Page 38 of 197 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast
Results 926 to 950 of 4906

Thread: [HARDWARE] Pitajte...

  1. #926
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Planirao sam da ubacim dreambox + da spojim tv sa kompjuterom. Preko njega mogu da puštam što hoću, filmove, serije, igre.. kablovsku imam sprovedenu do sebe (mkbal), al teško da ću je palit pored svega ovoga

  2. #927
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Zna li ko ima li dje nekih fleksibilnih tastatura, ali ne onih klasicnih gumenih sto mozes da ih zguzvas u ruku, nego npr. neka sto moze da se stavi u krilo, ali da amortizuje udarce, polomih ih 100, poludjeh...
    Forever young, i want to be forever young

  3. #928
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Imam problem sa grafickom, kad udjem u neku igricu, pocne posle 5-6 sekundi da mi nestaje slika i izbaca mi one crno-bjele linije ma monitor, cak mi i zvuk nestane, moram da se vratim na task manager da bi izasa iz igrice. A imam onaj ePSXe, emulator za komp da se igraju igrice sa PS1 i kad na njega igram, nemam nikakvih problema. I gledam na BSplayer sve i svasta, ni nanjemu nemam nikakvih problema. Skino sam drivere sa sajta za podrsku, instalira ih, ali ne pomaze. Sta moze bit u pitanju i kako da rijesim ovo? Graficka je Asus EAH2600.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #929
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Treba mi pomoć Uzeh hdmi kabal da povežem tv i laptop ali ne umijem dalje što treba da se podešava kad ih spojim, umije li mi ko objasnit'?
    Are you suggesting coconuts migrate?

  5. #930
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Na daljinskom od tv-a nadji dugme/puce/gumb 'source' i izaberi hdmi! Ili daj model tv-a pa cemo nac daljinac i koje je dugme.
    (ovo je za win 7) desni klik na desktop ->screen personalize->display->stavi ekran broj 2 ->OK. Inache tu ispod je i opcija da
    mozes klonirat desktop(2 ekrana-2 desktopa),razvuc ga na 2 ekrana,i prebacit na drugi ekran(TV),koliko se sjecam
    Igraj se malo dok ne dobijes sliku.

    P.S. Ako nemas win 7 onda ce neko drugi pomoc

  6. #931
    Join Date
    May 2011
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoji li za slim kucista graficka kartica ,naravno niskoprpfilna sa bar 512 rama ?

  7. #932
    Join Date
    May 2011
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @tronChica
    Da te upozorim kad spojis hdmi sa tv neces imati zvuk na racunaru sem na tv ,sve dok ne izvices hdmi kbal.
    Pozzz

  8. #933
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Trunchice u slucaju da su ti genericki drajveri za grafiku i/ili zvuk, nece radit ta veza
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  9. #934
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pretpostavila sam što treba da se radi, ali na daljinski sam bukvalno svako dugme pritisnula i nije htjelo, pa sam zvog toga mislila da moram još nešto na laptop da podešavam, ali ipak je daljinski gnjili
    Iskoristih dugme na tv i podesih

    Hvala ljudi
    Are you suggesting coconuts migrate?

  10. #935
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    764
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Oce li valjat R7 260x graficka 2gb oc edition za ove novije igrice tj. nex gen na 1080p high ili bar na medium ili 900p 720p na ultra/high?
    The things you own end up owning you.

  11. #936
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Razmišljam o kupovini novog PC-a u skorijoj budućnosti, ali nikako da odlučim koji procesor bi bio najbolji. i7-4770k mi je preskup, i5-4690k nema multi-threading što možda bude korisno u budućnosti a AMD FX-8000 su znatno sporiji u single-threaded aplikacijama. AM3+ je praktično mrtav socket. A i da ne pričamo o tome da je topliji i ima visočiji TDP. Hoću procesor sa kojim bih bio miran bar 4 naredne godine. Mrtva trka između i5-4690k i Xeon E3 1230 v3. i5 je brz i odličan za cijenu. Neznatno jeftiniji od Xeona. Overclockuje se kao blesav i nakon overclockovanja je definitivno brži od Xeona. Ali Xeon je praktično i7 bez integrisane grafike po cijeni i5, samo što se onda odričem overclockovanja (koliko je to važno?). Što ujedno znači i da bih uštedio na kupovini coolera i matične tipa Z97. A postoji mogućnost da u budućnosti multithreading dobije na važnosti i u igrama. Mada ne koristim PC samo za video igre. Volim da isprobavam razne programe, da radim sa Photoshopom i Blenderom itd. Razmišljam da posvetim tome više vremena u budućnosti.
    Ima li neko Xeon da mi prenese utiske?
    Last edited by Capitalist; 08-12-14 at 19:35.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  12. #937
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Capitalist View Post
    Razmišljam o kupovini novog PC-a u skorijoj budućnosti, ali nikako da odlučim koji procesor bi bio najbolji. i7-4770k mi je preskup, i5-4690k nema multi-threading što možda bude korisno u budućnosti a AMD FX-8000 su znatno sporiji u single-threaded aplikacijama. AM3+ je praktično mrtav socket. A i da ne pričamo o tome da je topliji i ima visočiji TDP. Hoću procesor sa kojim bih bio miran bar 4 naredne godine. Mrtva trka između i5-4690k i Xeon E3 1230 v3. i5 je brz i odličan za cijenu. Neznatno jeftiniji od Xeona. Overclockuje se kao blesav i nakon overclockovanja je definitivno brži od Xeona. Ali Xeon je praktično i7 bez integrisane grafike po cijeni i5, samo što se onda odričem overclockovanja (koliko je to važno?). Što ujedno znači i da bih uštedio na kupovini coolera i matične tipa Z97. A postoji mogućnost da u budućnosti multithreading dobije na važnosti i u igrama. Mada ne koristim PC samo za video igre. Volim da isprobavam razne programe, da radim sa Photoshopom i Blenderom itd. Razmišljam da posvetim tome više vremena u budućnosti.
    Ima li neko Xeon da mi prenese utiske?
    Pa što misliš koji CPU bolje radi 2C+2ht ili 4c? Imam ja Xenon sa "adapterom- izolatorom" na GA 965 ds3 -1600mhz fsb. Ništa spektakularno. Radi malo bolje od E8400 koji mi je bio prije njega na taj komp.
    Ht nije revolucija već jeftin surogat za multicore procesore sa mnogo keša. Mnogi programi rade daleko bolje, brže i stabilnije sa isključenim HT nego sa njim jer se na duge staze kad 2HT-a dijele isti keš i TLB-a promašaji u kešu rastu na preko 90% .
    i5-4690k je odličan procesor i ako nemaš šolde za i7 on je moja preporuka!


  13. #938
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Stigla mi ja USB fleska iz kine (narucih neku memorijsku poslase mi poklon flesku) e sad,kad je ubacim u kompjuter samo se cuje zvuk da je usla ali sem toga nema nista,ni u my computer ni u donjem desnom uglu. Guglo sam sat vremena pregledao 10-tak klipova I nista...kako da znam da li uopste I radi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by gentleman; 08-12-14 at 22:35.

  14. #939
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Stigla mi ja USB fleska iz kine (narucih neku memorijsku poslase mi poklon flesku) e sad,kad je ubacim u kompjuter samo se cuje zvuk da je usla ali sem toga nema nista,ni u my computer ni u donjem desnom uglu. Guglo sam sat vremena pregledao 10-tak klipova I nista...kako da znam da li uopste I radi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako ima alkicu da se može zakačiti na ključeve onda radi...
    kao privjesak.

  15. #940
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ako ima alkicu da se može zakačiti na ključeve onda radi...
    kao privjesak.
    Hvala ti druze spasio si me,dodjem ti reputaciju za ovo,podijelih svu danas,al sjutra je novi dan.

  16. #941
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Pa što misliš koji CPU bolje radi 2C+2ht ili 4c? Imam ja Xenon sa "adapterom- izolatorom" na GA 965 ds3 -1600mhz fsb. Ništa spektakularno. Radi malo bolje od E8400 koji mi je bio prije njega na taj komp.
    Ht nije revolucija već jeftin surogat za multicore procesore sa mnogo keša. Mnogi programi rade daleko bolje, brže i stabilnije sa isključenim HT nego sa njim jer se na duge staze kad 2HT-a dijele isti keš i TLB-a promašaji u kešu rastu na preko 90% .
    i5-4690k je odličan procesor i ako nemaš šolde za i7 on je moja preporuka!
    Znam da je i5 odličan. Ali nije ista situacija sa današnjim Xeon procesorima kao nekad. E3-1230 v3 je Quad Core (dakle 8 threadova) a po performansama je sličan i7-4770, 100mhz niži takt i nema integrisanu grafiku koja mi ništa i ne treba. Dilema se svodi na to da li mogućnost overclockovanja ima prednost nad multithreadovanjem u budućim aplikacijama i igrama, tj. da li će se overclockovanje pokazati neophodnim.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  17. #942
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Capitalist View Post
    Znam da je i5 odličan. Ali nije ista situacija sa današnjim Xeon procesorima kao nekad. E3-1230 v3 je Quad Core (dakle 8 threadova) a po performansama je sličan i7-4770, 100mhz niži takt i nema integrisanu grafiku koja mi ništa i ne treba. Dilema se svodi na to da li mogućnost overclockovanja ima prednost nad multithreadovanjem u budućim aplikacijama i igrama, tj. da li će se overclockovanje pokazati neophodnim.
    Evo ti kratak i jasan odgovor, i5 nasviran na 4.3 Ghz ostavlja u prašini i i7 i zinona ali to je sreća koja ne traje dugo. Poenta priče da je to dobar cpu koji i bez OC daje solidne rez za uložen novac. a razliku u cijeni dodaš na gpu i to je dobar potez.

  18. #943
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Hvala ti druze spasio si me,dodjem ti reputaciju za ovo,podijelih svu danas,al sjutra je novi dan.
    E fala ti za rep ka bratu :P
    Nego jesi li ti siguran da ta fleška nije usb čitač kartica? Vidi da nema neku rupicu neđe :&

  19. #944
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Capitalist View Post
    Razmišljam o kupovini novog PC-a u skorijoj budućnosti, ali nikako da odlučim koji procesor bi bio najbolji. i7-4770k mi je preskup, i5-4690k nema multi-threading što možda bude korisno u budućnosti a AMD FX-8000 su znatno sporiji u single-threaded aplikacijama. AM3+ je praktično mrtav socket. A i da ne pričamo o tome da je topliji i ima visočiji TDP. Hoću procesor sa kojim bih bio miran bar 4 naredne godine. Mrtva trka između i5-4690k i Xeon E3 1230 v3. i5 je brz i odličan za cijenu. Neznatno jeftiniji od Xeona. Overclockuje se kao blesav i nakon overclockovanja je definitivno brži od Xeona. Ali Xeon je praktično i7 bez integrisane grafike po cijeni i5, samo što se onda odričem overclockovanja (koliko je to važno?). Što ujedno znači i da bih uštedio na kupovini coolera i matične tipa Z97. A postoji mogućnost da u budućnosti multithreading dobije na važnosti i u igrama. Mada ne koristim PC samo za video igre. Volim da isprobavam razne programe, da radim sa Photoshopom i Blenderom itd. Razmišljam da posvetim tome više vremena u budućnosti.
    Ima li neko Xeon da mi prenese utiske?
    Ako hoces procesor sa kojim ces biti miran cetiri godine onda i7, da si rekao dvije godine onda i5...

  20. #945
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Restartuje mi se kompjuter posljednja 3 dana svakih pola sata otprilike. Prvih 3-4 sata ne, ali kasnije stalno kako navedoh. Sta moze biti problem?

  21. #946
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ocisti prcesor, zna tako da se pregrijava od velike prasine I onda da se restartuje, ovo sto sI reka da prvih 3 sata radi normalno pa tek onda pocne sa restartima to znaci da on normalno radi dok je hladan I onda kad se pregrije se gasi

    poslato paukom
    istrajan budi.

  22. #947
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    462
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je ocisceno, ventilator radi bez greske, a i reinstalirao sam windows 7 i opet zeza. Bojim se da nije napajanje ili neki problem s hard disc-om.

  23. #948
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,628
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamijeni termalnu pastu

  24. #949
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soniks View Post
    Sve je ocisceno, ventilator radi bez greske, a i reinstalirao sam windows 7 i opet zeza. Bojim se da nije napajanje ili neki problem s hard disc-om.
    Kao što kolege iznad mene pretpostaviše, vjerovatno se pregrijava procesor. Skini ovaj program i prati temperaturu kad ga upališ posle dužeg nekorišćenja i tada kad počne da se restartuje:
    http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

  25. #950
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Stigla mi ja USB fleska iz kine (narucih neku memorijsku poslase mi poklon flesku) e sad,kad je ubacim u kompjuter samo se cuje zvuk da je usla ali sem toga nema nista,ni u my computer ni u donjem desnom uglu. Guglo sam sat vremena pregledao 10-tak klipova I nista...kako da znam da li uopste I radi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Ako pogledaš file system, vidjećeš da je CDFS.
    Ta fleska nije poklon uz memorijsku, već je na njoj neki softver.
    CDFS je fajl sistem koji se koristi za cd-ove i sl. Proguglaj malo može li se to kako maći i zamijeniti sa FAT ili NTFS. Nisam mnogo cackao oko toga, i ne znam jel moguće uopšte...

Page 38 of 197 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56947
    Last Post: Yesterday, 14:43
  2. Pitajte
    By cvxcomputers in forum Internet
    Replies: 20
    Last Post: 05-05-18, 05:44
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •