Page 201 of 277 FirstFirst ... 101151191197198199200201202203204205211251 ... LastLast
Results 5,001 to 5,025 of 6907

Thread: Game Of Thrones

  1. #5001
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Valjalo bi da postujete razlicita misljenja i vidjenja stvari.

    Ono o cemu od pocetka pricam je da je tema previse kompleksna a jos uz to zanimljiva, pa je bzv sto traje toliko kratko. Mozda su trebali jos vise da se bace na dramu da bi ustedjeli novca, a ispricali vise. Onda ne bi dolazili u situaciju da neke scene "smetaju", npr one sa Semom, zaebavanje Tiriona po Mirinu itd. a toliko stvari ima jos da se isprica, toliko kuca. Ne da ne bi smetale nego bi bile vise nego dobrodosle. Ili neki paralelni prikaz rigidnog Sjevera sa raskalasnom Dornom..


    Konkretno za mene, rijetko da sam sto apsolutno ocjenjva, cak sam da dosta mogucih objasnjenja, zadnje za Wuna, Rikona i ne znam sta jos ne. Takodje nijesam samo kudio, vec i pohvalio, naravno ono sto mi se svidjelo. Tako da npr svidjelo mi se jos sto je u noci prije bitke za taktiku prisustvova neki NN lik, mozemo pretpostaviti da je rijec o nekom izaslaniku Mormontove.

    @clint slazem se, ali nam to nije nidje ni u naznakama dato, vec se domisljamo sami kako i sto.


    Ovdje se nalazi minimum (ali minimalni minimum minimuma) 4000+ konjanika. Ali izostanak ovolikog broja konjice i odstrijel iste sam objasnio sa onim da je Remzi golobradi debil. I dalje mogu da objasnim da je u seriji prikazan ka dobar takticar a i dijete koji voli da se igra, pa mu je za ovu bitku presudila ova druga osobina.
    Dakle dosta toga je ostavljeno za polemiku, kako je to u knjigama, pretpostavljamo jesu li usput prosli kroz Vrela Ribnicka i naisli na krdo konja i sl.
    Isto ka sto je ostavljeno za polemiku sto u svoj onoj prepirci Sansa nije rekla da mozda mogu da racunaju na Vale. No se nadam da cemo za to objasnjenje naci u zadnjoj epizodi.
    Takodje da napomenem ono sto se dalo primjetiti a @Shone je iznio, broj od 1900 ratnika unutar potkovice je i vise nego drazesan, ono su morali bolje kompjuterski da obrade, tj da smanje, jer je cifra mnooogo veca.
    Sto se tice sljemova i oklopa rijetko se koriste u GoTu, najvise su prikazani kod kraljevih perjanika, ostali uglavnom neku kozhu imaju. Sto se tice Remzija imali su ga serviranog golog do pasa kad je lezbo Jara pokusala da spasi Teona.

    @Devilish
    Slozicemo se da svako dozivljava istu stvar manje vise drugacije?
    Na osnovu svega prethodnog recenog i nekoliko kadrova cim su Remzijeve strijele pocele da pogadjaju, vidjelo se koliko su ravnopravni bili. Sa svim saznanjima, prikazanim, ono bi bilo vrlo brzo gotovo pa i uz pomoc strijela, ia ko je svaki ubijen Dzonov konjanik veci gubitak no Remzijevih nekoliko.

    A za strijele se slazem, ono mi je sasvim realan prikaz da Dzona nije ni jedna okrznula.


    Za zadnju epizodu ostaje da vidimo, dje je i kakve su namjere Brenu, mozda nas pocaste nekim flesbekom npr za Neda, Kingslending, Frej, malo sjever sa Sansom i ostalima, mozda:
    i Arju,
    i neku odluku od Deneris tipa da se spremaju da krenu i sl,
    i zombije kojima je na vidiku Zid.

    edit: gandalf i alek win win da ne recem wun wun

    A predvidivosti mora donekle biti, jer neke stvari moraju krenut prirodnim tokom.
    Last edited by St.Dzonny; 21-06-16 at 18:58.

  2. #5002
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Meni je jedini problem u ovoj epizodi Dzonova glupost na pocetku bitke, noc prije ovi se ubise da naprave taktiku kako da poraze Remzijevu vojsku a ovaj im se u sve to posra samostalnim jurisem da tobos spasi Rikona koji nije mogao biti spasen i samo zbog njegovog glupog jurisanja mu je izginulo onoliko ljudi.Providno narocito ako se uzme da su svi na njegovoj strani prekaljeni ratnici a ne neka djecurlija pa da padnu na Remzijevu prejeftinu foru.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  3. #5003
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Westeros
    Posts
    1,341
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    294
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    https://www.facebook.com/p.vremeplov...7761502038527/

    Podjsetiše me na Dotraki svadbu iz prve sezone

  4. #5004
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    Ja sam suprotnog misljenja. Mislim da ce tek u sedmoj sezoni i to u zadnjoj epizodi bjelasi srusit zid i krenut ka jugu. Serija je inace postala dosta predvidljiva, pa ako su sa njima cekali do sad, nista im jedna sezona ne znaci. A jos ce sedma sezona izgleda da ima 7 epizoda, a nedje sa cuo da ce osma imati 6, tako da mi je logicno da ce sedma sezona biti rat za prijesto, a osma sezona rat protiv bjelasa. Ukoliko se to desi sad, serija bi u sedmoj sezoni trebala da se zavrsi, a ne vjerujem da ce HBO tako lako da prestane da muze ovo.
    Nijesi me shvatio. Misljenja sam da ce na kraju ove sezone doci do zida ali da ga nece ni srusit niti prec, da ce to potrajat. Proslo je 10 epizoda ako se racuna i prosla sezona od kad su ww procerali i zadnjeg covjeka sa teritorije sjeverno od zida pa evo i dalje ne dodjose do istog.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pa ko misliš da će da se bori sa WW-erima kad/ako prođu zid...
    Borice se ona tj. njena vojska ali prvo ce morat do iron throne-a da dodje, ne vjerujem da ce se samo usetat na njega. Koliko god neke kuce bile osakacene nijedna nije ugasena. Starkovi su osakaceni pa ih evo se regrupisase, Grejdzoji oškopljeni plus lgbt pa ih evo "na konja", Targarijeni su ostali na jednu zenu (for now) pa isto su tu, jedino Boltoni sto sami sebe iskopase prodjose. Mislim da tako ni Lanisteri nece nestat i da trenutni kralj umre.
    Na kraju vidim vojske sa Deneris i nekim iz kuce Stark na celu kako se nedje na Sjeveru kolju sa WW, u borbi u kojoj gine 70% gotivnih likova serije.

    -----------------------------

    I doda bih jos, svima koji traze nelogicnosti u seriju kojoj je posvecen topik preporucio bih na fox life serije "modern family" i "new girl", to su serije pune realnosti i lijepo skockanog redosleda dogadjaja dje se ne morate opterecivat je li Sansa bila tu kad je Remzi reka da su mu psi gladni, ili je Stanis ima vise konja od Śevernjaka..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  5. #5005
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Aha, pa mozda si u pravu, a u sljedecoj bi onda prikazali malo nocnu strayu protiv njih.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  6. #5006
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,541
    Thanks Thanks Given 
    7,408
    Thanks Thanks Received 
    4,488
    Thanked in
    1,745 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Nijesi me shvatio. Misljenja sam da ce na kraju ove sezone doci do zida ali da ga nece ni srusit niti prec, da ce to potrajat. Proslo je 10 epizoda ako se racuna i prosla sezona od kad su ww procerali i zadnjeg covjeka sa teritorije sjeverno od zida pa evo i dalje ne dodjose do istog.



    Borice se ona tj. njena vojska ali prvo ce morat do iron throne-a da dodje, ne vjerujem da ce se samo usetat na njega. Koliko god neke kuce bile osakacene nijedna nije ugasena. Starkovi su osakaceni pa ih evo se regrupisase, Grejdzoji oškopljeni plus lgbt pa ih evo "na konja", Targarijeni su ostali na jednu zenu (for now) pa isto su tu, jedino Boltoni sto sami sebe iskopase prodjose. Mislim da tako ni Lanisteri nece nestat i da trenutni kralj umre.
    Na kraju vidim vojske sa Deneris i nekim iz kuce Stark na celu kako se nedje na Sjeveru kolju sa WW, u borbi u kojoj gine 70% gotivnih likova serije.

    -----------------------------

    I doda bih jos, svima koji traze nelogicnosti u seriju kojoj je posvecen topik preporucio bih na fox life serije "modern family" i "new girl", to su serije pune realnosti i lijepo skockanog redosleda dogadjaja dje se ne morate opterecivat je li Sansa bila tu kad je Remzi reka da su mu psi gladni, ili je Stanis ima vise konja od Śevernjaka..
    Fora je što od preostalih, jedini koji žele tron su Lanisteri i eventualno Tajreli... Starkovima je tron potpuno nebitan, oni su krenuli u rat samo da bi se osvetili Lanisterima i oslobodili Sansu... Do nekog ozbiljnijeg okršaja može doći samo ako Bejliš ubijedi Sansu da zajedničkim snagama preuzmu kraljevstvo, mada sve da se skupe ostaci $evera, vitezovi Dola i Taliji, ponovo nemaju nikakvih šansi...

    Očekujem da će Džon da krene sa propagandom za ujedinjavanje svih kako bi se suprotstavili WW-erima i sastane se sa Deneris nakon što počiste Lanistere...
    #fakenews

  7. #5007
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    u kojoj gine 70% gotivnih likova serije.
    Valar Morghulis
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  8. #5008
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,349
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default


  9. #5009
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu wun wuna prezalit, coek golih ruku i u bade mantilu ide na rusiju.. kako binim valja protiv ww.
    sent from tabure

  10. #5010
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Wun je zadnji džin a? Oce li se radjat više, ima dzinovskih žena uopšte?

    Baš nista o njima ne znamo (iz serije)...

  11. #5011
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,541
    Thanks Thanks Given 
    7,408
    Thanks Thanks Received 
    4,488
    Thanked in
    1,745 Posts

    Default

    Jedino ako Tormund napravi Brijeni dijete... :mrgreen:

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  12. #5012
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Koji je vremenski period u kojem se citava serija do SAD desavala? 5-6 godina?

    I am so post-rock I shit sad birds.


  13. #5013
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    Koji je vremenski period u kojem se citava serija do SAD desavala? 5-6 godina?
    У књигама највише 3 године, у серији можда и више, нзм, у серији су сви старији него у књигама. Нпр. Џону је у књигама 16 када га изаберу за Лорда Заповједника, а ДеГенерис је још мање.

  14. #5014
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Winterfell
    Posts
    7,354
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Ko je vas poznavao, ni pakao mu neće teško pasti...

  15. #5015
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Valar Morghulis
    Svaka cast Martinu na forsiranju te vrste price, i jeste logicno to sto je reka da jedino u glupim pricama svi likovi prezivljavaju. Koliko god mi to ne voljeli ubijanjem nekih likova zavoljeli smo druge koji dolaze do izrazaja i ne stvara se zasicenost odredjenim karakterima. Mislim da Crv brzo gine..

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Fora je što od preostalih, jedini koji žele tron su Lanisteri i eventualno Tajreli... Starkovima je tron potpuno nebitan, oni su krenuli u rat samo da bi se osvetili Lanisterima i oslobodili Sansu... Do nekog ozbiljnijeg okršaja može doći samo ako Bejliš ubijedi Sansu da zajedničkim snagama preuzmu kraljevstvo, mada sve da se skupe ostaci $evera, vitezovi Dola i Taliji, ponovo nemaju nikakvih šansi...

    Očekujem da će Džon da krene sa propagandom za ujedinjavanje svih kako bi se suprotstavili WW-erima i sastane se sa Deneris nakon što počiste Lanistere...
    Mislim da ce se desit nesto sa Bejlisom. I u sam trejler za sledecu epizodu je rekao Sansi nesto tipa "mislio sam da znas sto ja zelim". Trenutni Starkovi koji isplivase opet kao vladari Sjevera moraju se opredijelit za nekoga ko preferira vlast u King Landing, ne mogu ostati neutralni a ni nastavit Robovu politiku jer nemaju moć za tako nesto. Sad kome ce se naklonit.. Lanisteri to nece bit jer "Sjever pamti" a Tajreli nemaju koga da ponude kao vodju.. Postoje dvije opcije, da podrze Bejlisa ili Deneris.
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  16. #5016
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    Koji je vremenski period u kojem se citava serija do SAD desavala? 5-6 godina?
    Meni se cini da je svaka sezona godinu dana, jer sad i onaj edmure tully rece da je bio zarobljenik freya nekoliko godina.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  17. #5017
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    185
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U sljedecu ep ce izgleda frejevi da se utule, tireli ce na razanj, planina ce da obrije onu sto je shejmovala cercei kroz kl. Kl ce da gori, svi koji su bitni ce doc u onu septu da gledaju sudjenje. Tako da deneris samo nek predje more i svi ce da joj prostru tepih.

    Volio bih arja nekog da recne da ne bude da je dzabe trenirala a ovamo svi pomrijese svojim putem.

    E da, dorna ne zna sta ce sa sobom a ne da vodi vanjsku politiku

    U ove dvije epizode sto najavljuju, nece vise bit negativaca, no ce da razvlace 15-20 epizoda do konacne bitke sa ww. Pih.

  18. #5018
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    One Ring to Rule them all...

  19. #5019
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default



    Na kraju momci preporucuju svoj klip kojeg su snimili prije goinu dana gdje, uz istorijsku paralelu, predvidjaju da bi Sasna mogla biti na ajrontronu.


    Za one koji malo razmisljaju svojom glavom, ne gutaju sve sto im se servira, znaju da nekad nesto ne stima, cijene GoT i imaju smisao za humor, preporuka za fenomenalan kanal Preston Jackobs -a.

    Cim sakupim malo vise vremena ljeti, krecem sa gledanjem oba kanala do kraja.



    p.s. hahaahhah odgledah sada klip sto uradise sa Arjom, a i ostalima love love love
    Last edited by St.Dzonny; 22-06-16 at 14:26.

  20. #5020
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,349
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post

    Dobri su im klipovi. Obzervacije na mjestu.

    Last edited by ASC; 22-06-16 at 15:15.

  21. #5021
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Takodje su mu dobri i Q&A klipovi dje odgovoara na pitanja juzera, mada tu je nesto ozbiljniji.

  22. #5022
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    :lolblue:

  23. #5023
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Шта сте се наложили на Рикона, он све и да је цик-цак ишао у почетку, на крају (када га је стријела и погодила) би морао трчат право да би Џон могао да га дохвати са коња, да га не угази.

    Кога интересује колико је реална била битка, нека погледа видео од лика који се разумије у средњовјековне битке (углавном, тактички је битка ОК, као што сам рекао, али је опрема могла бити боља):

  24. #5024
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    *eba vas cik-cak više, ko li ga izmisli... Dobra epizoda.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  25. #5025
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default


Page 201 of 277 FirstFirst ... 101151191197198199200201202203204205211251 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prince of Persia: Two thrones
    By Scythe in forum Game Server CG
    Replies: 10
    Last Post: 08-04-14, 14:01
  2. PC game on DVD
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 05-04-06, 08:39
  3. Prince of Persia: The Two Thrones
    By Bullseye in forum Game Server CG
    Replies: 19
    Last Post: 24-01-06, 10:34
  4. The game!
    By SHORTY in forum Muzika
    Replies: 16
    Last Post: 07-02-05, 16:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •