Page 100 of 196 FirstFirst ... 509096979899100101102103104110150 ... LastLast
Results 2,476 to 2,500 of 4893

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #2476
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Koristi li ko UPS doma?

    Ja ga nisam nikad koristio a razmisljao sam par puta o njemu pa odustajao...

    Ne treba da mi drzi struju ne znam kol'ko.. dovoljno da imam par minuta da nakon nestanka struje (ili strecanja napona) imam vremena da sacuvam to sto sam odradio i da ugasim komp regularno.

    U stanu ima 3 kompa pa ne znam ima li kakva kombinacija za tako nesto ili se uzima 3 uredjaja posebno...

    Neka preporuka? Brend? Okvirno cijena?

    Ne razumEm se.
    To je djavolja rabota, okrugla pa na cosak, iz vise razloga, i pitanje je koliko je smisleno davat pare na to, ako nemas potrebe za pro/semi pro, uredjajem.

    Imas 3 osnovne vrste,
    -Back, ili baterija, kad nestane struja on uskache. Njima, svima koji imaju bateriju, moraces da je mijenjash ka' akumulator na autu.
    -Smart, peglach napona, popravljach struje, on je za strecanje, za kontinualno peglanje loseg napona; On ne spasava od nestanka (nema bateriju), vec stiti od loshe struje iz mreze tokom rada.

    -Hibrid, prethodna dva kombinovana, naravno najskuplji. Ovih dana svi su "hibrid", ako pitas marketing..

    Ovakav kakav bi ti, male snage, bazichni, uglavnom su back varijante, a ako imaju jos koju funkciju preko, to je uglavnom fiktivno. Smece elektronika koja reaguje kao krepana krava, spike koji resetuje rachunar, ne pokrije uopste. Te onda ostanes pitajuci se za sta si dao pare!?! I sto ne kupih neki koji kontinualno pegla napon, kad vec trgovah..
    E tu je problem koji pomenuh, ako ces i peglanje, i spikeove pokrivene, i back up bateriju, gdje sve pomenuto radi kako bi trebalo, takvi kostaju ugh.. I ta cijena ih obesmishljava kod nas, za vecinu korisnika.

    Moi sam imao elitan Socomec Sicon ups, izgore mi ga, (bukvalno su ga zapalili), EPCG, ochi im izgorele, nula trokira na stubu, (kad nula offne, napon skache na 380 i sve elektronsko ide po q..) jer nisu htjeli da bacaju pare na ljudske spojnice od cijelih 50 centi, no domacinski stavili kineske od 15...uh, srecom desih se doma, lako je za ups, kuca bi splamcela, (ups sam gasio nekakvim stazama) nego dobro, zivi se gdje se zivi)).

    Moze jedan veci za sve, (ako moz' gimnastiku s kablovima izvest), tu je stvar ekonomije najvise. Sto se tiche snage, svaki je deklarisan ne moz promashit, to je osnovna stvar za ups naravno.

    Nisam odavno gledao cijene, potonje sto se sjecam, da su najobichniji bili oko 50-60€, a bolji (ljudski) od par stotina pa navise. Govorim o kucnim, civilnim varijantama, pro/pro-like startuju sa cijenom koliko pristojan gaming rachunar.

    APC je, kod nas makar, najpoznatiji kao premium, potpuno dobar pick, no spram toga mu je i cijena. Ovaj sto pomenuh, koji sam imao, Socomec, francuska firma, -top notch! No cijena da se smrznes, a i rijedak je kod nas.
    ><

  2. #2477
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Podgorica
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Bolje ponesi to u neki prvi servis da ti pogleda te module neko malo strucniji....

    Otisao je u smece, kupljen novi i problem rijesen.

    I da je fizicki "prezivio" rece mi onaj momak u Modro da je usisivac u 99% slucajeva smrt za elektronske komponente.

  3. #2478
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Preporuka za neki tablet oko 300-350e...? Poželjno 10"+ i možda windows (nijesam ranije koristio tablete, a ovaj mi treba dijelom i za posao, ako android ili koji već os koristi završavaju posao, onda win nije neophodan)...
    #fakenews

  4. #2479
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    To je djavolja rabota, okrugla pa na cosak, iz vise razloga, i pitanje je koliko je smisleno davat pare na to, ako nemas potrebe za pro/semi pro, uredjajem.

    Imas 3 osnovne vrste,
    -Back, ili baterija, kad nestane struja on uskache. Njima, svima koji imaju bateriju, moraces da je mijenjash ka' akumulator na autu.
    -Smart, peglach napona, popravljach struje, on je za strecanje, za kontinualno peglanje loseg napona; On ne spasava od nestanka (nema bateriju), vec stiti od loshe struje iz mreze tokom rada.

    -Hibrid, prethodna dva kombinovana, naravno najskuplji. Ovih dana svi su "hibrid", ako pitas marketing..

    Ovakav kakav bi ti, male snage, bazichni, uglavnom su back varijante, a ako imaju jos koju funkciju preko, to je uglavnom fiktivno. Smece elektronika koja reaguje kao krepana krava, spike koji resetuje rachunar, ne pokrije uopste. Te onda ostanes pitajuci se za sta si dao pare!?! I sto ne kupih neki koji kontinualno pegla napon, kad vec trgovah..
    E tu je problem koji pomenuh, ako ces i peglanje, i spikeove pokrivene, i back up bateriju, gdje sve pomenuto radi kako bi trebalo, takvi kostaju ugh.. I ta cijena ih obesmishljava kod nas, za vecinu korisnika.

    Moi sam imao elitan Socomec Sicon ups, izgore mi ga, (bukvalno su ga zapalili), EPCG, ochi im izgorele, nula trokira na stubu, (kad nula offne, napon skache na 380 i sve elektronsko ide po q..) jer nisu htjeli da bacaju pare na ljudske spojnice od cijelih 50 centi, no domacinski stavili kineske od 15...uh, srecom desih se doma, lako je za ups, kuca bi splamcela, (ups sam gasio nekakvim stazama) nego dobro, zivi se gdje se zivi)).

    Moze jedan veci za sve, (ako moz' gimnastiku s kablovima izvest), tu je stvar ekonomije najvise. Sto se tiche snage, svaki je deklarisan ne moz promashit, to je osnovna stvar za ups naravno.

    Nisam odavno gledao cijene, potonje sto se sjecam, da su najobichniji bili oko 50-60€, a bolji (ljudski) od par stotina pa navise. Govorim o kucnim, civilnim varijantama, pro/pro-like startuju sa cijenom koliko pristojan gaming rachunar.

    APC je, kod nas makar, najpoznatiji kao premium, potpuno dobar pick, no spram toga mu je i cijena. Ovaj sto pomenuh, koji sam imao, Socomec, francuska firma, -top notch! No cijena da se smrznes, a i rijedak je kod nas.
    S tim što korektori napona (koji mogu da budu integrisani u UPS-evima) uopšte ne spadaju u UPS-eve jer kao što samo ime kaže "uninterruptible power supply" znači neprekidno napajanje strujom što je bez baterije neizvodljivo. U biti razlika između smarta i backupa je u tome što Smart UPSevi predviđeni za servere i mrežnu opremu zbog veće autonimije i ključne prednosti što imaju čistu sinusoidu. Backup upsevi imaju modifikovanu sinusoidu, što znači da testerasti napon koji proivodi inverter se dodatno "pegla". Smart - upsevi ne oštećuju napajanja od računara dok duži rad na backup upsevima neminovno će oštetiti komponente napajana, uglavnom elektrolite. Neki trgovci pod "smart" podvaljuju upseve koje imaju usb-komunikaciju sa računarom za praćenje kapaciteta baterije i "pametan" shutdown računara kad je ista pri kraju tu opciju imaju skoro svi APC upsevi i kod backup modela.
    Last edited by Tivatech; 24-11-17 at 20:29.

  5. #2480
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Preporuka za neki tablet oko 300-350e...? Poželjno 10"+ i možda windows (nijesam ranije koristio tablete, a ovaj mi treba dijelom i za posao, ako android ili koji već os koristi završavaju posao, onda win nije neophodan)...
    Ako imas koga iz USA da ti donese, da ti odje ne obracunavaju poreze, takse i carine, obrati paznju na ovo:
    https://www.bestbuy.com/site/samsung...?skuId=5620405

    Meni ga je drug porucio na adresu druga u USA...

  6. #2481
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Podgorica
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Aaaaaaaaaaaaaaa sad komp radi bez BSOD-a i tih problema ali primijetih sinoc da kad pustim nesto na YT video pocne da laguje posle minut-dva, i prestane tek kad pomjerim misa. I tako stalno. Dok zvuk ide normalno.

    Bojim se da nema 'leba od ovoga kompjutera i da ga treba mijenjat novim...

  7. #2482
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    ^ Evo ti ga jedan solidni... Mozes na njemu da igras po zelji...

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...rumGaming-quot
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #2483
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Podgorica
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Hvala, srce si. Jos samo bubreg da prodam. :-D

  9. #2484
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Lenovo Yoga 3 PLUS ili Ipad 32gb...? Ista cijena 250e...
    #fakenews

  10. #2485
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aquaria27 View Post
    Hvala, srce si. Jos samo bubreg da prodam. :-D
    Fala bogu 2 imas... znaci za jos jednu promjenu 'setup'-a za 5-6 godina...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #2486
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    uzeh 6 sarafa u okov (0.04 centa ) i zasarafih maticnu u novo kuciste i sve radi super.
    A JungleBoy, u koji servis radis ti?
    NepoSistem
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  12. #2487
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Ljudi,vratila mi se Kyosera 1120 sa servisa prosle nedelje,nesto je bila blokirala. I kada sam je uzeo,uopste nije mi potreban bio skener,reko da skeniram dokument i onda skenira u zoom 100%,stim da je u podesavanja namjesteno Auto za skeniranje. Dal je moguce da su nesto zeznuli u servis? Svakako cu opet da ga sjutra reklamiram,samo me interesuje sta bi moglo biti ako se neko razumije?
    Zamijenjena lampa od skenera.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  13. #2488
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    Zamijenjena lampa od skenera.
    Hvala,poslao sam ga prosle nedelje na servis,eto cekam da ga vrate. Jos je pod garancijom,vise je kod njih nego kod mene. Uzas.

  14. #2489
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Podgorica
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aquaria27 View Post
    Aaaaaaaaaaaaaaa sad komp radi bez BSOD-a i tih problema ali primijetih sinoc da kad pustim nesto na YT video pocne da laguje posle minut-dva, i prestane tek kad pomjerim misa. I tako stalno. Dok zvuk ide normalno.

    Bojim se da nema 'leba od ovoga kompjutera i da ga treba mijenjat novim...

    Sredjeno i ovo.... prokleto napajanje

  15. #2490
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,255
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Pozz

    baterija na laptopu je drzala oko 2:40h, ali nakon kalibracije pokazuje jedva preko 1h. Ocu li pokretat kalibraciju opet, ili da je pustim par dana da iskulira? Ili da narucim novu?
    Those about to rock, we salute you!

  16. #2491
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Pozz

    baterija na laptopu je drzala oko 2:40h, ali nakon kalibracije pokazuje jedva preko 1h. Ocu li pokretat kalibraciju opet, ili da je pustim par dana da iskulira? Ili da narucim novu?
    Koliko je stara.

  17. #2492
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Je li ko probao proizvode Fresh N Rebel? O kakvom se brandu radi?
    Zapao mi je za oko ovaj BT zvucnik http://www.freshnrebel.com/products/...abriq-edition/ pa da vidim je li cemu...
    Vidjeh ga danas na aerodromu u Rimu (nijesu ga imali za test) i nedavno u Briselu pa se razmisljam da li da kupim... Nekih 35€ je a ucinjelo mi se da ima fin zvuk (u Briselu je mogao da se isproba ali ja nijesam imao vremena da cekam da se razmakne guzva da bih mogao da cujem bolje jer je tada kada sam ja naisao bilo jos 10 osoba koje su krljale po ostalim zvucnicima pa je bilo previse buke)...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. #2493
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default Pitajte

    Greska

  19. #2494
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,255
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Koliko je stara.
    Godinu. Uradio sam opet kalibraciju, sad je max 58min xD
    Those about to rock, we salute you!

  20. #2495
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Godinu. Uradio sam opet kalibraciju, sad je max 58min xD
    Uzmi novu ako ti je to malo. Ne mozes je vratiti vise u predjasnje stanje.

  21. #2496
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,255
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Uzmi novu ako ti je to malo. Ne mozes je vratiti vise u predjasnje stanje.
    A zna li se kojo su razlozi sto su doveli do ovoga?
    Ipak, da umre odjednom... Malo je cudno

    Sent from my Pixel using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  22. #2497
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    I ja sam sa jednim HP-om radio tada kalibraciju, poslije toga nije mogla nikudj. Ne znam sto je svrha toga uopste ako nagrdjuje kapacitet baterije...

  23. #2498
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,255
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Pih, 100 eura sa dostavom... aoo
    Those about to rock, we salute you!

  24. #2499
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    postoji li kakav produzeni konektor za audio i mikrofon, to bi mi trebalo jer ne mogu svako malo da izvlacim i micem audio kabal od zvucnika i da stavljam od slusalica i obratno?
    Čupatelj

  25. #2500
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Postoji, ja ga koristim za slusalice. Nasao sam ga u Quantum u PG. Mislim da je duzina kabla 5 metara.

Page 100 of 196 FirstFirst ... 509096979899100101102103104110150 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56741
    Last Post: Today, 08:30
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 06:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 12:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 02:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •