Page 1 of 22 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 539

Thread: Gotovina osudjen

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Gotovina osudjen

    Haški sud je konstatovao postojanje Udruženog zločinačkog poduhvata političkog i vojnog vrha Hrvatske u cilju protjerivanja srpskog stanovništva iz Krajine, odnosno Hrvatske.

    Pomenut je Brionski sastanak, Odnosno Tuđman i Šušak.

    Gotovina je kriv, čeka se kazna, a čini mi se da neće biti mala.
    Čermak će se izvući
    Markača takođe čeka duga robija

    Gotovina - Kriv: Progon, deportacija, pljačka javne i privatne imovine, bezobzirno razaranje, ubistvo, nečovječna djela (kao kršenje običaja rata) i okrutno postupanje
    Nije kriv: nečovječna djela (kao zločin protiv čovječnosti), prisilno premještanje
    Kazna: 24 godine uključujući pritvor

    Čermak - nije kriv po svim tačkama optužnice
    Pušten na slobodu

    Markač
    kriv: sudionik udruženog zločinačkog poduhvata: progon, deportacija, pljačka javne i privatne imovine, bezobzirno razaranje, ubistvo kao zločin protiv čovječnosti i zakona i običaja ratovanja, nečovječna djela, okrutno postupanje
    nije kriv: nečovječna djela prisilno premještanje kao zločin protiv čovječnosti
    Kazna: 18 godina
    Last edited by MonterO; 21-04-11 at 23:16.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Odlichni su mi ovi Hrvati koji seku vene na presudu. Da, da, bash je nepravedna.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svartih samo da pozdravim izricanje presude ustaškim zločincima. Uz mišljenje da ih je malo osudjeno.

    Smrt fašizmu!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MonterO, tema ti je na klimavim nogama a atmosfera ti postaje plebejsko/stadionska.
    Već se iz naslova iščitava senzacionalizam (selektivno korištenje caps lock-a).
    Bilo bi lijepo kad bi temu otvorio neko razborit gdje bi se svi forumaši držali ozbiljne diskusije na ovu temu.

    Ja pokušao napisat nešto na jednom drugom mjestu ali zagluših od rulje (proglasili me Yugočetnikom zato što sam tražio konstruktivnu raspravu umjesto da sam kao i oni napisao Bbbbuuuu Haaaaaggg!!! :mad::mad::mad.

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  5. #5
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Gotovina 24
    Markač 18
    Čermak oslobođen

    Fino ga rebnuše, hrvati izluđeše.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nanashi View Post
    MonterO, tema ti je na klimavim nogama a atmosfera ti postaje plebejsko/stadionska.
    Već se iz naslova iščitava senzacionalizam (selektivno korištenje caps lock-a).
    Bilo bi lijepo kad bi temu otvorio neko razborit gdje bi se svi forumaši držali ozbiljne diskusije na ovu temu.

    Ja pokušao napisat nešto na jednom drugom mjestu ali zagluših od rulje (proglasili me Yugočetnikom zato što sam tražio konstruktivnu raspravu umjesto da sam kao i oni napisao Bbbbuuuu Haaaaaggg!!! :mad::mad::mad.
    Samom koncepcijom naslova sam uštedio dosta vremena na uvodu, a poenta je ista.
    I vijest sam prenio istog renutka kako je objavljena u Hagu, te sam je telegrafski prenio. Ima ko će da piše analize. Meni je konstrukcija iz naslova, koju je iščitao Hag, dovoljna da ne diskutujem više
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  7. #7
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Хрвати згрожени, Срби ликују, неки сад мање мрзе Хаг, а ови што су се обогатили на муци једних и других уживају.
    Имате поздрав од цветокосе баба Јуле и сина из Москве!
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veoma je bitno što su pomenuti Tudjman i Bobetko kao članovi zločinačkog poduhvata.

    Haag, aferim sudijama.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sumrak faustijanske civilizacije
    Posts
    770
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod nekih je kažu neki forumaši i dernek.



    Ja osobno na poslu nit' vidim tuge nit' slavlja.
    Sve nekako mirno, možda smo malo sretniji nego inače zato što je petak.

    Upisujem svoje srce u uličnu prašinu,
    od Urala do Sierra Nevade,
    od Yokohame do Kilimandžara...


  10. #10
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    884
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky View Post
    Veoma je bitno što su pomenuti Tudjman i Bobetko kao članovi zločinačkog poduhvata.

    Haag, aferim sudijama.
    Mene je taj dio posebno obradovao.
    Posto mislin da je neko triba priznat da je "najveci" hrvatski sin itekako imao udjela u zlocinima.

    Za mene licno bila bi najveca pravda da je moglo biti da su istu celiju u Hagu djelili i Njofra i Slobo i Alija.
    Pa da opet odigraju partiju tenisa uz Whisky, dok narod kopa oci jedni drugima i kolju trudnice.
    "Ostavite mi to mastanje, ono mi dodje kao melem, ono mi moze obezbediti vecnost u vama i sa vama."

  11. #11
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    1. progon kao zločin protiv čovječnosti, 2. deportacija kao zločin protiv čovječnosti, 4. pljačka javne i privatne imovine kao kršenje zakona i običaja ratovanja, 5. razaranje kao kršenje zakona i običaja ratovanja, 6. ubojstvo kao zločin protiv čovječnosti, 7. ubojstvo kao kršenje zakona i običaja ratovanja, 8. nečovječna djela kao zločin protiv čovječnosti , 9. okrutno postupanje kao kršenje zakona i običaja.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Kako se osjećanja Srba i Hrvata svedu na isto kad im "najveći sinovi nacije" zaglave ćorku. Odmah protesti, odnarođena vlast, zavjera cie vatikana rusa jevreja iluminata masona protiv vaskolikog srpskog naroda i hrvatskog pučanstva itd itd
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Sudjenje je klasicna prevara.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Cime se vi opterecujete. Daj oladite malo nisu vas osudili niti vam ista zavisi od ovih osuda.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,524
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Aj sad kad je hag pravedan, shajbnite im i mladica da se pozabave sa njim...
    #fakenews

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Seselj je dokaza na svom primjeru (8 godina u pritvor, to nema nidje), da je ovaj sud politicki sud. Tako da proglasenje Oluje kao udruzeni zlocinacki poduhvat treba uzet sa rezervom.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    podrzavam presudu,vrijeme je bilo ....
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  18. #18
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    cg
    Posts
    1,291
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    24 godine, bolje da nadje neki hobi.
    There are so many dawns that have yet to shine!

  19. #19
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Haški sud je konstatovao postojanje udruženog zločinačkog poduhvata političkog i vojnog vrha Hrvatske u cilju protjerivanja srpskog stanovništva iz Krajine, odnosno Hrvatske.

    Ovo je vrlo ozbiljno.
    Ovdje se ne radi o generalima koji su samoinicijativno pravili zločine i protjerivali Srbe već je akciju organizovao državni vrh i vojni vrh Hrvatske.
    Ove iz korijena mijenja akciju OLUJA, i poslije ove presude srpski civili koji su preživjeli zločine mogu tražiti debelu odštetu od države Hrvatske.
    Na kraju od priče da Srbija plati ratnu štetu dodjosmo do presude za etničko čišćenje.
    Veoma bolno za državu Hrvatske jer ovdje se pominje zločinačko udruživanje radi protjerivanja i ubijanja civila!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tročlano sudsko vijeće Haškog tribunala je izreklo presudu u predmetu protiv trojice hrvatskih generala Ante Gotovine, Ivana Čermaka i Mladena Markača, optuženih za učešće u udruženom zločinačkom poduhvatu čiji je cilj bio prisilno i trajno ukljanjanje srpskog stanovništva s određenih područja u Hrvatskoj.
    Gotovina je osuđen na 24 godine, a Markač na 18 godina zatvora, dok je Čermak oslobodjen po svim tačkama optužnice i biće pušten na slobodu.

    Tužilaštvo je zatražilo za Gotovinu zatvorsku kaznu od 27 godina, za Markača 23 i za Čermaka 17 godina, dok su timovi odbrane tvrdili da nema dokaza protiv njih i zatražili oslobađajuće presude.
    U Zagrebu je presuda dočekana sa nevjericom i uz proteste, na kojima se za izdaju prozivaju najviši državni dužnosnici.
    "Osuđujuća presuda generalima Gotovini i Markaču sa svojim obrazloženjem i kaznom, posebno tezom o postajanju zajedničkog zločinačkog pothvata koji uključuje najviši politički i vojni vrh Hrvatske, ozbiljan je pravni i politički akt koji je šokirao i mene", izjavio je hrvatski predsjednik Ivo Josipović.
    Hrvatska premijerka Jadranka Kosor se obratila hrvatskoj javnosti porukom da je za Vladu RH neprihvatljiva presuda da je hrvatsko vođstvo djelovalo u zločinačkom poduhvatu.
    "Mi se istine ne bojimo, ponosni smo na naše pobjede i na sve one koji su omogućili da Hrvatska bude slobodna, neovisna i pravna država", poručila Kosor.
    "Moram reći, iako je presuda nepravomoćna, da mi moramo udruženim snagama i prvenstveno pravnim argumentima, a onda i političkim i svim drugim legitimnim sredstvima obraniti dostojanstvo Domovinskog rata, operacije Oluja, naše generale i našeg prvog predsjednika Franju Tuđmana i ministra obrane Gojka Šuška. Ovo je imanentno politička presuda našem Domovinskom ratu i našim osloboditeljskim akcijama", bio je prvi komentar predsjednika Sabora Luke Bebića.
    Gotovina je bio u bjekstvu do 7. decembra 2005. godine, kada je uhapšen na Kanarskim ostrvima.
    Optužnica protiv njega, podignuta 2001. godine i dopunjena u martu 2004., tereti ga za ratne zločine počinjene za vrijeme i nakon operacije Oluja.
    U optužnici se navodi da je, kao komandant Splitske Operativne zone i vrhovni operativni zapovjednik operacije Oluja, Gotovina bio učesnik "udruženog zločinačkog poduhvata", zajedno sa generalima HV i Ministarstva unutrašnjih poslova Čermakom i Markačom i samim predsjednikom Hrvatske Franjom Tuđmanom, i da mu je cilj bio prisilno i trajno uklanjanje srpskog stanovništva iz Krajine.
    U operaciji Oluja hrvatske snage su ubile najmanje 150 krajinskih Srba, a prognale "desetine hiljada", kako piše u optužnici.
    Hrvatski Helsinški odbor, međutim, smatra Gotovinu odgovornim za smrt najmanje 700 srpskih civila. Procjenjuje se i da je više od 20.000 domova krajiških Srba unušteno tokom operacije.
    Suđenje trojici hrvatskih generala počelo je 11. marta 2008. godine, a završeno 1. septembra 2010. godine.
    Bivši pripadnici hrvatske specijalne policije, gardijskih jedinica, dobrovoljci i oni koji su stradali u ratu najavili su za danas poslijepodne defile Zagrebom i nakon toga odlazak u zagrebačku katedralu na misu za sve hrvatske generale.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na žalost....taj Sud (evo po iščašenoj navici profesije pišem "S" veliko a nikad nije bilo više razloga za malo "s") je bio i ostao sredstvo kojim su velike sile htjele nametnuti svoje viđenje rata, ispisati nam istoriju za budućih 50 godina i uzgred sprati ljagu sa svih (a najmanje 15 miliona) južnoslovenskih luđaka koji su kliktali bratoubilačkom ubijanju i orgijanju na svim stranama. Većina tih utamničenih zaslužuje manje biti tamo od onih koji su ih oblačili,hranili, naoražali i poslali da "oslobađaju" nekoga od sopstvenog doma i života.
    Strašno mi je mučno ovo gledati...
    Dok se nižu posljednje presude za ratne zločine pred Hagom,eto umjesto da ubuduće gladamo one koji su vjerovali u ideal odbrane sopstvene zemlje i naroda, mjesto njih gledaćemo parade "ponosa", parade narkomana, za par godina a to je koliko sjutra vjerovatno i parade pedofila, nekrofila i ko zna kojih tada društveno prihvaćenih "fila"... Zaista sam pristao i sretno bilo paraderima. Ne smije im dlaka s glave hvalit, al šta to ispade naravoučenije??
    Naravoučenije je: ukoliko voliš svoj dom i svoju domovinu i pritom je odlučiš oružjem braniti - bićeš prezren i proglašen za ratnog zločinca. Suprotno tome ukoliko pođeš na "paradu" svi će slaviti tvoje postojanje, bićeš "in" i neko o čijoj "hrabrosti" će svi govoriti u superlativu...
    Ne znam,...Nisam očekivao oslobađajuću presudu svakako...Ali ni ovaj cirkus kojim se vještački pegla odgovornost za rat, a napadač i napadnuti izjednačavaju..no mnogo više od svega - zatire ideja o smislenosti žrtvovanja za bilo kakav kolektiv.
    Danas mi se učinilo kao da sam više nego ikad shvatio da dolazi neko drugo vrijeme. Vrijeme nekih drugih vrijednosti...Nekih koje nisu moje...Bojim se da ću se sve teže snalaziti u tom vremenu "parada"... Nek je svima sretno "novo" vrijeme u kom ćemo umjesto obijesnih momaka u uniformama, djecu sa strahom slati u školu, zavirivati u njihove džepove i torbe i prebirati ima li tragova droge,te kakve seksualne navike ispoljavaju oni i njihovi drugari... Bojim se da će nam jednog dana svi ovi i ovakvi kojima se izrugujemo i čijim se presudama poput neuke marve radujemo, jako nedostajati. Najviše jer će nam trebati neko da sredimo društvo koje smo sami izopačili i unakazili. A neće biti nikog jer ćemo svi biti "in" i brinuti samo svoju brigu spremni i da preskačemo preko onih koji preklinju za pomoć...

    Neka, nek zvuči patetično..."Paraderi" i ne očekujem da razumiju... ali, svima onima kojima se danas izrugujemo kao budalama i o kojima ćemo kao takvima čitati u udžbeniku istorije, a čiji su životi prekinuti u ovom ratu bez obzira na kojoj strani bili, onima čiji je jedini bio grijeh što su branili kućni prag, kao neko generacijski blizak želim učiniti ličan i posljedni pozdrav. Eto, srećom Bog je htio pa u CG nije bilo rata, a da jeste možda bi i mene neki narkoman koji je rat proveo zavaljen uz džoint i masturbirajući kraj kompjutera, danas proglašavao budalom i ratnim profiterom.

    Dakle za sve one "budale" u uniformi i kraj kućnog praga, koji više najbližima doći neće, ostavljajući prostor i slobodno radno mjesto narkomanima i "paraderima"...

    Last edited by El Re; 15-04-11 at 17:41.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravoučenije je: ukoliko voliš svoj dom i svoju domovinu i pritom je odlučiš oružjem braniti - bićeš prezren i proglašen za ratnog zločinca.


    Prema presudi, Gotovina (53) i Markač (53) bili su članovi udruženog zločinačkog poduhvata koji je predvodio tadašnji hrvatski predsednik Franjo Tuđman, u cilju proterivanja sprskog stanovništva iz Kninske krajine, što je bio navod optužnice.

    Gotovina i Markač su proglašeni krivim za progon, deportaciju, pljačku, ubistva i nehumana dela nad srpskim stanovništvom u Krajini.

    General Gotovina je, po presudi, naredio nezakonito granatiranje Knina i drugih gradova u Krajini.

    Takođe, Gotovina nije učinio ništa da spreči i kazni zločine svojih podređenih nad srpskim stanovništvom.

    Po presudi, operacija "Oluja" u leto 1995. bila je udruženi zločinački poduhvat, s predsednikom Hrvatske Franjom Tuđmanom na čelu, smišljen da protera srpsko stanovništvo iz Kninske krajine, što je bio navod optužnice.

    Franjo Tuđman je nameravao da naseli Hrvate u Krajinu i osigurao je da to bude sprovedeno, preko svog moćnog položaja, rekao je sudija Alfons Ori tokom izricanja presude generalu Gotovini i saoptuženima Ivanu Čermaku i Mladenu Markaču, optuženim za progon Srba iz Kninske krajine u avgustu i septembru 1995.

    Tuđman je, sa ostalim članovima udruženog zločinačkog poduvhata, iskoristio hrvatske oružane snage da počini zločine nad Srbima radi ostvarenja cilja proterivanja srpskog stanovništva, kazao je sudija Ori.

    Tribunal je utvrdio je da su hrvatske snage u leto 1995, tokom operacije "Oluja", prognale srpsko stanovništvo Kninske krajine tako što su civile ubijale, mučile, pljačkale i uništavale njihovu imovinu, kao i da su neselektivno granatirale čitave gradove.

    Gotovina, Čermak i Markač optuženi su za progon; prisilno premeštanje i deportaciju; pljačkanje javne i privatne imovine; bezobzirno razaranje naselja; ubistva i nehumana dela i okrutno postupanje prema srpskim civilima u Kninskoj krajini tokom i posle "Oluje", od 4. avgusta do kraja septembra 1995.

    Optužba je predložila da Gotovini bude izrečena kazna od 27 godina zatvora, a da trećeoptuženi Markač bude kažnjen sa 23 godine zatvora. Za drugooptuženog Čermaka, tužioci su tražili zatvorsku kaznu od 17 godina.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    a njjace je kad se culo sa razglasa na trgu Bana Jelacica: SRBIJANSKO CETNICKI HASKI SUD ahahahaha
    Iskljucenje mozga samo osta.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li neko da postuje koji su to glavni dokazi protiv Gotovine? Cime su oni dokazali ovu presudu? Neka me niko pogresno ne shvati, nemam nista protiv ove presude, ali ne znam zasto su ga osudili, posto znam za sigurno da je Mile Martic organizova egzodus Krajisnika, i po meni je on glavni krivac za sudbinu koja ih je zadesila. Gotovina je bio general vojske koja je oslobadjala trecinu hrvatske teritorije, sto je potpuno legitimno, a za ubistva 150 Krajisnika i egzodus ne znam nijedan dokaz protiv njega. To je bio rat u koji je ucestvovalo vise od 100,000 ili cak 200,000 ljudi, tako da cifra od 150 mrtvih nije velika cifra. Evo Amerikanci ubiju tolko civila samo bombardovanjem u Libiju.
    Last edited by Peko; 15-04-11 at 17:35.

  25. #25
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Presudili su im audio zapisi sa sastanka na Brijunima pred samu "Oluju" đe se jasno cuje kako Tudjman,Susak,Gotovina i ostali dogovaraju i kuju plan kako da etnicki ociste Krajinu
    na nacin da se osigura da svi Krajisnici napuste domove i da im se ostavi put kojim ce moci napustit Krajinu,Tudjman govori i podsmijava se kako ce im "toboze jamciti prava ako ostanu"
    u jednom trenutku cak kaze kako "Srbima treba zadati takve udarce da potpuno nestanu"
    Ostali ga naravno podrzavaju i daju sugestije kako to sve bolje sprovesti,slusajuci taj zapis sasvim je jasno o namjeri Tudjmana i njegove ekipe da etnicki ociste Krajinu.
    Nakon ulaska HV na teren desavaju se masivna palljenja kuca i unistavanja imovine,cak i sam Stipe Mesic u jednom clanku svjedoci kako je u tom trenutku prisao Tudjmanu i Susku pitavsi ih dokad se ta paljenja unistavanja imovine misle tolerirati,Tudjmnan je samo cutio a Susak je reka :- ja imam prigovor samo ako stvar nije tehnicki dobro izvedena.
    http://www.bhdani.com/arhiva/209/t20903.shtml -Mesiceva svjedocanstva.
    Izvjesca o paljenjima,su stizala do Tudjmana,Gotovine itd ali nitko od njih nista nio ucinio da se to zaustavi jer je dio plana bio unistiti Krajisnicima imovinu tako da se nemaju
    đe vratit. Ako to sve skupa nije udruzeni zlocinacki podhvat onda stvarno neznam sto jeste.
    Hrvati su danas sokirani ovakvom presudom,no ono sto je za njih "Dan pobjede" tokom Oluje, za Krajisnike su to teski dani progona,napustanja vjekovnih ognjista koja su u plamenu,
    na koja se nece u velikom broju nikad vratit,dug i opasan put u neizvjesnost na kojem ce mnogi izgubiti i zivote,nesigurna i teska buducnost u izbjeglistvu.
    Od same pojave Tudjmana u Hrvatskoj bilo je jasno narodu Krajine da je rijec o sovinisti,zato mu taj narod i takvoj drzavi pod njegovim vodstvom i nije mogao iskazati
    povjerenje.

Page 1 of 22 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hodorkovski opet osudjen
    By Hari Krisna in forum Politika generalno
    Replies: 26
    Last Post: 04-01-11, 22:49
  2. “Republika” - GOTOVINA POBIO 200.000 SRBA U KRAJINI!
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 09-02-04, 15:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •