View Poll Results: Hoće li SDP napustiti koaliciju na državnom nivou?

Voters
143. You may not vote on this poll
  • Da

    39 27.27%
  • Ne

    104 72.73%
Page 12 of 39 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 276 to 300 of 974

Thread: Hoće li SDP napustiti koaliciju na državnom nivou?

  1. #276
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Dan: Član SDP-a iz Podgorice napustio partiju

    Nekoliko funkcionera Socijaldemokratske partije SDP u Podgorici, prema nezvaničnim informacijama Dana, podnijelo je ostavke na članstvo u partiji, nezadovoljni njenom odlukom da ne podrži reizbor gradonačelnika Miomira Mugoše, i da u slučaju da on ponovo bude izabran raskine koaliciju sa Demokratskom partijom socijalista DPS.
    Pomoćnik sekretara za finansije Glavnog grada Miodrag Pajović juče nam je potvrdio da je podnio ostavku, ali nije želio detaljnije da govori o razlozima tog čina.
    "Obavijestio sam vrh partije, zapravo generalnog sekretara Borislava Banovića, da podnosim ostavku na članstvo zbog neslaganja sa politikom vrha podgoričkog SDP-a“, kratko je rekao Pajović.
    On je dodao još da je 15 godina bio član partije, član Glavnog odbora, kao i predsjednik najjačeg Mjesnog odbora na Zabjelu.
    Banović je juče bio nedostupan, a šef Kluba odbornika SDP u gradskom parlamentu Đorđe Suhih kaže da nije upoznat sa podnošenjem ostavki na članstvo u partiji.
    Prvo: Debilizam je Banovića da ćuti, a ništa bolji nije ni komentar Suhiha. Zapravo ovo je direktna odgovornost vođstva SDP u gradu i neko bi za to što nije na vrijeme reagovao i ovoga išutirao iz partije trebao da bude "oslobođen" nekih dužnosti. Čuješ "nije obaviješten"... Dobar lider tima mora u svako doba dana da je u toku sa mentalnim životom onih koji predstavljaju njegov tim a ZA ČIJI RAD JE ODGOVORAN.
    Ovaj prebjeg (porijeklom iz Berislavaca, rekao bih) je morao pokazivati simptome da se previše slizao sa DPS-om.
    Činjenica je da se ovakve stvari dešavaju kada partija jača i usisava nove kadrove no ovđe je neki postariji kadar u pitanju.

    Drugo: Gadi mi se naslov "Dana" đe se pominje nekoliko funkcionera, a onda u tekstu navodi samo jedan. Takvo izvještavanje je odvratno, no i jedino što je odlika "Dan"-a. Da sam ikada sudio po naslovima u "Dan"-u očekivao bih krvavu revoluciju još tokom iste večeri.

    Treće: Bitno je da poslanici (odbornici) SDP ostanu ustrajni u otkazivanju podrške Mugoši. Neka ga Mugi sa "opozicijom" da i tu priču (prije svega onu o opoziciji) jednom malo bliže osvijetlimo.

  2. #277
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada naslov je ka da je Krivokapić napuštio partiju a ne pomoćnik Sekretarijata
    Ne treba niko da daje bilo kakvo saopštenje o ovom liku, jer ne spada ni u prvih 100 u odboru, tako da je njegov odlazak samo pripremanja priče o Mugoši i to u Dan-u koji mu je tradiocionalno naklonjen.

    Ovaj lik inače nije ni u OO SDP PG, koji ima skoro 70 ljudi koliko ja znam (i koji je jednoglasno donio odluku da će se izać iz vlasti ako Mugoša bude izabran prije desetak dana), nije među 22 funkcionera lokalne vlasti, nije jedan od 5 odbornika....

    I naravno logično je da će partiju napuštati oni koji su "bili predsjednici MO dugi niz godina" jer se konačno počela provjetravat ta organizacija pomalo, pa se vidi koliko su neradni bili. Da nije bilo nas 150 sa strane u kampanji za lokalne izbore, završili bi sa 4000 glasova sa ovim "lokalnim herojima". Srećan mu put, kad gođ neko od ovih ode, dobijemo po 15 novih koji zbog njega i njemu sličnih Mugošinih ljubitelja nijesu ni htjeli u partiju.

    Svi koji se seire zbog prelaska jednog ili dvojice neđe drugo (prije njega Saveljić prije jedno godinu zbog samostalnog nastupa, inače otac divne đece ) bolje nek pogledaju kako će se njihovi opozicioni odbornici naći pri rucu podgoričkom šerifu za desetak dana, kad i definitivno dolazimo do matematike sa Cetinja recimo: Ko je čvrsto protiv lokalnog DPS-a tome je najbliži SDP.

    Pa ko što ponese
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  3. #278
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Portal Analitika: 16. jul 2011
    Suhih: Iznenađen sam da su pojedini članovi SDP-a promijenili mišljenje


    Šef kluba odbornika SDP-a u gradskom parlamentu Đorđe Suhih kazao je u izjavi za Antenu M da je iznenađen najavom da su pojedini članovi te partije, kako kaže, promijenili mišljenje, te da su im stavovi Narodne stranke bliži nego stavovi dugogodišnjih partijskih kolega.Suhih je komentarišući medijske navode da je nekoliko funkcionera SDP u Podgorici podnijelo ostavke na članstvo u toj partiji jer su nezadovoljni odlukom rukovodstva da ne podrži reizbor Miomira Mugoše za gradonačelnika, podsjetio na raniji dogovor unutar SDP-a da će ta partija raskinuti koaliciju sa DPS-om na lokalnom nivou i da će predstavnici izvršne vlasti iz redova SDP-a podnijeti ostavke, ako DPS predlozi Mugošu za gradonačelnika:
    « To je apsolutno bilo jednoglasno prihvaćeno. Bila je to naša politička obaveza prema građanima, jer je riječ o obećanju koje smo građanima dali prije izbora. Tada nije bilo drugačijeg mišljljenja i stavova. Zato sam ja sada veoma iznenađen najavom da su pojedini članovi SDP-a promijenili mišljenje i da su im stavovi, konkretno Narodne stranke - stavovi Slaviše Guberinića bliži nego stavovi dugogodišnjih partijskih kolega. Zato to prihvatam sa rezervom. Nijesam razgovarao sa tim ljudima koji su podnijeli ostavku, kako bi mi objasnili svoje stavove.
    Priznajem da je to za nas prillično iznenađenje. Stavovi partije su prilično jasni i to bi moralo, naravno uvažavajući pravo da svako ima svoje mišljenje, da ima i određene partijske posljedice.»

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Ovo se više ne može ignorisati, niti minimizirati...Neko mora da ponese odgovornost za ovu bruku i predlažem SDP-u (Centrali partije), a na bazi činjenice da su dobili moj skromni glas, da ukoliko ih isti interesuje i ubuduće - HITNO raščiste ovaj nered i nekog smijene zBog ove sramote.
    Po meni najodgovorniji su upravo Suhih i Vujica Lazović kao šef SDP Podgorica (no nisu jedini) i ne bude li se munjevito reagovalo šteta po naglo popravljeni imidž partije može biti tolika da SDP ne samo zakoči u pridobijanju novih simpatizera, već obesmisli i ogroman rad koji je uložen da se stigne do ovoga đe je SDP danas.
    Ne bude li se reagovalo (i neko bio pozvan na odgovornost što je dozvolio ovaj haos) biće potpuno nebitno da li će SDP izaći iz vlasti u PG jer će se stvoriti utisak da se kadrovi SDP-a u vlasti ne biraju po snazi uvjerenja i odanosti proklamovanim idejama partije, već po nekom (ko zna kom) iščašenom kriterijumu.

    Ne predlažem da se ikome "posječe glava" ali oni koji se "iznenađuju" potezima onih koji su dio njihovog tima, i vjerovatno u vlasti SO PG po njihovom prijedlogu - moraju snositi odgovornost za događaje u svom timu.

    Da budem iskren, uskraćivanjem mjesta Novaku Adžiću SDP je već podigao jednu moju obrvu.
    Ne pretendujem da ja (ili bilo ko van SDP) "kadrira" ali ponavljam, ako ih sud i podrška onih poput mene ne interesuju, sretno bilo, no tako se Boga mi neće stići daleko...
    Last edited by El Re; 16-07-11 at 14:31.

  4. #279
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da krenem od Novaka...Ne ide priča o antifažizmu i veličanje Savića Markovića Štedimlije zajedno. A uz to pizde pomalo ljudi i od manira "ja sve znam".

    Oko ovoga sa Podgoricom...mislim da daješ prevelik značaj ovim ljudima. Proguglaj njihova imena, pogledaj današnje pozicije, ne radi se o ljudima koji bi u budućnosti bili oni koji odlučuju u SDP-u. Njihovo vrijeme je prošlo, i danas kad je recimo Selman Adžović (pobjednik serijala Biramo lidera od prošle godine) izabran za predsjednika Mjesnog odbora Tuzi, kad se u pola godine formiralo još dvadesetak novih mjesnih odbora od Gornje Zete do Gornje Gorice (čak i u onim krajevima đe se ne bi očekivalo da ideja SDP-a zaživi) vidi se sav nerad, javašluk i prišivenost južnog dijela leđa za fotelje kod pojedinih.

    A što inače očekuješ da SDP sad uradi? Jel novina da nećemo podržat Mugošu? Đe su bili ti ljudi prije godinu i po, đe su bili prije 3 mjeseca, đe prije 15 dana? Juče se oglašavaju u Danu i danu kad Mugoša polaže kamen temeljac za nešto da može onako nonšalantno da prokomnetariše "a to se dešava u druge partije, ne zna m ja ništa".

    Problemi koje oni imaju sa SDP-om nastaju onog momenta kad treba da napušte funkcije koje su dobili od SDP-a zbog jasno i demorkatski donijete odluke da se izađe iz vlasti. I treba smijenit nekog iz rukovodstva što je njima milija fotelja nego odluka partije. Inače, just for the record, te pozicije (ma koliko po mom mišljenju minorne, da budem do kraja iskren) nijesu dobili kao kandidati Miomira Mugoše, nego sa liste SDP-a, elementarno bi bilo da uz odlazak iz partije odu i sa mjesta na koja su došli njenom zaslugom.

    U svakom slučaju, očekujem još ovakvih par likova, onih za koje niko nikad čuo nije do sad (dok ne odlučiše da odu na ovakav način) i izvjesno pročišćenje od karijerista i oportunista kojih ima u svakoj partiji koja je na vlasti ovoliko vremena.

    I mogu na kraju reći i situaciji sa OO SDP CT...od kad smo izašli iz vlasti, broj članova se skoro udvostručio, politika na lokalnom nivou je prepoznatljiva, a partija se namentula kao najozbiljija alternativa DPS-u. I meni i ljudima oko mene je bitnije da nekad preuzmemo odgovornost za vršenje vlasti sa procentom od 30-40%, nego sa 8-12%. A to bez jasne politike i otklona od svih loših stvari ne može. I najbolje je počet od svojih redova, od ovih što su prvi bili kad se što dijelilo, ma su malo slabije išli da pričaju sa građanima o politici ..."makse, nije ti to za mene" je najčešća rečenica. Ma su znali poslat CV kad iskoči kakav konkurs.

    I neće bit jedini, bit će ovakvih i u druge gradove, i svako će morat reći što je uradio na mjestu na kojem je delegiran od partije da unaprijedi sistem, što je uradio za svoju zajednicu, i na kraju ne manje bitno - što je uradio da partija bude jača danas no što je bila juče.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  5. #280
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Griješiš El Re. Jedan od elemenata na koji SDP poklanja izuzetnu pažnju je privrženost partiji. Jako dobro sam zapamtio rečenicu SDP ministra koji je nemogavši u okviru svoje partije naći čovjeka odgovarajuće struke za jednu direktorsku poziciju izjavio Postavićemo našeg, pa da ćemo obućara.
    Inače, koliko sam ja obaviješten Novak Adžić nije prošao na glasanju za GO. Dakle, niko ga nije izbačio već nema ugled među članstvom.

  6. #281
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Oscare,

    Uopšte nije bitno što o tome misli neki lik pod nick-om "El Re". Zaboravi mene i ja zasigurno nemam namjeru učestvovati u bilo kakvim ličnim polemikama na ovu temu.

    Ja samo gledam u cirkus i velim "viđi cirkus!", a ti se javiš i kažeš "nije, to su neki..." Koji??? Čiji su ti ljudi? Jesam li ih ja doveo tamo?...
    Nego, meni se nešto čini da ovđe više nisu u pitanju neki činovnici i ostala birokratska banda,..ovo je izgleda najava da i među odbornicima SDP u gradu ima onih koji će podržati Mugošu??? Je li se o tome radi? Je li zato Mugoša cveta ovih dana?..
    Pa dobri moj Oscare, desi li se da Mugoša dobije novi mandat glasom bilo kog SDP-ovca, možeš li ti da razumiješ razmjere bijesa koji će takav potez izazvati kod onih koji su SDP-u glasdali upravo zato što im je dosta Mugoše?? Misliš da te ljude interesuje šta misli Ranko u svom kabinetu ili kakvo je zdravstveno stanje opštinskog odbora SDP-a na Cetinju?? Ma prijatelju moj, na Cetinje može vaskrsnuti i kralj Nikola - ja tamo ne živim, niti tamo glasam.

    Ne želim da učinim bilo šta protiv SDP-a dok god provode politiku koju JAVNO zastupaju. Kada to ne čine - e Boga mi ću ih ošinuti što jače mogu.
    Još se ništa dramatično nije dogodilo i sve se donekle može sanirati, ali Ranko i vrh partije HITNO moraju reagovati.

    Što se tiče partizana i Štedimlije,..e viđi, toga mi čistunstva... Ako proslavljeni partizanski general Jovo Kapičić (crna pesnica komunističkog režima, dugogodišnji ministar unutrašnjih poslova Jugoslavije, šef UDB-e i osnivač Golog otoka) može pohvalno govoriti o Drljeviću, Krstu Popoviću, pa čak i o Štedimljiji (koji je kao slobodan čovjek živio i umro u Jugoslaviji) može i Novak Adžić i svaki slobodan Crnogorac. Sad ispadoše u SDP-u veći partizani i od partizana...Od tog čistunstva (đe vam Drljević i Štedimlija nisu dovoljno dobri) mi se gadi. Ljudi nisu pročitali slova od onog što je pisao Štedimlija (jer on nije bio borac ovih ili onih, već pisac i publicista) a bi da govore o Štedimliji... O Drljeviću je nauka nedavno zauzela stav, a uskoro će biti i naučni skup o Štedimlji koji će (kao i prošli) okupiti najuglednije istoričare iz zemlje i Svijeta...

    I ja i ti znamo da je Adžić otišao zato što nije bio po volji nekima koji se pokreću na mnogo "konkretnije" stvari a ne idejama. Nego da ne širimo raspravu.

    Da vidimo mi što se ovo dešava u SDP-u Podgorica... Koja muka ovo puče??
    Last edited by El Re; 16-07-11 at 15:41.

  7. #282
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Mislim da se malo preuvelichavaju stvari... Da sachekamo pa cemo vidjet...
    #fakenews

  8. #283
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Mislim da se malo preuvelichavaju stvari... Da sachekamo pa cemo vidjet...
    Suhih nije negirao informaciju da pojedini odbornici namjeravaju da podrže Mugošu. Čak naprotiv! Na neki način je potvrdio da je to realna mogućnost...
    Evo,..i ja sam da sačekamo... No se bojim da Mugoša ispija šampanjac zato što je svo vrijeme u rukavu imao nekog iz SDP-a, a mi se glupiramo ovđe pričama o Guberiniću koji ispade samo krajnja varijanta...
    Sramota je ovo... Ako se to desi (evo sa velikim "AKO") - ja za to nijesam glasao zaokružujući SDP, već za nešto sasvim drugo.... To je sve.

  9. #284
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    [B]Suhih nije negirao informaciju da pojedini odbornici namjeravaju da podrže Mugošu. Čak naprotiv! Na neki način je potvrdio da je to realna mogućnost...
    nemoj se što uvrijedit (a znaš i sam koliko cijenim to što pišeš) ali ti kao da si pao s Marsa a ne da redovno pratiš politička dešavanja i vjerovatno imaš kontakta sa dosta ljudi odavde pa ne znaš da je dobra većina njih u SDPu isključivo zbog eventualnog uvaljivanja u neku fotelju(naravno isto to mislim i o većini "opozicionih" stranaka)..previše si ih idealizovao rekao bih
    She is only here to annoy herself!

  10. #285
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Kao shto oskar reche, ovo su vecinom javnosti nepoznati likovi, chije funkcije nijesu mogle previshe uticati na bilo shta... Timove na nivou mjesnih odbora, biraju njihovi pre$ednici, tako da odgovornost treba da snose oni... Ukoliko pak neko od odbornika "zastrani", to ce vec biti zhestok udarac i u tom sluchaju bih potpuno podrzhao tvoju prichu...
    #fakenews

  11. #286
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sasvim je moguće moj NSX... Žalosno je ...ali priznajem. Evo da vidimo što će bit, no ovo je već dovoljno velika bruka.

  12. #287
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kao shto oskar reche, ovo su vecinom javnosti nepoznati likovi, chije funkcije nijesu mogle previshe uticati na bilo shta... Timove na nivou mjesnih odbora, biraju njihovi pre$ednici, tako da odgovornost treba da snose oni... Ukoliko pak neko od odbornika "zastrani", to ce vec biti zhestok udarac i u tom sluchaju bih potpuno podrzhao tvoju prichu...
    Ukoliko odbornici ostanu svi ko jedan i uskrate podršku Mugoši - sve će ovo bit sitnica. Bruka, ali ograničenih razmjera i tokom vremena biće zaboravljeno.
    U protivnom SDP čeka katastrofa u načinu kako će to biti doživljeno od javnosti. I to sveukupne.
    Ispašće DPS institucija za njih i mjerilo principijelnosti... Evo, koliko god naivno zvučalo, ali priznajem da uopšte ovakav razgovor do juče ni sanjao nijesam. Vjerujem da čak ni opozicija nije sumnjala da će SDP-ovi odbornici glasati "protiv". Ma time se niko na javnoj sceni nije bavio kao mogućnošću...

  13. #288
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ko nije pricao o tome?
    Pa nisu zalud nagovorili Petrovica da trazi i da dobije ono sto su ga naucili u Parizu. Zna se da je Petrovic u pismu Vladi CG napisao da ne zeli nista od CG i taj dokument imaju.. Nije SDP pala s grane.
    Znalo se i van CG i u CG da ukoliko prodje zakon koji je trazio SDP da je to cijena Mugose. Ove odbornike je zrtvovao SDP za javnost i placeni "obraz". Oni to rade po partijskoj duznosti.

    Hvala Lepo

  14. #289
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro,... ja svakako podržavam i Zakon o dinastiji Petrović i civilizacijski čin koji je time učinjen... A šta je u pozadini svega??... Evo,..sad dozvoljavam svaku mogućnost...
    Nego, ovim prekidam dalje pisanje, jer želim da se uzdržim od kritike, dok ne vidim (ili makar bude izvjesno) kako će glasati odbornici SDP.

  15. #290
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Kriza je ljudi što vam je, ko što sad ugrabi ugrabio je.

  16. #291
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    SDP je ogranak ideologije Vlada Dapcevica, a DPS je struja likova Kapicica... To je svima jasno, bili u CG ili van CG.. Zakon o "dinastiji" () Petrovic je samo tuk-na utuk.. SDP velicha izdajice, pobjegulje, pljachkase i robovlasnike CG, a negiraju NOB, u kojem su ucestvovali i najbolji ljudi CG nebitno kako su ih kasnije komunisti ocrnili, iako znaju da je u chitavoj YU na vrhuncu pobjede bilo samo oko 5000 komunista od kojih su likvidirali nekoliko svojih ideoloshkih saboraca u nekoliko godina proglasavajuci svoje za izdajnike itd... Svi intelektualci slobodne vanpolitikanske misli znaju da se NAROD sa casnim ljudima borio za CG i bili su ustanici 66% vojno sposobnih samo u CG. Znaju svi koji se bave CG da je DPS lako mogla da ponisti odluku o placanju Petrovica jer je sam potpisao i ponudio dokument da on ne trazi nista od CG, isto kao sto su uradili Savoja u IT. I nije SDP-u bio bitan zakon, jer to bi podrzao i Petrovic (jer je njegova korist da se sa kukavickog i izdajstva CG skine istina), vec novac za "fond" i dozivotna apanaza. I oni da pricaju o casnim ljudima, zellenasima i oficirima Crne Gore.. A nemojte.. Zadojena struja kominterne za lichni interes i "pomokren persijski tepih".
    Trgovina je svima jasna od starta ove price, a njihovi puleni su zrtvovani za korist pojedinaca u SDP partiji.
    Nista strasno. Oni koji to nisu vidjeli i ocekivali, ti su ideoloshki zadojeni i slijepi...
    Ne mogu ni uociti desavanja ni shvatiti realnost.

    Hvala Lepo

  17. #292
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Majo tvoji su četnici bili jel?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #293
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne, bili su casni ljudi i borci za CG koji su cijenili casne ljude a ne izdajice, placenike, trgovce zivotima, pobjegulje, niti one koji nisu prezali ni od cega pa ni od cinkarenja, poltronstva itd za materijalni interes, podobnost itd.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 16-07-11 at 16:22.

  19. #294
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne, bili su casni ljudi i borci za CG koji su cijenili casne ljude

    Hvala Lepo
    Pa sta se tobom desilo?

    Molim Lijepo.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  20. #295
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Oli ti Majo iđe napisat zašto su izdajnici Petrovići ili samo tako pričaš u krug?
    Da ne očekuješ od kralja da ostane i bude odveden u logor austrijski? Priča ti je totalno nevjerovatna.

  21. #296
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Nema potrebe da pitate bilo shta... Pravi je primjer pozhrtvovanog dps radnika, tako da iskrene odgovore ne ochekujte...
    #fakenews

  22. #297
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne, bili su casni ljudi i borci za CG koji su cijenili casne ljude a ne izdajice, placenike, trgovce zivotima, pobjegulje, niti one koji nisu prezali ni od cega pa ni od cinkarenja, poltronstva itd za materijalni interes, podobnost itd.

    Hvala Lepo
    Aha, po tvome opisu mogu bit i komunisti i četnici. Oni dobri komunisti i četnici.
    A i neutralni. Dobri i pošteni neutralni.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #298
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Evo na Tv Vijesti sad. DSS odlučio da podrži Mugija. Otklonjena dilema

  24. #299
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    Pa sta se tobom desilo?

    Molim Lijepo.
    Zahvaljujem se ostalima na izrazenom vidjenju, ali cu samo Vama da odgovorim a s tim i na sve ostalo..
    Moji su me jednostavno poslali van YU da ucim i da upoznam i istok i zapad i jug i sjever ove planete... Ono sto je to elementarno vaspitanje - postovanje jedinke i djela pojedinca naslo osnovu u sistemu demokratije USA. Dakle, i pored vidjenja drzava istocnog bloka, razlicitih kultura, religija bliskog istoka, nesvrstanih Afrike, ekonomije i politike lat Amerike, Njemacke, Nordijskih drzava itd.. Ja sam sa tim licnim studiranjem (nisam htjela da izigravam Djilasa i da projektujem ubijedjenost u kvalitet sistema prije nego sto ga je i vidio), a bez ogranicenosti lokalpolitikanskim interesima, zakljucih da je najsavremeniji sistem za savremmenog covjeka, onaj sistem koji otvoreno i direktno podrzava naucna dostignuca. Dakle, shvatih da je sustina CG najkvalitetnijeg vaspitanja onih koji su imali najcasnije kodekse ljudskih vrijednosti i slobode, za USA demokratski sistem, i tuzno posmatram primitivnost paganski organizovanih klanova u CG i podjela vrijednosti kroz mizerno materijalni interes. To su osnove u primitivnim zajednicama.
    Sa ovim odgovorih i ostalima...
    SDP je jedna od takvih grupica, a oni koji imaju materijalno karijeristicki interes uz njih, normalno da ce da se bave najprljavijim primitivnim igrarijama kominterne chim se pojavi bilo ko ko je individualac. Sve je to predvidljivo jer je poznato.

    Hvala Lepo

  25. #300
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naucna dostignuca grade demokratiju? Prije bih rekao da stvaraju mnogo sire polje djelovanja manipulatorima. Eto imao sam i ja srecu da se prosetam, zivim i studiram na zapadu, ne toliko na istoku, ali mislim da imam dovoljno materijala da zakljucim neke stvari. Demokratija danas je interes manjine, zamaskirani komunizam. To sto zivimo u dobi kad nam demokratiju prodaju kao savrsenstvo ljudskog dostignuca, pogotovo u prakticnom stanju u kakvom jeste, ne mora da znaci da moramo svi da joj se povinujemo. Takodje, krsis osnovne principe demokratije tako sto sve unaprijed etiketiras, ne dozvoljavas ni sansu za originalnost i promjenu. Ali naravno da svi koji ste vani znate uvijek sta je bolje za nas odje. Jer mi smo svi telad, lokalni palancani, a vi ste ipak nesto sasvim drugo. Primili ste savrsenstvo, sad ste dio istoga. Zasto jednostavno ne dopustite nama da uzivamo u "paklu" i demokratski prihvatite nas izbor. Ili ipak vi imate obavezu da nas promijenite? Samo nijesam siguran da je ta obaveza bila bas vas izbor. U svakom slucaju ja dozvoljavam sebi da priznam gresku u procjeni, i da promijenim misljenje. A vi?
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

Page 12 of 39 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istrazivanje Transparency International o nivou korupcije u svijetu
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 27-09-07, 19:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •