View Poll Results: Sta uraditi sa objektom

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Prodati ako se moze

    1 5.00%
  • Srusiti

    7 35.00%
  • Pokloniti nekom da nesto napravi

    11 55.00%
  • Ostaviti tako

    1 5.00%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Dom revolucije i sta dalje s njim

  1. #1
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Dom revolucije i sta dalje s njim


  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    e slobodno nam ne treba neprijatelj..
    She is only here to annoy herself!

  4. #4
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne moze me niko ubjedit da su to sve samoubistva...Odavno postoje price da tamo neko zivi.
    Last edited by Zodiac; 11-05-11 at 18:07.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pa i nisu samoubistva sve nego panu u onu rupčagu,polome nogu ili ruku i tu se udave.Ulazio sam par puta unutra,ako nisi oprezan lako strmekneš

  6. #6
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A boravio sam i ja masu puta..Mozes poginut, ako si retardiran i ako se glupiras (pentras se i skaces onuda)
    $ecam se malog ciganina, kojeg su nasli utopljenog. Nikad mi nije bilo jasno sta dijete od 4-5 godina radi tamo.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    A boravio sam i ja masu puta..Mozes poginut, ako si retardiran i ako se glupiras (pentras se i skaces onuda)
    $ecam se malog ciganina, kojeg su nasli utopljenog. Nikad mi nije bilo jasno sta dijete od 4-5 godina radi tamo.
    A drogira se valjda ka i sva druga đeca...
    Kod nas na CT imamo pećinu pored Manastira, dosta se ljudi izgubilo unutra, i isto možeš poginut lagano ako se ne paziš, mada mislim da nije niko do sad. Ovog mastodonta treba srušit čim prije, pa nek se ubijaju ka ljudi sa kakve zgrade.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad bi se pojavio neko da od te gradjevine napravi nesto drugo odma bi se digla graja da to vrijedi milione da je super lokacija, neko dosao da pokrade drzavu.... a istina je vjerovatno da opstina nema ni para da to srusi.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedan od posljednjih komentara na vijest o ovom stradavanju u Domu Revolucije, skinut sa Portala Vijesti.

    "Ne slazem se da bilo sta treba praviti na ovom mjestu jer je tu 12 dusa, svi tragicno nastradali, tako da ne treba praviti park, a pogotovo igraliste za DJECU! Zao mi je zbog ovoliko smrti, to je definitivno njihova grobnica i treba je tako i tretirati"
    -----------------------------------------------------------------------------

    Ja vjerujem da im svi mediji zavide na čitaocima... Nije jasno šta predlaže komentator. Valjda status quo?! Pobacati jedan šleper vijenaca u tu rupu i svak put doma... Znači, da ostane Dom i dalje - mjesto hodočašća za sve skitnice, narkomane, raznorazne sataniste, obožavatelje mjesta masovnih stradanja i (naravno) samoubice?

    Nema nama sreće sve dok onih koji "imaju (bilo kakvu) ideju" ne bude više od onih koji se sa nečim "ne slažu"...

  10. #10
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad bi se pojavio neko da od te gradjevine napravi nesto drugo odma bi se digla graja da to vrijedi milione da je super lokacija, neko dosao da pokrade drzavu.... a istina je vjerovatno da opstina nema ni para da to srusi.
    Hari davno bi oni to valorizovali da su ikako mogli, a samo rusenje i odvozenje suta kosta koliko i lokacija, ako ne i vise. U svakom slucaju nesto moraju preduzeti, sve je jeftinije od sadasnjeg stanja.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve je to istina, ali kad bi opstina objavila konkurs da to daje nekom dzabe da napravi kakav hipermarket (ili bilo sta) i da toliko godina ne stoji za sprdnju stavljam ruku u vatru da bi se pojavilo na stotine sa pricom kako to dato a vrijedi grdne pare, neko se na to ugradio, obogatio.....

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad bi se pojavio neko da od te gradjevine napravi nesto drugo odma bi se digla graja da to vrijedi milione da je super lokacija, neko dosao da pokrade drzavu.... a istina je vjerovatno da opstina nema ni para da to srusi.
    Građevina i vrijedi grdne pare... To je smejurija predlagati da se ruši. To niko normalan ne bi radio... Građevina se zidala od 1979. do 1989. godine i građena je ko tvrđava. Mogla bi da preživi najjači zemljotres a da se ne pomjeri ni za milimetar... Tu ima ugrađenog betona za 5-6 solidnih zgrada...A ni lokacija nije loša. Sve je to moguće, naravno uz ulaganja, prepravit i privesti nekoj novoj namjeni. Meni sve ovo izgleda ko da su na taj objekat bačili oko pojedini tajkuni pa sad namjerno stvaraju klimu u javnosti kako nema drugog rješenja bez da Opština to nekom pokloni... A pošto je ovaj narod zaista pao s kruške - možda im ovaj cirkus i upali...
    Ovdje je sav problem što je to Opština odavno trebala da ogradi i da spriječi ulazak nepozvanim licima. Meni nije jasno šta je bilo ko imao da traži tamo. To je isto kao kad bi neki civili išli na bilo koji nezavršeni objekat, peli se iz radoznalosti na više spratove, a onda nadnoseći se i gledajući s neograđenih terasa u ambis., mudro zaključivali da objekat treba srušit jer je nebezbjedan. (???!)... Niko da se zapita osnovno pitanje - šta su ti ljudi tražili tamo in the first place??!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ulica Titovih pudlica 25
    Posts
    388
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se sjećam neke priče iz sredine 80-tih, da je tu ludim građevinarima zasmetao izvor pa su ga minirali i nakon lagumanja izlili temelje. Voda nakon toga navodno nekontrolisano prodire nekim svojim putevima, i koliko se god betona u tu ambulinu nalilo a jeste "skoro ko za Željavu", izgleda da tom zdanju nema završetka. O estetici ne bih, mislim da je naružio Nikšić takav kakav jeste, a inače su slična zdanja izgleda rađena isključivo iz potrebe da devastiraju prostor u najatraktivnijem dijelu. Onaj Dom Revolucije na risanskoj rivi, ista priča skoro.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Postoje izvori naravno al meni je totalno suludno da se to danas ne može riješit.Da se ta voda ne može sprovest u kanalizaciju itd.Tad jednostavno nije bilo sredstava za završetak posla al danas bi se makar veliki parking moga uradit od toga.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neko ce srusit to i uzet ono zemljiste......Iz doma revolucije se moze uzet sigurno par miliona samo iz celika..

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko bi onaj burzuj sto je nudio da tu napravi neki trzni centar ako mu drzava ne bude naplacivala poreze i takse? Meni je to zvucalo lijepo. Neko plati da to srusi i investira u nesto sto ce otvoriti radna mjesta, a da mu se oprosti poreza i ostalih dazbina u vrijednosti rusenja objekta, ili priblizno tome, ili pola od toga, pojma nemam. Samo da to grdilo vise ne bude tu i da se ta lokacija produktivnije iskoristi.

  17. #17
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by American Dream View Post
    Ko bi onaj burzuj sto je nudio da tu napravi neki trzni centar ako mu drzava ne bude naplacivala poreze i takse? Meni je to zvucalo lijepo. Neko plati da to srusi i investira u nesto sto ce otvoriti radna mjesta, a da mu se oprosti poreza i ostalih dazbina u vrijednosti rusenja objekta, ili priblizno tome, ili pola od toga, pojma nemam. Samo da to grdilo vise ne bude tu i da se ta lokacija produktivnije iskoristi.

    Ne znam ko bi danas razmisljao o ovom objektu na nacin da se prenamjenuje i preuredi . . . mislim da je suludo. Sama cinjenica da objekat kad se prestalo sa radovima nije ni konzerviran vec su izvedeni radovi prepusteni svim negativnim uticajima toliko vrijeme govori dovoljno o kvalitetu objekta. Da bi se sve to prenamjenovalo treba i odredjena planska dokumentacija, koja nije ni malo jeftina, a bez nje se ne moze ni traziti upotrebna dozvola, ta planska dokumentacija koja se odnosi na crteze i planove objekta i seme instalacija i slicne detalje iznosi minimalno 15 do 20 eura po kvadratnom metru objekta. Znaci toliko iznosi ako je polazna tacka prazna lokacija i prazan papir da se crtaju planovi objekta sto odje nije slucaj, odje prvo treba izvesti ljude od struke na lice mjesta da danima pregledaju objekat, da se vidi sta treba odstraniti, sta treba dodati i dje je najhitnija sanacija i kako je izvrsiti. To ako zelimo da obavimo kako treba i po zanatu kosta i te kako gospodo, tek tada se pristupa sanaciji objekta koja ce tek da kosta i kosta, kad se objekat sanira i obezbijedi onda se moze pristupiti planskom prenamjenovanju i daljim prepravkama da bi se doveo u funkciju za novu djelatnost.
    Sto se tice rusenja mislim da ni ono nije jeftino, samo pomislite koliko je tamo hiljada tona betona i celika, pa vidite koliko treba mehanizacije i radnika za takav poduhvat, a o radnim satima i da ne govorimo. Dalje koliko treba kamiona i koliko je udaljena deponija na koju se moze takav otpad nesmetano odlagati, sve to valja sabrati pa se moze desiti da nam cijene nekih lokacija u PG ili cak na primorju i nijesu bas skupe pri ovoj u NK, a svakako su atraktivnije.
    Opet da naglasim da je sadasnje stanje najskuplje, neka sto objekat propada i sto je ruglo grada nego je veci problem sto se skupljaju narkomani i sto uzima zivote, u svakom slucaju treba ga makar ocistiti, iseliti i ograditi za pocetak.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,466
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Nisam iz Nikšića pa ne znam tačno ali sam čuo priče da je taj dom kulture pravljen na nekom kao močvarnom zemljištu, rastresitom zato se nikad nije završio valjda zbog konstantne vlage.Previd arhitekte tako nešto..
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne znam ko bi danas razmisljao o ovom objektu na nacin da se prenamjenuje i preuredi . . . mislim da je suludo. Sama cinjenica da objekat kad se prestalo sa radovima nije ni konzerviran vec su izvedeni radovi prepusteni svim negativnim uticajima toliko vrijeme govori dovoljno o kvalitetu objekta. Da bi se sve to prenamjenovalo treba i odredjena planska dokumentacija, koja nije ni malo jeftina, a bez nje se ne moze ni traziti upotrebna dozvola, ta planska dokumentacija koja se odnosi na crteze i planove objekta i seme instalacija i slicne detalje iznosi minimalno 15 do 20 eura po kvadratnom metru objekta. Znaci toliko iznosi ako je polazna tacka prazna lokacija i prazan papir da se crtaju planovi objekta sto odje nije slucaj, odje prvo treba izvesti ljude od struke na lice mjesta da danima pregledaju objekat, da se vidi sta treba odstraniti, sta treba dodati i dje je najhitnija sanacija i kako je izvrsiti. To ako zelimo da obavimo kako treba i po zanatu kosta i te kako gospodo, tek tada se pristupa sanaciji objekta koja ce tek da kosta i kosta, kad se objekat sanira i obezbijedi onda se moze pristupiti planskom prenamjenovanju i daljim prepravkama da bi se doveo u funkciju za novu djelatnost.
    Sto se tice rusenja mislim da ni ono nije jeftino, samo pomislite koliko je tamo hiljada tona betona i celika, pa vidite koliko treba mehanizacije i radnika za takav poduhvat, a o radnim satima i da ne govorimo. Dalje koliko treba kamiona i koliko je udaljena deponija na koju se moze takav otpad nesmetano odlagati, sve to valja sabrati pa se moze desiti da nam cijene nekih lokacija u PG ili cak na primorju i nijesu bas skupe pri ovoj u NK, a svakako su atraktivnije.
    Opet da naglasim da je sadasnje stanje najskuplje, neka sto objekat propada i sto je ruglo grada nego je veci problem sto se skupljaju narkomani i sto uzima zivote, u svakom slucaju treba ga makar ocistiti, iseliti i ograditi za pocetak.

    Mene kopka - ima li tema o Dom-u Revolucije?,..jer ovo se sve više pretvara u polemiku...
    Ponavljam, volio bih da poklonici rušenja tamo (na nekoj specijalno posvećenoj temi) navedu razloge zašto misle da onoliku monumentalnu građevinu treba srušiti??? To je objekat u kom ima toliko čelika i betona da bi mogao slobodno pa skoro da služi ko bunker u slučaju atomskog rata... Eto -toliko je kvalitetno rađen. Dakle, bez nervoze - fino tamo napisati "ja sam za rušenje zbog:..."
    Pričati priče o estetici nezavršenog objekta je glupost... Isto tako navoditi razloge "živa voda, čuda i čudesa" je takođe glupost... Nema objekta kojeg nije moguće izolovati od vode. Takav objekat građevinarstvo ne poznaje!... Pa ljudi prave tunele pod morem koji trpe stravične pritiske tereta vode pa ipak nijedna kap ne uđe unutra...
    Ljudi moji objekat treba dok se ne nađe zainteresovani partner jednostavno ograditi i spriječiti ulaz nepozvanim licima i to je sve. Ako je potrebno uvesti i čuvarsku službu - zašto da ne?!...To je svako jeftinije nego da tamo ljudi ulaze i gube živote...
    Uostalom, vjerujem da sad veliku većinu pobornika rušenja pitate: "Je si li za to da neka tvoja stara seoska baračina od dasaka bude srušena?", vjerujem da bi skočili za oči "Ne, nikako!!...Ja ću to da iskoristim za to i to.."... A ne ovđe pričamo o objektu u koji su uloženi milioni.
    Ja nisam nikšićanin, ali NK poznajem skoro ko PG i pored Doma sam prošao mali milion puta, i gle čuda - nikad mi nije palo na pamet da se smucam po Domu i zagledam šta sve tamo ima... To da dijete izgubi život - mogu da razumijem, ali da odrastao čovjek dan provodi po nedovršenoj građevini,...mislim,..užas,..Zašto bi to činio iko normalan???
    Ali kao što rekoh, sve je ovo za jedan poseban topic...
    Last edited by El Re; 12-05-11 at 13:10.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    El re

    Ne vidim razlog zasto ne bismo polemisali o takvom lokalitetu dje je dvanaest ljudi izgubilo zivot, a na drugoj temi polemisemo o Milickovih 750 kvadrata i kako se on teatralno koprca. Nidje nijesam napisao da ga treba rusiti tako da ga od mene ne treba stititi, cak sam i naveo da je rusenje dobro skupa varijanta, dakle mene ne smeta, ali mi smeta da postoje ljudi koji vode taj NK i nijesu procijenili da taj dom treba iseliti, znaci najuriti narkomane ili ne znam ni koga jos iz njega. Dalje, treba ga ocistiti da ne postane izvor zaraze vecih razmjera i naravno kad se to zavrsi treba ga ograditi sigurnom ogradom, a po potrebi i kao sto ti rece uvesti i strazarsku sluzbu.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Dom revolucije i sta dalje s njim

    Evo posebna tema pa da diskutujemo

  22. #22
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    El re

    Ne vidim razlog zasto ne bismo polemisali o takvom lokalitetu dje je dvanaest ljudi izgubilo zivot, a na drugoj temi polemisemo o Milickovih 750 kvadrata i kako se on teatralno koprca. Nidje nijesam napisao da ga treba rusiti tako da ga od mene ne treba stititi, cak sam i naveo da je rusenje dobro skupa varijanta, dakle mene ne smeta, ali mi smeta da postoje ljudi koji vode taj NK i nijesu procijenili da taj dom treba iseliti, znaci najuriti narkomane ili ne znam ni koga jos iz njega. Dalje, treba ga ocistiti da ne postane izvor zaraze vecih razmjera i naravno kad se to zavrsi treba ga ograditi sigurnom ogradom, a po potrebi i kao sto ti rece uvesti i strazarsku sluzbu.
    Kad nečiji post uzmem da quotam to nije najčešće iz želje da sporim nešto vezano za autora lično, već za stav koji iznosi i koji obično dijele još neki ljudi. Što bi Milovan (koga nema ovih dana čini mi se) rekao :"Ne na igrača, već na loptu"... Dakle samo sam iskoristio tvoj post da saopštim svoj stav i ništa više.
    Tvoj stav je počeo sa "Ne znam ko bi danas razmisljao o ovom objektu na nacin da se prenamjenuje i preuredi" iz čega se može zaključiti da si pobornik rušenja, jer šta je onda drugo rješenje ukoliko ga nema smisla pokušat preuređivat, sem rušenje?
    Svakako da je postojeće stanje najgore. I vjerujem da ćemo se oko toga svi složit.
    Ja bih volio da pobornici rušenje saopšte i kako su došli do tog stava? Na bazi kakvih uvjerenja?...
    Ja se lično bojim da se nedužni ljudi tako nesvjesno uključuju u pravcu kampanje koja se već lagano stvorila, a sve samo zato što su ljudi izgubili strpljenje da čekaju da se oko toga nešto uradi. Jasno je da za takav projekat opština NK nema para, ali objekat treba ponuditi na prodaju i ne samo subjektima u zemlji. Napraviti jednu manju kampanju i za objekat tražiti simboličnu cijenu.
    Nemam ništa protiv da to bude "1" euro ukoliko će se investitor obavezati na ulaganja a ne da to zjapi tako još koju godinu a onda kad javnost potpuno poludi, kupac dobije priliku da ga razvaljuje za sekundarne sirovine. Mada zaista ne vjerujem da bi to iko radio jer mu je sat građeviskih mašina koje bi ga rušile skuplji od sekundarnih sirovina koje bi rušenjem izvukao. Ali, ko zna, možda neki privatnik i nađe računicu. Čudna su oni sorta...
    Opet ponavljam, po cijenu da u ovom pitanju budem potpuno usamljen, ja vjerujem da se to zdanje može prodati. Ne za Bog zna kakvu sumu, ali vjerujem da može.
    No tu ste i vi pa kažite što mislite: Rado ću pročitati...
    Last edited by El Re; 12-05-11 at 17:11.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    El Re drago mi je da je nekom moj post koristio za bilo sta, da je tako to sam i pretpostavio nego rekoh da cujem tvoj stav po ovom pitanju koje nije ni malo jednostavno.
    Ja jesam nekoliko puta prolazio pored i pogledao sa distance, ali da sam se nesto raspitivao i nijesam. Sad sam prvi put procitao da taj dom odnosi i zivote, kako to nijesam ni znao normalno da nijesam formirao nikakvo misljenje o tom domu. Sad definitivno polako ulazim u problematiku sta sa njime i sto vise ulazim u tu problematiku to mi je izlaz dalji.
    Gledajuci onu lokaciju koja nije losa, a isto tako pod uslovom da onaj dom ima stabilne temelje, ponudio bih ga za nadogradnju, znaci da se rade spratovi, sto ce reci da mu se doda i stambeni dio. Tako bi se mozda i nasao investitor ili grupa njih koji bi uvalili ne mala sredstva i dobili za cijenu lokacije i nju i komunalije jer onamo vec postoji komunalna infrastruktura i elektro i vodovodni prikljucak koje ne bih naplacivao.
    Ako to ne donese rezultate bio bih u stanju da raspisem tender na kome bih ga ustupio nekoj firmi koja trazi najmanju doplatu. Da pise doplatu, znaci bio bih u stanju i da doplatim nekom neku simbolicnu sumu samo da se to vise rijesi, da se tako uradilo odma po prestanku gradnje istog i pojavi privatne inicijative devedesetih godina do danas bi vjerovatno i vidjeli neki benefit od njega, da ne pominjemo to da ne bi odnosio zivote.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,599
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Milion tamo, milion ovamo, chuda neka sve... Oca mu je*em za nikakve pare sve se to mozhe ograditi, obezbijediti i zaposliti par strazhara da niko uci ne mozhe, bar dok se ne odluchi shta sa njim da se radi... Nego u nikshic ljudi vishe vole da poju o sopstvenoj prokletoj sudbini i gradu nego neku inicijativu da pokrenu...
    #fakenews

  25. #25
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Nisam iz Nikšića pa ne znam tačno ali sam čuo priče da je taj dom kulture pravljen na nekom kao močvarnom zemljištu, rastresitom zato se nikad nije završio valjda zbog konstantne vlage.Previd arhitekte tako nešto..
    Nije to bilo prazno, nego je bio park, a u parku niksicka gimnazija, ljepota ne na ponos grada, nego na ponos Crne Gore. Kretenu nekom palo na pamet da podize spomenik sebi(da je bilo uspjesno, znalo bi se cija je ideja, ovako svi bjeze od toga), a u isto vrijeme zapocet i Sportski centar. Da smo Njujork, pa bi bilo dosta, a ne mrtvi Niksic. Ako neko ima neka postavi slike skole.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 154
    Last Post: 03-08-10, 08:45
  2. Dom Revolucije
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 22-07-07, 12:52
  3. Dom Revolucije
    By augustin in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 16-07-06, 15:09
  4. Dvije decenije pod NJIM, kako bi pod TOBOM
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 24-03-06, 16:36
  5. Mobilna telefonija u smislu unapredjivanja seksualne revolucije
    By JohnMalkovich in forum Sex i erotika
    Replies: 79
    Last Post: 22-11-05, 15:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •