Page 101 of 277 FirstFirst ... 5191979899100101102103104105111151201 ... LastLast
Results 2,501 to 2,525 of 6907

Thread: Game Of Thrones

  1. #2501
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Gregor se pojavljuje u seriji, ali su ga dosad igrala 2 razlicita glumca, i sad kad se pojavi, glumice treci glumac.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  2. #2502
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,960
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    9,849
    Thanked in
    3,736 Posts

    Default

    E svaka vi cast ako pamtite te sporedne likove, ja sam vidio da nema sanse pa sam se skoncetrisao na ovih 20-ak glavnih


    Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
    War. War never changes.

  3. #2503
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako stvari stoje sa zadnjim epizodama, uloga će mu bit značajnija ubuduće

  4. #2504
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Tesko je ne zapamtit Planinu. U zadnju epizodu sto sam gleda bio je preveden ka Gorostas

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  5. #2505
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,960
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    9,849
    Thanked in
    3,736 Posts

    Default

    A ne mislim na Planinu naravno, no npr na onoga sto ga je Arja bocnula, mislio sam da je nebitni neki lik, bandit, a ispade da se pojavljivao vec nekoliko puta prije.

  6. #2506
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    one je arji ukrao mač i njime ubio onog plavog dječaka ubodom u grlo, a ona mu se na isti način osvetila u novoj sezoni, bio je jedan od likova koji su tražili kopilad kralja roberta da pobiju, ne bih se ni ja sjetio da nema previously in game of thrones

  7. #2507
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obren Martinicki ce na megnan s Planinom, sad je to jasno, bilo je u trejleru za 4 sezonu i sad mu je Tivin obecao susret u poslednjoj epizodi.
    sent from tabure

  8. #2508
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Konacno stigoh da odgledam epizodu. Kakvo gradjenje za buduce epizode.


    Nijesam mogao a da mi ne spojluju svi domaci i strani mediji Rape scene... Vala nije nesto i uopste nije silovanje, nego je ka' svaka zena Ne ne ne postalo O da da da
    One Ring to Rule them all...

  9. #2509
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Konacno stigoh da odgledam epizodu. Kakvo gradjenje za buduce epizode.


    Nijesam mogao a da mi ne spojluju svi domaci i strani mediji Rape scene... Vala nije nesto i uopste nije silovanje, nego je ka' svaka zena Ne ne ne postalo O da da da
    Meni su Vijesti isto jutro spojlovale, sve li im... Kako sam izgorio bio...
    Last edited by Samo Niksic; 25-04-14 at 10:38.

  10. #2510
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Meni su Vijesti isto jutro spojlovali, sve li im... Kako sam izgorio bio...

    Ma svi mediji regiona i svijeta su 3 dana samo o tome pisali. Ja sam u najmanju ruku mislio da ce da je obrsti ka koza grm. Da ce sve shakom u glavu da je bije dok ona vristi. Kad ono, ne ne ne ... uuuuu da da da.
    One Ring to Rule them all...

  11. #2511
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pravo da vam rečem scena sexa ništa specijalno

  12. #2512
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default


  13. #2513
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Nije losa Deneris Ombudsman Kalisi Madrfakin Of Dregons Tajgerijen, jedino u prosloj sto mi se nije svidjelo jeste to sto je oni sa zidova nijesu mogli cut, mozda samo ka komarca. Zao mi je sto vise ne prikazuju muke sa kojima se susrece kao jedan vodja tolikog broja ljudi, jos nomadskog. Zao mi je sto nemamo predstavu koja sve prostranstva prolaze i vremenski period.. Serija ima toliko likova i desavanja da je 50 min prekratko, samo se nabaca po malo..
    Koliko je vremena proslo od kad su se zmajevi ispilili pa do sad ranog puberteta? Koliko im treba jos da dodju do svoje pune snage? E kad dodju dotle, ona ima i visak vojske + 3 zmaja da pali i zari po Vestrosu.

  14. #2514
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Nije losa Deneris Ombudsman Kalisi Madrfakin Of Dregons Tajgerijen, jedino u prosloj sto mi se nije svidjelo jeste to sto je oni sa zidova nijesu mogli cut, mozda samo ka komarca. Zao mi je sto vise ne prikazuju muke sa kojima se susrece kao jedan vodja tolikog broja ljudi, jos nomadskog. Zao mi je sto nemamo predstavu koja sve prostranstva prolaze i vremenski period.. Serija ima toliko likova i desavanja da je 50 min prekratko, samo se nabaca po malo..
    Koliko je vremena proslo od kad su se zmajevi ispilili pa do sad ranog puberteta? Koliko im treba jos da dodju do svoje pune snage? E kad dodju dotle, ona ima i visak vojske + 3 zmaja da pali i zari po Vestrosu.
    Zmajevi su trenutno izmedju godinu ipo i 2godine stari. Niko pojma nema kada ce oni da dostignu punu snagu, posto je svaki zmaj razlicit, a dosta toga zavisi i od osobe za koju su zmajevi vezani.

    Kao sto je Tivin rekao u ovoj epizodi ona ima oko 10 000 vojnika. Oko 8000 Neokaljanih 500 Olujnih vrana i jedno 1500 robova/slobodnjaka koji su joj se prikljucili. To je potpuno zanemarljiva sila kada uporedimo sa :

    - The Crownlands(Sjediste kuce Baratheona - kraljevica) /Kings Landing i okolo - oko 25 000 i 210 ratnih galija

    - The North (sjever) - oko 40 000 ljudi

    - The Iron Islands (Gvozdena Ostrva - Grejdzoji) 15 - 20 000 ljudi 400 dugih brodova, 100 galeona

    - The Riverlands(Brzorecje - Tuliji) 45 000

    - The Vale of Arryn (Gnijezdo Sokolovo - Kuca Erina) - 45 000

    - The Westerlands (Zapadne zemlje - Lanisteri) 50 - 60 000

    - The Rach (Hvat - Tireli) - 60 000 i 200 galeona

    - The Stormlands (Olujna Zemlja - Stanis Baratheon) - 30 000

    - Dorne (Marteli) - 50 000

    E ovo su brojke prije rata.

    Za vrijeme rata izgubljeno je :

    - Lanisteri oko 25 000
    - Riverlands oko 20 000
    - Sjever oko 20 000
    - Stormlands - ne zna se koliko su izgubili u bitci za Blackwater ali Stanis u ovom trenutku ima manje od 5 000 vojnika.

    Reach - Dorna - Earie nijesu izgubili nista vojske.

    Ovi gubici nijesu smrti vec jednostavno vojnici koji su zarobljeni / odvojili se od glavnice snaga tj. izgubljeni / dezerteri.


    E sad da ne bih spojlovao ili nesto, imate ispred sebe trenutno stanje snaga u Vesterosu i znate sa koliko Deni raspolaze pa znate i ko cije gace drzi
    One Ring to Rule them all...

  15. #2515
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ok, ali to je sve pod uslovom da su ujedinjeni ka sto nijesu.
    U onom klipu sto postavih (ili neka od 3 dijela toga, dje ima i istorije kako je otprilike sto bilo), a jos na zalost nijesam sve normalno pogleda, je receno da valjda njen predak Aegon (ili kako li vec) ima zanemarljivu vojsku u odnosu na ostale (ako se sjecam oko 8000 vojnika) i da su ga mljeli na bojnom polju dok nijesu dosli zmajevi i popalili im 4000 vojnika - da je to ove navelo na predaju.

    P.S.I sto ni na kraj ne uradi saldo te vojske, no sad moram na pamet racunat cccc
    Sad gledam ovu "tabelu" sto si ni napisa, au kako ebe taktika ove sto nemaju brodove, nijesu mobilni da izvrse napad iza neprijateljskih linija ili u sam centar..
    Last edited by St.Dzonny; 25-04-14 at 19:18.

  16. #2516
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Ok, ali to je sve pod uslovom da su ujedinjeni ka sto nijesu.
    U onom klipu sto postavih (ili neka od 3 dijela toga, dje ima i istorije kako je otprilike sto bilo), a jos na zalost nijesam sve normalno pogleda, je receno da valjda njen predak Aegon (ili kako li vec) ima zanemarljivu vojsku u odnosu na ostale (ako se sjecam oko 8000 vojnika) i da su ga mljeli na bojnom polju dok nijesu dosli zmajevi i popalili im 4000 vojnika - da je to ove navelo na predaju.

    P.S.I sto ni na kraj ne uradi saldo te vojske, no sad moram na pamet racunat cccc
    Sad gledam ovu "tabelu" sto si ni napisa, au kako ebe taktika ove sto nemaju brodove, nijesu mobilni da izvrse napad iza neprijateljskih linija ili u sam centar..
    Jeste ali on je tada imao sa svoje dvije sestre koje su mu ujedno bile i zene (bljak) 3 poptuno odrasla zmaja koja je znao kontrolisati. Cak ni tada, sa zmajevima, nije uspio da pokori Dornu iako je sve ostale stavio na koljena. Tako da Deni nista nije sigurno.
    Zasto sam ovo postavio? Iako dosta ljudi nije citalo knjige a ja necu da spojlujem a volio bih svakome da priblizim ovo remek djelo, postavio sam ove brojke kako biste vidjeli sa cim raspolaze Vesteros u ovom trenutku i koga bi mozda voljeli da vidite kao Saveznika Deneris kada ona konacno krene da se iskrcava(u knjigama to jos nije ni priblizno).

    Sto se tice brodova na Crnobujici je stanis izgubio sve brodove a imao ih je dosta, Tuliji svoje koriste da cuvaju glavnu rijeku od pirata, lanisteri su svoje uposlili. Grejdozji nesto opasno spremaju imam neki osjecaj jer njihova je taktika hit n run
    One Ring to Rule them all...

  17. #2517
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zmajevi su trenutno izmedju godinu ipo i 2godine stari. Niko pojma nema kada ce oni da dostignu punu snagu, posto je svaki zmaj razlicit, a dosta toga zavisi i od osobe za koju su zmajevi vezani.

    Kao sto je Tivin rekao u ovoj epizodi ona ima oko 10 000 vojnika. Oko 8000 Neokaljanih 500 Olujnih vrana i jedno 1500 robova/slobodnjaka koji su joj se prikljucili. To je potpuno zanemarljiva sila kada uporedimo sa :

    - The Crownlands(Sjediste kuce Baratheona - kraljevica) /Kings Landing i okolo - oko 25 000 i 210 ratnih galija

    - The North (sjever) - oko 40 000 ljudi

    - The Iron Islands (Gvozdena Ostrva - Grejdzoji) 15 - 20 000 ljudi 400 dugih brodova, 100 galeona

    - The Riverlands(Brzorecje - Tuliji) 45 000

    - The Vale of Arryn (Gnijezdo Sokolovo - Kuca Erina) - 45 000

    - The Westerlands (Zapadne zemlje - Lanisteri) 50 - 60 000

    - The Rach (Hvat - Tireli) - 60 000 i 200 galeona

    - The Stormlands (Olujna Zemlja - Stanis Baratheon) - 30 000

    - Dorne (Marteli) - 50 000

    E ovo su brojke prije rata.

    Za vrijeme rata izgubljeno je :

    - Lanisteri oko 25 000
    - Riverlands oko 20 000
    - Sjever oko 20 000
    - Stormlands - ne zna se koliko su izgubili u bitci za Blackwater ali Stanis u ovom trenutku ima manje od 5 000 vojnika.

    Reach - Dorna - Earie nijesu izgubili nista vojske.

    Ovi gubici nijesu smrti vec jednostavno vojnici koji su zarobljeni / odvojili se od glavnice snaga tj. izgubljeni / dezerteri.


    E sad da ne bih spojlovao ili nesto, imate ispred sebe trenutno stanje snaga u Vesterosu i znate sa koliko Deni raspolaze pa znate i ko cije gace drzi
    Нисам гледо серију, ал да прокоментаришем.
    Не знам да ли су те бројке из књиге ил серије, ал ако је писац нашао инспирацију у ратовима ружа онда је дебело премашио нормалан број војника колико је једно краљевство имало. Али читаоцу - гледаоцу много боље звучи кад чује 40 хиљада на 30 хиљада умјесто 5000 на 7000 ил слично.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #2518
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Нисам гледо серију, ал да прокоментаришем.
    Не знам да ли су те бројке из књиге ил серије, ал ако је писац нашао инспирацију у ратовима ружа онда је дебело премашио нормалан број војника колико је једно краљевство имало. Али читаоцу - гледаоцу много боље звучи кад чује 40 хиљада на 30 хиљада умјесто 5000 на 7000 ил слично.
    Kontam sa istorijskog aspekta na sta ciljas. Veliki broj ljudi ne razumije npr. da kroz istoriju 10 000 vojnika je bila sila ipo i kada neko kaze porazeno je 10 000 vojnika ne znaci da su svi izginuli. Realni ishod bitke je 20-40% poginulih.

    Martin je uzeo inspiraciju sa politicke strane ratova ruza kao i nekih 100injak drugih istorijskih dogadjaja koje je vjesto umijesao u serijal. A opet u knjizi i populacija Vesterosa je dosta veca kao i povrsina kontinenta. Dok je npr. London za vrijeme ratova ruza imao oko 80 000 stanovnika u Vesterosu imamo bar 2 grada sa preko pola miliona


    Kad vec kucam Razdaljina izmedju Winterfela i Kings harbor je nekih 2500km vazdusne linije. Da bismo uporedili razdaljinu od Podgorice do Moskve je 2000 ))) Ovo objasnjava kolika je povrsina Esosa
    One Ring to Rule them all...

  19. #2519
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Westeros ima 3000 kilometara od juga do zida i širok je oko 1350 km.

    Veličina kontinenta do zida je oko 40% Evrope, tj. Evropa bez Skandinavije i država bivšeg SSSR-a.
    Last edited by ASC; 25-04-14 at 21:20.

  20. #2520
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default



    Znaci ovo je od Zida do juzne obale dorne. A iza Zida ima jos kao trecina Westerosa
    Last edited by Gandalf_White; 25-04-14 at 21:33.
    One Ring to Rule them all...

  21. #2521
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A Essos fata Evropu sa Mediteranskim, malu aziju do Indije.

    Vala ako je A. Makedonskom lagano bilo, sto ne bi i ovoj.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  22. #2522
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jeste ali on je tada imao sa svoje dvije sestre koje su mu ujedno bile i zene (bljak) 3 poptuno odrasla zmaja koja je znao kontrolisati. Cak ni tada, sa zmajevima, nije uspio da pokori Dornu iako je sve ostale stavio na koljena. Tako da Deni nista nije sigurno.
    Zasto sam ovo postavio? Iako dosta ljudi nije citalo knjige a ja necu da spojlujem a volio bih svakome da priblizim ovo remek djelo, postavio sam ove brojke kako biste vidjeli sa cim raspolaze Vesteros u ovom trenutku i koga bi mozda voljeli da vidite kao Saveznika Deneris kada ona konacno krene da se iskrcava(u knjigama to jos nije ni priblizno).

    Sto se tice brodova na Crnobujici je stanis izgubio sve brodove a imao ih je dosta, Tuliji svoje koriste da cuvaju glavnu rijeku od pirata, lanisteri su svoje uposlili. Grejdozji nesto opasno spremaju imam neki osjecaj jer njihova je taktika hit n run
    Pa to i kazem, zato sam pita kad ce makanjcad slatka porast.
    Super je ovo sa brojkama, nijesam ima bas neku prestavu sto se toga tice osim za Sjever otprilike..

    A sto se tice saveznika nekako najblizi njoj su upravo Dornjani i gangbeng Oberina ->Deneris,Mormont, Baristan, Lorak.

  23. #2523
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Pa to i kazem, zato sam pita kad ce makanjcad slatka porast.
    Super je ovo sa brojkama, nijesam ima bas neku prestavu sto se toga tice osim za Sjever otprilike..

    A sto se tice saveznika nekako najblizi njoj su upravo Dornjani i gangbeng Oberina ->Deneris,Mormont, Baristan, Lorak.
    Moja greska. Izgubim se ponekad pa ne znam ni sta sam kucao.

    Poenta cijele price je da se o zmajevima zna vrlo malo - skoro nista. Ali zna se da se svaki zmaj razlicito razvija. Tako da ono sto sam htio reci je da zmajevi mogu porasti za godinu pet ili dvadeset
    One Ring to Rule them all...

  24. #2524
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  25. #2525
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

Page 101 of 277 FirstFirst ... 5191979899100101102103104105111151201 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prince of Persia: Two thrones
    By Scythe in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 08-04-14, 13:01
  2. PC game on DVD
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 05-04-06, 07:39
  3. Prince of Persia: The Two Thrones
    By Bullseye in forum Game Server CG
    Replies: 19
    Last Post: 24-01-06, 09:34
  4. The game!
    By SHORTY in forum Muzika
    Replies: 16
    Last Post: 07-02-05, 15:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •