View Poll Results: Hoće li SDP napustiti koaliciju na državnom nivou?

Voters
143. You may not vote on this poll
  • Da

    39 27.27%
  • Ne

    104 72.73%
Page 8 of 39 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 974

Thread: Hoće li SDP napustiti koaliciju na državnom nivou?

  1. #176
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Raquel, mislim da to "i dalje te gotivim" nema potrebe da pises... kao da je to nesto cime se licitira . Ako imas neko neslaganje sa mojim stavovima - mozemo o njima da polemisemo, ja i ti. Cini mi se da svacije misljenje postujem ovdje, koliko god bilo razlicito. Treba li da mijenjam svoje...? Jos jednom - spreman sam i na to, narocito ako je to sugestija sa tvoje strane - samo ukazi na manjkavosti mog stava. Cak bi voli, na ovoj ili na drugim temama, upravo da cujem tvoje misljenje, oko tih pojedinacnih tema koje nas sve dijele... Ovako je tvoja prica previse, previse uopstena - da bi se ja tu nesto sam zamislio, gdje grijesim. Ne moze se nekom dokazati da nije u pravu - tako sto ce mu se samo reci "nemas dovoljno shirine"... koliko god to dobronamjerno bilo.

    Ako smatras da radim copy/paste na forumu... to me iskreno rastuzuje jer te rijeci od tebe dolaze, i smatram da nijesi u pravu.
    Just to slip the skin...

  2. #177
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Razmišljam da to patentiram... U svakom slučaju milo mi je što si se vratio na temu, pa ako ne ja, neko drugi će poželjet nešto da kaže...



    Ma neee...Kako ti to uopšte pada na pamet! To što ih od nastanka do danas glasaju Srbi je tek puka slučajnost....
    PzP je (dragi prijatelju) najveća srpska antisrpska stranka koja postoji i ikad je postojala u Crnoj Gori. Ne razumiješ?? To ti je stranka koju glasaju oni Srbi skloni iživljavanju nad samim sobom i sopstvenim narodom.
    Sta znam, ja u mom gradu, i u tvom gradu u kom sad zivim, i na sjeveru na primjer... znam dosta ljudi koji glasaju PZP a nijesu Srbi. I daleko od toga da su i neka velika manjina medju njihovim biracima. Moja je neka procjena da su otprilike pola biraca PZP na svim izborima do sad bili Srbi, u startu mozda dvije trecine, i da ih je sve manje.

    Posle deala koji je PZP napravio oko Ustava, i bukvalno izigrao sopstvene birace tada... apsolutno se slazem oko toga da je PZP antisrpska stranka.
    Just to slip the skin...

  3. #178
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Eto vidis, ne slazemo se, a ja se slazem s El Re-om. 2:1. Sta se radi u tim situacijama? Malo preispita sebe?
    Licitira, naravno. I u zivotu i ovdje.
    Zar stvarno mislis, da u situaciji gdje jedni imaju vecinu, a i jedni i drugi imaju zelju da zive u jednoj zajednici gdje se svi slazu oko bitnih stvari - treba da se oni koji su u manjini jednostavno prilagode...? Ne, ja mislim da to nije ispravno. Narocito da nije ispravno u trenutnoj CG-situaciji. Jer onda prelazis granicu gdje "pravo jaceg" nije vise demokratija.

    Naklonost kojom se licitira, jos zbog toga sto se oko nekih stvari imaju razliciti stavovi... Nije naklonost. Iz moje perspektive. Sto ne znaci da mi tvoja naklonost nije bitna. "I dalje"

    edit: Sad tek vidjeh drugi dio posta... Prihvatam ja i psiholosku analizu mene malog. Mislim da nemas bas ni jedan argument da me smatras iskljucivom, ili zadrtom, ili nedokazanom osobom koja nije sposobna da uvazi tudji stav... cak naprotiv. Da je tako... sve ja ovo ne bi pisao.

    Opet... za sve za sta mislis da nijesam upravu, imas prostor da na to ukazes, i ponudis ono sto jeste ispravno i istinito - prije nego bilo ko ovdje, sto se mene tice -u vezi politike, ili bilo kog mog drugog stava - i na nacin na koji ti to zelis, na forumu ili ne. I dare you!
    Last edited by getaway blues; 15-06-11 at 17:59.
    Just to slip the skin...

  4. #179
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rovchanka View Post
    Mislim da ja nisam nista govorila u pezorativnom tonu, a nikako o banalno navedenom stomacicu, ili tiganju.
    Kad bi to bio point, govorili bi o nekoj jako primitivnoj sredini, a CG to nije. Ipak, CG pripada Evropi, evropskim desavanjima, iako doduse sa sporijom refleksijom, ali... Tu je gdje je.
    Moram reci da cijenim vase pisanje, iznosenje mishljenja, a cesto i vase stavove koji se cesto mogu naslutiti i bez direktnog podvlacenja. Smatrala sam i smatram da vi odlicno razumijete ono sto sam nappisala, i da pripadate licnostima koji imaju svoje eticke kodekse na zavidnom nivou (bez laskanja jer to je moje vidjenje). Zato se cudim da niste uocili bar nijansu interesa i tih intimnih zadovoljenja etichkih normi uz spoljni faktor interesa.
    Ali, kao sto znate i sami kroz izucavanje koje ste naveli u vezi sa politikom, politichko trziste se ne vodi samo ideoloshkim ciljevima i to odavno u svijetu, a kod nas "odnedavno", i ako ne zelimo svojim rijecima podsticemo zaostavstinu samo ideoloshkog zaludjivanja naivnih (kojih ima josh puno), onda moralno (radi onog intimnog/savjesti),ne mozemo diskutovati samo u tom naivnom smjeru.
    Ako SDP racuna na 10-15% DPS kadrova, znachi da su svjesni njihovog nezadovoljstva. Dio tog procenta je nezadovoljan sporom uzlaznom linijom, karijerom, beneficijama, losim odabirom DPS partijskog rukovodstva "ka vrhovima" drzave. I, SDP to zna odlicno, i igra na kartu nacionalnog utemeljenja - da bi se savjest takvih podmirila. U drugacijem slucaju, ti prelaznici ne bi imali opravdanje za sebe ni za one oko sebe. Naravno, SDP ne racuna na one koji nisu osjetili vlast, na one koji nemaju iskustva, jer njima trebaju iskusni kadrovi iz bilo koje sfere i nivoa DPS-a. SDP to nema i svjesni su da su ti iskusni kadrovi DPSa bili uvijek uspjesni donosioci glasova - jer ne bi bili tamo gdje jesu.. Logicno, SDP-u ne trebaju luzeri, ljudi kojima se dobacuju mrvice da bi bili i ostali opozicija. Nista strasno, slichno kao i na trzistu ekonomije.
    Sto se tice PZP-a koji ste spominjali... Da preskochimo povod za njihovu politichku angazovanost, i da li su nastali da bi se iskristalisalo "trziste" i te strane, da li se monopol moze zatresti od takvih kadrova itd itd.....SDP je na njima stekao iskustvo i saznanje da takve gradjanske partije (utopijske) imaju feler. Nedostaje im "nit" nacionalizma - osnove koja uvijek mora imati svoj teg - pri potrebi. Trenutno im je taj namjesteni teg veci, a u drugim situacijama manji. Bez tog tega koji pere savjest, teshko bi daleko stigli, a to je protiv njihovog grafikona lichnih interesa u piramidi.
    Moral - intima, interes - socijalna mjera vrijednosti. Takva je postavka u drustvu.
    Nije ono sto si bio - vec je ono sto si sada. SDP clanovi ne zele i nece dozvoliti da njihov komad interesnog kolaca propadne zbog onog tega/savjesti. Bilo bi i glupo i naivno vjerovati da kroz vladanje nisu nauchili nesto. Ja ih ne smatram ni malo glupim da im savjest i igra sa nacionalnim tegom prevagne nad interesnim porivima. To je neki kompliment...valjda.
    Ne radim to često,..zapravo ne sjećam se kad sam to učinio zadnji put, ali osjećam obavezu izviniti se što sam dozvolio da ton mom prethodnom postu daju neke predrasude o sagovorniku. Zaista mi je žao zBog toga, što ne znači da ono što sam napisao i dalje ne stoji kao moj stav i dio mog profila. Recimo, da je rečeno upotrijebljeno u potpuno pogrešnom trenutku i kontekstu. Uostalom i ja sam čovjek od krvi i mesa.

    Obratiću se na Vi, zahvalan na poštovanju, i zamoliti da ubuduće to ne praktikujemo (ukoliko ste za), i reći da mi se post dopao jer me natjerao da o nekim stvarima razmislim i on, jasno je to svakako, dubinom izlazi iz prosjeka polemika sa ovog pdf-a. Nisu neuobičajene, zBog inspirativnih postova i sam dolazim, no ležernost traži opušteniju diskusiju čija je prva žrtva često upravo sam kvalitet napisanog.

    Najveći dio onog što ste napisali stoji i posebno mi se dopalo zapažanje da svaka partija mora imati nacionalnu utemeljenost. PzP je (ukoliko ta partija zaista nije podvala i Trojanski konj režima) pokazao tu nesnalaženje i zBog toga platio strašnu cijenu koja će se. nastavi li ovako, završiti sigurnim nestankom. Neki ljudi nikako da shvate da svaka partija (u Evropi, a da ne govorimo o identitetski podijeljenoj CG) mora imati jasnu nacionalnu utemeljenost i prepoznatljivost. Ako to ne razumije neki birač - big deal, ali za političara - to je neoprostivo.
    Što se tiče SDP-ovih kadrova u vrhu vlasti, smatram ih vrijednim poštovanja jer su uspjeli (do sad) da pokažu samokontrolu i ipak se ne upušte u neke radnje u cilju ličnih interesa, koje javnost ne bi opravdala niti razumjela. Sve u čemu su do sad učestvovalo (a poznato je u ovom trenutku nama) je još u okviru one "niko nije med vrcao a da nije prste polizao"... Prema tome još su to sitne stvari i, što je najvažnije, samo ono što im je zakon omogućavao.

    O generalnoj političkoj umješnosti SDP-a... Mi o tome možemo suditi samo po spoljnim manifestacijama vidljivim javnosti i ukupnom rezultatu, a on je za jednu partiju koja je počela na samoj političkoj margini, ipak za poštovanje. Osim DPS-a i SNP-a (kao njegove druge polovine) sve druge i nekad moćne partije iz '90-ih su nestale. Ne i SDP.

    Volio bih kad bi sad bili dostupni memoari koji će se o (ključnim) '90-ima pisati za 20 godina, pa da možemo zaista steći sliku koliko je uspjeh SDP-a bila politička vještina i vizionarstvo njegovog vrha, a koliko je to dio farse koju vješto koordinira strani faktor.

    Još jednom, hvala na lijepom postu i izrečenim sudovima o mom pisanju.
    Last edited by El Re; 15-06-11 at 20:09.

  5. #180
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ne, ali ako manjine ne znaju da im njihovi predstavnici o glavi rade, a vlast vise u njihovu korist no ono sto manjine ponavljaju ko papagaji opozicije i ubijedjeni da je to tako, samo jer njih predstavljaju? Mozda da birate drugu opoziciju? Ako vec niste otvoreni da vidite Crnogorce.

    Silom necete getaway. U CG se nece ratovat, to ti ja sad najprijateljskije kazem. Da ne kazem jos - pa dje ste navikli i ratujte.

    Licitira se sa strpljenjem dusho, pogledaj Recordare-a.
    Zar stvarno mislis, da bi ja sa nekim da ratujem ovdje...? Ili bilo ko moj? Ili da bi Srbi da ratuju sa nekim u CG zbog necega... Izvini, ali ako ti to mislis - onda cu smatrati da je propaganda podjela i nepovjerenja u CG mnogo jaca nego sto sam mislio.

    Oko opozicije u Crnoj Gori, prosrpske, kakva je ona i koliko brani Srbe uopste, i koliko je sposobna... Se apsolutno slazemo.

    A ako mislis da ces jednog dana imati razlog da mene stavis na ignore kao Recordare-a... Hmeh. Ja da imam toliko nepovjerenja i opreza, uradio bi to odmah i sebi ustedio mnogo vremena.
    Just to slip the skin...

  6. #181
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post

    Licitira se sa strpljenjem dusho, pogledaj Recordare-a.
    Neshto me ova Raquel premnogo pominje obzirom da me je stavila na ignore...Poshto ne chita, prenesite joj slobodno jedan prijateljski savjet(ona voli da ih daje) da se to mozhe protumaciti na vise nacina
    Deserve's got nothing to do with it.

  7. #182
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Milovane, ja se izvinjavam, ali lijepo bi bilo prvo biti malo informisan, pa onda razglabati da li neko trtomudi ili ne.

    Vaseljenski patrijarh je prvi medju jednakima, i kad god su se resavala pitanja novih crkava u okviru velike pravoslavne zajednice - islo se na tu adresu za misljenje i trazenje prava. Upravo zato sto se vjeruje da je to jedna objektivna i nepristrasna adresa. To nema nikakve veze sa SPC - to je tako u pravoslavlju, a CPC pretenduje na mjesto pravoslavne Crkve u CG, zar ne...?

    SDP zagovara prava CPC u Crnoj Gori. I to je sasvim regularno... Samo, umjesto deklarativne price da treba nesto da se mijenja - ista ta SDP bi morala nesto uciniti konkretno za CPC, da se ovo pitanje pomjeri sa ove tacke gdje trenutno jeste. Stvari koje se ticu suda u sudnicu, stvari koje se ticu kanona na relevantne adrese koje su iznad i CPC i SPC... to je jedino resenje.

    A glavni "čojek" Vaseljenske patrijaršije je Bartolomej sa kojim se sastao Ranko? I koji, recimo, podržava Ukrajinsku pravoslavnu crkvu (mada ne javno) jer RPC misli da je glavna u pravoslavnju jer ima 50% vjernika...i poslije mjesec dana delegacija te crkve koja ima oko desetak miliona vjernika i najveća je nepriznata pravoslavna crkva dođe u posjetu CPC i uspostavi neku saradnju?

    Iako ne vjerujem u teorije zavjere, rekao bih da ovđe ima nešto.

    I da ne ulazimo u pitanje crkve, da vjersku službu u manastirima i crkvama (oko 600) vrši CPC a da je SPC prinuđena na trgove, što mislite za koliko bi se preokrenuo odnos kad je u pitanju broj vjernika ?
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  8. #183
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Duso, moram tako da ti se obratim. Pricas o paranoji? Kolektivnoj i pojedinacnoj? Ja otkucam post o opoziciji i ratovanju, ti se nadjes sa - ja i neko moj? I onda i upadica - podjele?
    Nemam vise sta da ti kazem. Bez da ti pozelim da mir nadjes u nekoj drugoj zemlji, ovdje to neces moci. Jer ces nekog uvijek morati da krivis za proslost. I onda one koje najmanje bi smio. Jer nemas radi cega.

    Podji negdje gdje je neko drugo govorno podrucje. Ja bih, kad mira ne bih nalazila, a probadalo me u tim godinama po lijevoj strani. Jos si mlad, imas kad za rizike.

    Nemam opciju da moderatore stavim na ignore. A i nema potrebe, imam samokontrole toliko.. Pola bi cdm-a zavrsilo tamo, ne samo s Politike.

    Toliko.

    p.s. Ako se slazes za opoziciju, usmjeri svoje nezadovoljstvo tamo, a ne onamo gdje imas jedino i samo nerazumijevanje. Ne tebe. Vec ti.
    "Silom necete getaway. U CG se nece ratovat, to ti ja sad najprijateljskije kazem. Da ne kazem jos - pa dje ste navikli i ratujte."

    Meni se cini da si ti ovo napisala. A ako se ovo nije odnosilo na mene, i neku grupu ljudi kojoj ja pripadam... onda ne znam na koga je.

    Za proslost ne krivim nikoga u koga prstom mogu uprijeti, osim kad za proslost krivim nas sveukupan mentalitet i balkansku nesrecu. No, ne smatram da je to uzrok mog probadanja po lijevoj strani. To probadanje je prije svega zbog buducnosti koja se namece, a ne zbog proslosti.
    Just to slip the skin...

  9. #184
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    A glavni "čojek" Vaseljenske patrijaršije je Bartolomej sa kojim se sastao Ranko? I koji, recimo, podržava Ukrajinsku pravoslavnu crkvu (mada ne javno) jer RPC misli da je glavna u pravoslavnju jer ima 50% vjernika...i poslije mjesec dana delegacija te crkve koja ima oko desetak miliona vjernika i najveća je nepriznata pravoslavna crkva dođe u posjetu CPC i uspostavi neku saradnju?

    Iako ne vjerujem u teorije zavjere, rekao bih da ovđe ima nešto.

    I da ne ulazimo u pitanje crkve, da vjersku službu u manastirima i crkvama (oko 600) vrši CPC a da je SPC prinuđena na trgove, što mislite za koliko bi se preokrenuo odnos kad je u pitanju broj vjernika ?
    Grom me ubio, ako znam sta me pitas Oko neke hipoteticke situacije, gdje bi Ranko kao premijer otisao u Carigrad i trazio misljenje...? Upravo mislim da bi to bilo resenje - premijer koji se uzdize iznad pripadnosti ili podrske jednima ili drugima, jednostavno brine za situaciju u svojoj zemlji i zeli to da rijesi, i pitanje kanona postavlja na jedinu relevantnu i neutralnu adresu.

    Pitanje crkve u Ukrajini cini mi se nema nikakve veze sa nasim problemom, osim odredjene slicnosti. Nijesam upucen, a volio bi da znam, kako je drzava rijesila imovinske probleme i gazdovanje crkvama tamo.

    Pitas me, sta bi bilo kada bi CPC vrsila sluzbu u crkvama i manastirima, a SPC ne...? Vjerujem da bi se samo jos vise vjernici nacionalno podvojili, sto je za pravoslavlje tragedija. SPC bi ionako ostali hramovi koje je radila od svojih para, znaci sve sto je radjeno od 91e... Ne vjerujem da bi veliki procenat onih koji ucestvuju u bogosluzenjima SPC napustio - jer nikom se navrat-nanos ne napusta svoj duhovnik kome se ispovijedas svake nedjelje prije pricesca. A i za redovna bogosluzenja je potreban veliki broj skolovanih svestenika... koje CPC nema. Opet, sve i da ih ima, sve i da SPC ne ostane ni jedan hram u CG... ne vjerujem da bi veliki broj vjernika napustio SPC. Sto en znaci da bi se tako i desilo - samo sudim na osnovu ovoga sto vidim u crkvi svake nedjelje, a to su nikad puniji hramovi.
    Just to slip the skin...

  10. #185
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Србија бре.
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Прекасно је за консензус. Идентитетска подела је коначна и то су схватиле и српска и црногорска страна. Решење српског питања по моделу насилне асимилације немогуће је, акција `срби испод 20%` је пропала. Ако српство није иманентно већинском православном живљу у БЈРЦГ како то да се идеја обновљења црногорства није општеприхватила? Моменат у којем је био могућ консензус исчезао је оног тренутка кад су црногорци направили пакт са мафијом и створили независну државу. Беше тад популарна крилатица `Држава па владавина права`. Једноставно немогуће је држати једну трећину становништва таоцима једне идеје коју они сматрају, са правом, за непријатељску. Можда то не видите али срби су пред стварањем нове политичке елите, подржани и материјално и идеолошки из матице, и спремамо се полако да из дефанзиве пређемо у офанзиву. Ово престројавање дпс-снп и пзп-сдп-нова је шминкенрај кратког даха који треба да сакрије све очигледнији понор пред којим се налази црна гора. Нарко пара више нема, амбијен у којем мафијаши могу да кроје политику једној земљи полако исчезава. У предстојеђој полтичкој утакмици коју ће регулисати европски закони можда се деси демократија црној гори. У том случају црна гора, у овом облику, самоукинуће се.
    Можда сте толерантни према лгбт популацији, али како ћете толерисати скуп 10 000 срба у центру Подгорице за прославу дана државносто Србије 15тог Фебруара ако сте до јуче били спремни да им укинете право на постојање?
    Code:
    СТВАР НИЈЕ КЛАСНА ВЕЋ ХОЛОГРАФСКА!

  11. #186
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Novi hint (jednom cu prestati): Izvlacis iz konteksta, i onda zbunjujes samog sebe. Zbog cega (pitanje za tebe, meni ne treba odgovor )?
    Funny thing, bas imam osjecaj da smo zamijenili uloge... Ali ja tebi takvo pitanje i takve hintove nikada necu postavljati - iz prostog razloga sto smatram da tako ne komuniciraju dvoje ljudi kojima je stalo do misljenja one druge osobe, koliko god ta misljenja bila razlicita.

    Hajde please... da raspravljajmo o stavovima, da igramo na loptu a ne na igraca... Ja vise od toga na forumu ne umijem niti zelim. Ako imas potrebu da pravis karakterizaciju i ukazujes na neke moje promaje u glavi (kojih, ne sumnjam, ima) - eto pm, ili bilo koji drugi nacin... ali ne ovdje, Raquel.
    Just to slip the skin...

  12. #187
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Uzas promiskuiteta!
    Fakat.
    Povlacim ono sto sam prije rekao... Kad vidju ovoga gore sto napiiiisa, spreman sam da recem da vjerovatno ima onih medju nama koji bi da ratuju malo
    Just to slip the skin...

  13. #188
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Niksic/Moskva
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Povlacim ono sto sam prije rekao... Kad vidju ovoga gore sto napiiiisa, spreman sam da recem da vjerovatno ima onih medju nama koji bi da ratuju malo
    ... i to po trgovima sa sve 10000 saboraca :mrgreen:
    ...Sve su srpske zemlje vezane u čvore
    A biće još teže i biće još gore...

  14. #189
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Србија бре.
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Не гетавеј, није ми до пушкарања. Искрено сам се понадао да ти је стало до договора са 200 000 твојих сународника, па сам као један од њих представио основ наше будуће преговарачке платформе. Видим да си потегао болно питање идентитетских мимоилажења са зачуђујуће више интересовања за ону другу страну,Србе, него просечан члан овог форума. Надам се да имаш снаге да сгледаш само једну чињеницу до краја- 200 000 срба у цг жели да живи заједно са 9 милиона својих сународника у унитарној држави. Притом нисмо ми претили ратом, већ напротив. Стало нам је да се ово питање реши што безболније. Офанзива коју сам поменуо, је политичког карактера.
    Свако добро
    Code:
    СТВАР НИЈЕ КЛАСНА ВЕЋ ХОЛОГРАФСКА!

  15. #190
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    O getaway, ebe se meni za tvoje ili bilo cije promaje, iskreno... Hint ti je tu, da vidis zbog cega se ovoliko forumasa urotilo, choche, protiv tebe... Svi ti skrecu paznju na iste stvari, na razlicite nacine, a ti opet po svom.

    Mi hocemo, ali ne mozemo, ocigledno s tobom... Je li moguce da je do svih nas? Bas uvijek?

    Ne napadam te, rekoh.. u principu, ebe se meni. Kapiras sad?
    Probaj, znam da mozes.

    I see you around.
    Ja cu te jos jednom zamoliti - tu pricu o mojoj paranoji ovdje ostavi za neko drugo mjesto. Ako zelis da raspravljamo o stavovima, zelis... ako ne - super. Hvala. A ko ne moze sa mnom - shiroko mu polje.
    Just to slip the skin...

  16. #191
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Србија бре.
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Имате ли нешто против прославе дана државности Албаније у општинама у којима живе Албанци?
    Имате ли нешто против прославе дана државности Србије крај Карађорђевог споменика, ако је ово рекли би неки грађанска држава?
    Code:
    СТВАР НИЈЕ КЛАСНА ВЕЋ ХОЛОГРАФСКА!

  17. #192
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Malo si se iznervirao? Super, mozda obratis paznju. Da preskocim ono o cemu ti zelis da raspravljas?
    Nidje frke. Good bye Jack and Sue :*
    Iznervirao? Daleko od toga. Tvoja misljenja o bilo kome je tvoja stvar. Za mene argument u raspravi ne moze biti "paranoican si, mislis da su se svi urotili protiv tebe" - i to da je neki stav ispravan zato sto pet ljudi na forumu misli jedno, a dvoje nesto drugo. Ali dobro - to su tvoji izbori.
    Just to slip the skin...

  18. #193
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Niksic/Moskva
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ao postedite nas kumim vas... ko je paranoican a kome se ebe, ostale forumase bas i ne zanima. Dje je admin kad treba???
    ...Sve su srpske zemlje vezane u čvore
    A biće još teže i biće još gore...

  19. #194
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    1. Konsenzus oko xy pitanja koja unose anksioznost i kod jednih i kod drugih. Na primjer - konsenzus oko toga da je ovo gradjanska drzava u ciji suverenitet niko nema namjeru da zadire, i spolja i iznutra. Konsenzus oko toga da mozemo da gradimo vlast u kojima ce biti predstavnici i jednih i drugih - a da to nece ugroziti postojanje CG na bilo koji nacin. Konsenzus oko toga da postojanje crnogorskog jezika i nacije niko ne negira - ali ni cinjenicu da vecina naroda u CG govori srpskim jezikom, i da djeca treba da se obrazuju na onom jeziku kojim zele. Konsenzus oko toga da se pitanje crkve mora sto prije resavati a ne potirati tepih - i to svi imovinski sporovi na sud, a kanonski pred vaseljenskog patrijarha, i da se to jednom za svagda rijesi. Konsenzus oko toga da ce vlast koja dodje posle DPS da sprovede lustraciju, i ispita ko se kako nasklapao para u procesima privatizacije. Mozemo li se oko toga dogovoriti? Mislim da bi to moglo svima biti u interesu.
    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Prostora za kompromise uvijek ima. Cak i oko famoznih simbola. Evo, recimo,himna. Spor je u sledecem: etnickim Srbima se ne svidja poslednja strofa himne zbog toga jer je napisao Sekule Drljevic(lik koji, priznacesh, ima osnova da bude omrznut od strane Srba), Crnogorci zele da je zadrzhe zbog stiha "Da je vjecna CG". Je li moguce, recimo, izbaciti tu strofu, a ostaviti "Da je vjecna" jer se ona i onako pjeva na kraju himne? Eto ga, kompromisno reshenje. Ovo je samo jedan primjer koji pokazuje koliko je lako postici kompromis i rijesiti neka pitanja kad se stvarno u to krene. Logika "mi smo vecina mi odlucujemo" u nacionalno i etnicki heterogenoj sredini kao shto je CG mozhe izazvati, bojim se, ozbiljne posledice. Sjeti se da je takvom logikom ista Srbija ishla 90ih, pa gdje je to dovelo i nju i ostale?

    Zatim, mnogi su se komplikovani pregovori rijesili prosirenjem predmeta pregovora. Recimo, crkveno pitanje je idealno za takvo reshavanje. Jer slozicesh se, CPC kakva je sada teshko da igdje mozhe da figurira kao ozbiljna vjerska zajednica. Pati od ogromnog manjka sveshtenih lica, za pocetak. Sa druge strane, blazhi stav oko crkve i pregovori sa Amfilohijem(takav kakav je, on je tu i mora figurirati u tom procesu zajedno sa ostalima) bi bio odlican podstrek da se ustupci trazhe i dobiju od druge strane na nekom drugom polju.

    Neophodnost kompromisa se namece u egal situacijama, gdje su strane ili oba pregovaraca na konstantnoj distanci od povoljnog ishoda-zadovoljenja sopstvenih prohtjeva, pa su izgledi za razrjesenjem situacije minimalni ili ne postoje. U nasim uslovima, iako uz stalnu opstrukciju, ipak postoji izvjesnost i jednosmjernost; jedna strana je stigla do cilja, jedna strana se, u legitimnom procesu i pod strogim pravila igre, kvalifikovala da donosi odluke u ime drzave, ali i, konacno, u ime svog naroda i njegove buducnosti (i neminovna paralela sa '90-im - na srecu one druge strane, taj uspjeh je nije ucinio oholom i nemilosrdnom). Taj nezaustavljivi proces, u manjoj ili vecoj mjeri, usporava druga strana - uprkos cinjenici da ima dovoljno prostora i uslova da se organizuje, njeguje, cuva i afirmise svoj identitet, ona je izabrala da se ponasa nerazumno, razmazeno i destruktivno, i uporno odbijajuci da uvazi realnost i izadje iz izolacije svog konfuznog svijeta mitova i iluzija, i dalje pokusava da diktira pravila igre i uredjuje drzavu i drustvo po potrosenim obrascima. Problem, zato, nije u minornim tehnickim detaljima, vec u prostoj cinjenici da jedna strana ne prihvata realnost, crnogorsku nezavisnost, a kako smo iz bliske proslosti i iskustva vidjeli da frustracija referendumskim "porazom" nimalo nije bezazlena, vjerovati da ce ona zadovoljiti svoje apetite i promijeniti odnos prema drzavi zbog dva slova, boje, stiha ili motiva na zastavi, nije samo naivno, nego i opasno. Zato je od posebne vaznosti "kompromis" nazvati pravim imenom - ucjena, bez i jednog aduta u ruke.
    Najkrupniji od svih problema je sto nastupate (sad se obracam iskljucivo getaway-u) i djelujete kao neuredjena, amorfna masa koja se, prije nego li prema jednoj konkretnoj ideolosko-identitetskoj agendi, (samo)odredjuje kroz kontekst "dnevnopolitickih" relacija svi ostali vs "srpski" narod, uz to smatrajuci da imate privilegiju da ostalima diktirate "tempo". "Srbi u Crnoj Gori" ne postoje kao konkretna politicka, kulturoloski obiljezena ili etnicki jasno profilisana grupacija; izuzimajuci sirok spektar politickih partija (tu ubrajam i SPC), od DPS, preko PZP do DSS, vi nemate autenticnog predstavnika i jasne ciljeve koji bi vas mogli usmjeriti da se bavite onim cime bi se trebali baviti - stalnom nadgradnjom i unapredjivanjem svog identiteta, doprinoseci ne samo svojoj zajednici, nego razumijevanju unutar cijelog drustva, samim tim i njegovom progresu. Ne, Srbi u Crnoj Gori, da citiram jednog forumasa, postoje iskljucivo kao politicko-emocionalna kategorija (ja bih dodao - Crnogoraca tradicionalista) koja nema osjecaj za procese koji se desavaju oko njih i koji oblikuju, mijenjaju svijet u kojem zivimo, i onda, tumarajuci u tom nesnalazenju, samo bi da ruse i ruse.
    Kako god, te price smo toliko puta ispricali ovdje. Te "emocije" i ta "politika" imale su svoj klimaks devedesetih i recesiju nakon referenduma, a ovo sto se sad desava je povratak kuci, jedno, nazalost, bolno, ali neophodno otreznjenje od soka, za koje drzava ima i previse strpljenja...

    ps. Ne zelim da te uvrijedim, mada mislim da si i sam svjestan koliko su ovo...

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    konsenzus oko toga da je ovo gradjanska drzava u ciji suverenitet niko nema namjeru da zadire, i spolja i iznutra.

    Konsenzus oko toga da mozemo da gradimo vlast u kojima ce biti predstavnici i jednih i drugih - a da to nece ugroziti postojanje CG na bilo koji nacin.

    Konsenzus oko toga da postojanje crnogorskog jezika i nacije niko ne negira

    Opozicija + SDP, krajnje jednostavno.

    ...sve gole i neupotrebljive fraze za bilo kakav ozbiljniji razgovor izmedju Crnogoraca i onog dijela javnosti kojeg, u nedostatku institucija, organizovanih grupa javnih djelatnika ili pojedinaca, smatramo (politickim) predstavnicima Srba. Mogu zamislit taj istorijski dogovor... svecana sala, kamere, blicevi, a ucesnici, nakon visednevne i iscrpljujuce debate, napravili vozic s kraja na kraj sale: prvi vagon Milo-Milic, drugi Ranko-Mandic, treci Miras-Risto, cetvrti Dinosa-Kadic, pa dalje Adzic-Popovic, Rocen-Djoma Djordjevic, a na celu lokomotiva, masinovodja Emilo Labudovic s crnogorskim barjakom. Svi srecni i zadovoljni, Crna Gora cer dotle...

    _______
    Last edited by Jal Cargo; 16-06-11 at 01:05.

  20. #195
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da ne skrecem TEMU sa mudre rasprave, ali prvih medju jednakima ima u desetak PRAVOSLAVNIH CENTARA KOJI MASHU SA KANONIMA i bore se hiljadu godina za PREVLAST I MONOPOL, VASELJENSKA je samo jedna od njih.

    Ja ne trazim od bilo koga da postane Crnogorac, da ide u CPCu ili da sa bajrakom da mashe da zbori ka shto tvori po Crnogorski,
    ali svakog pojedinca molim da sjashe, da nam ne brani ulazak u nashe crkve, da mi ne mashe sa Srpskijem jezikom ispred nosa i trobojkom
    da mene ne ubjedjuje u jedno drugo ili trece a da sam moze da bira po sopstvenom izboru, ili kad dobije dvotrecinsku vecinu neka sve izmijeni po svom ukusu i mirisu, ali poslije dvije decenije ispiranja mozga SrBstvom, i slushanja zalopojki u PARLAMENT o ugrozenome narodu, mene je pun PALAC te TURBO-FOLK JAMER ROK MUZIKE, to je vishe za GUCHU nego za CRNU GORU.
    Ja bih Srbima dao sve SRPSKO, i sva prava po Jevropskim standardima, ali nishta Crnogorsko nebi zrtvova radi MIRA U KUCI, mi nemamo tatu u Biograd, a majku u Podgoricu, nema nas desetak miliona, mi ne smijemo nishta davat, ali ni ljeshnik VAM iz ruke uzet, shto je VASHE VASHE JE, ali VAM fala na priganice, nishta sa VAMA necu ZAJEDNICHKO, nego da se zna, shto je Crnogorsko a shto Srpsko, pa Vi chuvajte vash jezik, crkvu, shkole, svecheve i obichaje, a nama se ne mijeshajte i nishta nam NE TREBATE NUDIT JER SMO VASHIH DAROVA SITI I PRESITI.

    I ZADRZITE VASHE VASELJENSKE KANONE, nashi su stizali iz Moskve koliko ja znam, pa je H-RISTO to prepravlja i krio u stotinu jama, mozda nam DERIKOZA poshlje jedan KANON AUTOKEFALNI u RUSIJU JE SVE NA PRODAJU a ovijeh pola milijrde shto su isisali iz KAPa, je dovoljno za tu autokefalnost i blagoslov Ruskog patrijaha, brzo bi se Srpski pokrio ponjavom.
    Last edited by milovan; 16-06-11 at 02:10.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  21. #196
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Страшно је што су ракел и гетавеј због овог топика почели да причају овако.
    И због тога мислим да сдп треба да изађе из владе. Ако не због мугоше онда због односа ово двоје наших драгих форумаша.

    Чика миловане радо вас читам, и волим (онако како се воле старији и мудри) ал (мрзим кад напишем ал) ми се чини да ту причу ''ја вам не браним да будете што оћете ал немојте ви мени намећат ваше'' могу да причају и срби и црногорци подједнако, а та реченица мени тако дјелитељски звучи, да се надам да се неће више толико користити.
    Како ли се од једног народа* ође лако могу направит два и то супсротстављена, то је страшно.
    *по жељи српски ил црногорски
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  22. #197
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    *Ako treba i latinice ću se latiti.
    Sve da mi vas dvoje budete u ljubavi.
    Pa i bez seksa.

    Nekad sam volio da mislim da su dps i sdp u krevetu, al ne bih znao ko tu kome i šta radi.

    Edit
    Nego vidim da je OSCAR glasao NE tako da....
    Last edited by Mstislav; 16-06-11 at 03:53. Reason: Da li smo dobili odgovor na ovo pitanje?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #198
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E sad mozemo malo i na temu
    Uporni Mugoša je čekao mjesecima pogodan momenat da bi se izborio za podršku vlastite stranke. Iako to sada mnogi predviđaju a neki i žarko iščekuju – slabašne su šanse da dođe do kraha koalicije na državnom nivou. No, jednoglasna podrška Predsjedništva DPS-a za novi mandat gradonačelnika Miomira Mugoše simbolična je najava novih odnosa Đukanovićeve i Krivokapićeve stranke ali i najava – budućih prestrojavanja unutar samog DPS-a.
    Stvarno, ko je to mogao da predvidi? U noći 23. maja prošle godine socijaldemokrate su, euforične nakon odličnog rezultata na lokalnim izborima, poručile da su „uzeli ključeve Podgorice“... Samo dvanaest mjeseci kasnije, esdepeovci su izgubili realnu mogućnost odlučivanja u Podgorici; ključevi su sada u rukama drugih a odbornici SDP-a lagano pakuju stvari iz uprave Glavnog grada.
    Kada sljedeće sedmice Raško Konjević sazove sjednicu parlamenta Podgorice, biće to, u stvari, javni poziv da se u septembru podgorički gradonačelnik dr Miomir Mugoša pripremi za još jedan mandat.
    Istovremeno, biće to završni potez Konjevića kao predsjednika Skupštine Glavnog grada: ukoliko DPS zaista konstituiše odborničku većinu uz pomoć jednog glasa odbornika Narodne stranke, socijaldemokrate će u septembru definitivno napustiti ne samo koaliciju nego i sve funkcije u lokalnoj upravi, uključujući i mjesto prvog čovjeka gradskog parlamenta.

  24. #199
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Kuci
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Steta, skoro pa je zanimljivija polemika prije skretanja na "temu"... Ne znam za druge, ali ja mislim da bar pola ovih "stranica" ima veci smisao od samog topica.
    SHape k' sebi!

  25. #200
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    E sad mozemo malo i na temu
    Kad bi samo u okviru prosrpskih partija, i tok dijela par medija koji zastupaju te stavove, postojala jedna jasna reakcija na cinjenicu da Narodna Stranka postupa kako postupa u slucaju Mugosa... Meni je nevjerovatno, da se na sve ovo zmuri, da ne postoji volja prije svega da se o necemu progovori. Da ne postoji dovoljna medijska zainteresovanost uopste, za ovaj slucaj i trgovinu.
    Just to slip the skin...

Page 8 of 39 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istrazivanje Transparency International o nivou korupcije u svijetu
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 27-09-07, 18:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •