Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: Visoko školstvo u CG

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default Visoko školstvo u CG

    Evo sinoć je bila emisija ''Otvoreno'' na RTCG.
    Možete je pogledati ovdje
    http://www.rtcg.me/arhiva/audio-video-arhiva.html

    Trenutno u CG je oko 7-8% visoko-obrazovanih građana. Cilj je da bude oko 40% po preporukama iz EU.
    http://www.portalanalitika.me/drutvo...a-do-2020.html

    Već se sa ZZZCG žale kako je povećan broj visoko-obrazovanih koji ne mogu do posla ili teško dolaze do posla. Čak preporučuju da se prekvalifikuju u niže zvanje, da se bave nekim zanatom, da konobarišu, sezonske poslove i tako to.



    I đe je tu logika?
    Last edited by autodijagnostika; 19-04-11 at 09:54.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ima logike, treba suturlat te ljude i nizi rang i nize kvalifikacije, sto pametniji ljudi i obrazovaniji dolaze, teze ih je sakatitit i kontrolisati, pa su drzavne ustanove ugrozene eto ti logika, sto ce vlasti pametni ljudi, samo da smetaju
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ili, da ih uslovljavaju kasnije pri zapošljavanju jer se zna da se kod nas najviše cijeni ''državni posa''. A ako oćeš na državni e onda mićo moraš bit član partije.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    upravo tako, a kao uspjesan clan partije moras bit malo priglup , tj ne smijes bit visoko obrazovan

    najbolji primjer javno na tv jedan profesro, sramno za skolkstvo, polsnaik koji mase nekim predlogom zakona i kaze eo eoooo ovo odjeeeeen ovo je sprdnjaaaaaaa, divan nacin izrazavanja , kulture i pokazivanja kolko ti treba neka obrazovanost da dodjes u vlast
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #5
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    najbolji primjer javno na tv jedan profesro, sramno za skolkstvo, polsnaik koji mase nekim predlogom zakona i kaze eo eoooo ovo odjeeeeen ovo je sprdnjaaaaaaa, divan nacin izrazavanja , kulture i pokazivanja kolko ti treba neka obrazovanost da dodjes u vlast
    A nemoj tako, on samo govori maternjim jezikom tj. crnogorskim.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e da , kako sam glup pa to ne shvatam, kuku mene .................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sparco, stvar je bila vezana za KAP gdje je u izvjestaju o investicijama stavljeno 5-6 ponuda koje se nisu realizovale, a prikazane su, tako da reci srpdnja za tako nesto nije nekultura, vec je to sprdnja jer za takav dokument glasaju ljudi iz vlasti i sprdaju se i meni, i tebi i svima nama.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja znam al opet da jedna takva licnost , javna eeej , kaze ovo odjeen je sprdnja, zaisto nema opravdanja, moze da kaze sasvim kulturno da po misljenju njega i njegovih kolega ovaj dokument je sraman i pokazuje koliko taj i taj sto ga je donio misli nisko o ovome narodu , i da se kao takav ne moze prihvatiti, a ne na jedan prost i seljacki nacin izrazava , uvijek je postojao knjizevni , sluzbeni vid obracanja i jedan kafanski domaci , apsolutno za ubuduce ne prihvatam nikakvo opravdanje za onakav nacin komunikacije, a padeze strefiti polovinu vremena ne umije ili ne zeli ne zanima me
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #9
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ima logike, treba suturlat te ljude i nizi rang i nize kvalifikacije, sto pametniji ljudi i obrazovaniji dolaze, teze ih je sakatitit i kontrolisati, pa su drzavne ustanove ugrozene eto ti logika, sto ce vlasti pametni ljudi, samo da smetaju
    Upravo tako.
    Ne razumijem narod koji tvrdi kako nam ne treba toliko obrazovanih, ljudi koji to predstavljaju kao neko nazadovanje a ne napredovanje. Poznato je da se takva prica propagira jer je lakse izrabljivati neobrazovanog nego obrazovanog.
    A to sto je losa politika kadrova, losa politika zaposljavanja, losa POLITIKA koja unisti sva preduzeca koja su zaposljavala hiljade radnika i prodaja guzica rusima, madjarima, italijanima da bi se sve pare slivale u 3 dzepa, to je neka druga prica.

    To sto se diplomski i magistarski radovi kupuju po forumima i malim oglasima dovoljno govori prvenstveno o nasoj svijesti a potom i o kvalitetu obrazovanog kadra

  10. #10
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Glavni problem je što nam je ekonomija nikakva jer ništa ne proizvodimo a time i ne izvozimo. Dakle nema industrije. A ako nema industrije nema ni potrebe za stručnim kadrom.
    Kažu oni da smo se opredijelili da ne budemo industrijska zemlja, pa dobro sigurno ne možemo parirat jednoj Njemačkoj, ali ljudi mi moramo nešto proizvodit!!!
    Prvo počev od poljoprivrede, a onda bogami i druge grane za koje imamo obrazovni sistem.
    Niko ne kaže da je učiti, obrazovati se i sticati nova znanja loše, ali je loše kad se opredijeliš da učiš neku struku koja ti se sviđa i koja ti dobro ide i na kraju kad završiš ne možeš naći zaposlenje u toj struci.
    Prvo da naučiš da radiš, dobiješ određeno iskustvo, budeš adekvatno plaćen i da voliš to što radiš i za što si učio.
    E to je taj problem, imamo univerzitete ali nemamo industriju.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Neka cvjeta hiljade cvjetova, ali bi UNIVERZITETI morali obratit paznju na KREATIVNE kadrove, usko povezana sa praksom, ako Izraelci proizvedu 18 puta vishe paradajza po m2, onda je i povltastvo i vocarstvo i stocharstvo samo za ljude sa visokom shkolom, u Danskoj ne smijete posjedovati veliku farmu ako nemate diplomu ili zaposlite struchnjaka, privatno vlasnishtvo nije SVETINJA, to je zajednichko blago za OPSHTE DOBRO,
    MI NOGU OD STOLICE NE UMIJEMO PROIZVEST KOD TOLIKO DRVNE MASE, da ne pominjem kechap ili domato jus ili pire, mi smo svi PRAVNICI I MENADZERI, a bjezimo od PROIZVODNJE KO DJAVO OD KRSTA.

    NAMA JE ZA SVE KRIVA DRZAVA ILI OPSHTINA,
    POSTKOMUNISTI NEMAJU MASHTE, IDU ZA DZEPARAC KOD MAJKE I TASHTE
    Last edited by milovan; 19-04-11 at 21:33.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Ko visoko školstvo leti, nisko pada.

    Znam makar dva doktora nauka kojima su drugi ljudi pisali doktorate. Da li uopšte da se priča o osnovnim studijama?

    Ako u CG ima 7-8% fakultetski obrazovanih ljudi, ako je cilj da ih bude 20, 30 ili 40%, a ako će da budu kao dobar dio onih koji sad završavaju fakultete, onda ćemo morati da izmislimo neki novi termin koji će da zamijeni termin hiperprodukcija. Možda hiperrežija?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pod uslovom da se ne radi o nekom lapsusu ili je mozda stamparska greska, ali nesto ovako niko pri zdravoj pameti ne bi izjavio, a ne jos stavio kao neki plan. Najdebilnije stvari kod nas se plasira kao "preporuka" EU a nikad i niko ovakve gluposti ne bi preporucio Crnoj Gori jer nesto tako nema bas nidje u svijetu. Ja znam da smo mi mimo svijet a u glupim planovima i ginisovi rekorderi.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Mada, moguće je. Čuo sam da će kolektivno da nam testiraju inteligenciju. Ako 20% stanovništva ne budu članovi MENSE, men' se čini da nema ulaska u EU. Jeste da je 2% ljudi na svijetu sposobno za tako nešto, ali ako mi nismo deset puta bolji od ostalih, ko onda jeste? Ko?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahahah malo je to 20% makar do 30% treba dogurati
    Moguće da se radilo o tome da sadasnji broj povećamo za 40% pa da budemo nedje oko 11% sa visokom strucnom spremom, ali ovo je toliko smijesno da taj koji je to rekao nije savladao ni matematiku do sedmog osnovne a ne jos i fakultet da ima

  16. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Ništa bez da se ugledamo na filozofiju njemačkog filozofa Adolfa Hitlera. Sve što završi fakultet uposlit na svim poslovima (od čistačice do premijera), ove ostale skupit na jedno mjesto i živim krečom posut. Kakvo bre etničko čišćenje, akademsko čišćenje je zakon!
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #17
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tacno tako, akademsko ciscenje odma sad odma spovest , i to svakog sa visokom skolskom spremom ko se okurazio da je zavrsi, izvesti na ulicu i gologuzog ga setat da ga svi isfiskaju prutem po butinah.


    inace jos jedan primjer postovanja visokog obrazovanja u cg , moja sestra kao doktor nauka sa jednog od prestiznijig fakulteta za biologiju na svijetu, ne moze vec par godina da nostrifikuje diplomu nego radi sa srednjom, jer nasima je taj fakultet slab i ne priznaju ga bez polaganje razlike u predmetima, dvije godine 17 ispita i redovno pracenje predavanja, a razlika na fakultetima je sledeca, odje na 4 toj godini rade sa miksorskop tek ga uce, u uk, na prvoj godini dobijate licencu da sami radite na masini za razdvajanje i uporedjivanje dnk ;p
    Last edited by sparco; 20-04-11 at 08:58.
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Pa? Svako može razdvajat i upoređivat dnk, a sa mikroskopom ne zna radit svako. Evo su sad maturanti eksternu maturu polagali iz razdvajanja dnk...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa to, mi smo tolko napredno drustvo, da se to polako seli u program osnovne skole cak, cujes dnk, mi sa tim kladionicu uplacujemo, jos malo cemo lansirat i covjeka na mjesec
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    moja sestra kao doktor nauka sa jednog od prestiznijig fakulteta za biologiju na svijetu, ne moze vec par godina da nostrifikuje diplomu nego radi sa srednjom, jer nasima je taj fakultet slab i ne priznaju ga bez polaganje razlike u predmetima, dvije godine 17 ispita i redovno pracenje predavanja, a razlika na fakultetima je sledeca, odje na 4 toj godini rade sa miksorskop tek ga uce, u uk, na prvoj godini dobijate licencu da sami radite na masini za razdvajanje i uporedjivanje dnk ;p
    Sparco, sprdas li se?? Prvi put cujem da se bilo dje nostrifikuje doktorat. Nema nostrifikacija vec se to priznaje i gotovo. Zamisli situaciju da neki profesor iz Amerike oce da predaje na nasem univerzitetu, a oni mu kazu nema brale nego nostrifikacija i polazi razlike, a pocinjemo od predmeta Odbrana i zastita i predvojnicka obuka. Dodje poznati kardiolog da operise, a oni kazu e nijesi strucan mozes eventualno biti bolnicar.
    Neka sestra trazi po kom zakonu joj to neko trazi. Boze sacuvaj kojih sve budalastina kod nas ima. Priznaju zaebancije sa univerziteta BK a strani doktorat na nostrifikaciju hahhahahahha

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e vjerova il ne i to se desava
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahhahah sou zivi. Neka se obrati Ministarstvu edukacije zemlje dje je doktorirala i zatrazi tumacenje te parodije crnogorske hahahhaha Stvarno sou da neki birokrata koji mozda ima samo srednju skolu odredjuje kakav je necij doktorat

  23. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a da vidis sta se sve proslo kad je imala srednju njihovu pa postdiplomske pa cuda, pa da vidis parodija oko pomoci vlade kad se pisalo, i kad su imali konkurse za stipendije, da umres od smijeha, ovih dana je u procesu sredjivnja toga, al je batalila posao i bega malo vanka, i ako da bog da se ne vrace vise ; )
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ada no sta sve će biti super kad oćeraju i to malo skolovanih ljudi. Vanka će joj isto traziti nostrifikaciju crnogorskih nostrifikacija hahahhaha

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    aaaaaaaaahahahahhaahahahahahahahahahahahaha e da znas da to ima smisla itekako, mozda je za sprdnju al coek sve moze da ocekuje odavde
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •