Page 58 of 84 FirstFirst ... 84854555657585960616268 ... LastLast
Results 1,426 to 1,450 of 2093

Thread: Primjedbe na rad moderacije

  1. #1426
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,587
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Da si pazljivo procitao moj post vidio bi da nemam primjedbu na brisanje postova koji se ne odnose na temu. Moja reakcija je bila izazvana time da sam dobio nekakve kaznene infrakcije i upozorenja samo zbog jednog posta, koji je bio reakcija na post ciji sadrzaj mi je zasmetao, pa sam reagovao. Mislim da je reakcija moderatora bila neprimejrena i pretjerana.

    Kljucno pitanje je koliku toleranciju trebaju da imaju moderatori kada je rijec o skretanju s teme. Trolovanje svakako ne treba dozvoliti. Ali, ako se, recimo, povede rasprava o "zastavama", a to jeste bila tema izbora u Tuzima, koliko treba ogranicavati diskusiju, a da se to ne pretvori u njeno gusenje? U cemu je problem da se vodi rasprava o UCK zastavi, ako je i ta zastava bila na proslavi pobjede albanskih partija?

    Pitanje granice je po pravilu delikatno. To se odnosi i na granice slobode diskusije na ovakvim forumima.
    Evo opet, da ne ostanes uskracen sa objasnjenjem jer da neko cita tvoj post a da nije pratio temu.. mislio bi da nidje 'off'-a nije bilo...

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Znaci da skratim: od izbora u Tuzima ste posli u off koji veze nema sa temom i to je cinjenica. Od onoga sto sam uspio da vidim, pominjali su se drugi gradovi i opstine, diskoteke i cevabdzinice po BD, OVK, UCK, Velika Albanija i teroristi, cetnici i ustashe, zastave Srbije i cetnicke zastave, vjerska podjela na pravoslavce, katolike i muslimane, nacionalna podjela na sve moguce 'grupe', od Tuzija se poslo do Srbije, Makedonije, Kosova pa se doslo i do Francuske kroz citavu istoriju nasih naroda i narodnosti... itd. itd.

    Ako i pored svega ovoga smatrate da ste se drzali teme i da su post-ovi neosnovano pobrisani, treba sebe da preispitate a ne moderatora.
    Mislimo li na istu temu?

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja znam da mi se nabralo kaznenih poena na tu gemu:-)
    Možda negdje i sa razlogom ali nije realno da pričamo samo o izborima i da se ničeg drugog ne dotaknemo. Kad sve to ima veze jedno sa drugim. I naravno da svi ne vidimo stvari isto i da mora doći do rasprave, ali mislim da nije ni u jednom trenutku prešla granicu nekog poštovanja. Bar za mene.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Apsolutno se ne bih slozio sa tobom a vjerujem da nisam jedini. Bilo je dosta otrovnih komentara koji su izazvali svakakve odgovore i reakcije.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #1427
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,390
    Thanks Thanks Given 
    14,849
    Thanks Thanks Received 
    4,151
    Thanked in
    2,098 Posts

    Default

    Pa ako ćemo da budemo samo fini i da riječi uvijamo ne znam na šta će to da liči. Ja bar nisam navikao tako.
    Jeste bilo malo van teme i žustrije ali bez direktnog vrijeđanja. Ali dobro. ;-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #1428
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo opet, da ne ostanes uskracen sa objasnjenjem jer da neko cita tvoj post a da nije pratio temu.. mislio bi da nidje 'off'-a nije bilo...


    Mislimo li na istu temu?
    Mislimo na istu temu, ali ti, ocigledno, ne citas pazljivo ono sto pisem. Pa da ponovim:

    Da si pazljivo procitao moj post vidio bi da nemam primjedbu na brisanje postova koji se ne odnose na temu. Moja reakcija je bila izazvana time da sam dobio nekakve kaznene infrakcije i upozorenja samo zbog jednog posta, koji je bio reakcija na post ciji sadrzaj mi je zasmetao, pa sam reagovao. Mislim da je reakcija moderatora bila neprimejrena i pretjerana.
    Jos jednom: nemam problem s brisanjem postova koji se ne odnose na temu.


    Over & out

  4. #1429
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    prvo, izvinjavam se što odmah nijesam odgovorila, ali prost niejsam dva dana bila on line...ovako:
    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    OK, razumijem da su neki postovi otisli u stranu. Ipak, kad se radi o izborima u Tuzima, ova tema je dobila na publicetetu vise zbog mahanja zastavama, nego zbog samog izbornog rezultata. U svakom slucaju, ove dvije stvari su tijesno povezane. Ako je tako, onda ne vidim u cemu je problem da se pise i o mahanju zastavama? A to je, jel'te, nacionalizam. Ili bi moderatori da se o tome ne pise? Da razdvoje pisanje o procentima na izborima, od reakcija na izbore, koje su ukljucile mahanje zastavama, i reakcije na mahanje zastavama? Kao da to mahanje zastavama i nacionalizam nemaju veze s ovim izborima? I s okvirnom temom citavog ovog podforuma.

    Iz nekih reakcija se vidi da nijesam usamljen u misljenju, a radi se o forumasima koji su jako kvalitetni (Platinum, kimmi...) i doprinose kvalitetu cdm foruma Postavlja se pitanje ko odje pravi problem: nas nekoliko koji smo, bez ikakve zle namjere, mozda napisali nesto sto nije direktno vezano za temu izbora, ili moderatori koji rigidno tumace pravila i time guse diskusiju? Da li je na cdm-u tolerancija pisanja na tako niskom nivou, da se za svako off-topc dijele kazneni poeni? Ja sam napisao samo jedan post kao odgovor jednom od kolega i dobio kaznu zbog toga. "Zbog neprimjerenog ponaanja". Ajde? Da sam gusio topik nekakvim bezveznim pricama, pa ajde. Ne bih imao problem da su postovi obrisani, ako se vec toliko otislo van teme. Ali, kad se razvije diskusija, pa poneki post podje van teme, treba li stvarno zbog toga davati nekakve zute kartone? Meni je to bzvz. Nepotrebno i neprimjereno gusenje slobode diskusije. Sad treba prije svakog posta da razmisljam o tome da li se striktno uklapa u temu i da li, mozda, rizikujem da dobijem nekakve infrakcije. Ne ide. Time necete doprinijeti kvalitetu ovog foruma. No, batina je u vasim rukama, pa udrite.
    Tema je otišla previše u off i nije problem to kolio je problem bio ton diskusije koja je tamo počela da se vodi, da ne pričam o širenju diskusije i time se potpuno otišlo od teme... nekoliko strana se izbori uopšte pomenuli nijesu...
    Zašto si ti Ostoja dobio infrakciju od tri poena-neprimjereno ponašanje, što je, koliko vidim ovdje sjeme razdora u stvari? Zato, Ostoja, što nažalost imam slobodu da isto tako slobodno procijenim koliki je čiji "grijeh"...ti si napisao barem TRI posta koja su off, nakon mog upozorenja da se vratite na temu koja je već počela da se širi pretjerano, tako da si zapravo dobio za svaki post po poen, ali mi forum daje po defaultu opis "neprimjereno ponašanje" za infrakciju od tri poena...tako da nijesi dobio tri poena za taj post koji sam slučajno izabrala nego za svaki koji si napisao na temi...
    Nadam se da smo to oko neprimjerenog ponašanja razjasnili...
    Sledeće, imate, naravno i malo previše slobode da pišete i širite temu ali to pravo vam bas nije beskonacno tako da je ova tema stvarno pretjerano proširena, toliko da ste počeli da pišete o svemu osim o izborima Tuzima.
    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Otprilike, imam isti stav po ovom pitanju, ali ajd...sto je tu je. Sto je u okviru, konkretno ove teme, sto nije, je "slobodno sudijsko uvjerenje" .
    Jeste, slažem se i čini mi se da sam dopustila i te kako da se o tome piše ali onda se počelo i oko "četničkih" oko razračunavanja što je četnička pa su bogme i "kame" počele da sijevaju....u stvari ste vi kreatori tema i kad god nemate mjeru dođe do ovoga. Apsolutno ne preuzimam krivicu što se neka čak i konstruktivna rasprava pretvori u vašarište i vrijeđanje

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja sam se u temu ukljucio upravo iz razloga sto su poceli da dijele kritike kolege koje imaju potpuno drugacijr arsine kada su slicne pojave na drugoj strani medalje.

    Evo ja bih dao jedan konstruktivan predlog......... ako moze neko od moderatora da otvori temu, sa sve nazivom koji je Zvoncica predlozila, te da tamo prebaci veci dio obrisanih postova (po mogucnosti bez onih koji vrijedjaju bilo koju naciju ili vjeru).

    Mogu ja otvoriti temu, ali ne mogu vratiti postove.

    Na kraju, ne vidim da je rjesenje zabranjivati polemiku o skakljivim temama, odnosno da je najbolje te stvari gurati pod tepih. Naravno, na takvoj temi bi se bash moralo voditi racuna o kulturi dijaloga. Valjda smo zreli da pricamo o svemu bez vrijedjanja. Kao sto I napisah, prijatno sam se iznenadio dijalogom, "cast" izuzecima, a vecina onih koji su krenuli da pjene na prvu su kasnije spustili loptu I koliko toliko civilizovano diskutovali.

    P.S.
    Mozete I one negativne izbrisati, nije zgoreg...


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    ja sam spremna da vam one postove koji su ok a rekla sam ti da je takvih bilo dosta....recimo, da budem realna, najžalije mi je bilo da dam infrakciju forumašu platinum jer je imao sjajne postove, ali je najviše imao postova koji su potpuni off...recimo
    neće se infrakcije brisati jer bez obzira da li ću vratiti postove na novu temu, vi ste tamo "skrivili" infrakcije, pa skrivili
    Inače, otvori temu slobodno samo me na pm obvijesti cim to uradis i odmah ću prebaciti postove
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #1430
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Evo ja otvorih, cekam da prebacish...

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  6. #1431
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    prebaceno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #1432
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Tema je otišla previše u off i nije problem to kolio je problem bio ton diskusije koja je tamo počela da se vodi, da ne pričam o širenju diskusije i time se potpuno otišlo od teme... nekoliko strana se izbori uopšte pomenuli nijesu...
    Zašto si ti Ostoja dobio infrakciju od tri poena-neprimjereno ponašanje, što je, koliko vidim ovdje sjeme razdora u stvari? Zato, Ostoja, što nažalost imam slobodu da isto tako slobodno procijenim koliki je čiji "grijeh"...ti si napisao barem TRI posta koja su off, nakon mog upozorenja da se vratite na temu koja je već počela da se širi pretjerano, tako da si zapravo dobio za svaki post po poen, ali mi forum daje po defaultu opis "neprimjereno ponašanje" za infrakciju od tri poena...tako da nijesi dobio tri poena za taj post koji sam slučajno izabrala nego za svaki koji si napisao na temi...
    Nadam se da smo to oko neprimjerenog ponašanja razjasnili...
    Sledeće, imate, naravno i malo previše slobode da pišete i širite temu ali to pravo vam bas nije beskonacno tako da je ova tema stvarno pretjerano proširena, toliko da ste počeli da pišete o svemu osim o izborima Tuzima. ..........................

    Bio sam u dilemi da li da odgovorim. Jer, iako nesto smisleno odgovorim, sumnjam da to moze doprijeti do svijesti moderatora na ovom forumu. No, kako sam ja otvorio temu moderisanja za ovaj slucaj, red je da odgovorim.

    Kao sto sam napisao Fidelu, nemam problem da se izbrisu postovi koji su otisli potpuno van teme. Da je tako uradjeno, ne bih se javljao. Tacno je da sam reagovao zbog infrakcija, iako nije samo to problem. Prvo, kad je rijec o infrakcijama, mislim da ih treba koristiti u precizno odredjenim slucajevima i to u slucaju postova koji su uvredljivi, shovinosticki, sadrze prijetnje, kao i i u slucaju namjernog trolovanja teme. Ali, na ovom forumu se jednako dobija infrakcija za sovinisticki post i za reakciju na isti. To nikako ne moze biti isto. A na cdm forumu je isto.

    Kazes da sam dobio infrakciju od 3 poena zato sto sam napisao "barem TRI posta koja su off" nakon tvog upozorenja. Ako kazes "barem", to znaci da ih je moguce bilo vise. Pogledao sam i nasao da sam napisao samo JEDAN post nakon upozorenja. Onaj koji sam citirao. To je lako provjerljivo. Datum i vrijeme to pokazuju. No, to nije toliko ni bitno, jer stvarni problem nije u broju postova.

    Oko trolovanja. Treba razdvojiti namjerno zasipanje topika raznoraznim glupostima, kojim se tema gusi, od postova koji su napisani kao dio diskusije koja se vodi. Pa kako diskusija cesto ode van osnovne teme, tako i poneki post krene van teme, bez namjere da se tema troluje, a diskusija o temi ugusi. Mislim da u prvom slucaju moderator ima puno pravo da dodijeli kaznene infrakcije, dok je u drugom slucaju dovoljno obrisati post. Dacu primjer posta zbog kojeg je, kako sam razumio, Platinum dobio infrakciju (post je bio obrisan, pa je vracen na novu temu):

    Sto se tice Boskovica,eksperta za sve na dunjaluku,od rukometa,rudnicke industrije,odbrane itd itd....nije mi simpatican ni on ni njegova stranka,ali da se narusava medjunacionalna prica mahanjem i skandiranjem tim zastavama narusava. Jer Tuzi jesu visenacionalna visevjerska sredina, ti ces u Tuzima na neki nacin vise osjetit duh stare Podgorice nego u danasnju PG dje je u kratkom intervalu doslo dosta gradjana iz drugih gradova. Sve to ima svoju vrijednost i trip. Tuzi su do juce bili dio Podgorice pravno, sad pravno nisu ali su prag Podgorice, dakle Tuzani rade i idu svaki dan u PG i Podgoricani tamo, druze se ljudi, kolege, ljubavi se...ne treba to kvarit nacionalizmom. Kojeg je vec dosta i bez tija zastava UCK. I ovaj trend putovanja Crnogoraca u Skadar i Tiranu i druge gradove Albanije u trgovinu, izlete i sve veci dolasci Albanaca kod nas zimi na skijanje i ljeti na more,sve to zblizava narode, to su pozitivni trendovi apsolutno...jer putovanja i neposredna poznanstva najbolje razbiju predrasude. U tom duhu, zastave UCK nisu potrebne.
    Zar je moguce da neko dobije infrakciju zbog ovog? Mislim da ovaj post uopste nije trebalo brisati, a kamoli kazniti autora zbog njega.

    Tu dolazimo do pitanja koje sam pomenuo, ali nijesam dalje razglabao. Granice. Kljucno je pitanje do koje granice treba dozvoliti skretanje s teme, sto se redovno desava, a ne bi trebalo redovno sankcionisati. Mislim da moderacija na ovom podforumu previse rigidno tumaci pitanje granice. I to ide na stetu same teme, pa i citavog podforuma. Uostalom, treba vidjeti sta se desilo nakon reakcije moderatora u ovom slucaju. Tema je ugusena i unistena.

    Mislim da bi moderacija trebala biti relaksiranija, jer mnogi od nas dolaze na ovaj forum da bi se malo relaksirali i procaskali s drugim clanovima foruma. Ako svaki put kad nesto malo slobodnije napisem trebam da strecam da li ce mi Zvoncica dati infrakciju, onda se time gubi i volja i motivacija da se ucestvuje na takvom forumu. Moje misljenje, a vi radite kako mislite da treba.



    Click image for larger version. 

Name:	download w.jpg 
Views:	83 
Size:	5.6 KB 
ID:	161745
    Last edited by Ostoja; 10-03-19 at 03:17.

  8. #1433
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    prvo, izvinjavam se što odmah nijesam odgovorila, ali prost niejsam dva dana bila on line...ovako:

    Tema je otišla previše u off i nije problem to kolio je problem bio ton diskusije koja je tamo počela da se vodi, da ne pričam o širenju diskusije i time se potpuno otišlo od teme... nekoliko strana se izbori uopšte pomenuli nijesu...
    Zašto si ti Ostoja dobio infrakciju od tri poena-neprimjereno ponašanje, što je, koliko vidim ovdje sjeme razdora u stvari? Zato, Ostoja, što nažalost imam slobodu da isto tako slobodno procijenim koliki je čiji "grijeh"...ti si napisao barem TRI posta koja su off, nakon mog upozorenja da se vratite na temu koja je već počela da se širi pretjerano, tako da si zapravo dobio za svaki post po poen, ali mi forum daje po defaultu opis "neprimjereno ponašanje" za infrakciju od tri poena...tako da nijesi dobio tri poena za taj post koji sam slučajno izabrala nego za svaki koji si napisao na temi...
    Nadam se da smo to oko neprimjerenog ponašanja razjasnili...
    Sledeće, imate, naravno i malo previše slobode da pišete i širite temu ali to pravo vam bas nije beskonacno tako da je ova tema stvarno pretjerano proširena, toliko da ste počeli da pišete o svemu osim o izborima Tuzima.
    Jeste, slažem se i čini mi se da sam dopustila i te kako da se o tome piše ali onda se počelo i oko "četničkih" oko razračunavanja što je četnička pa su bogme i "kame" počele da sijevaju....u stvari ste vi kreatori tema i kad god nemate mjeru dođe do ovoga. Apsolutno ne preuzimam krivicu što se neka čak i konstruktivna rasprava pretvori u vašarište i vrijeđanje

    ja sam spremna da vam one postove koji su ok a rekla sam ti da je takvih bilo dosta....recimo, da budem realna, najžalije mi je bilo da dam infrakciju forumašu platinum jer je imao sjajne postove, ali je najviše imao postova koji su potpuni off...recimo
    neće se infrakcije brisati jer bez obzira da li ću vratiti postove na novu temu, vi ste tamo "skrivili" infrakcije, pa skrivili
    Inače, otvori temu slobodno samo me na pm obvijesti cim to uradis i odmah ću prebaciti postove
    Ogradjujem se od svih "četničkih" izliva osjecanja i "kama" Aposlutno sam protivnik tih stvari
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. #1434
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    A zbog cega sam ja dobio 3kaznena boda ?
    zbog off teme ?
    Na automobilizam tj na 80% foruma jedni te isti idu u off pa sa hrane predju dje su se kola parkirala i kad je murija dosla.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  10. #1435
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    A zbog cega sam ja dobio 3kaznena boda ?
    zbog off teme ?
    Na automobilizam tj na 80% foruma jedni te isti idu u off pa sa hrane predju dje su se kola parkirala i kad je murija dosla.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Vidji, Djalac, ja bih tebi dao titulu "kontroverzni", jer su tvoji komentari napravili zbrku na onoj temi. I sad, ti dobijas 3 infrakcije, pa se jos bunis, a Platinum, koji je pisao najkvalitetnije postove na onoj temi dobije 6 infrakcija, jer je imao najvise off postova. Pa dje je tu logika? Evo to bas pokazuje koliko je besmislena moderacija na ovom podforumu ("off razuma"). I sta je posledica? Moderacija je unistila temu na kojoj se vodila bas interesantna rasprava. Moderacija je samo trebala da obrise par postova koji su bili "kontroverzni" i, mozda, na pm posalje upozorenje tim forumasima, umjesto radikalnog reza kojim je citava tema predata vragu.

    Ne znam da li se na cdm forumu slusa vox populi (a trebalo bi, jer je forum namijenjen ucesnicima). Moj bi predlog bio da umjesto Zvoncice neko drugi moderise ovaj podforum. Recimo, Fidel, koji je, cini mi se , manje radikalan. Mozda bi Zvoncica mogla da moderise teme kao sto su Zenski kutak, ili Ljubav...(za Sex i erotiku nijesam bas siguran

  11. #1436
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Bio sam u dilemi da li da odgovorim. Jer, iako nesto smisleno odgovorim, sumnjam da to moze doprijeti do svijesti moderatora na ovom forumu. No, kako sam ja otvorio temu moderisanja za ovaj slucaj, red je da odgovorim.

    Kao sto sam napisao Fidelu, nemam problem da se izbrisu postovi koji su otisli potpuno van teme. Da je tako uradjeno, ne bih se javljao. Tacno je da sam reagovao zbog infrakcija, iako nije samo to problem. Prvo, kad je rijec o infrakcijama, mislim da ih treba koristiti u precizno odredjenim slucajevima i to u slucaju postova koji su uvredljivi, shovinosticki, sadrze prijetnje, kao i i u slucaju namjernog trolovanja teme. Ali, na ovom forumu se jednako dobija infrakcija za sovinisticki post i za reakciju na isti. To nikako ne moze biti isto. A na cdm forumu je isto.

    Kazes da sam dobio infrakciju od 3 poena zato sto sam napisao "barem TRI posta koja su off" nakon tvog upozorenja. Ako kazes "barem", to znaci da ih je moguce bilo vise. Pogledao sam i nasao da sam napisao samo JEDAN post nakon upozorenja. Onaj koji sam citirao. To je lako provjerljivo. Datum i vrijeme to pokazuju. No, to nije toliko ni bitno, jer stvarni problem nije u broju postova.

    Oko trolovanja. Treba razdvojiti namjerno zasipanje topika raznoraznim glupostima, kojim se tema gusi, od postova koji su napisani kao dio diskusije koja se vodi. Pa kako diskusija cesto ode van osnovne teme, tako i poneki post krene van teme, bez namjere da se tema troluje, a diskusija o temi ugusi. Mislim da u prvom slucaju moderator ima puno pravo da dodijeli kaznene infrakcije, dok je u drugom slucaju dovoljno obrisati post. Dacu primjer posta zbog kojeg je, kako sam razumio, Platinum dobio infrakciju (post je bio obrisan, pa je vracen na novu temu):



    Zar je moguce da neko dobije infrakciju zbog ovog? Mislim da ovaj post uopste nije trebalo brisati, a kamoli kazniti autora zbog njega.

    Tu dolazimo do pitanja koje sam pomenuo, ali nijesam dalje razglabao. Granice. Kljucno je pitanje do koje granice treba dozvoliti skretanje s teme, sto se redovno desava, a ne bi trebalo redovno sankcionisati. Mislim da moderacija na ovom podforumu previse rigidno tumaci pitanje granice. I to ide na stetu same teme, pa i citavog podforuma. Uostalom, treba vidjeti sta se desilo nakon reakcije moderatora u ovom slucaju. Tema je ugusena i unistena.

    Mislim da bi moderacija trebala biti relaksiranija, jer mnogi od nas dolaze na ovaj forum da bi se malo relaksirali i procaskali s drugim clanovima foruma. Ako svaki put kad nesto malo slobodnije napisem trebam da strecam da li ce mi Zvoncica dati infrakciju, onda se time gubi i volja i motivacija da se ucestvuje na takvom forumu. Moje misljenje, a vi radite kako mislite da treba.



    Click image for larger version. 

Name:	download w.jpg 
Views:	83 
Size:	5.6 KB 
ID:	161745
    Ostoja, ne sjećam se da sam te nešto bombardovala infrakcijama da bi se ti sad prepadao od mene ...ali možda se samo ne sjećam a u stvari sam prema tebi posebno stroga.....evo ne znam što bih ti na ovo rekla jer ako ti kažem da ne postoji tema na kojoj nema bukvalno 80 posto off-a ali off-a koji se može nekim malo labavijim pravilima tumačiti kao posredna veza sa temom ti ćeš vjerovatno reći da lažem ili ćeš biti fin pa reći da izmišljam, ali to je prosto istina i nije tačno da se svaki ma i najmanji off briše! Briše se na temi na kojoj ode na put sa kojeg nema povratka i koji obično završi zakljucavanjem teme. A onda sam skot koji ne briše provokatore, a ako ih obrišem onda sam skot koji briše i ne da diskusiji da zaživi.

    Tema je počela da ide u neželjenom pravcu prvo zato što su se odmah stvorili provokatori koji su bacili žiškicu, jednostavno je logično bilo ako ti se baš pričalo na temu podijeljenosti Malesije otvoriti temu o tome problemu.
    Iskreno ne vidim smisla kad se Platinum ne buni nego razumije moju akciju da ti avokatišeš?
    Što se tvoje infrakcije tiče dobio si je za tvoja tri off posta, naravno da je provjerivo, nijesam ni rekla da nije, tvoje ime je ostalo "ubiježeno" kao ono koje je napisalo postove koji su oblježeni za brisanje i kad se nakon upozorenja pojavio prvi tvoj post dobio si tri poena...jednako su prošli i ostali, neki gore, neki bolje...nemaš razloga da se buniš, nije tri poena smak svijeta.
    Mislim da previše vremena trošimo na ovu priču.
    Infrakcije su način da vam skrenemo pažnju kad pretjerate koliko u nacionalizmu, ili uvredama, toliko i u pretjeranom spamovanju...kažeš "granice"? Pa što je drugo 6 strana puta 25 postova off-a nego prelaženje SVIH granica, dragi Ostoja? T
    Dalje savjetueš kako bi moderatori trebali da rade posao koji rade...infrakcije samo za ekstremne slučajeve...davno bi ti izgubio želju da ijednu rečenicu ozbiljnu napišeš na forumu "budućnost Crne Gore" kad bi se infrakcije tako davale....na tu temu ću samo reći da su članovi uvijek ubijeđeni da moderatori mahom griješe u procjenama, a moderatori pak vjeruju da sasvim korektno obavljaju taj posao, čak i prekorektno kad se uzmu u obzir sve okolnosti.
    Sve u svemu, moj bi zaključak bio da je ipak slika malo drugačija sa ove strane i smatram da sam sasvim korektno postupila u slučaju ove teme o kojoj razglabamo....može se možda diskutovati koliko je to strogo ili možda prestrogo, ali se isto tako trebaju sagledati sve strane, svi obrisni postovi, one koje si vidio a bogami i one koje nijesi stigao itd, itd...da bi procjena bila validna. Pozdravljam.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #1437
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Zvoncice, nijesam ni ocekivao da ces shvatiti u cemu je problem. Moje je misljenje da veoma lose moderises ovaj podforum. To nije tesko ni pokazati. Svojim radikalnim mjerama si potpuno ugusila jednu temu na kojoj se vodila interesantna rasprava. Modertor s malo vise senzibiliteta bi reagovao na drugaciji nacin i naj toj temi bi se, vjerovatno, jos vodila rasprava. Ovako, tema je unistena, zamrla. Kimmi je probao da ozivi tu vezanu temu. No, kao sto jedna kineska poslivica kaze, kad se jednom krcag razbije, niko ga vise ne sastavi. Bez namjere da advokatisem, dala si vise infrakcija Platinumu, koji je imao najkvalitetnije postove nego Djalcu koji je napravio zbrku sa par postova. Po tebi je to u redu?! Idi, bre, Zvoncice, nije ovo za tebe.

    Nista licno.

  13. #1438
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Može biti Ostoja, može biti...tvoje mišljenje....mišljenje svi imamo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #1439
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,587
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Samo da podvucem nesto, za buduce "narastaje"...

    Infrakcija i jeste upozorenje. Znaci bilo kakvo upozorenje na PP prije infrakcije i sl. koje je pominjano vise puta u vise navrata (ne samo sad kod ovog slucaja) nema smisla.

    Sistem infrakcija je napravljen upravo kao sistem upozorenja. I nikad sa jednom infrakcijom necete imati vecih posljedica poput ban-a i sl.

    Cisto da razjasnim taj dio koji je izlgleda nejasan mnogima jer nerijetko dobijem PP gdje se cijela zalopoljka svodi na "mogao si me upozorit' porukom prije infrakcije" sto odbacim kao "invalid request" jer, kao sto rekoh, infrakcija i jeste upozorenje koja btw. ne moze da se uklanja. BAN je vec kazna i na njega moze da se ulozi zalba ukoliko je osnovana pa se u rijetkim slucajeva moze i povuc'. Infrakcija kao upozorenje ne moze.

    Toliko.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #1440
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Koliko negativnih treba za Ban ?
    I ne brisu se ni vremenom ? : d
    Imam ih 7pa me zanima do koje granice smijem da idem

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  16. #1441
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,587
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Koliko negativnih treba za Ban ?
    I ne brisu se ni vremenom ? : d
    Imam ih 7pa me zanima do koje granice smijem da idem

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Potrebno je 10 AKTIVNIH negativnih poena da bi se doslo do BAN-a.

    Ti ih imas 3 aktivna, ostale infrakcije su ti istekle i nemaju nikakvog uticaja vise.

    Svaka infrakcija sa sobom vuce odredjen broj negativnih poena (od 1 do 6) kao i vrijeme isteka (od mjesec dana do dva mjeseca).
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #1442
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Nijesam mislio da se vise javljam, jer mi je ova prica postala naporna. Ali treba reci jos jednu stvar. Ima jedna bitnija stvar od infrakcija. One su bile samo povod.

    Utisak je da moderatori previse strogo gledaju na sirenje diskusije. Kao da je to neki tezak prekrsaj. Pa sto ako su neki postovi otisli off? U cemu je problem?

    Sada cu poci u jedan off, nadam se mi nece biti zamjereno. Prije par godina sam odgledao jedan jako dobar film: The Reader Koga interesuje, evo link za wikipediju: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Reader_(2008_film)

    Glavna junakinja je jedna Njemica koja je radila kao cuvar u nacistickom kampu. Poslije rata se sudilo njoj i njenim koleginicama zbog smrti nekoliko stotina jevrjeskih zena koje su ostavile zakljucane u crkvi koju je zahvatio pozar. Na pitanje sudije (ili tuzioca, ne sjecam se) zasto nije otkljucala vrata kad je vidjela da ce te zene stradati, ova zena odgovori iznenadjeno, "ali da smo otvorili vrata niko ih vise ne bi mogao kontrolisati, nastao bi haos." Ono sto je na mene ostavilo utisak dok sam gledao tu scenu jeste iskrenost te zene, jer u tom strasnom zlocinu nije vidjela nista lose, nego bi za nju veci problem bio da su te zene spasene "jer bi tada nastao haos". Moguce da nijesam sasvim vjerno prenio scenu, jer su prosle godine.

    Kakve veze ima taj film s moderacijom Zvoncice? Pa ima. A nadam se da se ona nece uvrijediti zbog poredjenja. To bih najmanje zelio.

    Za ucesnike foruma je veoma tesko da se striktno drze teme i sasvim je normalno da nas prica odvede van osnovne teme. Za razliku od moderatora, ja u tome ne vidim problem. Problem je kada pocnu vrijedjanja prema onim koji drugacije misle, a posebno ako dodje do vrijedjanja na nacionalnoj i vjerskoj osnovi. U ovakvim situacijama moderatori bi morali reagovati, to je njihova obaveza. Sva ostala sirenja price, ne bih dirao. Moderator ne bi smio da unistava teme, kao sto se desilo s temom o izborima u Tuzima, vec naprotiv da pokusa da ih ucini aktivnijim. Ponekad se moderatori i sami ukljuce u temu kako bi pospjesili diskusiju. I to spada u posao moderatora. Valjda je i za sam forum bolje ako ima vise diskusije, nego ako je ima manje.

    Osjetio sam potrebu da ovo napisem i sad bih stvarno zavrsio s javljanjem na ovu temu.

  18. #1443
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,587
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Tesko da mozes zavrsit' sa javljanjem ako ostavis par otvorenih pitanja sa sve upitnicima...

    Mada smatram da je vec odgovoreno na sve to pa se ponavljamo i vrtimo u krug. Vec je receno da "blagi off" nije problem kad se malo zaluta ali jeste kad se skroz ode sa teme i to tako traje u narednih XX post-ova. Pogotovo kad taj "off" sa sobom povlaci i prozivke, vrijedjanja i druge oblike necivilizovanog pisanja koje je bilo prisutno i na konkretnoj temi.

    Nova tema je otvorena, post-ovi su vraceni tako da vjerujem da je prica zavrsena.

    P.S. Odlican film.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #1444
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    tema je Izbori u Tuzima i tu se svaka dalja priča završava...ti možes da misliš da je nešto uništeno, ja mislim da bi bilo uništeno da nijesmo prekinuli vrijeđanja i to je to...pošto si prekinuo sa javljanjem na ovoj temi, očekujem još jedan post (šalim se Ostoja, opusti se)

    p.s. poređenje forumskoga razgovora sa nacističkim logorom ti i nije neko...ako se tako osjećaš u odnosu na mene, ne valja ti rabota
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #1445
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Mene jedino zanima kako on zna kako je bilo u nacističke logore pa moze uporediti ?

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #1446
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Mene jedino zanima kako on zna kako je bilo u nacističke logore pa moze uporediti ?

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Moram priznati da kad sam ovo procitao nasmijao sam se. Od muke. Pa kom normalnom moze pasti napamet da uporedjuje nacisticki logor s jednim forumom? Zar stvarno nije jasno sto sam zelio da kazem primjerom iz tog filma? Mislim, stvarno...ne mogu da vjerujem da se tako bukvalno shvata.

    Ali, ajde, mogu da razumijem da nekom stvarno nije jasno, ima nas svakakvih, pa da pojasnim. Ko je gledao film, lakse ce razumjeti.

    Elem, kad je ta Njemica dobila na sudu pitanje zasto nije otkljucala vrata na crkvi da se spasu te jadne zene, koje su na kraju stradale u toj crkvi, ona je sa iskrenim izrazom cudjenja odgovorila, "pa da smo otvorili vrata, one bi izasle napolje i nastao bi haos". Iz njenog odgovora se mogla vidjeti iskrenost nekog ko zaista ne razumije pogresnost svog postupka (izraz lica bi se cak mogao opisati kao nevino cudjenje, lisen bilo cega sto bi se moglo smatrati kvarnim).

    U cemu je slicnost te scene, s onim kako se, po mom misljenju, obavlja moderacija ovdje? Pa u tom iskrenom vjerovanju da se radi nesto kako treba. U konkretnom slucaju, da bi dopustanjem slobode diskusije na forumu doslo do haosa. Jer, oko toga sam se sporio i izrazio neslaganje s moderatorima ovdje. S Fidelom bih se mozda i slozio oko principa, ali se za Zvoncicom nikako ne mogu sloziti oko implementacije tih principa. Fidel kaze da je "blagi off" dozvoljen, ali kad se procitaju postovi koje je Zvoncica obrisala, to su vecinom oni koji spadaju u "blagi off". I sa Zvoncicom je nemoguce voditi bilo kakvu smislenu raspravu na tu temu. Katanac.

    Priznajem da poredjenje moze djelovati, na prvi pogled, neprimjereno, pa i odvratno. U stvari, radi se o poredjenju stavova i nacina razmisljanja pojedinaca, a nikako poredjenju nazi logora i foruma. To mi ni na kraj pameti nije bilo. Toliko morbidan i maliciozan nijesam.

    Za one koji nijesu gledali film, ta zena je prikazana prvenstveno kao zrtva, a ne kao neki negativni lik, naci zlocko iliti zlocinac.

    Inace, bio sam u naci logoru. Kao tursita, naravno. Dahau, pored Minhena. Djeluje shokantno kad se tamo udje i obidje. I nakon tolikih godina.

    Stvarno nijesam imao namjeru da se vise odje javljam, ali sam ovo morao pojasniti. Kome ni sad nije jasno, tesko da se tu moze pomoci.

  22. #1447
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Kad sam jedno postavio youtube video, na slican nacin i na istom podforumu, od Zvoncice sam dobio infrakciju uz upozorenje da cu biti banovan ako jos jedno uradim tako nesto.

    Bas me interesuje da li njena mjera strogoce mjeri jednako :fat:

  23. #1448
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Budimo pošteni pa recimo da nije baš na isti, a ni na sličan način to bilo

    Iako je meni i tada bilo simpatično kao što je i sad, tada je to bila reakcija na mišljenje jednog forumaša, dok se ođe radi o reakciji na jedan nakaradni članak, pretpostavljam i nakaradnog portala. Doduše nije moje da sudim, ali eto, osjećao sam potrebu da iznesem svoje mišljenje. Znaš kako se kaže, mišljenje je kao guzica, svako ga ima
    Last edited by Dejan; 21-03-19 at 12:30.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  24. #1449
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Budimo pošteni pa recimo da nije baš na isti, a ni na sličan način to bilo

    Iako je meni i tada bilo simpatično kao što je i sad, tada je to bila reakcija na mišljenje jednog forumaša, dok se ođe radi o reakciji na jedan nakaradni članak, pretpostavljam i nakaradnog portala. Doduše nije moje da sudim, ali eto, osjećao sam potrebu da iznesem svoje mišljenje. Znaš kako se kaže, mišljenje je kao guzica, svako ga ima
    Hm...mislim da je bolje da citiram sto mi je moderator(ka) napisala:

    Molim te da politicki forum ne pretvaras u svaštaru i da ne stavljas video klipove muzicke i komicne sadržine, imaš teme koje su za smijesne klipove predviđene! opomena pred ban, pa kako god oćeš!
    Kazes nije isto, cak ni slicno? Obojica smo stavili na politicki forum "video klipove muzicke i komicne sadržine". Ili mozda nijesmo?

    Iz reakcije moderator(ke) ja jasno da je u tome problem, a ne u tome da li se radilo o reakciji na necije misljenje, ili reakciji na clanak. Nakaradnost moze biti i tamo i ovamo, ako je to bitno. Za moderatorku poenta nije u tome.

    Iz poruke moderator(ke) se moze zakljuciti da ze video klipove smijesne sadrzine trebaju stavljatu u za to predvidjene teme, a ne na forum dje se raspravlja o politici.

    Mislim da je jasnije kad imamo komentar moderator(ke). Ako stvarno nije jasno, onda imas neki problem. S guzom.:fat:
    Last edited by Ostoja; 21-03-19 at 13:18.

  25. #1450
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Hm...mislim da je bolje da citiram sto mi je moderator(ka) napisala:



    Kazes nije isto, cak ni slicno? Obojica smo stavili na politicki forum "video klipove muzicke i komicne sadržine". Ili mozda nijesmo?

    Iz reakcije moderator(ke) ja jasno da je u tome problem, a ne u tome da li se radilo o reakciji na necije misljenje, ili reakciji na clanak. Nakaradnost moze biti i tamo i ovamo, ako je to bitno. Za moderatorku poenta nije u tome.

    Iz poruke moderator(ke) se moze zakljuciti da ze video klipove smijesne sadrzine trebaju stavljatu u za to predvidjene teme, a ne na forum dje se raspravlja o politici.

    Mislim da je jasnije kad imamo komentar moderator(ke).
    Moja greška, nema priče. Nijesam znao za to njeno rezonovanje nego sam pokušao da rezonujem kao objektivni posmatrač. To njeno rezonovanje je ipak nešto drugo. A i što se mene tiče, opet kažem da mi je i tada bilo simpatična ta reakcija, i prihvatljiva u tom momentu. Prethodni komentar sam napisao jer nije bila ista situacija i ne može biti, i dalje tvrdim, ista situacija. Ako se staviš u moju poziciju, a važna ti je objektivnost učesnika, a posebno onih čije mišljenje cijeniš, kao što ja cijenim tvoje, onda ti je jasno da ja ne mogu znati te skrivene detalje iz poruka koje je zvončica poslala tebi lično.

    A vidiš po načinu kako sam uradio quote tvog posta da sam namjerno izostavio jedan dio đe mislim da si reagovao emotivno i đe si bio ničim izazvan agresivan prema meni, pa bih te molio i da ga ukloniš, a ja ću se napraviti da ga nijesam vidio.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Page 58 of 84 FirstFirst ... 84854555657585960616268 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Half-Life 2 serijal pohvale i primjedbe
    By ALEK.MONTENEGRO in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-10, 17:25
  2. Pusten u rad sajt Argentinskih Crnogoraca
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 07-09-05, 14:15
  3. seminarski rad
    By Jimi_Hendrix in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 01-12-04, 11:41
  4. Replies: 7
    Last Post: 29-11-04, 07:22
  5. Da li treba zabraniti rad...
    By cvrchak in forum Politika generalno
    Replies: 3
    Last Post: 03-07-04, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •