Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 122

Thread: Urasli nokat

  1. #51
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    pričaj šta ti je uradio? Koji zahvat? I opiši što se čini je li te boljelo što i tako to na tu temu? E, da, i želim ti brz oporavak
    nemam pojma, samo znam da je uklonio taj urasli dio nokta, ne citav. nije mi dao da gledam. ja se ispravim da virnem a on: ''lezi ti, lezi'' . na pocetku mi rece da ce ''injekcija/anestezija MNOGO da boli a ostalo ne bi trebalo''. tu se obeznanih ali nije bilo strasno. dosta ostar bol though.
    sve je trajalo 10ak minuta. bijase i jedna zgodna sestra pa nisam smio da cmizdrim . preksjutra da se previje a kako cu se okupat u ova 2 dana nemam pojma

  2. #52
    Join Date
    May 2012
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa podješ kod drugog pedikira Salim se naravno, to su zestoke muke... Meni je tamo radio neki crni momak ne žena. A radio sam dva puta ispod stadiona, jednom sam mislio da će oči od bolova da mi ispadnu, a drugi put nije bilo nikakvih problema sve se brzo završilo. Znam koja je to muka, ali vjerujem da je operacija još teža. U svakom sličaju prije nego se podje na operaciju treba poći kod pedikira

  3. #53
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    nemam pojma, samo znam da je uklonio taj urasli dio nokta, ne citav. nije mi dao da gledam. ja se ispravim da virnem a on: ''lezi ti, lezi'' . na pocetku mi rece da ce ''injekcija/anestezija MNOGO da boli a ostalo ne bi trebalo''. tu se obeznanih ali nije bilo strasno. dosta ostar bol though.
    sve je trajalo 10ak minuta. bijase i jedna zgodna sestra pa nisam smio da cmizdrim . preksjutra da se previje a kako cu se okupat u ova 2 dana nemam pojma
    lako, obavij prst tj.zavoje kesom i oblijepi flasterom mjesto i čim završiš kupanje to skineš...a tebi je onda skinuo samo taj dio kojije urastao i to je ok sad pazi da ti ponovo ne uraste na isto mjesto...uh meni je rupa santimentar duboka bila u mesu, jasno se vidjela nakon operacije, kad je sve zaraslo
    Sad si počinuo, nadam se za stalno
    Quote Originally Posted by Alfonso View Post
    Pa podješ kod drugog pedikira Salim se naravno, to su zestoke muke... Meni je tamo radio neki crni momak ne žena. A radio sam dva puta ispod stadiona, jednom sam mislio da će oči od bolova da mi ispadnu, a drugi put nije bilo nikakvih problema sve se brzo završilo. Znam koja je to muka, ali vjerujem da je operacija još teža. U svakom sličaju prije nego se podje na operaciju treba poći kod pedikira
    Ma, svakako da neće niko odmah na operaciju poći, ja sam se mučila 5 godina prije nego sam pošla na operaciju, a negdje sam na temi napisala, onoga ko me nagazi sam mogla u afektu i da ubijem u tom periodu! Niko ne konta kakav je to užasan bol, dok ne osjeti na svojoj koži
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #54
    Join Date
    May 2012
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh slažem se, gaženje je katastrofa bolno!

  5. #55
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam to imao, muka ziva kako je boljelo, i ono se inficiralo pa sam morao na operaciju. 5-10min i sve zavrseno. Ali moram napomenuti da je ljeto bilo, a ono se meni bas inficiralo, i podjem kod doktora ako znam dje sam isao, bilo je davno, uglavnom mi je htjela zakazati za 2-3 mjeseca, cus, ja 2-3 nedelje sa tom infekcijom i mogli bi ga slobodno otkinut citavog (prst). Preko nekog prijatelja i zavrsili to za 5-6 dana.

    E kad se vratilo ja sam to sam poceo da sredjujem, i tako evo par godina cim uraste malo, ja skroz kidam do dna dna, kad nokat poraste do na pola, tu je problem, jer je ovo meso kao malo podignuto od nokta, pa ne moze izaci nokat, pa eto sad planiram da ostavim to da bas naraste, pa kad pocne bol da istrpim i mozda podjem na ovu intervenciju da mi otkinu malo zdravog mesa ne bi li nokat izasao.
    A da je muka i da se trebaju pravilno kidati jeste, jer mi je pocelo bilo i na drugu nogu, ali sam se nekako uspio spasiti pa eto sad je to normalno.

    Sve u svemu, mislim da ovi sto su isli kod pedikira manikira babe roge, nisu imali nesto ozbiljno jer kad se ovo inficira, oni mogu samo to gledati i eventualno pogorsati, ipak je to za hirurga a ja svima zelim sve najbolje pa da se otarasimo ovoga.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ponovo muku mucim ali mi se nikako na operaciju ne ide. 2x sam izvadio sitnije djelove koji su urasli, ali onaj najproblematicniji je duboko i nema sanse da mu se moze pric.
    savjetovali su me da idem kod pedikira ali ne vjerujem da ce se prihvatit posla jer imam manji otok. popih jednu 'turu' antibiotika ali otoka vazda ima.

    naidjoh na ovo sad: http://forum.krstarica.com/showthrea...1#post11736562
    postupak laserom.
    Last edited by clapton; 16-03-13 at 17:41.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Jesi bio kod Sneže u salonu 'SNeža' u zgradi 'Maxim'-a (dvorišna strana)?
    Vjerovatno će ti u početku 'previjati' ranu, stanicid gazom, jodom i 'flogocid' mašću..Kad se proces ublaži slijedi ti čupanje problematičnog dijela..Možda nije nokat, možda je kurje oko s dubokim korijenom...
    Dok sam radila tamo nije bilo slučaja kojem ona nije 'došla glave'..Žena je fantastična što se tih 'boljki' tiče...
    Last edited by KRKNA; 16-03-13 at 18:03.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  8. #58
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    clapton,


    Ono sto ti savjetujem ako nije inficirano jeste da pustis nokat da raste, uzmi alkohola i hidrogena ( zelena bocica), cisti to stalno da ti se ne inficira.
    Kad ti naraste malo nokat, stavi iglom ispod malo pamuka da ti to podigne i to onda zamotaj ,tako jedno nedelju dana dvije dok ti ne izraste malo nokat, mozda ce ti se stvoriti mala ranica tj nokat ce ti ozuljiti meso, zato stavljaj alkohola i hidrogena, ima jos jedna krema koju sam koristio da bi ti ta rana zarasla - pogledacu pa ti javim.

    Vjeruj mi kad ti ovo prodje onda ce ti nokat izrast od te kriticne faze i ne moras vise nista da radis, samo da cekas da poraste.

    Ja sam htio da idem opet na operaciju, no mi je doktor dao tu kremu da mazem ali to je bilo samo za infekciju, da nisam stavljao pamuk ispod nokta da ga podizem opet bih morao da ga kidam.

  9. #59
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,864
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam to imao problem na brod i poso na operaciju u Singapur, pa onda mi se opet vratilo i onda sam iso opet u Kinu dje su mi to iscistili malo nisam operisao jer sam iso kuci za 20 dana... a doma nisam dirao samo mi je nekako proslo
    Život je borba,ne daj da te muči,ne ponavljaj greške,već na njima uči…



  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    ponovo muku mucim ali mi se nikako na operaciju ne ide. 2x sam izvadio sitnije djelove koji su urasli, ali onaj najproblematicniji je duboko i nema sanse da mu se moze pric.
    savjetovali su me da idem kod pedikira ali ne vjerujem da ce se prihvatit posla jer imam manji otok. popih jednu 'turu' antibiotika ali otoka vazda ima.

    naidjoh na ovo sad: http://forum.krstarica.com/showthrea...1#post11736562
    postupak laserom.
    vjeruj mi, podji na operaciju... ja sam preko 2god bio sam svoj majstor i doveo se do kriticnog stanja... zakazali su mi operaciju da ja ni ne znam i samo me poveli... 45min operacije, 3 dana mirovanja i par mjeseci kasnije sam opet imao osjecaj u prstu...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. #61
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    operisao sam vec jednom, ne znam pomenuh li. ako ce mi se ovo zlo vracat posle svake operacije, ne pada mi na pamet da vise to radim.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    kod odredjenog broja ljudi se nazalost vraca...

    Ja sam odmorio...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #63
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Uh, malo ko se o jadu zabavio kao ja!
    Imao sam 3 operacije nokta (2 ga je trajala kratko ali bolno, idiot od doktora na ct Rajkovic nije ni sacekao da mi utrne prst poslije anestezije, vec poceo odmada mi cupa klijestima neke kostane ostatke i recidive, pa sam se okrecao kao palacinka po krevetu, a sto je najgore ponovo mi se vratio gnojni proces).
    Napominjem da je mene specificno mjesto urastanja nokta, samo dno prsta, sa strane suprotne od ostalih prstiju. Elem, poslije 3 ce operacije koju je izveo doktor Vladimir Dobricanin (mislim da je nacelnik ili nesto slicno u KBC u pg, da ne napominjem da mi je trebala veza za operaciju kod njega) stvari su krenule na bolje.Doduse imao sam neke upale i poslije toga, bio na kontrolu kod njega i rekao mi je da postoji mogucnost da je ostao neki recidiv ili kako vec pa da bi ponovo morali raditi zahvat ali ja sam sanirao sve jodom mazeci i previjajuci gazom. Sve mi se smirilo odjednom.
    Inace bio sam i kod pedikira ali zena nije htjela nista da mi radi nego me uputi direktno kod hirurga ( profesionalni pedikir iz Turske).

    Nokat i prst su mi ruglo bozije, to ne lici na nista ali me ne boli niti ima upala vise.
    Last edited by Alexinho11; 01-04-13 at 00:57.

  14. #64
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Typ l l

    Ćao svima! Da vam ispričam sta sam ja uradila-
    Posto sam sama sebi cupkala taj dio nokta sa strane vec preko 10 godina , desilo mi se da mi se da nisam uspjela da iščupam to do kraja i to parcence koje je ostalo pocne da urasta-
    Posto me je bilo strah da odem kod hirurga ono se inficira i ja sam to pokušavala da potapanjem u hipermangan i oblogama od luka rijesim ali naravno nisam uspjela. Poslije vise od 2 mjeseca , kad sam vidjela da nemam vise izbora otisla sam kod hirurga ortopeda koji mi je dao 7 injekcija gentamicina i to duplu dozu jer je upala bila velika, a morala sam da dezinfikujem obljelo mjesto potapanjem nogu u jodnu pjenu2 puta dnevno. ja sam 4 puta dnevno to radila. Od injekcija otok se smanjio ali nije skroz prosao i on nije mogao da operiše a i dojim bebu tako da mi je rekao da održavam higijenu potapanjem nogu u jodnu pjenu i da dodjem kad prestanem da dojim da mi da jos jaci antibiotik da mi skroz prodje upala. a do tada da odrzavam dezinfikujuci u jodnoj pjeni.
    Naravno , cim su prestali antibiotici da djeluju pocelo je stanje polako da se pogoršava .odlucila sam da ipak probam sa pedikirom da rijesim problem i nauci me jedna poznanica da prvo 2-3 dana držim obloge od joda da izvlače gnoj - znaci 2 sata držim oblogu od joda pa ocistim hidrogenom tako sto 2-3 puta pridrzim vatu natopljenu hidrogenom i onda ocistim - treba malo jace da se pritisne - da mrvicu zaboli- pa opet 2 Sata oblog od joda pa sve tako bez prestanka 2-3 dana. Po noci ostaviti oblogu do ujutru i onda opet ciscenje hidrogenom ... Ako se zalijepi gaza ili vata za ranu ne treba trgati nego polako hidrogenom natopiti pa ce se ono lako skinuti. Ta pedikirka kod koje sam ja otisla bila je prestravljena količinom divljeg mesa i izgledom svega toga da nije smjela nista da dira nego mi je rekla da je najbolje da odem kod Sneze ( salon Sneza u zgradi Maksima ) i da ako ona ne moze da riješi problem niko od pedikira u CG ne moze da ga riješi. Otisla sam do nje i sve je bilo gotovo za manje od 1 minuta - nije nesto strasno boljelo- a ne podnosim bol bas dobro - isla sam kod nje 2 puta na previjanje a sad mazem antibiotik kremu 7 dana i čekam da zaraste.( čistim hidrogenom i održavam higijenu naravno)


    Hirurg mi je rekao da mora da napravi rez do zgloba prvog, da mi otkine pola nokta i vece parče mesa i da ostavi tako da bez sivenja samo zaraste- oporavak traje 2 mjeseca. I jos uz sve to problem moze da se vrati.
    Ja nisam sad rijesila problem ali cu ici redovno kod pedikira prije nego nastane problem opet- kad ona kaze - i to je to!

  15. #65
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Idem i ja kod te Sneže ovih dana onda. Nemam otoka tako da bi trebalo da se prihvati posla.

    Hvala.

  16. #66
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    koliko to košta kod Sneže i sa kakvim instrumentima radi, ima li sterilizator i da li dobijaš neku anesteziju u vidu pjene, tečnosti i sl?
    Clapton, obavezno javi kako si prošao?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #67
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je bilo otoka - mislila sam da nece moci ni ona da mi pomogne. Dokle god je nokat u mesu bice malo gnoja i infekcije. Cilj je samo da sto vise smanjis otok odnosno gnoj da te sto manje boli kad ona bude to radila.
    Citala sam sve o ovom problemu na svim forumima u okruzenju - i bila sam prestravljena jer su pricali da to mnogo boli da oci ispadaju . Moj problem je bio star preko 2 mjeseca - i nije bilo strasno . A ako ko ne podnosi bol onda sam to ja. Znaci zabolelo je malo ali u odnosu na ovu nervozu od preko 2 mjeseca to je nista. Sad mi je glavna briga da ovo zaraste bez komplikacija . A redovnom posjetom pedikiru kako su mi objasnili problem moze da nestane - samo mislim da ne treba cekati da opet pocne da urasta nego ideš tamo kad ti ona kaze.

  18. #68
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ja nisam mogla da vjerujem - imala sam problem na oba prsta i to je koštalo 10€ . Ima sterilizator - imate na internetu reklamu za taj salon , a prvo sam tamo potopila stopala u neku pjenu - vjerovatno hipermangan.

  19. #69
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ja imam godinama problem i već sam jednom operisala tako da teško da će vam ikad proći ako je počelo da urasta ali ja više nikome ne dam da mi radi oko toga osim hirurgu....ali to nije konačno, ako je žena ok, onda bih probala....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #70
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I jos sam zaboravila da kazem da rana ne smije skroz da se zamota jer treba da diše - poslije potapanja u jodnu pjenu stavljala sam sterilnu gazu preko toga i pricvrstila je jednim slojem zavoja - ne treba stezati . Bitno je samo da ne pada prašina na to - cak i kućna prašina. A ako nedje izlazim obavezno kad se vratim opet jod i sterilna gaza

  21. #71
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze li se normalno hodat posle te intervencije i mora li da se zakaze? sjutra vece sam u PG, pa sam mislio da to odradim...

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mamama View Post
    E ja nisam mogla da vjerujem - imala sam problem na oba prsta i to je koštalo 10€ . Ima sterilizator - imate na internetu reklamu za taj salon , a prvo sam tamo potopila stopala u neku pjenu - vjerovatno hipermangan.

    svaki salon MORA da ima sterilizator u kojem sterilišu pribor poslije SVAKE mušterije (nebitno da l je pribor za pedikir ili manikir u pitanju). Odnosno , prvo se pribor očisti alkoholom, pa onda 'transportuje' u sterilizator...Što se tiče pjene to je obična kupka za stopala u koju je dodato malo hipermangana, a prije toga je kadica isprskana 'Asepsolom'...Radila sam kod 'Sneže' i stvarno je higijena na nivou, tj. ja sam svojevremeno brinula o istoj (sterilizacija instrumenata i sl.)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by clapton View Post
    moze li se normalno hodat posle te intervencije i mora li da se zakaze? sjutra vece sam u PG, pa sam mislio da to odradim...
    zakazati moraš, jer su ljeti gužve, ali Sneža obično takve 'problematične' mušterije ubaci između dva pedikira (intervencija ne traje više od 10 minuta)...Hodat' se može, uz minimalne bolove...više je osjećaj neprijatnosti, nego bola...tel. salona ti je 020/ 228-401, pozovi, valjda će naći termin...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  24. #74
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Krle, je li stvarno dobra za urastanje? Ima li kakvi sprej za anesteziju?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Jeste, maestralna je...Ona koristi lokalni anestetik 'Lidokain', mada, iskreno, mu ne o$etiš dejstvo...Jedan poznati anesteziolog ženskog pola kao naša redovna mušterija s problematičnim noktima, je donosila i injekciju - pravu anesteziju (one što hirurzi koiste za urasle nokte), al joj nije pomagalo..Istrpiš bol...Boga mi je bilo i prdeža od muke...al sve je za ljude..
    Last edited by KRKNA; 17-07-13 at 01:26.
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mičite Ban Ćipuru istoga momenta ako imate nokat obraza!
    By rogavcevic in forum Sve i svašta
    Replies: 91
    Last Post: 07-01-11, 23:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •