Page 18 of 81 FirstFirst ... 81415161718192021222868 ... LastLast
Results 426 to 450 of 2008

Thread: Mazda

  1. #426
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Ja moje francuze odrzavam u ovlascenom servisu.
    Bas se ne sjecam da sam cekao neki dio.
    Moguce je da sam pogrijesio ali ... bas mi ne pada na pamet takva situacija do sad.
    U pitanju su 4 razlicita auta.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  2. #427
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Napraviste famu od mazdinog servisa.
    Nije to roksped koji klepa svakog zivog na svakakve gluposti.

    Ja koliko iskustvo imam sa efelom nisu preskupi, cijene su po meni regularne, a dobijes garanciju na to sto urade.

  3. #428
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Ja moje francuze odrzavam u ovlascenom servisu.
    Bas se ne sjecam da sam cekao neki dio.
    Moguce je da sam pogrijesio ali ... bas mi ne pada na pamet takva situacija do sad.
    U pitanju su 4 razlicita auta.

    Pa dobro, jel tebe neko tjera da ideš u ovlašćeni servis? Ne kapiram poentu. Zadovoljan si svojim francuskim autima, ideš u ovlašćene servise, ja ne ulazim u to što i kako. Nisam baš siguran da se ne čeka i kod ovlašćenih servisa za francuze, govorim o autima koje i u firmi godinama vozimo pa se i to zamisli dešavalo. O cijenama njihovih usluga i kvalitetu neću da pričam. Osim Peugeota kojeg volim i vozio sam, okrenuo se ne bi za francuskim drugim proizvođačima.

    Tebi majstore srećno sa francuzima, niko ne zalazi u to što ti voliš ali ne osporavaj stvari drugima.

  4. #429
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,201
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Niko ne prica o tome, ja isto ne idem u ovlasceni servis bez kada moram, ali ovlasceni servis moga auta je izmislio svijet za ovlasceni servis Mazde (koju bih rado vozio), Subarua, Infitniy-ja, Porshea itd... Jednostavno nemaju dovoljno iskustva, sve se svodi na iskustvo i onaj malumni majstor iz Roskpeda (ja ne vozim VW) ce nauciti kako da popravi neki specificni kvar kad mu prodje 1850 kola svaki mjesec.

    Navodio sam primjer mog druga sa Toyotom Avensis, iz dva puta ga je ostavljala na ulicu zbog iskustva majstora koji su mu mijenjali neki lijevi dio. Toyota je uzeta nova u salonu i prije kvara je presla nepunih 20.000 KM.

    Ja sam svjestan da je Mazda bolja od marke auta koje ja vozim, ali pri kupovini dosta skuplja, a 10 puta teza i skuplja za opravku (pricam o Crnoj Gori jer tu smo dje smo)

  5. #430
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja sam bio spreman da kupim auto do 5000/5500 eura. Puno sam gledao, peugeote prvo jer sam vozio prije peugeota. Onda sam shvatio da peugeot jeste skup polovni auto za kvalitet koji daje. Imao sam jedno dijete kući i planirao drugo koje je doslo. Sve to je uticalo da tražim porodično, veće auto. Renault nije dolazio u obzir, od peugeota sam odustao. VW passati 5 su bili iste cijene kao mazda koju sam kasnije uvezao. Ni jednog trenutka se nisam pokajao. Za 5500 eura sam dobio više nego što sam očekivao.

  6. #431
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Inače djelovi koji se prodaju za Njemačka auta su uglavnom smeće koliko čujem. Japanske djelove ne proizvodi svaki podrum u Turskoj ili Kini.
    Jesu smece. Jedno rame mi traje pola godine. Roleri se raspadaju u toku voznje i naprave havariju. Diskovi se krive i 3-4 puta godisnje ih vodim na tokarenje kod Rajka, pakne su na 0 za 20 000 km...znaci djelovi koje imate u Kreso, Castellanu, Bulatovic su smece. Cisto smece.

    I onda...dosadno je brate. I da nisu pare problem...(300-400 eura na trap svake godine), problem bi bila sva ta lupanja, pa radi, pa ovamo, pa onamo...

    E sad idemo drugim putem: USA. Fino u NA imam adresu (Shipito), sve mi se salje tamo pa ovi ovamo, DUTY FREE naravno.
    Ako je u pitanju nesto sto moram odmah, idem tu i puknem za taj dio. Ako je nesto sto nije hitno, USA.
    Znaci ulje, filtere...cak i sijalice sam kupio tamo.
    Tamo imam litar Amsoila za 11 dolara, i vozim 25 000 km sa jednom zamjenom.



    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Sve si u pravu, ali crkne ti dio zbog kojeg ne moze da vozis auto... Nema dijela u Podgorici, dopisujes se sa ljubaznim prodavcem iz Japan, cekas ljubaznog postara 15-20 dana dok ti i familija potrosite jos 50 eur na taxi dok auto sjedi ispred kuce.
    Ako ti crkne takav dio onda uzmes ovdje.
    A djelova ima za sva japanska, njemacka, americka...


    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Zaboravio si "Dok ti ljubazni auto sjedi ispred kuce."

    Japanci su dobri ali su kod nas u zaostatku sa servisnom mrezom zeeeeesce.
    A koji to japanac nema servis kod nas?
    TAKUMI

  7. #432
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    ja opet kazem da razlika u efelu i kod divljaka nije ni 20-30e po servisu a tesko da ce divlji majstori znat da prepoznaju neki tezi kvar.
    a recimo kod rokspeda je razlika po 500% u odnosu na divlje servise.
    licno su mi ispostavili fakturu na 1800e, kod sehovica napravljeno za 200.

  8. #433
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,201
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    J
    Ako ti crkne takav dio onda uzmes ovdje.
    A djelova ima za sva japanska, njemacka, americka...

    I pojede ti svu ustedu iz Amerike i Poljske....

    Ja imam malo drugacije razmisljanje (ne kazem da je ispravno) ali kada kupim nesto (ne mora biti auto) zelim da ga servisirma u PG a ne da trazim djelove po ebay-u i ostalim web adresama. Te dva sata zelim da provedem sa zenom, drugom, bratom, psom.... E sad mozda ja imam pogresno razmisljanje.


    P.S.

    Jos jednom navodim ne kazem da te auto marke nisu dobre, naprotiv. Mi smo samo jedno malo trziste koje ceka djelove po mjesec dana i ceka da postane normalno da mogu da imam sve na lageru, pa ako mi je skupo kupicu ga iz PM ali cu 20 dana ici pjeske po kisi i snijegu i dijete voditi na ramena preko lokve, ali u mislima ce mi biti zadovoljstvo jer sam zajebao prodavca.

    P.S.2

    Sada mi pade na pamet, na mom autu su veliki brisaci 65 i 75 cm, i aj reko necu da kupujem kod ovlascenog aje da ih uskratim i te zarade. Idem jednu prodavnicu, idem u drugu, trecu, cetvrtu, petu.... AAA makse izgubih 2-3 sata u parkiranju, strecanju hoce li mi ko napisat kaznu, podic auto... podjem u Ovlasceni iznesu odmah dva komada i idem kuci....
    Last edited by GaD; 14-10-14 at 17:28.

  9. #434
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E, pazi, brisaci za moju kramu u Voli su 110 eura, u Castellanu Bosch 35 eura (dobro brisu 10 dana, onda raspad).

    Sto se tice djelova, pazi, kada sam kupio kramu prije skoro 8 godina, kupio sam i sijalice za duga svijetla koje maksimalno koristim, Silvania. Skoro 300 000 km, i dalje rade. Pozadi imam ukupno 17 sijalica, od kojih su 6 za pozicije. Nema godine da ja to ne mijenjam 2-3 puta, sve. 50 centi kostaju ove za pozicije, 1 euro ove ostale. Svaki dan greska, parking light, turn signal light...pa nemoj me jebat. Uzmes tamo Silvaniju, 10 godina si miran.

    Onda, ulje. Ovo nase ulje mijenjam 3 puta godisnje. Za jednu godinu mi treba 25 litara Mobil 1 0-40, to je u najboljem slucaju 250 eura i jos 30 eura za 3 filtera. Ne zaboravi, ovo ulje koje se prodaje kod nas je SKART.
    U USA imam Amsoil Signature Series 0-30, mijenja se svake godine bez obzira na kilometrazu. 5 dolara filter i 70 dolara ulje. Postarina? 55 dolara. To je ukupno 130 dolara, ili 100 eura.
    I znam da imam najbolje ulje koje postoji.
    TAKUMI

  10. #435
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,201
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Ne znam zasto bi sve kod nas bilo skart, pojma nemam ja kupim sijalicu oko 7 eur (ne mogu se sjetit H7) sa ugradnjom (da ne zelim da prljam ruke) u moj ovlasceni servis. Evo traje preko godinu dana... Nisam pametan. Sa druge strane, ulje mijenjam na 10.000 Km nebitno je li iz Amerike ili ovo "skart" sto se kupuje kod nas.... Kazem, mozda grijesim sto hocu da mi je zivot jednostavniji....

    Ja sam htio da kupim Volva, svidio mi se najstrasnije ali onda podjoh u ovlasceni (koji nema ga), podjoh u prodavnice dijelove(imamo sve sijalice za njega pakne narucimo iz BG-a cekas 10 dana dodju ti), majstor nema ga... I onda ukapiram da mi ne treba takav auto, ne zato sto je auto los nego sto zivimo u CG. A opet se moze preskociti precijenjeni VW

    Ma u svakom slucaju svako bira za sebe ono sto misli da je najbolje za njega, vazno je ne SR@TI po tudjim odlukama ako ta odluka moze skoditi samo njemu.

    Treba dati koristan, konstruktivan savjet, poslusati i necije drugo misljenje.... No podjoh u off uveliko....

  11. #436
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,459
    Thanks Thanks Given 
    1,917
    Thanks Thanks Received 
    5,163
    Thanked in
    1,782 Posts

    Default

    Ne bih se ni ja složio da je kod nas sve smeće, prije će biti da oćemo da kupujemo kvalitetno a jeftino, e toga već nema.

  12. #437
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    GaD ti si druže zalutao ođe na ovaj forum. Koje auto voziš? Mazdu ne. Čemu onda prosipanje priče o ovlašćenim servisima za marku tvog auta. Koga brate briga to? Pa i ja mali servis sam odradio u Mazdinom servisu. Sijalicui takođe mogu promijeniti i sam, nisam djevojčica ni balerina da se bojim da uprljam prste sa dva minuta posla ili suknjicu. Služiš se insinuacijama u pisanju. Kao da treba bubrege da prodajemo za servis japanskih kola što nije tačno.

  13. #438
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa skart je, jednostavno. Uzmes Mayle HD rame i traje ti pola godine. 2 puta godisnje * 4 ramena...To treba da traje 300 000 km...
    TAKUMI

  14. #439
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,891
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ima li neka radnja kod nas da drzi kvalitetne djelove?

  15. #440
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Remote View Post
    Pa ima li neka radnja kod nas da drzi kvalitetne djelove?
    Imaš kod Tomičića u Grbalj, u stvari NE, viđen je da kupuje djelove kod Bulatovića.. I njegova je deviza da je dovoljno doći jednom kod njega... odere ga za vazda. A navodno original djelovi..

  16. #441
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne nijedna

  17. #442
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Remote View Post
    Pa ima li neka radnja kod nas da drzi kvalitetne djelove?


    Ovlasceni i mozda VM na stari.
    TAKUMI

  18. #443
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,201
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    GaD ti si druže zalutao ođe na ovaj forum. Koje auto voziš? Mazdu ne. Čemu onda prosipanje priče o ovlašćenim servisima za marku tvog auta. Koga brate briga to? Pa i ja mali servis sam odradio u Mazdinom servisu. Sijalicui takođe mogu promijeniti i sam, nisam djevojčica ni balerina da se bojim da uprljam prste sa dva minuta posla ili suknjicu. Služiš se insinuacijama u pisanju. Kao da treba bubrege da prodajemo za servis japanskih kola što nije tačno.
    Sto se ljutis, samo iznosim cinjenice.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

  19. #444
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ti iznosiš činjenice sledećeg tipa: "ja ne vozim japansko auto ali idem u ovlašćene servise za marku vozila XY sa kojim sam veoma zadovoljan, nasuprot servisima japanskih auta koje nikada nisam posjetio"

    Ja tvrdim da ovlašćeni servis nema nikada na stanju svaki dio koji može crći tvog vozila. Tvrdim da postoji mogućnost da čekaš takođe neki dio. Stručnost ljudi u ovlašćenim servisima nije uvijek na zadovoljavajućem novou. O tome svjedoči XY nezadovoljnih vlasnika francuskih auta uslugama ovlašćenih servisa u CG.

    Samo stariji tipovi francuskih kola su imali neki kvalitet. Sadašnji su smeće liše pojedinih serija i modela Peugeota. Govorim na osnovu marki vozila francuskih koje gledam svakodnevno i vozim. Motor - mali potrošač ali mrtav, zvuk kao motokultivator, enterijer katastrofa jeftinoća, trapovi veoma sumnjivi itd. Da ne pričam o kvalitetu plivajućeg zamajca i seta kvačila kojeg smo na novog peugeota mijenjali već na 50.000km.

    Garantujem da svaki japanac može duplo više da podnese "torture" naših puteva i ulica od francuskog vozila. To što kod nas sa prezirom gledaju na japanska kola je pokazatelj neupućenosti i vezanosti za "tradicionalna" njemačka vozila.

  20. #445
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,201
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Moja drugarica ima Mazdu 2 a drug Toyota Avensis.... Dosta provodim sa njima vremena pa znam o cemu pricam, a zamisli i jedan i drugi auto kupljeni novi.... Samo hocu da kazem JAPANSKA auta se KVARE ! Jer kada procitam neke komentare ovdje reklo bi se da se ne kvare (mozda manje, ali se kvare). Sa druge strane kada se pokvari moram da molim Boga da ima tog dijela u nekoj lokalnoj radnji (da me ne bi drao ovlasceni servis) ili da sjednem pa narucujem iz Japana super kvalitetni dio....

    Ja vozim tranju (bas me boli briga sto ce drugi reci za moj auto tj marku auta) od Reno-a(ukoliko ga neko ne zna pod ovim imenom mozda ce ga znati pod ovim: resho) ali sam svjestan sta vozim za razliku od nekih ljudi... E da i postoji jos jedna vazna stvar nisam emotivno vezan za moju auto ili marku.... To je jedna on najvaznijih stvari jer mi to nije ostavio djed, jednostavno kao sto neko voli Milku a neko Kinder.


    Sve u svemu forumi su tu da se da misljenje, a da se niko ne vrijedja, ponizava ili slicno. Znaci onaj ko vozi Reno, Mazdu ili neku trecu marku automobila nije debil (ne kazem da je tvoje misljenje takvo), jednostavno to je njegov izbor automobila.



  21. #446
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Niko od nas nije emotivno vezan za auto, ali sam emotivno vezan za novcanik.
    TAKUMI

  22. #447
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,201
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    E ako cemo da bacamo fore, ja sam emotivno vezan za sadrzaj novcanika tj novac, novcanik kao novcanik mi i nije tako vazan.

  23. #448
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    A vidis mene bas nesto bole brige za to, trebam na pezou nesto da zamijenim (postoji cak u radnjama gradskim) ali ja odlucim da podjem u grad i bas mi nesto nije zao.
    (kako ste se bacili u oftopik )

    Ja fabija rekoh da im je mreza slaba, jer imaju po jedan jedini servis kod nas, koji uglavnom veze s vezom nema.

    U svakom slucaju, moj novi auto bi bio Mazda6, ali za sad mi je 406 plafon
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  24. #449
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo u Srbiji za Mazdu akcija besplatnog pregleda vozila. Nadam se da će i u CG biti isto s obzirom da MNE i SRB podpadaju pod Austrijski ogranak. Taman da povedem auto na originalnu dijagnostiku

  25. #450
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Daaaaaaaju i set zimskih tockova 16' kupovinom nove 6ice i cx5-ice
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

Page 18 of 81 FirstFirst ... 81415161718192021222868 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Mazda 323
    By VeraCruz in forum Vozila i oprema
    Replies: 31
    Last Post: 04-09-11, 15:01
  2. P: Mazda MX3 1.8 V6
    By AK47 in forum Vozila i oprema
    Replies: 10
    Last Post: 10-05-11, 20:25
  3. P:Mazda 6 2.0
    By makije in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 13-04-11, 10:19
  4. P: Mazda 323
    By dejan@s in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 19-03-10, 14:04
  5. Mazda RX-7
    By Cousteau in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 3
    Last Post: 07-08-09, 11:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •