Page 109 of 197 FirstFirst ... 95999105106107108109110111112113119159 ... LastLast
Results 2,701 to 2,725 of 4906

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #2701
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Strucnjaci odg vi meni na ovo pa pustite pricu

    Sent from my Le X620 using Tapatalk
    Daj serijski
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  2. #2702
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Može neka preporuka za ssd 250gb do 95 eur. Prosto ne znam da se odlučim, ja sam do sada najviše povjerenja imao u WD hdd-ove, ali sam trenutno baš bez novca za nešto kvalitetnije. Gledam te neke ADATA da su najjeftiniji ali se bojim kupiti ih. Trebaju mi za što tečnije i brže otvaranje Adobe paketa... Jer me uništi ovo na hdd-ove koje čekam po minut i više...
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  3. #2703
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Može neka preporuka za ssd 250gb do 95 eur. Prosto ne znam da se odlučim, ja sam do sada najviše povjerenja imao u WD hdd-ove, ali sam trenutno baš bez novca za nešto kvalitetnije. Gledam te neke ADATA da su najjeftiniji ali se bojim kupiti ih. Trebaju mi za što tečnije i brže otvaranje Adobe paketa... Jer me uništi ovo na hdd-ove koje čekam po minut i više...
    Prostri se jos za 20 eura i za 113e (ali provjeri je li bilo promjene u cijeni) kod sasa.mne kupi Samsung EVO 850 od 250 gb.
    Ja sam ga kupio, preporuka i za prodavca i za SSD, preporodio mi je lap top star 10 godina, koji sad sigurno brzo necu mijenjati.

  4. #2704
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Ne mogu više i ovo mi je puno. Da mi može stati ovo što meni treba na 150 gb, taj bih kupio...
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  5. #2705
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    A za 150 eur kupiš wd blue od 500Gb koji nije ništa gori od evo 850.

  6. #2706
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    U računaru već imam 3 HDD-a od čega je sistemski od 1 TB i još dva od po 2 tb i 650 gb. Taj od 650 gb ću najvjerovatnije da maknem jer je jako star HDD a za sistemski mi treba neki koji je mnogo brži od ova tri da bi to funkcionisalo kako meni treba. Takođe mi ne treba više od 250gb. Budžet mi je 80 eur ali ću se nekako snać do 95, nemam za ništa preko toga. Hvala.

    Takođe velik mi je izbor i do ovih 95 eur, ja se ne razumijem u SSD-ove pa vas pitam kako su se pokazali ti najjeftiniji ADATA diskovi i koliko su lošiji od nekih drugih tj. imaju li neki drugi da se izdvajaju do 95 eur po svom kvalitetu i interesuje me kakvog su kvaliteta WD SSD-ovi. Kod saše mne sam do sada uvijek trgovao, znam da je super lik, eto sad vas pitam i za koji savjet više. Vodite se savjetovanjem ponudom koju ima sale ili koja se može naći na sajtovima nalik multicom, datalink i slični jer planiram u Podgoricu to da kupujem.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  7. #2707
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    U računaru već imam 3 HDD-a od čega je sistemski od 1 TB i još dva od po 2 tb i 650 gb. Taj od 650 gb ću najvjerovatnije da maknem jer je jako star HDD a za sistemski mi treba neki koji je mnogo brži od ova tri da bi to funkcionisalo kako meni treba. Takođe mi ne treba više od 250gb. Budžet mi je 80 eur ali ću se nekako snać do 95, nemam za ništa preko toga. Hvala.

    Takođe velik mi je izbor i do ovih 95 eur, ja se ne razumijem u SSD-ove pa vas pitam kako su se pokazali ti najjeftiniji ADATA diskovi i koliko su lošiji od nekih drugih tj. imaju li neki drugi da se izdvajaju do 95 eur po svom kvalitetu i interesuje me kakvog su kvaliteta WD SSD-ovi. Kod saše mne sam do sada uvijek trgovao, znam da je super lik, eto sad vas pitam i za koji savjet više. Vodite se savjetovanjem ponudom koju ima sale ili koja se može naći na sajtovima nalik multicom, datalink i slični jer planiram u Podgoricu to da kupujem.
    Adata je nesto jeftinija od Samsunga, ali opet ne znam mozes li 240/250gb uklopiti u budzet od 95 eura.
    Samsung EVO 850 od 250gb mozes da prodjes i sa nepunih 90 eura, samo bi morao da sacekas dok ti stigne i morao bi da se odreknes garancije:

    https://www.ebay.com/itm/Samsung-250...cAAOSwXlJalr7E

    http://www.dx.com/p/samsung-850-evo-...6#.WqKZeGrwZdg

  8. #2708
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Nista to, imao sam vec vise puta lose iskustvo sa kupovinom tehnike iz pravca Kine.

    Sent from my TA-1033 using Tapatalk
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  9. #2709
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Nista to, imao sam vec vise puta lose iskustvo sa kupovinom tehnike iz pravca Kine.

    Sent from my TA-1033 using Tapatalk
    Apacer AS350 SSD Panther series 240 gb 85 eur . Ništa mu ne fali. Mada ću ti ja opet ponoviti, ako radiš sa fotografijama , PS, LR, uzmi disk od 500 GB. ne žuri, skupi još neki eur i kupi 500 gb. Ako me poslušaš bićeš mi zahvalan za ovaj savjet, ako ne za 3-4 mjeseca ćeš reći e kako ne poslušah ovog čiču što mi reče da kupim 500.

  10. #2710
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Sto ce mi 500gb? Ako imam 3tb u hdd?
    My docs i sve preusmjerim na tu memoriju.
    Koliko je tesko nekom ko se razumije rec mi koji ssd nudi najbolje performanse i ima najbolji rok trajanja za odredjenu cijenu? Kada dodjem kuci i upalim komp sam cu povadit listu ssd-ova cije me cijene interesuju pa da mi kazete svoje misljenje i za koji model mislite da je najbolje da se opredijelim. Oce li tako bolje bit?


    Sent from my TA-1033 using Tapatalk
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  11. #2711
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Prvo, disk od 250 Gb ima 231GB odnosno 248.689,717,248 bajta. Što će ti 500, pa zato što si rekao da oćeš da radiš sa fotošopom . Da slike koje treba da obrađuješ , ili razvijaš u LR budu na SSD-u dok su u RAW, treba li ti brzina samo da ti se OTVORI PS ? Onda kupi taj od 240/50.

  12. #2712
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Eto to. Treba mi samo da mi podize sistem i otvara programe. Sve ostalo ce biti na drugim diskovima sa kojih cu vuci podatke.

    Sent from my TA-1033 using Tapatalk
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  13. #2713
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,032
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    357 Posts

    Default

    To ce ti zavrsavati i onaj od 120 GB pa eto prostora za kvalitet koji trazis.

  14. #2714
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Može neka preporuka za ssd 250gb do 95 eur. Prosto ne znam da se odlučim, ja sam do sada najviše povjerenja imao u WD hdd-ove, ali sam trenutno baš bez novca za nešto kvalitetnije. Gledam te neke ADATA da su najjeftiniji ali se bojim kupiti ih. Trebaju mi za što tečnije i brže otvaranje Adobe paketa... Jer me uništi ovo na hdd-ove koje čekam po minut i više...
    Kingston UV400 240gb (ne A400) ako moze u CG da se nadje za te pare.

  15. #2715
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Kingston UV400 240gb (ne A400) ako moze u CG da se nadje za te pare.
    On je skuplji od wd-a a inače je disk sa najgorim write perfomansama. Generalno najgori Kingstonov ssd.

  16. #2716
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    On je skuplji od wd-a a inače je disk sa najgorim write perfomansama. Generalno najgori Kingstonov ssd.
    Odnos cijena-kvalitet, duzina garancije, stabilnost u radu su optimalni kod Kingston UV 400. Konkurencija mu je u ovom cjenovnom rangu samo Samsung Evo. Doduse bogu hvala, covjek ce uci na google, naci recenzije i sam odluciti.

  17. #2717
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Odnos cijena-kvalitet, duzina garancije, stabilnost u radu su optimalni kod Kingston UV 400. Konkurencija mu je u ovom cjenovnom rangu samo Samsung Evo. Doduse bogu hvala, covjek ce uci na google, naci recenzije i sam odluciti.
    A pusti recenzije, znamo kako ih pišu i POŠTO. Meni ne trebaju recenzije "zavisnih izvora" ja ti govorim iz vlastitog iskustva nema ssd diska na našem tržištu kojeg nijesam testirao. UV400 je niskobudžetni disk koji je dobar izbor samo za vlasnike sata 150 i 300 kontrolera. Njima ne znači ništa sata III - 600 disk. Dakle zaobići u širokom krugu osim ako cijena nije ekstremno povoljna.

  18. #2718
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    A pusti recenzije, znamo kako ih pišu i POŠTO. Meni ne trebaju recenzije "zavisnih izvora" ja ti govorim iz vlastitog iskustva nema ssd diska na našem tržištu kojeg nijesam testirao. UV400 je niskobudžetni disk koji je dobar izbor samo za vlasnike sata 150 i 300 kontrolera. Njima ne znači ništa sata III - 600 disk. Dakle zaobići u širokom krugu osim ako cijena nije ekstremno povoljna.
    Ne znam, mozda tebi ovo tvoje nasumicno i pausalno pisanje ima smisla, ali ti moram odgovoriti. Ljudi koji pisu recenzije i od toga zive, ne znaju, tu si ti da nam otvoris oci. Kazes da si testirao ovaj ssd i mi treba da ti vjerujemo na rijec. Hajde molim te kazi mi masinu, komponentu po komponentu na kojoj si testirao, koliko dugo i koje si sinteticke testove primijenio? Da ne idem dalje.
    Jos jednom, covjek je pitao koji ssd za odredjenu cijenu da kupi, jedino sto si ovdje napisao je da treba da kupi 512mb i da Kingston uv 400 ne valja. Hajde kazi model koji predlazes u toj klasi, tj za taj novac? Ja sam mislio da si imao u masini Kingston uv 400 240gb koji se nije dobro pokazao, a ti si ga u stvari samo testirao i zakljucio da ne valja?
    Sa ovakvom pricom, forum gubi svaki smisao.

  19. #2719
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Poštovane kolege treba da izaberem lap top (dobijam na poklon) pa imam pravo da biram što ću i kako ću, dakle treba mi dobra konfiguracija da podržava masu programa i da je dobra grafika, da ima dosta memorije.
    Sad trenutno koristim TOSHIBA Satelite L750 1PW al kad već mogu da biram uzeo bih nešto jače (a ovaj ostavio sebi kući da koristim) što preporučujete neki konkretno model.
    Bitno mi je da je ekran 15,6" (jer mi veći, a ni manji ekran ne odgovara), i da boja nije neka crvena/bijela nego crna/siva ostalo je na Vama.

  20. #2720
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    MacBook Pro 15", nema greske. Babaroga od masine.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  21. #2721
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Ipah bih windows OS

  22. #2722
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Ako ko odje ima kredita i povjerenja, to je Tivatech, nista licno, jbg coek je toliko pomogao i problema rijesio, tako da ja svaku njegovu uzimam bez skepticizma...
    Last edited by technus; 12-03-18 at 00:23.
    Forever young, i want to be forever young

  23. #2723
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Ne znam, mozda tebi ovo tvoje nasumicno i pausalno pisanje ima smisla, ali ti moram odgovoriti. Ljudi koji pisu recenzije i od toga zive, ne znaju, tu si ti da nam otvoris oci. Kazes da si testirao ovaj ssd i mi treba da ti vjerujemo na rijec. Hajde molim te kazi mi masinu, komponentu po komponentu na kojoj si testirao, koliko dugo i koje si sinteticke testove primijenio? Da ne idem dalje.
    Jos jednom, covjek je pitao koji ssd za odredjenu cijenu da kupi, jedino sto si ovdje napisao je da treba da kupi 512mb i da Kingston uv 400 ne valja. Hajde kazi model koji predlazes u toj klasi, tj za taj novac? Ja sam mislio da si imao u masini Kingston uv 400 240gb koji se nije dobro pokazao, a ti si ga u stvari samo testirao i zakljucio da ne valja?
    Sa ovakvom pricom, forum gubi svaki smisao.
    Aj pročitaj šta si sve napisao , ne čini li ti se da si previše kontradiktoran. Da imaš 10% mog iskustva zaključio bi da se u tim fake recenzijama od kojih autori upravo tako, ŽIVE, kao nedostaci uglavnom naglase stvari preko kojih kupac može da pređe zbog naglašenih "pozitivnih strana" proizvoda. Da, kupio sam ga jer je bio jeftin razočarao se u njega i stavio sam ga u jedan macbook koji ne podržava sata III. Sa kakvom pričom forum gubi smisao? Zašto? Imaš li ga ti? Ajde postavi screenshot od crystaldiska, ili je to samo sintetički tet koj laže , u stvarnosti je brži.

  24. #2724
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Poštovane kolege treba da izaberem lap top (dobijam na poklon) pa imam pravo da biram što ću i kako ću, dakle treba mi dobra konfiguracija da podržava masu programa i da je dobra grafika, da ima dosta memorije.
    Sad trenutno koristim TOSHIBA Satelite L750 1PW al kad već mogu da biram uzeo bih nešto jače (a ovaj ostavio sebi kući da koristim) što preporučujete neki konkretno model.
    Bitno mi je da je ekran 15,6" (jer mi veći, a ni manji ekran ne odgovara), i da boja nije neka crvena/bijela nego crna/siva ostalo je na Vama.
    Htio sam da ti predložim jedan ali ništa , ne odgovara ti boja
    Nisi najvažniju stvar rekao do koliko para?

  25. #2725
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Cim je boja bitna, onda moze bez obraza da narucuje
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

Page 109 of 197 FirstFirst ... 95999105106107108109110111112113119159 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56947
    Last Post: Yesterday, 14:43
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •