Page 105 of 197 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155 ... LastLast
Results 2,601 to 2,625 of 4906

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #2601
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,988
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Problem je što je većina maski koje sam gledao živo smeće jeftino...


    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #2602
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Problem je što je većina maski koje sam gledao živo smeće jeftino...


    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Improvizuj brate malo, na inkjet pa ispod prozirne maske

  3. #2603
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Moze li mi neko strucan dat dimenzije/razmak rupa na maticnu plocu za : ATX, Mini-ATX i microATX u centimetrima naravno, ne mogu da nadjem na internet nidje... Pravim sam neko svoje "kuciste" pa bi mi valjalo ako iko ima ili zna dimenzije/razmak da mi posalje...
    Evo slika pa editujte u "Paint" ili bilo koji program kako god vam je najlakse samo napisite tacne razmake izmedju rupa dje da izbusim tacno...
    Last edited by nemam ti kad; 22-01-18 at 18:39.

  4. #2604
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    Moze li mi neko strucan dat dimenzije/razmak rupa na maticnu plocu za : ATX, Mini-ATX i microATX u centimetrima naravno, ne mogu da nadjem na internet nidje... Pravim sam neko svoje kuciste pa bi mi valjalo ako iko ima ili zna dimenzije/razmak da mi posalje...
    Evo slika pa editujte u "Paint" ili bilo koji program kako god vam je najlakse samo napisite tacne razmake izmedju rupa dje da izbusim tacno...
    http://www.silverstonetek.com/techta...n&tid=wh11_008

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  5. #2605
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    E vazda ti fala! Zivio, imas rep+ ! Smorih se trazeci evo uru....

  6. #2606
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Alo, da bacis slike tog kucista odje kad bude gotovo

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  7. #2607
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Alo, da bacis slike tog kucista odje kad bude gotovo

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Ma izbacio bih mada nema potrebe...
    Malo sam se pogresno izrazio da kazem, nije konkretno "kuciste" nego "Top Deck Tech Station" da mi je lakse pristupiti komponentama, mijenjat maticne u ove 3 dimenzije koje sam naveo, laksi pristup komponentama itd itd...
    Nesto tipa ovoga:

    Samo sto Ameri i Kinezi ovo cijene 70 do 100+ $$$ i jos cekas dostavu a moze se napraviti za 10-ak eura
    Ne pravim nikakvo svemirsko kuciste da se razumijemo , nemam potrebu za tim...

    A iskreno kad bih uzimao neko "estetsko" i "lijepo" kuciste, uzeo bih ovo sto je kolega forumas @Alexandar_PG skoro prodavao doduse sa svim komponentama u kompletu:



    Ovo je po meni najljepse "estetsko" kuciste koje sam vidio sa ovim vrh "ROG" logo-om...
    Last edited by nemam ti kad; 22-01-18 at 18:46.

  8. #2608
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Zasto prosto ne izrezes taj dio od nekog starog kucista i iskoristis ga za projekat?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #2609
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Zasto prosto ne izrezes taj dio od nekog starog kucista i iskoristis ga za projekat?
    Nasao sam jedno staro kuciste sa kojeg se samo ovaj dio za maticnu izdvoji za par minuta ali opet napajanje/hdd/optika zauzimaju dodatni prostor pa mora biti na "spratu" (kao ovo na slici iznad sto sam postavio) sto zahtijeva dodatne radove...
    Prijatelj ce mi pomoci, ima sav alat za ove za*ebancije i nece me izaci preko 10-ak eura sto je nista u odnosu za koliko inace prodaju ove "Tech Station-e"...
    Last edited by nemam ti kad; 22-01-18 at 21:23.

  10. #2610
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	hp.jpg 
Views:	87 
Size:	3.5 KB 
ID:	155746 definitivno sam završio sa kupovinom i prodajom HP-ovih uređaja. Ta magarad kao da imaju servere sa 56K modemima. Sramota, 28kb/s sa svih mreža u CG i to traje mjesecima. Treba te šibicare bojkotovati na svakom koraku.

  11. #2611
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Click image for larger version. 

Name:	hp.jpg 
Views:	87 
Size:	3.5 KB 
ID:	155746 definitivno sam završio sa kupovinom i prodajom HP-ovih uređaja. Ta magarad kao da imaju servere sa 56K modemima. Sramota, 28kb/s sa svih mreža u CG i to traje mjesecima. Treba te šibicare bojkotovati na svakom koraku.
    Ovo si drajvere skidao?

  12. #2612
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Ovo si drajvere skidao?
    Jes oca im hebem, 2 sata 30 Mb. Za neko g0wn0 od m130a, full instaler instalira skener i štampač ali je printanje nemoguće dok ne skineš basic driver , pokreneš instalaciju pa iz temp foldera iskopiraš raspak na neku priručnu lokaciju pa onda seljački kao kod xp, add printer na usb1 i browse for driver. NA 10 radi ok, na 7 nema teorije sa autorun instalerom. Smeće. Izdegeneriisala se firma u trci za profitom totalno.

  13. #2613
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Jes oca im hebem, 2 sata 30 Mb. Za neko g0wn0 od m130a, full instaler instalira skener i štampač ali je printanje nemoguće dok ne skineš basic driver , pokreneš instalaciju pa iz temp foldera iskopiraš raspak na neku priručnu lokaciju pa onda seljački kao kod xp, add printer na usb1 i browse for driver. NA 10 radi ok, na 7 nema teorije sa autorun instalerom. Smeće. Izdegeneriisala se firma u trci za profitom totalno.
    I Realtek drajveri isto, 100 godina

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  14. #2614
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Momci, zna li ko broj od lika sto je prodavao Kindle reader-e? Iki bilo koga ko i dalje radi sa tim, treba mi jedan?

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  15. #2615
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    225
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Momci, zna li ko broj od lika sto je prodavao Kindle reader-e? Iki bilo koga ko i dalje radi sa tim, treba mi jedan?

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...Reader-e/page9
    I can't explain and I won't even try

  16. #2616
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Hvalaaa

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  17. #2617
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Hvalaaa

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Imao sam priliku da vidim konkretno ovaj sto prodaje kolega @DellBoy , odlicna stvar za citanje, ne zamara oci/bukvalno kao da gledas u list od knjige a ne u ekran + coek daje toliko file-ova/knjiga uz ovo da tesko ima koji naslov da ti se cita a da ga ne mozes pronaci... Super stvar za ljubitelje knjiga i baterija traje masu nesto, mozda ga moras stavit da se puni jednom/dvaput mjesecno lupam, evo @Maleni ga ima pa ga pitajte...

  18. #2618
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Podgorica
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Rijesio tata da se isprsi za moj rodjendan mjesec dana ranije pa je danas uzeo ovu konfiguraciju, ja bih onako laicki rekla da je dobra jer se jako slabo razumijem u detalje oko komponenti. Medjutim sto je problem... igram recimo F1 2017, i desava se ono sto na engleskom oznacavaju kao "micro stuttering", znaci minimalni lag u toku igranja. Ti intervali traju jako kratko, ali se nekad desavaju cesto. I desavaju se na bilo kom grafickom podesavanju unutar igre (medium, high, ultra..)

    Takodje sam primijetila da kad gledam HD video na youtube, da se prakticno u pola sekunde desi 1 framedrop i tako na svakih 10-15 sekundi.

    E sad, ono cega je mene strah a cega sam se sjetila naknadno jeste to da je on kupio gotovu konfiguraciju, pa se pitam da li je mozda ovaj lag usled toga sto mozda neke komponente nisu kompatibilne jedna sa drugom ili je neka komponenta preslaba. Pa bih zato voljela ako bi neko mogao da baci pogled i kaze mi sto misli o ovome:

    Maticna: MSI B350M Mortar Arctic
    Procesor: AMD Ryzen 5 1600
    Graficka: GeForce GTX 1050 Ti
    RAM: 2x4GB DDR4 Kingston 2400MHz
    Napajanje: Chieftec CTG-750C 750W A80
    Monitor: Dell P2417H

    Monitor sam navela jer sam sama guglala o problemu i naisla na neke forume koji navode kako on na neki nacin moze bit problem, posto je valjda ovaj monitor ogranicen na 60Mhz (kakve to veze ima sa cim, pojma nemam).

    Ako moze neko strucan da odvoji malo vremena i da iznese svoje misljenje bila bih jako zahvalna, jer bi mi mnogo krivo bilo da je neki dio ovdje sumnjivog kvaliteta s obzirom na to da je ovaj moj istresao vjerovatno velike pare na sve ovo.

  19. #2619
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    Imao sam priliku da vidim konkretno ovaj sto prodaje kolega @DellBoy , odlicna stvar za citanje, ne zamara oci/bukvalno kao da gledas u list od knjige a ne u ekran + coek daje toliko file-ova/knjiga uz ovo da tesko ima koji naslov da ti se cita a da ga ne mozes pronaci... Super stvar za ljubitelje knjiga i baterija traje masu nesto, mozda ga moras stavit da se puni jednom/dvaput mjesecno lupam, evo @Maleni ga ima pa ga pitajte...
    Koliko je to čudo?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #2620
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aquaria27 View Post
    Rijesio tata da se isprsi za moj rodjendan mjesec dana ranije pa je danas uzeo ovu konfiguraciju, ja bih onako laicki rekla da je dobra jer se jako slabo razumijem u detalje oko komponenti. Medjutim sto je problem... igram recimo F1 2017, i desava se ono sto na engleskom oznacavaju kao "micro stuttering", znaci minimalni lag u toku igranja. Ti intervali traju jako kratko, ali se nekad desavaju cesto. I desavaju se na bilo kom grafickom podesavanju unutar igre (medium, high, ultra..)

    Takodje sam primijetila da kad gledam HD video na youtube, da se prakticno u pola sekunde desi 1 framedrop i tako na svakih 10-15 sekundi.

    E sad, ono cega je mene strah a cega sam se sjetila naknadno jeste to da je on kupio gotovu konfiguraciju, pa se pitam da li je mozda ovaj lag usled toga sto mozda neke komponente nisu kompatibilne jedna sa drugom ili je neka komponenta preslaba. Pa bih zato voljela ako bi neko mogao da baci pogled i kaze mi sto misli o ovome:

    Maticna: MSI B350M Mortar Arctic
    Procesor: AMD Ryzen 5 1600
    Graficka: GeForce GTX 1050 Ti
    RAM: 2x4GB DDR4 Kingston 2400MHz
    Napajanje: Chieftec CTG-750C 750W A80
    Monitor: Dell P2417H

    Monitor sam navela jer sam sama guglala o problemu i naisla na neke forume koji navode kako on na neki nacin moze bit problem, posto je valjda ovaj monitor ogranicen na 60Mhz (kakve to veze ima sa cim, pojma nemam).

    Ako moze neko strucan da odvoji malo vremena i da iznese svoje misljenje bila bih jako zahvalna, jer bi mi mnogo krivo bilo da je neki dio ovdje sumnjivog kvaliteta s obzirom na to da je ovaj moj istresao vjerovatno velike pare na sve ovo.

    STA je od software-a upaljeno? Mozda da probas ugasit AV ako je upaljen , pa onda igraj.
    Mada vidi i driver od grafike,stavi zadnji pa probaj.

  21. #2621
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @aquaria27

    Komponente i monitor bi trebalo da su ok. 60 Hz za monitor je uobicajno...

    Prvo provjeri da li imas nekih virusa. Imao sam slucaj da je pucao drajver od graficke zbog virusa.

    Zatim skini najnoviji drajver za graficku i instaliraj ga.

    Skini i instaliraj program MSI Afterburner (uz njega dolazi Riva Tuner). Probaj da ogranicis frame rate u Riva Tuneru na 31 recimo. Imas opciju u MSI Afterburner da ti Riva Tuner prikazuje za vrijeme igranja frame time. Ako je frame time konstantan onda ne bi trebalo da ima micro stutteringa.
    Last edited by Kaz; 08-02-18 at 11:42.

  22. #2622
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Koliko je to čudo?
    Kako je krenuo ovaj forum mislim da je bolje pitanje: "Da li mu vjerujes?" lol

    Inace oko: 6 - 6.8" , evo ti spec. odje:
    Ja sam gledao ovaj srednji...
    Last edited by nemam ti kad; 08-02-18 at 13:09.

  23. #2623
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Podgorica
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    STA je od software-a upaljeno? Mozda da probas ugasit AV ako je upaljen , pa onda igraj.
    Mada vidi i driver od grafike,stavi zadnji pa probaj.

    Pa uglavnom mi je samo Chrome otvoren, eventualno jos Groove kad slusam muziku i to je to. Antivirus posebni nemam, ako izuzmemo Windows Defender koji dodje uz Win 10.

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    @aquaria27

    Komponente i monitor bi trebalo da su ok. 60 Hz za monitor je uobicajno...

    Prvo provjeri da li imas nekih virusa. Imao sam slucaj da je pucao drajver od graficke zbog virusa.

    Zatim skini najnoviji drajver za graficku i instaliraj ga.

    Skini i instaliraj program MSI Afterburner (uz njega dolazi Riva Tuner). Probaj da ogranicis frame rate u Riva Tuneru na 31 recimo. Imas opciju u MSI Afterburner da ti Riva Tuner prikazuje za vrijeme igranja frame time. Ako je frame time konstantan onda ne bi trebalo da ima micro stutteringa.
    Skenirala sa Defenderom + skinula i Malwarebyes radi duple provjere, nijesu nasli nista. A i nisam bas toliki genije da u roku od dan nakacim viruse na nov kompjuter.

    Drajvere nisam instalirala sa CD-a koji je dosao uz njega vec je standardno desetka to sama odradila tako da vjerujem da su u pitanju najnoviji i za graficku i za maticnu. Ali vidjecu da rucno skinem najnoviji drajver za graficku za svaki slucaj.

    Drug mi danas rece da je jedino graficka malo tanka u odnosu na ostatak konfiguracije, kao i da bi valjalo da je RAM dupliran jer kako on rece, Win 10 + Ryzen procesor = to jede memoriju.

    Ja sam jos citala da vecina igara nije dovoljno optimizovana za Ryzen jer je to valjda neka novija generacija procesora, tako da ispada da ovaj moj problem moze varirat od nedostatka RAM-a, do slabe graficke i na kraju do samog procesora koji (jos uvijek) nije zgodan za igre. Masala.

    Kasnije cu probati ovaj predlog sa Afterburner-om.

  24. #2624
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ne bi trebalo da procesor pravi probleme. Taj ryzen ima 6 jezgara a neke igre koriste samo 4. Dakle taj procesor pojedine igre nece moci da iskoriste u potpunosti ali to ne bi trebalo da pravi problem.

    Sto se memorije tice kod nekih igara je pozeljno imati 16 GB ali i 8 GB bi trebalo da radi posao. Jasno mi je i zasto nisi uzela vise memorije jer je memorija bas poskupjela.

    Graficka ti jeste slaba u odnosu na procesor ali i ona bi trebalo da bude dovoljna za makar 30 fps (frame rate) cak i za novije igre. Nazalost mineri su pokupovali skoro sve bolje graficke od gtx 1050 ti.

    Ja imam slucaj na jednoj konfiguraciji da procesor nekad ne moze da isprati bolju graficku u Witcheru 3. Zato mi frame rate skace od 30 do 55 pa dolazi do stutteringa. Rjesenje je bilo da ogranicim frame rate na 30 preko afterburnera i riva tunera.

  25. #2625
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Podgorica
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Kad zakucam fps na 30 ili 60, igra ide tecno, bez ikakvog laga. Jedino se desava ono "lomljenje" ekrana ako znate na sto mislim, ali to ne usporava igru.

    Sa druge strane, kad ne ogranicim onda sam primijetila da uglavnom vrti oko 80-90 fps.


    Potom mi je drug poslao da skinem jedan dodatni drajver za maticnu sa AMD-ovog sajta, i nakon instalacije sam dobila ovaj Ryzen power plan u control panelu




    Probala sam potom da igram bez ogranicenja FPS i nije se desavao stuttering. Medjutim, primijetila sam da mi se desava i onaj "aw, snap" problem na Chrome-u kad otvorim neke odredjene stranice tako da bih rekla da je moguce da je RAM problem. U task manager-u sam vidjela da kad ne igram vec samo drzim Chrome otvoren, oko 30% memorije je u upotrebi. Pa racunam ako ukljucim igru koja zahtijeva minimum 8gb rama, a ovamo se on rasipa i na Windows, Chrome itd... da je u tome mozda problem.

    A sve i da jeste do toga, ostaje mi nerazjasnjen onaj problem kad gledam klipove na YT..... poludjeh! :hammer:

Page 105 of 197 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115155 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56962
    Last Post: Yesterday, 16:22
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •