View Poll Results: Hoće li SDP napustiti koaliciju na državnom nivou?

Voters
143. You may not vote on this poll
  • Da

    39 27.27%
  • Ne

    104 72.73%
Page 1 of 37 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 973

Thread: Hoće li SDP napustiti koaliciju na državnom nivou?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default Hoće li SDP napustiti koaliciju na državnom nivou?

    Izvor: CafeDelMontenegro

    -----------------------------------
    Krivokapić ne isključuje mogućnost raskida koalicije na državnom nivou

    Predsjednik Socijaldemokratske partije SDP Ranko Krivokapić nije isključio mogućnost raskida koalicije i na državnom nivou ukoliko Vlada na lokalnom nivou ne spriječi, kako kaže, kršenje osnovnog političkog principa, demokratskih izbora.
    Krivokapić od Vlade očekuje da obezbjedi poštovanje zakona, Ustava i evropskih kriterijuma u Crnoj Gori.
    "Poruka je jasna, jer ne možete da vjerujete da će neko zbog izbora jednog čovjeka, bilo koga od nas, srušiti prvi osnovni temelj naših evropskih integracija, a to su demokratski izbori. I zato upućujemo da se pravi mnogo veća greška od prevlasti u jednom gradu", saopštio je Krivokapić.
    Na pitanje novinara CdM-a da li to znači da nije isključena mogućnost raskida koalicije na državnom nivou, Krivokapić je potvrdno odgovorio.
    "Ta mogućnost je stalna i biće stalna kada Vlada ne radi po Ustavu i zakonu", poručio je Krivokapić.

    Krivokapić smatra da bi upravo izbor Miomira Mugoše za gradonačelnika mimo volje SDP-a značio rušenje principa demokratskih izbora, a samim tim to bi bila i prepreka na daljem putu evropskih integracija.
    "Ako se desi da u trećini Crne Gore postoji vlast koja nema demokratski legitimitet, ako se desi da Vlada kontra svim principima naših evropskih integracija poruši princip političkih principma, demokratske izbore, ako se desi da Vlada ne spriječi takve zlopupotrebe onda to otvara pitanje svrsishodnosti takve vlasti", poručio je Krivokapić.
    Ipak lider SDP kako kaže da ne vjeruje "da će DPS istrajati na tako opasnom modelu ponašanja koji nas vraća u '90-e godine.
    "Dozvoljeno je napraviti koaliciju sa opozicionom "Bolja Crna Gora" i mislim da je to demokratskiji iskorak, ali rušenje demokratije bi nastalo, ako bi se desilo da izvršna vlast bilo gdje, a ovo je već u trećini Crne Gore, nema demokratski legitimitet i da bude mimo volje građana", poručio je Krivokapić
    Druga opcija su kako poručuje vanredni izbori na kojim bi građani odlučili ko će biti nova vlast u Crnoj Gori.
    -----------------------------------

    Ajde da vidimo i to čudo.
    Dick Laurent is dead!

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    a umjesto SDP ulazi vremešni SNP
    ka Inzagi
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ne. Prijete svako malo sa tim, a nikad to ne isposhtuju. Tu ih i ne krivim, iskreno, jer bi im to bio kraj politicke karijere, SDP je bez DPS-a politicki invalid koji bi eventualno na prvom samostalnom nastupu mogao proci u parlament sa oko 5-6 posto glasova, a zatim bi se izgubio.
    Deserve's got nothing to do with it.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Krivokapić smatra da bi upravo izbor Miomira Mugoše za gradonačelnika mimo volje SDP-a značio rušenje principa demokratskih izbora, a samim tim to bi bila i prepreka na daljem putu evropskih integracija.
    "Ako se desi da u trećini Crne Gore postoji vlast koja nema demokratski legitimitet, ako se desi da Vlada kontra svim principima naših evropskih integracija poruši princip političkih principma, demokratske izbore, ako se desi da Vlada ne spriječi takve zlopupotrebe onda to otvara pitanje svrsishodnosti takve vlasti", poručio je Krivokapić.
    Nesto ne mogu da vjerujem da je Krivokapic ovo izjavio jer osim sto nema nikakve logike zvuci izuzetno glupo. Kad bi se prevelo na naski ispada da je "demokratski legitimitet" samo onda kad je SDP u vlasti. Svaki, bas svaki, poslanik (odbornik) ima jednak legitimitet i svaka formirana većina je legitimna da ne moze biti legitimnija, a na demokratiju nema ljutnje. U sustini moze biti ljutnje, ali to pomalo glupo zvuci, a fraze o evropskim integracijama u tom kontekstu i ne treba komentarisati.
    Ka' i sto djevojka ne moze biti malo trudna ni zakoni se ne mogu malo postovati ili pravdati nekakvim dogovorima. Uh kako tek evropski zvuci kad se trazi da Vlada ponisti sto vecina izglasa Autogol Ranko i takva prica je za Konjevića i djecurliju a ne za sefa partije i Preśednika parlamenta.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nesto ne mogu da vjerujem da je Krivokapic ovo izjavio jer osim sto nema nikakve logike zvuci izuzetno glupo. Kad bi se prevelo na naski ispada da je "demokratski legitimitet" samo onda kad je SDP u vlasti. Svaki, bas svaki, poslanik (odbornik) ima jednak legitimitet i svaka formirana većina je legitimna da ne moze biti legitimnija, a na demokratiju nema ljutnje. U sustini moze biti ljutnje, ali to pomalo glupo zvuci, a fraze o evropskim integracijama u tom kontekstu i ne treba komentarisati.
    Ka' i sto djevojka ne moze biti malo trudna ni zakoni se ne mogu malo postovati ili pravdati nekakvim dogovorima. Uh kako tek evropski zvuci kad se trazi da Vlada ponisti sto vecina izglasa Autogol Ranko i takva prica je za Konjevića i djecurliju a ne za sefa partije i Preśednika parlamenta.
    Krivokapic je izjavio tacno to, bilo je na svim vijestima a ima i na netu.
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oni izlaze iz kolacije evo 15 godina,no im neshto ne ide,Ranko veli da ne mozhe to da uradi zbog "nacionalnih interesa" Crne gore,voli Crnu goru taj choek strashno.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,242
    Thanks Thanks Given 
    369
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    A najjace da oce
    You'll Never Smoke Alone..

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Je li moguće da na ovom forumu jedino ja vjerujem u mogućnost da SDP održi riječ?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Volio bih da SDP pokaze svoje JA(ako im je uopste ista i ostalo).

    Ipak,kako cujem i ovo je na neki nacin dogovor dugackih glavesina sa dva brda.
    Kako baza,pak nije htjela tek tako pustiti niz vodu sadasnjeg Serifa i pokleknuti pred manjim partnerom,on bi nakon svog eventualnog reizbora trebao dobrovoljno podnijeti ostavku i odjahati na neku od ambasadorskih pozicija.
    Sto bi mu itekako bio pametan potez.

    Naime,njegovog nasljednika docekace pakao.
    Ogromna administracija,besparica i deficit atraktivnih lokacija za prodaju-cime je je zalosni budzet opstine "GLAVNOG" grada bio jedino i punjen.
    Dok su se bravi po Podgorici abili....mostovima,fontanama,betonu i fusersko-polovicnim kvartovima,vjerujuci da njihov gradski shaman posjeduje mitski topciderski stroj,te ce mjesalica srece dozivotno mijesati cimenat i donositi njima srecu,a njemu krvavo zaradjenu blagodet.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Volio bih da SDP pokaze svoje JA(ako im je uopste ista i ostalo).

    Ipak,kako cujem i ovo je na neki nacin dogovor dugackih glavesina sa dva brda.
    Kako baza,pak nije htjela tek tako pustiti niz vodu sadasnjeg Serifa i pokleknuti pred manjim partnerom,on bi nakon svog eventualnog reizbora trebao dobrovoljno podnijeti ostavku i odjahati na neku od ambasadorskih pozicija.
    Sto bi mu itekako bio pametan potez.

    Naime,njegovog nasljednika docekace pakao.
    Ogromna administracija,besparica i deficit atraktivnih lokacija za prodaju-cime je je zalosni budzet opstine "GLAVNOG" grada bio jedino i punjen.
    Dok su se bravi po Podgorici abili....mostovima,fontanama,betonu i fusersko-polovicnim kvartovima,vjerujuci da njihov gradski shaman posjeduje mitski topciderski stroj,te ce mjesalica srece dozivotno mijesati cimenat i donositi njima srecu,a njemu krvavo zaradjenu blagodet.


    A možda će SDP iz istih razloga napuštit jer kad se prihodi smanjuju zna se ko prvi ostaje bez porcije.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajde da napišem i šta moja luda glava misli o svemu ovome...

    Da li SDP planira napuštiti koaliciju na državnom nivou? Moj odgovor (u koji sam prilično siguran) je - NE,...ZASAD!...
    Da li je ovo najava kraja koalicije na državnom nivou? - DA.
    "Šta se zapravo dešava na Dvoru" je uvod u ovu temu i svi ovi događaji, uključujući i samostalan izlazak SDP-a na izbore u PG su (po meni) dio jednog prilično inteligentnog plana osmišljenog u dogovoru Đukanović-Krivokapić. Biću optužen za "teoriju zavjere" ali meni sve govori da je taj plan/operacija smišljena tako da obuhvati ogroman broj učesnika. Nešto nalik onome što se dešavalo (ključne) 1997/98. Mislim da iza svega stoji zeleno svijetlo stranog faktora, a cilj operacije je zapravo "smjena opozicije". Sad će neko reć "o čemu priča ovaj čovjek,..je li poludio!??.."...
    Objasniću, no ono što mene jedino kopka jeste koliko ljudi u opoziciji svjesno učestvuje u ovoj operaciji, a koliko njih će samo usled svoje nedoraslosti nesvjesno "doigravati" i tako odrađivati upravo ono što se od njih očekuje?
    Ajmo ovako... Porediti lokalne izbore u PG (iz maja 2010.) i izbore na državnom nivou (iz marta 2009.) je nesuvislo, jer je vlast u PG ustanovljena temeljem POSTizborne koalicije, dok je vlast na državnom nivou ustanovljena temeljem PREDizborne koalicije. To je ogromna razlika i Krivokapić je i previše iskusan da bi se desilo da je to slučajno previdio. Da li je onda zahtjev za vanrednim izborima u PG legitiman? Apsolutno,..ali isključivo iz razloga što je Koalicija BCG (čiji je i NS bila dio) mandate dobila na čvrstom obećanju da neće biti upotrijebljeni za koaliranje sa DPS-om. To je bila osnova opozicione platforme i jedini dio koji je podrazumijevao čvrsto PISMENO obavezivanje.... Ali, ovo je sve periferno...
    Zašto (JOŠ) ne očekujem izlazak SDP-a iz koalicije na državnom nivou?...Pa zato što je Marović na slobodi... DPS je sva u pukotinama i to vidi svako ko nije slijep. U DPS-u se formirala čitava jedna unutarstranačka opozicija objedinjena iz više frakcija koje ujedinjuje netrpeljivost prema SDP-u. Ta netrpeljivost se prikriva samo iz razloga što među frakcionašima postoji jasna svijest da je napad na SDP= napad na Đukanovića. BTW, otud i simpatije prosrpskih birača prema pojedinim liderima DPS-a. SDP je (voljom Đukanovića!) postao zapravo izvršni odbor DPS-a. Bukavalno je "okupirao" DPS, i na prvi pogled izgleda da Krivokapić odlučuje šta će DPS učiniti a šta ne. Međutim, iza svega se krije Đukanović koji SDP koristi kao sredstvo za disciplinovanje partije. No, takođe i kao sredstvo za kadriranje u partiji. Da li SDP ima ikakvu samostalnost u odnosu na Đukanovića? Da, zato što je savez između dva čelna čovjeka DPS-a i SDP-a tek stvar ranije ostvarenih i ubuduće planiranih trgovina. Čist račun, koji nudi obojici "win-win" situaciju. Cilj čitave operacije je stvaranje CG sa 3 velike partije: DPS, SDP i SNP, dok će (ukoliko plan uspije) svi ostali preživljavati na ivici cenzusa ostavljeni na margini političke scene s koje će, poput pomoćnih stranaka i dekora, biti u budućnosti štaka svakoj od ovih partija za stvaranje privida živopisnosti političke karte CG.
    Prva faza operacije - je obračun unutar DPS-a a na način što će biti dovršena kompromitacija Marovića, koji stoji iza te frakcije i bez njega svi drugi su u partiji niko i ništa. Za ovu fazu "kadriranja" zadužena je Ranka Čarapić, a Đukanović će se (baš kao i u slučaju njegovog brata i Marovićevog prvog saradnika) praviti da s tim nema veze i da pravna država samo radi svoj posao. Čak su se potrudili da na površini sve izgleda savršeno. Marović i Vujanović dobili su ponovo mjesta potpredsjednika. Maroviću su dali da se zabavlja pišući novi program partije kojim je u suštini razrađivao Đukanovićeve ideje... No, čak i da su na kongresu za šefa partije imenovali Marovića, ničim ga nijesu učinili sigurnijim od giljotine koju mu je Čarapićka (čitaj:Đukanović) pripremila u vidu optužnice. Da li čekaju ljeto, kao vrijeme rekordno niske pažnje javnosti da ovo izvedu?...Moguće,..lično mislim da je to po srijedi... Nakon Marovića koji, ponavljam ne razumijem kako može izbjeći hapšenje, moguće je i hapšenje Mugoše po sličnoj optužnici za zloupotrebe položaja,org. kriminal, mito, korupciju i ostala srodna djela... Ne zaboravite da do 1. avgusta CG MORA imati nekoliko "krupnih riba" u zatvoru, jer su hapšenja jedan od dokaza da se CG krenula u borbu s kriminalom, što je uslov (po meni osnovni) za otpočinjanje pregovora sa EU o članstvu. Ne zaboravite da su iz EU (kanc. EK u CG) "podsjetili" vlast prije mjesec-ipo da vrijeme ističe a da se u ovoj oblasti ne vide pomaci.
    Druga faza - jeste (prividno) povlačenje Đukanovića sa čela DPS-a, čime će se on zapravo gotovo potpuno samoizolovati i uzdržavati od javnih istupa i time ograditi od vlastite partije i njenog budućeg djelovanja.
    Treća faza - jeste izlazak SDP-a iz koalicije sa DPS-om i ulazak SNP-a koji će nam reći kako "eto,sad može sa DPS-om jer Đukanovića nema". Sve će biti praćeno fanfarama i ostalim medijskim cirkusom, a predstavljeno grotesknim scenama navodnog "pomirenja dvije CG" . U suštini bio bi to most za SNP da se ratosilja svoje prošlosti i kao umjerenija lijeva partija pozicionira propagirajući tobož neke "riče o "budućnosti, sreći, napretku i blagostanju". DPS bi vjerovatno odustao od nekih maksimalističkih zahtjeva ali tako što bi tvrdio kako "CG još nije zrela za to", dok bi njegovu retoriku preuzeo (opozicioni) SDP.
    Tvrdim, (po cijenu da me proglasite ludim) da je SDP upravo taj koji je planiran da bude centralna figura buduće opozicije i onaj koji će oko sebe okupljati u front sve kojima će biti pun kofer DPS-a. Ne zaboravite, ovdje se radi o vrhu DPS-u bez Đukanovića kojeg će čak i mnogi dugogodišnji birači DPS-a (a zbog odsustva Đukanovića) njegove nasljednike vidjeti kao "najgore lice DPS-a", tj. one koji su izmiljeli ispod otirača, raznorazni mediokriteti i karikature, koje su "upropastili" ili ugrozili veliko djelo velikog Vođe. Pasivizirani Đukanović će im svojim ćutanjem slati poruku "Da, vi ste u pravu,..sve bi bilo drugačije da sam ja ostao"...
    Sve će ovo biti vjetar u jedra SDP-u za kojeg tvrdim da će (okonča li se I faza po planu) postajati sve jači i jači. I to interesantno stavljajući težište na zagovaranju ideja ljevice.
    Ukoliko sve bude teklo po planu može se desiti da upravo SDP bude taj koji će upravljati Crnom Gorom (sam ili kao najjača partija u nekoj antiDPS-SNP koaliciji) u momentu prijema CG u EU. Tj. neke 2016.-2018.
    Danas sve izgleda nezamislivo, no ja bih puno ličnog založio da je ovo što sam napisao upravo plan čijim prvim etapama realizacije prisustvujemo.

    I da,...da se odredim i lično - podržao bih SDP u svakoj odluci da napušte koaliciju sa DPS-om.
    Mislim da je jačanje SDP-a neminovno u svakoj varijanti i da će razmjera jačanja jedino zavisiti od sposobnosti vrha partije da uspješno odgovara brojnim izazovima koji predstoje, ali i vjeri u pozitivan ishod nekih događaja unutar DPS-a koji su ipak van njihovog uticaja.
    Last edited by El Re; 11-06-11 at 13:35.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pricao je o mogucem raskidanju koalicije na nivou citave drzave, sto bi sasvim sigurno stvorilo neugodnu poziciju dps-u i morali bi pristajat na brojna uslovljavanja da bi nastavili sa zapocetim projektima od strane svih manjih partija... vjerovatno planiraju da sdp uskoro zamjene sa snp, ali to bi automatski znacilo povecanje vaznosti sdp-a kao opozicione stranke... nije ranko lud, sad je velika sansa sdp-u da postane najjaca opoziciona stranka, i vjerovatno ce na sve nacine pokusati to da i ostvari.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  13. #13
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Ako dps ne popushti veoma je moguce, al chisto sumnjam da ce se toliko kockati... Vjerovatno ce popushtiti oko elektroprivrede, a u pg novi izbori dje ce mugi sam osvojiti vecinu...
    #fakenews

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa djelimicno se slazem sa tobom, jer kao sto sam i ja rekao ranije, sdp je programiran da u bliskoj buducnosti bude najjaca opoziciona stranka. iako izgleda malo vjerovatno iz ove perspektive, jasno je da je trenutno sdp jaci nego ikad, i da mnogi mladi ljudi nezadovoljni radom dps-a sve vise simpatishu sdp. da li ce uspjeti da stvarno toliko napreduju zavisi samo od njihovih poltickih poteza, kao i veza sa stranim diplomatama.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    .... jasno je da je trenutno sdp jaci nego ikad, i da mnogi mladi ljudi nezadovoljni radom dps-a sve vise simpatishu sdp. da li ce uspjeti da stvarno toliko napreduju zavisi samo od njihovih poltickih poteza, kao i veza sa stranim diplomatama.
    Odgovorno tvrdim da je SDP kao partija ubjedljivo najvise na cijeni kod stranih diplomata. Posto u diplomatiji licne simpatije, postovanje.... vrlo malo znace i presudan je pragmatizam i stvarno stanje sve sto urade zavisi iskljucivo od njih. Ne smije se zaboraviti jedna vrlo vazna cinjenica i jako rijetka pojava i u evropskom iskustvu, a ne nasem. SDP je uspjela izdrzati i vanparlamentarnost dosljednim programom sa minimalnim populizmom.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim da će biti malo koprcanja oko izbora Mugose, raspad koalicije takodje moguć, ali raspad koalicije na drzavnom nivou je nemoguć i necjelishodan jer bi svaki sljedeći izbori donijeli slicno stanje uz korekciju neki poslanik tamo ili ovamo. Ma koliko grozno zvucalo ova koalicija sa jednim dijelom SNP-a koji nikako da se jasno definise je jedino sposobna da uvede Crnu Goru u EU, a tada je vrlo moguc scenario koji je El Re napisao. Toga je svjesno i DPS krilo pa je ova polagana rabota oko ulaska i sasvim jasna zbog cega kao i ostranjivanje Djurovićke iz kljucnih "evropskih resora."
    Ovaj istup Krivokapića me je iznenadio jer je cisti populizam DPS tipa kao kad Luksić primi nebuloznog Medojevića da pricaju o ideji kako treba da se izvini Njemackoj. Ne znam da li je mu je rekao Medo ne budalesaj, ali niti je sto uradio niti Meda poslusao, ali je ispalo da je strasni pomiritelj i strasno utisava uzburkane strasti. Ranko je nastupio slicno i rijeci su upucene onima koji i ne znaju razlike izmedju postizbornih i izbornih koalicija, onima koji ne znaju sta je to "prevarena volja biraca" i onima kojima je dvojni moral opravdanje "pa i oni su zasto i mi ne bi tako".
    Daleko od toga da opozicija treba da bude konstruktivna predlaze zakone koji će ici po nekom pravilu u korist onih koji vladaju, ali totalna destrukcija i mlacenje prazne slame da cim se jedni izbori zavrse traze nove vanredne je smijesno. Sto je meni i mnogima smijesno je mali posa kad kod opozicije uspjesno funkcionise i kad je to dovoljno za biracko tijelo nase drzave.
    Naravno da je smijesno kad SDP napadaju oni koji su bili jedino dosljedni u prsut operacijama i sad postali demokrati i postenjacine, ali i to je dio naseg sarenila i zabave. Na kraju ne vjerujem u raspad drzavne koalicije iz razloga sto mislim da Krivokapic nije toliko neodgovoran i da nije bas svjestan toga da bi to bilo na denelu stetu njegove partije, a bogomi i dosadasnje rabote.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ... cisti populizam DPS tipa kao kad Luksić primi nebuloznog Medojevića da pricaju o ideji kako treba da se izvini Njemackoj. Ne znam da li je mu je rekao Medo ne budalesaj, ali niti je sto uradio niti Meda poslusao, ali je ispalo da je strasni pomiritelj i strasno utisava uzburkane strasti....
    Nešto bih dodao ovđe, a inspirisan ovim što si ti napisao, mada Medojevića zaista ne volim da komentarišem. Ipak, stalno se pitam da li je ovaj čovjek stvarno toliko bezočno i providno instaliran ili je jednostavno neviđeno glup i nemoralan... Prosto ne može a da ne zbuni svojim salto-mortale potezima koji van konteksta asistenta vlastima nikakvog drugog smisla nemaju. Evo o čemu pričam... Na stranu jadna i otužna manifestacija odbrane lika i djela svog pokrovitelja, njemačkog ambasadora P. Platea, kojeg po Medojeviću novinari smiju samo hvalit i u nebesa dizat, a koja se završi debaklom i autogolom, kao i svako istrčavanje Medojevića kada isti želi biti veći Njemac od Njemaca, veći Srbin od Srba, veći Albanac od Albanaca i sl...
    Nešto drugo mi je privuklo pažnju... To je njegova naprasna spremnost da podrži DPS-SDP Zakon o izborima, i to nakon što je duže od 3 mjeseca bukvalno pljuvao po SNP-u optužujući ih za ono isto što ovaj sad kani da uradi... Da čovjek ne povjeruje zaista dokle ide ta drskost, lecemjerje i taj "dar" za političke gimnastike.
    Izvinjavam se za off... Evo unaprijed molim fanove PzP da mi oproste zBog udara na lik i djelo njihovog "velikog" lidera, ali ovo je zaista za politikologe, a moguće bi tu bilo mjesta i za kliničke psihologe.
    Da li sam iznenađen?... Kad god pomislim da me Medojević može iznenaditi sjetim se kako je Medojević branio Đukanovića 2001. od optužbi iz Italije, zasjenivši i samog advokata Tućila, da bi samo koju godinu kasnije, bez imalo stida, predstavljao tužioca Šelzija (kojeg je nekad nazivao marionetom stranih obavještajnih službi) sada za najčasnijeg Italijana, a rečenice iz njegove (nekadašnje) optužnice i danas reciklira besomučno kad god mu se podnese mikrofon i u njega uperi kamera.
    Evo za one zaboravne...

    Last edited by El Re; 11-06-11 at 16:34.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se ne bih slozio da je malo bitna, jer jedan od razloga zasto je medojevic propao je upravo taj, sto nije imao dobre odnose sa stranim diplomatama, iako ja ne mislim nista lijepo o njegovom pokretu. sa sdp-om je, kao sto si rekao situacija skroz drugacija, i to moze da bude jako bitan faktor za buducnost.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    ja se ne bih slozio da je malo bitna, jer jedan od razloga zasto je medojevic propao je upravo taj, sto nije imao dobre odnose sa stranim diplomatama, iako ja ne mislim nista lijepo o njegovom pokretu. sa sdp-om je, kao sto si rekao situacija skroz drugacija, i to moze da bude jako bitan faktor za buducnost.
    Da, nije imao dobre odnose sa stranim diplomatama, ali od momenta kada je počeo da bezočno laže o podršci koju navodno dobija iz svake uticajnije države, a pritom nikako nije uspijevao da nauči da će ga diplomate (koji itekako prate ovdašnje prilike jer prosto imaju obavezu to radit) demonatovati jer takav vid bavljenja politikom (kojim se pozivate na strane funkcionere i diplomate) a koji običava Medojević je ne samo neuobičajen već i - nezamisliv. Pa ako pritom i lažete onda će reakcija stići munjevitom brzinom i biće jako bolna. Ali ponavljam, Medojević nije u stanju da to nauči...
    Njegova nepopularnost među diplomatama započela je (u feb.2008.) kada je lagao da je od njemačke ministarke pravde Brigit Cipris bio primljen, imao dug razgovor i od nje dobio punu podršku njegovoj predsjedničkoj kandidaturi, i to tokom kampanje koja je upravo bila u toku. Demant iz Njemačke je stigao munjevito,a javnosti CG prezentovao gaje lično ambasador T.Šmit. Ton demanta bi bio ponižavajući za svakog sem izgleda Medojevića.
    Zatim, Medojević pravi sljedeći (čuveni gaf) navodeći kako se (sa saradnicima R.Kneževićem i K.Pavlovićem) tokom navodne posjete na poziv iz State Departmenta-a, (kasnije će se ispostaviti da ih niko nije zvao već su sami sebe pozvali) sastao sa mnogim uticajnim kongresmenima i senatorima tokom posjete SAD, te kako je održao posjećeno predavanje u "Centru za međunarodne i strateške studije" (Janoša Bugajskog). Odmah su ovo demantovali svi prozvani, govoreći da ne znaju o čemu Medojević govori, da nikakvog poziva nije bilo, nikakvih susreta sa senatorima, nikakvog predavanja već da se sve svelo na gostovanje kabinetu J. Bugajskog đe je Medojevića primila sekretarica Ilona Teneki.
    No, on tu ne staje... Sljedeća meta koju je Medojević izabrao kao onu koja će mu sljedeća zatvoriti vrata jeste Italija. Evo kako je tekao skandal oko posjete premijera Italije Berluskonija.
    Tako je, uoči zvanične posjete Silvija Berluskonija, poslao pismo ambasadoru Republike Italije u Crnoj Gori, Serđu Barbantiju: „...obraćamo Vam se sa inicijativom da u okviru protokola te posjete omogućite i termin za sastanak g-dina Berluskonija sa predstavnicima parlamentarnih stranaka... Pokretu za promjene i meni lično bilo bi veliko zadovoljstvo da iskoristim priliku za susret i razgovor sa premijerom države koju mi smatramo jednim od najznačajnijih partnera Crne Gore u EU... Očekujemo da ovo obraćanje shvatite kao izraz naše bojazni da bi se, ukoliko ne uvažite našu sugestiju, predstojeća posjeta vašeg Premijera mogla pretvoriti u dio predizborne kampanje vladajuće partije i njenog prvog čovjeka. Time bi se degradirao veliki značaj koji ova posjeta ima za naše bilateralne odnose, a sami dolazak vašeg Premijera bi rizikovao da bude protumačen kao grubo miješanje u izborni proces u Crnoj Gori“.

    Berluskoni je odgovorio da se tokom zvaničnih posjeta sastaje samo sa liderima države, što je vrlo rasrdilo demokratu i legalistu Medojevića, pa je Silviju poručio: Razočarani smo činjenicom da se italijanski premijer uoči izbora sastaje sa čovjekom protiv kojeg je italijansko pravosuđe podiglo optužnicu, jer se na taj način šalje poruka da se organizovani kriminal isplati... Očigledno da je premijer Berluskoni imao neke privatne razloge i, u ovom trenutku, to je dominantnije nego interesi države“. Berluskoni nije rekao ništa.
    Bijesan što ga iz SAD konstantno ignorišu, preskaču i omalovažavaju, upućuje (prvo putem novine "Dana", a onda poštom, što je neviđen faul i vrh bezobrazluka) "otvoreno pismo" američkom ambasadoru R. Muru u kom između ostalog kaže da SAD trebaju imati svijest o tome da podržavaju kriminalni režim, sugerišući da je Mur lično odgovoran što se Vlada SAD navodno obmanjuje u kontinuitetu.
    Kako mu nikako ne ide sa diplomatama, Medojević se opet (uoči lokalnih izbora maja 2010.) vraća svojoj fascinaciji Njemačkom ,đe je samo dva mjeseca ranije bio u posjeti organizovanoj od strane "čuvenog" prijatelja P.Platea, i čiji je najveći domet bila posjeta sajmu poljoprivrede u Obersdorfu, prethodno uputivši pismo kancelarki Merkel u kojem predlaže da Njemačka organizuje u saradnji sa Evropskom komisijom konferenciju o organizovanom kriminalu na Balkanu. Medojević za temu predlaže da Crna Gora (odlukom te konferencije) bude stavljena u neku vrstu protektorata Njemačke i Evropske unije. No, ovo prizivanje okupacije sopstvene zemlje kulminira i drugim skandalom i to opet u izvedbi samog Medojevića.On objavljuje javnosti (URBI ET ORBI) navodno pismo koje mu je (navodno 14.maja 2010-10 dana pred lok.izbore) uputila lično njemačka kancelarka A.Merkel i u kojem se navodno kaže:
    Njemačka Savezna vlada veoma visoko cijeni angažman i posvećenost Pokreta za promjene (PzP) i njegovog lidera Nebojše Medojevića, borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije i istovremeno naglašava nepohodnost da nadležne institucije države Crne Gore treba da pokažu konkretne rezultate na tom planu".Medojević tvrdi da je to pismo Merkelove zadržala Pošta CG namjerno kako ne bi stiglo prije izbora.
    Cirkus se nastavlja jer odgovor zaista stiže, ali ovog puta PRAVI, čime se ispostavlja da prije ovog Medojević nije dobio (niti mogao dobiti) od Merkelove ništa i odgovor Medojeviću (u ime Merkelove) potpisuje savjetnik u MIP-u Njemačke Jirgen Šulc, a u pismu se kaže:da kancelarka ne može lično da odgovori Medojeviću jer dobija mnogo sličnih pisama. „Preuzimanje protektorata (nad Crnom Gorom) ipak je iz osnovnih razmatranja nažalost nemoguće“, navedeno je u odgovoru savjetnika ,
    Čitava buka iz afere "pismo od A. Merkel" hitno se zataškava, i uklanjaju svi sadržaji sa web stranice PzP-a uključujući i komentare gostiju...

    No, treba biti iskren i reći da je i bez ovih cirkusantskih autogolova Medojević otpisan od strane međunarodne zajednice onog dana (okt.2008.) kada je (bez ikakve potrebe) pošao na protest (koji se pretvorio u rušilačke demonstracije 8000 crnogorskih Srba) a protiv priznavanja nezavisnosti Kosova. Biti protiv jednog od temeljnih postulata regionalne politike, a oko kojeg postoji saglasje 22 zemlje EU (među kojima su sve najuticajnije) i SAD, bilo je ravno političkom samoubistvu N. Medojevića i on od tog dana nema ni teorijsku šansu da postigne bilo šta ozbiljnije sve i da je kojim slučajem mali Mendela a ne običan pajac, jer bez podrške velikih sila Zapada (ne samo u CG, već) na Balkanu više niko doći na vlast neće.
    Last edited by El Re; 11-06-11 at 16:44.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Malo bitna je u tom smislu sto svaka partija svoju popularnost i snagu mora dobijati unutar drzave i svaka podrska iz vana je iluzorna dok se ne postigne "kriticna masa na terenu." Podrska to sto cijene tu partiju diplomate... je jedino kao neka moralna podrska. U tom smislu kazem. Naveo si upravo dobar primjer kad oni sa strane prije prepoznaju popilizam, kalkulacije, samoreklamu nego nasi biraci. Licno mislim da je za sve iz EU veća garancija dobrog smjera Krivokapic nego Luksić ali niko od njih nije blesav da nesto tako rece, pokaze jer su svjesni objektivnog stanja, situacije i na kraju moći.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,963
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Nesto mi je Krivokapic mio, ono, *****nja se protiv onog kauboja...
    Samo zbog toga mi je simpatican... I zbog kosice...
    Tu es mon héro!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za nacionalne Crnogorce koji nijesu propali fašisti, hipici i licemjerni liberali (ne u značenju LSCG) XX vijeka SDP je solidan izbor. građani su. Evropljani su. ne boje se noviteta. nauke. tehnologije. različitosti vjere i vjerovanja. ne daju na sebe! i na Crnu Goru. opet kulturno i evropski i od prvoga dana bez nasilja!

    problem je partnerstvo sa strankom koja je prošle neđelje povrh svega dala dio DRŽAVNE zemlje SPC. za malverzacije sa raznim firmama i zavalama ima adekvatnijih i pametnijih od mene koji su to ispričali.

    moja puna podrška izlasku SDP no kako napisa jedan moj prijatelj na FB... izaći će ali ispred zgrade ...

    što se tiče faza El Re koje si predočio vrlo fino ali u SF novelama. izvini ali previše je stihijskog u Crnoj Gori. nijesu oni baš tako sposobni odraditi tako nešto. bez Gospodara nema DPS vlasti. a SNP je dobar za lokalne odbore na Ubli ili u Donju Kržanju... Gornju Kržanju nikako jer tamo je vazda bilo liberala (da u LSCG značenju) i još ih ima ... ne mogu zamisliti da ljudi poput Lukšića žele ubiti svoje karijere i udružiti se sa pluskvamperfektima iz SNP. to bi odgovaralo SNP. DPS mlađoj generaciji nikako.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    za nacionalne Crnogorce koji nijesu propali fašisti, hipici i licemjerni liberali (ne u značenju LSCG) XX vijeka SDP je solidan izbor. građani su. Evropljani su. ne boje se noviteta. nauke. tehnologije. različitosti vjere i vjerovanja. ne daju na sebe! i na Crnu Goru. opet kulturno i evropski i od prvoga dana bez nasilja!

    kakav je ovo bre ovo hejt prema hipicima??? peace, love and revolution
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  24. #24
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Ja bi lično volio da je napuste ali svi znamo da se to neće dogoditi jer bi onda najvjerovatnije doživjeli sudbinu Narodne stranke ili Liberala i bili marginalizovani a i trebaju iz svojih direktorskih fotelja i učešća u raznim odborima gdje primaju po par hiljada eura da završe borbu za socijalnu državu i dobrobit Crnogoraca na kojoj tako predano rade svih ovih godina.Zbog takvih ciljeva SDP će se žrtvovati i "nevoljno" ostati u koaliciji.
    Last edited by goldfinger; 11-06-11 at 17:30.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Ja bi lično volio da je napuste ali svi znamo da se to neće dogoditi jer bi onda najvjerovatnije doživjeli sudbinu Narodne stranke ili Liberala i bili marginalizovani a i trebaju iz svojih direktorskih fotelja i učešća u raznim odborima gdje primaju po par hiljada eura da završe borbu za socijalnu državu i dobrobit Crnogoraca na kojoj tako predano rade svih ovih godina.Zbog takvih ciljeva SDP će se žrtvovati i "nevoljno" ostati u koaliciji.
    đe si ti bio za lokalne izbore potonje? jesi pratio? čitaš li crnogorski? ili samo cinizam raspali? trebaju li biti siromašni političari? jesu vrane donijele nezavisnost Crnoj Gori ili tvoja baba? je li što učinio SDP za zemlju koja će brzo dobiti još jedno zeleno svijetlo iz EU? ili si ti to učinio sa tvojim defetizmom?

Page 1 of 37 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istrazivanje Transparency International o nivou korupcije u svijetu
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 27-09-07, 18:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •