Results 1 to 16 of 16

Thread: Eko nedjelja do jula...rat djubretu!

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Eko nedjelja do jula...rat djubretu!

    Bilo bi bas dobro kada bi se jedna nedjelja u junu posvetila djubretu pored nasih puteva.
    Dakle:
    -da se uzme povoljan kredit- a siguran sam da bi EU dala kedit pod najpovoljniijim mogucim uslovima, sa grejs periodom od par godina-da se organizuje akcija *Uplatite EUR za cistu MNE*:

    -da se da nesto MALO i iz budzeta (jer nije kukali MNE budzet vise u stanju da sve propuste i potrebe izfinansira u godinu dana);

    -da se ZADUZI MINISTARSVO TURIZMA I MINISTARSTO ZA VANREDNE SITUACIJE DA ODRADE OVAJ POSAO, KOJI BI SE TRETIRAO KAO POSAO OD NAJVISEG PRIORITETA, naravno svi gradonacelnici itd..itd...svi koji imaju neke veze sa ovim (a ima administracije masa;

    -da se odredi tim za medijsku promociju u EU (neka se NVO na ovo fokusiraju kao na najkorisniju stvar koju mogu uraditi za drustvo)...neka se odrede nekoliko pomocnika ministara i jedan visoko rangiran ministar kao ODGOVORNI NOSIOCI POSLA...tu moze i akcija za strance i turiste, tipa *upoznajmo MNE na najljepsi nacin-cineci je cistijom*
    pa da se za strance ljubitelje jednodnevnih izlet u prirodi (a takvih je 90%) organizuje par sati ciscenja *umjesto samo hodanja sa ruksakom*, a potom grupno razgledanje kraja, uz druzenje i laki obrok o trosku domacina (tipa *ukljeve i vino*... a i oni bi potrosili kasnije, ne bojmo se)...

    kako bi se poslednja nedjelja juna odredila kao *dan D*, u kojoj bi bilo ocisceni svi putevi, ukljucujuci i seoske.

    Pozdrav,
    PS
    IMALO BI VREMENA I IMALO BI PODRSKU CIJELE EVROPE, UZ ADEKVATNU MEDIJSKU PROMOCIJU koju bi radili profesionalci, naravno...TO JE EKO DRZAVA NA DJELU, GOPOSDO IZ VLADE!

    Iskoristimo iskustva i iz onoga sto je bilo dobro u *Titovim vremenima*!
    Last edited by Old Bone; 29-05-11 at 08:13.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Jednokratne akcije nisu baš najbolje rješenje, ali sve što znači čistiju, uredniju i ljepšu Crnu Goru ima moju podršku.
    Akcija "Neka bude čisto" je dala neke rezultate, ali postoji još mnogo prostora za napredak.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se dignu krediti i vrse uplate za cistu MNE a onda lupezi sve da pokradu ka sto su i do sad stotinu puta pare za namjenu od javnog interesa zavrsavale na privatne racune..
    prije no sto umrem ja želja mi je ta, sahranite me u dres Čelika...

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,957
    Thanks Thanks Received 
    6,521
    Thanked in
    3,109 Posts

    Default

    podržavam ideju, samo što bih ja sve one table "neka bude čisto" koje su na izlazu iz grada ili već u nekim selima, stavila u centru grada, pa tako mama sa dvoje djece koja idu kao 2 kučića za njom i prate je: mama nosi kornet, cijepa omot i frljakne ga na sred ulice, djeca za njom urade isto, jer mama zna najbolje.
    prvo treba ljude naučiti kako da se ponašaju i odnose prema okolini i onda ne bi bilo potrebe za ovakvim stvarima. nego, eto laganim koracima ulazimo u evropu, pa će i nas zakačiti kazne za bacanje smeća po ulici.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Krediti nijesu rjesenje osim ako ne zelimo da imamo one slike djeteta iz Grcke "imam cetiri godine, a već sam zaduzen". Akciju "Neka bude čisto" upotpuniti sa akcijom "Neka budu kazne", pa bi se budzet brzo napunio. Ne postoje krediti za svijest i savjest, ali kad udari po dzepu djeluje vrlo dobro i dosta dugo.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	216981_206081079416647_106883279336428_707968_3565933_n.jpg 
Views:	38 
Size:	172.7 KB 
ID:	58407
    There are so many dawns that have yet to shine!

  7. #7
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,957
    Thanks Thanks Received 
    6,521
    Thanked in
    3,109 Posts

    Default

    Hari, slažemo se u potpunosti. Treba udariti po džepu, pa će biti čisto!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PO dzepu da, ali UBUDUCE.
    Sto cinjet sad?
    ***
    Panoi nisu dali rezultat, a niko nece da se kaci o planinarske konopce i spusta u provalije besplatno...a ja sam mislio na takvo ciscenje.

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  9. #9
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    443
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bolje platiti da na svakih metar po cg stoji jedno dijete sa lovackom prackom i fiska krshima svakog ko dodje da baca smece ;p

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vječito optimistični Old Bone..

    Lijepo je skloniti to smeće sa puteva, već su i počeli juče, eto ih sa zelenim kesama, umalo zgazih dvojicu.

    Oćemo li ekološku državu? Poštujte zakone, napustite Vladu

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...-drzavi/page19
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Trajno RESHENJE je PANT na ambalazu, na plastichne, staklene , kartonske i druge vrste PAKOVANJA,
    u Danskoj nema shanse da nadjete flashu plastichnu ili staklenu,
    jer imaju vrijednost, tako da svi penzioneri skupljaju i pod hitno unovche u prvu samoposlogu.

    Da bi ilustrovao OSHTRINU ZAKONA U DANSKU,
    za uvoz jedne staklene flashe Vranca moram unprijed uplatit 10 DKK za AMBALAZU, plus carinu i PDV od 25%. (10 DKK ili 1,5 eura)

    Otkupna cijena SEKUNDARNIH SIROVINA mora biti subvencionara, i troshkove za CHISHCENJE CGe, treba NATOVARIT ZAGADJIVACHIMA, proizvodjachima koji koriste ambalazu na IZVORU, tamo odakle IZVIRE DA MUCNU GLAVOM prije nego uvale kilo plastike na pola kilograma mesa, samo po DZEPU TREBA CRNOGORCE-SRBE OPICHITIT, da bi PRELOMILI U MOZAK KA´MASHAN IZ ZETE, i da se sagnu da skupe flashu ili novinu sa ulice i nose u kontenjer, dhjaci po shkolama skupljaju papir i flashe i organizuju putovanja po svijeti i Jevropi, ZASHTO MI STALNO IZMISHLJAMO TOPLU VODU I TOCHAK, SVE JE TO DAVNO RIJESHENO U DRUGIM CIVILIZONIM DRUSHTVENIM ZAJEDNICAMA.
    Last edited by milovan; 30-05-11 at 09:49.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Bilo bi bas dobro kada bi se jedna nedjelja u junu posvetila djubretu pored nasih puteva.
    Dakle:
    -da se uzme povoljan kredit- a siguran sam da bi EU dala kedit pod najpovoljniijim mogucim uslovima, sa grejs periodom od par godina-da se organizuje akcija *Uplatite EUR za cistu MNE*:
    Ti to ozbiljno? Da nam Evropska unija plati da bi očistili smeće u državi? Kad nismo sami u stanju sami da se organizujemo i očistimo prvo svoje dvorište ispred ulaza, pored trotoara, po parkova - pa i pored puteva, onda bi svako konkurisanje za sredstva pokazalo na kom nivou nam je i kolektivna i ekološka svijest.

    Što se neko ne sjeti da predloži dobrovoljnu akciju u kojoj bi učestvovali svi građani jer je to od interesa čitave zajednice, a ne da se odmah vatamo za pare i svuđe gledamo neki materijalni interes?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,278 Posts

    Default

    Ovdje treba narod prvo nauciti da se nabacju opuske, omote od cigara, plasticne i kartonske kutije, ambalazu od slatkisa ili od cega god, plasticne boce od sokova i vode.... oko sebe kad se nariljaju i napiju. Do tada ove jednokratne akcije nece imati smisla jer ce nam korila rijeka, livade i sve ostale povrsine gdje rukom mozemo dobacit bit pune smeca.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Što se neko ne sjeti da predloži dobrovoljnu akciju u kojoj bi učestvovali svi građani jer je to od interesa čitave zajednice, a ne da se odmah vatamo za pare i svuđe gledamo neki materijalni interes?
    Bilo bi kao sa onim akcijama cisćenja poslije poplave. Dobrovoljci cistili oko kuća mjestana koji śedjeli i gledali kako se radi.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad se sjetim samo kad sam bila mala cijeli je komsiluk nedeljom (srecna vremena neradni dan) izlazio da cisti oko zgrade, to je bilo druzenje pravo komsijsko i stari i mladi svi koji su sposobni, fino se sredi travnjak okolo pa se zasadi neko stablo ili cvijece da je milina pogledati sa terase.

    A sad slusam djecu kako ih je BLAM nositi smece do kontejnera da ih ko ne vidi 0.o
    Gledam svaki dan komsinicu kako mi u terasu sa sprata iznad trese ostatke hrane i plasticna pakovanja od salame, neka sve to nego joj neki dan noz ispade iz stolnjaka a ispod se igraju djeca....

    Kultura nam nije nula nego je odavno otisla u minus. Vaspitanje je zamijenilo nevaspitanje. Dok mojoj komsinici smece SMRDI ispred vrata po 5 dana (cekajuci neko cudo da nestane samo od sebe) ona izlazi u provod uzdignute glave sva naparfemisana i nafrakana.

    Podizanje svijesti novcanim kaznama je jedini lijek. Sve druge miroljubive akcije su za stoku nedjelotvorne.

  16. #16
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    Kad se sjetim samo kad sam bila mala cijeli je komsiluk nedeljom (srecna vremena neradni dan) izlazio da cisti oko zgrade, to je bilo druzenje pravo komsijsko i stari i mladi svi koji su sposobni, fino se sredi travnjak okolo pa se zasadi neko stablo ili cvijece da je milina pogledati sa terase.

    A sad slusam djecu kako ih je BLAM nositi smece do kontejnera da ih ko ne vidi 0.o
    Gledam svaki dan komsinicu kako mi u terasu sa sprata iznad trese ostatke hrane i plasticna pakovanja od salame, neka sve to nego joj neki dan noz ispade iz stolnjaka a ispod se igraju djeca....

    Kultura nam nije nula nego je odavno otisla u minus. Vaspitanje je zamijenilo nevaspitanje. Dok mojoj komsinici smece SMRDI ispred vrata po 5 dana (cekajuci neko cudo da nestane samo od sebe) ona izlazi u provod uzdignute glave sva naparfemisana i nafrakana.

    Podizanje svijesti novcanim kaznama je jedini lijek. Sve druge miroljubive akcije su za stoku nedjelotvorne.

    samo novčane kazne......besramnici......
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. David Guetta 29. jula u Budvi
    By goldfinger in forum Muzika
    Replies: 15
    Last Post: 22-04-11, 22:16
  2. Replies: 6
    Last Post: 20-01-11, 11:14
  3. Jedan testament od, 23. jula 1327 god
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-10, 00:05
  4. I: Potreban smejestaj PRCANJ oko 15 jula!
    By sljunkograd in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 22-06-10, 12:57
  5. Rolling Stones u Budvi 9 jula
    By Old Bone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 23-03-07, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •