Page 114 of 196 FirstFirst ... 1464104110111112113114115116117118124164 ... LastLast
Results 2,826 to 2,850 of 4893

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #2826
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Jedno pitanje samo, da ne Googlam sad i zovem sve "tehno" prodavnice i trazim ako neko mozda zna...
    Treba mi VESA nosac za JEDAN monitor koji ide na zid a da moze da se okrece, "pivot" ili kako se vec zove ta "opcija", kao na sliku ovo:



    mali neki samo ta "kockica" da se moze zarotirati monitor vertikalno i horizontalno po potrebi bez rasarafljivanja svega... Ima li ko da zna gdje mogu naci ovo, bio bih mu duboko zahvalan ?

    EDIT: Evo snasao sam se za ovo ali eto necu brisat sad post neka ga... Fala vi kako god...
    Last edited by nemam ti kad; 14-05-18 at 19:40.

  2. #2827
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Kako sam se ispatio da prvo nadjem kvar ( pin za cpu na matičnu ) a onda da ga otklonim ( pošto nisam imao lupu koristio sam naočare za vid i lampu 100W ) !!! Sad sve opet radi taman da se istuširam jer sam se pošteno preznojio i gledam NBA u 3 ...
    deuscroix

  3. #2828
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    147
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post


    P.S. Odje mozes da vidis koliko kosta 'preko bare' tastatura za tvoj laptop: https://www.laptopkeyboard.com

    Salju li ovi ka nama i ako salju kakva je postarina?

  4. #2829
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gdje u pg popraviti ups i isplati li se ili kupit novi ?
    sent from tabure

  5. #2830
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,246
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Its, na Stari, u zgradi gdje je Serlok. Daju garanciju na radove i bateriju.

  6. #2831
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Salju li ovi ka nama i ako salju kakva je postarina?
    Nemam pojma, samo nadjoh da imaju skoro sve tastature sa cijenama.

    Ti probaj.. stavi u korpu pa vidi ima li opcije za CG i koliko je 'shipping'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #2832
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Možda je korisno , pošto dolazi ljeto , da prečistite ventilatore na računaru i promijenite termalnu pastu na cpu i grafičku !!! Ja sad odradih na napajanje i grafičku ventilatore ( pošto je na cpu hermetički zatvoren ) i pošto oprah propelere stavih ovaj sprej za pomazivanje


    Sad je bukvalno bešumna i pade temp. sa 63 ( kad gledam hd kanale ) na 47 stepeni !!!
    deuscroix

  8. #2833
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Možda je korisno , pošto dolazi ljeto , da prečistite ventilatore na računaru i promijenite termalnu pastu na cpu i grafičku !!! Ja sad odradih na napajanje i grafičku ventilatore ( pošto je na cpu hermetički zatvoren ) i pošto oprah propelere stavih ovaj sprej za pomazivanje


    Sad je bukvalno bešumna i pade temp. sa 63 ( kad gledam hd kanale ) na 47 stepeni !!!
    vidi je li zupčasti dobar za svaki slučaj, jer ako pukne ode leteći ležaj od ssd hard diska.

  9. #2834
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    vidi je li zupčasti dobar za svaki slučaj, jer ako pukne ode leteći ležaj od ssd hard diska.
    Ako ih opereš a ne staviš ništa onda se trlja na onu plastiku dok se onaj slon na kaleme ne skine i samo izgori a i taj sprej košta 3 € na ebay a ventilator minimum 5 € najobičniji ...
    deuscroix

  10. #2835
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Za taj "Hisense" nisam ni cuo pa cu morat' malo da istrazim... Od "lijevih" brendova jedino bi TCL gledao jer njega fale nenormalno samo ga sigurno nema na nasem trzistu... Tu su dojajni paneli po $500-$600
    Hisense nije bas lijevi brend, samo nije bio zastupljen niti prezentovan kod nas. To je jedan od najvecih brendova u Kini. 55" zakrivljeni 4K smart, slika vrhunska i zvuk..mislio sam da je neko donio neke dobre zvučnike. kad su pustili muziku na njega. Multicom ih prodaje. Cijena im je odlicna.

    Inace su me odusevili sa komunikacijom. Firma dje radim je ovl.servis., pa je to bilo na nivou servisa. Poslali smo im neki problem koji je bio sa YT i ljudi su upregli programere i za nedelju dana nam poslali novi apdejt sistema sa ispravljenom greskom.

    Doduse, vidjecemo kakvi su kad prodje jedno godinu dana i kad pocnu kvarovi. Do sad, a prodaju se svega par mjeseci, mislim da su 2 došla na reklamaciju.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  11. #2836
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    Hisense nije bas lijevi brend, samo nije bio zastupljen niti prezentovan kod nas. To je jedan od najvecih brendova u Kini. 55" zakrivljeni 4K smart, slika vrhunska i zvuk..mislio sam da je neko donio neke dobre zvučnike. kad su pustili muziku na njega. Multicom ih prodaje. Cijena im je odlicna.

    Inace su me odusevili sa komunikacijom. Firma dje radim je ovl.servis., pa je to bilo na nivou servisa. Poslali smo im neki problem koji je bio sa YT i ljudi su upregli programere i za nedelju dana nam poslali novi apdejt sistema sa ispravljenom greskom.

    Doduse, vidjecemo kakvi su kad prodje jedno godinu dana i kad pocnu kvarovi. Do sad, a prodaju se svega par mjeseci, mislim da su 2 došla na reklamaciju.
    Nisam ja rekao da je 'lijevi' brend, samo da nisam cuo za njega do ove teme.

    Po svemu sudeci, ne izgleda lose a cijena je svakako povoljna.

    S' tim sto je Multicom skuplji za 30-ak eura od ovog 'PC Shop'-a... Ne znam ima li kakve razlike gdje se kupuje...

    Vjerovatno bi isao na ravan ekran. Ne vidim neku svrhu/potrebu za zakrivljenim a razlika je 100 eura...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #2837
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Ako imas dnevnu od 20 kvadrata i ove moderne kockaste, kilometarske garniture, ugao gledanja je mnogo bolji nego kod ravnog (:
    Uvoznik je EWE CG, tako da svi dobavljaju od istog, a cijena zavisi samo od licnog afiniteta zarade.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  13. #2838
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Nisam vidio da ovaj 'PC Shop' ima taj zakrivljen uopste.. makar na ovom link-u ka patuljku koji je postavio BiTrAtE.

    A moguce da ih imaju nego nisu postavili.. Vidjecu jos malo ali naginjem ka njemu.. a jos ne znam za ravan/zakrivljen.. i to treba da pogledam malo...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #2839
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Svratis do Multicoma i vidis imaju li koji izlozen i upaljen, da sumiras utiske.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  15. #2840
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ugao gledanja nije bolji nego kod ravnog, sve preko 35 stepeni na suprotnoj strani stvara geom. izobličenja, bolji jeste samo u smislu kontrasta i deformacije boja pod većim uglovima ali to nije argument za kupovinu zaobljenog ekrana. Najbolji efekt zaobljenog ekrana se dobija kad sjediš tačno ispred njega onda periferni vid lovi malo više detalja nego kod ravnih i stvara se neka iluzija dubine. Drugi veliki nedostatak je deformacija refleksija od svjetlosnih izvora u prostoriji , maksimalno iritantno. Zanimljiv mi je samo kao pc monitor kao tv , nikad.

  16. #2841
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,837
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Koji to TV nije glossy i nema problema sa refleksijama? Isti problem imam s uređajima od 1500+ eura...

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  17. #2842
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Svaki osim starijih modela koji su bili sa antiglare ekranima, samo što su kod zaobljenih ekrana iritantnije nego kod ravnih, to je logična posljedica, zakon fizike , zaobljeni ekran se ponaša kao cirkusko ogledalo i to je to, ima dobrih osobina ali i gomilu loših, te loše meni ali i mnogima smetaju, kome ne smetaju neka kupi zakrivljeni.

  18. #2843
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ne vidim da ima neke aktivnije teme vezane za televizore a ne bi ja da je zapocinjem jer ne pratim previse... (iako ne bi lose 'pala' u ovom dijelu foruma)

    Elem, razmisljam da uzmem neki TV iako nije frka za kupovinom istog. Mislim da bi mi 55'' najvise odgovaralo pa gledam opcije kad je nase trziste u pitanju...

    Obidjoh par prodavnica, informativnog karaktera i vidjeh da su uglavnom modeli sa pocetka 2017-e i stariji i da je obicno zastupljeno par poznatih brednova (tipa Sony, LG i jos par) i onda nekih krs brendova (tipa NOA, VOX i sl.)

    Skoro sve je LCD tehnogolija iako je OLED vec neke 2 godine siroko zatupljen. Jedino od OLED-a sto vidjeh je LG i to opet za pocetka 2017-e (u Tehnomax-u).

    Kakva su misljenja i iskustva vezana za LCD vs OLED? Dje je najbolje gledat' TV kod nas? Sto je najbolje uzet' od onoga dostupnog danas na nasem trzistu?

    Mozda je mnogo pitanja ali kao sto rekoh - moze i nova tema da se otvori, samo neka je zapocne neko ko se razumije malo vise od mene i ko prati sve ove tehnologije...
    A nema ne boj se kod nas nikakvih ni tema , ni časopisa, ni blogova ,ni recenzija. Ostaje ti google.
    Pored LCD i OLED imaš QLED (od Samsunga koliko znam) mada koliko sam pročitao nije to još uvjek pravi QLED, i vjerujem da su cijene dosta visoke.
    I OLED i QLED bi trebalo da imaju puno ljepšu sliku nego LCD koji je uvjek patio od ograničenog kontrasta, svjetline i ugla gledanja.
    Ja da imam para oprobao bih neki OLED rado. OLED je totalno drugačija tehnologija od LCD-a. Kod OLED-a svaki piksel zrači svoju svjetlost, što nije slučaj kod LCD-a.
    Mene kao servisera uvjek pitaju što je bolje uzeti, skuplje ili jeftinije, poznate ili manje poznate brendove (kineske, turske).
    Većini ljudi kod nas je bitna cijena (što niža) i pouzdanost u smislu nekvarljivosti. Što naravno ako imaš para ovo ti uopšte nije bitno.
    Mnogo ljudi je prije 3-5 godina kupilo recimo LG LED tv pa sad pljuju LG zbog čestog otkazivanja led pozadinskog svijetla (LB i LN serije). Tada su te TV plaćali 300, 400, 500eur.
    Sad kad im se kaže kvalitetna popravka oko 90eur za 42inča, kažu uzeću Vivax, Vox, Tesla, Lobod na rate preko Mtela/t-coma. I onda kukaju kako im je loš taj kvalitet slike/zvuka na tim TV-ima.

    Za brendove uvjek preporučujem Sony, Samsung, LG, Sharp, Panasonic... Opet su to proizvođači kod kojih je sve masu bolje organizovano i drže do nekih standarda i kvaliteta izrade, i lakša je dostupnost djelova (iz ugla servisera) .
    Ali i svi ti jaki brendovi unutra ugrade često kineske/tajvanske ekrane, što ne kažem da je loše ali u principu nikad ne znaš što si kupio. Kupiš Samsung a unutra AU Optronics ekran, ili kupiš Sony unutra Samsung ekran.
    Ali neće te slagati za performanse i karakteristike.
    Ono što danas fala Bogu možeš, pođeš u prodavnice i na licu mjesta ispregledaš što ćeš kupiti, pa za budžet koji imaš izabereš najviše što ti se svidi.
    Gledaj i koliko ko daje garanciju, u vrijeme kad se sve kvari veća garancija ipak daje ''peace of mind''.

  19. #2844
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Sto se tice ekrana, jedna kineska firma snadbijeva vise od 50% trzista ekranima. Ukljucujuci i Sony i jos neke premium brendove.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  20. #2845
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

  21. #2846
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,829
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Grmeč je dao 5 godina garancije na OLED. Idemo bato


    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #2847
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Asus laptop, 2010-to, ekran počeo da zeza zadnjih nedelju dana (zeleni pixeli po ekranu), sada crn potpuno, sistem se podiže ali totalni mrak na ekranu

    Gdje ponijeti na dijagnostiku, da se vidi ima li mu spasa, dal je neki flat kabal ili nešto tako?

    Lap jeste stariji, ali je aktuelan, i7/4gb/1tb/hd5730 1gb, zao mi ga da propadne...




    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  23. #2848
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Da li je Kimtec ovlašćeni servis za Asus z CG?

    Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

  24. #2849
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Jeste.

  25. #2850
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,071
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Braco da ne znate dje mogu najjeftinije nabavit komponente, ovi nasi prodavci su smijesno skupi...

Page 114 of 196 FirstFirst ... 1464104110111112113114115116117118124164 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56751
    Last Post: Today, 12:11
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 06:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 12:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 02:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •