Page 53 of 84 FirstFirst ... 34349505152535455565763 ... LastLast
Results 1,301 to 1,325 of 2093

Thread: Primjedbe na rad moderacije

  1. #1301
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Procitao. A sad u vezi mitropolita. On odavno nije Risto, nego Amfilohije. Ne sumnjam da ces ekspresno reagovati i izbrisati post ako ga neko bude nazvao Ristom. Jos manje sumnjam da ces reagovati ako bude nekih drugih epiteta ili kvalifikacija.
    Sugrađanine moj, on je Risto i za mene će uvijek biti Risto. Ako kad budem, a neću, crkveno lice, zvaću ga Amfilohije. Ovo je građanska država, u ličnoj karti mu piše Risto Radović imenom i prezimenom i on je za mene to što piše u ličnoj karti.

  2. #1302
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Sugrađanine moj, on je Risto i za mene će uvijek biti Risto. Ako kad budem, a neću, crkveno lice, zvaću ga Amfilohije. Ovo je građanska država, u ličnoj karti mu piše Risto Radović imenom i prezimenom i on je za mene to što piše u ličnoj karti.
    On je crkveno lice, odrekao se svog svetovnog, a primio monasko ime. Ako si toliko za gradjansku drzavu, i ako je to nesto sto je samo po sebi dobro, onda valjda neces nikoga da vrijedjas, a uvreda je to sto ga ne zoves tako kako ga oslovljavaju pravoslavni, rimokatolici, ko god. Ili volis da vrijedjas?
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  3. #1303
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    On je crkveno lice, odrekao se svog svetovnog, a primio monasko ime. Ako si toliko za gradjansku drzavu, i ako je to nesto sto je samo po sebi dobro, onda valjda neces nikoga da vrijedjas, a uvreda je to sto ga ne zoves tako kako ga oslovljavaju pravoslavni, rimokatolici, ko god. Ili volis da vrijedjas?
    Ako sam ja službenik u MUP-u i ako neko dođe i podnese zahtjev za podizanje dokumenta pod imenom Amfilohije Radović, ja ću ući u svoju aplikaciju, unijeti to ime i aplikacija će me uredno obavijestiti da tog imena nema u bazi. Šta da radimo onda?

  4. #1304
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fino ste se ispricali jos fino sa razumijevanjem procitati pravilnik i objasnjavanje je unaprijed zavrseno. Nazivati nekoga pravim imenom i prezimenom ne moze biti uvreda, zamijeniti to pseudonimom, crkvenim imenima takodje nije i manimo se humoristicnih postova nego samo po praviniku.

  5. #1305
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Samo da pitam da li mogu da se iskljuce ove "reputacije" jer nickovi cardozo, Olos, MimiR i mnogi njima slicni, zloupotrebljavaju mogucnost za reputacije da bi vrijedjali? Vec sam morala da blokiram pm zbog cardoz-a i njemu slicnih? Znaci ne mogu komunicirati sa OK osobama koje pm ne zloupotrebljavaju i to zbog maltretiranja i vrijedjanja od ovakvih osoba.
    Hvala Lepo
    Ne znam, ali mislim da se reputacije ne mogu pojedivacno iskljucivati nego po sistemu svi ili niko. Postoji opcija ignore, delete... i pravatne porake su izvan domena administracije foruma

  6. #1306
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Znači Amfilohije mu dođe nickname?



    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy Note 2 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #1307
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Fino ste se ispricali jos fino sa razumijevanjem procitati pravilnik i objasnjavanje je unaprijed zavrseno. Nazivati nekoga pravim imenom i prezimenom ne moze biti uvreda, zamijeniti to pseudonimom, crkvenim imenima takodje nije i manimo se humoristicnih postova nego samo po praviniku.
    Pa ako ne znas, nije mi tesko da ti pojasnim. Mitropolit se zove Amfilohije, i niko ga, bas niko u zvanicnoj korespodenciji ne zove drugacije. Od sad cu te na svaki takav post upozorovati, pa ti vidi kako ces da uredis.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  8. #1308
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A ateisti ili ljudi vjernici koje ne zanima ta crkveno institucionalna hijerarhija i imena? Njima se mora nametnuti?

    Hvala Lepo

  9. #1309
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Pa ako ne znas, nije mi tesko da ti pojasnim. Mitropolit se zove Amfilohije, i niko ga, bas niko u zvanicnoj korespodenciji ne zove drugacije. Od sad cu te na svaki takav post upozorovati, pa ti vidi kako ces da uredis.
    Na Cetinju je poznat i kao Risto Sotona. Može li to?
    Ili će ipak morati puna titula: Arhiepiskop cetinjski, mitropolit crnogorsko-primorski, zetsko-brdski i skenderijski i egzarh sveštenoga trona pećkog Amfilohije.
    Last edited by johnny bravo; 11-04-13 at 22:40.
    In vino veritas

  10. #1310
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Na Cetinju je poznat i kao Risto Sotona. Može li to?
    Ili će ipak morati puna titula: Arhiepiskop cetinjski, mitropolit crnogorsko-primorski, zetsko-brdski i skenderijski i egzarh sveštenoga trona pećkog Amfilohije.
    vidji , kad sam krenuo da citam punu titulu koliko me ponjelo to ustadoh se i prekrstih a ateista sam, a ja ga iskreno ne bi nikako zvao, koe treba neka ga zove
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #1311
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Na Cetinju je poznat i kao Risto Sotona. Može li to?
    Ili će ipak morati puna titula: Arhiepiskop cetinjski, mitropolit crnogorsko-primorski, zetsko-brdski i skenderijski i egzarh sveštenoga trona pećkog Amfilohije.
    Sve je pocelo kad sam dvorskog Milovog novinara nazvao pogrdnim imenom. Post mi je obrisan, sto je u redu. ALi da se drzimo principa.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  12. #1312
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Pg
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako da ja napravim temu?

  13. #1313
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    950
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Zasto mi je obrisan post gdje navodim kako jedan ucesnik foruma karakterise ponasanje drugog kao fasisticko?
    Tj zasto stitis maju kao da je panda u pitanju? Ako krsi pravila - primeni pravilnik koji si sam formirao.

    udostoji se da napises nesto na pm ili odgovori javno, a ne samo delete.
    Rekao si da svako karakterisanje nekoga, necega itd kao fasisticko ce biti automatski kaznjeno odmorom sa foruma.
    Last edited by volimdakucam; 21-04-13 at 17:24.

  14. #1314
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Brise se jer to je trolovanje teme navodeći primjer koji blage veze nema sa navedenom najavom. Pazljivije citaj ubuduce i sa razumijevanjem.

  15. #1315
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Hm, opet mi se u talasima brisu postovi. Tek sam sad vidio da ovaj neki bravo ima obicaj da nesto markira moje postove. Admin je prilicno veceras fulao, mogao je elegantno da obrise dio mog posta i post ovoga Brava i svi srecni.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  16. #1316
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Odavno se zna da nema "elegantnog brisanja" djelova posta pa se poslije raspravlja sta je bilo napisano i .... Kultura dijaloga na ovom forumu je obavezna a spopadanje forumasa zbog razlicitog misljenja je zabranjeno pravilnikom

  17. #1317
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Odavno se zna da nema "elegantnog brisanja" djelova posta pa se poslije raspravlja sta je bilo napisano i .... Kultura dijaloga na ovom forumu je obavezna a spopadanje forumasa zbog razlicitog misljenja je zabranjeno pravilnikom
    Nikakav problem. Samo ubuduce se ti prvo toga drzi(maada moram priznati odavno nisi mene licno spopadao), a posle i ovaj iz sluzbe. Niko mu nikad nije skrenuo paznju, a ne vjerujem ni da ce ubuduce. Ja se ne zalim, samo da bude pravda za sve.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  18. #1318
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pravda je jednaka za sve a i tako si jeftino prosao samo brisanjem, a ubuduće taj recnik nazivanja da je neko iz sluzbe ili spopadanje biće kaznjavano i rasprava i objasnjavanje je zavrseno. Kultura dijaloga na ovom forumu je obavezna i svak se toga mora pridrzavati

  19. #1319
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li neko da mi objasni ovaj spam infraction poen?

    Pitanje ankete topika je: Dali ce promijeniti ime Negro bombona?

    Iz navedenog pitanja izvodi se zakljucak da ce Negro bombone promijeniti ime i da ce se to desiti zahvaljujuci Salvadoru Daliju. Takodje, alternativno tumacenje pitanje moze biti kako ce se Negro bombone od sada zvati Dali. U mom postu ja komentarisem opste poznatu Dalijevu ljubav prema lizalicama, pogotovo prema Chupa Chupsu, za koji je kreirao logo koji je i danas u upotrebi.

    Na koji nacin je ovo spam i odskakanje od pitanja iz ankete, kao i samog topika?

    https://forum.cdm.me/showthread.php?p=3443111
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  20. #1320
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    Moze li neko da mi objasni ovaj spam infraction poen?

    Pitanje ankete topika je: Dali ce promijeniti ime Negro bombona?

    Iz navedenog pitanja izvodi se zakljucak da ce Negro bombone promijeniti ime i da ce se to desiti zahvaljujuci Salvadoru Daliju. Takodje, alternativno tumacenje pitanje moze biti kako ce se Negro bombone od sada zvati Dali. U mom postu ja komentarisem opste poznatu Dalijevu ljubav prema lizalicama, pogotovo prema Chupa Chupsu, za koji je kreirao logo koji je i danas u upotrebi.

    Na koji nacin je ovo spam i odskakanje od pitanja iz ankete, kao i samog topika?

    https://forum.cdm.me/showthread.php?p=3443111

    Možda je u pitanju gramatička greška, međutim iz sadržaja posta se jasno vidi o čemu topik govori i da se ne radi o raspravi o gramatici, na ciničan način.

    Zbog toga prekršeno je pravilo 10 ovog podforuma:

    10. Nepotrebno skretati s osnovne teme rasprave (otvarajte novu temu ako želite pričati o nečem drugom)
    kako je navedeno u samom pravilniku: Pravilnik foruma


    Stoga se vaš post tretira kao spam što donosi 1 crveni penal.

  21. #1321
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zasto o tome pitas odje kad slicna tema ima na sportu i tamo moderatori tog dijela foruma odgovaraju na pitanja? Kad bi se ja tamo pitao reprezentacija bi se morala postovati ka svetinja.

  22. #1322
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ...nijesam znao da ima tamo za to tema inače bih napisao tamo...svjedno već sam sklonio kkomentar jer nijesam očekivao u ove sitne sate da vas ima ovuda Fala na javljanju u svakom slučaju...

  23. #1323
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Zasto mi je izbrisan post?
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  24. #1324
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zato je sto je bio neumjesan i ubuduće neće biti samo izbrisan.

  25. #1325
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    nije mi jasno zasto je zakljucana tema?
    hari ako ti nije crno objasni....

Page 53 of 84 FirstFirst ... 34349505152535455565763 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Half-Life 2 serijal pohvale i primjedbe
    By ALEK.MONTENEGRO in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-10, 17:25
  2. Pusten u rad sajt Argentinskih Crnogoraca
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 07-09-05, 14:15
  3. seminarski rad
    By Jimi_Hendrix in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 01-12-04, 11:41
  4. Replies: 7
    Last Post: 29-11-04, 07:22
  5. Da li treba zabraniti rad...
    By cvrchak in forum Politika generalno
    Replies: 3
    Last Post: 03-07-04, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •