja jesam bio za nezavisnu, ali iz prilicno jasnih pragmaticnih razloga, koji svakim danom sve vise gube smisao, jer sa ovakvom svijescu, vlascu i elitama, potpuno je nebitno kakav ce krajnji aranzman biti nasih odnosa sa Srbijom.

    Kad covjek malo baci pogled unatrag, na tu prelomnu 1989 i vidi da su jedni Cesi izabrali Vaclava Havela, Slovenci mobilisali kompletnu naucno-kulturnu elitu da ih predvodi u jednom od kljucnih istorijskih prelomnih perioda... a onda pogledam CG i sjetim se mladih, lijepih i pametnih, ne mogu a da se ne zapitam, jesmo li sve ovo zasluzili i time platili danak jednovjekovnom parazitiranju na racun juznoslovenskih drzavnih tvorevina.
    Last edited by amaro99; 23-03-05 at 02:07.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Location
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by nihil
    Odrzavanje price o referendumu, obecavanje referenduma je prica kojom se DPS odrzava na vlasti. Upravo zato bi trebalo taj referendum sto prije organizovati i zavrsiti pricu do daljnjega, pa organizovati opet ako treba, ali ne praviti stalno politiku od toga, jer postoje preci problemi, a najvazniji je ekonomski.
    Ovo ti je veoma dobro zapažanje jer procrnogorski kao i prosrpski blok u Crnoj Gori održavaju svoju snagu na priči za i protiv referenduma a ni jedan od ta dva bloka nije ponudio rješenje najvažnijih pitanja,prije svega ekonomskih.Ja mislim da bi referendum u Crnoj Gori, ukoliko se održi izazvao kraj kako DPS-a tako i SNP-a jer političke elite u Crnoj Gori nijesu u stanju da se uhvate u koštac sa ekonomskim problemima na koje bi se građani Crne Gore poslije rješavanja pitanja državno pravnog statusa fokusirali i tražili što brže rješavanje ekonomskih problema koji ih tište (crnogorstvo i srpstvo se ne mažu na hljeb).

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Не бих да трошим време на бесмислице и пароле које си навео у твојим разлозима за независност ЦГ.

    Али ти овде тврдиш да ти је битнија државност ЦГ него животни стандард!?

    Овим си показао да ниси искрен човек и да овде наступаш са позиције залуђеног адолесцента или слепог код очију националисте или као припадник естаблишмента владајуће класе ППП Мила Ђукановића!

    Да је истина што си овде навео, ти сада не би` живео на западу (негде у Холандији, Белгији или ко зна где).

    Дакле ти живиш на западу са одличним животним стадардом, а овде просипаш глупости и палиш Дукљане и црногорске сепаратисте како треба и КОРИЈЕЊЕ да једу само да остану уз ППП Мила Малбора!

    Није лепо пријатељу, заиста није лепо. Дволичан си!
    Odje sam (u Holandiju) od 2002-e do juna ove godine kad se vracam za Crnu Goru jer ocu da zivim tamo dje sam rodjen. Dakle, moj zivotni standard ce u potpunosti zavisit od stanja u Crnu Goru (a mogu ti rec da je prosjecan ako ne i ispod prosjeka).

    Nikad nijesam bio ni za Mila ni za Momira. Bio sam za Liberale do afere Trsteno, a sad mi je GZP najsimpaticnija stranka. Vlade dolaze i prolaze, a drzava treba da je vjecna.


    Ja razumijem neke ljude s ovog foruma da nemaju izrazen patriotski osjecaj. To nije nista strasno. Nit im iko moze, nit pravo ima, da im zamjeri zbog toga.

    Ali su mene blize rijeci John F. Kennedy-a kad je reka:
    "Ne pitajte sto vasa zemlja moze ucinjet za vas, no sto vi mozete ucinjet za nju!"
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 23-03-05 at 03:39.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Vlade dolaze i prolaze, a drzava treba da je vjecna.
    Ni drzave nisu vjecne. Primjera koliko hoces, najblizi su prethodne Jugoslavije, a sad evo i SiCG. Pa onda, ako vec nekad nisu postojale jasno je da ce i proci. Uglavnom, drzave nisu niti trebaju da budu vjecne.
    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Ali su mene blize rijeci John F. Kennedy-a kad je reka: "Ne pitajte sto vasa zemlja moze ucinjet za vas, no sto vi mozete ucinjet za nju!"
    Za mene su te rijeci veoma problematicne jer stavljaju apstraktnu drzavu iznad stvarnog pojedinca. Iz te apstrakcije stoji vladajuca grupacija koja se idejom drzave sluzi za svoje interese. Drzava postoji radi ljudi, a ne obratno. Ljudi stvraju drzavu, a ne drzava ljude...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Odje sam (u Holandiju) od 2002-e do juna ove godine kad se vracam za Crnu Goru jer ocu da zivim tamo dje sam rodjen. Dakle, moj zivotni standard ce u potpunosti zavisit od stanja u Crnu Goru (a mogu ti rec da je prosjecan ako ne i ispod prosjeka).
    Прво скочи па реци хоп! Када са 3000 евра спаднеш на 300 евра месечно, и када не будеш имао пара да мајци купиш лек а дете не будеш могао да пошаљеш у школу (факултет) који он жели да похађа, е онда ће бити добро да се овде поново нађемо и попричамо на исту тему.

    Ја јесам за независност, и немам ништа против независности Црне Горе ако би та независност била у корист (велике) већине грађана Црне Горе.

    Нихил и Енекс су рекли све остало што треба да се каже на ову тему, тако да нема потребе то понављати.

    Поздрав,
    Главу дајем крајину не дајем ...

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve dok ima ovakvih “filozofa” ka Srek i Eneks CG je u opsanosti jer se Srbija nije nimalo promijenila ,oni samo cekaju sansu,a sjutra kad osvanete ponovo u Velikoj Srbiji (neka nova SRJ) ko ce biti kriv!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amaro99
    Vlast dodje i ode.
    Тако је у другим државама...

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Homoljac_
    Прво скочи па реци хоп! Када са 3000 евра спаднеш на 300 евра месечно, и када не будеш имао пара да мајци купиш лек а дете не будеш могао да пошаљеш у школу (факултет) који он жели да похађа, е онда ће бити добро да се овде поново нађемо и попричамо на исту тему.
    Ka prvo, ja ne radim ovamo vec zavrsavam studije. I taman mi 300 eura mjesecno ostaje za hranu i za sve ostalo (a o 3000 eura mogu samo da sanjam). Kad bi htio da ostanem odje, poslije studija, moga bi da zaradjujem tolko, ali se vracam za Crnu Goru. A i te 300 eura sto sad imam necu imat poslije juna mjeseca. Ovo je zadnji put da cu raspravljat o mojoj ekonomskoj situaciji na forume.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    300 eura za hranu, za jednoga i nije toliko lose. Toliki je i meni mjesecni budzet, kao i vecine ostalih ucenika u France.
    A sad probaj da zamislis taj budzet za 3-4 clana porodice, od kojeg treba da se nahrane,obuku,izadju i plate racune. Ne bih rekao da je njima nezavisnost ispred standarda.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    Shrek!
    Vrlo kratko cu pokusati da vam dam odgovor: Zato sto zelim svoju sopstvenu drzavu, kojoj cemo mi Crnogorski narod upravljati njome bez obzira na vjeru i vjeroispovjest i diciti se njoj, za vijek vjekova.
    Ti vec imas sopstvenu drzavu u zajednici sa Srbijom. Crnom Gorom ne upravlja ni Srbija ni crnogorski narod. O sudbini nase zemlje odlucuje jedan covjek. Taj covjek je, u velikoj mjeri, doprinio da ti nemas sa cim da se dicis.

    Znaci, kao sto sam i mislio, nema pravih razloga zasto bi se Crna Gora trebala odvojiti od Srbije.
    Jedini,a koji po meni nije vrijedan odvajanja, je politicki razlog.
    Quote Originally Posted by nihil
    Politicki razlog je jedini razlog zasto se referendum mora organizovati. Koji su politicki razlozi? Untarpoliticki. Pitanje nezavisnosti je jedina politika na kojoj vladajuca garnitura odrzava svoju vlast.
    Last edited by shrek; 23-03-05 at 13:32.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amaro99
    Bonjo, reci sto je alternativa?
    Neka bolja vlast, naucna elita, knjizevnik svjetskog ranga
    iz redova sns, srs, sns, szs, ..., i LSCG?
    Budi specifican i reci zasto ideja suverene Crne Gore gubi smisao, sa ovom ili bilo kojom drugom vlascu. Drzava Crna Gora ima hiljadugodisnju istoriju. Jedna vlast par desetina godina na primjer.
    Dakle, alternativa ti je demokratija koju ce vi donijeti ljudi poput Bulatovica, nekog Mandica, tvog imenjaka Bonje [etni[icine, Slavka pomanitalog, a o nekakvoj drzavnost Crne Gore necemo ni zboriti.
    Sve ovo ne znaci da je DPS/SDP dobra varijanta. To je zlo. Ali manje od drugoga. I jedina nada za nezavisnost, zato sto su jedini kojima je to cilj.
    Vlast dodje i ode. Crna Gora opstanak moze obezbjediti samo nezavisnoscu. Opstanak znaci opstanak drzave kao garanta opstanka crnogorske nacije ili identiteta Crnogoraca.

    Ovaj tvoj stav je prilicno slican Slavkovim liberalima, koje osim DPS-a nista pod milim Bogom ne interesuje. Njihova retorika jes kvazimoralna, isprazna iza koje bljesne nezajazljivo prkno bas ko i DPS-u.
    Dje su ti moralisti, cistunci, demokrati u Crnoj Gori? Za)ebi. Treba biti pragmatican i izvuci nabolje od postojeceg. Demokratija, "Evropa" ce stici onim tempom na kojem je svijest gradjanina Crne Gore. Sa pripuzima Beogradskim, gibanicarima, maparima, ekavcima, ne prije sigurno, bez drzave bi ostali sigurno.
    amaro, ti napisa roman a nidje konkretno da kazes zasto Crna Gora treba da se ocijepi!

    "Sve ovo ne znaci da je DPS/SDP dobra varijanta. To je zlo. Ali manje od drugoga. I jedina nada za nezavisnost, zato sto su jedini kojima je to cilj. "

    Njima je jedini cilj da bude dobro njihovoj guzici. Trenutno im je dobro uz zalaganje za nezavisnost ali da osjete da im Srpstvo moze biti od koristi ne bi vecih Srba od njih bilo, kao sto i nije dok su bili sa Momirom.
    Misljenja sam da ih ne treba gledat kao jedinu dobru varijantu. Vlast treba da se mijenja cim pocne lose da radi ono zbog cega je izabrana. U suprotnom ce usavrsit manipulisanje i 'onesposobljavanje(potkupljivanje) konkurencije' i sve ce se teze i teze maci sa vlasti.
    Last edited by shrek; 23-03-05 at 13:38.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    300 eura za hranu, za jednoga i nije toliko lose. Toliki je i meni mjesecni budzet, kao i vecine ostalih ucenika u France.
    A sad probaj da zamislis taj budzet za 3-4 clana porodice, od kojeg treba da se nahrane,obuku,izadju i plate racune. Ne bih rekao da je njima nezavisnost ispred standarda.
    Shrek,

    Nije isto imat 300 EUR u Holandiju i 300 EUR u Crnu Goru. Osim toga, vecina Crnogoraca ima kucu na selo i tamo moze nesto da zasadi i da drzi malo stoke itd. A ja odje moram sve kupovat iz prodavnice, sto je extremno skupo. Dakle, razlika je velika. Osim toga, vec sam reka da sam ja ovamo dosa 2002-e godine, a do tada sam radio u CG. Tako da vrlo dobro znam kako je zivjet u Crnu Goru i znam da se nista nece promijenit i kad se vratim.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 23-03-05 at 14:08.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Ti vec imas sopstvenu drzavu u zajednici sa Srbijom... O sudbini nase zemlje odlucuje jedan covjek.
    Reci mi, Shrek, kako to da Crna Gora zavisi od srpske saradnje sa Hagom? Ako Crna Gora ne zavisi od Srbije (dok su u zajednicu) kako to da pregovori sa Evropskom Unijom nece pocet zbog njihove (ne)saradnje sa Hagom?



    "Ratko Mladić se podrazumijeva

    BRISEL– Državna zajednica Srbija i Crna Gora (SCG) moraće sve optužene isporučiti Haškom tribunalu ukoliko želi da napreduje u predpristupnom procesu prema Evropi, saopštio je juče evropski komesar za proširenje Oli Ren.
    »Činjenica da će u Hag otići generali Neboša Pavković i Sreten Lukić je važna za konačnu ocjenu sadržanu u Studiji izvodljivosti, ali žele li Beograd i Podgorica da napreduju dalje u predpristupnom procesu prema Evropi, moraće sve optužene poslati u Hag«"


    Ako vec zboris da imamo samo koristi od zajednice sa Srbijom i nikakve stete, ja ti navedoh najvecu stetu koju imamo od Srbije, a to je sto necemo uc u Evropsku Uniju na vrijeme iskljucivo zbog njih, jer Ratka Mladica nece nac ka sto ni Hrvatska nije nasla Gotovinu. Posto sam ti ja naveo najznacajniji negativan efekat drzavne zajednice, red je na tebe da navedes neki pozitivan.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 23-03-05 at 14:09.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 19:53
  2. Replies: 11
    Last Post: 15-06-09, 13:10
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 12:20
  4. Vlahovic: Crna Gora ne želi da bude neciji pristup na more !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-05, 05:39
  5. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 12:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •