Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 297

Thread: Zen misli

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Zen misli

    (mudrosti zena)

    Ne zhena, nego zena... a i zen zhena. Ajmo malo pozitivnog, relaksirajuceg, uznemiravajuceg i sl. Ali da tema ne bude zamjena za 'Misao dana' nego se koncentrirajmo na... zen, je l' te ;D

    1. Nema potrebe za konopcem kad ljudi sami sebe vezuju.
    2. Pahulja nikad ne padne na pogresno mjesto.
    3. Nema drugog zadatka nego upoznati svoje sopstveno prvobitno lice. To se zove nezavisnost, duh je jasan i slobodan. Ako kazes da postoji neko odredjeno ucenje ili patrijarhat, bices potpuno u zabludi. Samo se zagledaj u svoje srce, tu je transcendentalna jasnoca. Samo se oslobodi pohlepe i zavisnosti i odmah ces dostici izvesnost. (Yen T'ou)
    4. Kako se bozansko Jedno moze vidjeti? U prelijepim oblicima, cudima od kojih zastaje dah, zadivljujucim misterijama? Tao nije obavezan da se tako ispolji. Ako ste voljni da zivite po njemu, vidjecete ga svuda, cak i u obicnim stvarima. (Lao Tzu, VI v. pne)
    5. Kao predivni cvijet izuzetne boje, kome nedostaje miris, tako su besplodne lijepe rijeci nekog ko po njima ne postupa. (Iz ''Dhammapada wisdom of the Budha'')
    6. Osnovna zabluda covjecanstva je pretpostvka da sam ja ovdje a ti tamo negdje. (Yasutani Roshi, 1885-1973)

    getaway, volis li me? Cuvaj mi topic.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #2
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Ne čekaj. Nikada neće biti baš pravi momenat."
    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Samo onda kad nemate nista u umu i um u necemu, bicete ispraznjeni i duhovni, prazni i cudesni. (Tokusan)

    Ne slijedi necije tragove, radije slijedi ono sto je on slijedio.

    Prema zenu, sve je jednako i celovito - i prostirke od slame i konjska balega - a izdvojiti jedan aspekt zivota i dati mu veci znacaj nego drugom, znaci upasti u gresku dualizma pre nego u stvarnost. (Anne Bancroft, iz ''Zen, direct pointing to reality'')

    Onaj ko poznaje druge ljude je pronicljiv; onaj ko poznaje sebe je inteligentan. (Lao Tzu, VI v. pne, iz ''Tao Te Ching'')

    Prodaj pamet i kupi zbunjenost; pamet je puko mnenje, zbunjenost je intuicija. (Jalal Al-Din Rumi, 1207-1273)

    Mnogo puta zeleo sam da prestanem da govorim i otkrijem sta je to u sta stvarno verujem. (Walter Lippmann, 1889-1974)
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hoće li me neko obradovat, pa reći da je kod nas vidio neko novije izdanje knjige "101 zen priča?"
    Imam/imao sam jedno hrvatsko izdanje od prije 20+ godina, pa pozajmih/poklonih.
    Sjajna stvar.

  5. #5
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Leo Babuta - "Zen navike"

    "Diši.

    Disanje može da ti promeni život.

    Ako se osećaš pod stresom ili preplavljeno, diši. To će te smiriti i osloboditi napetosti.

    Ako si zabrinut što će se nešto desiti, ili obuzet nečim što se već desilo, diši. To će te vratiti nazad u sadašnjost.

    Ako si obeshrabren i zaboravio si svrhu svog života, diši. To će te podsetiti koliko je život dragocen, i da je svaki dah u ovom životu poklon koji treba da ceniš. Učini taj poklon vrednim.

    Ako imaš previše zadataka da obaviš, ili si rasejan tokom svog radnog dana, diši. To će ti pomoći da se fokusiraš, da se koncentrišeš na svoj najvažniji zadatak na koji bi trebalo da se fokusiraš baš sada.Ako provodiš vreme s nekim koga voliš, diši. To će ti omogućiti da budeš prisutan s tom osobom, pre nego da misliš o poslu ili drugim stvarima koje treba da obaviš.

    Ako vežbaš, diši. To će ti pomoći da uživaš u vežbi, i stoga ćeš duže vežbati.

    Ako se krećeš previše brzo, diši. To će te podsetiti da usporiš, i uživaš više u životu.

    Dakle, diši. I uživaj u svakom momentu ovog života. Jer oni su previše prolazni i malobrojni da bi ih traćio."
    "Abrazame para que piense alguna vez en ti..."


  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Nema vece krivice nego odobravati ambiciju, nema vece nesrece nego biti nezadovoljan svojom sudbinom, nema vece greske nego zelje za sticanjem.
    Stoga je dovoljnost zadovoljstva onim sto imas trajna i nepromjenjiva dovoljnost.

    (Lao Tzu, VI v. prije nove ere)
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Mudrac ne prikuplja za sebe. Sto vise potrosi na druge, to vise svoga poseduje; sto vise daje drugima, to vise sam ima.

    (Lao Tzu, VI v pne, iz ''Tao te ching'')
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Najvaznije je stajati na nogama.
    Zrtvovati ovaj trenutak za buducnost, pa cak i za vash ideal, znaci da ne stojite na nogama.

    (SHUNRYU SUZUKI)
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Hoće li me neko obradovat, pa reći da je kod nas vidio neko novije izdanje knjige "101 zen priča?"
    Imam/imao sam jedno hrvatsko izdanje od prije 20+ godina, pa pozajmih/poklonih.
    Sjajna stvar.
    Ovo sam ja uzeo prije godinu-dvije:

    http://www.babun.net/Isto%C4%8Dnja%C...-Pol-Reps.html

    ali nijesam je vidio po knjižarama u zadnje vrijeme.
    Osim 101 zen priče, sadrži priču o 10 bikova i tumačenja raznih koana od strane zen učitelja. Evo jednog:

    Pitanje ovo prvog je reda.
    Ima li pseto prirodu Bude?
    Kažeš li "ne" ili pak "da",
    Izgubi svoju prirodu Bude.
    Last edited by Nabla; 30-07-11 at 09:58.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Najvaznije je stajati na nogama.
    Zrtvovati ovaj trenutak za buducnost, pa cak i za vash ideal, znaci da ne stojite na nogama.

    (SHUNRYU SUZUKI)
    Ne znam smijem li da komentarisem..Sinoc gledam ove zen misli i mogla bih nekad stvarno da nabavim ovaj materijal.

    Ne slazem se s ovom nimalo (mada ne podnosim rijec ''zrtva'' al ponekad mora da se upotrebi), ali nista se ne gradi preko noci,zrtva/odricanje je neminovna..Za san/ideal/ljubav/sve sto vrijedi. Inace smo u medjuprostoru i bukvalno ne zivimo. Bez ovih kljucnih stvari nastaje praznina koju niko/nista ne moze popuniti. Narocito ako si svjestan za sta se boris/zrtvujes - to je za mene i te kako stajanje na nogama. Cak i kad je stajanje u mjestu.
    Veliki ljudi ne posmatraju sebe kao zrtvu, iako daju sebe na dlanu , jer u njihovim ocima to je prirodni tok stvari. Izuzetno sam ponosna sto su me takvi ljudi za koje niko nikad nece cuti stvorili. Mali a veliki. Za mene najveci.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nauzeja View Post
    Ne znam smijem li da komentarisem..Sinoc gledam ove zen misli i mogla bih nekad stvarno da nabavim ovaj materijal.

    Ne slazem se s ovom nimalo (mada ne podnosim rijec ''zrtva'' al ponekad mora da se upotrebi), ali nista se ne gradi preko noci,zrtva/odricanje je neminovna..Za san/ideal/ljubav/sve sto vrijedi. Inace smo u medjuprostoru i bukvalno ne zivimo. Bez ovih kljucnih stvari nastaje praznina koju niko/nista ne moze popuniti. Narocito ako si svjestan za sta se boris/zrtvujes - to je za mene i te kako stajanje na nogama. Cak i kad je stajanje u mjestu.
    Veliki ljudi ne posmatraju sebe kao zrtvu, iako daju sebe na dlanu , jer u njihovim ocima to je prirodni tok stvari. Izuzetno sam ponosna sto su me takvi ljudi za koje niko nikad nece cuti stvorili. Mali a veliki. Za mene najveci.

    Zaboravljas da ovaj trenutak jeste buducnost bivsih ideala
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  12. #12
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne bih kvarila temu nasim dopisivanjem,razumijela sam te ali covjek ide unaprijed a ne unazad.Pravi deali traju od prvog udaha do smrti.A i zivot je borba bila,sada je i bice.
    Mnogo se naljutim kad mi neko prigovori u stilu:''Nisi bila svjesna sta si imala/nisi umjela da cijenis a i neces u buducnosti vjerovatno/dok ne izgubis ne znas sta imas.'' Kao da sam prespavala citav zivot pa sad ga posmatram s ove instance i varskrslo mi eto da sam imala bas sve(ili to nesto o cemu raspravljamo). Jos manje mi se vjeruje kad kazem da imam sve sta mi treba i to stane na par prstiju,ali nista od toga nije materijalno i zvucim im smijesno.Ali ti ideali nisu bivsi,nikako. Uvijek objasnim koliko je do mene,ali krive Drine ispravljati necemo.
    Nemoj da kvarimo temu,stvarno.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dalaj-lamina pravila za uspješan život.


    1. Imajte na umu da velika ljubav i veliki uspjesi nužno u sebi uključuju i veliki rizik.

    2. U životu ne možete pobijediti svaki put, ali vrlo je važno da i u porazu naučite lekciju.

    3. Slijedite pravilo "3P" : Poštujte sebe, poštujte druge, preuzimajte odgovornost za svoja djela

    4. Ponekad je najbolja stvar koja vam se može dogoditi ta da ne dobijete ono što želite.

    5. Dobro naučite pravila kako bi znali da ih dobro i prekršite.

    6. Ne dozvolite da male nesuglasice naude velikom prijateljstvu.

    7. Kad shvatite da ste pogriješili, odmah učinite sve da ispravite grešku.

    8. Svaki dan odvojite barem malo vremena za sebe.

    9. Ne bojte se probati nešto novo, ali ne napuštajte svoj sistem vrijednosti.

    10. Tišina je ponekad najglasniji odgovor.

    11. Živite dobar i častan život. Na taj ćete način, kad ostarite i počnete razmišljati o svom životu, moći u njemu uživati i po drugi put.

    12. Atmosfera prepuna ljubavi u vašem domu temelj je vašeg života.

    13. Kod nesuglasica sa voljenim osobama, bavite se isključivo sadašnjom situacijom. Nikada ne prizivajte prošlost.

    14. Učite i dijelite svoje znanje s drugima. To je jedini način da postanete stvarno besmrtni.

    15. Čuvajte Majku prirodu.

    16. Otiđite jednom godišnje na mjesto gdje nikada prije nijeste bili.

    17. Zapamtite da je najbolja veza ona u kojoj vaša ljubav jednoga prema drugom jača od potrebe jednoga za drugim.

    18. Prosuđujte svoj uspjeh prema onome čega ste se morali odreći da ga postignete.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Da pokvarite temu kod getaway-a i mene? Vi niste normalni... Play as you feeeeeeeeeeel...
    Oci su mi nesto umorne, ali mi upade taj strah u oci, pa da ve opustim...
    A kucacu s vamI.. malo docnije...
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ajmo jos neke:

    Posmatrati reku sazdanu od vremena i vode i setiti se da je samo vreme jos jedna reka.
    (Jorge Luis Borges iz ''Ars poetica'')

    Nauci da se labavo drzis za sve sto nije vecno. (Maud Royden 1876-1956)

    Nema mesta gde bismo mogli da potrazimo um, on je kao trag ptica na nebu. (Stih iz ZENRIN)

    Put nije tezak, ali ne sme biti zelje ili zeljenja. (Chao-Chou, 778-897)

    Istinsko otkrice nije nalazenje novih predela, vec gledanje drugim ocima. (Marcel Proust, 1871-1922)

    Svaki dan je dobar dan. (Yun-Men)

    Pogledaj u sebe, ti si Buda... (Zen izreka)
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Um je preteca (svih dobrih) stanja. Nas zivot je tvorevina naseg uma. Ukoliko covek govori ili dela cistog uma, sreca ga prati kao njegova sopstvena senka koja ga nikad ne napusta.

    (Iz Dhammapada)

    Stari bor govori bozansku mudrost; tajanstvena ptica olicenje je vecne istine.

    (Iz Zenrin-a)
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Budite mirni dok radite. Ako to mozete, onda cete posao obaviti dobro, drugi ljudi ce raditi dobro na tom zadatku. Vase misli, vrijednosti do kojih drzite, bice u tom poslu i prozimace citav proces. To ce biti dobro.
    (Helen Exley)

    Pitas me zasto pravim dom u planinskoj sumi, a ja se smesim i cutim, i moja je dusa mirna; ona zivi u drugom svetu koji niko ne poseduje. Drvo breskve cveta. Voda tece.
    (Li Po)

    A oni koji stalno meditiraju i duboko kontempliraju, ostvaruju i dostizu vrhovnu Nirvanu.
    (Iz Dhammapada)

    Neoformljeni ljudi nalaze uzitak u razmetanjima i novini. Mudri ljudi uzivaju u onom obicnom.
    (Zen izreka)

    Ma kakve sumnje i dileme imao ranije, sve je to nestalo kao komad leda koji se topi. Uzviknuo sam, ''Kako cudesno! Kako cudesno! Nema rodjenja i smrti od kojih moramo pobeci, niti bilo kakvog krajnjeg znanja za kojim treba teziti!''
    (Ku-Mei Yu)

    Tao upravlja stvarima ne osecajuci njihovu muku; kusha ne razlikujuci ukus; malo smatra velikim, i na povredu uzvraca ljubaznoscu.
    (Lao Tzu, VI v pne, iz ''Tao Te Ching'')
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad ne reci nikad.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Mmmmm......

    Bez ljubavi i bez mrznje; to je dovoljno. Razumevanje moze doci, spontano jasno, kao dnevna svetlost u pecini.
    (Shin Jin Mei)

    -upadica: Platonovoj (gaul-ovoj) pecini.

    Njam.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  21. #21
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Bez ljubavi i bez mrznje; to je dovoljno. Razumevanje moze doci, spontano jasno, kao dnevna svetlost u pecini.
    (Shin Jin Mei)
    Kako dnevna svijetlost može doći u pećini ? Sigurno ne spontano i jasno , što će reći da razumjevanja nikada ne može biti,ili ljubavi bez mržnje i strasti.

    Mada mi se sviđa termini pećina i svijetlost u kombinaciji, svakakve asocijacije mi budi. Ti kao psiholog...znaš već
    Čudno da si baš ovako nešto nelogično izbacila

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Provokacije ne uspijevaju.
    Tj, opustena sam. Zen, takoreci

    Osh josh neku?

    Cak i najveci mudrac mora da dozivi svaki stadijum razvoja svesti. On ne moze da zna nista za sta nije spreman
    (De Lubicz)

    Opet nesto na Gabrijelov racun
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  23. #23
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Provokacije ne uspijevaju.
    Tj, opustena sam. Zen, takoreci
    Drago mi je, jer te ne provociram.
    A i zašto bih honey to radio?



    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Cak i najveci mudrac mora da dozivi svaki stadijum razvoja svesti. On ne moze da zna nista za sta nije spreman
    (De Lubicz)

    Opet nesto na Gabrijelov racun
    Stadijumi razvoja, rođenje i odrastanje. Kao mlad život tek rođen nastao iz ljubavi dvoje. Lijepo,da ljepše ne može biti.
    Gabrijel?
    Daješ nebesku notu svemu, duhovnost, sudbina.

    Predivno, znaš ti biti i romantična, kada čovjek razgrne malo površinu. Honey...

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ja ne krijem.. odavno sam i rekle i ne porekla - sve u jednom. Sa mnom sve ili nista. Siva vjestica. I crna i bijela. Ni crna ni bijela. I sve ostale boje. Nisam neiskrena.

    Onda te precijenjujem. Steta. Bas si mi sladak na momente. Zabavljas me. Imas duha. To mi se svidja. Nikad ne lazem, sem ako sekund poslije toga i sama priznam.

    Jos neku? Moze? Moze...

    Deset hiljada cvetova u prolece, mesec u jesen, hladan povetarac leti, sneg zimi. Ako ti um nije zamagljen nepotrebnim stvarima, ovo je najbolje godisnje doba tvog zivota.
    (Wu-Men)

    Koliko je tek simbolike odje? Od Wumena, tj zene, preko duse trsnjinog cvijeta (japanske, haiku i to), do punog mjeseca zene kad je proljece a jesen u njoj, do muskarca koji je blagi povjetarac kad je njeno ljeto i pakao... preko zajednicke mirne, dopadljive zime i starosti..
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  25. #25
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Deset hiljada cvetova u prolece, mesec u jesen, hladan povetarac leti, sneg zimi. Ako ti um nije zamagljen nepotrebnim stvarima, ovo je najbolje godisnje doba tvog zivota.
    (Wu-Men)
    Poslije proljeća ide ljeto,pa jesen i onda zima

    Isto samo po sebi i kroz sebe,jedino i vječito.
    Platon
    Nije zen,ali...

    Šta kaže o tom? Šta kaže savjest grozna,ta avet na mome putu?

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Njegoseve misli
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 44
    Last Post: 03-04-14, 13:57
  2. Mudre misli, izreke...
    By continue... in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 17
    Last Post: 16-06-11, 05:12
  3. Zadatak: Neko misli na Vas ?
    By septembar in forum Nauka generalno
    Replies: 5
    Last Post: 31-10-08, 19:11
  4. /Misli/ na mom stolu :?
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 31-12-04, 15:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •